Koffieshopbeleid werkt redelijk Sint-Annaland kan kuieren rond bosje PZC Hangend onderhoud aan brug Fracties verlangen lobby voor aanpak linke Tholenseweg Chipszakken storen Thoolse commissie Alle service straks te krijgen aan Kapels samenlevingsloket zeeland 20 Gedoogde verkooppunten in Goes houden zich aan regels Keukenbrand woensdag 26 mei 1999 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De lege chipszakken en andere rommel die rond de jongeren- plek in Tholen-stad slingeren zijn de leden van de commissie gemeentelijke ontwikkeling van de gemeente Tholen een doorn in het oog. Zij dringen aan op maatregelen. De fracties van PvdA en CDA kaartten deze kwestie dins dagavond tijdens de commis sievergadering aan. A L. Piet (RPF/GPV) lanceerde, al mee denkend, het voorstel om ook eens met supermarkten in de gemeente te gaan praten. Nabij de jongerenplek in Tholen- stad is een supermarkt geves tigd. Daar tref je altijd wel rommel van winkelend publiek aan, aldus Piet. M. A J. van der Linde (PvdA) vindt dat voor de gemeente ook een praktische taak is wegge legd. Een keertje extra schoon maken kan, redeneert hij, de gemeente haar kop toch niet kosten. CDA'er J, P. Bout vulde het lijstje suggesties aan met het plan iemand van Jeugd- en Jongerenwerk langs te sturen. Wethouder K. A Heijboer wees de plannen vooralsnog niet af. Wel wil hij eerst afwachten wat het effect is van het plaatsen van afvalbakken. Bij de jonge renplek is namelijk nog geen afvalvoorziening geplaatst. Van der Linde zette daar vraagtekens bij. Hij betwijfelt of een afvalbak neerzetten vol- doendeis. DePvdA'ervipdt dat in de ontwikkeling van een jeugdstek extra schoonmaak- of andere maatregelen moeten worden ingecalculeerd. door Esme Soesman GOES - Met het gedogen van twee koffieshops in Goes heeft de politie er sinds begin dit jaar een taak bij. De twee gedoogde shops, de Joker en HighLife, moeten namelijk worden gecon troleerd op een reeks van voor waarden. Daarvoor is elke dag van het jaar een agent beschik baar. Projectleider 'gedoogde koffieshops' J. Beuns is tevreden over het verloop van het project in afgelopen vijf maanden. ,Ik durf wel te stellen dat we het samen met de gemeente op deze manier goed in de hand heb ben", aldus Beuns, die zich uit sluitend met koffieshops bezig houdt. In zijn vakanties neemt een collega zijn taak waar. Dat betekent dat elke dag aandacht aan de gedoogde bedrijven kan worden besteed. Gecontroleerd wordt op de AHOJ-G-criteria; de voorwaarden waaraan kof fieshops volgens de Opiumwet moeten voldoen. De letters staan voor verschillende activi teiten. Zo is duidelijk bepaald dat er geen posters met canna- bisafbeeldingen in koffieshops mogen hangen, op geen enkele manier harddrugs in het spel mogen zijn en er geen jongeren onder de achttien jaar mogen kopen dan wel binnenkomen. Bovendien mogen klanten per dag niet meer dan vijf gram softdrugs aanschaffen. Tot slot mag er geen overlast veroor zaakt worden. De openbare orde is een taak die niet bij het projectteam soft drugs ligt. Direct aan de koffie shop te relateren overlast wel, zoals stank en blowende men sen op de stoepBinnen het drie hoeksoverleg tussen de Goese burgemeester, de officier van justitie en de districtschef van de politie is bovendien afge- Banenmarkt in Middelharnis MIDDELHARNIS - Het Ar beidsbureau Middelharnis houdt samen met Start Uit zendbureau en Vedior Perso neelsdiensten vrijdag 28 mei van 16.00 tot 20.30 uur een ba nenmarkt voor werkzoekenden, baanveranderaars en herintre ders. Door de groeiende economie op Goeree-Overflakkee is er veel vraag naar zowel vaste arbeids krachten als naar vakantiehul pen. De consulenten van ar beidsvoorziening en van de uitzendbureaus geven