Middelburg hoort in derde klasse KNSB wil rust in de tent COLIJIN Hoek moet voor bekerwedstrijd toch naar Tricht Belgische aanvaller Erwin van Wingen kiest voor Hoek Terneuzense Boys vervolgt campagne Jft/ nr0 r Trainer Henk Patty gelooft in overlevingskansen van zijn ploeg uitslagen BEVEILIGING Schrier in halve finale van Sterretjestoernooi agenda joorEldridge Pentury MIDDELBURG - Hij twijfelde hevig toen het bestuur van Mid delburg hem vorig jaar polste om de leemte op te vullen die door Cees Houtepen was ach tergelaten. Henk Patty stond voor een moeilijke keus: door gaan als trainer van het eerste A-juniorenteam of een poging doen de tobbende hoofdmacht weer in het gareel te krijgen. De Middelburgse voetbaltrainer koos voor het laatste, en heeft er geen spijt van gehad. Middelburg, dat bij Henk Pat ty's komst slechts vier punten had gepakt, ontliep recht streekse degradatie naar de vierde klasse maar de missie van de 40-jarige trainer is pas vol bracht als Middelburg als over winnaar uit de bus rolt in de na- competitie die vandaag begint. Middelburg start in Bergen op Zoom tegen MOC'17. Maandag komt Unitas'30 op visite en vol gende week zondag wacht in Dordrecht het slotduel met RCD. In alle wedstrijden moet Middelburg het stellen zonder linkermiddenvelder Steven Seedo. Hij is geschorst. Wonder Pakweg drie weken geleden gaf bijna niemand meer een stuiver voor de overlevingskansen van Middelburg. Het was welhaast een wonder dat de derdeklasser in de slotwedstrijd tegen Patrij zen (0-2) een plek in de nacom- petitie wist te veroveren. „Spe lers en staf waren volgens mij de enigen die zich nog niet hadden neergelegd bij rechtstreekse de gradatie", merkt Henk Patty op. .Anderen hoorde je alleen maar dingen zeggen als: 'helaas, het is gebeurd.' Gelukkig hebben we de laatste kans gegrepen door van Patrijzen te winnen." Henk Patty is iemand die zich met snel zorgen maakt. Hij is de nuchterheid zelve en gaat altijd uit van het positieve. Ook nu de nacompetitie op het punt staat te beginnen. Niemand bij Mid delburg leeft onder hoogspan ning en met het zelfvertrouwen van de ploeg zit het volgens Pat ty ook wel goed. „We hebben de afgelopen weken niet extra ge traind. Waarom zouden we?" Patty zelf leeft op zijn eigen wij ze naar het duel met MOC'17 toe. Hij heeft geen moment wak ker gelegen van het weekend van de waarheid dat voor Mid delburg is aangebroken. Voet bal houdt hem bezig, maar zijn liefde voor muziek (Patty maakt deel uit van de band Brother Ja mes) is groter. „Maar dat wil niet zeggen dat ik niet aangeslagen ben na een nederlaag. Ik relativeer dingen gewoon heel snel. In de sport, maar ook daarbuiten. Het is niet nodig om de spelers voor het duel met MOC extra druk op te leggen. Dat je de eerste wedstrijd niet mag verliezen, lijkt me duide lijk. Als de spelers nu niet weten waar ze aan toe zijn, weet ik het ook niet meer." Wint Middelburg de nacompeti tie dan kan Henk Patty met een gerust en voldaan gevoel terug keren naar de Middelburgse jeugdtak, die hij vorig jaar in de eerste competitiehelft door on voorziene omstandigheden ach ter zich liet. Hoofdtrainer Cees Houtepen was de slechte trainingsop komst van de eerste selectie in het nog zo prille voetbaljaar meer dan beu. De Souburger zag geen heil meer in een verdere sa menwerking en diende zijn ont slag in. Het bestuur van Middel burg polste A-juniorentrainer Henk Patty, die na lang wikken en wegen toehapte. „Ik vond het moeilijk omdat ik de A-junioren in de steek zou