Wrevel over nieuwe bustijden PZC Fietsers kunnen deze zomer veilig van Wemeldinge naar Kattendijke PZC Briljanten paar kent geen ruzie Goese wethouder wil bemiddelen in ruzie om plantsoen Inwoners Stavenisse hadden eerder van filmen moeten horen De eerste wandelavond zit er weer op zeeland ,13 PvdA Reimerswaal eist intrekking subsidie lijn 27 Thoolse fracties willen meer geld Slachtofferhulp dinsdag 1 juni 1999 door Ingrid Huibers YERSEKE - De PvdA-raads- fractie in de gemeente Reimers waal ergert zich aan de pas ge wijzigde dienstregeling van buslijn 27 van vervoersmaat schappij Connexxion ZWN. Reizigers die op dit moment vanuit bijvoorbeeld Wemeldin- ge, Yerseke of Kruiningen bus 27 naar station Kruiningen- Yerseke nemen, missen precies de trein richting Brabant en de Randstad. Zowel de directie van Connex xion als het college van burge meester en wethouders van de gemeente Reimerswaal, Gede puteerde Staten, de PvdA-sta- tenfractie en de PvdA-tweede kamerfractie hebben van de Zomerjaarmarkt in 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - In 's-Hee renhoek is het zondag 13 juni Zomerjaarmarkt. De recreatie ve markt omvat meer dan 120 kramen over een lengte van 700 meter, een ambulante markt, een snuffelmarkt, muziek en at tracties. Om 11 uur begint de markt in en om het dorpscen trum. In Dorpshuis De Jeugd- hoeve is daarnaast een tentoon stelling te zien over nering en ambacht op een dorp tussen 1920 en nu. Op het Kerkplein treedt van 13 tot 13.30 uur majorettenkorps The Showgirls op. Van 12 tot 17 uur wordt er de Sportieva ge houden, met een levend tafel voetbalspel, een draailadder, het springkussen Aap, bungee run, de bibberspiraal, minicars en een speed check. De snuffel markt is van 11 tot 17 uur open. In de Heerenstraat speelt Night Bird van 15 tot 19 uur live mu ziek. De tentoonstelling Weet u dit nog en herkent u het nogin De Jeugdhoeve brengt het ver leden van de plaatselijke onder nemers tot leven aan de hand van foto's, facturen, tekeningen en materialen. Tegelijk is in het dorpshuis de tentoonsteling over een halve eeuw fanfare Sint Caecilia te zien, die dit jaar het gouden jubileum viert. Veel winkeliers hebben deze zondag hun winkel geopend. Reimerswaalse PvdA-raadsle- den een brief ontvangen. De fractie verlangt van de provin ciebestuurders dat indien de dienstregeling niet wordt gewij zigd, de subsidie voor lijn 27 wordt ingetrokken. „Reizigers die vrijdagochtend vanuit bijvoorbeeld Yerseke met de bus naar het station en dan met de trein naar Bergen op Zoom moesten, konden in pak weg dertig minuten ter plaatse zijn", legt fractievoorzitter F. van de Water uit. „Met de nieu we dienstregeling doe je daar ongeveer 25 minuten langer over." Extra Sinds afgelopen zondag komen de bussen - na 8.00 uur 's och tends - om5 8 op het station aan, terwijl de trein daar om .54 rich ting de Randstad vertrekt, schrijft de PvdA-fractie. Omrij den via Goes, zoals de ZWN sug gereert, kost niet alleen extra tijd, maar ook extra strippen en treinkaartjes. „Dat laatste klopt inderdaad", geeft vervoersarchitect R. J. Oosting van Connexxion aan. „Misschien was het beter ge weest als we in de bewuste fol der de reiziger beide mogelijk heden hadden voorgehouden, dus öf langer wachten op station Kruiningen, of omreizen via station Goes." Met de nieuwe dienstregeling heeft de vervoersmaatschappij de aansluiting tussen de bus en de treinen die vanaf station Goes vertrekken willen verbete