Mesu kent zijn beperkingen Literaire start Delta Profronde Wielrenner uit Middelburg hoopt op uitschieter in regiokampioenschap Kapelle toneel van wielerkampioenschap Domburgse ringrijders steken stokje voor parkoers profronde ZPR'84 begint slecht aan de nacompetitie agenda uitslagen ^coriCotroncL (XOJA JjL Zware opgave voor vrouwen Oostkapelle Titel Terneuzen begin successerie Andere locatie dressuurconcours Zuid-Beveland Gevarieerd gala in Kapelle Middelburg damkampioen Walcheren doorSven Remijnsen MIDDELBURG - Mei is een mooie maand voor Dennis Mesu. De renner uit Middelburg (27) maakte indruk in de wieler ronden van Kwadendamme (derde) en Yerseke (vierde). Me de daardoor is hij een van de fa vorieten voor het regiokam pioenschap bij de elite- en neo- amateurs, dat maandag in Ka- pelle wordt gehouden. Mesu is de man in vorm, maar kent zijn beperkingen. „Ik ben te regel matig. Ik zou wel eens vaker een uitschieter willen hebben." Dennis Mesu maakt zich op voor een overvol pinksterprogram ma. Morgen (zaterdag) ver schijnt hij, in het shirt van de Zeeuwse selectie, voor de derde maal in zijn carrière aan de start van de Delta Profronde. Maan dag is hij van de partij in het re giokampioenschap, en dinsdag doet hij - uitgerekend op zijn 28e verjaardag - mee aan de Ronde van Axel. Mesu: „Nor maal gesproken koers ik niet als ik jarig ben. Maar het gaat mo menteel zó goed, dat ik die kans niet wil laten liggen." De Middelburger kan niet wachten tot de dag dat hij 28 wordt, want die leeftijd heeft voor hem een magische klank. „Er wordt vaak gezegd dat de sterkste jaren van een wielren ner tussen zijn 28e en zijn 32e liggen. Daar houd ik me aan vast. Ik voel dat ik nog ieder jaar beter word. Dat is voor mij een stimulans." Decennium Winnen is geen alledaagse bele venis voor Dennis Mesu. De coureur van ZRTC Theo Mid delkamp is bezig aan zijn tiende seizoen bij de amateurs. In dat decennium heeft hij talloze koersen gereden, maar hij was slechts driemaal de beste. In 1996 won hij de Ronde van Zuiddorpe, en een jaar later kwam hij als eerste over de fi nish in de Ronde van Heikant. In datzelfde jaar werd hij Zeeuws kampioen tijdrijden. door Sven Remijnsen KAPELLE - Een groot aan tal Zeeuwse en Brabantse wielrenners maakt zich op voor de eerste editie van de regiokampioenschappen, die maandag in Kapelle worden gehouden. Doordat het dis trict Zeeland begin dit jaar is opgegaan in de regio Zuid- West. is de regionale titel strijd niet langer Zeeuws ge kleurd. Op het parkoers over 4650 meter, met start en finish op de Vroonlandseweg, wordt in acht categorieën gestreden om het eerste regiokam pioenschap. Bij de elite- en neo-amateurs hebben ruim zestig renners ingeschreven voor de koers over 102 kilo meter. Bij de junioren, die ze ventig kilometer voor de wie len krijgen, hebben veertig renners zich aangemeld. De wedstrijd over 51 kilometer bij de nieuwelingen moet het voorlopig doen met een klei ne twintig aanmeldingen. Bij de vrouwen doen circa vijftig rensters mee, onder wie een aantal junioren en nieuwe lingen. Huib Slabbekoom, de voor zitter van de organiserende wielerstichting uit