SSV houdt stand tegen Kapelle Meeuwen houdt waterkansje Wilco de Valk naar Kloetinge Tholense Boys kan het karwei tegen Rillandia afmaken Goes besluit seizoen met nipte nederlaag Wolfaartsdijk klopt favoriet Nieuwland Brouwershaven keert terug in derde klasse Alledrie tweedeklassers blijven in nacompetitie kansrijk voor promotie Breskens voor lastige opgave door Rudy Boogert GOES - De geschiedenis leek zich dondermiddag te herhalen bij het nacompetitieduel tussen SSV'65 en Kapelle. Net als in het reguliere seizoen kreeg een SSV-speler halverwege de eer ste helft bij een 1-0-voorsprong een rode kaart. Zelfs van dezelf de scheidsrechter als eerder dit seizoen. Toen profiteerde Ka pelle optimaal van de man- meer-situatie en won met 1-4. Gistermiddag hield SSV stand en sleepte een 2-2-gelijkspel uit het vuur. In januari was Paul Bom het slachtoffer van de Haagse scheidsrechter Tinus van dei- Walt, gistermiddag kreeg laat ste man Clarence Pahlad de ro de kaart voorgehouden. Halver wege de eerste helft raakte hij in de clinch met Kapelle-spits Ed win van Damme. Van der Walt: ..Ik constateerde een overtre ding van een Kapelle-speler (Van Damme) op een speler van SSV (Pahlad). Daar floot ik voor en beide spelers wilden vervol gens opstaan. De speler van Ka pelle lokte met duwen een reac tie uit en die kwam van de SSV- speler in de vorm van een kop stoot. De grensrechter vlagde en had hetzelfde waargenomen als ik. Dan is het makkelijk: een ge le kaart voor de Kapelle-speler wegens uitlokken en een rode kaart voor de SSV-speler van wege de kopstoot." Pahlad ontkende in alle toon aarden. „Ik lag op de grond en terwijl ik omhoog kwam, raakte ik met mijn hoofd zijn buik. Meer niet." Magneten de scheidsrechter. Hij verpest een leuke voetbalmiddag voor ons, maar ik vind het publiek vandaag de grootste verliezer." Na een kwartier keerde de rust terug en werd de wedstrijd ver volgd. SSV met tien man, Ka pelle met elf. De voorsprong van SSV - in de zesde minuut maak te Yuri Baart uit een afgemeten voorzet van Niels Paardekooper de openingstreffer - hield na de hervatting slechts tien minuten stand. Uit een corner frommelde Jacco Bekenes in een mêlee van spelers de gelijkmaker achter SS V-doelman Wij brand Boon stra: 1-1. Vraagteken Het meespelen van Boonstra was aanvankelijk een groot vraagteken. De doelman brak een maand geleden in het duel met kampioen WC'6 8 zijn mid- denhandsbeentje en de dokter adviseerde hem niet te spelen tegen Kapelle. Boonstra speelde negentig minuten. Geelhoed: „Het was een gok, maar zijn meespelen is van kapitaal be lang." Een andere gok van de SSV- trainer pakte wél verkeerd uit. Spits Mark de Groote speelde weken niet mee vanwege een hardnekkige hamstringblessu re. Tegen Kapelle deed hij weer mee, maar na een kwartier werd de topscorer van SSV alweer vervangen omdat de blessure opnieuw opspeelde. In de tweede helft miste Kapelle met elf tegen tien een afmaker. De ploeg van trainer Joost Fol- mer probeerde vooral met schoten uit de tweede lijn een doorbraak te forceren, maar de pogingen van Van Damme, Be kenes, Remco Krijger misten richting of kracht. Een kwartier voor tijd verraste Niels Paardekooper de defensie van Kapelle. Hij soleerde naar het strafschopgebied en met een gevoelig schot lifte hij de bal over Kapelle-goalie Ronald Ko- le: 2-1. Een minuut later kreeg opnieuw Paardekooper een uit gelezen kans het duel te beslis- Nadat scheidsrechter Van der Walt Pahlad de rode