Smerdiek neemt de eerste horde Stedoco verspert Oostkapelle weg PZC Dubbele sprintwinst van Michiel Willaert Zeeuwse damteams sneuvelen in beker sport dinsdag 25 mei 1999 bw 16 Ploeg van Ard Beurkens blijft kansrijk voor promotie naar derde klasse Voetbalmoe SPS steeds dieper in het moeras uitslagen Doelman Brussé naar Vlissingen Moment uit de wedstrijd Smerdiek - ZPR. foto Willem Mieras door Vincent de Rijke ROOSENDAAL - Smerdiek heeft het eerste gedeelte van de nacompetitie, die de ploeg uit Sint-Maartensdijk naar de der de klasse moet brengen, tot een goed einde gebrachtDoor over winningen op ZPR'84 (zater dag, 4-0) en Alliance (maandag, 5-2) is de ploeg van oefenmees- ter Ard Beurkens drie wedstrij den verwijderd van promotie. Maar hoewel Smerdiek zijn Brabantse concurrenten mak kelijk van zich af wist te schud den, is het maar de vraag of de Tholenaren toe zijn aan de der de klasse. Met name de eerste helft van het duel met Alliance was nacompetitie-onwaardig. Op voorhand werd ZPR uit Ber gen op Zoom ingeschat als de lastigste tegenstander. Maar ZPR wist zaterdag slechts tien minuten gelijke tred te houden met de eilandbewoners. De res terende tachtig minuten werden gekenmerkt door eenrichtings verkeer naar het doel van de Brabanders. Dit resulteerde in vier goals, waar het er net zo makkelijk tien hadden kunnen zijn. De blonde spits Niels Hage was met twee doelpunten de ge vierde man bij Smerdiek. Ook rechterflank-spelers Erik van Haaften en Gert-Jan van Ham namen een treffer voor hun re- kening. Kat uit de boom Maandag stond het doorslagge- I vende treffen met Alliance op het programma. Smerdiek had aan een gelijkspel voldoende en dacht daarom de kat uit de boom te kunnen kijken in Roo sendaal. Maar doelman Corné van Haaften, die met een lichte blessure aan de wedstrijd be gon, ging binnen tien minuten in de fout. Na een zwak genomen vrije trap van de voet van Al- liance-aanvoerder John Geers I vergat goalie Van Haaften zijn j lichaam achter de bal te plaat- sen, zodat die door zijn benen in het doel verdween. De vroege achterstand bracht de Thoolse vierdeklasser echter niet in ver warring. Smerdiek, dat met twee buiten spelers acteerde met de zoge naamde 'kalk aan de schoenen', kwam binnen enkele minuten alweer langzij. Linksbuiten POORTVLIET - Bij DFS kan de balans na een teleurstellend verlopen voetbaljaar opge maakt worden, want voor de ploeg uit Burgh-Haamstede zit het seizoen erop. De conclusie na twee duels om rechtstreeks lijfsbehoud in de derde klasse is, dat DFS na een teleurstellend seizoen toch datgene heeft ge daan waar men bij de start van uit ging: handhaven. In Poort vliet werd SPS met dezelfde cijfers als in de eerste confron tatie (3-0) geklopt. De lijdens weg voor SPS duurt voort. SPS is voetbalmoe, zowel gees telijk als lichamelijk. Trainer Mare de Weerd moet de komen de weken, met een niet fitte se lectie, noodgrepen uithalen. SPS moet de confrontatie aan met Streefkerk (winnaar na- competitie 4e klasse C), Nieuw- dorp (winnaar 4a) en Smerdiek (winnaar 4b). In de 65e minuut