Halfpipe bij Havenfort in Hulst Maak het leuker voor de jeugd Nieuwe start met Het Liegbeest PZC zeeland dinsdag 1 juni 1999 z 13 Bouwtekeningen tonen nieuw Reynaertcollege Actie skateliefhebbers levert nog dit jaar concreet resultaat op Stakende truckers houden rotonde Gent halve maandag bezet Jubileumconcerten in Willibrordusbasiliek door Edy de Witte CLINGE - Onder de nieuwe naam Clingclaer heeft de to neelclub Het Sterretoneel de draad weer opgepakt. Met nieuwe energie en veel goede moed, is de club begonnen aan de repetities van de komedie Het Liegbeest. De première is vrijdag 22 oktober om 20.00 uur in het gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Een dag later (zaterdag) volgt hier nog een tweede voorstel ling. Het spelersbestand van de toneelclub bestond hoofd zakelijk uit werknemers van De Sterre, het Clings centrum voor mensen met een verstan delijke handicap. Na een jaar van tegenslagen leek het erop dat het doek voor de club defi nitief zou vallen. Enkele acteurs hielden na het afhaken van de regisseur en ook medespelers echter de poot stijf. Zij gingen op zoek naar leuke toneelstukken en iemand die de groep speltech- nisch kon leiden. Omdat er nu steeds meer mensen meespelen die geen banden met De Sterre hebben, is het idee gegroeid om de toneelclub langzaam van De Sterre los te maken. De nieuwe naam Clingclaer is multi-interpreteerbaar en als nieuwe regisseur is Arnel Lefevere uit Hulst aangetrok ken. Hij is afkomstig van de Hulster toneelvereniging De Transfiguratie. Twee hoofd rolspelers werden geleend van De Transfiguratie en Sint Jan ten Steene uit Sint Jansteen. Thuisbasis Clingclaer heeft Clinge nog wel als thuisbasis. De repeti ties vinden dan ook nog op De Sterre plaats. Voor de voor stellingen, die voor iedereen toegankelijk zijn, wijkt men uit naar Den Dullaert in Hulst. Het verhaal draait om geld. Marion (Rosemary Blommaert de ex-vrouw van dokter Bram Werink (Nard Willaert), heeft van haar man 50.000 gul den gekregen als 'scheidings cadeau'. Met dat bedrag wil ze haar eigen boetiekje opzetten. Ze verliest echter het hele be drag op een paardenwedren. Driftig als ze is wil ze meteen het geld terug. Ze ontvoert het paard van haar ex-man en eist losgeld. Door allerlei verwikkelingen die ook gecreëerd worden door Eddie (Albert Ras), een vriend van Bram Werink, Yvette (Marga Verras), de nieuwe vriendin van Bram, journalis te Linda (Ria Bonthuis) en Remco Bloemers (Omere Ver straten), collega van Bram. ontstaat een complete chaos. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij Den Dullaert (0114-314351) en Marga Verras (0114-319802), Westerscheldetunnel is veilig MIDDELBURG - De ramp in de Tauerntunnel in Oostenrijk van zaterdag is geen aanleiding om de veiligheidsplannen in de Westerscheldetunnel nog eens onder de loep te nemen. Ge deputeerde J. I. Hennekeij (WD, verkeer) zei dat maandag middag tegen de Statencommissie Waterstaat en Verkeer naar aanleiding van een vraag van D66. „Op een symposium over veiligheid in tunnels dat onlangs is gehouden in Frank rijk en waaraan de bouwers van de Westerscheldetunnel heb ben meegedaan, werd geconcludeerd dat de veiligheid in de Westerscheldetunnel uitstekend is gewaarborgd, met name door de dwarsverbindingen tussen de tunnelbuizen", ver klaarde Hennekeij. Naar aanleiding van de ramp in de Mont Blanctunnel in maart van dit jaar laaide de discussie over de veiligheid in de Westerscheldetunnel ook al op en toen werd de onrust door de projectleider veiligheid van