tijdens de banenmarkt uitleg over va catures, beroepen en opleidin gen. Verder geven ze tips over het solliciteren. Ook voor alge mene informatie en advies over alles wat met werk te maken heeft kunnen belangstellenden terecht op deze banenmarkt. Peuters maken kunstwerkjes voor Kosovo HANS WEERT - De peu ters van peuterspeelzaal De Boefjes in Hansweert houden woensdag 2 juni de actie Kunst voor Koso vo. Met zelfgemaakte cre aties wordt geprobeerd geld binnen te halen voor giro 555. De afgelopen drie weken hebben de kinderen hard gewerkt om kunstwerkjes te plakken en verven. De ze zijn ingelijst en worden tussen twee en vijf uur verkocht in het eigen ge bouw aan de Kerklaan 17 in Hansweert. Er worden ongeveer ze ventig lijstjes te koop aan geboden. Wanneer alles wordt verkocht, levert dat een opbrengst van 250 gulden op. De peuters zelf hebben deze actie aange geven, zegt leidster Leny de Jonge. De oorlog in Kosovo heeft merkbaar effect op het spel van de kinderen. Ook op andere manieren - bijvoorbeeld in nachtelijk gedrag - worden signalen afgege ven. Daarop hebben de medewerkers van de peu terspeelzaal besloten ac tie te ondernemen. „Hel pen is ook een vorm van verwerken", aldus De Jonge. Overigens gaat het vooral om de oudere peu ters op wie Kosovo grote indruk maakt. sproken dat er niet meer dan een pond softdrugs achter de toon bank voorhanden mag zijn. Samenwerking In de vijf maanden dat het pro- jectnu draait, zijn er nauwelijks overtredingen gesignaleerd. Slechts twee keer stuitte de po litie op te jeugdige klanten. Kllachten over overlast zijn er nauwelijks. „De samenwerking door Ben Jansen SINT-ANNALAND - De ruil verkaveling Sint-Annaland zit er bijna op. Eind dit jaar kan naar verwachting het sluitstuk van dit landinrichtingsproject, de lijst van geldelijke regelin gen, worden vastgesteld. Vrij dag valt een ander punt in de uitvoering van de ruilverkave ling te markeren: de overdracht van het bosgebied dat bij Sint- Annaland is aangelegd. Het ongeveer zeven hectare me tende bosje ligt aan de noord westkant van Sint-Annaland tegen de Oosterscheldedijk aan. Een vrijwel even groot land- bouwperceel scheidt het van camping De Krabbenkreek. Voorlopig doet het bos zijn naam nog geen eer aan. De vorig j aar geplante bomen en struiken vallen volkomen in het niet bij het lommer dat de camping om zoomt. Dat is volgens secretaris P. C. M. van Kleef van de land inrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Sint-Ann aland over een jaar of vier wel anders. Dan zijn bomen en struiken uit gegroeid tot een lengte van twee meter, zodat er beschut kan worden gewandeld. Nog eens zes jaar later doet het bosje echt mee in het landschap van Tho len. Rondje Door de ligging van het ruilver- kavelingsbos vervult het zowel voor de bevolking van Sint-An- met de exploitanten verloopt heel prettig. Zij sturen zelf ook aan op de voorwaarden. Lo gisch natuurlijk, anders zouden ze hun eigen glazen ingooien. Het is tenslotte him boterham." Met omwonenden is, evenals met andere betrokkenen, uitge breid gepraat. En hoewel de controle in toenemende mate gepaard gaat met een gesprekje met de klanten van beide shops, naland als voor de gasten van camping De Krab benkreek een functie. De inwoners van het dorp kunnen een aardig rondje wandelen: via de Nieuwlandse- weg naar het bosje en dan over de dijk via de haven weer terug heeft de politie niet tot taak pro bleemgebruikers te begeleiden. Zaken die Beuns signaleert, geeft hij echter - voor zover no dig - weer door aan de soft drugswerkgroep die door de ZCAD en de Stichting Stimu lans in het leven is geroepen en die zich wel richt op probleem gebruik. „Met z'n allen zorg je ervoor dat er verantwoord wordt gebruikt en