Leegloop Middelburgse A-jeugd PZC sport dinsdag 1 juni 1999 sbw 16 Degradatie tennissers Souburg Van de Plasse Iaat Brabanders kansloos Weinig schokkende verschuivingen in Zeeuws amateurvoetbal Nationale titel Van de Minde uitslagen agenda Snookerteam Plaza Goes plaatst zich voor play-offs door Lucien Roelandt door Rudy Boogert en Barry van der Hooft VLISSINGEN - De A-jeugd van Middelburg wordt geconfron teerd met een leegloop. Maar liefst dertien voetballers ver trekken naar een andere club. Voor het overige zijn er weinig schokkende verschuivingen binnen hei Zeeuwse voetbal. De belangrijkste overschrijvingen: Zaterdagvoetbal Hoek. Nieuw: Erwin van Wingen (Zelzate), Onno Doeland (Kloetinge Robbie van de Wijnckel (Aarden burg), Bert Poppe (eigendom Loke ren, uitgeleend aan Zele), Geert Bosschaart (Veere), Elmar Lauret (Breskens), Glenn van Wijnsberghe (beloftes Club Brugge). Vertrokken: Geertjan de Smet (Ter- neuzen), André de Letter (onbekend Peter Boerjan (Meulestede), Dan- nyterSteege (Veere), Peter Vanout- reyve(Lochristi), Frank van Damme (Evergem), Didier Gilles (onbek). Kloetinge. Nieuw: Mark Smeding (Arnemuiden), Wilco de Valk (SKN- WK), Remco van Keeken (SHO), Ar jan Human (Cercle Brugge). Marcia- noTjauw-a-Hing (zonder club). Vertrokken: Rudy Banffer (SC Feye- noord), Onno Doeland (Hoek), Jan- Kees de Bruine (lager elftal). Arnemuiden. Nieuw: Joan van Bel- zen, Jeanot Wolff, Jasper Wille- boordse (allen A-jeugd Middelburg Vertrokken: Mark Smeding (Kloe tinge). Oostkapelle. Nieuw: Ferrie Alfons (Walcheren), Ramon Telussa (Dau- wendaele), Francis Langemaire (Dauwendaele), Angelo Schaalje (Dauwendaele), Michael Cabenda (A-jeugd Middelburg), Oscar Ja- kobs (Zeelandïa). Vertrokken: Jean-Paul Mulder (Walcheren), Stefan Meerman (Walcheren), Dennis de Rijke (Wal cheren), Richard Verwei (Zeelandia Mohammed El Bekkaoui (Veere). Veere. Nieuw: Randy de Dreu (Apollo'69), Jean-Paul Harthoorn (Appllp'69), René-Michel Gerritsen (A-jeugd Middelburg), Jason Blom- maert (A-jeugd Middelburg), Dan ny ter Steege (Hoek), Khalid Bou- frahi (Vlissingen), Mohammed El Bekkaoui (Oostkapelle). Vertrokken: Geert Bosschaart (Hoek), Mark Roose (Middelburg). 's-Heer Arendskerke. Nieuw: Rudy Blommaert (Patrijzen), Peter Ha- rinck(Robur). Vertrokken: Paulus Poortvliet (ge stopt). Bruse Boys. Nieuw: Erik Bleiji (Dreischor), Peter Bezemer (Zierik- zee). Vertrokken: Willem Webers (Brou- door Joop Schuit GOES - Het eerste team van snookervereniging Plaza Goes heeft zich geplaatst voor de play-offs van de Nederlandse bekerfinale. Het team, bestaande uit Chris van Renswoude, Danny Cheuck-a-Lam en Marcel Mou wen, versloeg De Snookerij uit Leiden: 5-4. Daardoor voegden de Goesenaren zich bij de laat ste zestien teams, die in de play offs gaan uitmaken wie de beker mee naar huis mag nemen. Het Zeeuws kampioenschap voor junioren werd gewonnen door Bart Huijs uit Goes. Hij versloeg in de finale Patrick ZUIDWOLDE - Carlo van de Minde is gisteren met over macht Nederlands kampioen turnen in de categorie 5C ge worden. Met het hoge puntentotaal van 55.35 liet de jeugdturner uit Koudekerke de concurrentie ver achter zich en bewees hij een belofte te zijn. Youri Hanssens, bij