de NV Wester scheldetunnel eveneens bezworen. Coppoolse in commissie jeugdhulp MIDDELBURG - De Zeeuwse Gedeputeerde voor jeugdza ken Lous Coppoolse (CDA) gaat deel uitmaken van de com missie voor jeugdhulpverlening van het Interprovinciaal Overleg (EPO). Deze commissie van drie onderhandelt voor de provincies in Nederland met de rijksoverheid, de Nederland se gemeenten en werkgevers over geld voor de hulp aan jonge- ren in de problemen. Zijn lidmaatschap kan alleen maar goed uitpakken voor Zeeland, zegt Coppoolse. „Ik zit er voor alle provincies natuui'lijk", aldus de gedeputeerde. „Maar ik word gevoed vanuit de Zeeuwse instellingen voor jeugdhulpverle ning. Daar blijft altijd wel iets van over." Het bestuur van het IPO moet Coppoolse's kandidatuur nog goedkeuren. Kokkelsector doelwit Waddenclub LEEUWARDEN - De Wadden vereniging zal de strijd tegen de mechanische kokkel visserij aanzienlijk verscherpen. De kans bestaat dat het overleg met de sector en het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij wordt gestaakt. Dit najaar zijn er acties te verwachten, waarbij het publiek zal worden duidelijk gemaakt dat het schrapen van kokkels op de zandplaten leidt tot 'woestijnvorming' en 'vernietiging'. De aanbevelingen kwamen zaterdag uit de ledenvergadering. Binnenkort vergadert de Tweede Kamer over het vraagstuk. Er lijkt een meerderheid te zijn voor het plan van staatssecre taris Faber om de kokkel vissers bepaalde zones te gunnen. Bromfietser bij ongeval gewond SLUIS - Een 44-jarige bromfietser uit Breskens is maandag middag per traumahelikopter overgebracht naar het Sint- Jansziekenhuis in Brugge. De man had bij een verkeersonge val op de Sint-Annastraat in Sluis hoofdletsel opgelopen. Het ongeluk gebeurde toen een 32-jarige vrouw uit Sluis met haar auto vanuit een inrit de Sint-Annastraat wilde oprijden. Een ter plaatse geparkeerd staande vrachtauto belemmerde het uitzicht van de vrouw, waardoor zij niet in de gaten had dat de bromfietser juist kwam aanrijden op het fietspad. Een bot sing was niet meer te voorkomen. De bromfietser viel en werd met verwondingen aan het hoofd overgevlogen naar Brugge. Auto en bromfiets werden beschadigd. Politie bekeurt 27 bromfietsers TERNEUZEN - Op verzoek van ondernemers in de Terneu- zense binnenstad voerde de politie het voorbije weekeinde een controle-actie uit gericht tegen bromfietsers. In totaal werd 27 keer proces-verbaal opgemaakt. Tien keer voor het rijden zonder helm, even vaak voor rijden met de brommer in voetgangersgebieden, driemaal voor rijden zonder brom fietscertificaat, twee keer wegens baldadigheid, een keer voor rij den zonderlicht en het rij den in een verboden richting. Clingclaer tijdens de repetities voor Het Liegbeest. door René Hoonhorst HULST - Hulstenaren en ande re belangstellenden die graag willen weten hoe het voormali ge Maristenklooster er midden volgend jaar uitziet, kunnen tot en met vrijdag 11 juni terecht in het stadskantoor van Hulst. De bouwtekeningen voor het nieu we Reynaertcollege zijn in de hal van het kantoor te zien. Een, helaas wat kleine en kleur loze, maquette en de gedetail leerde bouwtekeningen laten geïnteresseerden het nieuwe hoofdgebouw voor de Hulster middelbare school zien. Het Reynaertcollege is enkele jaren geleden ontstaan uit een fusie tussen De Rietvliet (vbo), Rave lijn (mavo) en Jansenius (havo en vwo). Het vrij nieuwe ge bouw van De Rietvliet blijft als dependance van het nieuwe col lege bestaan. Ravelijn en Jan senius waren echter niet