Breskens ziet kansen slinken Hoofdprijs voor levensgenieter Demonstratie met fijne kneepjes Stijlvol slot voor poolkampioen Meeuwen houdt een water kansje SSV houdt stand met tien tegen elf Goes sluit seizoen af met nederlaag Tholense Boys kan het karwei tegen Rillandia afmaken Promotie op de tocht na 4-2-verlies in uitwedstrijd tegen MOC'17 Zwaar programma Hoek Kloetinge strijdtoneel van halve finales beker uitslagen door Aector Dooms BERGEN OP ZOOM - De kan sen voor Breskens op promotie naar de derde klasse van het zondagvoetbal zijn door een 4- 2-nederlaag in een spectaculair duel met MOC'17 flink geslon ken. De Zeeuws-Vlamingen moeten in de nacompetitie zon dag in de return tenminste met twee doelpunten verschil van MOC wannen om een vroege uit schakeling te voorkomen. Het doelpunt van Hugo van Leeu wen in blessuretijd zou weieens doorslaggevend kunnen zijn. De ploeg van trainer Hans van de Rafelaar had het negatieve resultaat in Bergen op Zoom deels aan zichzelf te wijten. Breskens gaf tegen MOC twee keer een riante positie uit han den. In eerste instantie verliep alles, met een 1-0 voorsprong bij de rust, volgens plan en ook na de 2-2 halverwege de tweede helft leek er nog niets aan de hand. De vreugde was echter van korte duur. want een mi nuut later kreeg invaller Jeroen Homstra alle vrijheid van de Breskense verdedigers om zijn ploeg naar 3-2 te schieten. Een cruciaal moment, zo wist ook Van de Rafelaar. „Wat een onvolwassenheid van de ploeg", reageerde de trainer na afloop ontgoocheld. Ook bij de andere doelpunten zag de Zeeuws- Vlaamse verdediging er niet goed uit, maar ook de thuis ploeg kende achterin de nodige problemen. Aantrekkelijk Het was niettemin een aardige wedstrijd, op sportpark Rozen- oord. In de tweede minuut nam Breskens, dat zonder Eddie Buysse (rugblessure), Carlo de Smit (vakantie) en de niet fitte Mario Corthals (viel na rust in) aan het duel begon, bijna een voorsprong. Een afstandsschot van Serge Nöthen raakte de on derkant van de lat. Het was het sein voor een aantrekkelijke partijdie geen moment verveel de. Het eerste kwartier was voor Breskens, maar daarna kregen de Brabanders via Jochem Jon- gepier (voorlangs) en Marco Koopman (uitstekende reflex van doelman Roy den Dunnen) mogelijkheden om de score te openen. De gevaarlijke Edwin Coppens stuitte nog een keer op Den Dunnen, maar Breskens nam het initiatief weer over en was op het middenveld de tegen stander de baas. Halverwege stuurde Mark Boeckhout op links de ongrijpbare Brian Ver hulst weg. Verhulst, die zijn schorsing van vier duels er net had opzitten, zette zijn ploeg met een fraaie lob op een 1-0 voorsprong. Even later had El- Miriam Oremans (links) en Stephanie Rottier gaven een demonstratie. foto Charles Strijd door Peter van Kouteren HLTLST - De sterkste Neder landse tennisspeelster, Miriam Oremans, verzorgde gisteren in Hulst met Stephanie Rottier een demonstratie. De aanvan kelijk uitgenodigde Amanda Hopmans moest verstek laten gaan, omdat ze in Berlijn was doorgedrongen tot het hoofd toernooi. Miriam Oremans, uitgeschakeld in Antwerpen, was een meer dan waardige vervangster. Het tweetal was vrijwel de he le dag van de partij en sloot de tennisclinic af met een onder ling duel. Dat werd in het voordeel van Miriam Oremans beslist. Tennisvereniging Hulster Am bacht mocht met recht terug kijken op een perfecte clinic, waarin jong en oud zich met tennis vermaakte. In de och tenduren