Nieuwe opzet lokt Zeeuwse top Bakker mengt zich in top klassement Splitsing werpt vruchten af Jeugdzeilers actief op Grevelingenmeer Kapelle zwaait tegen Feyenoord Al drie spelers en trainer uit Jarige Vleeshouwers geeft geblesseerd op Motorcrosswedstrijden op Hemelvaartsdag in teken van districtstitelstrijd Tweede ronde mountainbike agenda Vier Zeeuwse jeugdschakers present op NK Goes ontvangt badmintontop uitslagen door lepTriou VLISSINGEN - De traditionele motorcross op Hemelvaartsdag krijgt dit jaar een heel andere opzet. Op het motorcrosscircuit van de MSV De Uitlaat aan de Engelandweg in Vlissingen- Oost wordt een wedstrijd verre den voor het districtskampioen schap, een nieuwe competitie- opzet van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging (KNMV). Voor het eerst komen op deze dag alle Zeeuwse toppers aan de start. Dat was een wens van met name de rijders die zich graag voor een groot Zeeuws publiek wilden tonen. Het publiek kan genieten van alle soloklassen van de allerkleinsten tot de ve teranen, in de klassen 60cc (vanaf 6 jaar), 60cc, 80cc kleine wielen, 80cc grote wielen, 125cc junioren en senioren, 250/500cc junioren en senioren en de vete ranen. Daarnaast zal er als ex traatje een vrouwenklasse wor den verreden. Voor het bestuur van de MSV De Uitlaat is de wedstrijd in zekere zin een gok. Tot nu toe heeft nog geen enkele club het aange durfd om een dergelijk wed strijd op een nationale feestdag te organiseren. De meeste wed strijden worden op zaterdagen verreden, samen met een club- wedstrijd. Maar met name voor zitter Den Engelsman van de or ganiserende vereniging was er vanaf het eerste begin al voor stander van om de wedstrijd een eigen karakter te geven. ..Dan pas heb je een goede kans dat je wedstrijd uitgroeit tot een grote wedstrijd. Tegen het einde van het jaar moet je immers komen tot een algeheel Nederlands kampioenschap en dan verdie nen deze wedstrijden méér dan slechts een toevoeging aan de club wedstrijden. We doen er al les aan om ook deze nieuwe competitie naar een hoog peil te stuwen, want dat verdient het in mijn ogen." Zijspannen Een tweede r^den voor De Uit laat voor de andere opzet was dat ze dit jaar buiten de boot vielen voor het organiseren van een wedstrij d voor het open Ne derlands kampioenschap zij spannen. Daardoor kwam Vlis- singen zonder grote wedstrijd op Hemelvaartsdag te zitten en dat wilde de vereniging de Zeeuwse motorcrossliefhebbers niet aandoen. De districtscompetitie is door de KNMV opgezet om ook de pure amateurs een goede kans te geven om gemakkelijker door te stoten naai' het grotere werk. Nederland is daarvoor inge deeld in vijf districten en in Vlissingen komen de rijders uit het district West (Zeeland en Zuid-Holland) aan de start en verwacht wordt dat tegen de tweehonderd rijders naar Vlis singen afreizen. De Zeeuwen zijn zeker niet kansloos en hebben naar liefst drie titelverdedigers aan de start. Johnny Gijssel uit Wemel- dinge is titelverdediger bij de 80cc, Freddy Blaas uit Oostka- pelle bij de 125cc en Kees den Hollander uit Aagtekerke ver dedigt zijn titel bij de 250/500cc. Tijdens de eerste wedstrijd voor het districtskampioenschap in Bleijswijk ging de winst echter nog naar de concurrentie. Daar om zal er donderdag voor eigen publiek gevlamd moeten wor den door de Zeeuwen. Maar naast de titelverdedigers start er nog een aantal Zeeuwse cracks. Vuurwerk kan verwacht van Mark Boot in de 60cc, Nicky Huiszoon 80cc, Leo Stroo, Arjo Verhage en Mykel van de Goor in de 125cc en