geschikt om als nieuw hoofdge bouw voor de fusieschool te die nen. Omdat het Hulster gemeentebe stuur het oude Maristenklooster als cultuur-historisch gebouw graag wilde behouden, werden enkele miljoenen guldens meer uitgetrokken voor de nieuwe school. De voorgevel aan de Carmelweg blijft herkenbaar als voormalig klooster. Het inte rieur wordt helemaal op zijn kop gezet, alleen de bogen en muurschilderingen in de kapel (volgend jaar de mediatheek en dekanenkamer van de school) blijven intact en worden zono dig gerestaureerd. De achter kant van het klooster is over een jaar niet meer als zodanig te herkennen door de bouw van enkele nieuwe schoolvleugels met opvallend veel glas. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst HULST - Op het Hulster Ha venfort verrijst nog dit jaar een skatebaan voor de plaatselijke jeugd. Burgemeester en wet houders zullen de komende maanden een plan uitwerken voor de speelvoorziening. Dat beloofde wethouder P. Weemaes (jeugdzaken) maandag aan achttien skateliefhebbers van acht tot veertien jaar. Niek Verberkmoes (10) en Kevin de Nijs (11), woonachtig in de Hulster wijk Tragel en in Sint Jansteen, brachten vorige maand vierhonderd handteke ningen naar het stadhuis. Die - gisteren kwamen er nog 335 binnen - moesten het belang van het speelwerktuig onderstre pen. De actie van de twee jon gens had snel resultaat. De laat ste dag van mei, vijf weken na het aanbieden van de handteke ningen, mochten zij op het stad huis met zestien vriendjes en vriendinnetjes hun ideeën over plaats en uitvoering van de 'rol- lerskatebaan' aan Weemaes en enkele ambtenaren laten horen. Om een skatebaan voor alle jeugdigen van Hulst aantrekke lijk te maken, moet de plek niet direct bij een wijk horen. En ook niet te dicht bij woningen liggen om overlast zoveel mogelijk te voorkomen, oordelen B en W. De jeugd mocht daarom kiezen uit een plek aan het Havenfort, het grote parkeerterrein aan de wallen of een locatie bij het voetbalveldje aan de Liniedijk. De meeste kinderen, van wie het merendeel in de Tragelwijk woont, koos voor een skatebaan bij het Havenfort. Wel zijn enke le jongere kinderen bang dat de wat oudere jeugd van boven de vijftien hen straks wegjaagt. „Die ouderen hangen nou al vaak rond bij het Havenfort en die gaan dan klieren op de ska tebaan, zodat wij er niet meer op kunnen", vreesde één van de aanwezigen. Geld Wethouder Weemaes verklaar de dat de gemeente verschillen de gebruiksmogelijkheden van de baan zal onderzoeken, zodat verschillende leeftijdscatego rieën van de voorziening ge bruik kunnen maken. Hij be loofde de vertegenwoordigers van de enthousiaste skaters dat al hun opmerkingen over de ide ale uitvoering van een halfpipe op het stadskantoor worden be studeerd. Weemaes kon na af loop van de vergadering nog niet zeggen hoeveel geld de ge meente kan en wil besteden aan de skatebaan. „Maar het is wel de bedoeling dat er snel werk van de plannen wordt gemaakt. We hopen dat de skatebaan nog dit jaar geplaatst kan worden." door Kris Naudts GENT - Stakende vrachtrijders hebben maandagochtend een tijdlang een rotonde bezet in het Gentse havengebied. Truckers plaatsten een vijftal vrachtau to's dwars over de kruising van de Port Arthurlaan en Vlieg tuiglaan, een van de belangrijk ste toegangswegen tot de haven. De blokkade veroorzaakt rela tief weinig hinder voor perso nenauto's die langs zijstraten wisten te ontkomen. Op de Kennedylaan, de drukke industrieweg naar Zelzate en naar de grensovergang op de Tractaatweg