kaart had getoond, duwde SSV-verdedi ger Arjan Sandee Van Damme terug naar de grond. Als magne ten schoten toen van alle kanten spelers en toeschouwers naar het brandpunt. Arbiter Van der Walt besloot met zijn assistent- scheidsrechters een afkoelings periode in te lassen. SSV-trainer Leendert Geel hoed: „Vooraf dacht ik dat het fluiten van dezelfde scheids rechter misschien wel in ons voordeel was. Hij maakt toch niet twee keer dezelfde fout? Maar we zijn weer genaaid door o r -'öl f|| SSV-speler Ruud Nooteboom probeert zijn tegenstander Gert-Jan de Groene, maker van Kapelles tweede treffer, uit te spelen. Op de ach tergrond kijkt Yuri Baart, de maker van de openingstreffer, toe. foto Willem Mieras sen, maar zijn lob ging vlak langs de paal. Eerste klasse Drie seizoenen op rij probeert Kapelle al via de nacompetitie promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. Vorig jaar was de ploeg dichtbij, maar in de laatste wedstrijd tegen DVO'60 (dit jaar gedegradeerd uit de tweede klasse) verspeelde Kapelle die kans door een 1-0- nederlaag. Eenentwintig sei zoenen achtereen is Kapelle in middels niet gepromoveerd of gedegradeerd. Door het doel punt van Paardekooper leek Kapelle veroordeeld voor de 22ste keer op rij in dezelfde klasse te spelen. Maar elf minu ten voor tijd bracht Gert-Jan de Groene, bezig aan de laatste duels van zijn voetbalcarrière, zijn ploeg terug in de race. In het slotoffensief van Kapelle kwam de bal plotseling voor zijn voe ten terecht en hij haalde ver woestend uit voor de gelijkma ker en de eindstand: 2-2. Afgelopen zaterdag speelden Kapelle en Terneuzense Boys in het eerste duel van de nacompe titie ook al met 2-2 gelijk en daardoor gaat de winnaar van de wedstrijd morgen (Terneu zense Boys-SSV) verder voor promotie naar de eerste klasse. Bij een gelijkspel eindigen de drie ploegen gelijk en gaat Ka pelle verder omdat de ploeg het hoogst op de ranglijst van de re guliere competitie eindigde. SSV'65 - Kapelle 2-2 (1-1). 6. Yuri Baart 1-0, 33. Jacco Bekenes 1-1, 76. Niels Paardekooper 2-1, 79. Gert- Jan de Groene 2-2. Scheidsrechter: T.H. van der Walt ('s-Gravenhage). Rode kaart: Clarence Pahlad (SSV'65). Gele kaart: Marco Goovers, Paul Bom, Remon Bal (SSV'65), Edwin van Damme, Da vid den Hollander (Kapelle). Aantal toeschouwers: 450. SSV'65: Wijbrand Boonstra: Arjan Sandee, Clarence Pahlad, Maurice van den Hemel, Armando Probert; Niels Paardekooper, Marco Goovers, Paul Bom (80. Perry Ken- tin), Yuri BaartReinier Scholten, Mark de Groote (21. Ruud Noote boom, 90. Remon Bal). Kapelle: Ronald Kole; Gert-Jan de Groene, Bertyvan derlieijde, David den Hollander, Martijn van Zwee- den (66. René van Boven); Dick Saarloos, Jon Herselman, Remco Krijger (69. Pim Bruins); Marco Borghart (84. Ferdi Tilroe), Jacco Bekenes, Edwin van Damme. door Ron de Waal LAGE ZWALUWE - Om zich een goede uitgangspositie te verwerven voor promotie naar de tweede klasse moest Tholen se Boys gistermiddag Zwaluwe op eigen veld verslaan. De ploeg van trainer Paul van Buuren slaagde in deze missie, won met 3-2 en kan zaterdag op eigen veld tegen Rillandia het karwei afmaken. Ondanks het ontbreken van de spitsen René van de Berge en Jo- han Groenewegen begon Tho lense Boys zeker niet afwach tend aan het duel. „Daar hebben wij de ploeg niet voor. Wij heb ben een aanvallend ingestelde ploeg en om kans te maken op promotie moesten wij het initia tief nemen", vond oefenmeester Van Buuren. Het