GV Koudekerke ploegge noot van Van de Minde, behaal de in de klasse 5B de vierde plaats. Hanssens verzamelde 53.30 punten. wershaven), John van Dijke (Krui- ningen). Dauwendaele. Nieuw: Jaimy Blop- poel (Vlissingen), Hans Kole (A- jeugd Middelburg). Vertrokken: Ramon Telussa, Fran cis Langemaire, Angelo Schaalje (allen Oostkapelle). Heïnkenszand. Nieuw: Onny Schol ten (Robur). Vertrokken: geen. Kapelle. Nieuw: John Kraijenbrink (A-jeugd Kloetinge), Niels Kole (Wemeldinge), Danny Nouse, Wij nand van Zweeden (beiden Kruinin- gen). Vertrokken: Ronald Kole (Goes), Gert-Jan de Groene (lager elftal van Kloetinge), DickSaarloos (gestopt), Pim Bruins (A-jeugd Feyenoord). Middelburg. Nieuw: Sebastiaan Traas (A-jeugd), Martin Waisapy (A- jeugd), Jiddo Lawalata (A-jeugd), Erdal Dogan (Middelburg, zo), Bob Barmentloo (Middelburg, zo), Rem co Lenselink, Stefan Cepero (bei den terug uit derde team). Vertrokken: Arnoud Adriaanse (verhuisd). Rink Basie (gestopt), Er- win Vrijenhoek (gestopt), Pascal Swart (Nieuwland). SSV'65. Nieuw: Ron Brusket (Goes Ron Proos (Colijnsplaatse Boys), Paul Eversdijk (VCK), Stefan Paar- dekooper (Patrijzen), Rob Pen- noers, Wim Westenberg (ARC). Vertrokken: geen. Terneuzense Boys. Nieuw: Robbie Jonkman (Hoofdplaat), Jeroen Hof man (Zaamslag), Jordy Goossen (Hoek), Jeroen van der Hooft (A- jeugd Terneuzen), Sjoerd Rijnhout (A-jeugd Terneuzen). Vertrokken: Kees Schieman (AZVV Tholense Boys. Nieuw: geen. Vertrokken: Hassan El Jilali (ge stopt). Yerseke. Nieuw: Marcel van de Kreeke (Wolfaartsdijk). Vertrokken: geen. Zondagvoetbal Goes. Nieuw: Marco Schroevers (GPC), Arsenio van Aerde (Luc- tor'88), Ronald Kole (Kapelle), Ste fan Scholten (Kapelle), Pearl Does burg (Kloetinge). Vertrokken: Leo de Groot (GPC), Jan-Willem de Kok (gestopt). Terneuzen. Nieuw: Geertjan de Smet (Hoek), Frans van de Veen (Sluiskil), Adri van Hanegem (IJzen- dijke). Vertrokken: Tom Nieuwelink (Axel Thierry de Waele fHW'24), Mike van Rossem (Oostakker), Bart Ou- denaerde(RiaW), Bart Rijn hout (ge stopt), Sjoerd Rijnhout (Terneuzen se Boys). HVV'24. Nieuw: Hubert van den He mel (Haasdonk), Jacky Lambert (Temse), Johnny Lensen (Gerda St. Niklaas), Jeroen Hiele (Uefa's St. Niklaas), Thierry de Waele (Terneu zen), Ryan Adam (Terneuzen), Ha- Roelof, eveneens uit Goes: 2-0. Bij de. veteranen ging de titel naar Frans Wijnen uit Yerseke. Hij was te sterk voor Giel Men- heere uit Colijnsplaat (1-0). Negende plaats Kees de Goffau RILLAND - Kees de Goffau uit Rilland is bij een skeelerwed- strij d in Heerde negende gewor den. De Goffau neemt zaterdag samen met Niels Wisse, Pieter Wisse en Freddy van Drongelen deel aan het NK in Uitgeest. Mirjam Dieleman klaar voor NK VLISSINGEN - Mirjam Diele- man behaalde bij een MTB- wedstrijd in Spaarnwoude een tiende plaats. De wielrenster doet over twee weken mee aan het NK in Rhe- nen. Bij de junioren viel Edzard van Ewijk in de laatste ronde, waardoor hij als 21e eindigde. Jasper Slager legde beslag op de 27e plek. Joël Dieleman had met materiaalpech af te rekenen en moest de strijd voortijdig sta ken. In de funklasse werd de strijd sterk beïnvloed door de vele regenbuien. Gideon Diele man bleek de juiste bandenkeus te