Kapelle, verwacht veel bijschrijvin gen te kunnen ontvangen op tweede pinksterdag. Slabbe koom kreeg begin deze week van de KNWU (wielrenunie) te horen dat de trimmers niet mogen meedoen aan het kampioenschap voor cyclo- sportieven en veteranen. „De trimbonden hebben gepro beerd zich ertussen te drin gen, maar het zou vreemd zijn geweest als de wielren- unie dat had toegestaan. Het is een kampioenschap van de KNWU, niet van de trimbon den." Sindstweejaar staat de teller op nul. „Dat is wel eens frustre rend", geeft Mesu toe. „In een sport als wielrennen is de kans om te winnen ook zó klein. Ik ben een redelijke sprinter, maar tegen een renner als Wilfried Bastiaanse ben ik zo goed als kansloos. Als ik met hem in de kopgroep zit, zoals in Kwaden damme en Yerseke het geval was, probeer ik mijn koers op hem af te stemmen. Het grote verschil is dat hij veel meer klas se heeft dan ik." „Misschien ben ik niet brutaal genoeg. Ik neem weinig risico's en houd er niet van om te duwen Dennis Mesu is een van de favorieten voor het regiokampioenschap in Kapelle. „Ik voel dat ik nog ieder jaar beter word." foto Ruben Oreel en te wringen. Dat is een nadeel, maar ik heb nu eenmaal moeite met wringers. Dat zijn renners die niet alleen zichzelf, maar ook de andere coureurs in ge vaar brengen. In de eindsprint van de Wim Hendriks Trofee kwam ik ten val, omdat ik door Richard Coehorst van de weg werd gereden. Wie mij kent, weet dat ik de rust zelve ben, maar in eerste instantie was ik woedend op Coehorst. Ik was verschrikkelijk geschrokken. Door die val kan ik mijn schou der nog niet goed bewegen." Rivaliteit „Over het algemeen zijn de Zeeuwse renners wat meer be scheiden dan de Brabantse cou reurs. Wij zijn minder brutaal, maar compenseren dat door kracht. Toch bestaat er geen ri valiteitmet de renners uit Bra bant; het onderlinge contact is goed. Ik vind het een goede zaak dat ze nu meedoen aan het re giokampioenschap. Daardoor wordt het meer een echte wed strijd. Vorig jaar bijvoorbeeld stonden er twintig coureurs uit Zeeland aan het vertrek bij het districtskampioenschap. Een koers met zo weinig renners is het moeilijkste dat er is. Je moet met elke ontsnapping mee springen, of je nu wilt of niet." Aan stoppen denkt Mesu voor lopig niet; zijn beste jaren moe ten immers nog komen. Ook op de wielerwereld is hij nog lang niet uitgekeken. Soms komt Mesu voor een verrassing te staan, zoals afgelopen zondag na afloop van de Hart van Bra bant Trofee, toen de Middelbur ger door het Nederlands cen trum voor dopingvraagstukken (Necedo) werd opgeroepen voor de dopingcontrole. „Dat was me nog niet eerder overkomen. Ik ben niet gecon troleerd, want ik bleek alleen reserve te zijn. Maar ik vind het een goede zaak dat de doping controles ook in het amateur- wielrennen serieus worden ge nomen. Wat mijzelf betreft: ik neem wel eens een vitaminepil letje, maar daar blijft het bij. Ik wil gezond blijven. Fietsen is voor mij een liefhebberij, en do ping hoort daar niet bij. Het zou ook niet eerlijk zijn tegenover de anderen, en tegenover mij zelf. Ik wil op eigen kracht het beste uit mezelf halen." doorSven Remijnsen