Afspraak over N61 blijft keihard Breskens wil turbo op Bhalotra-plau KC Kessens kruistocht tegen drugs haalt weinig uit Van Oostburg mag kabinetscrisis aanpak weg niet in gevaar brengen Hulst inventariseert zeeland woensdag 26 mei 1999 z 20 J. Boogerd spreekt over grensarbeid Voet-volleybal op strandje in Vogelwaarde Reimerswaal maakt geld vrij voor Kosovo Rommelmarkt dijt uit to dorpsfeest Vogelwaarde door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat er, net als gede puteerde J. Hennekeij van ver keer, van uit dat de gemaakte afspraken met minister Nete lenbos over de aanpak van de N61 hard zijn. Ook al staan ze dan nog niet op papier en wordt het kabinet wellicht demissio nair, wethouder L. Wille be schouwt ze als feiten. Oostburg wil foutparkeerders aanpakken OOSTBURG - De gemeente Oostburg overweegt een par- keercontroleur aan te stellen die in Oostburg parkeerbonnen uit deelt aan foutparkeerders. Het is de gemeente een doorn in het oog dat automobilisten parke ren op plekken waar dit verbo den is. Vooral een plek aan het Eenhoornplantsoen, bij de fon tein, is geliefd. Wethouder L. Wille beseft dat enige coulance op zijn plaats is, omdat er druk wordt gewerkt aan de reconstructie van de bin nenstad. Maar omdat het hier gaat om mensen gaat die 'wil lens en wetens' hun auto zetten waar dat niet mag, meent Wille dat een boete moet worden uit gedeeld. De gemeente is in dit verband ook bezig met de fisca lisering van de parkeergelden. Dat betekent dat de parkeer boetes voortaan via de belas tingdienst worden geïnd. Fietstweedaagse Toerclub Axel AXEL - De Toerclub Axel orga niseert op maandag 7 en dins dag 8 juni een avond-fietstwee- daagse. Dagelijks kan er gekozen wor den uit routes van 15 of 25 kilo meter, elke avond een ander tra- ject. Inschrijven kan bij café Cambrinus op de Markt in Axel. De vertrektijd ligt tussen 18.00 en 19.30 uur. De tocht kan ook als zogenaamde sterrit verreden worden. Nadere informatie: 0115-562457 of 0115-563260. IJZENDIJKE - D66 Zeeuws- Vlaanderen houdt vandaag, woensdag, een algemene leden vergadering in Hof van Koop handel in IJzendijke. Tijdens deze vergadering houdt Johan na Boogerd, europarlementari ër voor D66, een inleiding over de problematiek van de grens arbeid. De europarlementariër presen teert een voorstel om de proble men waar grensarbeiders mee te maken krijgen, op te lossen. De Terneuzense brandweercom mandant J. Meijerink geeft een toelichting op de rampenbe strijding rondom de Wester- scheldetunnel. De openbare bij eenkomst begint om 20.00 uur. VOGELWAARDE - Op het par keerterrein van de voetbalver eniging Vogelwaarde wordt za terdag 29 mei voor de derde keer een beach voet-volleybal toer nooi gehouden. De parking wordt hiervoor met een flinke lading wit zand om getoverd tot een echt strand. Voorafgaand aan het sportief festijn begint vrijdag om 21.30 uur in de feesttent een mega beach party. Naast een dj is er een optreden van de groep Ma ma's Jasje. Het voetbalfeest wordt zaterdag om 11.45 uur ge opend door burgemeester Th. Steenkamp van Hontenisse, Naast regionale teams komen er ook deelnemers uit diverse pro vincies van ons land. De finale wordt omstreeks 18.00 uur ge speeld. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal maakt per inwo ner één gulden over om de vluchtelingen uit Kosovo te kunnen helpen. De 20.421 gul den wordt overgemaakt op giro 555 van de samenwerkende hulporganisaties. Ook heeft de gemeente inmid dels twee extra woningen bij het Centraal Orgaan Opvang Asiel zoekers aangemeld om vluchte lingen uit Kosovo te kunnen huisvesten. Dat betekent dat volgende maand de inspraak kan begin nen over de tracékeuze voor de N61. De gemeente houdt het be stuurlijk overleg Duurzaam Veilig ook aan zijn besluit dat de wijze van inrichten van de N58 de 'ondergrens' betekent voor de N61. Kwalitatief moet de N61 dus beter zijn, vindt Wille. Zijn voorkeur gaat uit naar een honderd-kilometerweg en geen 'boemelweg'. Hij reageerde daarmee op de vraag van D66'er A Verhage naar de