Van Espen heeft de langste adem PZC Van Passel zegt af voor profronde Margreet Walraven geeft visitekaartje af sport uitslagen agenda Motorcrosser uit Axel in slotfase langs Kees den Hollander vrijdag 14 mei 1999 z26 door Sven Remijnsen VLISSINGEN - Wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen heeft zich definitief teruggetrokken uit de Zeeuwse amateurselec tie, die op zaterdag 2 2 mei deel neemt aan de Delta Profronde. De club is tot dat besluit geko men uit onvrede over de manier waarop de selectie is samenge steld. Patrick van Passel, die als eni ge renner van Zeeuws-Vlaan- deren een uitnodiging had ont vangen, benadrukt dat hij in het belang van de club heeft bedankt voor de profronde. „Het besluit is door het bestuur genomen", aldus Van Passel, die sinds kort algemeen secre taris van de vereniging is. „De selectieprocedure is niet naar onze tevredenheid verlopen." Van Passel is van mening dat de Zeeuws-Vlaamse club met maar één renner is onderverte genwoordigd in de Zeeuwse ploeg. De renner uit Sluiskil hield eerder deze week een pleidooi om zijn clubgenoot Johan van Schaik alsnog aan de acht man tellende formatie toe te voegen, maar aan dat verzoek wilde Kees Bal, die als vice-voorzitter van het KNWU-district Zuid-West verantwoordelijk is voor de sa menstelling van de selectie, riiet voldoen. Kees Bal was gisteravond nog niet op de hoogte van Van Pas sels afmelding. Bal: „Het is vervelend dat hij op deze ma nier heeft afgezegd. Maar ik begrijp Van Passel wel, want hij zit tussen twee vuren. Als renner wil hij graag starten, maar hij moet ook het belang van zijn vereniging dienen." Als vervanger van Van Passel wordt Mare Blok opgeroepen. Daarmee komt het aandeel van ZRTC Theo Middelkamp in de Zeeuwse selectie op zeven. Ook Francois Franse, WilfredGeijs, Dennis Mesu, Rob Koole, Den nis Mesu en Richard Slabbe- koorn, die dit seizoen bij de sponsorploeg van Van Vliet rijdt, gaan in Middelburg van start. Michel Rommers van Willebrord Wil Vooruit com pleteert het achttal. door lepTriou VLISSINGEN - MSV De Uit laat is er gisteren opnieuw in ge slaagd om een aparte wedstrijd tot een groot succes te maken. Als eerste durfde de motor crossvereniging het aan om een districts wedstrijd op een feest dag te organiseren. De hemel- vaartscross op het circuit aan de Engelandweg in Vlissingen- Oost mondde uit in een geslaagd experiment. „We moeten zeker tien jaar teruggaan in de tijd voor een wedstrijd met zo veel deelnemers", liet medewerker Markus van Kempen weten. Maar liefst honderdtachtig rij ders waren afgereisd naar Vlis- singen. De 250/500cc kreeg met 67 deelnemers zelfs een super bezetting. Het publiek kreeg dan ook de hele middag door spetterende wedstrijden te zien. Ad Geldof werd de beste Zeeuw met een overwinning in de ge combineerde veteranen/vrou wenklasse, waarbij Karin Goet- heer twee keer de beste vrouw was. Bij de superklasse moest Kees den Hollander de eer laten aan Dre van Espen. De 125cc werd een walk-over voor Mar tij n Romviel. Frank de Bruin was oppermachtig bij de mini's; hetzelfde gold voor Michel Her mes en Maikel Maas bij de 60 cc en de 80cc kleine en grote wie len. Lange tijd zag het ernaar uit dat Kees den Hollander de grote fi nale van de 250/500cc op zijn naam zou schrijven. De kop- start werd gepakt door Wim van de Einden uit Roosendaal, die zijn motor direct de sporen gaf. Na een kort duel met Ronald Buying kwam Den Hollander vrijdag— Basketbal Vrouwen eerste klasse: BV Souburg 2 - Voorwaarts (19.30 uur). Mannen eerste klasse: Virtus 3 - Volhar ding (20.00 uur). Mannen tweede klasse: Volharding 2 - Voorwaarts (20.00 uur). Bowling Open Goese bowlingkampioenschap pen. Bowlingcentrum