hebben gemaakt en eindigde op de tiende positie. Leen Schoe werd 13e. KQnMar raid Verschuren (Axel), Gino van de Broecke (Axel). Vertrokken: Ralph Zegers (Zaamslag), Dennis Rodrigo (Longa Harm Rietjens (Kemzeke), Pierre Withagen (Smerdiek). Vlissingen. Nieuw: Lionel Lord (A- jeugd Middelburg), Mubarak Abdi Ali (RCS), Peter Brussé (DFS), Ste fan Hoeben (Walcheren), Valentino Blommaert (A-jeugd Middelburg), Jamal Bouzambou (Lewedorpse Boys), Peter Hekkers (Dauwendaele Jason Pattïasïna (Jong Ambon), Paul Noya (A-jeugd Middelburg), Pascal de Veij (RCS), Raymond Gaari (RCS). Vertrokken: Ronald Jongelings, Marco Keim, Ruud de Vroe, Khalid Akhiyad, Huib Meerman (allen Mid delburg). Patrijzen. Nieuw: William de Jong ('s-Heer Arendskerke), Danny Raas (Nieuwdorp). Vertrokken: Rudy Blommaert ('s- Heer Arendskerke), Stefan Paarde- kooper (SSV'65). RCS. Nieuw: geen. Vertrokken: Gijs Folchërts (Zeelan dia). Zierikzee. Nieuw: geen. Vertrokken: Remon Massop (trai ner Kloetinge), Peter Bezemer (Bru se Boys). Middelburg. Nieuw: Ronald Jonge lings, Ruud de Vroe, Khalid Ak hiyad, Marco Keim (allen Vlissin gen), Mark Roose (Veere), Ronald Mesu (Nieuwland). Vertrokken: Paul Noya, Lionel Lord, Valentino Blommaert (allen Vlissin gen), René-Michel Gerritsen, Jason Blommaert (beiden Veere), Joan van Belzen, Jeanot Wolff (beiden Arnemuiden), Michael Cabenda (Oostkapelle), Sebastiaan Traas, Martin Waisapy, Jiddo Lawalata, Jasper Willeboordse (allen Middel burg, za), Emiel Laisina (Jong Am- bon). Breskens. Nieuw: Essad Osma- novski (A-jeugd PSV), Danny Klok gieter (Hoek), Martin Scherbeijn, Johnny den Besten, Serge de Ruijs- scher (allen Hoofdplaat), Philip de Smet, Levien van de Wege (beiden Oostburg), Alexander Elferink (Groede), Ronnie Lecoq, Mainil Phi lippe (beiden Schoondijke). Vertrokken: Elmar Lauret (Hoek), Stefan Dijkers (Biervliet). IJzendijke. Nieuw: Pietro Sicilia (GPC), Johan Tuin (GPC). Vertrokken: Adri van Hanegem (Terneuzen), Michel Calon (Bier vliet), Frank Neve (gestopt). Vogelwaarde. Nieuw: Henk de Bruïjne (HVV'24), Martijn Verbrug- gen (SDO). Vertrokken: Patrick Vonk (Terhole), Marco van Vlierberghe (Clinge). Hontenisse. Nieuw: Manfred Bis schop (Koewacht), Edwin Martens (Clinge). Vertrokken: Martijn Bisschop, Pa- trickvan de Voort, Erwin Schakelaar (allen SDO). Sluiskil. Nieuw: Dimitri Verlinde (A- jeugd Terneuzen), Frank Nieuwe link (A-jeugd Terneuzen), Arthur Scheele (Hoek), Joey Visser (Axel). Vertrokken: Frans van de Veen (Terneuzen), Rolf Mobach (gestopt Ivo van Damme (gestopt), Kurt van Loo (Zelzate). Hansweertse Boys. Nieuw: geen. Vertrokken: Jim Aschman (Rillan- dïa), Camiel Vlegels (Oostburg), Manuel Selano (Veere), Menno de Jonge (gestopt), Mark Okkerse (ver huisd). Luctor'88. Nieuw: Jericho Hoezen (Goes). Vertrokken: Arsenio van Aerde (Goes), Patrick de Punder (Kwaden- damme). Steen. Nieuw: Pascal Lensen (Koe wacht). Vertrokken: geen. Axel. Nieuw: Tom Nieuwelink (Ter neuzen), Carlo van Gremberghe (Koewacht), Leo Bracke (Zaamslag Jurgen Naeye (Biervliet), Atila Pardon (Ria W.) Vertrokken: Harald Verschuren, Gi no van de Broecke (beiden HVV'24), Marino Dhooge (Ria W). Aardenburg. Nieuw: Robin van Hal (Sluis). Vertrokken: Robbie van