Hulp bij schulden staat in de min Kunstenaars brengen ode aan hout PZC Flipsetribune houdt voetbalfans droog De hulpverlening begint te draaien zeeland zaterdag 22 mei 1999 w 1 5 Groeiende wachtlijst veroorzaakt schrijnende situaties r BESCHIMPT67V BespóT. Ma Paria z<jh de puft ais door Lukas Fransen KOUDEKERKE - Voetbalvereniging VCK uit Koudekerke heeft vrijdagavond op het sportcomplex aan de Biggekerkse- straat in Koudekerke officieel haar tribu ne geopend. Het publiek kon gelijk bezit nemen van de overdekte zitplaatsen om te kijken naar een af scheids wedstrijd voor de vertrek kende trainer van het eerste elftal, M. Schroevers. De tribune biedt plaats aan honderdtwin tig mensen en draagt de naam Flipsetri- bune. „Bouwbedrijf Flipse is al van ouds her betrokken bij VCK", legt voorzitter H. Poortvliet uit. „Ze hebben de fundering gratis gelegd en de oprichter en de eerste voorzitter van onze voetbalvereniging was ook een Flipse. Daarom hebben wij gekozen voor de naam Flipsetribune." Poortvliet is erg blij met de tribune. „Het is toch een verrijking voor je club. Daar mogen we als vereniging trots op zijn. Als het regent kunnen de toeschouwers lekker droog zitten en hoeven ze niet meer te schuilen in de kantine. Voor de spelers is het ook een stimulans om goede prestaties neer te zetten. Spelen vooreen volle tribu ne is altijd leuk." foto Ruben Oreel Kwaliteitsysteem op Scheldemond VLISSINGEN - De Vlissingse scholengemeenschap Schelde mond neemt het kwaliteitszorgsysteem van de Hogeschool Zeeland (HZ) over. De HZ heeft een procedure ontwikkeld om de werkzaamheden en de resultaten van een school in de ga ten te houden. De leiding van Scheldemond zegt een van de eerste middelbare scholen te zijn waar zo'n systeem in ge bruik is genomen. De investering bedraagt ruim twee ton. De directie van de scholengemeenschap acht de investering nodig omdat steeds meer scholen onderling worden vergele ken. De Inspectie voor Onderwijs brengt elk jaar een kwali- teitskaart uit. Ouders kunnen zo beter een keuze maken tus sen scholen. De HZ heeft een systeem bedacht waarmee he bestuur, onderwijs, facilitaire voorzieningen en de marketir van een school nauwgezet in de gaten worden gehouden. Deeltijdopleiding PABO mogelijk VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland (HZ) wil per 1 septem ber 2000 een deeltijdopleiding Leraar Basisonderwijs begin nen Het plan is bedacht omdat er de komende jaren een tekort aan onderwijzers wordt verwacht. De dichtstbijzijnde deel tijdopleidingen zijn in Dordrecht en Breda. De HZ houdt don derdag 27 mei om 19.30 uur een informatieavond over het on derwerp. Kopstoot bestraft met boetes MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter W. ter Berg heeft vrijdag een 19-jarige man uit Tholen voor het uitdelen van een kopstoot vijfhonderd gulden boete opgelegd. Een 22- jarige Tholenaar werd voor een identiek geval - hij gaf een kopstoot en een klap aan een plaatsgenoot - bij verstek ver oordeeld tot 750 gulden boete. Beide incidenten speelden zich af in Tholen, op dezelfde dag: 18 juli vorig jaar. Boete voor dronken rijden MIDDELBURG - Een 36-jarige man uit Zierikzee is vrijdag in Middelburg voor rijden onder invloed conform de eis ver oordeeld tot 1350 gulden boete en een voorwaardelijk rijver bod van zes maanden. De dronken automobilist verleende 23 augustus vorig jaar in zijn woonplaats geen voorrang aan een ambulance. Na de daaropvolgende botsing moest de man worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar bleek dat hij bij na drie keer zoveel had gedronken als toegestaan. Zijn auto werd bij de botsing vernield. Politierechter W. ter Berg hield er in zijn uitspraak rekening mee dat de verdachte voor de eerste keer wegens rijden onder invloed in aanraking kwam met justitie. Ook liet hij meewegen dat de Zierikzeëenaar het rijbewijs voor zijn werk niet kon missen. Vrachtwagen uitgebrand STELLENDAM - In de nacht van donderdag op vrijdag is brand ontstaan in een op de Zeedijk bij Stellendam gepar keerde vrachtwagen. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat de vrachtwagen uitbrandde. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Vandaal met wroeging TERNEUZEN - Een 49-jarige man uit Sas van Gent kreeg vrijdag van politierechter A Janssens in Terneuzen een boete van 350 gulden, omdat hij in maart dit jaar drie ruiten had in gegooid van de woning van zijn ex-vriendin. Direct nadat hij de ruiten aan diggelen had geslagen, kreeg hij spijt en liep de inmiddels gealarmeerde politie tegemoet. Hij had zelfs zoveel wroeging dat hij de dag daarna de glashandel belde om de schade te herstellen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingers met ernstige financiële problemen kunnen niet meer adequaat worden geholpen. De wachtlijst bij het meldpunt schuldhulp verlening is opgelopen tot 160 cliënten. Zij moeten drie tot vier maanden wachten, voordat ze het traject van de hulpverlening in kunnen gaan. Voor een aantal komt hulp te laat en wacht de deurwaarder voor huisuitzet ting. „Het is heel triest. Mensen mel den zich aan, maar er gebeurt te lang niets. De nood is aan alle kanten te hoog. Wij hebben het probleem doorgegeven aan ons management. Er wordt aan ge werkt", reageert Hans Poort vliet van de afdeling Gemeente lijke Kredietbank. Peter de Jonge van de Socialisti sche Partij, die deze wantoe stand eerder onder de aandacht bracht, verklaart dat het een schrijnend voorbeeld van de groeiende sociale tweedeling is. Brandstichting in Middelburgse slaapkamer MIDDELBURG - De brand weer heeft gisteravond even na negen uur een brand in een wo ning aan de Vlasmarkt in Mid delburg geblust. Het lijkt er op dat de bewoner de brand in de slaapkamer zelf had aangesto ken. De brandweer kreeg de melding om dertien minuten over negen binnen; de bewoner belde zelf vanuit een telefooncel op. Toen de blussers arriveerden, was er niemand in de woning aanwe zig. De brandweer had het vuur snel geblust. Een bed in de slaapkamer werd vernield; in- dusief de rookschade wordt de schadepost op enkele duizenden guldens geraamd. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de brandweer rond middernacht een brand aan de De Ruiterstraat in Middelburg geblust. Een schuurtje bij een woning brandde uit. Ook hier was brandstichting de vermoe delijke oorzaak; de schade wordt geschat op tienduizend gulden. „Mensen hebben te eten, maar daar blijft het bij. Als er geen wachtlijst is bij het meldpunt, worden zij sneller geholpen en zijn er minder crisissituaties." De Jonge vervolgt dat de ge meente verantwoordelijk is voor haar inwoners. Opvang moet goed zijn geregeld. „Vorige maand dreigden er vier gezin nen in het Middengebied uit huis te worden gezet. Zij hadden ernstige financiële problemen. Dat is net niet gebeurd, maar de spanning was hoog. Wij vinden dat er heel snel politieke beslis singen moeten worden genomen om mensonwaardige situaties terug te dringen, te voorko men." Poortvliet geeft aan dat de te hoog opgelopen wachtlijst een aanwijzing is dat het slecht gaat met de economie in Vlissingen. Een andere oorzaak van de situ atie is dat in december 1998 de Wet schuldsanering natuurlijke personen is ingevoerd. „Als mensen ernstige schulden had den, konden ze faillissement aanvragen. Daar stonden we buiten. Die nieuwe regel moet juist faillissementen voorko men. Schuldenaren worden het 'beminnelijke traject' inge stuurd en daar zit onder meer de Gemeentelijke Kredietbank tussen." Het