van de wed strijd kwam DFS op 0-1. Een pass van Ferry Jansen stelde Bas Hogenstein in staat om de bal over de uitkomende SPS- keeper René Uijl in het doel te werken. Aan de 0-2 ging buiten spel vooraf maar daarvoor werd niet gevlagd. Keepersfout Zestig tellen later haalde Ho genstein zijn sportieve revanche door een keepersfout af te straf fen: 0-2. In de vierde minuut van de blessuretijd kwam er dan toch nog een mooie aanval. Her- ber Goudzwaard zond Richard Eerdmans op rechts weg en diens voorzet was precies op maat voor de meegelopen Je roen Grefkens die vanaf links inkomend simpel binnentikte. SPS-DFS 0-3 (0-0). 65. Bas Hogen stein 0-1, 85. Bas Hogenstein 0-2, 94. Jeroen Grefkens 0-3. Scheidsrech terJ. Versteeg (Wijk en Aalburg). Gele kaart: André Scherpenisse (SPS), Richard Eerdmans, Bas Ho genstein, Peter Brussé (allen DFS). Aantal toeschouwers: 150. SPS: René Uijl; Arjan Voshol, Rien Voshol, Erwin Feijtel, Jan de Graaf; Wim de Groen, Ap van de Belt (60. Peter Noordijke), Dick Uijl (68. Martin Quist); Esmir Kustura (37. Sjaak Quist), André Scherpenisse, Jaco Jansen. DFS: Peter Brussé, Marco van de Zande (81. Herber Goudzwaard), Ferry Jansen, Mariko Rouw, René van der Linde; René Brussé, Huib Nortier, Arco Dekker (68. Jeroen Grefkens), Bas Hogenstein, Anco van der Linde (67. Ronald Braam), Richard Eerdmans. Alex van Reest verliet op het goede moment zijn stek aan de zijlijn en benutte de ruimte op timaal. Volledig ongedekt dook hij op in het centrum en schoot het leer langs de Alliance-kee per: 1-1. Smerdiek zat vanaf dat moment redelijk in de wedstrijd en ver laagde zich niet tot het te ge haast zoeken naar de goal. Net als in de wedstrijd tegen ZPR had de tegenpartij slechts in de openingsfase iets in te brengen. Geen moment wekte Smerdiek de indruk de wedstrijd uit han den te geven en de rust die met name aanvoerder Remi Potap- pel uitstraalde, was tekenend voor het vertrouwen in een goe de afloop van de matige wed strijd. Speerpunt Niels Hage liet af en toe ruimte open in het centrum van de aanval en wanneer mid denvelder Potappel de kracht kon opbrengen om aan te slui ten, werd het vaak gevaarlijk. Ook de voorzetten vanaf de ach terlijn van rechtermiddenvel der Erik van Haaften, wiens loopvermogen de eerste helft te weinig werd gebruikt, zorgden een paar keer voor gevaar in de Alliance-defensie. Het vroege storen van Smerdiek (coach Beurskens: „Wij willen graag 'vooruit pressen'") had bij een verkeerde uitvoering als ge volg dat er onvoorstelbare gaten op het middenveld vielen. Maar Alliance was zelden bij machte om daar gebruik van te maken. En wanneer dit wel lukte, was het centrale duo Jordy Hage- /William de Bie paraat om het gevaar in te dammen. Smerdiek mocht dan wel de betere ploeg zijn voor rust, het keek nog steeds tegen de 1-1 aan, terwijl een (ruime) voorsprong op zijn plaats was geweest. Die voorsprong kwam er wel in de tweede helft. Dit was voor een deel te wijten aan het niet terugkeren van Alliance-verde diger Van Gastel, die de eerste helft op inzicht menig gat dicht te in