Beleid softdrugs voldoet Onderhoud aan Thoolse brug Koninklijke eer voor ringrijders Janette de Witte winnaar ringrijden derde pinksteren Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Forse boetes voor twee drankrijders Vv de Meeuwen viert jubileum zeeland woensdag 26 mei 1999 w 20 Koffieshops Goes werken mee Peuters maken kunstwerkjes voor Kosovo Rechter pakt ervaren drankrijders aan •K. k DDELBURG GEMEENTE M Mn 5 Aan alle bewoners van de gemeente VLISSINGEN (Pres. Rooseveltlaan, tussen de Vredehoflaah en de Van Woelderenlaan) Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in de gemeente VLISSINGEN (Pres. Rooseveltlaan, tussen de Vredehoflaan en de Van Woelderenlaan) aan het waterleidingnet in de week van dinsdag 25 t/m vrijdag 28 mei 1999. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werk zaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat iigT* bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. L Vanuit een hangende inspectiewagen worden de werkzaamheden aan de brug uitgevoerd. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Mid - delburgse politierechter heeft dinsdag een 30-jari- ge man uit Goes voor dronken rijden een boete van 4000 gulden opge legd. Daarnaast kreeg hij een jaar voorwaardelijke rij-ontzegging, zodat de Goesenaar zijn rijbewijs (onmisbaar voor zijn werk) mag behouden. De verdachte was 11 maart van dit jaar in Goes aangehouden. Uit de blaastest kwam een score van 740 microgram, ruim drie keer zoveel als toege staan. Politierechter J. Hopmans hield rekening met het blanco strafblad van de man, die behoorlijk geschrokken was. Een 57-jarige man uit Le- wedorp geraakte 13 maart dit jaar in Vlissingen met zijn auto in de sloot. Het bleek al snel dat de Lewe- dorpenaar te diep in het glaasje had gekeken. De verdachte gaf toe een hal ve liter jenever te hebben ingenomen. Tijdens het rijden had hij ook nog naar de fles gegrepen. De uitkomst van het ademon- derzoek was 715 micro gram. De verdachte, die een verantwoordelijke baan heeft, was nog nooit eerder met justitie in aan raking gekomen. Deson danks paste officier van justitie F. van Es de richt lijnen toe en gold het on geval als strafverzwa rend. De eis van negen maanden rij-ontzegging en 1.900 gulden boete werd door de politierech ter overgenomen. ZOUTELANDE - De voetbal vereniging de Meeuwen uit Zoutelande bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit jubile um wordt dinsdag 1 juni een feestelijke bijeenkomst gehou den in de feesttent bij het voet balveld aan de Westkappelse- weg, aanvang 20.30 uur. Het Westkappels Kwartet verzorgt een optreden. De vier muzikan ten - twee dames, twee heren - brengen bekende en minder be kende volksliedjes. door Esme Soesman THOLEN - Het bijwerken van roestplekken aan de onderkant van de Tholense (of in de volks mond: Thoolse) brug is al even aan de gang. Weggebruikers on dervinden weinig hinder van deze opknapbeurt. Anders is dat met de vervanging van de voeg- overgangen, een karwei dat eveneens voor dit jaar op het programma staat. Rijkswaterstaat dubt nog over de precieze aanpak. De brug, een belangrijke en drukke ver binding tussen Tholen en Bra bant, kan een weekend of ge deelte van de week volledig voor het verkeer worden gesloten. Wat ook tot de mogelijkheden behoort, is de brug gedeeltelijk af te sluiten voor drie keer een periode van zes weken. De ver smalling zal echter tot gevolg hebben dat er veel overlast voor het verkeer ontstaat. Rijkswa terstaat beraadt zich nog over het effect en de financiën die met beide aanpakken gepaard gaan. Het weer Sinds vorig jaar wordt er ge werkt aan het