bij Sas van Gent, waren geen blokkades maar ontstonden dan weer kilome terslange files als gevolg van wegwerkzaamheden ter hoogte van de kruising met de autoweg R4 rond Gent. Onaangekondigde acties van vrachtrijders veroorzaakten voorts zware verkeershinder bij de Belgisch-Nederlandse grens- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl overgang op de E313 bij Boor- sem nabij Maasmechelen en aan de Belgisch-Franse grens op de E17 in Rekkem. De blokkades waren op sommige plaatsen vervangen door traag rijdende vrachtauto's op het middenvak van autowegen, ondermeer op de E17 tussen Sint-Niklaas en Antwerpen en op de E40 tussen Aalst en Brussel. Loonsverhoging De acties kwamen er na het af springen eind vox*ige week van ondexhandelingen over loons verhogingen. De chauffexirs ei sen een loonsverhoging van tien frank per uur en meer erkenning voor hun beroep. Patroonsorganisaties van transpoxtbedrijven betreurden gisteren dat andere weggebrui kers de dupe worden van weg blokkades door vrachtrijders. Volgens de patroons schaden wilde acties het imago van de sector. Het gemeenschappelijk vakbondsfront van zijn kant dreigde gister-avond met nieuwe blokkades van wegen, indu strieterreinen en toegangen van transportondernemingen. Met name in Gent zijn voor vandaag dinsdag, blokkades aangekon digd die ook het verkeer van en naar Zeeuws-Vlaanderen in de war kunnen sturen. Thema-avond over islam in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In Kloosterzande wordt morgen avond, woensdag, een thema avond gehouden met als onder werp 'Zin en onzin over de is lam'. De bijeenkomst wox'dt georga- niseex-d door de Werkgroep Vol- wassenkatechese Kring Noord, het samenwerkingsverband tussen de R.K, parochies Honte- nisse. Als spreker is uitgenodigd Nazli Atmac-Yig.it uit Sluiskil die op di vei'se terreinen actief is in Zeeuws-Vlaanderen. Op de avond worden de achter gronden van de islam bespro ken, de overeenkomsten met het christendom en de islam in de westerse omgeving. Vervolgens is het de bedoeling dat er een discussie plaatsvindt. De bij eenkomst vindt plaats in huize St. Antonius en begint om 20,00 West-Zeeuws-Vlaanderen staat onder druk. Het veer ver dwijnt, het ziekenhuis wordt uitgehold en steeds meer bedrijven en instellingen, zoals het belastingkantoor en het wa terschap, hebben de streek de rug toegekeerd. Gemeentebestuur ders, landbouwers, dorpsraden, (recreatie)ondernemers, bank directeuren en stedebouwkundigen buigen zich over de ingrepen die nodig zijn om de regio, economisch gezien, een overlevings kans te bieden. De stapel rapporten, plannen, visies en notities ten gemeentehuize groeit en groeit. Nu moet het maar eens aan komen op daden, is de mening van de gewone man. Wat vinden inwoners van de streek van de plannenmakerij? Wat vinden zij dat er moet gebeurenDe PZC laat in een serie streekbewoners aan het ivoord over de toekomst van West-Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag deel 3: Ed en Frida de Hoogd: door Pascalle Cappetti BRESKENS - De West-Zeeuws-Vlaamse kust is niet te vergelijken met de Holland se kust, bijvoorbeeld in Scheveningen of Noordwijk. Dat hebben Ed en Frida de Hoogd uit Breskens gemerkt. Een aantal jaren geleden dachten de strandpavil joenhouders dat de toerist die naar West- Zeeuws-Vlaanderen trok, behoefte had aan lekkere ligstoelen, uit de wind gezet door glazen wanden. Niet dus. De aangeschafte strandstoelen - al waren het er slechts twintig, in plaats van de vijf honderd die in