gevolg daarvan is dat de op vang meer en ingewikkelder aanvragen krijgt te verwerken. „Crisissen vragen heel veel aan dacht en tijd en er komt ook nog eens emotie bij. Met zijn tweeën hebben we momenteel zeventig schuldregelingen m behande ling en er lopen dertig inko- mensbeheren", stelt Poortvliet. Overleg Wekelijks is er overleg tussen medewerkers van het Meldpunt schuldhulpverlening, Sociale Zaken, de Gemeentelijke Kre dietbank en het Algemeen Maatschappelijk Werk. Daar worden de laatste aanmeldin gen doorgenomen en wordt be sproken hoe een probleem het beste kan worden opgelost. „Daarna kunnen we diegene een hulpverleningscontract aanbieden en een regeling voor schuldsanering en schuldbe middeling treffen." De schuldeisers zijn door een contract gerustgesteld. Ze we ten dat ze op termijn geld krij gen en ondernemen geen actie. Als de schuldeisers echter drie, vier maanden moeten wachten op uitsluitsel, raakt het geduld op en kunnen ze toeslaan. „Van daar dat nu telt dat we die wachtlijst wegwerken. Daar hebben we inderdaad meer mensen voor nodig." Reddingsboot op het water, surfer thuis VEERE - De reddingsboot Forel heeft gisteravond op het Veerse Meer naar een vermiste surfer gezocht. Na ruim een uur bleek dat de 23-jarige man inmiddels al op de wal was. Een zeer bezorgde vrouw belde de politie aan het begin van de avond: haar man was gaan sur fen, maar was nog niet terugge komen. De Forel voer rond half acht uit. Ook een helikopter van de politie speurde naar de sur fer. Rond kwart voor negen kwam de melding dat de man te recht was. De man was tijdens het surfen gevallen, had de mast op zijn hoofd gekregen en was enige tijd buiten bewustzijn geraakt. Liggend op zijn surfplank had hij daarna de wal bij Kortgene weten te bereiken. Daar belde hij aan bij een huis en keerde vervolgens met een taxi terug naar zijn vakantieadres in Ar- nemuiden. door Miriam van der Schot OOSTKAPELLE - Hout is niet saai, maar heeft juist een be paalde schoonheid en prikkelt de fantasie. Dat laat Wim Krull zien in zijn foto's die momenteel te bezichtigen zijn in het Zeeuws Biologisch Museum. In en om het museum zijn drie ten toonstellingen die met hout te maken hebben. De tentoonstelling 'De Ballade van het hout' is te zien in het lunchcafé van het museum. Op zwartwit foto's zijn de grillige vormen te zien van dode en le vende bomen. De foto's laten met alleen knoesten zien maar ook omgezaagde bomen die ja renlang geteisterd zijn door wind, water en lucht. Ook is er een afbeelding die meer doet denken aan het schilderij De Schreeuw dan aan een boom. Wie echter goed kijkt, ontwaart uiteindelijk toch een boom. De foto's zijn voorzien van ge dichten van Willem Enzinck. In zijn teksten legt de dichter uit wat voor een figuren hij in de fo to's ziet. Eén van zijn gedichten REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J.Schrier(chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L.Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl luidt: ..Tot in alle vezels ver groeid verwrongen, doemt het aanschijn op van een duivel, een oog blind, het andere als een vrouwenborst, uitpuilend en neus en mond verstomd in een krankzinnige grijns." Voorwerpen In de poort van het museum en de heemtuin zijn twee kleine ex posities ingericht die de moge lijkheden en functionaliteit van hout laat zien. Dat gebeurt door middel van houten sculpturen, muziekinstrumenten en ge bruiksvoorwerpen. Zo liggen er de bekende Zeeuwse 'Paere- messen' van Kees Wesdorp, wandelstokken van Koen van Rossum en een tafel van Zeeuw se iepen die eveneens gemaakt is door Wesdorp. In de heemtuin zijn bovendien nog verschillende sculpturen te zien van onder andere de kun stenaars Otto Koedijk en Jan Goossen. Bezoekers