de defensie. Bij het betreden van het veld voor het tweede bedrijf werd hij onwel en besloot niet aan het tweede bedrijf van de wedstrijd te beginnen. Na afloop van het duel wist hij te melden dat alles weer in orde was. Zodoende werd een andere rou tinier, spits John Geers, op de plek van centrale verdediger ge posteerd. Na een kleine twintig minuten kreeg Erik van Haaften de bal met een gelukje voor zijn voe ten. Aanvankelijk schrok hij er van, maar in tweede instantie pegelde hij de bal langs de kans loze doelman in het net: 2-1. Na deze goal volgden de doelpun ten elkaar snel op. Alliance-ver dediger Joost Koning bracht met een afstandschot de stand op 2-2, waarna Niels Hage di rect weer de 3-2-voorsprong binnenschoot. Slechts een minuut later waan de Remi Potappel zich alleen op de wereld na een slim genomen vrije trap. Door niets of nie mand gehinderd mocht hij van dichtbij aanleggen voor de 2-4. Met een geplaatste bal bracht hij Smerdiek in veilige haven. Op identieke wijze tekende Jac- ky op den Brouw aan voor de laatste goal van de middag:2-5. In de tweede fase van de nacom- petite treft Smerdiek het naast gelegen SPS, Nieuwdorp, en mystery-guest Streefkerk. Deze vier ploegen strijden om twee plaatsen in de derde klasse. Smerdiek start zaterdag met de thuiswedstrijd tegen Streef kerk. De overige twee duels speelt Smerdiek op vreemde bo dem. Smerdiek - ZPR'84 4-0 (2-0). 20. Er ik van Haaften 1-0.30. Niels Hage 2- 0. 70. Niels Hage 3-0. 80. Gert-Jan van Ham 4-0. Alliance-Smerdiek: 2-5 (1-1). 10. JohnGeersl-0.15.AlexvanReestl- 1. 63. Erik van Haaften 1-2. 75. Joost Konings 2-2. 77. Niels Hage 2-3. Re mi Potappel 2-4. 83. Jacky op den Brouw. Aantal toeschouwers: 100. Scheidsrechter G. Daems (Gilze). Smerdiek: Corné van Haaften; Johnny Potappel (88. Frans Ista), Jordy Hage, Carlo Opree, William de Bie; Erik van Haaften (87. Ab Poot), Remi Potappel, Jacky op den Brouw; Geert-Jan van Ham, Niels Hage, Alex van Reest. door Sjaak Sinke HULST - Michiel Willaert le verde op de 43e pinksterwed strijden in Hulst voor de tweede keer in een weekeinde een uit stekende 100 nieter af. Zaterdag liep hij in het Belgische Duffel elektronisch geklokt 11,21 se conden. Op de ouderwetse Hul ster sintelbaan, waar hij bij ie dere stap een paar centimeter teruggleed, leverde hij maandag een handgeklokte tijd af die werd afgerond naar 11,2. De 200 meter leverde Willaert een persoonlijk record op van 22,7 seconden, een verbetering met 0,2 seconden. „Ik had liever wat meer tegenstand gehad maar met deze tijd ben ik uiterst tevreden", liet hij weten. Toch moet Willaert nog op zoek naar een sterke wedstrijd in Neder land om zich te plaatsen voor het NK op de 100 meter waar van onze sportredactie HUISSEN - Lammerenburg en PWG 's-Gravenpolder, de twee Zeeuwse damviertallen in de nationale bekercompetitie: hebben de tweede ronde niet overleefd. Zaterdag verloor Lammerenburg in het Gelderse Huissen met 7-1 van het Friese Rinsumageest. Voor PWG 's- Gravenpolder viel het doek na een 4-4-gelijkspel tegen Data- pool Plus/NDG uit