genoemde badplaatsen staan - bleven ongebruikt. De Duitsers die nog altijd in groten getale de kust bevol ken, zitten liever op een handdoek in het zand. En de Nederlanders gaan ook niet zo gauw op zo'n luie stoel liggen. Misschien dat de tijd er inmiddels wat rijper voor is, maar De Hoogd zal het initiatief voorlo pig niet weer nemen. Nee, waar de toerist, en zeker de Duitser behoefte aan heeft, is niet de luxe onder komen of de topattracties in het achter land. Goede aanvoexwegen en een goed en makkelijk te bereiken ziekenhuis zijn veel belangrijker. Zodat hij zonder opstoppin gen zijn bestemming kan bereiken en niet eerst iangs de huisarts hoeft te gaan, om het ziekenhuis in te kunnen. „Een Duitser hoeft niet zoveel. Hij wil lekker buiten zijn. Voor hem bestaat slecht weer niet. Wel slechte kleren." Kwaliteit De Hoogd merkt wel dat de eisen van de toerist de laatste tien jaar hoger liggen. Luxe is misschien niet de eerste vereiste, maar wel kwaliteit. De tijd dat strandpa viljoens, gehuisvest in afbreekbare, hou ten kotjes met een blikje bier en een ijsje toekwamen, is al lang voorbij. Zijn strandpaviljoen Het Halve Maantje in Breskens biedt een complete maaltijd en biedt ook in de winter vertier. Het heeft daarnaast openbare toiletten - overigens omdat de gemeente dat zo graag wilde - en biedt onderdak aan de strandwacht. „De gemeente wil het liefst alles op ons af schuiven. Nu wordt er weer gepraat over douches. Die zouden de paviljoenhouders moeten gaan beheren en onderhouden." De Hoogd ergert zich weieens aan de be moeizucht van de gemeente en het gebi'ek aan afstemming tussen de ovex-heden. Ex- geldt bijvooi'beeld al tijden een bouwstop voor de paviljoens, totdat de Zeeuwse kustgemeenten eexx eenduidig beleid heb ben geformuleerd. Ondanks hexhaalde- lijk aandringen, is er op dat vlak nog steeds niets gebeux'd. Enige x-egelgeving is wel op zijn plaats. Want vakantiewoningen heeft de streek onderhand wel genoeg. Het g*yat nu om de Strandpaviljoenhouder Ed de Hoogd: „De veertien- tot zeventienjarigen vallen tussen wal en schip. Die doelgroep ontbreekt in de Recreatievisie." foto Peter N icolai jarigen vallen tussen wal en schip." Het verdwijnen van het veer hoeft volgens het echtpaar dat dertig jaar geleden in Bres kens neerstreek, geen bedx-eiging te zijn, tenminste als er een goed fiets-voetveer voor in de plaats komt. „Als West- Zeeuws-Vlaanderen een uittxoek wordt, wordt Vlissingen dat ook. Ik denk dat het gewoon een kwestie van wennen is. Wel moeten xxxensen als ze de tunnel uitkomen, gestimuleerd worden omrechtsaf te slaan, in plaats van rechtdoor richting België. Een bordje met rechtsaf West-Zeeuws- Vlaanderen volstaat niet. De mensen moeten een reden hebben om hierheen te gaan. Dat heeft voor een belangx-ijk deel ook met imago te maken. Ze moeten het idee hebben dat er van alles te beleven valt." morgen deel 4. kwaliteitsverbetering van wat er al is. „Belangrijk is niet op één paard te wed den. Je alleen concentreren op de Duitse rnax-kt maakt je kwetsbaar. Mik vooral op de jeugd. Alsjeblief, maak het wat leuker voor de jeugd", vinden Ed en Frida de Hoogd. Die doelgroep ontbreekt in de Re- creatievisie. „De veertien- tot zeventien- door Barend Pelgrim HULST - De Internationale Zo mer Orgelconcerten in Hulst zijn toe aan hun zilveren jubile um. Deze zomer worden in de H. Willibrordusbasiliek voor de vijfentwintigste keer een serie concerten gehouden op het hon derden jaren oude kerkorgel. De orgelconcertencyclus heeft de afgelopen