de Wijnc kel (Hoek), Dwight van Hulle (Mal- degem), Angelo Sinack (gestopt). Zeelandia. Nieuw: Richard den Ou den (zonder club), Richard Verwei (Oostkapelle), Gijs Folchërts (RCS). Vertrokken: Oscar Jakobs (Oostka pelle), Marcel Caljouw (gestopt), Mark Schreuders (gestopt), Adrie van Maaren (lager team), Danny de Groot (lager team), Wilco Lievense (trainer tweede team). WILLEMSTAD - Het leger Bra banders dat aan het concours hippique van de Oranjeruiters meedeed, was niet in staat om Christiaan van de Plasse te stui ten. In de klasse Z springen re kende het talent uit Yerseke af met de numerieke Brabantse overmacht. In de klasse B eisten Albert Ubaghs en Lorenzo Wis- kerke een hoofdrol op. De Oranjeruiters uit Fijnaart, ingedeeld bij het district Zee land van de KNF, trekt steeds meer gerenommeerde Braban ders. Voor Christiaan van de Plasse was dat een fantastische gelegenheid zijn faam als aan stormend talent waar te maken. Gemakkelijk was het overigens niet. Want ondanks het tech nisch moeilijke parcours wisten zich toch zes combinaties voor de barrage te plaatsen. Par- coursbouwer Jochan Wilmink legde de balken in de beslissen de ronde nog eens tien centime ter hoger. Dat bleek fataal voor Anouk de Bot, Yvo Bezemer, Willen-Jan Piggen en Geert Moerings. Arnoud Sekreze had er geen moeite mee. De Roosen daler stuurde de vos ruin Totum in 54.13 naar zijn tweede foutlo ze ronde. De Brabander zette daardoor Christiaan van de Plasse, de laatste starter, onder druk, De Zeeuw hield het hoofd koel en stuurde de merrie Delta Mossel Oase in 47.85 naar de winst. „Het was een lastig par cours", zei Van de Plasse na af loop. In de klasse B plaatsten de Schaken Rotterdam. NK. Derde ronde: Van den Doel - Nijboer 1-0, Janssen - Piket 0-1, Nikolic - Van Wely 1-0, Sokolov - Cifuen- tes 1/2-1/2, Peng - Van der Sterren 0-1, Van der Wiel - Reinderman 1/2-1/2. Stand: 1. Nikolic 3 punten, 2. Piket 2 1/2, 3. Van Wely 2,4. Cifuentes, Van den Doel, Reinderman, Van der Sterren, Van der Wiel 1 1/2, 9. Nijboer, Peng, Sokolov 1, 12. Janssen 0. Sportprijsvragen Lucky ten van maandag 31 mei. 11-12- 15-16-17-20-22-23-24-25-31 -36-50-51-53 -59-65-69-72-77. (onder voorbehoud). Lotto 21. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 100.000,-; derde prijs: 1000,-; vierde prijs: 207 win naars, elk f 250,-; vijfde prijs: 2467 win naars, elk f 25,-; zesde prijs: 4782 win naars, elk f 10,-; zevende prijs: 44.355 winnaars, elkf 5,-. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed: 4 winnaars, elk f 10.000,-; vier cijfers goed: 36 winnaars, elk f 1000,-; drie cijfers goed: 290 win naars, elkf 100,-; 2cijfers goed: 2931 win naars, elkf 10,-. Tafeltennis Kamperland. Top 6-kampen jeugd 1999. 1e klas: 1. S. Vogelezang Westerzicht, 2. H. Oosterling, Arnemuiden, 3. A.van der Kop, MZ, 4-T. Groenewoud, MZ, 5. J.van Dalen, Westerzicht, 6. M. de Kok,'t Batje, 7. J. van Stuyvenberg, 't Batje; 2e klasse: I. L. Koole, SAR '72, 2. B. Sondak, MZ, 3. C. Prevo, 't Zand, 4. F. Bouwsma, MZ, 5. R. Dingemanse, Westerzicht, 6. A. Mïnder- houd, 'tZand; 3e klasse: 1. N. Ghorbani, SAR '72,2: A. Koole, SAR '72,3. W. Pop pe, Arnemuiden, 4. R. Schouwenaar, Ou- delande, 5. S. de Leeuw, 't