van Willem-Jaap Jansebij de250/500cc. Dagprijzen Verrassingen zijn niet uitgeslo ten, want er worden donderdag eigenlijk twee wedstrijden ver reden. Behalve de rijders die strijden om het districtskampi oenschap verwacht men ook een groot aantal rijders dat voor de dagprijzen komt. Daaruit zou den wel eens verrassende win naars kunnen voortkomen. Al bij de voorinschrijving kon de MSV De Uitlaat een honderdtal rijders verwelkomen. De ver wachting bij De Uitlaat is dat daar op de wedstrijddag nog een groot aantal rijders bijkomt. Het publiek krijgt nog een bij zonder wedstrijd aangeboden. Op initiatief van Karin Goet- heer, (zelf een verdienstelijk motorcrosster) uit Lewedorp geven ook de vrouwen acte de presence. Kees den Hollander verdedigt op Hemelvaartsdag zijn districtstitel in de 125/250cc-klasse. foto Willem Mieras door Henk de Winter TWELLO - Zijn behaalde tweede plaats in de Suzuki GSX Cup in een motorrace in Twello betekent voor John Bakker uit Ter- neuzen dat hij op dit moment meestrijdt in de top van deze raceklasse. Het is Bakkers eerste podiumplaats in een wegrace voor motoren in Nederland. Vorig jaar haalde Bakker wel eens een po diumplaats op het Belgische racecircuit van Zolder, in races om de Motor Endu rance Trophy. Nu stond de jonge coureur voor het eerst op het podium in Neder land. ,,Een weekend vol vreugde. Een tweede plaats en dat voor de jongste in de Cup", lachte Bakker na afloop van de wedstrijd op het stratencircuit in Twello. De trainingen verliepen voorspoedig voor de coureur die in de Suzuki GSX 600 Cup uitkomt. Met een derde startplaats stond de Terneuzenaar op de voorste lijn van de startplaats. „Dat telt bij ons. We hebben allemaal dezelfde motor en als je er vanaf het begin goed bij zit, heb je een goeie kans om op het podium te komen", liet Bakker na de huldiging weten. De 21-jarige mo torcoureur denkt zelf dat hij nog iets tekortkomt om dit jaar kampioen te wor den. „Er zijn veel rijders met meer erva ring." Bakker staat vijfde in de tussen stand van de Cup met een achterstand van achttien punten op de leider en winnaar van de race in Twello, Ger Geurts. Voor Arno Slabbekoorn was het een weekend om snel te vergeten. „Gewoon slecht gereden. Ik ben gevallen in de trai ning en heb een paar blauwe plekken opgelopen", liet de uit 's-Heer Abtskerke afkomstige motorracer weten. Een twaalfde plaats voor Slabbekoorn in de GSX 600 Cup, die absoluut niet tevreden was met deze plaats. Slabbekoorn staat veertiende in de tussenstand met negen tien punten. Anton Passenier hield na flinke techni sche problemen aan zijn Yamaha racemo tor in de trainingen de race in de 250cc halverwege voor gezien. De motor werd te warm en Passenier reed voor het vallen van de finish vlag het rennerspark in. van onze sportredactie VLISSINGEN - Op het Greve lingenmeer worden komend weekeinde zeilwedstrijden voor de jeugd gehouden. Onder de naam Delta-Combi vaardigen alle Zeeuwse zeilverenigingen deelnemers af die in verschil lende categorieën om de prijzen zullen strijden. De wedstrijden dit weekeinde zijn de eerste in een reeks van vijf. Er wordt gevaren in de klassen Optimist, Splash en Flash, al geschikt voor kinderen vanaf zeven jaar. Het Zeeuwse jeugdzeilen maakt de laatste ja ren een grote groei door. Bij de verenigingen Arne, WV Bru en WSV Wolphaartsdijk wordt de nodige aandacht besteed aan het opleiden van jeugd. De wed strijden op het Grevelingen meer zijn dan ook vooral be doeld om de kinderen ervaring op te laten doen. De jeugdopleidingen wierpen