Leegloop Middelburgse A-jeugd Degradatie tennissers Souburg Weinig schokkende verschuivingen in Zeeuws amateurvoetbal uitslagen Poolbond verwacht uitbreiding competitie Snookerteam Plaza Goes plaatst zich voor play-offs agenda BSC maakt indruk op Dow-Beneluxtoernooi door Rudy Boogert en Barry van der Hooft VLISSINGEN - De A-jeugd van Middelburg wordt geconfron teerd met een leegloop. Maar liefst dertien voetballers ver trekken naar een andere club. Voor het overige zijn er weinig schokkende verschuivingen binnen het Zeeuwse voetbal. De belangrijkste overschrijvingen: Zaterdagvoetbal Hoek. Nieuw: Erwin van Wingen (Zelzate), Onno Doeland (Kloetinge Robbie van de Wijnckel (Aarden burg), Bert Poppe (eigendom Loke ren, uitgeleend aan Zele), Geert Bosschaart (Veere), Elmar Lauret (Breskens), Glenn van Wijnsberghe (beloftes Club Brugge). Vertrokken: Geertjan de Smet (Ter- neuzen), André de Letter (onbekend Peter Boerjan (Meulestede), Dan ny terSteege (Veere), Peter Vanout- reyve (Lochristi), Frank van Damme (Evergem), Didier Gilles (onbek). Kloetinge. Nieuw: Mark Smeding (Arnemuiden), Wilco de Valk (SKN- WK), Remco van Keeken (SHO), Ar jan Human (Cercle Brugge), Marcia- noTjauw-a-Hing (zonder club). Vertrokken: Rudy Banffer (SC Feye- noord), Onno Doeland (Hoek), Jan- Kees de Bruine (lager elftal). Arnemuiden. Nieuw: Joan van Bel- zen, Jeanot Wolff, Jasper Wïlle- boordse (allen A-jeugd Middelburg Vertrokken: Mark Smeding (Kloe tinge). Oostkapelle. Nieuw: Ferrie Alfons (Walcheren), Ramon Telussa (Dau- wendaele), Francis Langemaire (Dauwendaele), Angelo Schaalje (Dauwendaele), Michael Cabenda (A-jeugd Middelburg), Oscar Ja- kobs (Zeelandia). Vertrokken: Jean-Paul Mulder (Walcheren), Stefan Meerman (Walcheren), Dennis de Rijke (Wal cheren), Richard Verwei (Zeelandia Mohammed El Bekkaoui (Veere). Veere. Nieuw: Randy de Dreu (Apollo'69), Jean-Paul Harthoorn (Apoilo'69), René-Michel Gerritsen (A-jeugd Middelburg), Jason Blom- maert (A-jeugd Middelburg), Dan ny ter Steege (Hoek), Khalid Bou- frahi (Vlissingen), Mohammed El Bekkaoui (Oostkapelle). Vertrokken: Geert Bosschaart (Hoek), Mark Roose (Middelburg). 's-Heer Arendskerke. Nieuw: Rudy Blommaert (Patrijzen), Peter Ha- rinck(Robur). Vertrokken: Paulus Poortvliet (ge stopt). Bruse Boys. Nieuw: Erik Bleiji (Dreischor). Peter Bezemer (Zierïk- zee). Vertrokken: Willem Webers (Brou wershaven), John van Dijke (Krui- ningen). Dauwendaele. Nieuw: Jaimy Blop- poel (Vlissingen), Hans Kole (A- jeugd Middelburg). Vertrokken: Ramon Telussa, Fran cis Langemaire, Angelo Schaalje (allen Oostkapelle). Heinkenszand. Nieuw: Onny Schol ten (Robur). Vertrokken: geen. Kapelle. Nieuw: John Kraijenbrink (A-jeugd Kloetinge), Niels Kole (Wemeldinge), Danny Nouse, Wij nand van Zweeden (beiden Kruinin- gen). Vertrokken: Ronald Kole (Goes), Gert-Jan de Groene (lager elftal van Kloetinge), DickSaarloos (gestopt), Pim Bruins (A-jeugd Feyenoord). Middelburg. Nieuw: Sebastiaan Traas (A-jeugd), Martin Waisapy (A- jeugd), Jiddo Lawalata (A-jeugd), Erdal Dogan (Middelburg, zo), Bob Barmentloo (Middelburg, zo), Rem co Lenselink, Stefan Cepero (bei den terug uit derde team). Vertrokken: Arnoud Adriaanse (verhuisd), Rink Basie (gestopt), Er- win Vrijenhoek (gestopt). Pascal Swart (Nieuwland). SSV'65. Nieuw: Ron Brusket (Goes Ron Proos (Colijnsplaatse Boys), Paul Eversdijk (VCK), Stefan