moeten laten. Aan de andere kant wilde ik het eerste seniorenteam graag hel pen. Toen ik wist dat er voor mij een goede opvolger klaarstond (Juul Vogel) heb ik 'ja' tegen het bestuur gezegd", aldus Patty. Uitdaging Ook niet onbelangrijk voor Pat ty was de toezegging van het be stuur dat hij na afloop van de competitie weer trainer zou kunnen worden van het inmid dels naar de tweede divisie ge degradeerde A-juniorenteam. Hoofdtrainer blijven, kon niet omdat Huib Meerman al was benoemd. „Het was voor mij een uitdaging om dit seizoen als hoofdtrainer af te maken", verduidelijkt Pat ty die naast de Middelburgse jeugd jarenlang junioren van VCK en Serooskerke onder zijn hoede had. Hij zegt: „Middel burg 1 was mijn eerste senioren- ploeg. Dat was nieuw. Bij de jeugd ben je meer opleidend be zig, bij de senioren meer sturend omdat je er vanuit gaat dat de spelers vrijwel alles al beheer sen Daaraan moest Patty wen nen. „Dat komt omdat ik van nature meer een opleider ben." Spijt van zijn tussentijdse over stap heeft de Middelburger, in het dagelijks bestaan plaatbe werker, echter nooit gehad. „Toen Cees Houtepen vertrok, liet hij een ploeg achter die in het veld geen ploeg was. Er lie pen stuk voor stuk allemaal goe de voetballers, maar het ont brak aan organisatie. De slechte trainingsopkomst was een aan fluiting, daarin moest verbete ring komen. Het voornaamste doel was voor komen van rechtstreekse degra datie, maar ook moest ik de ploeg weer aan het voetballen krijgen. Nee, puinruimer wil ik me zelf niet noemen. Zo heb ik de functie zelf ook nooit ge zien." Regelmaat Hij vervolgt: „Als je de resulta ten van de reguliere competitie wedstrijden bekijkt, zie je dat er geen regelmaat is geweest. De ene week liep het als een trein, een week later was het helemaal niets. Dat was jammer. De ene keer verloren we knullig, de an dere keer was er wel weer een ander excuus. Onlangs wonnen we met 5-0 van Arnemuiden en met 7-4 van RCS. Het mochten dan vriendschappelijke wed strijdenzijn, maar je kon bij vla gen zien dat de ploeg veel kwali teit bezit en op basis daarvan in de derde klasse thuishoort." Als Henk Patty aan de voor avond van de nacompetitie de balans opmaakt, heeft hij geen reden om te klagen, vindt hij. „Ik ben tevreden met het feit dat de spelers weer met veel bezie ling op het veld staan. Tijdens de trainingen maar ook tijdens de wedstrijden. Ook ben ik blij dat ik veel heb geleerd van mijn as sistenten Klaas van Belzen en Albert Slinger die in het senio renvoetbal toch meer ervaring hebben dan ik. Maar als we er uiteindelijk in slagen om derde klasser te blijven is er ook weer geen reden om uitbundig feest te vieren. Want met het spelersma teriaal dat Middelburg heeft, was er afgelopen seizoen veel meer uit te halen." van onze sportredactie HOEK - Hoek heeft met het aantrekken van Erwin van Win gen de selectie voor volgend sei zoen rond. De 29-jarige Belgi sche linkerspits wordt bij de Zeeuwse hoofdklasser de opvol ger van Geertjan de Smet, die naar Terneuzen vertrekt. Van Wingen kwam in het verle den uit voor Lokeren en Cercle Brugge. Bij Lokeren speelde de aanvaller nog samen met Dimi- tri Mbuyu en Patrick Naudts. Twee seizoenen geleden stond Van Wingen onder contract bij Denderhoutem, dat derde na tionaal speelt. Na een conflict met de trainer vertrok hij daar om vervolgens bij Zelzate neer te strijken. Volgens scout Gerrit Emans is Van Wingen een veel scorende aanvaller. „Hij is een type Remco van Keeken." De Belg is de zevende verster