al eerder hun vruchten af. Tijdens wedstrijden in Sneek geduren de het Paasweekeinde verover den de Zeeuwen Jurre Alberts, Robert Hoogerheide en Rutger Krijger respectievelijk de eer ste, tweede en derde plaats in de Splash A-klasse. Open NK Van donderdag 13 tot en met za terdag 15 mei wordt op het Ha ringvliet bij Hellevoetsluis het Open Nederlands Kampioen schap Cadet zeilen gehouden. Dit is een tweemansboot voor jonge zeilers tot 17 jaar. In totaal doen 62 boten mee aan het evenement in Zuid-Holland. Nederland is met dertig deelne mers de grootste leverancier aan het kampioenschap. De zei lers komen voornamelijk uit de regio Rotterdam en Noord-West Brabant. Verder zijn er deelne mers uit België, Duitsland, Spanje, Groot-Brittanië, Rus land, Hongarije, Polen en Tsje chië. van onze sportredactie KAPELLE - Zaterdag-eerste klasser Kapelle speelt komende maandag om 19.00 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen de A-jeugd van Feye noord. De club neemt in dat duel afscheid van drie spelers en zijn trainer. De spelers Gert-Jan de Groene en Dick Saarloos zetten na dit seizoen een punt achter hun voetbalcarrière. De jeugdige Pim Bruins zoekt volgend sei zoen zijn heil bij de tegenstan der van maandagavond Feye noord AlTrainer Joost Folmer staat volgend seizoen aan het roer bij het Goese SSV'65. Jubileumfestiviteiten De wedstrijd is ook onderdeel van de jubileumfestiviteiten in het kader van het zestigjarig be staan van Kapelle. Verder staan daarvoor een wedstrijd tegen Lucky Ajax op het programma (4 juni), jeugd-en seniorenda gen (5 en 12 juni), een wedstrijd tussen oud-Kapelle en oud-We- meldinge (18 juni) en afsluitend een duel tussen het huidige Ka pelle en een regionale selectie van spelers die nu nog actief zijn en ooit bij Kapelle hebben ge speeld. VLISSINGEN - In het bos 'de Piet' nabij Arnemuiden wordt zaterdag de tweede wedstrijd van de X-Treme mountainbike Zomercup verreden. In tegenstelling tot de eerste krachtmeting in Westenschou- wen is er weinig hoogteverschil in het parkoers. Het is vooral technisch en een test voor de stuurvaardigheid. Er wordt gereden in twee cate gorieën. De jeugd tot en met zes tien jaar en de vrouwen rijden veertig minuten en de mannen van zeventien en ouder zestig. woensdag- Tennis Gruttepikkers-veteranentoernooi. Ze vende dag. Locatie: TV Duiveland in Nieuwerkerk. Aanvang: 16.00 uur. -donderdag— Jeu de boules Hij/zij-toernooi. Club Jeu de Boules Mid delburg houdt donderdag (Hemelvaarts dag) op de banen rond 't Boel Uusaan de Koudekerkseweg in Middelburg een hij zij-toernooi. Aanvang: 10.30 uur. Motorsport Districtskampioenschap. Klassen 60cc (vanaf 6 jaar), 60cc, 80cc kleine wielen, 80cc grote wielen, 125cc junioren en se nioren, 250/500cc junioren en senioren en de veteranen, vrouwen klasse. Loca tie: motorcrosscircuit MSV De Uitlaat, Vlissingen-Oost. Aanvang: 12.30 uur. Tennis Gruttepikkers-veteranentoernooi. Acht ste dag. Locatie: TV Duiveland in Nieu werkerk. Aanvang: 16.00 uur. Zeeuwse Jeugdkampioenschappen. Re gionale voorrondes. Deelnemende teams: Walcheren (Middelburg), Zuid- -Beveland (Yerseke), West-Zeeuws- Vlaanderen (IJzendijke), Oost-Zeeuws- Vlaanderen (Koewacht), Tholen en St. Philipsland (Tholen) en Schouwen-Dui- veland (Zierikzee). Veldkorfba! 