Politiek eist veiliger Tholenseweg PZC OVER IS JAAR ZIJN ZE ALLEEN NAAR IS JAAR OUDER Middelburg moet plannen Bakker uitvoeren om bedrijven te lokken Janette de Witte winnaar ringrijden derde pinksteren rvj BESJES Viertal brengt te water geraakte ouderen op de wal Chipszakken storen Thoolse commissie Forse boetes voor twee drankrijders zeeland b20 College moet van commissie blijven lobbyen bij provincie en Bergen op Zoom Peuters maken kunstwerkjes voor Kosovo Tasjesroof Astma F Hondenshow f BEGRMISVERZORGING [3: 'MTl J.C.HOEKMAN Voor een volledige en waardige WEL NIEUW UIT ZWEDEN Expert van den Dries D.M. Nijssen 'Deltafarm' a ASKO woensdag 26 mei 1999 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen moet blijven hameren op de noodzaak van maatregelen voor een veiliger Tholenseweg. Dat vindt de voltallige commis sie gemeentelijke ontwikkeling, die dinsdagavond aangaf ook zelf te willen investeren. Temeer omdat gedeputeerde Hennekeij, zo betoogde PvdA'er M. A J. van der Linde, in een vergadering van 16 april aangaf bereid te zijn geld in een fiets pad langs de Tholenseweg te willen steken. Ook al ligt deze weg, die de verbinding vormt tussen Tholen-stad en het Bra bantse land, niet op Zeeuws grondgebied. „De gedeputeerde heeft, weliswaar met alle slagen om de arm, een opening gebo den. Daar moet de gemeente aan wrikken." Daarnaast zou het gepast zijn als ook het college zich beraadt over een bijdrage, als de provincie Zeeland ten minste meedoet. Je kunt niet, luidde de algemene visie, zelf met de armen over elkaar gaan zitten als er een groot T+hools belang in het geding is. Scholieren Dagelijks fietsen vele scholie ren vanuit Tholen naar scholen in Bergen op Zoom. Al jaren dringen betrokkenen aan op veiligheidsmaatregelen en een- gescheiden fietspad. De door de gemeente Bergen op Zoom geïn stalleerde paaltjes - die binnen korte tijd vervangen werden door rubberen exemplaren - worden als onveilig ervaren. De algemene wens is de aanleg van een afgescheiden fietspad. Ook de inmiddels opgerichte werk groep Tholenseweg Veilig zet zich hiervoor in. Eerder werd wethouder K. A Heijboer gevraagd de provincie te polsen over een bijdrage. Vol gens de wethouder voelt de pro vincie er weinig voor, zo leidde hij af uit een gesprek met een vertegenwoordiger van Duur zaam Veilig. Verwijt Het verwijt van J. van den Don ker (D66) dat het college gelaten zou zijn over de kwestie wees hij echter van de hand. Al bij de kennismaking met de Bergse HANSWEERT - De peuters van peuterspeelzaal De Boefjes in Hansweert houden woensdag 2 juni de actie Kunst voor Kosovo. Met zelfgemaakte creaties wordt geprobeerd geld binnen te halen voor giro 555. De afgelopen drie weken heb ben de kinderen hard gewerkt om kunstwerkjes te plakken en verven. Deze zijn ingelijst en worden tussen twee en vijf uur verkocht in het eigen gebouw aan de Kerklaan 17 in Hans- weert. Er worden ongeveer zeventig lijstjes te koop aangeboden. Wanneer alles wordt verkocht, levert dat een opbrengst van 250 gulden op. De peuters zelf heb ben deze actie aangegeven, zegt leidster Leny de Jonge. De oor log in Kosovo heeft merkbaar effect op het spel van de kinde ren en bovendien worden ook op andere manieren - bijvoorbeeld in nachtelijk gedrag - signalen afgegeven. Daarop hebben de medewerkers van de peuter speelzaal besloten actie te on dernemen. „Helpen is ook een vorm van verwerken", aldus De Jonge. Overigens gaat het vooral om de oudere peuters op wie Kosovo grote indruk maakt. De leid sters zorgen voor de verkoop. door Lukas