Goes. Halve finale en finale. Aanvang: 19.00 uur. Tennis Regionale voorrondes Zeeuwse Jeugd kampioenschappen. Walcheren (Mid delburg), Zuid-Beveland (Verseke), West Zeeuws-Vlaanderen (IJzendijke), Oost Zeeuws-Vlaanderen (Koewacht), Tholen en St. Philipsland (Tholen) en Schouwen-Duiveland (Zierikzee). Voetbal Vriendschappelijk. Noad'67 - oud-Feye- noord. Locatie: sportpark aan Zijpe straat, SL Philipsland. Aanvang: 19.00 Internationaal jeugdtoernooi Terneu- zense Boys. Tweede dag, deelnemende teams. A-junioren: Lech Poznan (Polen), FC Zlin (Tjeché), Fortuna Kóln (Duitsland Helmond Sport,KFC(Koogaande Zaan Stekene (België), Blauw Wit (Amster dam), Terneuzen en Terneuzense Boys. B-junioren: Blauw Wit, KFC, Terneuzen, RCS, Dosko en Terneuzense Boys. Wielrennen 8e Internationale Omloop van Zeeuws- Vlaanderen. 2e etappe Lamswaarde- Lamswaarde. 19.00 uur: cyclosportieven (70 kilometer). 19.02 uur: veteranen/re creanten (50 kilometer). Zwemmen Drie uur van De Driehoek. Negende zwemmarathon. Locatie: zwembad De Driehoek, Hulst. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag— Atletiek 1e Ir. Knaap pupillencompetitie Middel burg. Aanvang 11.00 uur. Locatie: atle tiekbaan aan de Nassaulaan te Middel burg. Organisatie: Dynamica. Autosport Rode Kruisrit. Autopuzzelrit. Organisa tie: WZA. Inschrijven: vanaf 13.30 uur in café De Vier Emmers, Markt 6, Oostburg. Badminton Junior Master Badminton. Locatie Sportpunt Zeeland, Goes. Leeftijdscate gorieën: tot 13,15 en 17 jaar. Run-bike-run Wilhelminadorp. Derde wedstrijd voor het KPMG accountants run-bike-run-cir- cuit Aanvang: 14.00 uur. Afstanden: 6 ki lometer lopen, 32 kilometer fietsen, 3 ki lometer lopen en 3 kilometer lopen, 16 kilometer fietsen en 2 kilometer lopen. Locatie: clubhuis korfbalvereniging Olympia te Wilhelminadorp. Organisa tie: Dynamica. als tweede door en ging in de achtervolging op Van de Einde. Rondenlang ontspon zich een prachtig duel, waarbij beide rij - ders soms naast elkaar over de springschansen gingen. Na vier ronden nam de rijder uit Aagte- kerke, de klassementsleider in de districtcompetitie, de kop over. Dat was echter buiten de Axe laar Dre van Espen gerekend. Ronde na ronde kwam hij dich ter op het wiel van Den Hollan der. Die gaf alles, maar kon niet voorkomen dat uitgerekend in de laatste ronde de zeer sterke Van Espen de leiding overnam en die niet meer afstond. Den Hollander blijft wel leider in de tussenstand van de districts competitie. Pech Bij de 125cc waren alle ogen ge richt op Freddie Blaas. De rijder uit Oostkapelle had in de eerste districts wedstrijd in Bleiswijk te kampen gehad met pech en daardoor geen goede uitslag kunnen neerzetten. Op zijn ei gen circuit liet hij zien dat hij thuishoort in de kop van het klassement. De twee leiders. Martin Romviel en Anco Korte- weg, waren voor hem onbereik baar in beide manches, maar in de eerste manche finishte Blaas na felle duels met Leo Stroo op een keurige derde plaats. In de tweede manche leek het er op dat Blaas eenzelfde klasse ring zou behalen, maar dat stond Leo Stroo niet toe. De Souburger, die in de eerste man che heel kort achter Blaas was geëindigd, zette alles op alles om de derde plek voor zich op te eisen. Al halverwege de wed- burg-'t Halve Maantje, Zierikzee-Drive, Sluïskil-Yerseke. Eerste klasse-A: Animo-Gravelsteps, Kapelle-de Boskreek, de Eikenhof- -Smash 2, de Schelde-Philten. Eerste klasse-B: de Bongerd-Jacoba van Beieren, Kruiningen-de Bru-ten, Westerschouwen-Duiveland, de West- kaap-Souburg 2. Voetbal Toto Divisie: GO Ahead Eagles - FC Gro ningen, RBC - FC Zwolle, Haarlem - Eind hoven, Veendam - FC Den Bosch, TOP - Heracles, Helmond Sport - Emmen. ADO Den Haag - Dordrecht'90, FC Volendam - Telstar. ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse: Achilles Veen-AVW'66, Bennekom-Kozakken Boys, Hoek-Volen- dam, Huizen-Kloetinge, Spakenburg- Heerjansdam, WGZ-Sparta Nijkerk, Do- vo-GVW. Aanvang 15.00 uur. NACOMPETITIE Eerste klasse C: Arnemuiden-Altena. Tweede klasse E: Tem. Boys-SSV'65. Derde klasse A: Apollo'69-Bevelanders. strijd kwam hij in het wiel van Blaas. Tegen het einde had Stroo echter net nog iets over. Hij verraste Blaas en werd der de. Sanitaire stop Ook de allerkleinsten tracteer- den het publiek op prachtige wedstrijden. De meeste aan dacht kreeg ongewild Sydney van Grinsven in de tweede man che van de supermini's. De jon geman lag rondenlang op een tweede plaats, toen hoge nood hem naar de kant dwong. Na een korte sanitaire stop kon Van Grinsven weer aanzetten. On der applaus van het massaal op gekomen publiek bereikte hij toch nog een prachtige derde plaats. Opvallend goed in deze klasse presteerde ook de jonge Stefan Hage uit Borssele, die zijn eerste echte grote wedstrij d reed en die afsloot met een vierde en vijfde plaats. De 60cc werd overheerst door Michel Hermes. Beste Zeeuwen waren Kevin van Hout De motorcrossers zorgden voor spektakel op de heuvels tijdens de hemelvaartscross in Vlissingen. Derde klasse B: Tholense Boys-Rillandia. Derde klasse A/B: Beslissingscompetitie voor promotie/degradatiewedstrijden: SPS-DFS. Vierde klasse A: Nieuwdorp-Nieuwland. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Wielrennen 8e Internationale Omloop van Zeeuws- Vlaanderen. 12.00 uur: individuele tijdrit in Philippine (10 kilometer). 16.00 uur: 4e etappe Hoek-Hoek cyclosportieven (66 kilometer). 16.01 uur: veteranen/recre anten (49 kilometer). Zaalvoetbal Toernooi ZW Den Dullaert. Aanvang 16.30 uur. Locatie: sporthal Den Dullaert, Hulst. vogels. Tweede klasse G: Bolnes-Ondo, Maassluis-Merwede, TOP-Sagitta, Ven tura Sport-Oranje Nassau. Derde klasse N: DVS'69-Vriendenschaar, Gemini- Weidevogels, Korbis-Oranje Zwart, To- go-Olympia Derde klasse O: ACKC-On- do.VIOS-Luctor, RWA-DSO, Volgreffers- Stormvogels. Res. eerste klasse G: Ven tura Sport 2-Swift 2 Res. tweede klasse M: Tjoba 3-Oranje Wit 2. Res. tweede klasse N: Fortis 2-GKV/Net 2, Nieuwer- kerk 2-Tjoba 2. Eerste klasse C: BKC-NIO, Seolto-Thor, Zaamslag-Nikantes. Res. eerste klasse A: Swift 3-Maassiuis 3. Tweede klasse A: Blauw Wit-Atlas, Seol- to 2-Ondo 2, Togo 2-Volharding, TOP 2- Stormvogels 2 Derde klasse A: Blauw Wit 2-Atlas 2, KVK-Swift 4, Tjoba 5-Luctor 2, Tjoba 6-TOP 3. A-jeugd: ADO-HKC, Fortis-Vriendenschaar, PKC 2-Swift, Tjo- ba-G KV/N etto ra m a zondag Veldkorfbal Overgangsklasse: Avanti-Swift, DVO- Tjoba, Fortis-Snel, Oranje Wit-De Meer- Badminton Junior Master Badminton. Locatie: Sportpunt Zeeland, Goes. Leeftijdscate gorieën: tot 13,15 en 17 jaar. Jeu de boules Nationale competitie. Op het terrein van Club Jeu de Boules Middelburg aan de Koudekerkseweg in Middelburg wordt de laatste ronde afgewerkt van de natio nale competitie voortriplettes in de klas sen 3,4en 5. Middelburg doet eraan mee met 17 triplettes. De wedstrijden begin nen om 10.30 uur. Tennis Afdeling mannenteams. Eerste klasse-poule 504: Park Hoeven- -Duno, Tilburg 2-Waalrackets, HaTeCe- -Zaandam, Animo-Presikhaaf. Tweede klasse-poule 507: Unicum 2-Waterin- gen, Mijdrecht-Barendrecht, Waalrac kets 2-Holy 2, Sluiskil-Nieuwerkerk. Afdeling mixedteams. Tweede klasse- -poule 9: Pellikaan Tennis-Halfweg 3, Dash '35 2-Zoetermeer 2, Pijnacker-Leeuwenbergh, Oud Beijer- foto Ruben Oreel land-Souburg. Derde klasse-poule 21: Waddinxveen-Holy, Dash '35 5-Graven- zande. Hoek van Holland-de Schelde, Zoetermeer 3-Oegstgeest 