Nieuwegein. Omdat deze ploeg in de club competitie een klasse lager speelt, plaatsten de Utrechters zich voor de kwartfinale. Na de stunt van Lammerenburg tegen Wolter Dros/ADG in de eerste ronde konden de Vlissin- gers niet opnieuw voor een ver rassing zorgen. Daarvoor waren de Friese tegenstanders te sterk. De ploeg, die dit jaar op de twee de plaats in de hoofdklasse ein digde en twee jaar geleden de KNDB-beker veroverde na een overwinning in de finale op PWG, had vier gerenommeerde spelers opgesteld. Piet Francke verloor als eerste na een sterke omsingelingspar tij van zijn tegenstanders. Daarna pakte Peter Schunse- laar het eerste punt voor de Motorcross Vlissingen. Derde clubwedstrijd MSV De Uitlaat. 250/500cc 1e manche: 1 Richard Nuyteren, 2 Richard Leeuwesteijn, 3 Kees den Hollander, 4 Marco Overweel, 5 Eric van der Wekken; 2e manche: 1 Kees den Hollander, 2 Richard Leeuwesteijn, 3 Eric van der Wekken, 4 Richard Nuyte ren, 5 Willem-Jaap Janse. 125cc senio ren 1e manche: 1 Anco Korteweg, 2 Leo Stroo, 3 Stef Goetheer, 4 Freddie Blaas, 5 Joris van Strien; 2e manche: 1 Anco Kor, teweg, 2 Freddie Blaas, 3 Leo Stroo, 4 Jo ris van Strien, 5 Stef Goetheer. 125cc ju nioren 1e manche: 1 Dennis Onderwijk, 2 Dick van de Berg, 3 Ed Hotting, 4 Kees Anemaat, 5 Martijn Weststrate; 2e man che: 1 Marco Doorn, 2 Kees Anemaat, 3 Martijn Weststrate, 4 Ed Hotting, 5 Ferdi Weststrate. 250cc junioren: 1 Ronnie Bakker, 2 Peter Maranus, 3 Arie Nuyte ren, 4 Leo Stiegerwald, 5 Dave Schuil- werve; 2e manche: 1 Ronnie Bakker, 2 Leo Steigerwald, 3 Peter Maranus, 4 Emiel Kats, 5 Micha Kooy. 80cc 1e man che: 1 Nicky Huiszoon, 2 Ramon Koole, 3 Jurgen den Engelsman, 4 Bart v.d. Boomgaard, 5 Romina van Aert; 2e man che: 1 Nicky Huiszoon, 2 Chris Voorwin den, 3 Ramon Koole, 4 Jurgen den Engelsman, 5 Bart v.d. Boomgaard. Mi- niklasse 1e manche: 1 Mark Boot, 2 Kevin v. Houdt, 3 Gert Jan Bestebreur, 4 Suran- ga Neels, 5 Dimitri Schnitzer; 2e manche: 1 Mark Boot, 2 Kevin v. Houdt, 3 Dimitri Schnitzer, 4 Suranga Neels, 5 Gijs Wat- tel. Veteranen 1e manche: 1 Ad Geldof, 2 Jos Anthonisse, 3 Ruud Luytens, 4 Jan Bouten, 5 Ad Voorwinden; 2e manche: 1 Ad Geldof, 2 Ruud Luytens, 3 Jan Bou ten, 4 Jos Anthonissen, 5 Frans v.d. Guchte. Bekercross Wemeldinge. 250/500cc 1e manche: 1 Marco Overweel, 2 Willem- -Jaap Janse, 3 Ron Bos, 4 Patrick Pieter- se, 5 Gert Huisman; 2e manche: 1 Over weel, 2 Janse, 3 Bos, 4 Robin Jansen, 5 Wilco de Buck; 3e manche: 1 W. J. Janse, 2 Overweel, 3 Bos, 4 De Buck, 5 R. Jan sen. 125cc 1e manche: 1 Patrick Delmot- te, 2 Anco Korteweg, 3 Sjaak Faasse, 4 Johnny Gijssel, 5 Twan van Liere; 2e manche: 1 Delmotte, 2 Korteweg, 3 Faas- se, 4 Gijssel, 5 v. Liere; 3e manche: 1 Kor teweg, 2 Delmotte, 3 Faasse, 4 Gijssel, 5 v. Liere. 80cc 1e manche: 1 Joeri van Lie re, 2 Nicky Huiszoon, 3 Gregory de Nooij- er, 4 Johan Frederiks, 5 Ramon Koole. 2e manche: 1 Van Liere, 2 De Nooijer, 3 De Jonge, 4 Frederiks, 5 Huiszoon; 3e man che: 1 Van Liere, 2 De Nooijer, 3 Huis zoon, 4 Frederiks, 5 De Jonge. 