vermaakten Ore mans en Rottier zich met veel jeugd, die onder leiding van tennisleraard Richard Bral uit Sint-Jansteen de fijne kneep jes van de sport, kreeg aange leerd. Miriam Oremans, met afstand nummer één in Neder land, genoot ervan en zei dat ze aangenaam was verrast over het niveau. „Ik ben benieuwd wat daar uiteindelijk van te rechtkomt." Tennislerares Stephanie Rottier, die het spelen van toernooien heeft afgezworen en zich sinds kort toelegt op een carrière als ten nislerares, beleefde zichtbaar plezier aan een hernieuwde kennismaking met een voor haar vertrouwde omgeving. Na een demonstratie met rol stoeltennissers speelden beide vrouwen een gemengd dubbel met burgemeester Toine Kes- sen (aan de zijde van Oremans) en wethouder Ben Picavet. In de afsluitende demonstratie- partij, die druk werd bezocht, kreeg het tweetal meer dan eens de handen van het pu bliek op elkaar. mar Lauret, die zwakke met sterke momenten afwisselde, pech. Zijn kopbal uit een vrije trap van Verhulst ging via de vingertoppen van doelman Ro nald van Leeuwen tegen de paal. In de tweede helft bleef Robin Buitendijk (ziek) in de kleedka mers achter. Mario Corthals ging op het middenveld spelen. Ook trainer Neelemans voelde zich verplicht tot een wissel. „Voor de rust speelden we te tam." In de tweede helft gooide MOC alles in de strijd, waarbij invaller Jeroen Homstra een be langrijke rol opeiste. Aanvoer der Vick Karman ging zich nadrukkelijker met het spel be moeien en daarop moest Bres kens het antwoord schuldig blijven. Een kopbal van Karman stuitte via de paal terug in het veld, waarna Homstra via het hoofd van verdediger Serge Laprade raak kopte: 1-1. Aan de andere kant had Boeckhout op aange ven van Lauret moeten scoren, maar de aanvaller faalde oog in oog met doelman Ronald yan Leeuwen. In drie krankzinnige minuten werd er drie keer gescoord, waarbij de Breskense verdedi ging tekort schoot. Coppens reageerde op gepaste wijze op een lange bal: 2-1. Een fraaie so lo van Angelo Cornelis stelde Boeckhout in staat 2-2 te sco ren. Terwijl de Zeeuws-Vlamin gen nog nagenoten van die tref fer, scoorde Jeroen Homstra 3- 2. Na een individuele actie schoot Lauret naast, maar in blessuretijd bezorgde Hugo van Leeuwen met een fraai hoog standje Breskens een kater: 4-2. „Wij hebben de kans op 3-3 la ten liggen", aldus Van de Rafe laar. MOC'17-Breskens 4-2 (0-1). 23. Bri an Verhulst 0-1, 50. Jeroen Homstra 1-1, 63. Edwin Coppens 2-1, 65. Mark Boeckhout 2-2, 66. Jeroen Homstra 3-2, 91. Hugo van Leeu wen 4-2. Scheidsrechter: W. Broek hoven (Middelburg). Aantal toe schouwers: 250. Gele kaart: Richard van Heel (MOC), Serge Laprade, Serge Nöthen (Breskens). Breskens: Roy den Dunnen; Serge Laprade, Tonnie van Vooren, Robin Buitendijk (46. Mario Corthals), Pe ter de Putter; Serge Nöthen, William Faes-, Angelo Cornelis, Brian Ver hulst; Mark Boeckhout, Elmar Lau ret. van onze sportredactie GOES - Goes heeft de competi tie in de eerste klasse met een nederlaag besloten. Op eigen veld ging de ploeg van trainer Hugo Barends met 3-2 onderuit tegen De Valk. Het duel was niet meer van belang, Goes was al gedegradeerd. Goes was in de eerste helft de betere ploeg en kwam verdiend op voorsprong door Marnix Hendriks. Meteen na rust kende Goes een zwakke fase, hetgeen meteen werd afgestraft. Barry Jansen scoorde tweemaal. Die zelfde speler schoot in de 68e minuut uit een vrije trap nog maals raak: 1-3. In de 75e mi nuut bepaalde