51e Swift-toernooi. Locatie. Sportpark de Voorborch. Aanvang: 9.00 uur, finale 16.30 uur. Voetbal Amstel districtsbeker. Zesde ronde: Hoek-Baronie (15.00). Zaterdagvoetbal Derde klasse A/B: heenwedstrijd beslissingsduel voor pro motie/degradatiewedstrijden: DFS-SPS. Vierde klasse B: beslissingsduel kampi oenschap: Brouwershaven-ZPR'84, ter rein WHS in Sint Annaland (16.00). Nacompetitie, tweede klasse E: SSV'65- VLISSINGEN - Van 13 tot 15 mei wordt in Rijswijk het Ne derlands kampioenschap scha ken voor jeugd tot en met twaalf jaar gehouden. In totaal doen hieraan tachtig kinderen mee, waarvan vier uit Zeeland. Zeeuws-Vlaanderen is met drie afgevaardigden goed vertegen woordigd op het NK. Ab van Hoeveen DaphneHuigh, beiden elf jaar oud komen uit Oostburg. Van Hoeve deed vorig jaar ook al mee. Jan Breukelman (12) ein digde de vorige editie als vijfi- tiende en is afkomstig uit Ter- neuzen, terwijl Rinze Porte uit Middelburg ook van de partij is. Het toernooi neemt drie dagen in beslag. Alle deelnemers spe len negen partijen, drie per dag. Kapelle. Nacompetitie, derde klasse A: Bevelanders-Meeuwen. Nacompetitie, derde klasse B: Zwaluwe-Tholense Boys. Nacompetitie, vierde klasse A: Nieuwland-Wolfaartsdijk. Indien niet anders vermeld, aanvang wedstrijden 14.30 uur. Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Best Vooruit-DESK, Goes-de Valk, JVC'31- WVO, Unitas-TSC, Venlo-BW. Nacom petitie, tweede klasse E: Dongen-Vlij- mense Boys. Nacompetitie, derde klasse A: Moerse Boys-Rood Wit. Na competitie, vierde klasse A: MOC'17- Breskens. Nacompetitie, zesde klasse A: Groede-Terhole. Nacompetitie, zesde klasse B: Val Aan-Rimboe. Aanvang wedstrijden 14 30 uur. Internationaal jeugdtoernooi Terneu- zense Boys. Eerste dag, deelnemende teams. A-junioren: Lech Poznan (Polen), FCZlin (Tjechë), Fortuna Köln (Duitsland Helmond Sport, KFC(Koog aan de Zaan Stekene (België), Blauw Wit (Amster dam), Terneuzen en Terneuzense Boys. B-junioren; Blauw Wit, KFC, Terneuzen, RCS, Dosko en Terneuzense Boys. 4e Bon Giorno Cup. Toernooi voor A-ju- nioren, poulewedstrijden. Organisatie: wTholense Boys. Wielrennen 32e Ronde van Wemeldinge. 13.00 uur: dikke bandenwedstrijden voor de jeugd. 14.00 uur: nieuwelingen (40 kilometer). 15.30 uur: junioren (60 kilometer). Start en finish: Wilhelminastraat, Wemeldin- ge. 8e Internationale Omloop van Zeeuws- Vlaanderen Ie etappe Landegem (B)- Landegem (B). 14.00 uur: veteranen en recreanten (50 kilometer). 15.30 uur: cy- closportieven (72 kilometer). Jeugdronde van Oud-Vossemeer. 12.00 uur: dikke bandenwedstrijden voor de jeugd. 13.30 uur: KNWU-jeugdlïcentie- houders; alle categorieën. Snookertitel voor duo Mouwen en Van Renswoude GOES - Het koppel Chris van Rens wou de/Marcel Mouwen heeft in Snookerzaal Plaza in Goes het Zeeuws Kampioen schap snooker voor koppels ge wonnen. In de eerste ronde vielen al di rect zware klappen. Het koppel Joop Rij psma/John Ha ge werd uitgeschakeld door Jacco de Visser/John van Breugelen. Het koppel Danny Chuck-A-Lam/Erwin Maas werd in de kwartfinales uitge schakeld door Van Renswoude- /Mouwen. In een eenzijdige veroverden Van Renswoude en Mouwen de titel met drie frames tegen nul ten koste van De Visser/Van Breugelen. Patrijzen schort activiteiten op 's-HEERENHOEK - Voetbal vereniging Patrijzen uit 's-Hee- renhoek heeft al haar activitei ten van vandaag en vrijdag opgeschort omdat de vrouw van voorzitter H. Zwartelé is overle den. De activiteiten worden ver schoven naar 16 mei en begin nen dan om 12.00 uur. Marina de Fouw is een van de kanshebsters voor de eindzege op de eerste buitenwedstrijd in de Rabo Topdressuurcompetitie. foto Willem Mieras Rabo Topdressuurcompetitie in Tholen door Lucien Roelandt THOLEN - De Rabo Topdres suurcompetitie wint nog