Fransen MIDDELBURG - Als Middel burg meer bedrijven wil lokken, moeten alle voorzieningen zoals beschreven in de Kwaliteitsat las van Riek Bakker worden ge realiseerd. Een eerste aanzet hiertoe is het bouwrijp maken van De Mortiere eind dit jaar, waardoor in 2000 de eerste be drijven zich er kunnen vestigen. Dat antwoordt het college van B en W op vragen die de CDA- raadsfractie in januari stelde over de economische activitei ten die Middelburg wil ontwik kelen. Middelburg heeft grootse toe komstplannen, die door het ste denbouwkundig bureau BVR zijn verwoord in de Kwaliteits atlas 2030. Een onderdeel van de plannen is het aantrekken van bedrijven van buiten Zee land. Het college denkt dat dit op korte termijn geen haalbare zaak is en wil er daarom alles wethouder Jansen heeft Heij boer de Tholenseweg aange kaart. Deze gaf te kennen dat de aan doen om de bestaande be drijvigheid voor Middelburg te behouden door het aanhalen van de contacten met hen. Het CDA vroeg het college wel ke successen Middelburg in 1998 heeft geboekt en hoeveel ondernemingen de Zeeuwse hoofdstad hebben verlaten. Omdat de definitieve cijfers over 1998 pas in de tweede helft van dit jaar bekend zijn, presen teerden B en W de voorlopige cijfers. Groei In bedrijven en instellingen in de gemeente Middelburg werk ten op 1 mei 1998 545 mensen meer dan op 1 mei 1997. Deze groei van 26 procent vond voor al plaats in de bouwnijverheid en zakelijke dienstverlening. Daarnaast zijn er vorig jaar 192 bedrijven opgericht, die plaats bieden aan ongeveer tweehon derd werknemers. Er zijn 94 be drijven, waaronder enkele gro- raad van Bergen op Zoom ande re prioriteiten heeft gesteld. Van den Donker: „Maar de aanhou- tere, opgeheven waardoor 330 arbeidsplaatsen verloren gin gen. De vertrekkende bedrijven bestonden vooral uit openbare nuts-, transport- en opslagbe- drijven. Op de vraag van het CDA of Middelburg al in onderhande ling is met mogelijke nieuwko mers, antwoordt het college be vestigend. Ook op de vraag of Middelburg meedoet aan het re gionaal samenwerkingsver band tussen gemeenten en pro- VLISSINGEN - In de Sotte- gemstraat in Vlissingen is dins dagochtend een 84-jarige vrouw uit Vlissingen beroofd van haar boodschappentas. De dader vluchtte met de tas in de richting van de Bonedijke- straat. In de boodschappentas zat een handtas, waarin diverse sieraden zaten en autopapieren. der wint. Ik zou zeggen: ga net zo lang door tot ze er doodziek van worden. Tot ze blij zijn dat vincie om investeerders naar Zeeland te lokken, volgt een po sitief antwoord. Om Zeeland bij potentiële investeerders meer bekendheid te geven, wordt een bureau opgericht, waarvoor eind dit jaar twee personen wor den aangesteld. Actievere rol De CDA-fractie maande het college tussen de regels door aan om een actievere rol te spelen bij particuliere initiatieven, zoals de Kaaienroute. een idee van ondernemers om een varende cultuurtocht te houden in Mid delburg. Het college zegt zich bewust te zijn van de rol die ge meente heeft als regisseur, voor- waardenschepper, medefinan cier en troubleshooter bij de planning en organisatie van evenementen. B en W zeggen toe dat de komende tijd de gemeen telijke activiteiten op dit gebied verder gestructureerd en geïn ventariseerd zullen worden. ze dat fietspad aan kunnen leg gen." Alle fracties, met uitzon dering van de niet-vertegen- door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De lege chipszakken en andere rommel die rond de jongeren- plek in Tholen-stad slingeren zijn de leden van de commissie