Paar- dekooper (Patrijzen), Rob Pen- noers, Wim Westenberg (ARC). Vertrokken: geen. Terneuzense Boys. Nieuw: Robbie Jonkman (Hoofdplaat), Jeroen Hof man (Zaamslag), Jordy Goossen (Hoek), Jeroen van der Hooft (A- jeugd Terneuzen), Sjoerd Rijnhout (A-jeugd Terneuzen). Vertrokken: Kees Schieman (AZVV Tholense Boys. Nieuw: geen. Vertrokken: Hassan El Jilali (ge stopt). Yerseke. Nieuw: Marcel van de Kreeke (Wolfaartsdijk). Vertrokken: geen. Zondagvoetbal Goes. Nieuw: Marco Schroevers (GPC), Arsenio van Aerde (Luc- tor'88), Ronald Kole (Kapelle), Ste fan Scholten (Kapelle), Pearl Does burg (Kloetinge). Vertrokken: Leo de Groot (GPC), Jan-Willem de Kok (gestopt). Terneuzen. Nieuw: Geertjan de Smet (Hoek), Frans van de Veen (Sluiskil), Adri van Hanegem (IJzen- dïjke). Vertrokken: Tom Nieuwelink (Axel Thierry de Waele (HVV'24), Mike van Rossem (Oostakker), Bart Ou- denaerde (Ria W), Bart Rijnhout (ge stopt), Sjoerd Rijnhout (Terneuzen se Boys). HW'24. Nieuw: Hubert van den He mel (Haasdonk), Jacky Lambert (Temse), Johnny Lensen (Gerda St. Niklaas), Jeroen Hiele (Uefa's St. Niklaas), Thierry de Waele (Terneu zen), Ryan Adam (Terneuzen), Ha- door Wim de Vos WESTDORPE - De Poolbond Kanaalzone lijkt volgend jaar met meer teams aan de competi tie te kunnen gaan beginnen. In café De Tukker in Westdorpe werden de kampioenen van het afgelopen seizoen gehuldigd. Voorzitter Jan Hilbrink zei. „Als bestuur verwachten we dat er volgend jaar een uitbreiding van het aantal teams zal zijn: Dan kunnen we ook komen tot uitbreiding van het aantal divi sies. Bovendien willen we vol gend seizoen ook in drie ver schillende disciplines gaan spelen." Afgelopen seizoen hebben zes tien teams deelgenomen aan de competitie van de Poolbond Ka- door Joop Schuit GOES - Het eerste team van snookervereniging Plaza Goes heeft zich geplaatst voor de play-offs van de Nederlandse bekerfinale. Het team, bestaande uit Chris van Renswoude, Danny Cheuck-a-Lam en Marcel Mou wen, versloeg De Snookerij uit Leiden: 5-4. Daardoor voegden (Advertentie) maJU) nïz£ d/jyL '-"yf Pastafino Italiaanse deegwaren van ons huis merk MasterSign. Kies uit o.a, Farfalle of Fusilli Tricolore. Zak 500 gram van ItéSTvoor raid Verschuren (Axel), Gino van de Broecke (Axel). Vertrokken: Ralph Zegers (Zaamslag), Dennis Rodrigo (Longa Harm Rietjens (Kemzeke), Pierre Withagen (Smerdiek). Vlissingen. Nieuw: Lionel Lord (A- jeugd Middelburg), Mubarak Abdi Ali (RCS), Peter Brussé (DFS), Ste fan Hoeben (Walcheren), Valentino Blommaert (A-jeugd Middelburg), Jamal Bouzambou (Lewedorpse Boys), Peter Hekkers (Dauwendaele Jason Pattiasina (Jong Ambon), Paul Noya (A-jeugd Middelburg), Pascal de Veij (RCS), Raymond Gaari (RCS). Vertrokken: Ronald Jongelings, Marco Keim, Ruud de Vroe, Khalid Akhiyad, Huib Meerman (allen Mid delburg). Patrijzen. Nieuw: William de Jong ('s-Heer Arendskerke), Danny Raas (Nieuwdorp). Vertrokken: Rudy Blommaert ('s- Heer Arendskerke), Stefan Paarde- kooper (SSV'65). RCS. Nieuw: geen, Vertrokken: Gijs Folcherts (Zeelan dia). Zierikzee. Nieuw: geen. Vertrokken: Remon Massop (trai ner Kloetinge), Peter Bezemer (Bru se Boys). Middelburg. Nieuw: Ronald Jonge lings, Ruud de Vroe, Khalid Ak hiyad, Marco Keim (allen Vlissin gen), Mark Roose (Veere), Ronald Mesu (Nieuwland). Vertrokken: Paul Noya, Lionel Lord, Valentino Blommaert (allen Vlissin gen), René-Michel