aan de tuin treffen abstracte dieren aan zo als een egel en een schaap. Aansluitend bij het onderwerp hebben Zeeuwse amateurs van de Schrijversvereniging Penne- vreugd gedichten over hout ge schreven. De gedichten zijn ge bundeld en bij de balie te koop. De foto-expositie is tot en met 20 juni te bezichtigen en de klei ne exposities bij de deur tot de heemtuin zijn tot en met 5 sep tember te zien. Ottosaurussen uit Robinia. Werk van Otto Koedijk in de expositie De Ballade van het Hout. De Middelburgse douanier Anton Datema vertrok vijf weken geleden namens de christelijke hulporganisatie Dorkas naar het Albanese plaatsje Korge om vluchtelingen uit Kosovo te helpen. De vluchtelingen worden in eerste instantie onderge bracht in de lokale sporthal en in een voetbalstadion. Later worden ze verspreid over gezinnen in de regio. Datema is ver antwoordelijk voor de logistiek. Enige tijd geleden voegde zijn vrouw zich bij hem. Vanuit het crisisgebied houden hij en zijn vrouw de PZC op de hoogte van hun bevindingen. foto Lex de Meester door Anke en Anton Datema Het bestaan van een hulpver lener kent ups en downs. Het ene moment gaat het moei zaam, omdat alles misloopt en het volgende moment zie je iets van hoop op een beter bestaan gloren. Vanmorgen ben ik begonnen met een gezamenlijk ontbijt met de andere teamleden. Nu het wat rustiger is, kunnen we daar aan ook wat meer tijd geven. De druk van het vele werk om alles op poten te krijgen, is wat weg gevallen.Hetloopteen beetje. er zit wat structuur in. Alle orga nisaties weten zo ongeveer wat er van hen wordt verwacht. Twee keer in de week komt er een groep van vijfhonderd vluchtelingen. Daar is beter mee om te gaan. Ik ga vandaag naar het Qutromikamp, een an der naar de dorpen, een volgen de naar het warehouse en weer een ander bezoekt de vergade ringen. Zo weet iedereen waar IZ^NLLIA^M kwers&aee sterhd&xpsos -ZlO/EtZM&zUWeM COR DE JONGE (Advertentie) Zaterdag Zondag Maandag MOLENTOCHT 22 Mei 23 Mei 1 24 Mei 1e pinksterdag 12.00-18 00 uur 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 23 Mei hij aan toe is. Ik zou samen met een tv-ploeg het kamp bezoe ken. De tv-ploeg kwam niet. Het is een mooi kamp geworden, echt een mooie plek om te kam peren. Maar ja, zij kamperen niet, die mensen wonen er. En ie der heeft zijn eigen verhaal. Dit kamp is opgezet door de Duit sers en heeft goede voorzienin gen. Het enige vervelende is dat er geen douches zijn. Maar daaraan wordt nog gewerkt. Het eten wordt bereid door de Salvation Army, eigenlijk door Kosovaarse jongelui die door de Army worden begeleid. De be doeling is dat ze het helemaal zelf gaan doen. Als je met de mensen van hier spreekt, wordt er ook veel ge klaagd, omdat er allerlei dingen verkeerd gaan. De klachten zijn niet altijd gegrond. Je moet maar eens een kamp van 2500 mensen runnen, dan hoor je de nare verhalen. Families die el kaar zijn kwijtgeraakt in hun vlucht en nu niet weten waar de ander is. En ook allen hebben de hoop terug te keren naar Koso vo. De organisatie vernacht dat er 65.000 vluchtelingen in de omgeving van Korge zijn. Ik moet er niet aan denken dat ze in de kou en de sneeuw nog op hun campingplek zitten. Opstelling: Grote Markt va. 10.00 uur Start: 11.30 uur Stop: tussen 13.30 en 16.00 uur in Veere bij Molen "De Koe' Feestelijke Finish Zeelandhallen c.a. 16.30-17.00 uur MET 0ANK AAN DE SPONSORS: Profile tyre center Tissink Hubro Vleesprodukten Douwe Egberts Tiemozon rolluiken-zonwering Tence! uitzendburo Zeelandhallen en alle adverteerders Organisatiecomité Molentocht Goes '99 Renault Auto Centrum Goes ZEELANDHALLEN Gemeente Goes Deltatruk/Midlandtruk uUtU into - 0113 - 221020

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 15