steeds aan populariteit. Dat blijkt uit het groot aantal deelnemers in de eerste wedstrijd van het groene seizoen zaterdag op de Speelmansplaat, waar de Thoolse Eendrachtruiters voor de organisatie tekent. Bij de start in 1997 was er nog sprake van een samenvoeging tussen het indoor- en outdoor seizoen. In het najaar van 1998 werd op verzoek van de ruiters dit principe door de het bestuur van de KNF losgelaten en be staat de competitie nu uit een in- en outdoorcyclus. Een split sing die de competitie duidelijk ten goede komt. Secretaris van de KNF distrikt Zeeland, Cor van de Werve: „Het duurde te lang voor de winnaar bekend was. Boven dien haakten ruiters in de loop van het jaar af, omdat de paar den die ze voor anderen reden tussentijds werden verkocht. Ook iemand die tussentijds van de klasse M naar de Z promo veerde was kansloos voor de eindoverwinning. Om de competitie nog aantrek kelijker te maken heeft het be stuur na de loskoppeling ook besloten om meerde prijzen voor de eindrangschikking be schikbaar te stellen. Van de Werve: „In de eerste twee uitga ven ging alleen de winnaar van het eindklassement met een dikke geldprijs naar huis. Daar door ontbraken er, ondanks de flinke dagprijzen, op de laatste wedstrijd toch nog al wat com binaties die geen zicht meer hadden op de eindprijs. Dat was niet leuk voor de competitie en de organisatie. Door deze wijzi ging denken we dit te kunnen voorkomen." Fusie Nieuw is ook dat ruiters en ama zones aangesloten bij de NBVR aan de competitie kunnen deel nemen. Hiermee neemt het dis trict Zeeland alvast een voor schot op de fusie tussen de basisorganisaties, waarvan men hoopt dat de onderhande lingen hierover in het jaar 2000 worden afgerond. Een wijziging die, deze toch al sterk bezette competitie tussen de dres- suurtoppers uit Zeeland, de Zuid-Hollandse eilanden en Zuidwest-Brabant ongetwij feld kwalitatief doet stijgen. De deelname van Sandra van der Hoofd is daarvan het bewijs. De NBVR-amazone uit Gapinge heeft met Loelap al meerde ma len bewezen dat zij voor deze competitie zonder meer als een versterking kan worden be schouwd. En ook Monique Wey- ers met Phantom Luit Renesse, die weliswaar door haar over stap naar de Schouwse Ruiters nu tot de KNF behoort, moet tot de kanshebbers worden gere kend. Sonja de Feiter, die met de donkerbruine ruin Kingsley de titel verdedigt, is dus gewaar schuwd. Maar er liggen voor Sonja de Feiter ongetwijfeld nog meer kapers op de kust. Zo komt Ma rina de Fouw ongetwijfeld met revanche-gevoelens aan de start. In de laatste wedstrij d van het indoorseizoen werd zij door Sonja de Feiter met het geringst mogelijk verschil naar de twee de plaats verwezen. En ook de Zeeuwse regerende kampioene Janine Polderman is er onge twijfeld op gebrand om de Ra- bo-competitie aan haar al rijk gevulde palmares toe te voegen. Het winnen van deze competitie mag immers even hoog, of mis schien wel hoger, worden aan geslagen dan de Zeeuwse titel. Bowlers strijden om Goese titel GOES - In Goes zijn zondag de Open Bowlingkampioenschap pen van die stad van start ge gaan. Het toernooi in het bowlingcentrum is met aan sprekende namen uit Neder land, België en Engeland sterk bezet. Favoriet is de thuisspelende ti telverdediger Bart van Doorn. Zijn naaste belagers zijn elfvou- dig Nederlands kampioen Ton Blummen uit Heerlen en de Noord-Hollander Eric Kok. Ook de wereldkampioen onder 23 jaar, Gerard Wijnstra uit Drachten, mag niet uitgevlakt worden. Uit België komen Vladi Dvorak en Franky van de