financiering. Het verhaal doet een beetje denken aan Asterix en zijn befaamde dorpje. Zoals het kleine gezelschap Galliërs alleen heldhaftig standhoudt tegen de Romeinse indringers, zo strijdt Hulst eenzaam tegen de handel in en het gebruik van softdrugs. Héél Nederland gedoogde de koffieshop, behalve dat ene grensplaats je waar de plaatselijke hoofdman Abraracourcix - in dit geval burgemeester Antoine Kessen - zich onbuigzaam toont. door Barend Pelgrim HULST - Het gaat wellicht wat ver om Kessen direct te verge! ij- Volgens de wethouder hoeft er niet per definitie sprake te zijn van een sobere inrichting, als de weg moet worden voorgefinan cierd door provincie, gemeenten en bedrijfsleven. De commissie verkeer, vervoer en sociale zaken drong er dins dag ook op aan in het mini mabeleid of de bijzondere bij stand een bijdrage op te nemen voor Tafeltje Dekje. Zij besprak een brief van de gezamenlijke Algemene Nederlandse Oude ken met chef Abraracourcix. Want waar in het Gallische dorpje collectief en zonder mor ren strijd werd geleverd tegen het oppermachtige Romeinse leger, daar zijn de inwoners van Hulst al lang niet meer zo te spreken over Kessens drugsbe leid. Ook medecollegeleden ui ten achter gesloten deuren twij fels over diens onverzoenbare standpunt. De handelspunten blijven de kop opsteken, alle pogingen om verdovende middelen uit het straatbeeld te bannen ten spijt. Vier maanden geleden orakelde de Hulster burgemeester nog dat inwoners en middenstand zo tevreden zijn over het inge slagen no-drugspad. De misluk king rond de broodjeszaak Up To You, achter de Basiliek in de Lange Nieuwstraat, illustreert echter hoe pijnlijk Kessens ver onderstelling naast de waarheid zit. Zo'n anderhalve maand geleden werd op last van de burgemees- renbonden in Zeeuws-Vlaande- ren, die pleitte voor een regeling om de terugloop van de maaltij den te keren. CDA'er R Ploe- gaert vond het vreemd dat de ge meente wel elke theaterstoel en plons in het zwembad finan ciert, maar niet één gulden wil bijdragen aan een primaire le vensbehoefte als een dagelijkse maaltijd. Wille beloofde de commissie te bekijken wat de mogelijkheden zijn. Hij dacht zelf meer aan een individuele dan aan een collectieve bij dra ter café De Schuur, net buiten het Hulster centrum gelegen, gesloten wegens vermeende handel in drugs. Nog geen week later hadden de uitbaters elders een uitvalsbasis betrokken, maar dit keer in de binnenstad. Omwonenden en ondernemers analyse trokken direct aan de bel bij de gemeente en Kessen aarzelde niet: hij kondigde direct maat regelen aan. Nu, ruim een maand later, is de broodjeszaak nog steeds open, is de aanloop onverminderd groot en beweert de burgemeester nog steeds dat ingrijpen aanstaande is.- De inwoners van Hulst hebben de hoop zo langzamerhand la ge, maar zei toe dit te onderzoe ken. De invulling van een service punt in Zeeuws-Vlaanderen voor de coördinatie van de mi lieuhandhaving in de regio werd door enkele commissieleden ge bruikt om de gemeentelijke her indeling weer naar voren te ha len. WD'er R. den Dekker vond dat dit servicepunt maar in Sluis-Aardenburg moest ko men, zodat niet alle voorzienin gen in Terneuzen worden gecon centreerd. „Anders wordt haar ten varen dat de handel in drugs kan worden uitgebannen. Zo wel de lokale consument als de Belgische klant weet nog steeds blindelings de weg te vinden naar die kroegen waar het spul te koop is. Red's Roadhouse aan de Hulsterweg bij Terhole, café De Huifkar op de hoek van de Bierkaaistraat met de Dubbele Poort of Happy Hulst op de Paardenmarkt, het is maar een greep. Midden jaren negentig boekte Kessen nog wel enkele successen met de sluiting van koffiehuis Gandalf, theehuis Casablanca en Molly's Rock- schuur, maar het heeft Hulst ze ker niet drugs wij gemaakt. Een politiewoordvoerder be klaagt zich zelfs over de onover zichtelijke situatie die is ont staan. „Met één of twee erkende koffieshops is de zaak veel beter te controleren. Nu moet je maar afwachten waar de handel op duikt." Ook ondernemers