onderhoud van de stalen constructie. Vanwege het weer zijn de werkzaamheden, die in de zomer van 1998 zij n be gonnen, over de winter heen ge tild. De verwachting is dat de klus medio of eind volgende maand definitief zal zijn ge klaard. Dit is, meldt rayonhoofd M. Wondergem van de Dienst- kring Schelde-Rijn, wederom afhankelijk van het weer. En van de roest die gaandeweg wordt aangetroffen. Want de brug wordt uitsluitend aange pakt waar nodig is, naar schat ting enkele procenten van het totale materiaal. Naambord De scheepvaart wordt door middel van borden en publica ties op de hoogte gebracht van de plaats waar de - over een rails rollende - inspectiewagen, van waaruit de werkzaamheden uit gevoerd worden, hangt. En pas sant is de brug, als eerste van de reeks bruggen die over de Rijn- Scheldeverbinding liggen, voorzien van naamborden. Wens Daarmee komt Rijkswaterstaat, tegemoet aan de al jaren levende wens van de Koninklijke Schip persvereniging Schuttevaer om de bruggen zichtbaar te benoe men. Hoewel er ook met vaar wegmarkering wordt gewerkt, stellen schippers deze verduide lijking op prijs. De naamgeving van de overige bruggen wordt gecombineerd met onderhoudswerkzaamhe den. Mocht er een mogelijkheid - ofwel financiële ruimte - zijn, dan overweegt Rijkswaterstaat een vervroegde aanpak. door Lukas Fransen NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Ringrijdersvereniging Nieuwland heeft dinsdag uit handen van burgemeester L. H. B. Spahr van der Hoek de Koninklij ke Erepenning gekregen. De in 1824 opge richte ringerrijdersvereniging krijgt de penning omdat zij dit jaar 175 jaar be staat. „Naast een sociale functie binnen de kern, heeft het ringrijden ook een recreatieve functie", zei de burgemeester in zijn toe spraak. „Het ringrijden is als streekgebonden evenement een toeristische attractie, die niet meer is weg te denken op de evene mentenkalender. De vereniging heeft in de 175 jaar van haar bestaan dan ook een wezenlijke bijdrage geleverd aan de sa menleving in het algemeen en in het bij zonder van Nieuw- en Sint Joosland. Zij heeft een duidelijke sociale functie bin nen de kern." Burgemeester Spahr van der Hoek overhandigt Rens Hoebeke, voorzitter van de Ringrijdersvereniging Nieuwland, de Koninklijke Erepenning. foto Lex de Meester door Sjaak Janse OOSTKAPELLE - De derde pinksterdag is een traditionele dag voor het ringrijden op de di verse dorpen op Walcheren. In Oostkapelle streed een record aantal van 47 deelnemers om de prijzen. Lange tijd ging de strijd om het dagkampioenschap tussen Ja- nette de Witte en Michiel Jozias- se. In de 25e beurt miste Michiel zijn eerste ring waardoor Janet te alleen aan de leiding kwam. Janette de Witte wist voor het eerst in haar carrière alle 30 rin gen te steken en won zodoende de eerste prijs. Michiel Joziasse werd tweede met 28 ringen en Carin Francke derde met 2 6 rin gen. De eerste wisselbeker werd ge wonnen door Hans Maljaars voor Janette de Witte en Carin Francke. Janette de Witte be kroonde haar prestatie met het winnen van de pollepel. De jeugdbeker werd gewonnen door Marjolein Oreel. De da- mesprijs was voor Carin Franc ke en Simon Lous won de prijs voor het mooist versierde paard. In Koudekerke streden 39 deel nemers om de overwinnning. Leo Bosgra had een zeer goede dag en werd winnaar van het dagklassement met 29 van de 30 ringen en de eerste wisselbeker. Tweede in het dagklassement werd David van de Voorde met 28 ringen en'de derde was een gedeelde plaats voor Jaap Vos, Piet Kluijfhout, Jan Jobse, Ar jan Bosgra en Simon de Pagter met 27 ringen. De tweede beker was voor Jan Jobse en de