king van Hoek. In een eerder stadium werden Onno Doeland (Kloetinge), Robbie van de Wijnckel (Aardenburg), Bert Poppe (eigendom van Lokeren, maar uitgeleend aan Zele), Geert Bosschaart (Veere), Elmar Lauret (Breskens) en doelman Glenn van Wijnsberghe (belof tes Club Brugge) vastgelegd. Tegenover de komst van deze zeven spelers staat het vertrek van Geertjan de Smet (Terneu zen), André de Letter (onbekend Peter Boerjan (Meulestede), Danny ter Steege (Veere), Peter Vanoutreyve (Lochristi), Frank van Damme (Evergem) en Di- dier Gilles (onbekend). Middelburg-trainer Henk Patty: „Als we erin slagen om derdeklasser te blijven, is er absoluut geen re den om feest te vieren." foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos HOEK - De KNVB heeft be paald dat de bekerwedstrijd tussen Hoek en Tricht definitief op het terrein van de Gelderse club wordt afgewerkt. De ont moeting in de halve finale van het district Zuid I begint maan dag om 15.00 uur. Vorige week werd na loting be kend dat Tricht in eigen huis te gen Hoek zou spelen. Toen de Zeeuws-Vlamingen echter ver namen dat de thuiswedstrijden van de zaterdag-tweedeklasser slechts door vijftig man worden bezocht, werd voorgesteld het bekerduel in Hoek te verspelen. Voorzitter John Bravenboer zegde Tricht toe dat de club zou meedelen in de recette. De se cretaris en de penningmeester van de Gelderse club gingen ak koord met dit voorstel. Donderdagavond trok Tricht de eerdere gedane toezeggingen plotseling weer in. „Wij zijn een principiële amateurvereniging, we nemen dat geld niet aan", zei de preses van Tricht.We spelen maandag dus gewoon thuis." Hoek kaartte hierop de kwestie bij de KNVB aan en beriep zich op de mondelinge afspraken. „Als twee clubs een wedstrijd willen omdraaien of verplaat sen, moet dat vier dagen van te voren schriftelijk bij de KNVB worden gemeld", legt manager Wim Jagt van het KNVB-dis- trict Zuid I uit. „Van Hoek heb ben we inderdaad bericht ge kregen, maar van Tricht hebben we niks ontvangen. In zo'n geval moeten wij ons formeel opstel len en de reglementen hanteren, hetgeen betekent dat het ge woon Tricht-Hoek is. Monde linge afspraken tellen in derge lijke gevallen niet, hoe vervelend dat ook is voor Hoek. Bij Hoek is men ontstemd over de hele gang van zaken. „Bij Tricht hebben mensen kennelij k voor hun beurt gesproken en daar worden wij nu de dupe van", stelt bestuurslid Cas Bra- afhart. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Zaterdag- tweedeklasser Terneuzense Boys vervolgt vanmiddag zijn campagne voor een plaats in de eerste klasse. Nadat de Zeeuws- Vlaamse ploeg de afgelopen we ken in twee spectaculaire wed strijden Kapelle en SSV'65 bui tenspel zette, wacht vandaag eersteklasser Groote Lindt in Zwijndrecht. De prestatiecurve van beide ploegen geeft een verschil van dag en nacht aan. Groote Lindt degradeerde vorig seizoen met blamerende cijfers uit de hoofd klasse. Slechts één overwinning boekte de ploeg in 26 wedstrij den. Dit seizoen eindigde de ploeg uit Zwijndrecht vervol gens op de tiende plaats in de eerste klasse C. De ploeg won slechts vier wedstrijden (twee maal van Bruse Boys), speelde zes keer gelijk (tweemaal tegen Oostkapelle) en verloor twaalf duels (tweemaal van zowel Vee re als Arnemuiden). In de na competitie moet Groote Lindt nu een tweede degradatie op rij zien te vermijden. Terneuzense Boys heeft zicht op een tegenovergestelde route. De ploeg van trainer Jaap Goossen werd vorig seizoen onbedreigd kampioen van de