zijn de huidige situatie zat. Zolang de handel zi ch buiten de omwal- machtspositie wel erg groot." Anderen wilden niet zover gaan, maar de wethouder kon zich voorstellen dat dergelijke overwegingen een rol spelen. Los van die herindelingsdiscus sie vond de commissie dat ook Oostburg zich best mag sterk mag maken voor deze steun functie. In het verleden werd dit werk prima doorpluist verricht, maar die heeft aangegeven daarvoor volgend jaar geen personeel beschikbaar te heb ben. ling van Hulst afspeelt, heeft niemand er immers last van. De recente sluiting van De Schuur hebben de softdrugs weer naar locatie in het centrum ver plaatst en dat is juist de laatste plaats waar men deze klandizie wil. Politiek gezien is er in Hulst echter niemand in raad of colle ge die zijn vingers aan de kwes tie wil branden en zij laten Kes sen dan ook rustig zijn gang gaan. Ook wethouders, die in middels beter weten, voelen er weinig voor om de confrontatie met de burgemeester aan te gaan. Hulst zit dan wel zonder koffieshop, onder middenstan ders in de binnenstad gaan steeds meer stemmen op toch maar een gedoogde koffieshop toe te staan. En wel buiten de wallen. Misschien kan Kessen eens te rade gaan in Vlissingen, Goes of Terneuzen, waar het ge doogbeleid wel degelijk heeft geleid tot een beheersbare situ atie. door René Hoonhorst HULST - Het dagelijks bestuur van Hulst haalt de banden met de dorps- en wijkraden in de ge meente sterk aan. Vier dorpsra den en de wijkraad Den Dul- laert bespraken de situatie in hun dorp of wijk onlangs met wethouder P. Weemaes. De raadsbestuurders uitten hun grieven, droegen suggesties voor verbeteringen aan en spui den eventueel wat kleinere, makkelijk te vervullen wensen. Verschillende gemeenteraads fracties dringen er al jaren bij burgemeester en wethouders op Kampioenschap pijproken DEN HAAG - Het Walchersche Pijproockgilde organiseert op zondag 6 juni het open Neder lands kampioenschap houten pijproken. Dat gebeurt in Pul- chri Studio aan de Lange Voor hout te Den Haag. Tevens wordt de pijproker van het jaar bekend gemaakt. De in schrijving begint om 12.00 uur, de wedstrijd start om 14.15 uur. Gerookt wordt uit een Butz Choquin pijp met Sweet Dublintabak. Black Blues in Bacchus Axel AXEL - In eetcafé Bac chus in Axel speel op vrij dag 28 mei de band Black Blues. Naast eigen nummers heeft deze groep hele reeks songs van ge louterde blues- en rockar tiesten op het repertoire staan. Er worden covers ge speeld van onder meer Stevie Ray Vaughn, Bon nie Raitt, J ohn Hiatt, Litt le Feat, John Mayall en Eric Clapton. In het vak blad Music Maker kreeg Black Blues lovende kritieken en werd de band geprezen voor zijn am bachtelijke bluesrock. Het optreden in Bacchus begint rond 22.30 uur. VOGELWAARDE - De rommel markt van de toneelvereniging Ontspanning door Inspanning (ODI) in Vogelwaarde groeit uit tot een dorpsfeest. Zondag 30 mei wordt de tweejaarlijkse rommelmarkt van ODI omlijst met activiteiten van diverse an dere verenigingen uit het dorp. Alles vindt plaats in en om het dorpscentrum. Peuterspeelzaal Duimelot houdt activiteiten voor de kleintjes. De kinderen kunnen deelnemen aan eendjes vissen, ezeltje prik, enveloppen trek ken en schminken, er worden wafels gebakken, het plaatselij ke feestcomité tekent voor Vlaamse kinderspelen en de Ka tholieke Vrouwen Organisatie verkoopt plantjes en beschil dert dakpannen. Dansgroep Ha va Naguila ver zorgt optredens met de kinder groep. Bij de carnavalsvereni- aan dat de dorps- en wijkrade serieus moeten worden gent men. Het college stelde telken dat het maken en uitvoeren vai gedetailleerde dorpsplanne onomstotelijk aantoonde de het dagelijks bestuur aandact voor kernen en wijken tentoon spreidde. In de net verschenen Voorjaars nota lieten B en W daadwerk* lijk blijken dat het eerder be loofde structureel overleg me de dorps- en wijkraden van i grond komt. Vertegenwoord: gers van de dorpen Graaui Clinge, Heikant en Nieuw-N; men en van de Hulster wijk De Dullaert kregen vorige weekc gelegenheid