ren. Oosting: „In de oude dienst regeling zagen mensen die met de bus in Goes aankwamen nog net de achterlichten van de trein en als ze met de trein in Goes aankwamen, was de bus naar Kruiningen/Yerseke net ver trokken. Die situatie is nu ver beterd. En dat geldt voor zowel de treinen naar Middelburg- /Vlissingen als voor die naar Brabant en de randstad." Een onderzoek naar het aantal reizigers op beide stations gaf uiteindelijk de doorslag. „Er zijn ongeveer vijf maal zoveel mensen die met de bus uit Yerse ke of Kruiningen komen en in Goes de trein moeten halen, als mensen die vanuit Yerseke met de bus komen en op station Kruiningen een trein moeten halen." De eerste werkzaamheden voor de aanleg van het nieuwe fietspad over de dijk van Wemeldinge zijn inmiddels verricht. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Ka- pelle is begonnen met de aan leg van het fietspad dat uitein delijk van Wemeldinge naar Goes moet lopen. Er ligt echter alleen geld op ta fel voor het traject van Wemel dinge naar het parkeerterrein- tje in Kattendijke. Het deel dat langs de Oosterschelde over het grondgebied van Goes loopt, zal moeten wachten: de gemeente Goes heeft er nog geen geld voor. Om toch voor het hoogseizoen een fietspad naai- Kattendijke te hebben heeft Kapelle een deal gesloten met het Water schap Zeeuwse Eilanden. Er is haast geboden bij het pad om dat elke zomer zeer gevaarlij ke sitiaties ontstaan op en on deraan de Oosterscheldedijk. Daar parkeren sportduikers hun auto's, hijsen zich in de spullen en bivakkeren er ook terwijl er altijd veel fietsers langskomen. Met een fietspad over de kruin van de dijk wordt de situatie veel over zichtelijker. Omdat Goes geen geld heeft of in ieder geval geen prioriteit geeft aan de fietsverbinding, zou het fietspad moeten op houden waar het grondgebied van Goes begint, even voor Kattendijke. Het Waterschap heeft een oplossing gebracht door 75.000 gulden beschik baar te stellen. Van dat geld kan de 370 meter op het Goese grondgebied tot aan het par- keerterreintje bij de Steldijk worden aangelegd. De aan sluiting op de wegen wordt daarmee veilig. De onderne ming kost Kapelle twee ton, waarvan ruim een halve ton terug moet komen van het Rijk. Met een beetje goede wil is het fietspad voor de zomer vakantie klaar. Westerscheldetunnel is veilig MIDDELBURG - De ramp in de Tauerntunnel in Oostenrijk van zaterdag is geen aanleiding om de veiligheidsplannen in de Westerscheldetunnel nog eens onder de loep te nemen. Ge deputeerde J. I. Hennekeij (WD, verkeer) zei dat maandag middag tegen de Statencommissie Waterstaat en Verkeer naar aanleiding van een vraag van D66. „Op een symposium over veiligheid in tunnels dat onlangs is gehouden in Frank rijk en waaraan de bouwers van de Westerscheldetunnel heb ben meegedaan, werd geconcludeerd dat de veiligheid in de Westerscheldetunnel uitstekend is gewaarborgd, met name door de dwarsverbindingen tussen de tunnelbuizen", ver klaarde Hennekeij. Naar aanleiding van de ramp in de Mont Blanctunnel in maart van dit jaar laaide de discussie over de veiligheid in de Westerscheldetunnel ook al op en toen werd de onrust door de projectleider veiligheid van de NV Wester scheldetunnel eveneens bezworen. Coppoolse in commissie jeugdhulp MIDDELBURG - De Zeeuwse Gedeputeerde voor jeugdza ken Lous Coppoolse (CDA) gaat deel uitmaken van de com missie voor jeugdhulpverlening van het Interprovinciaal Overleg (IPO). Deze commissie