2. Vierde klas se-poule 48: DDH-TTO 2, de Schelde 2-Etten, Halsteren-MLTC 2, CC-Loon op Zand. Vierde klasse-poule 49: Z/W Hoek-TTO 3, MLTC-Prinsenbeek, SBOZ 3-Lacoste, Roosendaal 2-DDH 2. Voetbal KPN Telecompetitie: Ajax - RKC, FC Twente - NAC, Cambuur L. - Willem II, Sparta - Fortuna S., NEC - Feyenoord, Vi tesse - De Graafschap, MVV - Heeren veen, PSV - AZ, Roda JC - FC Utrecht. ZONDAGVOETBAL Nacompetitie. Tweede klasse E: TAC/BWB-Dongen. Derde klasse A: Rood Wit-Virtus. Vierde klasse A: Breskens-MOC'17. Vijfde klas se A: Aardenburg-Hulsterloo. Vijfde klasse B: HSC'28-Cluzona. Zesde klasse A: Biervliet-Groede. Zesde klasse B: Rim boe-Schijf. Aanvang wedstrijden 14.30 Amazone uit Veere boekt dubbelslag bij springconcours in Axel Tennis door Lucien Roelandt AXEL - In de aanloop naar de strijd om de Gouden Erpel, die op tweede pinksterdag wordt uitgevochten, heeft Margreet Walraven gisteren alvast haar visitekaartje afgegeven. De amazone uit Veere won in de springklasse Z bij het concours hippique van Axel met Jendy zowel het klassiek als het twee- fasenparcours. De Brabantse jeugdinternatio- nal Tim Franse had in de barra ge de ondankbare taak om met de hengst Hinault de beslissen de ronde te moeten openen. Een foutloze rit en een supersnelle tijd van 34.99 bleek Margreet Walraven echter niet te veront rusten. Uiterst geconcentreerd stuurde de amazone uit Veere de zwartbruine merrie Jendy met een verschil van een fractie van een seconde naar de eerste plek. Tim Franse, die in de klasse M als laatste mocht starten, reken de in de barrage koelbloedig af met de Zeeuwse topper Ilyo de Loos. De Loos haalde met de merrie Quenette in de barrage weliswaar een paal naar bene den, maar zijn tijd van 37.86 legde een enorme druk op zijn concurrenten. Tim Franse be zweek niet onder de druk. Alsof het een oefenparcours betrof, stuurde Franse de bruine hengst Lissabon foutloos naar de fi nish. Franse was ook spekkoper in de klasse L. Van de twaalf barrage klanten toonde de Brabander zich met Dinky de beste. Met Ideaal eiste hij bovendien ook nog de derde plek voor zich op. Als derde starter zette Franse met een foutloze rit en de snelle Jeroen Burm uit Hulst was in het concours hippique van Axel met Ilaydn niet te stuiten in de klasse B. foto Peter Nicolai tijd van 36.69 de druk op de ke tel. Dat was een tijd waar de meeste achtervolgers zich op stuk beten, maar niet de leerling van vader Franse, Albert Ubaghs. In een alles-of-niets-rit stuurde de ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland de vos-merrie Zemo's G zonder een splinter van het hout te halen in 34.86 naar de fi nish. Dat was een prestatie die Tim Franse dwong om met zijn tweede troef Dinky nogmaals het onderste uit de kan te halen. Kort wendend en via de kortste weg stuurde Franse de vos-ruin als een scheermes in 33.62 over de hindernissen van parcours- bouwer Bram Wattel. In de klasse B blijkt tegen Je roen Burm voorlopig nog geen kruit gewassen. In het nog prille groene seizoen stuurde de ruiter uit Hulst de merrie Haydn van het Hazelaarshof voor de derde keer op rij naar de overwinning. De 23-jarige Burm toonde zich de sterkste van de zeven combi naties die zich voor de barrage wisten te plaatsen. Op indruk wekkende wijze, zonder een moment de cadans te verstoren, stuurde hij de donkerbruine Shah-dochter naar haar tweede nul-ronde. Het leverde de com binatie 47 stijlpunten op. Martin de Kroo met Jadalca K, Luc Cornelissens met Monsanta en Lorenze Wiskerke met Grace W, die in die volgorde achter Burm eindigden, hielden even eens de lei schoon. Zij kwamen echter in stijl tekort. Dressuur Eppo Roovers toonde zich in de eerste dressuurproef