om eerder gesigne leerde en nieuwe knelpunt* aan de orde te stellen. Dorpsplan De wijkraad Hulst-Zuid ha enkele weken geleden het vo! tallige college al op bezoek eni Sint-Jansteen is vorige maan het pas opgestelde dorpspla aan de orde geweest. Na aat passing van dat dorpsplan nu bruikbare opmerkingen en aai bevelingen wordt de nieuv, versie nogmaals met belanj stellende dorpelingen bespre ken. Daarna stelt de gemeenti raad het dorpsplan - en het bi; behorende uitvoeringstrajei definitief vast. Wethouder Weemaes is tevrede over de aangehaalde samei werking met de besturen va wijk- en dorpsraden. Hij wil ne niet op de vervulling van evei tuele wensen vooruitlope Hulst heeft de komende di jaar in totaal 25 mille gex-ese veerd voor de uitvoering ve 'kleine wensen' in de leefgi meenschappen. „Pas als ik m alle raden heb gesproken en t een inventarisatie is gemaak kunnen we afwegen welke zi ken we met voorrang aanpa) ken." Wensengeld Het 'wensengeld' zal waa; schijnlijk niet naar de Du laertwijk vloeien, want volgei wijkraadvoorzitter H. Sooniei lopen de zaken in die Hulsti buurt goed. „We hadden altijd goed contact met de gemeen! als er wat was belden we. Mai structureel twee keer per jai overleg is natuurlijk altijd ee goede zaak." ging De Bosse Friemels kan mi terecht voor een gaaibolwei strijd. De Stichting Welzijn voi Ouderen is present met zelfg maakte kaarten. De Honteni ser stichting Kindervakanti week toont een film over spelen van vorig jaar. Daarnaa houdt zij een ballonwedstrijde een dartscompetitie. De EHB( vereniging uit Vogelwaari presenteert zich met voorlid tingsfilms en demonstratie Deze activiteiten beginnen o 10.00 uur. De toneelverenigii haalt zaterdag 29 mei in e dorpskern vanaf 9.00 uur spu letjes op voor de rommelmark TERNEUZEN Rommelmarkt - Het Terneuzei se verzorgingshuis Bachte Dieke houdt zaterdag 5 juni tu sen 9.00 en 14.00 uur haar jaa lijkse grote rommelmarkt. Het verwijderen van de dijk tussen Spuiplein en Grote Kade en het terugbrengen van de spuikom in het dorp, valt bij veel Bressiaanders in goede aarde. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti BRESKENS - „Zorg dat er snel begonnen wordt met de uitvoe ring. Dat de Bressiaanders zien dat het menens is, dat het niet het zoveelste plan is en dat het geen luchtfietserij is. Het moet snel tastbaar worden. Nu heb je dat enthousiasme bij de mensen, houdt dat dan ook vast." Die boodschap geeft directeur van de Algemene Woningstichting Zeeuws- Vlaanderen en inwoner van Breskens, J. de Rechter, de ge meente Oostburg mee. De Rechter reageert daarmee op de ambitieuze toekomstvi sie die stedebouwkundige As- hok Bhalotra heeft ontworpen voor Breskens. Inwoners en ondernemers in het dorp zijn in een eerste reactie enthousiast over de opzet. Zij mogen zich maandag 31 mei in een infor matiebijeenkomst in de Grote Kerk in Breskens uitspreken over het plan. Vooral over het idee om de dijk tussen Spuiplein en Grote Kade te verwijderen en de spuikom te rug te brengen in de kern, zijn de meningen positief, al plaat sen sommigen kanttekeningen bij de technische uitvoerbaar heid. Rijkswaterstaat wijst het plan niet zonder meer van de hand. „Daar zijn oplossingen voor. Kostbare weltever staan", merkt woordvoerder J. Geluk hierover op. En ook het voormalige waterschap Het Vrij e van Sluis heeft in het ver leden deze mogelijkheid be studeerd en goed bevonden. Balkon Kunstschilder G. van Grieken is vooral over dit aspect te spreken. Het creëren van een waterpartij, compleet met parkje, eiland en muziektent, brengt volgens hem de sfeer te rug in het dorp. Plij is ook blij dat het plan van Bhalotra voorziet in een aanpak van de 'rotzooi' op het Cruson-ter- rein. Vanuit zijn woning en VW-kantoor aan de Boule vard kijkt hij dagelijks uit op de puinhoop. „Een doorn in het oog en zeker geen visitekaartje voor de gasten van Breskens." Dat geldt ook voor de loods van Rosendaal, die in de ogen van Bhalotra plaats moet maken voor een 'Balkon' met apparte menten, baroktuin en visse rij