Marnix Hen driks de eindstand op 2-3. Goes krijgt volgend seizoen ver sterking van Stefan Scholten (Kapelle) en Pearl Doesburg (Kloetinge). Van de huidige se lectie vertrekt niemand. Goes-Dc Valk 2-3 (1-0). Mamix Hendriks 1-0, Barry Jansen 1-1,1-2, 1-3, Mamix Hendriks 2-3 Scheids rechter: M. Haak (Gorinchem). Aan tal toeschouwers: 250. Goes: Marl-Jan Goud; André Voogd, Jan-Willem de Kok, Rik van Sluis; Rosano Acton (40. Sebastian Ver burg), Mart van de Guchte, Serge Barrevoets, Michel Jonckman; Rin- ze Back (45. Ardil Fertoule), Mamix Hendriks, Jimmy Nieuwdorp (60. Peter Nieuwdorp). van onze sportredactie HOEK - Voor hoofdklasser Hoek eindigt de competitie za terdag met een thuiswedstrijd tegen Volendam (15.00 uur). Het seizoen kan daarna in het gun stigste geval nog een lange na sleep krijgen. De kampioen van de hoofdklas se speelt in de komende weken een dubbel programma tegen de twee kampioenen uit de andere twee hoofdklassen. Dat zijn IJs- selmeervogels en Noordwijk. De inzet is de landstitel bij de zaterdagamateurs. De Zeeuws-Vlamingen kunnen zaterdag in de thuiswedstrijd tot kampioen worden gekroond als ze zelf winnen en Dovo op ei gen veld gelijkspeelt of verliest in de derby tegen GVW. Dat zou betekenen dat Hoek iri de vol gende weken een zwaar pro gramma krijgt. Donderdag volgt dan eerst de bekerwed strijd tegen Unitas'30 in Etten- Leiu', een wedstrijd voor de hal ve finale. Het programma (als Hoek de ti tel haalt) in de kampioenscom petitie is als volgt: Zaterdag 22 mei: Noordwijk- Hoek, maandag 24 mei: Hoek- IJsselmeervogels, zaterdag 5 ju ni: Hoek-Noordwijk, zaterdag 12 juni: IJsselmeervogels-Hoek. van onze sportredactie BREDA - Op het terrein van hoofdklasser Kloetinge worden zaterdag 15 mei de halve finales van de beker in het district Zuid I gespeeld voor A-junioren en D-pupillen. Bij de A-junioren moet Terneu- zense Boys Al het opnemen te gen Halsteren Al en de winnaar van de wedstrijd Papendrecht A2-Rijsoord Al. Terneuzen Dl treft in de halve finale Roosen daal Dl en Leerdam Sport '55 Dl. De eerste wedstrijd van de D- pupillen begint om 10.00 uur en de A-junioren beginnen om 11.00 uur. De winnaars van de halve finales nemen zaterdag 5 juni deel aan de districtsfinale in Dongen. De halve finale voor B- en C-ju- nioren wordt evenens 15 mei ge speeld bij Rood-Wit in Sint Wil- librord. Zeeland wordt daar vertegenwoordigd door Oost- kapelle BI en HW'24 Cl. Oost- kapelle neemt het op tegen FC Bergen BI en Leerdam Sport'55 BI en HW'24 krijgt als tegen- standers Internos Cl en de win naar van de wedstrijd GJS Cl- Kozakken Boys Cl. doorRon de Waal LAGE ZWALUWE - Om zich een goede uitgangspositie te verwerven voor promotie naar de tweede klasse moest Tholen se Boys gistermiddag Zwaluwe verslaan. De ploeg van trainer Paul van Buuren slaagde in deze missie, won met 3-2 en kan mor gen op eigen veld tegen Rillan dia het karwei afmaken. Ondanks het ontbreken van de spitsen René van de Berge en Jo- han Groenewegen begon Tho lense Boys niet afwachtend aan het duel. „Daar hebben wij de ploeg niet voor, stelde oefen- meester Van Buuren. Het eerste halfuur was voor Tholense Boys en de formatie kwam verdiend op een 1-0-voorsprong door Said Oumhammed. Na de pauze viel Tholense Boys ver terug en zag het Zwaluwe steeds drei gender richting het zestien-me- tergebied komen. Door twee snelle doelpunten van spits Wesselius keek de ploeg van Van Buuren plotseling tegen een 2- 1-achterstand