gemeentelijke ontwikkeling van de gemeente Tholen een doorn in het oog. Zij dringen aan op maatregelen. De fracties van PvdA en CDA kaartten deze kwestie dinsdag avond tijdens de commissiever gadering aan. A L. Piet (RPF/GPV) lanceerde, al mee denkend, het voorstel om ook eens met supermarkten in de ge meente te gaan praten. Nabij de jongerenplek in Tholen-stad is een supermarkt gevestigd. Daar tref je altijd wel rommel van winkelend publiek aan, aldus Piet. M. A J. van der Linde door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft dinsdag een 30-jarige man uit Goes voor dronken rijden een boete van 4000 gulden opge legd. Daarnaast kreeg hij een jaar voorwaardelijke rij-ont- zegging, zodat de Goesenaar zijn rijbewijs (onmisbaar voor zijn werk) mag behouden. De verdachte was 11 maart van dit jaar in Goes aangehouden. Uit de blaastest kwam een score van 740 microgram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. Poli tierechter J. Hopmans hield re kening met het blanco strafblad van de man, die behoorlijk ge schrokken was. Een 57-jarige man uit Lewe- woordigde WD, spraken de wens idt dat er druk op de ketel blijft. (PvdA) vindt dat voor de ge meente ook een praktische taak is weggelegd. Een keertje extra schoonmaken kan, redeneert hij, de gemeente haar kop toch niet kosten. CDA'er J. P. Bout vulde het lijstje suggesties aan met het plan iemand van Jeugcl- en Jongerenwerk langs te stu ren. Wethouder K. A Heijboer wees de plannen vooralsnog niet af. Wel wil hij eerst afwachten wat het effect is van het plaatsen van afvalbakken. Bij de jongeren- plek is namelijk nog geen afval- voorziening geplaatst. Van dei- Linde zette daar vraagtekens bij. Hij betwijfelt of een afval bak neerzetten voldoende is. De PvdA'er vindt dat in de ontwik keling van een jeugdstek extra schoonmaak- of andere maatre gelen moeten worden ingecal culeerd. dorp geraakte 13 maart dit jaar in Vlissingen met zijn auto in de sloot. Het bleek al snel dat de Lewedorpenaar te diep in het glaasje had gekeken. De ver dachte gaf toe een halve liter je never te hebben ingenomen. Tij dens het rijden had hij ook nog naar de fles gegrepen. De uit komst van het ademonclerzoek was 715 microgram. De ver dachte, die een verantwoorde lijke baan heeft, was nog nooit eerder met justitie in aanraking gekomen. Desondanks paste of ficier van justitie F. van Es de richtlijnen toe en gold het onge val als strafverzwarend. De eis van negen maanden rij-ontzeg- ging en 1.900 gulden boete werd door de politierechter overge nomen. Ln dat kan oo past. S. doorSjaak Janse OOSTKAPELLE - De derde pinksterdag is een traditionele dag voor het ringrijden op de di verse dorpen op Walcheren. In Oostkapelle streed een record aantal van 47 deelnemers om de prijzen. Lange tijd ging de strijd om het dagkampioenschap tussen Ja- nette de Witte en Michiel Jozias- se. In de 25e beurt miste Michiel zijn eerste ring waardoor Janet te alleen aan de leiding kwam. Janette de Witte wist voor het eerst in haar carrière alle 30 rin gen te steken en won zodoende de eerste prijs. Michiel Joziasse werd tweede met 28 ringen, Carin Francke derde met 26 rin gen. De eerste wisselbeker werd ge wonnen door Hans Maljaars voor Janette de Witte en Carin Francke. Janette de Witte be kroonde haar prestatie met het winnen van de pollepel. De jeugdbeker werd gewonnen door Marjolein Oreel. De da- mesprijs was voor Carin Franc ke en Simon Lous won de prijs voor he t mooist versierde paard In Koudekerke streden 39 deel nemers om de overwinnning. Leo Bosgra had een