museum/vismijn. „Die is er destijds ondanks de bezwaren toch gekomen. Dus dat schiet ook weer op." Mijnmeester J. Vader is geen voorstander van verhuizing van de vismijn naar het industrieterrein Del- tahoek, maar een verplaatsing vanuit de Visserijhaven naar de Handelshaven juicht hij wel toe. Daarmee wordt de visserij, met alles wat daar bij komt kij - ken, inderdaad het kloppend hart van Breskens. „Het zal wel vreemd zijn om van de ou de stek weg te moeten, maar voor de visserij is het denk ik, wel goed. In de Handelshaven is bovendien meer werkruim te, meer kadeoppervlakte, ze ker als de bedrijven weggaan." Hoe enthousiast P. de Boevere van wijnhandel De Vuurtoren en van winkeliersvereniging Ons Belang ook is, zij waakt er wel voor dat er voldoende par keerruimte blijft voor de ge wone Bressiaander die zijn boodschappen doet. „Iemand die snel even om een bood schap gaat, zet zijn auto niet in een parkeergarage. Die moet bij wijze van spreken voor de deur kunnen parkeren. Een parkeergarage is alleen inte ressant wanneer het fiets- voetveer daadwerkelijk in de kern komt." Volgens haar is het Oranjeplein echt aan een opknapbeurt toe. De suggestie van Bhalotra om dit plein te verfraaien met bre de trappen, grint en bomen, spreekt haar aan. Enige kant tekeningen heeft ze ook. De verkeersafwikkeling is haar nog onduidelijk en van de be oogde open ruimte tussen Spui- en Oranjeplein komt door de aanplant van de hoge bomen niets terecht. F. Kei j mei van de West- Zeeuws-Vlaamse Om- roepstichting en slijterij De Honte vindt het hoog tijd wor den dat er in Breskens iets ge beurt. Hij vindt het nog iets te vroeg om te reageren, omdat hij de plannen nog niet kent. Keijmel is in elk geval voor stander van verplaatsing van het veer naar de Handelsha ven, maar vraagt zich wel af hoe de verkeersafwikkeling en de parkeerplaatsen voor de reizigers worden geregeld. Ook W. Valk maakt zich daar zorgen om. „Als ze de dijk.weghalen en afbuigen naar de Westha- vendam, dan is de Kaai alleen nog te bereiken via het indu strieterrein. Zeker als de rond weg er ligt, dan komt er geen hond meer door Breskens. A Mouton van waterschap Zeeuws-Vlaandex-en en inwo ner houdt een slag om de arm. „Het klinkt wel erg groots", concludeert hij voorzichtig. De inrichting van het dorp met nieuwe bestrating en bomen hoeft echter niet lang op zich te laten wachten. „Dat kan al op korte termijn worden aange pakt en het vergroot al direct de aantrekkelijkheid van de kern." Damwand De Rechter vindt het een gemiste kans dat de donkere, weinig fraaie damwand bij Standfast niet in de visie is meegenomen. „Hier zou een schilder een mooie, kleurige schildering van kunnen ma ken." De Rechter die tevens voorzitter is van het visse rijmuseum, is wel gechar meerd van het idee het museum te verplaatsen. Dat komt het bezoekersaantal beslist ten goede, verwacht hij. Voor de woningbouwvereniging ziet hij mogelijkheden in de au thentieke Oesterputten. In tegenstelling tot de mededeling in de rouwadver tentie van PRUDENT COENE zal de wekelijkse dienst op vrijdag 28 mei, in be jaardenoord "de Redoute" niet om 19.00 uur, maar om 18.30 uur plaatshebben. Wij betuigen ons medeleven bij het overlijden van PRUDENT COENE Oud bestuurder van de Rabobank Sas van Gent. Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit ver lies. Rabobank Sas van Gent Bestuur, Raad van Toezicht, Directie en medewerkers. Wij willen iedereen bedanken voor hun blijk van mede leven en belangstelling na het overlijden van onze moe der en "moma" PIETERNELLA CORNELIA VAN SABBEN-KORSTANJE Het heeft ons goed gedaan, bedankt! Huib en Jane van Sabben Kees, Anick, Pierre, Kim en Casper Silkeborg (Dk) mei 1999. Vanwege de vele reacties na het overlijden van mijn ge liefde man en onze lieve vader JOHANNIS VOS willen wij langs deze weg iedereen bedanken voor de belangstelling en steun die u ons gegeven heeft. Dit heeft ons erg goed gedaan. A. M. Vos-Overbeeke Ada Eleen en Jacco Krabbendijke, mei 1999.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52