derde voor David van de Voorde. Kees de Kroo werd winnaar van de kleine finale. De eerste prijs voor de zes jong ste rijders was voor Mirjam van Hengst. Het mooist versierde paard was van Anita Jasperse. De pollepelkamp tenslotte le verde een kamp op met 21 deel nemers er werd op de 14mm ring in het voordeel van Arjan Bos gra beslist. In Souburg streden 32 deelne mers om de dagprijzen. Hier zag het er lange tijd naar uit dat Sja- co de Visser met de dagprijs aan de haal ging. Hij miste echter zowel in de 25e als 26e beurt een ring zodat Sjaak Janse alsnog dee ker voor Rens Hoebeke en Din; is c de! dre len Baas. De pollepel tenslotte wer gewonnen door Marjan Pleijtt HANSWEERT - De peuters vï peuterspeelzaal De Boefjes Hansweert houden woensdag juni de actie Kunst voor Kosow k Met zelfgemaakte crealii „m wordt geprobeerd geld binni wa: te halen voor giro 555. De afgelopen drie weken ben de kinderen hard gewerï om kunstwerkjes te plakkeni Zui verven. Deze zijn ingelijst worden tussen twee en vijf ui lgin No. verkocht in het eigen gebou mei aan de Kerklaan 17 in Hat] bi weert. Er worden ongeveer zevent D lijstjes te koop aangebock zen Wanneer alles wordt verkoel m levert dat een opbrengst van 2: d gulden op. De peuters zelf hel al ben deze actie aangegeven, ze di leidster Leny de Jonge. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 35-jarige man uit Middelburg ging 14 maart dit jaar in Sint Laureins voor de vijfde keer in de fout door met alcohol achter het stuur te kruipen. „U hebt erva ring, dat is vervelend", wees dinsdag de Middelburgse poli tierechter J. Hopmans de ver dachte op zijn recidive. Dit keer was 480 microgram het resultaat van de adem-analyse. De Middelburger werd hiervoor conform de eis veroordeeld tot 1.350 gulden boete en zes maan den voorwaardelijke rij-ont zegging. De verdachte vond de straf billijk, maar zei geen alco holprobleem te hebben. Dat probleem heeft kenneli wel een 50-jarige vrouw Vlissingen. De dronken aul mobiliste had ruim vijf (1.155 microgram) de toegesl ne hoeveelheid van 220 mici gram overschreden, gigantische score", stelde dep litierechter vast. Zij verschei gisteren niet op de zitting, auto was na haar aanhouding maart dit jaar in Vlissingen: beslag genomen. Die wilde graag terug hebben. Hopma hield de strafzaak aan voor B dere rapportage van het ZCA alvorens tot een uitspraak kunnen komen. Behalve langdurige rij-ontzegging kol er voor de Vlissingse ook een J vangenisstraf bij. met de dagprijs aan de ging. Sjaak Janse stak 29 vandf 30 ringen. De gedeelde tweed plaats was voor Sjaco de Visse* D« en Rian Asscheman met 28 rij gen. De strijd om de wisselbe kers werd eveneens gewonnej door Sjaak Janse voor Rian As. scheman en Saskia de Werk. Dj zo1 eerste jeugdbeker werd gewot nen door Erika Wisse. De p pelkamp werd gewonnen Cor Janse na een kamp inetl i rijders. Nieuwland In Nieuwland werd het 175 jari ge bestaan van de verenigingg; viei'd met een jubileumwed strijd waarbij de 32 deelnemet in boerenkostuum reden, werden in totaal 32 beurten ver reden waarvan Johan Baas er! wist te steken en zodoende dag kampioen werd. De tweed die plaats was voor Rens Hoebet He met 26 ringen en derde werdKi oer Kwekkeboom eveneens met !j na ringen. De jeugdbeker wei wonnen door Wilco van Belztli en de damesbeker was voor Dis del ja Baas. Ko Kwekkeboom we winnaar van de eerste wissellx Vanwege de vele reacties na het overlijden van mijn ge liefde man en onze lieve vader JOHANNIS VOS willen wij langs deze weg iedereen bedanken voor de belangstelling en steun die u ons gegeven heeft. Dit heeft ons erg goed gedaan. A. M. Vos-Overbeeke