aan. Tholense Boys leek rijp voor de slacht, maar de ploeg toonde veerkracht. Oefenmeester Van Buuren bracht vervolgens Vin cent van Westen in het veld voor de leeggespeelde Said Oum hammed. Dit bleek achteraf een gouden wissel, want enkele mi nuten na zijn entree bracht Van Westen zijn ploeg met een ge richte kopbal weer op gelijke hoogte: 2-2. Vijf minuten voor tijd kreeg Tholense Boys zelfs nog de kans om de volle winst te pakken. Wim Schot werd in het straf schopgebied onderuit gehaald en uit de toegekende penalty zorgde Johan Schot voor de te rechte overwinning. Trainer Paul van Buuren is er vast van overtuigd dat zijn ploeg het cruciale duel tegen Rillandia ook in winst om zal zetten. „Mijn hart zegt dat het goed komt." Tholense Boys: Alex Hoogendoom; Arie de Draaijer, Hassan EL Jilali, Roy Streng, Michael de Jong; Johan Schot, Piet den Boef, Jeroen Nieuw koop, Rick van Overveld, Wim Schot (85. Carlo Heyboer), Said Oumhammed (70. Vincent van Wes ten). door Wim de Vos WESTDORPE - Kampioen De President heeft de competitie poolbiljarten van het district Kanaalzone in stijl afgesloten. Op de laatste speeldag versloe gen de Terneuzenaren de reser ves van De Tukker met 5-1 en kunnen zij zich dus definitief op gaan maken voor de strijd om het Nederlandse kampioen schap. Op de slotdag van de competitie was het team van Biljartcen- trum Hulst weer eens een disso nant. Voor de derde maal in deze competitie kwam de formatie uit de Reynaertstad niet opda gen. Nu stonden de spelers van Cody's uit het Belgische Zelzate voor niets te wachten. De Hulstenaren krijgen boven op de reglementair verloren wedstrijden ook nog eens negen wedstrijdpunten in mindering. De strafcommissie van de Pooï- bond Kanaalzone moest daar naast nog een straf uitspreken. Het team van De Gravin uit Westdorpe kreeg vier punten in mindering omdat tot tweemaal toe het wedstrijdformulier niet werd ingeleverd. Op de laatste speeldag werden er geen verrassingen meer geno teerd en veranderde er daardoor weinig meer aan het klasse ment. New Gravin eindigde als derde ondanks een gelijk spel tegen Dream Team (3-3). Het Belgi sche Tricky Hot Shot verzeker de zich van de vijfde plaats door een 2-4 zege op Roskam terwijl Zondagsvermaak niet verder kwam dan een gelijk spel tegen De Tukker. Vice Presidents klopte De Witte Leeuw met 5-1, First Ladies verloor met dezelfde cijfers van de reserves van Cody's en het treffen tussen De Gravin en The Riff eindigde onbeslist: 3-3. Het Rapid Schaaktoernooi in Hoek kende een uitstekende bezetting. foto Charles Strijd Leo Boeye wint schaaktoernooi in Hoek door Raymond de Frel HOEK- Het zesde Open Zeeuws-Vlaams Rapid Schaaktoernooi kende gisteren een spannende ontknoping. Tot het moment waarop de printer de uitslag op papier zette, zaten de deelnemers en organisatie in span ning. Er waren immers vier spelers die zes punten hadden behaald. Antwerpenaar Leo Boeye mocht uiteindelijk de prijs mee naar huis nemen, omdat hij van de vier winnaars de sterkste tegenstanders had verslagen. Leo Boeye liet in het Hoekse dorpshuis zien dat hij een specialist is in eendagstoernooi- en. Voor de Belgische levensgenieter hoeft een toernooi ook niet langer te duren. „Als een toernooi twee dagen duurt, ben ik de tweede dag niets waard. Dan heb ik een ka ter", zei de Vlaming. Boeye had te kampen met zware tegen stand. In de laatste partij tegen directe con current Gozewijn van Laatum, had de Belg aan een remise