drie jaar stilgele gen in verband met de restaura tie van de basiliek. Met het eer ste concert van 1999 doet de organisatie zijn naam eer aan want op 11 juni beroert nie mand minder dan John Scott, de eerste organist van de Londense St. Pauls Cathedral, de klavie ren van het basiliekorgel. Deze vermaarde musicus stond zo'n achttien jaar geleden, voor hij in de Londense kathedraal benoemd werd, al eens eerder op de affiche van het Hulster Inter nationale festival. De combina tie tussen het bijna vierhonderd jaar oude orgel en de basiliek le vert volgens organisator J. Ivens een prachtige klank op. Het in strument leent zich naast zijn li turgische functie uitstekend voor orgelconcex-tmuziek. De laatste restauratie van het orgel dateert van 1970. Barok Het tweede concexl wordt ge houden op 25 juixi en dan speelt Bredanaar Tijn van Eijk, bijge- Drankrijder aangehouden TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield in de nacht van zondag op maandag op de Schuttershofwég in Terneuzen een 46-jarige automobilist aan die te diep in het glaasje had ge keken. Een ademanalyse wees uit dat de man ruim driemaal de toege stane waarde alcohol in zijn bloed had. Hij kon zijn rijbewijs inleveren en moet zich binnen kort voor de rechter verant woorden. Zo ook een 33-jarige plaatsge noot die bij hem in de auto zat en die zich bemoeide met de aan houding. De man ging nogal te keer tegen de agenten. Hij bele digde hen en begon ook dreige menten te uiten. Reden voor de diendero om de man geruime tijd in te slxiiten. Tegen de man werd px-oces-verbaal opge maakt wegens belediging van ambtenaren in functie. staan door alt-mezzo Jacobijn Wallis. Het duo zal zich met na me concentreren op Franse Ba- rokcomposities. Tenslotte speelt op 13 augustus organist Jo Ivens een thuiswedstrijd, met aan zijn zijde zangeres Diane Verdoodt. Ivens denkt dat de In ternationale Zomerconcerten een groeiende traditie zijn die steeds winnen aan belangstel ling. Hij verwacht dan ook een behoorlijke belangstelling. De concerten duren een uur en van gen aan om 20.00 uur. Activiteitendag school Cadzand CADZAND - De openbare ba sisschool in Cadzand houdt za terdag 5 juni voor de eerste keer een activiteitendag. In de ochtenduren wordt er van af 9.30 uur rond de Nederlands hervormde kerk een sponsor loop gehouden, 's Middags is er op het schoolplein aan de Bad huisweg van 13.30 tot 17.00 uur een rommelmarkt en fancyfair. 's Avonds wordt er voor kinde ren, ouders en leerkrachten een barbecue gehouden. Klarinetensemble TERNEUZEN - De Terneuzense bibliotheek ontvangt vrijdag 4 juni het klarinet-ensemble van de Koninklijke Stedelijke Har monie uit Hulst. Het ensemble, bestaande uit Martijn Baart, Nienke Hillaert, Elise Knibbeler, Marjolijn Polf- liet, Annemaxïe Totté, Astrid de Vreede en Cindy Carpentxer, be treedt tussen 19.00 en 20.00 uur het open podium voor amateur- musici. De muzikanten spelen Caprice for Clarinets van Clare Grixndman. Rosamunde entrac- te van Schubert, Overture and balad of Mack the Knife van Kurt Weill, A whole new world van Alan Menken en The Can non Song van Kurt Weill. Discussie SAS VAN GENT - De Partij van de Arbeid houdt morgen, woensdag, in De Speye in Sas van Gent een discussieavond over het Europese beleid. Europees-Parlementslid F. van Castricum kandidate J. Vers- paget, Vlaamse lid A van Lanc- ker en Tweede-Kameiiid A Kuijper discussiëren over ont wikkelingen in Zeeuws-Vlaan- dtren. De bijeeixkomst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29