van de klasse Z2 met Flinstone een maatje te groot voor de concur rentie, getuige het verschil van twaalf punten met de als tweede eindigende Laura Broodman, die de ruin Gobert naar 180 punten stuurde. Ook in de twee de proef was de ruiter uit Krui- ningen heer en meester. Het ver schil met de nummer twee, de Biervlietse Carla Haak met Ica- ra van de organiserende Oran- jeruiters, bedroeg maar liefst negen punten (196.5 om 187.5). Ook in de klasse Z1 was de Zuid-Bevelander met Lucratief in beide proeven de beste. Van overmacht was ditmaal echter geen sprake. In de eerste proef wist Patricia Snoek uit Arne- muiden met Igor K het verschil zelfs tot één puntje te beperken (184 om 183). Inde tweede proef hield de Koewachtse Deborah van Lier met de merrie Iris Co rona de marge beperkt tot 3.5 punten (190.5 om 187). Morres in finale tegen Shooters VLISSINGEN - De finale om de zaalvoetbalbeker van het dis trict Zuid I gaat tussen ZVH- /Morres (Hulst) en ZVO Shoo ters (Oudenbosch). Het duel wordt woensdag 19 mei in Wouw gespeeld. De aanvang is 21.00 uur. Badminton Darts Motorsport uit Terneuzen (tweede) en Mark Boot uit Burgh-Haamstede (derde en tweede). Bij de 80cc grote wielen moest Twan van Liere uit Kapelle tweemaal zijn meerdere erkennen in de opper machtige Maikel Maas. De winst bij de 80cc kleine wielen werd gedeeld door Joeri van Liere en Rinus van de Ven. Paardensport Schaken Hoek. Open Zeeuws-Vlaams Rapid Schaaktoernooi. Eindstand: 1. L. Boeye, G. van Laatum, K. Leenhouts, B. Eikel boom 6,5. W. Lootens 5.5,6. W. Maes, P. Kint, E. Visser, J. Gernaert, J. Hekhuis 5, 11. S. Steijn, V. Maes, R. de Winter, P. Courteyn, H. de Ridder, P. Moens 4.5. Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag 12mei:6-29-31 -32-34-36-37-38-39-48-49-52-58-61 -64-68-70-73-76-79. (onder voorbehoud) Veldkorfbal Middelburg. Swift-toernooi. Winnaars. Afdeling 1: Swift-Fortis 4-2. 2: Oranje Zwart 1.3: Stormvogels 1.4: Volharding 15: SDO. 2.6: Stormvogels 2.7: Tjoba 4. 8: Snel 3. Al: Swift A1. A2: Oranje Wit A2. A3: Luctor A. A4: Fortis A3. A5: Oranje Wit A4. BI: Fortis B1. B2: Fortis B2. B3: Ondo(M) B, Cl: Oranje Wit C1C2: Oranje Wit C2. C3: Stormvogels ClC4: ODO C2, Dl: Oranje Wit D. D2: Fortis D. E1: ODO El. E2: Swift E2. F1: TOP F1. F2: Swift F3. F3: TOP F2. W1Fortis W1W2: Tjoba W2. Voetbal Kopenhagen. WK landenteams. B-cate gorie, poule A: Nederland - Rusland 4-1, Engeland - Schotland 5-0. Nederland - Engeland 0-5. Schotland - Rusland 3-2. Eindstand: 1. Engeland 3-6,2. Nederland 3-4, 3. Schotland 3-2,4. Rusland 3-0. Noordwijkerhout. NK, finales. Mannen: Van Barneveld - Tak 4-0. Vrouwen: Hoen- selaar-Van Vliet 3-0. Vlissingen. Hemelvaartscross. Supermi ni eerste manche: 1Frank de Bruin (Delft 2. Sidney van Grinsven (Oegstgeest), 3. Johan van Dal (Goirle), 5. Stefan Hage (Borssele). Tweede manche: 1. De Bruin, 2. Van Dal, 3. Van Grinsven, 4. Hage. 60cc eerste manche: 1. Michel Hermes (Fij naart, 2. Kevin van Hout (Terneuzen), 3. Mark Boot (Burgh-Haamstede). Tweede manche: 1. Hermes, 2. Boot, 3. Zutter- man, 3. Uit den Bulten, 4. Suranga Neels (Krabbendijke). 80cc eerste manche: 1, Maikel Maas (St.