genoeg om het toernooi op zijn naam te schrijven. De internationaal meester uit Dordrecht won echter, waar door ook Van Laatum op zes punten eindig de. Van Laatum liet zich eerder in het toer nooi verrassen door Oostburger Koen Leen- houts. Leenhouts deelde de favoriet in de vierde ronde een harde klap uit, maar kreeg in de zesde ronde een tik terug van Boeye. De winnaar speelde met een solide verdedi ging, waar in de vooraf bepaalde twintig minuten bedenktijd per persoon niet of nauwelijks doorheen te komen was. Opval lend was dat de onderlinge partijen tussen Van Laatum, Leenhouts en Boeye allemaal door zwart werden gewonnen. Vrij onopgemerkt manifesteerde zich nog een vierde kanshebber. De eveneens uit Dordrecht afkomstige B. Eikelboom ver loor van Leo Boeye, maar won alle overige partijen. Doordat Eikelboom Van Laatum en Leenhouts ontliep, ging de beker aan zijn neus voorbij. Organisator Gerard de Winter sprak van een succesvol toernooi. „Er had den 64 deelnemers ingeschreven. Ze kwa men echt overal vandaan. Behalve Zeeuwen deden er ook veel Belgen, mensen uit Rot terdam, Dordrecht en Delft mee", aldus de enthousiaste De Winter. door Jos van Belzen KAMPERLAND - Meeuwen voerde lange tijd de ranglijst in de derde klasse A aan, maar in het slot van de competitie slonk de voorsprong zienderogen. Heinkenszand ging met het kampioenschap aan de haal. Meeuwen, getraind door Jan Meulmeester, kreeg een herkan sing in de nacompetitie. Daarin kwam de ploeg ook in het twee de duel met Bevelanders niet verder dan een gelijkspel (0-0). Meeuwen heeft nu maar een klein kansje meer op promotie. Het duel speelde zich voorna melijk af op het middenveld, waardoor de kansen voor beide teams op de vingers van één hand te tellen waren. Beste mo gelijkheid was na een halfuur voor Bevelanders toen Peter Kastelein, waarschijnlijk tot zijn eigen verbazing, de bal in de voeten kreeg aangespeeld van Meeuwen-doelman Remco van Wijngaarden. Waren de kansen in de eerste helft schaars, na de rust was het nog minder. Meeuwen wilde in eerste instantie nog wel. Beve landers, dat Jan Leendertse no de miste, beperkte zich tot een enkele schaarse uitval. Revelanders-Meeuwen 0-0. Scheidsrechter: C. Spek (Zevenber gen). Gele kaart: Matthijse (Meeu wen). Aantal toeschouwers: 250. door Rudy Boogert GOES - De geschiedenis leek zich te herhalen in het nacom- petitieduel tussen SSV'65 en Kapelle. Net als in het reguliere seizoen kreeg een SSV-speler halverwege de eerste helft bij een 1-0-voorsprong een rode kaart. Zelfs van dezelfde scheidsrechter als eerder in dit seizoen. Toen profiteerde Ka pelle optimaal van de man- meer-situatie en won met 1-4. Maar nu hield SSV wel stand: het sleepte een 2-2-gelijkspel uit het vuur. In januari was Paul Bom het slachtoffer van de Haagse scheidsrechter Tinus van der Walt, gistermiddag kreeg laat ste man Clarence Pahlad de ro de kaart voorgehouden. Halver wege de eerste helft raakte hij in de clinch met Kapelle-spits Ed win van Damme, Pahlad deelde bij het opstaan een kopstoot uit. Pahlad ontkende later in alle toonaarden. „Ik lag op de grond en terwijl ik omhoog kwam, raakte ik met mijn hoofd zijn buik. Meer niet." Rood Nadat scheidsrechter Van der Walt Pahlad de rode kaart had getoond, duwde SSV-verdedi- ger Arjan Sandee Van Damme terug naar de grond. Als magne ten schoten toen van alle kanten spelers en toeschouwers naar het brandpunt. Arbiter Van der Walt besloot vervolgens met zijn