60cc: 1e manche: 1 Mark Boot, 2 Coert Klis, 3 Di mitri Schnitzer; 2e manche: 1 Klis, 2 Boot, 3 Miachel Hermus; 3e manche: 1 Boot, Klis, Hermus. Miniklasse 1e manche: 1 Dylan de Ruiter, 2 Gilbert Traas, 3 Wesley Leijnse, 4 Stefan Hage, 5 Johnny v. Eek- len; 2e manche: 1 Leijnse, 2 Hage, 3 Traas, 4 de Ruiter, 5 v. Eekelen; 3e man che: 1 Leijnse, 2 Traas, 3 De Ruiter, 4 Ha ge, 5 v. Eeklen. Off the road 1e manche: 1 Bas Herwijer, 2 Pieter Moelker, 3 Eddie Boot; 2e manche: 1 Herwijer, 2 Moelker, 3 Boot; 3e manche: 1 Herwijer, 2 Boot, 3 Andre Nuyens. Paardensport Goes. Concours hippique LR en PC Zuid- Beveland. Springen paarden klasse ZZ/Z: 1. Albert Vermue/Goodbey (Weelr. 3.75/88.29, 2. Martijn Cerpentier/lduna (Oranjer.) 4/73.29, 3. Izak van Eyzeren- /Fruhling (Weelr.) 7/81.27. M (n.b.): 1. Si mon den Exter/Veersedam's Kyria (Koertgene) 0/47.77, 2. Luc Cornelissen- s/Panter (Hulst) 4/55.83, 3. Jan Noord- hoek/lcarja (Zwinr.) opg. L(n.b.): 1. Lilian Kort/Loday (Weelr.) 0/36.13, 2. Henk van Dijk/Jesteban (Weelr.) 0/38.17, 3. Piet Huioge/Macho (Weelr.) 0/39.10. B (n.b.): 1. Jeroen Burm/Haydn HH (Hulst) 0/47,2. Sandy Breel/Lismore (Oranjezon) 0/44,3. Els Hozee/Zemo's Jasper (Walcheren) 0/43. Pony's klasse M, cat. D: 1. Ingrid Jakob- sen/Devin (Oranjezon) 0/58.95. M, cat. C 1. Kim Huige/Shahib Magie (Weelr 0/50.57. L, cat. E: 1. Micheele Schager/O- mar (Markizaat) 0/56.13, L,cat. Dln.b.): 1. een tijd van 11,10 de limiet is. Sprinter Daniel Ward (RKHAV) benutte zijn snelheid op het ver springen uitstekend met een persoonlijk record van 5,85 me- ter. Ward pakte meteen de dag- I prijs voor de beste prestatie i mee. Met zijn sprong scoorde hij 783 punten volgens de IAAF-ta- bel, een aantal waar niemand verder bij in de buurt kwam. De 800 meter jongens B leverde Sebastian Vonck (RKHAV) een persoonlijk record op van 2.07,8 minuten. C-junior Erik de Waard (Wielingen) bleef knap in het spoor en klokte 2.14,99 mi nuten. Op de 3000 meter koos Harold Hiel (RKHAV) al snel het hazen pad om met ruime voorsprong te finishen in 9.39,2 seconden. Pa trick van Remortel (RKHAV) pakte de tweede plaats, net voor de eerste veteraan George Valckx (Scheldesport). Zeeuwen. Daarmee leverde hij een topprestatie want zijn te genstander was niemand min der dan Arjan van Leeuwen, die vorige maand op een gedeelde tweede plaats eindigde op het NK. Bram de Buck speelde te gen de sterke Tj ailing Goede- moed een uitstekende klassieke partij, maar in een geheide re misestand ging hij door zijn vlag. De derde nederlaag kwam op naam van Jan Boone, wiens zwakke rechtervleugel fatale gevolgen had. 's-Gravenpolder kreeg kansen om zich te plaatsen voor de kwartfinale. Vooral nadat Daaf Kasse vanuit een gelijkwaardi ge stelling een winnende combi natie had uitgevoerd, leek het niet meer mis te kunnen gaan. Arjo Kousemaker liet een ge lijkspel aantekenen, waarna het lang duurde voordat er een be- 'slissing viel. Cees Rijk, die tegen de sterke Laurens Fijn van Draat in een klassiek middenspel een sterke voortzetting had gemist, moest in het eindspel de strijd staken. Bij een 3-3 stand probeerde Er- win Hamers vanalles, maar bleek geen winstmogelijkheid te hebben, waardoor het beker- avontuur voor afgelopen was. Jaap Dam/Amber (Markizaat) 0/26.85. L, cat. C (n.b.): 1. Kim Huige/Beaulanda (Weelr.) 