van drie onderhandelt voor de provincies in Nederland met de rijksoverheid, de Nederland se gemeenten en werkgevers over geld voor de hulp aan j onge- ren in de problemen. Zijn lidmaatschap kan alleen maar goed uitpakken voor Zeeland, zegt Coppoolse. „Ik zit er voor alle provincies natuurlijk"aldus de gedeputeerde. „Maar ik word gevoed vanuit de Zeeuwse instellingen voor jeugdhulpverle ning. D aar blij ft altij d wel iets van over.Het bestuur van het IPO moet Coppoolse's kandidatuur nog goedkeuren. Kokkelsector doelwit Waddenclub LEEUWARDEN - De Waddenvereniging zal de strijd tegen de mechanische kokkelvisserij aanzienlijk verscherpen. De kans bestaat dat het overleg met de sector en het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij wordt gestaakt. Dit najaar zijn er acties te verwachten, waarbij het publiek zal worden duidelijk gemaakt dat het schrapen van kokkels op de zandplaten leidt tot 'woestijnvorming' en 'vernieti ging'. De aanbevelingen kwamen zaterdag uit de ledenverga dering. Binnenkort vergadert de Tweede Kamer over het vraagstuk. Er lijkt een meerderheid te bestaan voor het plan van staatssecretaris Faber om de kokkelvissers bepaalde zo nes te gunnen. Bestelauto PTT gestolen KORTGENE - In bungalowpark De Boogerd in Kortgene is maandag rond 13.15 uur een rode PTT-bestelauto gestolen. Dat gebeurde terwijl de postbode in de omgeving de post be zorgde. De ontvreemde wagen is een Renault Kangoo met het kenteken 59-VB-BH. De politie verzoekt mensen die rond het bewuste tijdstip iets verdachts hebben gezien contact op te nemen met het bureau in Zierikzee (0111-414055). Goes steunt scholenfusie GOES - De gemeente Goes steunt van harte de fusie van het Goese Lyceum met scholengemeenschap Groot Stelle in Goes en regionale scholengemeenschap Professor Zeeman en scho lengemeenschap Schouwen-Duiveland in Zierikzee. De raadscommissie onderwijs liet maandagavond weten dat het voorstel later deze maand in de Goese raad weinig meer dan een hamerstuk zal zijn.,Het is een goede zaak als er wordt ge fuseerd", reageerde wethouder M. L. 'tHart (PvdA, onderwijs „Het betekent een verrijking van het onderwijsaanbod in het Goese. Wij hopen dat meer scholen hier tot een vergelijk bare samenwerking komen." De fusie van de vier scholen in Goes en Zierikzee moet op 1 augustus een feit zijn. door Rolf Bosboom GOES - Wethouder M. L. 't Hart (PvdA) is bereid te bemiddelen in het slepende conflict tussen enkele bewoners van de Indira Gandhilaan in Goes over het on derhoud van een plantsoen. Hij gaf de strijdende partijen maan dagavond in de commissie fi nanciën, ruimtelijke ordening en onderwijs twee weken de tijd om aan tafel te schuiven. „Dan ben ik best bereid de derde par tij te zijn." Alles draait om een stuk groen dat grenst aan de tuin van drie bewoners. Zij hebben, na een vergeefse poging de grond te ko pen, in een contract met de ge meente Goes afgesproken dat zij dat deel van het plantsoen onderhouden. Volgens andere bewoners van de laan houdt het trio zich niet aan de afspraken in het contract. Zij storen zich aan het hoog opgaande groen dat hun uitzicht belemmert, de wijze van onderhoud en de paal- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl tjes en afrastering die tegen de afspraken in zijn aangebracht. Commisieleden A N. van Over- beeke (PvdA) en S. de Putter (SGP/GPV/RPF) vertegen woordigden maandagavond de botsende meningen. „Het stukje groen ziet er nu veel beter