assistent-scheidsrechters een afkoelingsperiode in te lassen. Na een kwartier keerde de rust terug en werd de wedstrijd ver volgd. SSV met tien man, Ka pelle met elf. De voorsprong van SSV - in de zesde minuut maak te Yuri Baart uit een afgemeten voorzet van Niels Paardekooper de openingstreffer - hield na de hervatting slechts tien minuten stand. Uit een corner frommelde Jacco Bekenes in een mêlee van spelers de gelijkmaker achter SSV-doelman Wijbrand Boon stra: 1-1. In de tweede helft miste Kapelle met elf tegen tien een afmaker. De ploeg van trainer Joost Fol- mer probeerde vooral met schoten uit de tweede lijn een doorbraak te forceren, maar de pogingen van Van Damme, Be kenes, Remco Krijger misten richting of kracht. Solo Een kwartier voor tijd verraste Niels Paardekooper de defensie van Kapelle. Hij soleerde naar het strafschopgebied en met een gevoelig schot lifte hij de bal over Kapelle-goalie Ronald Ko- le: 2-1. Maar elf minuten voor tijd bracht Gert-Jan de Groene zijn ploeg terug in de race. Zaterdag speelden Kapelle en Temeuzense Boys in het eerste duel van de nacompetitie ook al met 2-2 gelijk en daardoor gaat de winnaar van de wedstrijd van morgen (TerneuzenseBoys- SSV) verder voor promotie naar de eerste klasse. Bij een gelijk spel eindigen de drie ploegen gelijk en gaat Kapelle verder omdat de ploeg het hoogst op de ranglijst van de reguliere com petitie eindigde. SSV'65 - Kapelle 2-2 (1-1). 6. Yuri Baart 1-0,33. Jacco Bekenes 1-1, 76. Niels Paardekooper 2-1, 79. Gert- Jan de Groene 2-2. Scheidsrechter: T.H. van der Wall ('s-Gravenhage). Rode kaart.: Clarence Pahlad (SSV'65). Gele kaart: Marco Goovers, Paul Bom, Remon Bal (SSV'65), Edwin van Damme, Da vid den Hollander (Kapelle)Aantal toeschouwers: 450. Biljarten Poolcompetitie Kanaalzone: De Presi dent-De T ukker 2 5-1, Roskam-T ricky Hot Shot 2-4, Vice Presidents-De Witte Leeuw 5-1, Dream Team-New Gravin 3- 3, De Tukker-Zondagsvermaak 3-3, First Ladies-Cody's 2 1-5, De Gravin-The Riff 3-3, Cody's-Biljartcentrum Hulst 6-0 (for fait, BCH no). Eindstand: De President 30-144-308, Co dy's 30-136-294, New Gravin 30-127-281, De Tukker 30-111-257, Tricky Hot Shot 30-104-247, Zondagsvermaak 30-103- 239, Vice Presidents 30-101-237, De Wit te Leeuw 30-97-233, Cody's 2 30-88-211, Dream Team 30-86-208, De Gravin 30-79- 198, The Riff 30-67-171, De Tukker 2 30- 55-168, Biljartcentrum Hulst 30-50-163, First Ladies 30-44-117, Roskam 30-32- 110. Schaken Hoek. Eindstand Open Zeeuws-Vlaams Rapid Schaaktoernooi: 1. L. Boeye, G. van Laatum, K. Leenhouts, B. Eikelboom 6,5. W. Lootens 5.5,6. W. Maes, P. Kint, E. Visser, J. Gernaert, J. Hekhuis 5, 11. S. Steijn, V. Maes, R. de Winter, P. Cour- teyn, H. de Ridder, P. Moens 4.5, 17. K. Goethals, F. Roels, R. Schroevers, R. Ver- straeten, H. Schreuder, B. Henderikse, J. de Meester, R. Jaquet, S. De Pauw, R. An- deweg 4. 27. A. Jonkheer, P. Harlaar, M. Freeke, J. v.d. Maas, D. Leclerq, N. van Looy, M. Christiaans, H. Porte, D. Flamee 3.5, 36. R. Pauwels, A. Vermue, J. Ande- weg, F. de Koeijer, Y. De Vliegher, M. Toetenel, J. de Jong, N. Vercauteren, P. Janse, M. de Smet, W. de Wolff, M. Sostar 3. 48. M. Colsen, W. Diedrich, J. Dijksterhuis, G. Christiaanse, S. de Smet 2.5, 53. J. Damen, R. Facchin, K. Roey- gens, S. Provoost, B. Descamps 2, 58. M. de Clerck, P. Leenhouts, C. Welvaert, B. de Clerck, E. de Smet 1.5,63. M. van Hijfte 0.5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 60