eerste halfuur was voor Tholense Boys en de formatie kwam verdiend op een 1-0- voorsprong door Said Oum- hammed. Na de pauze viel Tho lense Boys ver terug en zag het Zwaluwe steeds dreigender richting het zestien-meterge- bied komen. Door twee snelle doelpunten van de gevaarlijke spits Wesselius keek de ploeg van Van Buuren plotseling te gen een 2-1-achterstand aan. Tholense Boys leek rijp voor de slacht, maar de ploeg toonde veerkracht. Oefenmeester Van Buuren bracht vervolgens Vin cent van Westen in het veld voor de leeggespeelde Said Oum- hammed. Dit bleek achteraf een gouden wissel, want enkele mi nuten na zijn entree bracht Van Westen zijn ploeg met een ge richte kopbal weer op gelijke hoogte: 2-2. Vijf minuten voor tijd kreeg Tholense Boys zelfs nog de kans om de volle winst te pakken. Wim Schot werd in het straf schopgebied onderuit gehaald en uit de toegekende penalty zorgde Johan Schot voor de te rechte overwinning. Trainer Paul van Buuren is er vast van overtuigd dat zijn ploeg het cruciale duel tegen Rillandia ook in winst om zal zetten. „Mijn hart zegt dat het goed komt en het engeltje dat al eenpaar wedstrijden op onze lat zit, mag wat mij betreft nog even blijven zitten. Er is toch niets mooier dan mijn periode bij Tholense Boys met promotie af te sluiten", besloot hij. Tholense Boys: Alex Hoogendoorn; Arie de Draaijer, Hassan El Jilali, Roy Streng, Michael de Jong; Johan Schot, Piet den Boef, Jeroen Nieuw koop, Rick van Overveld; Wim Schot (85. Carlo Heyboer), Said Oumhammed (70. Vincent van Wes tera). van onze sportredactie GOES - Goes heeft de competi tie in de eerste klasse met een nederlaag besloten. Op eigen veld ging de ploeg van trainer Hugo Barends met 3-2 onderuit tegen De Valk. Het duel was niet meer van belang, Goes was al gedegradeerd. Goes was in de eerste helft de betere ploeg en kwam verdiend op voorsprong door Marnix Hendriks. Meteen na rust kende Goes een zwakke fase. Barry Jansen scoorde tweemaal. Die zelfde speler schoot in de 68e minuut uit een vrije trap nog maals raak: 1-3. In de 75e mi nuut bepaalde Marnix Hen driks de eindstand op 2-3. Goes krijgt volgend seizoen ver sterking van Stefan Scholten (Kapelle) en Pearl Doesburg (Kloetinge). Van de huidige se lectie vertrekt niemand. Goes-De Valk 2-3 (1-0). Marnix Hendriks 1-0, Barry Jansen 1-1,1-2, 1-3, Marnix Hendriks 2-3. Scheids rechter: M. Haak Gorinchem). Aan tal toeschouwers: 250. Goes: Mart-Jan Goud; André Voogd, Jan-Willem de Kok, Rik van Sluis; Rosano Acton (40. Sebastian Ver burg), Mart van de Guchte, Serge Berrevoets, Michel Jonckman; Rin- zeBack (45. ArdilFertoute), Marnix Hendriks, Jimmy Nieuw dorp (60. Peter Nieuwdorp). door Vincent de Rijke NIEUWLAND - In de nacompe titie van de vierde klasse A zijn alledrie ploegen na twee wed strijden nog in de race. Gisteren verloor het favoriete Nieuw land op eigen veld met 3-1 van Wolfaartsdijk. Wolfaartsdijk verloor eerder deze week van Nieuwdorp dat morgen tegen Nieuwland aan een punt genoeg heeft om zich te verzekeren van de tweede helft van de nacom petitie. Nieuwland heeft in Nieuwdorp een flinke overwinning nodig om promotie in het vooruitzicht te houden. Slechts bij een mi nieme overwinning van Nieuw land op Nieuwdorp is Wolfaartsdijk de ploeg die de nacompetitie mag vervolgen. Nieuwland-Wolfaartsdijk was een wedstrijd met veel strijd en weinig hoogstaand voetbal, zo als wel vaker het geval is in de nacompetitie. Ploegen die tij dens de competie