uit dan toen het door de gemeente werd onderhouden", consta teerde Van Overbeeke, die vond dat het conflict 'te formeel' werd benaderd. „Waarom praten we er niet als volwassen mensen met elkaar over in plaats van in de loopgraven te duiken en met scherp te schieten?" De Putter stelde dat er al heel veel gepraat is. „Er is behoorlijk veel telefonisch contact ge weest. Het is terecht dat er veel geklaagd is, want de mensen hebben zich absoluut niet aan de afspraken gehouden." De Putter vond een bemiddelings poging 'uitstel van executie' en drong erop aan dat de gemeente de daad bij het woord voegt. Het college heeft de drie bewoners onlangs laten weten dat zij met onmiddellijke ingang van het plantsoen al' moeten blijven. Wethouder 't Hart stelde dat het college dat standpunt ook waarmaakt, tenzij beide partij en binnen veertien dagen rond de tafel schuiven. De drie bewo ners die tot nu toe het onder houd uitvoerden verklaarden zich in de vergadering direct be reid tot een gesprek. Van de te genpartij is er nog geen reactie. Commissielid M. K. Dieleman (CDA) nam de gelegenheid te baat om de wethouder erop te wijzen dat dergelijke onder houdscontracten in de toekomst op een andere leest moeten wor den geschoeid. „Dit contract is buitengewoon krakkemikkig. Regel het voortaan op een wat deftigere manier." 't Hart kon weinig anders dan dat beamen. „Achteraf zeg je: dat klopt. Maar wij dachten: we spreken wat af, schrijven dat even op en dan loopt het allemaal wel." KAMPERLAND Open dag Duurzame Energie - In Kamperland wordt op zater dag 5 juni de Open Dag Duurza me Energie gehouden. Gedepu teerde Poppelaars opent deze dag bij windpark Jacobahaven, Jacobaweg 3. Tijdens de open dag geven de beheerders van het windpark informatie over windenergie en duurzame ener gie. De dag begint om 11.00 uur. door Jeanne de Nijs SINT-MAARTENSDIJK - De meerderheid van de Thoolse ge meenteraad wil weten waarom de bevolking van Stavenisse pas op 12 mei is ingelicht over voor genomen filmopnamen op de begraafplaats in het dorp. De fracties vragen zich af of burge meester en wethouders tijdens het kernbezoek zo'n drie weken eerder nog niets van het verzoek om te filmen afwisten. Als dat het geval was hadden de bewoners eerder geïnformeerd moeten worden, vindt de fractie van SGP, daarbij ondersteund door WD, RPF/GPV en CDA Burgemeester en wethouders hadden filmmaatschappij Ar gus toestemming verleend voor de film Wilde Mossels opnamen te maken op de Stavenisser be graafplaats. Vlak voor de opna medatum kreeg het dagelijks gemeentebestuur honderden handtekeningen van dorpsbe woners die de rust op de be graafplaats niet door camera's en acteurs verstoord wilden zien. B en W trokken daarop de vergunning in. De raadsfracties willen nu we ten op grond van welke overwe gingen B en W aanvankelijk toe stemming verleenden, en of de aangeboden handtekeningen de enige aanleiding waren om de filmopnamen tegen te houden. Ook willen de raadsfracties we ten hoe B en W in de toekomst met soortgelijke aanvragen zul len omgaan. De wandelaars gaan vol goede moed van startin Yerseke. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers YERSEKE - Maandagavond vertrokken weer vele wande laars vanaf het schoolplein van christelijke basisschool het Kompas in Yerseke voor de vijf of tien kilometer van de jaarlijkse avondvierdaagse. Ook in 's-Gravenpolder kun nen wandelaars deze week in de benen. Deelnemers worden elke dag vanaf 18.30 uur verwacht op het parkeerterrein van sport hal De Zwake. Fanatiekelingen kunnen ove rigens niet alleen een tocht van vijf of tien kilometer, maar ook van vijftien kilometer maken. Hoewel maandagavond eigen lijk nog maar een inhaalavond was, gingen ook in Colijns- plaat de wandelaars op weg voor hun vijf of tienkilometer- tocht. Er werd zoals elk jaar verza meld bij eethuis 't Slokje aan de Voorstraat in het dorp. De officiële avondvierdaagse be gint vandaag (dinsdag). In alledrie de dorpen worden de wandelaars vrijdagavond feestelijk binnengehaald met muziek. door Jeanne de Nijs SINT-MAARTENSDIJK - Ver schillende fracties in de Thoolse gemeenteraad vinden dat de Stichting Slachtofferhulp Zee land een nieuwe kans moet krij gen om voor 1999 meer subsidie aan te vragen. Wanneer de stichting met een betere finan ciële onderbouwing komt moet een verzoek daartoe alsnog in behandeling worden genomen, vinden de fracties. Slachtofferhulp tekende be zwaar aan tegen een gedeeltelij ke afwijzing van haar subsidie verzoek. De stichting wees er daarbij op dat het bedrag per in woner sinds 1993 niet meer is verhoogd. Daartegenover staat dat het aantal slachtoffers is verdubbeld, en de aard van de misdrijven grimmiger is gewor den waardoor meer bezoeken per hulpvraag nodig zijn. J. van den Donker (D66) zei het bezwaar wel gegrond te willen verklaren. E. Frigge-Hoge- steeger (VVD), M. van der Linde (PvdA) en P. van B elzen (RPF/GPV) wezen op het belang van Slachtofferhulp en wilden de stichting nog een kans geven. „De cijfers moeten wel boven tafel komen", vond Van Belzen. Wethouder I. Moerland liet we ten dat B en W vandaag het subsidieverzoek van Slachtof ferhulp voor volgend jaar bekij ken. „Wellicht zit er voor 2000 meer in. De stichting is zinvol bezig. Waarschijnlijk wordt het subsidieverzoek in Zeeland breed gedragen, het is ook een kwestie van solidariteit." doorWinnie van Dam GOES - Ze weet nog goed wat hij tegen haar zei, toen ze elkaar 69 jaar geleden voor het eerste spraken. Alleen, ze wil niet zeg gen wat. „Dat blijft tussen ons", lacht M. Meulenberg-Kouwer (85). Zij trad vijfenzestig jaar geleden, 30 mei 1934, in het hu welijk met P. Meulenberg (90). Zaterdag vierden zij het heug lijke feit samen met him drie kinderen en kleinkinderen. Bruid en bruidegom komen uit Wissenkerke. Ze kenden elkaar niet echt, maar hadden elkaar natuurlijk wel eens gezien. Wis senkerke is immei's niet erg groot. Elkaar echt tegen het spreekwoordelijke lijf lopen hadden ze nog nooit gedaan ('hij ging altijd met zijn maten naar Colijnsplaat'). Dat gebeurde op een zaterdagavond in 1930. „Ik kwam uit een groot gezin, waar mijn moeder zelf brood bakte. Onderweg naar de bakker om meel te halen, kwam ik hem te gen. We maakten een praatje en het was liefde op het eerste ge zicht." Sindsdien was de liefde tussen de twee niet meer kapot te krijgen. Vier jaar later traden zij in het huwelijk, kregen drie kinderen, zes kleinkinderen en nog eens zes achterkleinkinde ren. Tot zijn pensioen werkte Meulenberg op een boerenbe drijf als paardenknecht, zoals zijn vrouw dat noemt. In de negenenzestig jaar dat ze nu een paar vormen heeft het tweetal volgens P. Meulenberg nooit gevochten. „We hadden natuurlijk wel eens iets, maar dat hebben we altij d meteen uit gepraat in plaats van rond te lo pen met een kwaaie kop", zegt Meulenberg-Kouwer. Het echtpaar Meulenberg-Kouwer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19