0/28.51. L, cat. AB (n.b.): 1. Mar lies Bek/Shadow (Weelr.) 0/29.49. B, cat. E (n.b.): 1. Anelore Willeboer/Midnight (Weelr.) 0/47. B, cat. D: 1Nicole den Her- der/Latano (Oranjezon) 0/46. B, cat C: 1. Evelien Schouten/Marly (Braaijenhoek) 0/47. B, cat. AB: 1. Wilma Salm/Joly Jum per (Z-Bev.) 0/42. Dressuur. Paarden klasse Z2:1. Liesbeth van de Velde/Kiriano (Z-Bev.) 187, 2. Ra- faela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oran jezon) 185, 3. Mieke Evertse/Kokette (Paardebloem) 174. Z1: 1. Tessa van de Vrie/Morwen Collin (Paardebloem) 188, 2. Miranda Weijermans/Matrichta (Scheldestad) 184, 3. Doreth Schol- tens/Jeraldo (Weelr.) 181. M2:1. Wanda Lauwereins/Emigrant (Gouwe Reyers) 158, 2. Mirjam Reijnierse/Jura (Paarde bloem) 156. Ml: 1. Ingrid Verburg/Luca (Oranjezon) 162, 2. Loes van der Sluis- /Kennedy (Schouwse R.) 161, 3. Gilles Quist/Jalvo (Weelr.) 161. L (ring A): 1.An- net Verstraate/Londen (Weelr.) 167, 2. Marriët Koster/Mona Lisa (Z-Bev.) 162,3. T. Koemans/Honneur (N-Bev.) 161. L, (ring B): 1. Deborah Benschop/La Croix (Weelr.) 174, 2. Ronald Aarts/Cosmos (Z- Bev.) 173, 3. Tamara den Outer/Liberty (Vroonr.) 161. B: 1. Annet Hoondert/llas- co (Weelr.) 166, 2. Willemien Koerhuis- /Napoleon (Weelr.) 163, 3. Annelies de Witte/Joly Coeur (Vroonr.) 163. Pony's klasse Z2, cat. DE: 1. Elze Sophie Wiskerke/Ratina (Z-Bev.) 195. Z2, cat.C: 1. Stephanie de Frel/Jolly HH (Klepper- tjes) 194. Z1, cat. DE: 1Evelien Lenaerts- /Anique (Scheldestad) 186.-M2, cat. DE: 1Sandra van der Bijl/Kadance (Schouw se R.) 161. Ml: 1. Jacolien Reijnierse/Ra- pid Star (Scheldestad) 160. M1, cat. C; 1 Patricia Verdonck/Roalnd (Paardebloem 156. L, cat. DE: 1. Ylona Schroevers/Ma- rion-S (Oranjezon) 168. L, cat. ABC: 1. Wilma Salm/Jolly (Z-Bev.) 167. B, cat. DE: 1. Jessica van Belzen/Samantha (Walcheren) 168. B, cat. ABC: 1. Cynthia Wabeke/Anette (Paardebloem) 164. Tweede proef. Paarden klasse Z2: 1. Ra- I faela van den IJssel/Abdij's Gullit 195,2, Mieke Evertse/Kokette 188. Z1: 1 Tessa van de Vrie/Morwen Collin 189,-2. Doreth Scholtens/Jeraldo 186. M2: 1. Mirjam Reijnierse/Jura 159,2. Babara Götte/Har- dy Hood (Walcheren) 154. Ml: 1. Leonie Huibregtse/Joli Coeur (Vroonr.) 163,2. Petra Minderhoud/Lïchting (Vroonr) 160, 3. Mary Korsman/Mario (Westelijk Schouwen) 160. L (groep A): 1, Eva Cram- 1 a/Bonita (Scheldestad) 162,2. Anna Lan- tinga/Karianne (Paardebloem) 158, 3. Mieke Evertse/Mabelle 157. L (groep B): 1 Ronald Aarts/Cosmos 163, 2. Deborah Benschop/La Croix 162, 3. Vivian Thijs- /Furona(LuctoretEmergo) 162.B: 1 Wil- - lemien Koerhuis/Napoleon 170, 2, Mar leen Hozee/Eliza (Walcheren) 165, 3. j Annet Hoondert/llasco 165. Pony's Z2, cat. DE: 1. Elze Sophie Wisker- ke/Ratina 185. Z2, cat. C: I.Stephanie de Frel/Jolly HH 180. Z1, cat. DE: 1. Ingrid Ja- kobsen/Devin (Oranjezon) 173. M2, cat. DE:Sandravan der Bijl/Kadance 161.M1, cat. DE: 1. Stephanie de Frel/Kelvin 162. Ml, cat, C: 1. Patricia Verdonck/Roland 148. I, cat. DE: 1. Antoinette Wiskerke- /King (Z-Bev.) 162. L, cat. ABC: 1. Marlies Bek/Shadow (Weelr.) 