Ada Eleen en Jacco Krabbendijke, mei 1999. Wij willen iedereen bedanken voor hun blijk van mede leven en belangstelling na het overlijden van onze moe der en "moma" PIETERNELLA CORNELIA VAN SABBEN-KORSTANJE Het heeft ons goed gedaan, bedankt! Huib en Jane van Sabben Kees, Anick, Pierre, Kim en Casper Silkeborg (Dk) mei 1999. lllll Branchelijst warenmarkt Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 26 mei 1999 in v/erking treedt de branchelijst voor de warenmarkt op donderdagen. De branchelijst ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage op de afdeling Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de lijst worden verkregen. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/ Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. door Esme Soesman GOES - Met het gedogen van twee koffieshops in Goes heeft de politie er sinds begin van dit jaar een nieuwe taak bij. De twee gedoogde shops, de Joker en HighLif e, moeten worden ge controleerd op een reeks van voorwaarden. Daarvoor is elke dag van het jaar een agent be schikbaar. Projectleider J. Beims is tevreden over de ver loop van het project in de afge lopen vijf maanden. ,Ik durf wel te stellen dat we het samen met de gemeente op deze manier goed in de hand heb ben", zegt Beuns, die zich uit sluitend met koffieshops bezig houdt. In zijn vakanties neemt een collega zijn taak waar. Dat betekent dat elke dag aandacht aan de gedoogde bedrijven kan worden besteed. Gecontroleerd wordt op de AHOJ-G-criteria; de voorwaarden waaraan kof fieshops volgens de Opiumwet moeten voldoen. De letters staan voor verschillende activi teiten. Zo is duidelijk bepaald dat er geen posters met canna- bisafbeeldingen in koffieshops mogen hangen, op geen enkele manier harddrugs in het spel mogen zijn en er geen jongeren onder de achttien jaar mogen' kopen of binnenkomen. Boven dien mogen klanten per dag niet meer dan vijf gram softdrugs aanschaffen en mag er geen overlast worden veroorzaakt. De openbare orde is een taak die niet bij het projectteam soft drugs ligt. Direct aan de koffie shop te relateren overlast wel, zoals stank en blowende men sen op de stoepBinnen het drie hoeksoverleg tussen de Goese burgemeester, de officier van justitie en de districtschef van de politie is bovendien afge sproken dat er niet meer dan een pond softdrugs achter de toon bank voorhanden mag zijn. In de tijd dat het project draait, zijn er nauwelijks overtredin gengesignaleerd. Slechts twee keer stuitte de politie op te jonge klanten. Klachten over overlast zijn er nauwelijks. „De samen werking met de exploitanten verloopt prettig. Zij sturen zelf ook aan op de voorwaai'den. Lo gisch natuurlijk, anders zouden ze hun eigen glazen ingooien. Het is tenslotte hun boterham." Met omwonenden is, evenals met andere betrokkenen, uitge breid gepraat. En hoewel de controle m toenemende mate gepaard gaat met een gesprekje met de klanten van beide shops, heeft de politie niet tot taak pro bleemgebruikers te begeleiden. Zaken die Beuns signaleert, geeft hij echter - voor zover no dig - weer door aan de soft drugswerkgroep van de ZCAD en de Stichting Stimulans, die zich wel richt op probleemge bruik. „Met z'n allen zorg je er voor dat er verantwoord wordt gebruikt en verkocht. Daarmee bedoel ik dat niet-gebruikers geen last mogen hebben van ge bruikers", aldus Beuns. Of er volgend jaar opnieuw een persoon wordt vrijgemaakt voor controle op koffieshops is nog niet bekend. Wanneer er weinig overtredingen zijn, maakt Beuns zich in zijn huidi ge functie wellicht overbodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20