derde klasse (slechts één nederlaag) en de Boys' vervolgden hun zege tocht als debutant in de tweede klasse. Met een vierde plaats in het eindklassement nam de Pech karters Silver Arrows ZIERIKZEE - De karters van Silver Arrows waren tijdens de vijftiende race van de bedrij- vencompetitie van Delta Racing in Zierikzce de grootste pechvo gels. Aanvankelijk lag Silver Arrows door een gelukkige loting op een eerste plaats. In het tweede deel van de wedstrij d moest het team met een derde plaats genoegen nemen. Silver Arrows zakte nog verder weg door een lekke band met kapotte ketting waardoor de ploeg niet snel genoeg naar de pits kon rijden om van kart te wisselen. Uiteindelijk werd Sil ver Arrows achtste. De overwinning werd zoals ge bruikelijk in deze bedrij ven competitie behaald door Van Gilst Kevers uit Bruinisse. Tweede werd Stadsbakkerij en derde Wildeboer Racing. Zeeuws-Vlaamse ploeg de pe- riodetitel van kampioen WC'68 over. In de nacompetitie haalde Ter neuzense Boys in Kapelle een 2- 0-achterstand op tot 2-2 en een week later verraste de ploeg in eigen huis SSV'65 door een 3-2- achterstand in de slotminuten om te buigen in een 4-3-over- winning. Als Terneuzense Boys wint van Groote Lindt of gelijkspeelt, treffen LRC uit Leerdam en Groote Lindt elkaar op tweede pinksterdag. Als Groote Lindt vandaag wint, speelt Terneu zense Boys maandag thuis tegen LRC. Zaterdag 29 mei valt in de derde wedstrijd de beslissing over welke ploeg volgend sei zoen in de eerste klasse speelt. Arnemuiden Waarschijnlijk treft die ploeg volgend seizoen Arnemuiden. Vandaag speelt de ploeg van Rens Griep de laatste wedstrijd in de nacompetitie van de eerste klasse C tegen Roda Boys in Aalst. Na de forse overwinning van Roda Boys op Altena (4-1) en het knullige verlies vér in de blessuretijd van Arnemuiden tegen Altena (2-1), moeten de rood-gelen met minimaal drie doelpunten verschil van Roda Boys winnen. De nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse begint van daag met het duel tussen Krui- ningen en Apollo'69. Kruinin- gen was als nummer tien van de tweede klasse veroordeeld tot de driekamp, terwijl Apollo en Tholense Boys als winnaars van de nacompetities in de derde klasse A en B doordrongen tot de promotie/degradatie-com petitie. Kruiningen speelde 24 april zijn laatste officiële wed strijd (2-1-verlies bij Yerseke). De andere twee deelnemers hebben al twee enerverende na- competities gespeeld. Apollo gaf Bevelanders en Meeuwen het nakijken, Tholense Boys hield Rillandia en Zwaluwe achter zich De nacompetitie om twee plaat sen in de derde klasse van het zaterdagvoetbal start volgende week zaterdag pas. Nog niet alle deelnemers aan die vierkamp zijn bekend. Nieuwdorp is als periodekampioen van de vierde klasse A wél zeker van deelna me. Streefkerk als periodekam pioen van de vierde klasse C eveneens. De derde deelnemer is de periodekampioen van de vierde klasse B. Die strijd gaal tussen ZPR, Alliance en Smer- diek. foto Henkvan Holland De KNSB presenteerde in Papendal de schaatsploeg voor het komend seizoen. Bond sluit langdurige contracten af met schaatsers door Peter van der Hulst PAPENDAL - Waar de KNSB het afgelopen jaar van het ene conflict in het andere rolde, lijkt de schaatsbond dit sei zoen serieuze pogingen te on dernemen om rust in de tent te creëren. Zo ziet voorzitter Wim Schenk openingen om de al maanden durende ruzie met de commerciële ploegen te be slechten. En in het streven pas sen ook de langdurige contrac ten - tot