MIDDELBURG - Aan de voor avond van de 25e Delta Profron de wordt vandaag in de Burger zaal van het Middelburgse Stadhuis een literaire wieier- avond gehouden met Martin Ros en Peter Winnen. Martin Ros is uitgever en schrij ver van een aantal boeken over de wielersport, waaronder de biografie van Fausto Coppi. Ros leest in Middelburg voor uit ei gen werk. Daarnaast interviewt hij een tweetal Zeeuwse toppers van weleer: Jo de Roo en Piet van der Lijke. Peter Winnen, die tweemaal de beste was op l'Alpe d'Huez, de buteert in Middelburg als schrijver en dichter. Binnenkort verschijnt van Winnens hand een brievenboek, waarin hij te rugblikt op zijn rijke wieier- loopbaan. Behalve Ros en Winnen dragen tien Zeeuwen hun verhalen voor, die meedingen naar de eer ste prijs in een speciaal uitge schreven wedstrijd. De inzen dingen worden beoordeeld door een deskundige jurywaarin on der meer Hennie Kuiper plaats heeft. De literaire wieleravond begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. door Sven Remijnsen meente Veere is inmiddels een alternatieve route opgesteld. Het parkoers voert de renners nu via de Schelpweg langs de Van Dishoeckstraat, de Singel, de Roos j es weg en de Mezgerweg naar de Domburgseweg. De passage door Domburg is voorzien rond 12.15 uur. De start van de profronde vindt om 11.30 uur plaats op de Markt in Middelburg. MIDDELBURG - De route van de 25e Delta Profronde, die morgen (zaterdag) wordt ge houden, is op het laatste mo ment ingrijpend gewijzigd. De passage door Domburg, na 32 kilometer koers, is volledig om gelegd. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de wielrenners vanuit Westkapelle via de Schelpweg, de Weststraat, de Markt, de Ooststraat en de Domburgse weg naar Oostkapelle zouden rijden. Een medewerker van de organisatie ontdekte gisteren echter dat de Markt in Domburg zaterdag gestremd is, omdat er een wedstrijd ringrijden op het programma staat. Communicatie Volgens Lieu we Rienstra, de voorzitter van de Stichting In ternationale Ronde van Mid den-Zeeland, is er sprake van een communicatiestoornis met de gemeente Veere, waaronder Domburg valt. „De gemeente had al maanden geleden een vergunning afgegeven. Het is goed dat wij door een van onze medewerkers zijn ingelicht, want anders hadden de renners zaterdag in Domburg van de fiets gemoeten." In samenwerking met de ge- VLISSINGEN - ZPR'84, de ploeg die na een beslissingswed strijd het kampioenschap in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal aan Brouwershaven moest laten, is de strijd in de na- competitie slecht begonnen. De Bergenaren verloren thuis met 1-2 van Alliance. Smerdiek speelt nu - als winnaar van de derde periode - zaterdag thuis tegen ZPR en aanstaande maandag uit tegen Alliance. De winnaar van deze competitie mag dan vanaf 29 mei samen met Streefkerk, Nieuwdorp, SPS of DFS om twee plaatsen strijden in de derde klasse. _vrijdag_ Voetbal Eredivisie: Fortuna Sittard - NEC. Eerste divisie: FC Den Bosch - Helmond Sport. Voetbalkamp Peter van Vossen. Vijfde ronde in Kruiningen (aanvang: 18.30 uur). zaterdag- Dammen KNDB-bekercompetitie, tweede ronde. PWG 's-Gravenpolder - Datapool Plus/NDG (Nieuwegein); Lammeren- burg - Rinsumageest. Locatie: Huissen (Gelderland). Aanvang: 12.00 uur. Honkbal Driedaags toernooi Zeeuwse Honk. Eer ste dag honk- en softbaltoernooi voor mannen- en vrouwenteams. Deelname van ploegen uit Nederland, België, Oos tenrijk en Moldavië. Sportpark Oude VaartTerneuzen. Aanvang 9.00 uur. Motorcross Cross MSV De Uitlaat. Engelandweg Vlissingen-oost. Derde wedstrijd. Aan vang trainingen 10.30 uur. Aanvang wedstrijden 12.30 uur. Klassen 60cc, 80cc, 125cc junioren, 250/500cc junioren, 125cc senioren, 250/500cc senioren, ve teranen. Paardensport Concours hippique LR en PC Zuid-Beve land. Terrein familie Harinck tegenover Oosterscheldeziekenhuis in Goes. 9.00 uur: individuele dressuur paarden en po ny's klasse B, L, M en Z. 9.00 uur: sprin gen pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. 11.00 uur: springen paarden klasse B, L, M enZ. 13.00 uur: springen altarnatief parcours paarden klasse B, L, M en Z. 13.00 uur: tweede proef individuele dressuur paar den en pony's klasse B, L, M en Z. Run-bike-run Dick Schinkel-run-bike-run. Oost-Sou burg. Laatste wedstrijd voor het KPMG accountants runbikerun-circuit. Aan vang: 17,00 uur in de Kanaalstraat voor Omroep Zeeland. Afstanden: 4 x 1.7 km lopen, 3 x 5.4 km fietsen en 1 x 1.7 km lo pen, 1 x 5.4 km fietsen en 1 x 1.7 km lopen. Inschrijven: Cafe Karolingenburcht, Vlis- singsestraat47/55 te Souburg. Organisa tie: Dynamica. Tennis Eindtoernooi Zeeuwse jeugdkampioen schappen. Hulst, Willem Alexander- straat. Aanvang 09.45 uur.: eerste twee rondes jongens en meisjes t/m 10 en t/m 12 jaar. Turnen Nationaal kampioenschap wedstrijd sport (individueel). Organisatie gymnas tiekvereniging EMM. Sporthal 't Zwaan tje Terneuzen. Aanvang 9.00 uur. Eide 21.00 uur. Veldkorfbal Derde klasse N. Togo-Olympia, DVS'69- Vriendenschaar. A-jeugd: ADO-HKC, Fortis-Vriendenschaar, PKC 2-Swift, Tjo- ba-GKV/Nettorama. Voetbal Eredivisie: De Graafschap - Cambuur. Eerste divisie: ADO Den Haag - FC Gro ningen, WV - Go Ahead Eagles, Telstar - Excelsior, Heracles - Volendam, Emmen - TOP/Oss, Eindhoven - Veendam, Fc Zwolle - Haarlem, Dordrechf 90 - RBC. Zaterdagvoetbal. Na-competitie eerste klasse: Roda Boys-Arnemuiden. Na-competitie om één plaats in eerste klasse: Groote Lindt-Terneuzense Boys. LRCvrij. Na-competitie om één plaats in tweede klasse: Kruiningen - Apollo. Tholense Boys vrij. Na-competitie om behoud derdeklasse- plaats: SPS - DFS. Na-competitie periodekampioenschap vierde klasse B: Smerdiek - ZPR'84 of Al liance - Smerdiek. (Advertentie) Portadella champignons Grote kastanjechampignons met een zachte milde smaak. Vers op o Bakje 250 gram t van 4.99 v< Aanvang van de wedstrijden 14.30 uur. Zondagvoetbal. Na-competitie eerste klasse: De Valk - Desk (18.00 uur). Na-competitie promotie/behoud één plaats in de derde klasse: MOC'17 - Mid delburg (18.00 uur.), Unitas'30 - RCD (18.00 uur). Na-competitie om één promotieplaats naar vijfde klasse: Biervliet - Schijf (18.00 uur). Beker. Halve finales districtsbeker reser veteams: Rood Wit W 2 - Veere 2. Vrouwen: halve finale districtsbeker: Oostkapelle - Stedoco. Aanvang 17.00 uur. Eerste Paul van der Hooft-toernooi. Deelnemende ploegen: IJzendijke, Aar denburg, Sluiskil, Philippine en een gele genheidselftal. Sportcomplex IJzendij ke. Aanvang: 12.00 uur. Laatste wedstrijd begint om 16.30 uur. Vlissingen. Jeugdtoernooi SV Walche ren, D-pupillen. Locatie: sportpark Bone- dijke. Aanvang: 9.30 uur. Jeugdtoernooi Schoondijke. Voor C-, E- en F-elftallen. Aanvang 12.30 uur. Wielrennen Internationale Delta Profronde. Middel- burg-Goes (afstand 200 kilometer). Start: 11.30 uur. Wielerronde Oost-Souburg. 18.30 uur: nieuwelingen (40 kilometer), 19.30 uur: cyclosportieven (50 kilometer). Start en finish: Kanaalstraat, Oost-Souburg. Zaalvoetbal Elfde IZV-toernooi. Zaalvoetbaltoernooi in de open lucht. Deelname van 48 man nen- en 12 vrouwenteams, waaronder teams uit Polen, Slovenië, Oekraïne, Oostenrijk, België Duitsland, Italië en Ne derland. Sportvelden Graauw. Aanvang 10.00 uur, finales omstreeks 18.30 uur. De deelnemende ploegen. Mannen: ABAB Hulst, HWD Rotterdam, Initial Va- rel Goes, Pilki Noznej Lodz (Polen), Ros Beyaert Hulst, Ukraina 1 Lviv (Oekr) pou le A, Ca di Sola Castelvetro (I), De De Drie hoek Hulst, Leugenboom Hoek, Luc- tor'88 Heinkenszand, Vianen, Ds Weja Wehl poule B; Arrow Hulst, Grazka Lodz (PL), 't Laantje Kloosterzande, Sporting Maluku Sittard, Trade Union Slovakia Trencin (Slowakije), Weert poule C; Avanti Lodz (PL), Casteels/De Meerpaal Hulst, Kok/Blue Boys Leeuwarden, Tiele- man Kloosterzande, De Tobbers Schie- OOSTKAPELLE - Het vrou wen-elftal van Oostkapelle staat zaterdag voor een vuur proef. In de halve finale van de districtsbeker speelt de ploeg van Hennie Franke op eigen veld tegen het sterke Stedoco uit Hoornaar (bij Gorinchem). Stedoco komt uit in de hoofd klasse, de hoogste klasse van het Nederlandse vrouwenvoetbal, en eindigde daarin op de derde plaats. Oostkapelle speelt een klasse lager en eindigde op dat niveau eveneens als derde. In een oefenduel aan het begin van dit seizoen met Oostkapelle, was Stedoco duidelijk te sterk: 4-1. „We zullen een stukje boven onszelf moeten uitstijgen om te winnenmaar in de beker is van- alles mogelijk", stelt Franke op voorhand. dam, Trencin Stings Trencin (SL) poule D; Bal Boys Utrecht, GTI Hulst, Heinsman Ridderkerk, Immendorf (Oostenrijk), Ukraina 2, De Zaak Hulst poule E; BNG Budel, Fam. Boys Zaamslag, Hen Pol Lodz, Max Korting Hulst, Rapid Dubnica (Slow), Wentzler Pauwels Vogelwaarde poule F; FC Alfa Dubnica (Slow), Brands Tilburg, Donkiesjot Sittard, IZV Klooster zande, Turp Zaamslag, Zespol Lodz pou le G; Avanti Stiens, IBS Kloosterzande, Pet Shop Boys Edinburgh (Schotland), Salos Sieradz (PL), Verbrugge termin. Terneuzen, De Zaak 2 Hulst poule H. Vrouwen: Achilles '29 Groesbeek, Char lie Hair Kloetinge, Hontenisse, Sporting Maluku Sittard, Van der Sluys Spijkenis- se, Zuidland 2 poule I; Avanti Stiens, Eg- germont Hulst, Gloria UC Baarle Nassau, Kagraner Kickers Wenen (O), De Treffers Groesbeek, Zuidland 1, poule J. .zondag— Voetbal Eredivisie: NAC - Ajax, FC Utrecht - PSV, AZ - MVV, Feyenoord - Vitesse, RKC - Ro da JC, Willem II - FC Twente, Heeren veen - Sparta. IBS-Cup. Internationaal zaalvoetbaltoer nooi in de open lucht. Sportvelden Graauw. Aanvang 12.45 uur, finales om streeks 17.30 uur. maandag— Darten 501-toernooï. Café 't Hart van Middel burg, te Middelburg. Aanvang 13.00 uur. Honkbal Driedaags toernooi Zeeuwse Honk. Tweede dag honk- en softbaltoernooi voor mannen- en vrouwenteams. Deel namevan ploegen uit Nederland, België, Oostenrijk en Moldavië. Sportpark Oude VaartTerneuzen. Aanvang 9.00 uur. Tennis Eindtoernooi Zeeuwse jeugdkampioen schappen. Hulst, Willem Alexander- straat. Aanvang 09.45 uur. Turnen Halve finales nationaal kampioenschap topsport (individueel). Organisatie gym nastiekvereniging EMM. Sporthal 't Zwaantje Terneuzen. Aanvang 9.00 uur. Einde 17.00 uur. Atletiek Pinksterwedstrijden Hulst. 43e editie van de atletiekwedstrijden van RKHAV. Atletiekbaan aan de Willem Alexander- straat te Hulst. Aanvang 11.30 uur. Golf Pinksterwedstrijd Woeste Kop. Locatie: Axel. Aanvang: 14.00 uur. Honkbal Driedaags toernooi Zeeuwse Honk. Der de dag honk- en softbaltoernooi voor mannen- en vrouwenteams. Deelname van ploegen uit Nederland, België, Oos tenrijk en Moldavië. Sportpark Oude VaartTerneuzen. Aanvang 9.00 uur. Jeu de boules Tête-a-tête-toernooi. Organisatie Club Jeu de Boules Middelburg .Terrein aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Aan vang 16.00 uur. Motorcross Beker MC De Sproeier. Oude Polderweg Wemeldinge. Aanvang trainingen 10.30 uur. Aanvang wedstrijden 12.30 uur. Klassen: 60cc, 80cc, 125cc, 250/500cc, off the road. Paardensport Internationaal concours hippique LR Oranjejuiters en Ponyclub De Klepper- tjes, aan de Sportlaan te Axel. 8.00 uur: springen paarden en pony's klasse B. 8.30 uur: individuele dressuur paarden en pony's klasse B, L, M, en Z. 8.30 uur: springen paarden klasse L. 12.30 uur: springen pony's klasse M, Z en ZZ. 13.30 uur: parade. 14.15 uur: springen paarden klasseZen ZZ. 15.15 uur: Haflingershow. 15.30 uur: springen paarden klasse M. 16.30 uur: stunttheam TheThunderguys. 17.00 uur: Masterspringen klasse Z. Tennis Eindtoernooi Zeeuwse jeugdkampioen schappen. Finaledag. Hulst, Willem Alexanderstraat. Voetbal Zaterdagvoetbal. Na-competitie één plaats in eerste klasse: LRC - Groote Lindtof Terneuzense Boys - LRC. Na-competitie om één plaats in tweede klasse: Tholense Boys - Kruiningen of Apollo -Tholense Boys. Na-competitie periodekampioenschap vierde klasse B: Alliance - Smerdiek of Smerdiek - ZPR'84. Zondagvoetbal. Na-competitie eerste klasse: JVC'31 - De Valk. Na-competitie promotie/behoud één plaats in de derde klasse: RCD - MOC'17, Middelburg - Unitas'30. Na-competitie om één promotieplaats naar de vijfde klasse: Oudemolen - Bier vliet of Schijf - Oudemolen. Aanvang wedstrijden 14.30 uur Bekervoetbal. Districtsbeker, halve fina les: TEC - Gemert, Tricht - winnaar Uni tas'30 - Hoek. Aanvang wedstrijden 15.00 uur. Wielrennen Regiokampioenschap Zuid-West. Loca tie: Kapelle. 11.00 uur: dames (56 kilome ter), junior-dames (42 kilometer) en nieu welingen-dames (32,5 kilometer). 13.00 uur: junioren (70 kilometer). 13.02 uur: nieuwelingen (51 kilometer). 15.00 uur: elite en neo-amateurs (102 kilometer). 