Gerritsen, Jason Blommaert (beiden Veere), Joan van Belzen, Jeanot Wolff (beiden Arnemuiden), Michael Cabenda (Oostkapelle), Sebastiaan Traas, Martin Waisapy, Jiddo Lawalata, Marciano Tjauw-a-Hing (voorgrond) keert na een voetbal loze periode van twee jaar terug bij zaterdag- hoofdklasser Kloetinge. foto Willem Mieras naalzone. Deze ploegen waren ingedeeld in één klasse waar door alle teams dertig wedstrij den moesten spelen in competi tieverband. Daarnaast werd er ook nog een bekertoernooi afge werkt en een individueel kam pioenschap gespeeld. Kampi oen werd na een spannende strijd met Cody's uit het Belgi sche Zelzate de ploeg van De President uit Terneuzen. Dit team zal komende zondag deel nemen aan het Nederlands kampioenschap dat in het Drentse Emmen zal worden ge speeld. Voor bekerwinnaar New Gravin uit Westdorpe wachten op 19 juni de bekerwinnaars van twee andere bij de Nederlandse Poolbond aangesloten regio's: Noord-Brabant en Limburg. de Goesenaren zich bij de laat ste zestien teams, die in de play offs gaan uitmaken wie de beker mee naar huis mag nemen. Het Zeeuws kampioenschap voor junioren werd gewonnen door Bart Huijs uit Goes. Hij versloeg in de finale Patrick Roelof, eveneens uit Goes: 2-0. Bij de veteranen ging de titel naar Frans Wijnen uit Yerseke. Hij was te sterk voor Giel Men- heere uit Colijnsplaat (1-0). Tweede team MLTC grijpt naast kampioenschap van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Zeeuwse wedstrijdtennis bevindt zich in een neerwaartse spiraal. Nadat vorig jaar een eind kwam aan het eersteklasser schap van het mannenteam van 't Halve Maantje, degra deerde dit seizoen tweedeldas- ser Souburg. In het beslissende duel met de reserves van Zoe- termeer leden de Souburgers een ontluisterende 6-2-neder- laag. Voorzitter Ko Oosterling van de technische commissie was danig teleurgesteld. „Het is doodzonde dat deze met zoveel moeite verworven positie nu weer verloren gaat", zei hij. „Ik heb dit zien aankomen en ik heb het districtsbestuur nog verzocht talentvolle spelers en speelsters via hun verenigin gen te benaderen met het ver zoek kosteloos onder de naam Souburg in de tweede klasse te komen tennissen. Misschien was ik wat naïef, maar dat leek me een ideale mogelijkheid voor hen om training met wed strijden op niveau te combine ren. Ik kreeg helaas nul op re kest." Opnieuw beginnen en gedeel telijk verjongen is het enige dat Souburg nu resteert, want langer vrijwel uitsluitend steunen op Lucienne van de Broek, heeft, hoe goed ze ook nog speelt, na deze degradatie weinig zin meer. T empoversnellingen Souburg gokte er tegen Zoe- termeer 2 op met een 3-1-ach- terstand uit de singles te ko men, om daarna via de dubbels en de mixedpartijen de nood zakelijke positieve 5-3-score af te dwingen. Dat mislukte. Lucienne van de Broek redde het niet in haar confrontatie met Karin Willemse. Van de Broek tenniste uitstekend, maar ze had niet datgene wat haar tegenstandster wel in huis had: tempoversnellingen. Na vrijwel constant achter te hebben gestaan, ging de ope ningsset van de confrontatie uiteindelijk toch naar de Sou- burgse. In de voortzetting van de partij was ze, mede doordat haar service het vaak liet af weten, geruime tijd kansloos. In de laatste set kwam ze na een 5-3-achterstand sterk te rug, maar slaagde er niet in twee gamepoints te benutten. Karin Willemse