geen gelijk waardige tegenstanders blij ken, kunnen in de nacompetitie goed aan elkaar gewaagd zijn. Nieuwland was tijdens de com petitie al twee keer te sterk voor Wolfaartsdijk. Maar gistermid dag was Nieuwland met de ge dachten al voor een groot ge deelte bij de cruciale wedstrijd tegen Nieuwdorp. De thuisclub achtte zich wel in staat om zon der al te veel moeite een over winning te boeken op Wolfaartsdijk. Maar niets bleek minder waar. Nieuwland ging na een vroege 1-0-voorsprong (Mike van Kleef kopte de bal diagonaal langs Zaamslag krijgt bloemen SVR VLISSINGEN - Twee weken na dato heeft voetbalvereniging SVR uit Ritthem aan Zaamslag de kampioensbloemen geschon ken. Tijdens een jeugdvoetbaltoer- nooi in Vlissingen herstelde het bestuur van SVR zijn foutje. Toen Zaamslag op 1 mei kampi oen van de vierde klasse werd door een 11-2-overwinning, was de ploeg uit Ritthem de bloemen vergeten. In de tweede helft werd er zelfs een speler buiten de ploeg gelaten om een bloemetje te kopen. Hij kon de plaatselijk bloemisterij niet vinden en keerde met lege han den terug. Voorzitter Karei Hoogerheide zei toen: „Dat zul len we later nog wel goed ma ken..3' doelman Eggebeen) op de lau weren rusten. In het restant van de eerste helft was Wolfaarts dijk de betere ploeg. Ondanks de grote hoeveelheid kansen wist Wolfaartsdijk het net niet te vinden. Spits Harm Fluit had zijn vizier niet op scherp staan en miste kans op kans. Nieuw- land-goalie Ronald Fritz loods te zijn ploeg de rust in met een 1- 0-voorsprong. Uitgebluste indruk In het tweede bedrijf maakte Nieuwland een nog meer uitge bluste indruk. Wolfaartsdijk maakte daarvan nu wel ge bruik. Linksbuiten Jan Kole te kende met twee doelpunten voor een belangrijk gedeelte van de produktie van Wolfaartsdijk. Mark Tijsen had daarvoor al met een strak schot de stand gelijk getrokken. Nieuwland beëindigde de wed strijd met negen man omdat de gebroeders Kroes (Marien en Bart-Jan) beiden vroegtijdig moesten gaan douchen. Een me morabel moment, in de verder matige wedstrijd, was de inval beurt van de 46-jarige Wolf aartsdijk-speler Jan Blok. Hij vormde het laatste kwartier het spitsenduo samen met Harm Fluit. In Wolfaartsdijk kortweg aangeduid als het spitsenduo BlokFluit. Wijnands „Ik denk dat we ongemerkt te veel met de wedstrijd van zater dag tegen Nieuwdorp bezig wa ren," verklaarde Nieuwland- trainer Wil Wijnands de neder laag. „De meeste spelers zullen wel gedacht hebben, dat we Wolfaartsdijk moesten kunnen pakken. Maar ze hebben ons vandaag overtroffen in vecht lust. Zij hebben de laatste stro halm met twee handen aange grepen." Nieuwland-Wolfaartsdijk 1-3 (1-0). 10. Mike van Kleef 1-0. 60. Mark Tij sen 1-1. 68. Jan Kole 1-2. 74. Jan Ko le 1-3. Scheidsrechter: J.N. Veen (Veen). Rode kaart: Marien Kroes-en Bart-Jan Kroes (beiden Nieuwland, beiden 2xgeel). Gele kaart: Jan Kole (Wolfaartsdijk). Aantal toeschou wers: 200. Nieuwland: Ronald Fritz; Marien Kroes, Hans Schotman, Hugo Crucq, Bart-Jan Kroes; Ruud Mesu, Ronnie Mesu, Corné van Belzen; Mi ke van Kleef, Herbert van Waarde 65. Mark van de Velde), Albert Slin- ger. Wolfaartsdijk: Hans Eggerbeen; Ferdy de Leeuw, Jarno Waterham, Corné Verheezen, Dennis Schipper; Jan-Willem Wisse, Marcel van de Kreeke, Mark TijsenJan Kole, Harm Fluit, Bastiaande Koeijer (70. Jan Blok). Bevelanders-spits Peter Kastelein (staand) in duel met een speler van Meeuwen. foto Willem Mieras door Jos van Belzen KAMPERLAND - Lange tijd werd de rang lijst in de derde klasse A aangevoerd door Meeuwen. In het slot van de competitie slonk de voorsprong echter zienderogen en was het Heinkenszand dat met het kampi oenschap aan de haal ging. De ploeg van Jan Meulmeester kreeg een herkansing in de na competitie. Daarin kwam het ook in het tweede duel met Bevelanders niet verder dan een gelijkspel (0-0). Daardoor heeft de ploeg uit Zoutelande slechts een kleine kans op een promotie. Voor tegenstander Bevelanders verliep de competitie heel anders. Na de laatste com petitiewedstrijd van. 1998 namen ze met acht punten de tiende positie op de ranglijst in. Op deze slechte reeks volgde in de tweede helft van het seizoen een sterke serie van twaalf wedstrijden waarin de ploeg onge slagen bleef en bovendien een periodetitel binnenhaalde. Ondanks deze serie werd de ploeg van Cees van Dijk door velen kansloos geacht in de nacompetitie. „Vooraf leek het erop dat de nacompetitie gewonnen zou worden door de ploeg die de meeste doelpunten tegen ons zou scoren. Gemakshalve ging men dan maar voorbij aan het feit dat wij vanaf de cember niet meer verloren hadden, en bo vendien de minste tegendoelpunten hadden in de competitie," aldus de oefenmeester van de ploeg uit Kamperland. In de beginfase van het duel namen de gasten het initiatief. Met soms aardig com binatievoetbal werd een bres in de stugge defensie van Bevelanders gezocht. Na tien minuten kreeg Eddie Matthijse een goede kans om de score te openen, maar zijn slap pe inzet werd zonder veel moeite gestopt door doelman Erik Versluis. Middenveld Het duel bleef zich verder vooral afspelen op het middenveld, waardoor de kansen voor beide teams op de vingers van één hand te tellen waren. Beste mogelijkheid was na een halfuur voor Bevelanders toen Peter Kastelein, waarschijnlijk tot zijn eigen ver bazing, de bal in de voeten kreeg aange speeld van Meeuwen-doelman Remco van Wijngaarden. Waren de kansen in de eerste helft schaars, na de rust was het nog minder. Meeuwen wilde in eerste instantie nog wel, en Beve landers, dat Jan Leendertse node miste, be perkte zich tot een enkele schaarse uitval. Tegen het einde van de wedstrijd zaten de gasten er duidelijk doorheen, wat voor Jan Meul meester reden was zijn ploeg toe te roe pen de nul achterin vast te houden. Meul meester: „De wedstrijd van zaterdag zat nog duidelijk in de benen. Tegen het einde zaten we er doorheen en was de organisatie in het team helemaal weg. Met een gelijk spel houden we tenminste nog een water kansje," In de achtste minuut van de extra tijd was ook dit bijna bekeken, maar doel man Remco van Wijngaarden bracht fraai redding op de inzet van Piet de Haze, waar door het duel zonder doelpunten eindigde. Ondanks het doelpuntloze gelijkspel en de kansen die zijn ploeg nog heeft, was Cees van Dijke toch niet helemaal tevreden. „Be lachelijk dat we zaterdag alweer aan de bak moeten. Ik moet maar afwachten of de spe lers dan al helemaal hersteld zijn van deze wedstrijd die volgens mij veel beter op dins dag of woensdag gespeeld had kunnen wor den. Er wordt wel gezegd dat er bij Bevelan ders niets moet, en dat is ook zo, maar we kunnen door dit. rare programma wel een promotieplaats verliezen." Bevelanders-Meeuwen 0-0. Scheidsrechter: C. Spek (Zevenbergen). Gele kaart: Eddie Matthijse (Meeuwen). Aantal toeschouwers: 250. Bevelanders: Erik Versluis; Gert de Rijder, Jan Geene, Hans de Visser, Marco Wisse (30. Danny van Belzen); Raymond Cevaal, Robin van de Moe- re, Marcel van Strien, Leo Koole (90. Leon de Bruine); Piet de Haze, Peter Kastelein. Meeuwen: Remco van WijngaardenBerhold van de Velde (89. Danny de Vries), Wim-Jan Brasser, Rick de Buck, Koen Sinke; Eddie Matthijse, Je roen van Winkelhof (48. Michiel Brouwer), Wilco Dingemanse, Micky Vujovic; Ewoul Maas (75. Martijn Hengst), Willem Jobse. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK raakt smaakmaker Wilco de Valk kwijt. De 24-jarige aan valler speelt komend seizoen voor hoofdklasser Kloetinge. De Valk maakte donderdag zijn eerder deze week be klonken overeenkomst be kend aan de Nieuwerkerkse voetbalvereniging. Wilco de Valk is voor Kloe tinge en trainer Diederik Hiensch, na het vertrek van Onno Doeland naar Hoek, een zeer welkome aanvulling van de selectie. De Valk: „De eerste contacten kwamen min of meer in de periode dat dat speelde, maar voor mij persoonlijk speelt zijn ver trek niet mee. Met Doeland erbij had Kloetinge maar vier spitsen. Dat is als je een systeem met drie aanvallers speelt krap. Maar of hij nu bleef of niet was voor mij niet belangrijk. Hij is een cen trumspits en in een 4-3-3 sys teem zie ik me niet als spits maar als buitenspeler." Succesvol De Valk maakte met SKN WK de laatste jaren succes volle tijden door, maar ook hij kon niet verhinderen dat de Nieuwerkerkers dit sei zoen degradeerden uit de tweede klasse. „Voor mij per soonlijk is het nu of nooit," schertste de snelle aanvaller zijn voetbaltoekomst. Eerder stond de Nieuwerkerkse voetballer, speler van het Schouwen-Duivelands voet balelftal en ex-Zeeuws top scorer, al in de belangstelling van een aantal andere Zeeuwse clubs. door Ben Hameeteman ST. ANNALAND - Na één sei zoen in de vierde klasse keert Brouwershaven alweer terug de derde klasse. De mannen van trainer Pim Potappel toonden gisteren tegen ZPR'84 veer kracht en bogen een 2-0-achter- stand om naar een 4-2-overwin- ning. Trainer Pim Potappel bleef na de zege op ZPR '84 vrij rustig. Natuurlijk was hij blij met het kampioenschap en nam hij ge laten de vele gemeende geluk wensen in ontvangst. Voor de ti-ainer uit Stavenisse, die voor het derde seizoen bij Brouwer shaven de scepter zwaait, was dit het tweede kampioenschap dat hij met de zwartwitten be leefde. „Dat is toch uniek", gaf hij toe. „Je ziet dat als het bij Brouw gaat lopen, dat we de best voetballende ploeg zijn in deze klasse. Ik moet een groot compliment geven aan dit team dat zo goed van een 2-0-achter- stand terug weet te komen." Counters Brouwershaven kwam nog wel op achterstand. Uit twee coun ters kwam ZPR via Ruud van Rijckevorsel en Christ Berkhout op 0-2. Dick van Splunder zette de schade echter recht uit een strafschop en een afstands schot. Andre Goudswaard en Martin Kristalijn maakten het feest vervolgens compleet: 4-2. BERGEN OP ZOOM - De kansen voor Breskens op promotie naar de derde klasse van het zondagvoetbal zijn door een 4-2-nederlaag in een spectaculair duel met MOC'17 flink geslonken. Brian Verhulst zorgde ervoor dat de Zeeuws-Vlamingen de rust in gingen met een 1-0-voorsprong. Jeroen Hornstra en Edwin Cop- pens bogen de achterstand om in een voorsprong voor MOC, maar MarkBoeckhout maakte even later alweer gelijk (2-2). Eén minuut later bracht Hornstra de Brabanders weer op voorsprong en Hugo van Leeuwen vergrootte in de blessuretijd de marge naar twee doel- Dteuten: 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 28