15.02 uur: cyclosportieven en veteranen (70 kilometer). Start en finish: Vroon landseweg, Kapelle. Dammen door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Het kampi oenschap van Terneuzen van de derde klasse bleek donder dagavond tijdens de receptie slechts het begin van een suc cesserie. Volgens voorzitter Eddy Dobbeleir gaat de club door tot het aan 'het gaatje'. Met andere woorden: de am bities moeten volgens hem binnen korte tijd bekroond worden met het eersteklasser schap. De Terneuzense preses memo reerde in zijn openingswoord de slechte start. „Dat viel ons tegen. Een uitstekende serie na de winterstop was het be wijs dat Terneuzen cle terechte kampioen was", zei Dobbe leir. „Dit lijkt niet zo moeilijk met een selectie die voor het me rendeel uit spelers van buiten Terneuzen bestaat. Maar ie- Terneuzen hield donderdagavond een receptie naar aanleiding van het behaalde kampioenschap in de derde klasse van het zondagvoetbal. foto Charles Strijd dereen weet dat men zonder aantrekken van spelers van buitenaf zichzelf veroordeeld tot het spelen van een figuran tenrol. Een rol die Terneuzen niet past en ook niet wenst te vervullen. Terneuzen blijft een vereniging met ambitie. Versterking van de selectie is daarom noodzakelijk." Walchers kampioenschap: Aagtekerke- Souburg 9-6, Lammerenburg-Middel- burg 6-6, Lammerenburg 2-Oostkapelle 5-8, Gapinge-Souburg 2 7-7, Souburg- Middelburg 4-10, Aagtekerke-Lamme- renburg 2 4-10, Aagtekerke-Lammeren- burg 5-8, Gapinge-Lammerenburg 2 5-8, Souburg 2-Oostkapelle4-10, Lammeren- burg-Souburg 12-3, Middelburg-Aagte- kerke 11-2, Oostkapelle-Gapinge 4-7, Lammerenburg 2-Souburg 2 3-12 Judo Bratislava. EK, eerste dag. Vrouwen. - 48 kg. Eerste ronde: Karagiannopoulo (Gri) wint van Klopstra ippon. Klopstra uitge schakeld. - 70 kg. Eerste ronde: Bjeljaje- va (Oek) w.v. Zwiers waza-ari. Herkan sing: Zwiers w.v. Rambault (Fra) ippon. - 78 kg. Eerste ronde: Rakels (Bel) w.v. Kienhuisyuko. Herkansing: Richter(Roe) w.v. Kienhuis koka. Kienhuis uitgescha keld. 78 kg. Eerste ronde: Rodina (Rus) w.v. Van der Spil waza- ari. Herkansing: Olivier (Bel) w.v. Van der Spil waza-ari. Van der Spil uitgeschakeld. Mannen. - 60 kg. Eerste ronde: Kovacs (Hon) w.v. Starmans na beslissing scheidsrechters. Starmans uitgescha keld. - 90 kg. Eerste ronde: Huizinga w.v. Goegava (Geo) ippon. Tweede ronde: Huizinga w.v. Hanzel (Dui) ippon. Derde ronde: Huizinga w.v. Kejza (Pol) ippon. - 100 kg. Eerste ronde: Soares (Por) w.v. Sonnemans ippon. Sonnemans uitge schakeld. 100 kg. Eerste ronde: Van der Geest w.v. Csosz (Hon) ippon. Tweede ronde: Pepic (Slw) w.v Van der Geest ip pon. Herkansing: Van der Geest w.v. Ga lante (Ita) ippon. Sportprijsvragen Lucky 10: 3-7-19-22-27-29-34-35-44-52- 53-54-55-57-68-72-77-78-79-80 (onder voorbehoud). Tennis St. Pölten. Mannen, 850.000 gulden. Kwartfinales: El Aynaoui (Mar/6) - Canas (Arg) 6-3 7-5, Rios (Chi/2) - Koubek (Oos) 5-3 afgelast. Wielrennen Ronde van Italië. Vijfde etappe, Terme Luigiane - Monte Sirino: 1Gonzales (Col 147 km in 4.11.47,2. Dï Luca (Ita) 0,05,3. Jalabert (Fra) 0.06,4. Pantani (Ita), 5. Got- ti (Ita), 