verkocht. naar het dorp. Voor de camping- gasten wordt door het land- bouwperceel een verbinding met het bosje gemaakt. Het bos is gevarieerd beplant. Er zijn boomweiden met kastanjes, lin den en notenbomen. Andere de- Daarmee bedoel ik dat niet-ge- bruikers geen last mogen heb ben van gebruikers", aldus Beuns. Verbinding Of er volgend jaar opnieuw een persoon wordt vrijgemaakt voor controle op koffieshops is nog niet bekend. Wanneer er weinig overtredingen zijn, maakt Beuns zich in zijn huidi- len zijn ingeplant met bomen en struiken als eik, kornoelje, vo gelkers, es en hazelaar. Een pad slingert door het gebied. Een weeltje tegen de Oosterschelde dijk is enigszins vergroot. Bij alle landinrichtingsprojec- ge functie wellicht overbodig. „Dat is een politieke discussie die jaarlijks gevoerd zal gaan worden. Maar jeblijfthierinna- tuurlijk altijd afhankelijk van externe factoren. Zo is voor mij de vraag wat de Westerschelde- tunnel voor gevolgen gaat heb ben. Misschien trekt die verbin ding bepaalde mensen deze kant op. Dat moeten we eerst maar eens zien." ten die op Tholen aan de gang zijn (behalve Sint-Annaland zijn dat Stavenisse, Poortvliet en Oud-Vossemeer) heeft de ge meente Tholen erop aangedron gen dat bij de dorpskernen bosjes zouden worden geprojec teerd. Bij de ruiling van gronden is daar rekening mee gehouden. Alle vier ruilverkavelingen heb ben een administratief karak ter. Dat wil zeggen dat het oog merk ervan is verspreide percelen grond van boeren zo veel mogelijk te bundelen. Wij zingen aan wegen en waterlo pen zijn nauwelijks uitgevoerd. Alleen is in het geval van de ruil verkaveling Poortvliet bij de toedeling van de grond rekening gehouden met de aanleg van de rondweg aan de zuidkant van het dorp. Bezwaren Na die van Sint-Annaland is de ruilverkaveling van Stavenisse het verst gevorderd. Dit jaar werken de boeren voor het eerst op toegedeelde grond. Aan de lijst van geldelijke regelingen wordt nu de laatste hand gelegd. In de ruilverkaveling Poortvliet zijn de bezwaren op het plan van toedeling in behandeling. Uit gangspunt is dat de grondge bruikers volgend jaar in de her- verkavelde situatie kunnen boeren. In de ruilverkaveling Oud-Vossemeer is het plan van toedeling zo ver gereed dat het binnenkort ter visie kan worden gelegd. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen moet blijven hameren op de noodzaak van maatregelen voor een veiliger Tholenseweg. Dat vindt de voltallige commis sie gemeentelijke ontwikkeling, die dinsdagavond aangaf ook zelf te willen investeren. Temeer omdat gedeputeerde Hennekeij, zo betoogde PvdA'er M. A J. van der Linde, in een vergadering van 16 april aangaf bereid te zijn geld in een fiets pad langs de Tholenseweg te willen steken. Ook al ligt deze weg, die de verbinding vormt tussen Tholen-stad en het Bra bantse land, niet op Zeeuws grondgebied. „De gedeputeerde heeft, weliswaar met alle slagen om de arm, een opening gebo den. Daar moet de gemeente aan wrikken." Daarnaast zou het gepast zijn als ook het college zich beraadt over een bijdrage, als de provincie Zeeland ten minste meedoet. Je kunt niet, luidde de algemene visie, zelf met de armen over elkaar gaan zitten als er een groot T+hools belang in het geding is. Scholieren Dagelijks fietsen vele scholie ren vanuit Tholen naar scholen in Bergen op Zoom. Al jaren dringen betrokkenen aan op veiligheidsmaatregelen en een gescheiden fietspad. De door de gemeente Bergen op Zoom geïn stalleerde paaltjes - die binnen korte tijd vervangen werden door rubberen exemplaren - worden als onveilig ei-varen. De algemene wens is de aanleg van een afgescheiden fietspad. Ook de inmiddels opgerichte werk groep Tholenseweg Veilig zet zich hier voor