Zand, 6. C. Zwemer, Arnemuiden; 4e klasse: 1. Kawun Yu, 't Zand, 2. M. Uilenbroek, 't Zand, 3. T. Willemstein, 't Zand, 4. R. Wetsteijn, MZ, 5. B. Helmich, RDT, 6. E. Schillemans, RDT; 5e klasse: M. van de Hoven, Kapelle, 2. R. Pieters, SAR '72, 3. T. Helmich, RDT, 4. F, van de Berge, Yers eke, 5. S. van Driessche, RDT, 6. J. Maas, 't Batje; Ie klasse P/W: 1. M. Mol, Yerse ke, 2. E. de Rijke, 'tZand, 3.1. de Rijke, Ar nemuiden, 4. J. Pouwer, Arnemuiden, 5. S. van Belle, SAR '72, 6. C. Remorie, SAR '72; 2e klasse P/W: 1A. Geuze, 'tZand, 2. A. Jacobs, Oudelande, 3. M. Schroevers, Arnemuiden, 4. J. van Egmond, Oude lande, 5. G. Meerman, Arnemuiden, 6. K. Wagenaar, MZ. Tennis Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Corretja (Spa/3) - Koubek (Oos) 6-2 6-3 7-5, Kuerten (Bra/8) - Ulihrach (Tsj) 6-46-46-2, Meligeni (Bra) - Mantilla (Spa/14) 6-1 5-77-57-6, Medve- dev (Oek) - Di Pasquale (Fra) 7-6 7-6 6-1 Indeling kwartfinales: Hrbaty (Slw) - Rïos (Chl/9), Agassi (VSt/13) - Filippini (Uru), Corretja (Spa/3) - Meligeni (Bra), Kuerten (Bra/8) - Medvedev (Oek). Dubbel, kwart- dinsdag Korfbal Wijkentoernooi. Organisatie: All Ready. Locatie: sportpark Bannink. Aanvang: 19.00 uur. H Tennis Breskens. Sportpark Baersande, tennis vereniging De Boskreek. Zeeuwse kam pioenschappen voor veteranen. Aan vang: 16.30 uur. Voetbal Zaterdagvoetbal. Nacompetitie. Voor twee plaatsen in de derde klasse: Streef- kerk-Nieuwdorp, SPS-Smerdiek. Aan vang 19.30 uur. Anjolie Wisse in Europa Cup VLISSINGEN - Atlete Anjolie Wisse uit 's-Heer Hendrikskin deren maakt deel uit van het Ne derlands team dat zaterdag in het Finse Lahti in actie komt tij - dens een Europa Cup-wed strijd. Wisse, lid van het Utrechtse Hellas, is uitverkoren op basis van haar prestatie bij de Adri- aan Paulen Memorial in Henge lo. Wisse zal in Finland uitko men op de 800 meter, Zeeuwen Albert Ubaghs, Lo renzo Wiskerke, Hans Wieringa en Stel' Nelisse zich voor de bar rage. Stef Nelisse haalde met Nacghty Nicght Craules twee balken naar het gras. Ook Hans Wieringa slaagde er met Jade niet in om de lei voor de tweede keer schoon te houden. Dat de den wel Albert Ubaghs met Ze- mo's Equador en Lorenzo Wis kerke met Grace E. Het leverde hun respectievelijk de derde en vierde plaats op. Achter Lermy van de Sande met Kareno en Willeke Raming, die qua stijl hoger scoorden. Dressuur Ook in de dressuur pikten de Zeeuwen een graantje mee. Goesenaar Martijn Harinck stelde teleur in de eerste proef (slechts 166 punten), maar stel de in de tweede proef orde op za ken. Met Hightower onder het zadel scoorde Harinck een to taal van 194 punten, goed voor een derde plaats. In de klasse Ml kende Harinck met Stads- schuur Midnight in de eerste proef wederom een slechte start maar was het herstel wederom goed: een eerste plaats met 165 punten. Bij de pony's grote maat liet Elze Sophie Wisklerke op het hoog ste niveau een uitstekende in druk achter. De amazone uit Kruiningen schreef met W. Rati- na beide internationale proeven in de klasse Z2 op haar naam. Ingrid Jakobse maakte het Zeeuwse succes compleet door met De vin de tweede proef in de klasse Z1 met 194 punten te winnen. finales: Albano/Carbonell (Arg/Spa) - Ka- felnikov/Mirnyi (Rus/WRu) 6-3 3-6 6-2, Ivanisevic/Tarango (Kro/VSt) - Prinosil- /Vacek (Dui/Tsj) 6-2 6-3. Jongens, twee de ronde: Nieminen (Fin/12) - Hemmes (Ned) 6-2 6-4. Vlissingen. Landelijke competitie. Afde ling mixedteams, tweede klasse. Souburg-Zoetermeer 2 2-6. L. van de Broek-K. Willemse 7-5 1-6 5-7, E. van Wingen-H-Y. Schoone 1-6 2-6, R. van de Broek-M. Vink 2-6 2-6, C. Folmer-S. Goossens 4-6 0-6, L. van de Broek/E. van Wingen-V. Liem/H-Y. Schoone7-5 6-4, M. Gorsse/C. Folmer-S. Goossens/O. van Riet Paap 6-4 6-3, L. van de Broek/R. van de Broek-K. Willemse/S. Goossens 4-6 4-6, E, van Wingen/M. Gorsse-V. L.iem/O. van Riet Paap 4-6 4-6. Derde klasse: Holy de Schelde 4-1 ge- Vierde klasse: TTO 2-MLTC 2 5-3. S. van de Ploeg-M. Roose 6-4 6-3,1. Neele-J. Bruynzeel 6-3 6-1, R. Vermonden-T. Milder 3-67-5 3-6, K. Maagdenberg-W, de Maar 6-3 4-6 2-6, S. van de Ploeg/D. Molenkamp-M. Roose/C. Davidse 7-5 6-4, K. Maagdenberg/R. Vermonden-T. Milder/W. de Maar 6-4 6-2, S. van de Ploeg/G. Mc. Donald-C. Davidse/W. de Maar 4-6 4-6, I. Neele/K. Maagden- berg-J. Bruynzeel/T. Milder 1-67-5 6-0. De Schelde 2-CC 5-3. MLTC-Roosendaal 2 2-6. C. Blankenburgh-C. Stoutsen 6-3 4-6 4-6, A. van Straaten-M. Stoutsen 2-6 5-7, A. de Bruijne-C. Cirkel 6-1 6-2, B. Gorthmanns-D. Breugelmans7-61-6 1-6, C. Blankenburgh/A, van Straaten-C. Stoutsen/M. Stoutsen 1-6 7-6 4-6, A. de Bruijne/B. Gorthmanns-F. van Bent- heim/D. Breugelmans 6-7 4-6, C. Blan kenburgh/A. de Bruijne-M. Stoutsen/F. van Bentheim 4-6 5-7, A. van Straate- n/R. Maandag-C. Stoutsen/C. Cirkel 7-5 6-4. Volleybal World League, mannen. Groep C: Argen tinië - Cuba 0-3 (26-28 22-25 28-30), Frankrijk- Portugal 3-1 (28-26 22-25 25-17 25-18). Wielrennen Ronde van Italië. Zestiende etappe Biella - Lumezzane: 1. Laurent Jalabert (Fra) 243 km in 5.51.36 (41,468 km/u), 2. Panta- ni (Ita), 3. Simoni (Ita), 4. Heras (Spa) 0.03, 5. Velo (Ita), 6. Rebellin (Ita), 7, Camen- zind (Zwi), 8. Savoldelli (Ita), 9. Di Grande (Ita), 10. Miceli (Ita) 0.06. Klassement: 1. Pantani 72.52,47, 2, Savoldelli 2.05, 3. Laurent Jalabert 2.06,4. Gotti (Ita) 2.33,5. Clavero (Ita) 2.43,6. Simoni 5.48,7. Gont- sjar (Oek) 5.57,8. Axelsson (Zwe) 6.25,9. Camenzind 6.38,10. De Paoli (Ita) 8,18. Ronde van Duitsland. Vierde etappe Bie lefeld - Dortmund: 1. Casper (Fra) 176,9 km in 4.15.21, 2. Zabel (Dui), 3. Magnien (Fra), 4. Kappes (Dui), 5. Pollack (Dui), 19. Voskamp, 23. De Jongh, 28. Koerts, 49. Lotz, 63. Knaven, 85. Den Bakker, 88. Meijs, 94. Van Dartel, 114. Hoffmann 5.47,115. Groenendaal, 116. Vierhouten, 125. Van der Wolf 11.27, 127. Dubbel dam. Klassement: 1. Merckx (Bel) 18.53.08, 2. Wesemann (Dui) 0.03, 3. Grabsch (Dui) 0.06,4. Heppner (Dui) 0.09, 5. Tonkov (Rus) 0.09, 16. Voskamp 2.01, 35. Lotz, 39. Meijs, 70. Den Bakker, 81. Van Dartel 11.07,83. DeJongh 12.48,89. Knaven 12.52, 94. Hoffmann 18.39, 100. Koerts 21.44, 108. Groenendaal 24.08, 124. Vierhouten 34.49,126. Van der Wolf 40.28,127. Dubbeldam 40.29. Montreal. Wereldbeker, vrouwen. T, Gaudry (Aus) 91,3 km in 2.43.07, 2. Bes sette (Can), 3. Wilson (Aus),4. Pryde (NZe 5. Marsal (Fra), Stand WB: 1. Kupferna- gel (Dui) 164 punten, 2. Wilson 140, 3. Gaudry 119. Frisco (VSt). Wereldbeker, baan. Man nen. Sprint: 1. Gane (Fra), 2. Nothstein (VSt), 3. Van Eijden (Dui). Kilometer tijd rit: 1, Lausberg (Dui), 2. Kelly (Aus), 3. Krejner (Pol). Keirin: 1. Gane, 2. Chiappa (Ita), 3. Van Eijden. Achtervolging: 1. Vandevelde (VSt), 2. Trentini (Ita), 3. Ro berts (Aus). Achtervolging ploegen: 1. Australië, 2. Frankrijk, 3. Verenigde Sta ten. Puntenkoers: 1. Walton (Can), 2.Se- pulveda (Chl), 3. Stocher (Oos). Vrou wen. Sprint: 1. Ballanger (Fra), 2. Dub- nicoff (Can), 3. Yang Wang (Chn). 500 m: I. Ballanger, 2. Dubnicoff, 3. Cuihua Hi- ang (Chn). Achtervolging: 1. Veenstra (VSt), 2. Ulmer (NZe), 3. Karimova (Rus). Puntenkoers: 1. Slïoessareva (Rus), 2. Burns (Aus), 3. Wichmann (Dui). Ovezande. Wielerkoers over 60 km. AB- categorie: 1. Matty de Baet, Nieuw-Vos- semeer; 2. Patrick Bolssens, Kieldrecht; 3. Freddy van Dongen, Breda; 4, Stan Jansen; 5. Bob Lobbezoo, St. Willebrord; 6. Christ de Baat, Etten-Leur; 7. Dennis Raadtgever, Goes; 8. Johnny van de Klooster, Lewedorp; 9. Geben Suyk, Kruiningen; 10. Edwin Franse, Kloetinge; II. Wim Wielhouwer, Sommelsdijk; 12. Evert Eckhardt, Kruiningen; 13. Danny Delchambre, Essen (B); 14. Rudy van Vlimmeren, St. Willebrord; 15. Leon Westrate, Goes. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Vrouwencompeti tie: De Vierjaargetijden-Banjaard 2 2-1, De Vierjaargetijden-Firecontrol 5-0, Air- pack-ABB 2-3, Sportcentrum-Cornelia 3- 2, Banjaard-Firecontrol 5-0. Tweede team MLTC grijpt naast kampioenschap van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Zeeuwse wedstrijdtennis bevindt zich in een neerwaartse spiraal. Nadat vorig jaar een eind kwam aan het eersteklasser schap van het mannenteam van 't Halve Maantje, degra deerde dit seizoen tweedeklas ser Souburg. In het beslissende duel met de reserves van Zoe- termeer leden de Souburgers een ontluisterende 6-2-neder- laag. Voorzitter Ko Oosterling van de technische commissie was danig teleurgesteld. „Het is doodzonde dat deze met zoveel moeite verworven positie nu weer verloren gaat", zei hij. „Ik heb dit zien aankomen en ik heb het districtsbestuur nog verzocht talentvolle spelers en speelsters via him verenigin gen te benaderen met het ver zoek kosteloos onder de naam Souburg in de tweede klasse te komen tennissen. Misschien was ik wat naïef, maar dat leek me een ideale mogelijkheid voor hen om training met wed strijden op niveau te combine ren. Ik kreeg helaas nul op re kest," Opnieuw beginnen en gedeel telijk verjongen is het enige dat Souburg nu resteert, want langer vrijwel uitsluitend steunen op Lucienne van de Broek, heeft, hoe goed ze ook nog speelt, na deze degradatie weinig zin meer. T empo versnellingen Souburg gokte er tegen Zoe- termeer 2 op met een 3-1-ach- terstand uit de singles te ko men, om daarna via de dubbels en de mixedpartijen de nood zakelijke positieve 5-3-score af te dwingen. Dat mislukte. Lucienne van de Broek redde het niet in haar confrontatie met Karin Willemse. Van de Broek tenniste uitstekend, maar ze had niet datgene wat haar tegenstandster wel in. huis had: tempoversnellingen. Na vrijwel constant achter te hebben gestaan, ging de ope ningsset van de confrontatie uiteindelijk toch naar de