6. Savoldelli (Ita), 7. Frigo (Ita), 8. Rebellin (Ita) 0.08,9. Simoni (Ita) 0.09,10. Camenzind (Zwi) 0.16; Nederlanders: 123. Blijlevens 16.59, 131. Van Kessel, 136. Van Heeswijk, 137. Vries. Algemeen klassement: 1. Jalabert 21.26.18, 2. Di Luca 0.07, 3. Rebellin 0.14, 4. Savoldelli (Ita) 0.16,5. Pantani (Ita), 6. Frigo,7. Gotti, 8. Simoni 0,19, 9. Camenzind 0.26, 10. Axelsson (Zwe) 0.27; 97. Blijlevens 16.39, 111Van heeswijk 17.44,149. Vries 30.36, 155. Van Kessel 36.02. GOES - Het concours van de landelijke rij vereniging Zuid- Beveland van komende zater dag is verplaatst naar Goes. De wedstrijden, die om 9.00 uur be ginnen, worden gehouden op het terrein van de familie Harinck tegenover het Ooster scheldeziekenhuis. Het con cours zou oorspronkelijk wor den gehouden op de gedempte sluizen in Hansweert, maar de toestand van dit terrein is te slecht. Midi Libre. Tweede etappe, Saint-Afri- que - Castelnaudary: 1. Vinokoerov (Kaz) 158,5 km in 4.06.41 (38,551 km/uur), 2. Blaudzun (Den) 0.02,3. Dufaux (Fra) 0.03, 4. Desbiens (Fra), 5. Barthe (Fra) 0.06,6, Moncassin (Fra), 7. Piil (Den), 8. Lombar- di (Ita), 9. Commesso (Ita), 10. Simon (Fra Derde etappe: tijdrit Perpignan - Per- pignan: 1. Belli (Ita) 21.4 km in 26.25, 2. Martinez (Spa) 0.07, 3. Magnan (Fra) 0.13, 4. Vinkourov (Kaz) 0.17, 5. Streel (Bel), 6. Blaudzun (Den) 0.28, 7. Moreau (Fra) 0.29, 8. Dufaux (Zwi) 0.44, 9. Van Hyfte (Bel) 10. Langella (Fra) 0.47. Alge meen klassement: 1. Martinez 8.49.16,2. Maignan 2.07,3. Streel 2.10,4. Belli 2.46, 5. Vinkourov 2.47,6. Desbiens (Fra) 2.51, 7. Kyneb (Den) 2.54, 8. Blaudzun 3.04,9. Moreau 3.15,10. Dufaux 3.23. KAPELLE - Vandaag wordt voor de eerste keer het Kapels Sportgala gehouden. Plaats van handeling is sporthal Groene Woud in die plaats. Het gala begint om 19.00 uur en is een mengelmoes van sport, muziek en entertainment. Te vens worden de sportman of - vrouw, sporttalent, sportploeg en sport vrij williger van 1999 gekozen. De genomineerden in de eerste categorie zijn wielren ner Richard Slabbekoom, hard loper Jan van der Weijde en rui ter Laurens van Lieren. Voor sporttalent zijn amazone Rilana Ruissen en turnster Ni cole Casteleijn genomineerd. Voor beste sportploeg komen de basketballers van de Smokkel- hoek en het tumteam van WIK in aanmerking. VLISSINGEN - De dammers van Middelburg zijn kampioen van Walcheren geworden. Aan de finaleronde deden naast het team van Middelburg Lamme renburg, Aagtekerke en Sou burg mee. In de eerste ronde nam Aagte kerke de leiding door een over winning op Souburg. Titelver dediger Lammerenburg speelde gelijk tegen Middelburg. In de volgende ronde kwam Middel burg samen met Lammerenburg aan de leiding door zeges op res pectievelijk Souburg en Aagte kerke. In de laatste ronde won Middel burg van Aagtekerke en ver sloeg Lammerenburg Souburg. Beide ploegen eindigden hier door met zeven wedstrijdpun- ten. Doordat de onderlinge wedstrijd in remise was geëin digd, was het aantal behaalde bordpunten doorslaggevend. Middelburg had een punt meer behaald en mocht zich daardoor Walchers kampioen noemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 28