—Willibrord), 2 Twan van Liere (Kapelle), 3. Rinus van de Ven (Vlissingen), 4, Joeri van Liere (Kapelle), 5. Gregory de Nooijer (Vlissingen). Tweede manche: 1. Maas, 2. Twan van Liere, 3. Joeri van Liere, 4. Van de Ven. 125cc eerste manche: 1. Martijn Romviel (Boekei), 2. Anco Korteweg (Willemstad 3. Freddie Blaas (Oostkapelle), 4. Leo Stroo (Oost-Souburg). Tweede manche: 1. Romviel 2. Kortweg, 3. Stroo, 4. Blaas, 5. Arjo Verhage (Aagtekerke). Finale 250/500cc: 1. Dré van Espen (Axel), 2. Kees den Hollander (Aagtekerke), 3. Wim van de Einde (Roosendaal). Vrouwen/veteranen eerste manche: 1. Ad Geldof (Oostkapelle), 2. Etienne de Wit (Oegstgeest); 3. Jos Anthonisse (Wuustwezel), 4. Karin Goetheer (Lewe- dorp), 5. Jan Bouten (Serooskerke). Tweede manche: 1. Geldof, 2. Hans Ak kerman (Rijswijk), 3. Anthonisse, 4. De Wit, 5. Bouten, 6. Goetheer. Axel. Concours hippique Oranjeruiters. Springen paarden ZZ: 1Ilyo de Loos/Na dir (Hulst) 0/81.78. Z: 1Margreet Walra- ven/Jendy (Oranjezon) 0/34.78, 2. Tim Fransen/Hinault (Roosendaal) 0/34.99. M: 1Tim Franse/Lissabon 0/43.50,2. Ilyo de Loos/Qunette(Hulst)4/37.86, L: I.Tim Fransen/Dinky 0/33.62, 2. Albert Ubaghs (Zemo's G (Walcheren) 34.86. B: 1 Je roen Burm/Haydn (Hulst) 0/47, 2. Martin de Kroo/Jadalca (Walcheren) 0/45. Progr. Z, twee fasen: 1. Margreet Walra- ven/Jendy 0/36.49, 2. Mark Broodman- /Gobert (Eenhoornr.) 4/42.21. M: 1. Fem ke de Buck/Jamaika (Hulst) 0/38.47, 2. Kelly Dhert/Godïllia (Hulst) 8/39.98. L: 1 Tim Franse/Ideaal 0/34.12, 2. Albert Ubaghs/Zemo's Goldy 0/35.87. B: 1. Els Hozee/Zemo's Jasper (Walcheren) 18/33.83, 2, Jeroen Burm/Haydn HH 16/29.09 Pony'sZZ: 1-Angeliquede Beu- le/Leto (Hulst) 0/78.02. M, cat. D: 1Stefan de Beule/Shummi Girl (Hulst) 0/71.63. M, cat. C: 1. Chayenne Wiskerke/Patricia (Z- Bev.) 0/75.52. L, cat. E: 1. Melissa Ruis- sen/Le Papilion 3/83.05. L, cat. D: 1. Jil Buijze/Tenderness F. (Weelr.) 0/72.56, L, cat. C: 1. Eline Pauwels/Altos Andante (Hulst) 0/70.57. L, cat. AB: 1. Mireille Per- daen/Hummel (Eenhoornr. 0/67.17 B, cat. E: 1. Annelore Willeboer/Midnight Hunter (Weelr.) 0/49. B, cat. D: 1 Inge de Feyter/Jistana (Kleppertjes) 0/44. B, cat. C: 1. Stephanie Cambier/Mariska (Klep pertjes) 4.5/41. B, cat. AB: 1. Anniek van der Linden/Clara (Weelr.) 0/42. Pony's. Twee fasen ZZ: 1. Cindy Perdaen/Little Ratina (Eenhoornr.) 0/39.01. M, cat. DE: 1 Cyndy Perdaen/Wamoemenoe 8/35.57. L, cat. C: 1. Marlies Bek/Shadow (Weelr.) 0/36.77. B progr., cat. E: 1 An nelore Willeboer/Midnight Hunter (Weelr.) 14/33.47. B, cat.D: 1. Ilse de Fey- ter/Normen (Kleppertjes) 18/30.16. B, cat. C: 1. Stephanie Cambier/Mariska 36/69.08. Dressuur paarden Z2: 1. Eppo Roovers- /Flinstone (Paardebloem) 192, 2. Laura Broodman/Gobert (Haringr.) 180. Z1: 1. Eppo Roovers/Lucratief 184, 2. Patricia Snoek/lgor K (Walcheren) 183. M2: 1. Jeannot Bakker/Maude (Eenhoornr.) 156, 2. Anja van Oppeneer/Dobey (Een hoornr.) 154.5. M1: 1. Ida Sinke/Liaison (Weelr.) 161, 2. Saskia de Koster/Hedy (Honter.) 159. L, groep A: 1. Sylvia Steur- rijs/Jaron (Zwinr.) 171,2. Vivianne Thijs- /Furona (Luctor et Emergo) 171. L, groep B: 1 Joke Begijn/Jemilion (Haringr.) 170, 2. Sylvia Steurrijs/lryna 165. B, croep A: 1Mia Cambier/Mitache (Oranjer.) 172,2. Marcel de Plaa/Milton W (Luctor et Emer go) 165. B, groep B: 1 Deborah Benscho- p/Lacroix (Weelr.) 168,2. Jacqueline Fer- mont/Loco (Oranjer.) 163. B, groep C: 1. Amanda Schipper/Picasso (Hulst) 166,2. Donny Morel/Quibelle (Zwinr) 165. Tweede proef. Z2:1Eppo Roovers/Flins- tone 196.5, 2. Carla Haak/lcara 187.5. Z1: 1 Eppo Roovers/Lucratief 190.5,2. Debo rah van Lier/Iris Corona 187. M2: 1. Mir jam de Feber/Orlanda (Hulst) 148,2. Anja van Oppeneer/Dobey 147-5. Ml. 1, Diana Boone/Jorna Primeur (Biezenr.) 158, 2. Michelle van Vooren/Kennedey (Een hoornr.) 158. L, groep A: 1. Priscilla Valk- /Joey (Hulst) 164, 2. Nicole Vae- s/Nightfever (Oranjer.) 163. L, groep B: 1 Hans de Zeeuw/L'Azur (Oranjer.) 162, 2. Ilse Roozen/Levieta 161. B, groep A: 1. Marcel de Plaa/Milton W 167, 2. Caroline Bertou/Liberal M 165. B, groep B: 1. Es ther Meijers/Mambo (Eenhoornr.) 