Sou- burgse. In de voortzetting van de partij was ze, mede doordat haar service het vaak liet af weten, geruime tijd kansloos. In de laatste set kwarn ze na een 5-3-achterstand sterk te rug, maar slaagde er niet in twee gamepoints te benutten. Karin Willemse sloeg op haar beurt wel toe: 7-5. Souburg-tennisster Emerence van Wingen kwam tegen Zoetermeer 2 zowel conditie als vastheid tekort. foto Ruben Oreel Emerence van Wingen kwam zowel conditie als vastheid te kort om opponente Hsu Yen Schoone serieus te kunnen be dreigen. Camiel Folmer hield één set vrijwel gelijke tred met de felle Scott Goossens alvo rens de vlag te strijken, terwijl Ronald van de Broek zich met verrassend offensieve acties soms de evenknie toonde van Maurits de Vink. Toch ver gaarde hij niet meer dan vier games. Met een 4-0-achter- stand was het doek dus geval len en dat de duo's van de Broek/Van Wingen en Gorsse- /Folmer later op de dag zeges tegenover evenzovele nederla gen in de mixedpartijen kon den stellen, was alleen maar belangrijk voor de statistiek. Zijden draad Een klasse lager hangt het lot van de Schelde, medio april begonnen met titelaspiraties, aan een zijden draad. Aller eerst zijn de Vlissingers afhan kelijk van de prestaties die ze komende zondag in Vlaardin- gen nog op het gravel weten te zetten, als daar de tegen kam pioen Holy wegens de regen afgebroken wedstrijd moet worden uitgespeeld. Voorlopig is een 4-1-achterstand op het wedstrijdformulier ingevuld. Dit met de aantekening dat Marjolein Meulenberg via een knappe zege (7-5, 6-4) tegen Annemarie van Assendelft voor de tegentreffer zorgde en dat Jurjen Mooibroek na een extra reeks en Virgil Greeve en Jeantien van de Dries in twee sets, het moesten laten afwe ten. De vrouwendubbel ging ook verloren en de combinatie Jurjen Mooibroek/Mark Feli- us kijkt in de openingsset te gen een 5-4 achterstand aan. Daarnaast heeft de derde se lectie van Zoetermeer die vier punten achter stond op de Schelde, dat verschil bijna weggewerkt, door een positie ve 4-1-tussenstand tegen Dash' 35 5 te realiseren, alvo rens ook hier de weersomstan digheden als spelbreker fun geerden. Laatstgenoemd team is met 24 punten, evenveel als de Schelde, eveneens nog in acuut degradatiegevaar. In de vierde klasse had MLTC 2 in de uitwedstrijd tegen kop loper TTO 2 een 5-3-overwi- ning nodig om zich kampioen te mogen noemen. Aan die eis werd door de hoofdstedelijke equipe niet voldaan. De balans sloeg nipt in het voordeel van de thuisclub door. Twan Mil der, Walter de Maar en Corine Davidse zorgden voor de pun ten. In dezelfde poule slaagde de tweede keus van de Schelde er in aan degradatie te ontko men door tegenstander CC met 5-3 terug te verwijzen. De hoofdmacht van MLTC, waarbij Silvana Bauer wegens interlanclverplichtingen ont brak, sloot de competitie af met een 6-2-nederlaag tegen kampioen Roosendaal 2. In dit duel bleef Andy de Bruijne overeind in zijn enkel, terwijl het koppel Anouk van Straaten/ Remco Maandag voor het resterende punt zorg de. Marciano Tj auw-a-Hing (voorgrond) keert na een voetba lloze periode van twee jaar terug bij zaterdag- hoofdklasser Kloetinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 22