160. B, cat. DE: 1. Mar;oes Timmerman/Lady (Oranjezon) 168. B, cat. ABC: 1. Cynthia Wabeke/Anette 164. Anderlecht huurt Oyen UTRECHT- Dave Oyen voetbalt komend seizoen op huurbasis voor Anderlecht. De Belgische linksback van PSV is met de club een éénjarige verbintenis overeengekomen. De 23-jarige Oyen kwam. afge lopen zomer van Racing Genk over naar Eindhoven, maar kon nooit overtuigen. ANP van onze sportredactie POORTVLIET - Peter Brussé komt volgend seizoen uit voor zondag-derdeklasser Vlissin gen. De 24-jarige keeper wil graag hogerop en is door André Wurth gevraagd om zijn selectie te komen versterken. Voor DFS kwam het ver trek van Brussé onverwacht. „Het heeft me wel wat denkwerk gekost. DFS is toch mijn club en ik wil ook zeker contact blijven houden. Een jeugdteam leiden of zo", geeft de talentvolle sluitpost aan. Wurth, die vorig seizoen een half jaar bij DFS als interim trainer optrad na het tussentijdse vertrek van Kees Joosse, volgde Brussé een aantal duels en haalde hem over om naar Vlissingen te komen. Brussé: „Daar kan ik me in de picture spelen. Bij DFS kan ik niet meer hogerop. De profes sionele aanpak bij Vlissingen spreekt me enorm aan." Wurths optreden daarentegen is bij het DFS-bestuur niet in goede aarde geval len. Eersteklasser uitgeschakeld voor bekerfinale door Jurriaan de Reu OOSTKAPELLE - De voetbal sters van Oostkapelle zijn er zaterdag niet in geslaagd de fi nale te bereiken van het lande lijke bekertoernooi. Voor eigen publiek kon de ploeg van coach Adrie Franke lang mee met te genstander Stedoco uit Hoor naar, maar uiteindelijk bleek de halve eindstrijd toch het eindstation voor de Walcherse voetbalsters: 0-2. Op papier was Stedoco een maatje te groot voor Oostka pelle. De ploeg uit Hoornaar eindigde dit jaar in de hoofd klasse, de hoogste klasse van het Nederlandse vrouwen voetbal, als derde. Oostkapelle eindigde een niveau lager op dezelfde positie. Oostkapelle moest de wedstrijd beginnen zonder de drie geblesseerde steunpilaren Arja Boogaard, Bona Harthoorn en Bona Stouthamer. Desondanks ging de ploeg voortvarend van start en verscheen linksbuiten Ma rieke van der Sanden al in de derde minuut aReen voor Ste- doco-keepster Claudia Gale- sloot. Van der Sanden werd echter afgevlagd wegens bui tenspel. Plaaggeest Twee minuten later was het aan de andere kant bijna raak. Renate Kon, die de eerste helft een ware plaaggeest was voor de Oostkapelle-defensie, dook op in het strafschopgebied en kon vrij uithalen, maar haar schot spatte uiteen op de lat. Na elf minuten spelen was het wel raak voor Stedoco. Voor malig international Lisette Koning gaf de bal voor vanaf de linkerflank, waarna Oost- kapelle-verdedigster Suzan van der Knijff, in een poging het leer weg te werken, in eigen doel schoot: 0-1. Na de vroege openingstreffer schroefde Stedoco het tempo nog eens op en stoorde