sloeg op haar beurt wel toe: 7-5. Souburg-tennisster Emerence van Wingen kwam tegen Zoetermeer 2 zowel conditie als vastheid tekort. foto Ruben Oreel Emerence van Wingen kwam zowel conditie als vastheid te kort om opponente Hsu Yen Schoone serieus te kunnen be dreigen. Carniel Folmer hield één set vrijwel gelijke tred met de felle Scott Goossens alvo rens de vlag te strijken, terwijl Ronald van de Broek zich met verrassend offensieve acties soms de evenknie toonde van Maurits de Vink. Toch ver gaarde hij niet meer dan vier games. Met een 4-0-achter- stand was het doek dus geval len en dat de duo's van de Broek/Van Wingen en Gorsse- /Folmer later op de dag zeges tegenover evenzo vele nederla gen in de mixedpartijen kon den stellen, was alleen maar belangrijk voor de statistiek. Zijden draad Een klasse lager hangt het lot van de Schelde, medio april begonnen met titelaspiraties, aan een zijden draad. Aller eerst zijn de Vlissingers afhan kelijk van de prestaties die ze komende zondag in Vlaardin- gen nog op het gravel weten te zetten, als daar de tegen kam pioen Holy wegens de regen afgebroken wedstrijd moet worden uitgespeeld. Voorlopig is een 4-1-achterstand op het wedstrijdformulier ingevuld. Dit met de aantekening dat Marjolein Meulenberg via een knappe zege (7-5, 6-4) tegen Annemarie van Assendelft voor de tegentreffer zorgde en dat Jurjen Mooibroek na een extra reeks en Virgil Greeve en Jeantien van de Dries in twee sets, het moesten laten afwe ten. De vrouwendubbel ging ook verloren en de combinatie Jurjen Mooibroek/Mark Feli- us kijkt in de openingsset te gen een 5-4 achterstand aan. Daarnaast heeft de derde se lectie van Zoetermeer die vier punten achter stond op de Schelde, dat verschil bijna weggewerkt, door een positie ve 4-1-tussenstand tegen Dash' 35 5 te realiseren, alvo rens ook hier de weersomstan digheden als spelbreker fun geerden. Laatstgenoemd team is met 24 punten, evenveel als de Schelde, eveneens nog in acuut degradatiegevaar. In de vierde klasse had MLTC 2 in de uitwedstrijd tegen kop loper TTO 2 een 5-3-overwi- ning nodig om zich kampioen te mogen noemen. Aan die eis werd door de hoofdstedelijke equipe niet voldaan. De balans sloeg nipt in het voordeel van de thuisclub door. Twan Mil der, Walter de Maar en Corine Davidse zorgden voor de pun ten. In dezelfde poule slaagde de tweede keus van de Schelde er in aan degradatie te ontko men door tegenstander CC met 5-3 terug te verwijzen. De hoofdmacht van MLTC, waarbij Silvana Bauer wegens interlandverplichtingen ont brak, sloot de competitie af met een 6-2-nederlaag tegen kampioen Roosendaal 2. In dit duel bleef Andy de Bruijne overeind in zijn enkel, terwijl het koppel Anouk van Straaten/ Remco Maandag voor het resterende punt zorg de. Biljarten Jasper Willeboordse (allen Middel burg, za), Emiel Laisina (Jong Am- bon). Breskens. Nieuw: Essad Osma- novski (A-jeugd PSV), Danny Klok gieter (Hoek), Martin Scherbeijn, Johnny den Besten, Serge de Ruijs- scher (allen Hoofdplaat), Philip de Smet, Levien van de Wege (beiden Oostburg), Alexander Elferink (Groede), Ronnie Lecoq, Mainil Phi lippe (beiden Schoondijke). Vertrokken: Elmar Lauret (Hoek), Stefan Dijkers (Biervliet). IJzendijke. Nieuw: Pietro Sicilia (GPC), Johan Tuin (GPC). Vertrokken: Adri van Hanegem (Terneuzen), Michel Calon (Bier vliet), Frank Neve (gestopt). Vogelwaarde. Nieuw: Henk de Bruijne (HVV'24), Martijn>Verbrug- gen (SDO). Vertrokken: Patrick Vonk (Terhole), Marco van Vlierberghe (Clinge). Hontenisse. Nieuw: Manfred Bis schop (Koewacht), Edwin Martens (Clinge). Vertrokken: Martijn Bisschop, Pa trick van de Voort, Erwin Schakelaar (allen SDO). Sluiskil. Nieuw: Dimitri Verlinde (A- jeugd Terneuzen), Frank Nieuwe link (A-jeugd Terneuzen), Arthur Scheele (Hoek), Joey Visser (Axel). Vertrokken: Frans van de Veen (Terneuzen), Rolf Mobach (gestopt Ivo van Damme (gestopt), Kurt van Loo (Zelzate). Hansweertse Boys. Nieuw: geen. Vertrokken: Jim Aschman (Rillan- dia), Camiel Vlegels (Oostburg), Manuel Selano (Veere), Menno de Jonge (gestopt), Mark Okkerse (ver huisd). Luctor'88. Nieuw: Jericho Hoezen (Goes). Vertrokken: Arsenio van Aerde (Goes), Patrick de Punder (Kwaden- damme). Steen. Nieuw: Pascal Lensen (Koe wacht). Vertrokken: geen. Axel. Nieuw: Tom Nieuwelink (Ter neuzen), Carlo van Gremberghe (Koewacht), Leo Bracke (Zaamslag Jurgen Naeye (Biervliet), Atila Pardon (Ria W.) Vertrokken: Harald Verschuren, Gi no van de Broecke (beiden HVV'24), Marino Dhooge (Ria W). Aardenburg. Nieuw: Robin van Hal (Sluis). Vertrokken: Robbie van de Wijnc kel (Hoek), Dwight van Hulle (Mal- degem), Angelo Sinack (gestopt). Zeelandia. Nieuw: Richard den Ou den (zonder club), Richard Verwei (Oostkapelle), Gijs Folcherts (RCS). Vertrokken: Oscar Jakobs (Oostka pelle), Marcel Caljouw (gestopt), Mark Schreuders (gestopt), Adrie van Maaren (lager team), Danny de Groot (lager team), Wilco Lievense (trainer tweede team). Enschede. EK snooker. Mannen, voor ronden: Stolk (Ned) - Wiberg (Zwe) 4-1, Wehrmann (Ned) - Dlemer (Dui) 4-3, Dik- stra (Ned) - Valdlmarsson (IJsl) 4-0, Duut (Ned) - Sedo (Spa) 4-1, Heinsmann (Ned) - Hochmayer (Oos) 4-1Horstman (Ned) - Gleeson (Ier) 4-2, Bij de Leij (Ned) - Em- prin (Fra) 4-0, Jansen (Ned) -Sinitsin (Let) 4-1, Fabrie (Ned) - Olsen (Noo) 4-0, De Jong (Ned) - Kelly (Ier) 4-3, Wehrmann (Ned) - Zimmermann (Zwi) 4-2, Sawicki (Pol) - De Haas (Ned) 4-3, Bennie (Sch) - Moes (Ned) 4-2, Chand (Ned) - Hamalai- nen (Fin) 4-0, Van Rijsbergen (Ned) - Le- paul (Fra) 4-1. Vrouwen, voorronden: Egeberts (Ned) - Murphy (Ier) 3-1, Van der Made (Ned) - Reimann (Dui) 3-2, Mer- gies (Pol) - Smits (Ned) 3-1, Dehaene (Bel - Van Hiele (Ned) 3-1, Fisher (Eng) - Me- lief (Ned) 3-0. Bridge Voorjaarscompetitie bridgeclub Axel. A- lijn: 1. Van de Casteel/Esselbrugge 57,41%, 2. Groenewoud/Gryglicki 56,94%, 3. Moeliker/Vermunt 56,48%. B- lijn: 1. Van Bunderen/Meijer en Wolfert- /Pel 58,80%, 3. Colsen/Arnoldi 54,63%. C- lijn: 1. Burm/Lambert 63,10%, 2. Naey- e/De Zeeuw 54,17%, 3. Knöpker/Van Weelden 52,78%. Golf Wentworth. Volvo PGA Championship, Europese Tour mannen, 3,9 miljoen gul den. Eindstand: 1. Montgomerie (GBr) 270 slagen (69 70 67 64), 2. James (GBr) 275, 3. Eales (GBr) 276, 4. Els (ZAf), Lea- ney (Aus), Goosen (ZAf) 277, 7. Carter (GBr), Grönberg (Zwe), Langer (Dui) 278, 38. Muntz284 (71 72 73 68). Schaken Rotterdam. NK. Derde ronde: Van den Doel - Nijboer 1-0, Janssen - Piket 0-1, Nikolic - Van Wely 1-0, Sokolov - Cifuen- tes 1/2-1/2, Peng - Van der Sterren 0-1, Van der Wiel - Reinderman 1/2-1/2. Stand: 1Nikolic 3 punten, 2. Piket 2 1/2, 3. Van Wely 2,4. Cifuentes, Van den Doel, Reinderman, Van der Sterren, Van der Wiel 11/2,9. Nijboer, Peng, Sokolov 1. Sportprijsvragen Lucky ten van maandag 31 mei. 11-12- 15-16-17-20-22-23-24-25-31 -36-50-51 -53 -59-65-69-72-77. (onder voorbehoud). Lotto 21. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, brutof 100.000,-; derde prijs: 1000,-; vierde prijs; 207 win naars, elk f 250,-; vijfde prijs: 2467 win naars, elk f 25,-; zesde prijs: 4782 win naars, elk f 10,-; zevende prijs: 44.355 winnaars, elk f5,-. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed; 4 winnaars, elk f 10.000,-; vier cijfers goed: 36 winnaars, elk f 1000,-; drie cijfers goed: 290 win naars, elk f 100,-; 2 cijfers goed: 2931 win naars, elk f 10,-. Tafeltennis Kamperland. Top 6-kampen jeugd 1999. 1e klasse: 1. S. Vogelezang Westerzicht, 2. H. Oosterling, Arnemuiden, 3. A.van der Kop, MZ, 4. T. Groenewoud, MZ, 5. J. van Dalen, Westerzicht, 6. M. de Kok, 't Batje, 7. J, van Stuyvenberg, 't Batje; 2e klasse: 1. L. Koole, SAR '72,2. B. Sondak, MZ, 3. C. Prevo, 't Zand, 4. F. Bouwsma, MZ, 5. R. Dingemanse, Westerzicht, 6. A. Minderhoud, 't Zand; 3e klasse: 1. N. Ghorbani, SAR '72, 2. A. Koole, SAR '72, 3. W. Poppe, Arnemuiden, 4. R. Schou-, wenaar, Oudelande, 5. S. de Leeuw, 't Zand, 6. O. Zwemer, Arnemuiden; 4e klasse: 1 Kawun Yu, 't Zand, 2. M. Uilen broek, 't Zand, 3. T, Willemstein, 't Zand, 4. R. Wetsteijn, MZ, 5. B. Helmich, RDT, 6. E. Schillemans, RDT; 5e klasse: M, van de Hoven, Kapelle, 2. R. Pieters, SAR '72, 3. T. Helmich, RDT, 4. F. van de Berge, Yers eke, 5. S. van Driessche, RDT, 6. J. Maas, 't Batje; 1e klasse P/W: 1. M. Mol, Yerse ke, 2. E. de Rijke, 'tZand, 3.1. de Rijke, Ar nemuiden, 4. J. Pouwer, Arnemuiden, 5. 5. van Belle, SAR '72,6, C. Remorie, SAR '72;2e klasse P/W: 1A. Geuze, 't Zand, 2. A. Jacobs, Oudelande, 3. M. Schroevers, Arnemuiden, 4. J. van Egmond, Oude lande, 5. G. Meerman, Arnemuiden, 6. K. Wagenaar, MZ. Tennis dinsdag— Tennis Breskens. Sportpark Baersande, tennis vereniging De Boskreek. Zeeuwse kam pioenschappen voor veteranen. Aan vang: 16.30 uur. Voetbal Zaterdagvoetbal. Nacompetitie. Voor twee plaatsen in de derde klasse: Streef- kerk-Nieuwdorp, SPS-Smerdiek. Aan vang 19.30 uur. Anjolie Wisse in Europa Cup VLISSINGEN - Atlete Anjolie Wisse uit 's-Heer Hendrikskin deren maakt deel uit van het Ne derlands team dat zaterdag in het Finse Lahti in actie komt tij dens een Europa Cup-wed strijd. Wisse, lid van het Utrechtse Hellas, is uitverkoren op basis van haar prestatie bij de Adri- aan Paulen Memorial in Henge lo. Wisse zal in Finland uitko men op de 800 meter. Corretja (Spa/3) - Meligeni (Bra), Kuerten (Bra/8) - Medvedev (Oek). Dubbel, kwart finales: Albano/Carbonell (Arg/Spa) - Ka- felnikov/Mirnyi (Rus/WRu) 6-3 3-6 6-2, Ivanisevic/Tarango (Kro/VSt) - Prinosil- /Vacek (Dui/Tsj) 6-2 6-3, Jongens, twee de ronde: Nieminen (Fin/12) - Hemmes (Ned) 6-2 6-4. Vlissingen. Landelijke competitie. Afde ling mixedteams, tweede klasse. Souburg-Zoetermeer 2 2-6. L. van de Broek-K. Willemse 7-5 1-6 5-7, E. van Wingen-H-Y. Schoone 1-6 2-6, R. van de Broek-M. Vink 2-6 2-6, C. Folmer-S. Goossens 4-6 0-6, L. van de Broek/E. van Wingen-V. Liem/H-Y. Schoone 7-5 6-4, M. Gorsse/C. Folmer-S. Goossens/O. van Riet Paap 6-4 6-3, L. van de Broek/R. van de Broek-K. Willemse/S. Goossens 4-6 4-6, E, van Wingen/M. Gorsse-V. L.