in. Eerder werd wethouder K. A Heijboer gevraagd de provincie te polsen over een bijdrage. Vol gens de wethouder voelt de pro vincie er weinig voor, zo leidde hij af uit een gesprek met een vertegenwoordiger van Duur zaam Veilig. Verwijt Het verwijt van J. van den Don ker (D66) dat het college gelaten zou zijn over de kwestie wees hij echter van de hand. Al bij de door Esme Soesman KAPELLE - Als de gemeente raad van Kapelle dinsdag 1 juni akkoord gaat, is de gemeente nog einde van dit jaar een Loket Samenleving rijker. Bij dit loket worden allerlei gemeentelijke diensten aangeboden. Ook het CWI (Centrum voor Werk en In komen) en het Zorgloket wor den bij het Loket Samenleving ondergebracht. Doel van deze brede voorzie ning is een verbetering van de service aan de inwoners van de gemeente. Zij kunnen alleen al wat gemeentelijke diensten be treft, voor ruim veertig produc ten bij hetzelfde loket terecht. De huidige afdeling Burgerza ken moet de spil gaan vormen van de nieuwe voorziening. Daarvoor wordt de bemensing met bijna anderhalve baan uit gebreid. Als voordeel van de nieuwe opzet wordt onder meer het feit gezien dat mensen voor heel veel zaken slechts naar één locatie hoeven af te reizen. Daar zijn zij niet van een enkele me dewerker afhankelijk, omdat alle baliemedewerkers het vol ledige pakket kunnen aanbie den, De kosten voor scholing en extra menskracht worden in 1999 geraamd op 55.000 gulden. In 2000 moet 96.000 gulden worden neergeteld. Balie De nieuwe opzet zal in het ge meentehuis ook zichtbaar zijn. Architect J. Fierloos heeft een ontwerp ingediend, waarbij zo- kennismaking met de Bergs; wethouder Jansen heeft Heij. boer de Tholenseweg aange- kaart. Deze gaf te kennen dat di raad van Bergen op Zoom ande- re prioriteiten heeft gesteld. Vat den Donker: „Maar de aanhou der wint. Ik zou zeggen: ga 110 zo lang door tot ze er doodzie) van worden. Tot ze blij zijn dal ze dat fietspad aan kunnen leg. gen." Alle fracties, met uitzon- dering van de niet-vertegen- woordigde WD, spraken d; wens uit dat er druk op de ketei blijft. Onbeterlijke drankrijders voor rechter MIDDELBURG - Een 35-jarigi man uit Middelburg ging lj maart dit jaar in Sint Laureii! voor de vijfde keer in de foul door met alcohol achter hö stuur te kruipen. „U hebt erva ring, dat is vervelend", weei dinsdag de Middelburgse poli tierechter J. Hopmans de ver dachte op zijn recidive. Dit keer was 480 microgram he- resultaat van de adem-analyse De Middelburger werd hiervooi conform de eis veroordeeld tol 1350 gulden boete en zes maan den voorwaardelijke rij-ont zegging. De verdachte vond df straf billijk, maar zei geen alco holprobleem te hebben. Probleem Dat probleem heeft kennelijl wel een 50-jarige vrouw uu Vlissingen. De dronken auto mobiliste had ruim vijf kee (1155 microgram) de toegestaro hoeveelheid van 220 microgran overschreden. „Een gigantische score", steldf de politierechter vast. Zij ver scheen gisteren niet op de zit ting. De auto was na haar aan houding 12 maart dit jaar k Vlissingen in beslag genomen Die wilde ze graag terug het ben. Hopmans hield de straf zaak aan voor nadere rapporta ge van het ZCAD, alvorens tol een uitspraak te kunnen komen Behalve een langdurige rij-ont zegging komt er voor de Vlis- singse ook een gevangenisstra! om de hoek kijken. veel mogelijk geprobeerd is dl ruimtelijke uitstraling van di hal te behouden. De huidige ba lie van burgerzaken wordt uit gebouwd. Slecht ter been zijndc mensen en rolstoelgebruiker: kunnen bij een zitbalie terecht De verbouw van de hal gaat zo'i anderhalve ton kosten, wat eer jaarlijkse last oplevert var 19.000 gulden. Andere koster die met de totstandkoming var het Loket Samenleving gepaard gaan, hebben te maken met