de op bouw van Oostkapelle in een vroeg stadium. De Oostkapel - le-speelsters hadden hier dui delijk moeite mee en zagen hun tegenstanders de wedstrijd meer en meer naar zich toe trekken. Ondanks het veldoverwicht kwam Stedoco de verdere eer ste helft niet meer tot scoren en werd Oostkapelle aan het ein de van het eerste bedrijf nog een paar keer gevaarlijk via Dorien Vervenne en Caroline Een speelster van Oostkapelle (links) schiet op het doel van Stedoco. Duine. Hun inzetten stuitten echter op keepster Claudia Ga- lesloot. In het begin van de tweede helft kon OostkapeRe aanval lend wat meer brengen, maar in echte kansen resulteerde dit nog niet. Na 62 minuten spelen leek Stedoco de voorsprong uit te gaan breiden. Na een voor zet vanaf rechts van Lisette Koning had haar teamgenote Renate Kon de bal bij de twee de paal vrij voor het inkoppen, maar zij zag voor de tweede keer in de wedstrijd haar inzet op de lat belanden. Zes minuten later was het voor het andere doel bijna raak en kreeg Oostkapelle haar beste kans van de wedstrijd. De in- gevaRen Mirjam van Belzen werd door een pass van Dorien Vervenne alleen voor Stedoco- keepster Claudia Galesloot ge zet. In plaats van in één keer te schieten met links legde Van Belzen de bal voor het betere rechterbeen, waardoor keep ster Galesloot niet meer ver rast kon worden. Slordig Ondanks de kansen die Oost kapelle kreeg kon de ploeg van Franke geen bedreiging vor men voor de tegenstander uit Hoornaar. Stedoco sprong ech ter slordig met de kansen om, waardoor Oostkapelle hoop kon houden op een stuntje. Die hoop werd ver in de blessure tijd de grond ingeboord, door een doelpunt van invalster Mi randa de Vetter: 0-2. Ondanks de nederlaag kon Franke niet ontevreden zijn. „We hebben gedaan wat we konden, maar in de wedstrijd zag je dat het ontbreken van twee a drie speelsters moeilijk op te van gen was. Toch hebben we een paar goede kansen gekregen en konden we aardig mee voet baden." Ook over het verdere verloop van het seizoen is Francke lou ter tevreden. We zijn'derde geworden in de competitie en hebben de halve finale van de beker behaald. Ik had vooraf nooit ingeschat dat het zo goed zou gaan. Dus je kunt wel spre ken van een geslaagd seizoen." Dankzij de goede prestaties ligt de lat bij Oostkapelle voor U 4tf foto Lex de Meester het komende seizoen weer wat hoger. Franke:Ik denk dat we in de toekomst alleen nog maar beter kunnen worden. Volgend seizoen komen er wat nieuwe speelsters bij, waardoor de se lectie weer sterker wordt. Dan gaan we gewoon voor het kam pioenschap." Oostkapelle-Stedoco 0-2 (0-1). 11. Suzan van der Knijff 0-1 (eigen doel), 96. Miranda de Vetter 0-2. Scheidsrechter: P. Nefs (Bergen op Zoom). Aantal toeschouwers: 50. Oostkapelle: Joska Lamper; Nancy Bahadoer, Irma de Witte, Caroline Duine, Suzan van der Knijff; Anne ke Minnee, Judith Ekhardt, Janila Davidse (76. Astrid Adriaanse); Janneke Jacobse (32. Dorien Ver venne), Natalie van Ee, Marieke van der Sanden (51, Mirjam van Belzen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16