ïem/O. van Riet Paap 4-6 4-6. Derde klasse: Holy de Schelde 4-1 gestaakt. Vierde klasse: TTO 2-MLTC 2 5-3. S. van de Ploeg-M. Roose 6-4 6-3, I. Neele-J. Bruynzeel 6-3 6-1, R. Vermonden-T. Milder 3-6 7-5 3-6, K. Maagdenberg-W. de Maar 6-3 4-6 2-6, S. van de Ploeg/D. Molenkamp-M. Roose/C. Davidse 7-5 6-4, K. Maagdenberg/R. Vermonden-T. Milder/W. de Maar 6-4 6-2, S. van de Ploeg/G. Mc. Donald-C, Davidse/W. de Maar 4-6 4-6, I. Neele/K. Maagden- berg-J. Bruynzeel/T. Milder 1-67-56-0. De Schelde 2-CC 5-3. MLTC-Roosendaal 2 2-6. C. Blankenburgh-C. Stoutsen 6-3 4-6 4-6, A. van Straaten-M. Stoutsen 2-6 5-7, A. de Bruijne-C. Cirkel 6-1 6-2, B. Gorthmanns-D. Breugelmans7-61-6 1-6, C. Blankenburgh/A. van Straaten-C. Stoutsen/M. Stoutsen 1-6 7-6 4-6, A. de Bruijne/B. Gorthmanns-F. van Bent- heim/D. Breugelmans 6-7 4-6, C. Blan kenburgh/A. de Bruijne-M. Stoutsen/F. van Bentheim 4-6 5-7, A. van Straate- n/R. Maandag-C. Stoutsen/C. Cirkel 7-5 6-4. Voetbal Terneuzen. Dow-jeugdtoernooi voet balvereniging Terneuzen, C-junioren. Eindstand poule A: 1BSC, 2. Terneuzen, 3. Oostburg, 4. DOSKO, 5. Sluis, 6. Zaamslag. Poule B: 1. FC Bergen, 2. Aar denburg, 3. Zeeland Sport, 4. SV Porz, 5. Vogelwaarde, 6. Axel. Kruisfinales: BSC- Aardenburg 4-0, Terneuzen-FC Bergen 1-1 (FC Bergen w.n.s.). Finales, 11e en 12e plaats: Zaamslag-Axel 1-3.9e en 10e plaats: Sluis-Vogelwaardè 2-17e en 8e plaats: DOSKO-SV Porz 7-4. 5e en 6e plaats: Oostburg-Zeeland Sport 2-1. 3e en 4e plaats: Aardenburg-Terneuzen 0-1 1 e en 2e plaats: BSC-FC Bergen 0-3. Eind stand: 1. FC Bergen, 2. BSC, 3. Terneuzen 4 Aardenburg, 5. Oostburg, 6. Zeeland Sport, 7. DOSKO, 8. SV Porz, 9. Sluis, 10. Vogelwaarde, 11. Axel, 12. Zaamslag. D- pupillen. Eindstand poule A: 1. BSC, 2. Terneuzen, 3. Axel, 4. HION, 5. Oostburg, 6. Aardenburg. Poule B: 1. Mifano, 2. SV Porz, 3. FC Bergen, 4. Zeeland Sport, 5. SC Gastel, 6, Corn Boys. Kruisfinales: BSC-SV Porz 1-1 (SV Porz w.n.s), Terneu- zen-Mifano 0-0 (Terneuzen w.n.s.). Fina les, 11e en 12e plaats: Corn Boys-Aar denburg 1-1 (CornBoysw,n,s.).9een10e plaats: SC Gastel-Oostburg 0-2.7e en 8e plaats: Zeeland Sport-HION 0-2.5e en 6e plaats: FC Bergen-Axel 2-0, 3e en 4e plaats Mifano-BSC 0-2. 1e en 2e plaats: Terneuzen-SV Porz 0-4. Eindstand: 1. SV Porz, 2. Terneuzen, 3. BSC, 4. Mifano, 5. FC Bergen, 6. Axel, 7. Zeeland Sport, 8. HION, 9. Oostburg, 10. SC Gastel, 11. Corn Boys, 12. Aardenburg. E-pupillen (twee poules). Eindstand poule A: 1 HION, 2. Oostburg, 3. Axel, 4. SC Gastel, 5. Terneuzen, 6. Aardenburg. Poule B: 1 FC Bergen, 2. SV Porz, 3. BSC, 4. Zeeland Sport, 5. Corn Boys, 6. Stekene Sportief. Kruisfinales: HION-SV Porz 2-0, Oost- burg-FC Bergen 1-1 (Oostburg w.n.s.). Fi nales, 9e en 10e plaats: Aardenburg-Ste- kene 3-0. 7e en 8e plaats: Terneuzen- Corn Boys 1 -0 5e en 6e plaats: SC Gastel- Zeeland Sport 0-2. 3e en 4e plaats: SV Pozr-FC Bergen 0-2, 1e en 2e plaats: HION-Oostburg 3-1. Eindstand: 1. HION, 2. Oostburg, 3. FC Bergen, 4. SV Porz, 5. Axel, 6. BSC, 7. Zeeland Sport, 8. SC Gas tel, 9. Terneuzen, 10. Corn Boys, 11. Aar denburg, 12. Stekene. Volleybal World League, mannen. Groep C: Argen tinië - Cuba 0-3 (26-28 22-25 28-30), Frankrijk - Portugal 3-1 (28-26 22-25 25-17 25-18). Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Corretja (Spa/3) - Koubek (Oos) 6-2 6-3 7-5, Kuerten (Bra/8) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-4 6-2, Meligeni (Bra) -Mantilla (Spa/14) 6-1 5-77-57-6, Medve dev (Oek) - Di Pasquale (Fra) 7-6 7-6 6-1. Indeling kwartfinales: Hrbaty (Slw) - Rios (Chl/9), Agassi (VSt/13) - Filippini (Uru), Wielrennen Ronde van Italië. Zestiende etappe Biella - Lumezzane: 1. Laurent Jalabert (Fra) 243 km in 5.51.36 (41,468 km/u), 2. Panta- ni (Ita), 3. Simoni (Ita),4. Heras(Spa) 0.03, 5. Velo (Ita), 6. Rebellin (Ita), 7. Camen- zind (Zwi), 8. Savoldelli (Ita), 9. Di Grande (Ita), 10. Miceli (Ita) 0.06. Klassement: 1. Pantani 72.52.47, 2. Savoldelli 2.05, 3. Laurent Jalabert 2.06,4. Gotti (Ita) 2.33,5. Clavero (Ita) 2.43,6. Simoni 5.48,7. Gont- sjar (Oek) 5.57, 8. Axelsson (Zwe) 6.25,9. Camenzind 6.38,10. De Paoli (Ita) 8.18. Ronde van Duitsland. Vierde etappe Bie lefeld - Dortmund: 1. Casper (Fra) 176,9 km in 4.15.21, 2. Zabel (Dui), 3. Magnien (Fra), 4. Kappes (Dui), 5. Pollack (Dui), 19. Voskamp, 23. De Jongh, 28. Koerts, 49. Lotz, 63. Knaven, 85. Den Bakker, 88. Meijs, 94. Van Dartel, 114. Hoffmann 5.47,115. Groenendaal, 116. Vierhouten, 125. Van der Wolf 11.27, 127. Dubbel dam. Klassement: 1. Merckx (Bel) 18.53.08, 2. Wesemann (Dui) 0.03, 3. Grabsch (Dui) 0.06,4. Heppner (Dui) 0.09, 5. Tonkov (Rus) 0.09, 16. Voskamp 2.01, 35. Lotz, 39. Meijs, 70. Den Bakker, 81. Van Dartel 11.07,83. De Jongh 12.48,89, Knaven 12.52, 94. Hoffmann 18.39, 100. Koerts 21.44, 108. Groenendaal 24.08, 124. Vierhouten 34.49,126. Van derWolf 40.28,127. Dubbeldam 40.29. Montreal. Wereldbeker, vrouwen. 1. Gaudry (Aus) 91,3 km in 2.43.07, 2. Bes sette (Can), 3. Wilson (Aus), 4. Pryde (NZe 5. Marsal (Fra). Stand WB: 1. Kupferna- gel (Dui) 164 punten, 2. Wilson 140, 3. Gaudry 119. Frisco (VSt). Wereldbeker, baan. Man nen. Sprint: 1. Gane (Fra), 2, Nothstein (VSt), 3. Van Eijden (Dui). Kilometer tijd rit: 1. Lausberg (Dui), 2. Kelly (Aus), 3. Krejner (Pol). Keirin: 1. Gane, 2. Chiappa (Ita), 3. Van Eijden. Achtervolging: 1. Vandevelde (VSt), 2. Trentini (Ita), 3. Ro berts (Aus). Achtervolging ploegen: 1. Australië, 2. Frankrijk, 3. Verenigde Sta ten. Puntenkoers: 1. Walton (Can), 2. Se- pulveda (Chl), 3. Stocher (Oos). Vrou wen. Sprint: 1. Ballanger (Fra), 2. Dub- nicoff (Can), 3. Yang Wang (Chn). 500 m: 1. Ballanger, 2. Dubnicoff, 3. Cuihua Hi- ang (Chn). Achtervolging: 1. Veenstra (VSt), 2. Ulmer (NZe), 3. Karimova (Rus). Puntenkoers: 1. Slioessareva (Rus), 2. Burns (Aus), 3. Wichmann (Dui). van onze sportredactie TERNEUZEN - Hel zeventien de Dow-Beneluxtoernooi van voetbalvereniging Terneuzen is afgesloten. Bij de C-junioren was BSC in poule A de ploeg die de meeste indruk maakte en in poule B was dat FC Bergen. Waar Bergen in de voorronde Aardenburg nog een gelijkspel moest toestaan, imponeerde BSC met vijf over winningen in evenzovele wed strijden. In de kruisfinales trof BSC'-het verrassend sterke Aar denburg en FC Bergen stuitte op Terneuzen. Het eerste duel ein digde in 4-0, het tweede in 1-1, zodat strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Daarin bleek FC Bergen beter dan Ter neuzen. Minder problemen ken de FC Bergen daarna in de fina le, waarin het BSC met 3-0 versloeg. Terneuzen werd derde door een 1-0 zege op Aarden- burg. Bij de D-pupillenhield SV Porz Terneuzen van de eindzege af. De Duitse gasten verloegen de thuisploeg in de finale met 4- 0. Bij de E-pupillen ging de eindzege naar HION. De Rotter dammers versloegen Oos'Sburg in de finale (3-1),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 32