169,2. DickWestdijk/Joris(Graeve Jan) 165. Po ny's klasse Z2, cat. C: 1. Stephanie de Frel/Jolly HH (Kleppertjes) 183. Z1, cat. DE: 1. Elze-Sophie Wiskerke/Ratina (Z- Bev.) 198,5. M2, cat. DE: 1Fieke de Rooij- /Pasja (Graeve Jan) 154.5 M1,cat. DE: 1. Marjolein Puijpe/Offem A. (Walcheren) 161. Ml, cat. C: Eline Pauwels/ltos An dante (Hulst) 154. L, cat. DE: 1. Marleen Merk/Argentaain (Zwinr.) 167. L, cat. ABC: 1. Marlies Bek/Shadow (Weelr.) 158. B, cat. DE: 1. Patricia van Beemen- /Wamoemenoe en Stijn Bourlet/Maggy (Honteruiters) 161. B, cat. ABC: 1. Mar- loes Anthonisse/Blindway (Haringr.) 164. Tweede proef. Pony's klasse Z2, cat. C: 1. Stephanie de Frel/Jolly HH 160. Z1: 1. Elze Sophie Wiskerke/Ratina 191. M2, cat. DE: 1. Ingeborg van Zeele/Ducky (Zwinr.) 149. Ml, cat. DE: 1. Melissa Ruis- sen/Le Papilion (Paardebloem) 154, L, cat. DE: 1 Carlo Maliepaard/lcor (Batrix) 166. L, cat. C: 1. Marlies Bek/Shadow 159. L, cat. B: 1Charlotte de Zeeuw/Anousch- ka (Kleppertjes) 159. B, cat. D: 1. Marlon Savat/Duchesse (Zwinr.) 165. B, cat. E: 1. Eline de Zeeuw/Elvira (Kleppertjes) 171. B, cat. ABC: 1Maricella Bouchout/Remy (Kleppertjes) 156. KPN Telecompetitie. Roda JC-Feye- noord 1-0. Stand aan kop: Feyenoord 32- 74 (71-37), Willem II 32-62 (66-44), Vites se 32-58 (58-41), Roda JC 32-57 (55-36), PSV 32-55 (77-52), Ajax 32-53 (69-39), Heerenveen 32-53 (53-40), Engeland. Competitie. Blackburn-Man chester United 0-0. Stand aan kop: Man chester United 37-76, Arsenal 37-75, Chelsea 37-72, Leeds 37-66. ZATERDAGVOETBAL Nacompetitie. Tweede klasse E: SSV'65- Kapelle 2-2. Kapelle 2 0 2 0 2 4-4 Tern Boys 10 10 1 2-2 SSV'65 10 10 1 2-2 Tweede klasse F: LRC-Seolto 2-1. Woudrichem 1 1 0 0 3 3-2 LRC 1 1 0 0 3 2-1 Seolto 2 0 0 2 0 3-5 Derde klasse A: Bevelanders-Meeuwen 0-0. Meeuwen 2 0 2 0 2 1-1 Apollo 10 10 1 1-1 Bevelanders 10 10 1 0-0 Derde klasse B: Zwaluwe-Tholense Boys 2-3. Rillandia 1 1 0 0 3 4-2 Tholense Boys 1 1 0 0 3 3-2 Zwaluwe 2 0 0 2 0 4-7 Vierde klasse A: Nieuwland-Wolfaarts- dijk 1-3. Nieuwdorp 1 1 0 0 3 2-1 Wolfaartsdijk 2 10 13 3-4 Nieuwland 10 0 10 1-3 Vierde klasse B: Programma: 20 mei 19.00 ZPR-Alliance, 22 mei 14.30 Alliance-Smerdiekof Smer- diek-ZPR, 24 mei 19.00 resterende wed strijd. Vierde klasse C: Streefkerk-Alblasser- dam 2-0. Streefkerk 1 1 0 0 3 2-0 Alblasserdam 1 0 0 10 0-2 Programma: 15 mei Alblasserdam- Streefkerk. ZONDAGVOETBAL Eerste klasse C: Best Vooruit-Desk 1-1, JVC31-WVO 3-1, Venlo-BV.V/Verachtert 5-3, Goes-De Valk 2-3. Venlo 22 13 6 3 45 51-31 Desk 22 10 9 3 39 47-24 JVC'31 22 10 6 6 36 45-26 Unitas 22 9 7 6 34 43-36 Wilhelm.'08 22 9 5 8 32 43-31 De Valk 22 9 4 9 31 30-36 Best Vooruit 22 8 6 8 30 34-33 Brabantia 22 7 8 7 29 33-38 WVO 22 7 6 9 27 30-35 BW 22 7 5 10 26 33-40 TSC 22 5 5 12 20 18-40 Goes 22 3 3 16 12 28-65 Venlo kampioen. DESK, JVC'31 en De Valk deelnemers nacompetitie. Goes en TSC gedegradeerd. BVV/Verachtert speeltsamen metdewinnaars van de na- competities van de tweede klassen E en F om behoud, Nacompetitie. Tweede klasse E: Don- gen-Vlijmense Boys 1-2. Vlijm. Boys 2 1 1 0 4 3-2 TAC/BWB 10 10 1 1-1 Dongen 10 0 10 1-2 Programma: Zondag 16 mei: TAC/BWB- Dongen. Derde klasse A: Moerse Boys-Rood Wit W. 0-3. Rood Wit. W. 1 1 0 0 3 3-0 Virtus 1 1 0 0 3 4-3 Moerse Boys 2 0 0 0 0 3-7 Programma: Zondag 16 mei: Rood Wit W.