be nodigde computersystemei voor de dienstverlening en - niel geplande - extra inzet van hel adviserende bureau B h Groep. De totale kosten zijn ge raamd op 61.000 gulden vooi 1999 en 121.000 gulden voor hel jaar daarop. Omdat er voor df vorming van het CWI al geld be schikbaar was, moet de raad nog slechts akkoord gaan me! respectievelijk 36.000 en 75.OOI gulden. De gemeenteraad vai Kapelle komt dinsdag 1 juni il het gemeentehuis bijeen. D( vergadering begint om 17,01 uur. VLISSINGEN - De brandweei heeft dinsdagmiddag rond vijl uur in de Vlissingse wijk Wes terzicht een keukenbrand in df kiem gesmoord. De bewoonster had een pan op het vuur gezet en was daarna even naar bed gegaan.De wo ning liep flinke rookschade op- Vanwege de vele reacties na het overlijden van mijn ge liefde man en onze lieve vader JOHANNIS VOS willen wij langs deze weg iedereen bedanken voor de belangstelling en steun die u ons gegeven heeft. Dit heeft ons erg goed gedaan. A^M. Vos-Overbeeke Ada Eleen en facco Krabbendijke, mei 1999. Wij willen iedereen bedanken voor hun blijk van mede leven en belangstelling na het overlijden van onze moe der en "moma" PIETERNELLA CORNELIA VAN SABBEN-KORSTANJE Het heeft ons goed gedaan, bedankt! Huib en Jane van Sabben Kees, Anick, Pierre, Kim en Casper Silkeborg (Dk) mei 1999. Vanuit eenhangende inspectiewagen worden de werkzaamheden aan de brug uitgevoerd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman THOLEN - Het bijwerken van roestplekken aan de onderkant van de Tholense (of in de volksmond: Thoolse) brug is al even aan de gang. Weggebruikers ondervinden weinig hinder van deze opknapbeurt. Anders is dat met de vervanging van de voegovergan- gen, een karwei dat eveneens voor dit jaar op het pro gramma staat. Rijkswaterstaat dubt nog over de precieze aanpak. De brug, een belangrijke en drukke verbinding tussen Tholen en Brabant, kan een weekend of gedeelte van de week volledig voor het verkeer worden gesloten. Wat ook tot de mogelijkheden behoort, is de brug ge deeltelijk af te sluiten voor drie keer een periode van zes weken. De versmalling zal echter tot gevolg heb ben dat er veel overlast voor het verkeer ontstaat. Rijkswaterstaat beraadt zich nog over het effect en de financiën die met beide aanpakken gepaard gaan. Het weer Sinds vorig jaar wordt er gewerkt aan het onderhoud van de stalen constructie. Vanwege het weer zijn de werkzaamheden, die indezomer van 1998 zijnbegon- nen, over de winter heen getild. De verwachting is dat de klus medio of eind volgende maand definitief zal zijn geklaard. Dit is, meldt rayonhoofd M. Wonder- gem van de Dienstkring Schelde-Rijn, wederom afhankelijk van het weer. En van de roest die gaande weg wordt aangetroffen. Want de brug wordt uitslui tend aangepakt waar nodig is, naar schatting enkele procenten van het totale materiaal. De scheepvaart wordt door middel van borden en pu blicaties op de hoogte gebracht van de plaats waar de - over een rails rollende - inspectiewagen, van waar uit de werkzaamheden uitgevoerd worden, hangt. En passant is de brug, als eerste van de reeks bruggen die over de Rijn-Scheldeverbinding liggen, voorzien van naamborden. Daarmee komt Rijkswaterstaat tege moet aan de al j aren levende wens van de Koninklijke Schippersvereniging Schuttevaer om de bruggen zichtbaar te benoemen. Hoewel er ook met vaarweg markering wordt gewerkt, stellen schippers deze ver duidelijking op prijs. De naamgeving van de overige bruggen wordt in principe gecombineerd met onder houdswerkzaamheden. Mocht er een mogelijkheid - ofwel financiële ruimte - zijn, dan overweegt Rijks waterstaat een vervroegde aanpak. Bosgebiedje bij Sint-Annaland. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42