zeer goede dag en werd winnaar van het dagklassement met 29 van de 30 ringen en de eerste wisselbeker. Tweede in het dagklassement werd David van de Voorde met 28 ringen en de derde was een gedeelde plaats voor Jaap Vos, Piet Kluijfhout, Jan Jobse, Ar jan Bosgra en Simon de Pagter met 27 ringen. De tweede beker was voor Jan Jobse en de derde voor David van de Voorde. Kees de Kroo werd winnaar van de kleine finale. De eerste prijs voor de zes jongste rijders was voor Mirjam van Hengst. Het mooist versierde paard was van Anita Jasperse. De pollepel kamp leverde een kamp op met 21 deelnemers er werd op de 14mm ring in het voordeel van Arjan Bosgra beslist. In Souburg streden 32 deelne mers om de dagprijzen. Hier zag het er lange tij d naar uit dat S j a- co de Visser met de dagprijs aan de haai ging. Hij miste echter zowel in de 25e als 26e beurt een ring zodat Sjaak Janse alsnog met de dagprijs aan de haal ging. Sjaak Janse stak 29 van de STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN j! 's Werelds nieuwste was- en een lang leven. En dat betel gebruik van solide materials ving, de constructie, het bei bet verbruik moeten na al c Daarom rust de trommel v; kers en hangt niel, zoals bij alle andt ïerk je direct met centrifugeren op 1 een grotere vulopening (zonder man aen met de gebruikersvriendelijke 'Ei die presraries cn verbruik optimaal r generatie ASKO was- en droogautoi Is, gebouwd voor een lang leven. Nu 30 ringen. De gedeelde tweed plaats was voor Sjaco de Visse en Rian Asscheman met 28 rij gen. De strijd om de wisselbs kers werd eveneens gewonnei door Sjaak Janse voor Rian As scheman en Saskia de Werk. H eerste jeugdbeker was voor Eri ka Wisse. De pollepelkaiK| werd gewonnen door Cor Jam na een kamp met 12 rijders. Nieuwland In Nieuwland werd het 175 jari ge bestaan van de vereniging ge vierd met een jubileum wed strijd waarbij de 32 deelnemen in boerenkostuum reden. B werden in totaal 32 beurten vet reden waarvan JohanBaas er 2: wist te steken en zodoende dag. kampioen werd. De tweed- plaats was voor Rens Hoebek; met 26 ringen en derde werd Kj Kwekkeboom eveneens met 2i ringen. De jeugdbeker werd gt wonnen door Wilco van Belze: en de damesbeker was voor Din. ja Baas. Ko Kwekkeboom wen winnaar van de eerste wisselbe- ker voor Rens Hoebeke en Dinj; Baas. De pollepel tenslotte wen gewonnen door Marjan Pleijte. EINDEWEGE - Het Italiaans windhondje Fallen Angel vanS de Graaf uit Eindewege heef maandag de driedaagse pink stershow in Arnhem gewonnen Het was voor het eerst dat ee Italiaans windhondje een Ne derlandse hondenshow woe Aan de wedstrijd in Arnhem de den tweeduizend honden me-; S. de Graaf fokt Italiaans windhondjes; ook Fallen Ange komt uit haar fokkerij 'Fiefoei niek's'. BRUINISSE Snuffelmarkt - In 't Durps'Un in Bruin isse worden zaterdag 2' mei van 9.30 tot 15.30 uur ee: snuffelmarkt en creatiefbeui gehouden. De snuffelmarkt ii de grote zaal biedt een breei aanbod aan brocante, kledinj boeken en lampen. Hobbyists en verzamelaars tonen him pro ducten en geven demonstratie in de foyer. Ook voor de kinde ren zijn er diverse activiteiten. roogautomaac. Gebouwd voor rit voor ASKO meer dan het en onderdelen. Ook de vormgc- eningsgemak, de prestaties en jaren onberispelijk zijn. een ASKO wasautomaat op 4 wasautomaten, aan de mantel. )0 toeren. Door deze constructie iet!) en trommel worden roege- ^-Contiol'-bediening en de vele ,clen, wecc u zeker dat u mee de Hen echte blijvers in huis hebt. ij ons te bewonderen. Vanwege de vele reacties na het overlijden van