-Virtus. Vierde klasse A: MOC'17-Breskens 4-2. MOC'17 1 1 0 0 3 4-2 Breskens 1 0 0 1 0 2-4 Programma: Zondag 16 mei: Breskens- MOC'17. Zesde klasse A: Groede-Terhole 6-2. Groede 1 1 0 ~0 3 6-2 Biervliet 10 10 1 2-2 Terhole 2 0 111 4-8 Programma: Zondag 16 mei: Biervliet- Groede. Zesde klasse B: Val Aan-Rimboe 3-2. Schijf 1 1 0 0 3 4-3 Val Aan 2 10 13 6-6 Rimboe 1 0 0 1 0 2-3 Programma: Zondag 16 mei: Rimboe- Schijf. Wielrennen Vredeskoers. Zesde etappe. Zagen: 1. Pollack (Dui) 105 km in 2.28.00,2. Hondo (Dui), 3. Koerts (Ned). Zevende etappe: 1 Wesemann (Dui) 25 km in 30.00,2. Hrus- ka (Tsj) 0.45,3. Rumsas (Lit) 0.54. Achtste etappe, Freital - Hof: 1. Przydzal (Pol) 6.48.29, 2. Romanik (Pol), 3. Rebiewski (Pol) 0.02. Klassement: 1. Wesemann (Dui) 33.11.31, 2. Rumsas (Lit) 0.07, 3. Brozyna (Pol) 1.17. Ronde van Asturië. Tweede etappe, eer ste gedeelte, Gijon - Llanes: 1Sanroman (Spa) 96 km in 2.12.38, 2. Fraser (Can), 3. Barbosa (Por). Tweede gedeelte, indivi duele tijdrit in Llanes: I.OIano(Spa) 17,3 km in 20.04(51,728 km/u), 2. Casero (Spa 0.01,3. Brochard (Fra) 0.12 Derde etap pe, Llanes-Aviles: 1Sanroma (Spa) 179 km in 4.15.59, 2. Barbosa (Por), 3. Van- haesebroucke (Bel). Klassement: 1. Ola- no (Spa) 10.35.11,2. Casero (Spa) 0.01,3. Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.07. Namen. GP van Wallonië: 1Jonker (Ned 196 km in 4.44.15,2. Van Bon (Ned) 0.38, 3. Moerenhout (Ned) 0.40, 4. Blaudzun (Den) 0.58, 5. Simon (Fra) 2.21, 6, Heulot (Fra), 7. Kyneb (Den), 8. Boven (Ned), 9. Oriol (Fra), 10. Vermaut (Bel), 22. Den Bakker 4.38, 29. Voskamp. Ronde van de Aude, vrouwen. Vijfde etappe, Castelnaudary, individuele tijd rit: 1. Kupfernagel (Dui) 12,8 km in 16.32 (45,532 km/u). Zesde etappe, eerste ge deelte, Mazamet - Pic de Nore: 1Wilson (Aus)58,3km in 1.53.46 Tweede gedeel te, Pradelles - Cabardès - Mazamet: 1, Gaudry 75,2 km in 1.54.27. Algemeen klassement: 1. Kupfernagel 17.01.47, 2. Bessette 0.09, 3. Gaudry 0.30, 4. Van de Vijver 0.59,10. De Bruijn (Ned) 4.58. Oud-Vossemeer. Jeugdtoernooi. Categorie 7: 1. Arjen Mosselman (Mid delkamp), 3. Ralph Schaalje (Zws-VI). Ca tegorie 6: 2. Corné van Ast (Middelk), 3. Roberto Secci (Jonge Renner), 5. Emiel Nijsse (Middelk), 6. Dennis Martens (Zws-VI), 9. Niek Rentmeester (Middelk), 16. Raoul Poortvliet (Middelk), 20. Wou ter Lugtenburg (Middelk). Categorie 5: 16. Merijn de Munck (Middelk). Catego rie 4: 6. Rick Lugtenburg (Middelk), 16. Patrick van de Doel (Middelk). Categorie 3:19. Nathalie de Roo (Middelk). Catego rie 2:13. Dimitri Mulder (Middelk). Cate gorie 1:2. Jacob de Roo (Middelk), 6. Bri an van Goethem (Zws-VI), 7. Damian Pieters (Zws-VI), 13. Danny Lenstra (Mid delk). Dikke bandenwedstrijd: 1. Niels Wijtinck (B), 2. Keshia Pieters (Heikant), 3. Brian Mulder. Wemeldinge. 32e Ronde van Wemeldin- ge. Junioren: 1. Kenny van Hummel (El- dert), 2. Michel Elijzen (Eldert), 3. Nico van Dijk (Harmeien), 4. Ronald Basting- meijer (Poortugaal), 5. Rein-Jan Elen- baas (Goes), 6. John Schulkens (Dintel- oord), 7. Joris Walgiers (Brielle), 8. Peter van de Berg (Zuidland), 9. Jacco Ringel- berg (Zierikzee), 10. Stanley Persoon (Poeldijk), 15. Bernard Hering (Aarden- burg), 16. Danny Langenberg (Goes), 17. Rico Kruyt ('s-Gravenpolder), 19. Joris den Dekker (Aardenburg), 20. Edzard van Ewijk (Kapelle). Nieuwelingen: 1. Reinier Honig (Zaan dam), 2. Martijn Maaskant (Zuidland), 3. Mark Aarts (Kruiningen),4. Maurice Min naar (Middelburg), 5. Edwin Goënga (Den Burg), 6. Johnny Hoogerland (Yers- eke), 7. Gideon de Jong (Papendrecht), 8. Robert Fransen (Gorredijk), 9. Jan-WII- lem van den Heuvel (Werkendam), 10. Daniel Hertogh (Wouw), 14. Johan van Erp (Zierikzee), 20. Bart Dronkers (Goes). Landegem (B), Omloop van Zeeuws Vlaanderen, eerste etappe: 1Patrick van Renterghem (B), 2. Chris van Eyndt(B), 3. Geert Sweeck (B), 6. Michel de Koning, 11. Edwin Franse, 16. Johnny van de Klooster, 20. Fonny Kint. IJshockey Lillehammer. WK A-landen, halve finale, tweede wedstrijd. Canada - Tsjechië 4-7, 3-4 na shoot-outs. Eerste wedstrijd 2-1, Tsjechië naar finale. Finland - Zweden 3- 1, Canada -Tsjechië 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 58