aan de Olympische Spelen van Salt Lake City - die de KNSB met Annamarie Tho mas, Jeroen Straathof, Marie ke Wijsman en Andrea Nuyt. „Ik denk dat ze geleerd hebben van vorig jaar. Het is allemaal veel professioneler gewor den", oordeelt Thomas over de bond. Zowel uit financieel - de spon sors hebben voor aanzienlijk meer armslag gezorgd - als or ganisatorisch oogpunt is Tho mas onder de indruk geraakt van het KNSB-bod. De schaatsster uit Bantega onder handelde ook met de commer ciële ploeg van haar vriend Bart Veldkamp, Unit 4 en Spaar Select, waar haar voor malige ploeggenoten Jan Bos, Erben Wennemars, Jakko Jan Leeuwangh en coach Peter Mueller naartoe vertrokken. „Maar ik heb bij Spaar Select organisatorische dingen ge zien waar ik gewoon niet ach ter sta. Bovendien mocht ik mijn eigen sponsors niet mee nemen en kon ik niet voor drie jaar tekenen", aldus Thomas. Het driejarige contract ver schaft niet alleen de schaats bond duidelijkheid over de toekomst, ook Thomas was daar aan toe. „Ik heb al aardig wat verschillende coaches ge had en elke keermoestje weer opnieuw onderhandelen over je contract. Ik had daar geen zin meer in. Voor mij is dit een heel goed plaatje." Dat zij Mueller en Europees kampioene allround Tonny de Jong - in onderhandeling met Spaar Select - niet meer aan haar zijde weet, deert haar niet. „Ik ben niet afhankelijk van mensen, dus ook niet van hen. Voor mij maakt het niet uit wat Tonny doet. Ze moet zelf die keuze maken." Samen met Marieke Wijsman maakt Thomas volgend jaar deel uit van de formatie van Henk Gemser. Verder bestaat dat team uit Ids Postma, Carl Verheijen, Jelmer Beulen- kamp en Ralph van der Rijst. Jeroen Straathof en Andrea Nuyt krijgen Gerard Kemkers boven zich en hebben Barbara de Loor, Renate Groenewold, Jochem Uytdehaage en Sicco Janmaat als ploeggenoten. De scheiding van sekse en disci pline is van de baan. Goede relatie Kemkërs stelt zich veel voor van de samenwerking met Gemser die overigens aan zijn laatste jaar als coach bezig is. Daarna wordt binnen de KNSB naar andere functie voor Gemser gezocht. „We hebben een onwijs goede rela tie", zegt Kemkers. „Het is prettig om binnen het begelei dingsteam gelijk gericht te zijn en ondersteuning van el kaar te hebben. Ik ben tevre den over de samenstelling van mijn ploeg. Er zitten ervaren mensen in die de wereldtop kunnen bestormen, maar ook jonge mensen. Voor een coach een uitdaging." GPD (Advertentie) A— "V c--<—J Inbraak Brand Toegangscontrole T.V.-bewaking Technisch alarm Terreinbeveiliging Winkeldiefstal Overval Qaigif Bev8ll9'n9S" ALARNCROEF MJJJ WIP Installateur nederlahd vmlillin 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 BEL: 0113-213720 GOES/KLOETINGE Judo Bratislava. EK, tweede dag. Vrouwen. - 52 kg. Eerste ronde: Gravenstijn wint van Cuomo (Ita) ippon. Tweede ronde: Gra venstijn w.v. Papanova (Slw) ippon. Der de ronde: Gravenstijn w.v. Restoux (Fra) ippon. - 63 kg. Eerste ronde: Tokarz (Pol) w.v. Vriezema ippon. Herkansing: Vriezema w.v. Glebova (Oek) ippon, w.v. Zolnik (Slv) yuko. Alle categorieën: Cal- lender (GBr) w.v. Harteveld koka. Her kansing: Harteveld w.v. Gornicka (Pol) yuko. Mannen. - 66 kg. Eerste ronde: Van Kal ken w.v. Sullivan (Ier) ippon. Tweede ronde: Somerville (GBr) w.v. Van Kalken na beslissing scheidsrechters. Van Kal ken uitgeschakeld. -73 kg. Schmidt (Dui) w.v. Van Nol ippon. Herkansing: Van Nol w.v. Zelonij (Let) ippon. - 81 kg. Eerste ronde: Arens w.v. Svec (Tsj) ippon. Tweede ronde: Arens w.v. Hischier (Zwi) ippon. Derde ronde: Arens w.v. Rimas (Lit) ippon. Alle categorieën: Lungu (Roe w.v. Van der Geest shido. Herkansing: Van der Geest w.v. Tzigkoutzidis (Grï) ip pon. Karten Zierikzee. Bedrijvencompetitie. Vijftien de race: 1. Van Gilst Kevers 279 ronden, 2. Stadsbakkerij 277, 3. Wildeboer Ra cing, Trimline Racing 275.5. Café de Vlin der, Delta makelaars, The New Beetles 274, 8. Silver Arrows 271, 9. Seumeren Racing, Schilperoort 286. The Batlle of the Cars. Zevende race: 1. Viking Racing 274,2. Van Oeveren, Van Oeveren 2 270, 4. Zwartepoorte, Takelservice Kuzee 269. Sportprijsvragen Lucky Ten: 4-10-14-16-23-28-34-38-41- 45-48-49-50-52-57-60-62-64-71-72 (on der voorbehoud) Tennis St. Pölten. Mannen, 850.000 gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus) - Hipl (Oos) 6-2 6-2, Rios (Chl/2) - Koubek (Oos) 6-4 6-0, Zabaleta (Arg) - Clavet (Spa) 6-2 4-6 6-3. Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Halve finale: Lichovtsjeva (Rus) - Fernan dez (VSt) 7-6 6-3, Capriati (VSt) - Chladko- va (Tsj) 6-4 7-5. Voetbal Eredivisie: Fortuna S.-NEC 2-3. Stand aan kop: Feyenoord 33-77, Willem II 33- 65, Vitesse 33-61, Roda JC 33-60, PSV33- 58. Eerste divisie: Den Bosch-Helmond Sport 4-4. Stand aan kop: Den Bosch 34- 77, Groningen 33-61, Emmen 33-58, Hel mond Sport 34-55, Excelsior 33-54. België. Beker. Halve finales, tweede wedstrijd: Lierse-RC Genk 1-1. Lierse naar finale. door Ben Hameeteman BURGH-HAAMSTEDE - Bij het Sterretjestoernooi van TC Westerschouwen zijn vrijdag de eerste halve finalisten bekend geworden. Bij de meisjes tot en met tien jaar plaatste tennisster Linsey Schrier zich als eerste. Zij moet het in de halve eind strijd opnemen tegen Marijke van Mastrigt. Bij de jongens tot en m£t twaalf jaar drong Job-Jan Simmelink door tot de halve finale. Zijn te genstander is nog niet bekend. Schrier, van de organiserende vereniging TC Westerschou wen, won moeiteloos van club genote Marleen den Engelsman. Door de 6-0 5-1-zege speelt Schrier donderdag de halve fi nale. Daarin treft zij Van Mastrigt, eveneens van TC Wes terschouwen. Zij had aan een setwinst genoeg om een ronde verder te komenIn de onderl i n - ge strijd tegen Tess Luijcx leek ze het eerst uit handen te gaan geven. De eerste set kwam met 2-4 op naam van Luijcx. In de tweede periode herstelde Van Mastrigt zich en won met 5-3 Bij de jongens tot en met twaalf jaar wist Simmelink van LTC de Bru-tèn fluitend door te drin gen tot de halve finale. Hij liet Lars Stols (d'Haene) met 9-0 7-2 in het stof bijten. Een leuke en spannende partij werd op de baan gebracht bij het jongensdubbel tot en met zes tien jaar. Het koppel Dave Steege/Frans van Eijck (TC Westerschouwen) moest het op nemen tegen het duo Dirk Hun- dersmarck/Daan Ruitenbeek (TV Duiveland). In de eerste set trokken eerstgenoemde met 5-3 aan het langste eind. In het daaropvolgende gedeelte kwa men de Nieuwerkerkers sterk terug. Verder dan een 2-2 kwa men ze echter niet. :aterdag_ Voetbal Nacompetitie vierde klasse B: Smerdiek- ZPR'84. Aanvang: 14.30 uur. _zondag_ Tl Voetbal Eerste Paul van der Hooft-toernooi. Deelnemende ploegen. IJzendijke, Aar denburg, Sluiskil, Philippine en een gele genheidsteam. Sportcomplex IJzendij ke. Aanvang: 12.00 uur Laatste wedstrijd begint om 16.30 uur. maandag_ Voetbal Bekervoetbal. Districtsbeker, halve fina les: TEC - Gemert, Tricht-Hoek. Aanvang wedstrijden 15.00 uur Nacompetitie vierde klasse B: Alliance- Smerdiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 67