mijn ge liefde man en onze lieve vader JOHANNIS VOS willen wij langs deze weg iedereen bedanken voor de belangstelling en steun die u ons gegeven heeft. Dit heeft ons erg goed gedaan. A. M. Vos-Overbeeke Ada Eleen en Jacco Krabbendijke, mei 1999. Wij willen iedereen bedanken voor hun blijk van mede leven en belangstelling na het overlijden van onze moe der en "moma" PIETERNELLA CORNELIA VAN SABBEN-KORSTANJE Het heeft ons goed gedaan, bedankt! Huib en Jane van Sabben Kees, Anick, Pierre, Kim en Casper Silkeborg (Dk) mei 1999. VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING Kantöör: langcweg I 4431 CF. 's-Gravenpolder Tei. 0113-312408 in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 0113-311444 JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING Donderdag 27 mei a.s. in "Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Die avond zal aandacht worden geschonken aan de Provinciale Staten en actuele Zeeuwse belan gen. Om deze zaken inhoud te geven heeft het bestuur als gastspreker uitgenodigd dhr. J. I. Hennekeij (Gedeputeerde in de Provinciale Staten van Zee land). Ook niet-leden zijn vanaf 20.30 uur welkom. GFT-AFVAL Siofziiiju'rzukkrn I lunilr- ri. kiillrli GFT-AFVAL kuii^lii'iiiiilkiii'sii'nl Kiiffii-filli-rs. koffii'.lik. lIh'i— liluili-ri'ii ril llii'i'ZHkjr- - Klein -iiiM'i-ufval en I'll''""»''8™ GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART Molendijk 10, 4453 AE 's Heerenhoek, Tel.: (0113) 35 21 59 Molendijk 40, 4401 NL Yerseke, Tel.: (0113) 57 19 79 BUILT TO LAST LONGER Eén van de inzittenden van de auto wordt (op de achtergrond) naar een gereedstaande ambulance gebracht. foto Frank Viergever door Edith Ramakers MIDDELBURG - Vier inwo ners van Arnemuiden hebben gisteren de inzittenden van een te water geraakte auto op het droge gehaald. De drie ou deren uit Zoutelande kwamen met de schrik vrij. De Arnemuidenaren hebben perfect gehandeld, vindt A Marcusse van de politie Wal cheren. Door onbekende oor zaak raakte de auto dinsdag middag iets na vijf uur ter hoogte van Arnemuiden van de Rijksweg A58, en kwam in het water van 't Oude Gat tot stilstand. Aart de Ridder, Nico van de Ketterij, Joeri de Jong en Kees van Belzen redden de automobilisten. De Jong (16) en Van Belzen (15) waren aan het vissen in 't Oude Gat, toen ze tot hun schrik de auto in het water zagen rijden. „Pieter van Dijke was er ook bijHij is direct gaan bellen voor hulp en wij zijn in onze roeiboot ge stapt", zegt Joeri de Jong. In eerste instantie leek het erop dat er niet zoveel haast bij was, vult hij aan. De auto stak voor een groot deel boven het water uit. Maar toen begon hij langzaam weg te zakken. „Dat hoorde ik ook van Aart, toen ik bij 't Oude Gat aankwam. We wilden net naar de auto waden, toen de roeiboot dichterbij kwam. Toen zijn we ingestapt", merkt Van de Ketterij (25) op. Na veel wrikken kregen ze twee deuren open. „We heb ben ze uit de auto geholpen en we zijn met hen door het water en slik naar de wal gelopen. Waar de auto lag, is het onge veer anderhalve meter diep, schat ik." Waardering Marcusse van de politie geeft aan dat de inzittenden er zelf standig niet in zouden zijn ge slaagd uit de auto te komen. „Die jongens en mannen heb ben snel en goed gereageerd. Ambulancepersoneel heeft de automobilisten later ter plaatse onderzocht. De schrik zat erin, maar ze konden naar huis worden gebracht." Ook de brandweer, die enkele dui kers inzette, heeft grote waar dering voor de actie van de Arnemuidenaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 36