Berge. Van Zeeuwse zijde zijn Hans Hilgers uit Zierikzee en Leen Schaap uit Goes aanwezig. Bij de vrouwen is Farida Pasco- al-Blom de grote favoriete. Tholense Boys organiseert Bon Giorno Cup THOLEN - Voor de vierde keer organiseert voetbalvereniging Tholense Boys dit weekeinde de Bon Giorno C'up. Dit is een toer nooi voor A-junioren met deel nemende teams uit binnen- en buitenland. Donderdag start het evenement waaraan naast twee Thoolse ploegen ook teams uit onder an dere Barneveld, Den Burg, Kloosterzande en Sassenheim meedoen. Uit het buitenland komen het Duitse Witten en IKS Jeziorak uit Polen. Donderdag en vrijdag worden de poule wedstrij den afgewerkt, waarna op zaterdag de finale ronde van start gaat. GOES - In Sportpunt Zeeland iun Goes wordt zaterdag 15 en zondag 16 mei het Junior Master Badmintontoernooi gehouden. Dit toernooi maakt deel uit van een reeks van tien en is bestemd voor jonge talenten uit het hele land. Het toernooi is onderverdeeld in drie leeftijdsklassen, namelijk onder dertien, onder vijftien en onder zeventien jaar. Door zeges kunnen punten behaald worden voor de landelijke ranglijst en tevens voor het klassement van het Junior Master Circuit. Een groot aantal jonge topspe- lers geeft dit weekeinde in Goes acte de présence. Voor Zeeland komt de provinciaal kampioene Marleen Masclee uit in de cate gorie onder zeventien jaar. Atletiek Zierikzee. Baancircuit. Mannen. 100 me ter: 1Michiel Willaert (RKHAV) 11.2,2/3. Pieter Klem (Flakkee) en Gert Stoutjes- dij'k (Delta Sport) 12.1. 200 meter: 1 Mi chiel Willaert (RKHAV) 23.1, 2. Pieter Klem (Flakkee) 24.8, 3. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 25.0. Discus: 1. Robert van de Vegt (Delta Sport) 40.35, 2. Jos Geluk (Delta Sport) 29.33, 3. Jeroen Hage (Dy namica) 25,94. Kogel: 1. Bernhard Ruijs- ink(AV'56) 9.70, Jeroen Hage (Dynamica 9.48, 3. Jos Geluk (Delta Sport) 9.36. Jongens A. 100 meter: 1. Rene Holkers (AV'34) 11.6, 2. Arnout van Koeveringen (Delta Sport) 11.7,3. Joachim Schot (Del ta Sport) 12.0.200 meter: 1. Rene Holkers (AV'34) 23.5, 2. Arnout van Koeveringen (Delta Sport) 24.0,3. HenrikWesterweele (Dynamca) 24.9. Discus: 1. Rene Holkers (AV'34) 33.49,2. Sander Boer (Parthenon 33.43,3. Jasper Naus (AV'56) 31.23. Ko gel: 1Rene Holkers (AV'34) 13.70,2. San- der Boer (Parthenon) 10.91, 3. Jasper Naus (AV'56) 10.61. Jongens B. Kogel: 1 Marijn van Kralingen (Delta Sport) 13.98, 2. Jasper Ruinard (Wielingen) 12.85, 3. Rob Sonke (AV'56) 11.96. Jongens C. Ko gel: 1Simon van Kralingen (Delta Sport) 12.92, 2. Daniel Ward (RKHAV) 12.37, 3. Marcel Boer (Parthenon) 11 40. Discus: 1. Marcel Boer (Parthenon) 44.40,2. Daniel Ward (RKHAV) 34.52, 3. Simon van Kra lingen (Delta Sport) 32.64. Jongens D. 80 meter: 1Bart van Kralingen (Delta Sport) 10.9.2. Andres Vlaming (Dynamical 11.1, 3. Bouke de Jonge (Delta Sport) 11.5. Ver: 1Wesley Krakeel (Delta Sport) 4.28, 2. Wouter Jansen (Dynamica) 4.10, 3. Jack Luteyn (Wielingen) 4.00. Kogel: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.42, 2. Yannick Boidin (RKHAV) 6.88. Vrouwen. 100 meter: 1. Mireille Hesp (AV'34) 12.7, 2. Hermien Roggeband (Delta Sport) 13.1.3. Inge Barends (Hercules) 14.0.200 meter: 1. Mireille Hesp (AV'34) 25.6, 2. Hermien Roggeband (Delta Sport) 27.7, 3. Nicole Qonstandse (Dynamica) 33.6. Kogel: 1. Inge Barends (Hercules) 13.46, 2. Silvia Kesteloo (Delta Sport) 7.79. Dis cus: 1. Inge Barends (Hercules) 44.10, 2. Silvia Kesteloo (Delta Sport). Meisjes B. Kogel: 1. Rafke Risseeuw (Wielingen) 12.44, 2. Antoinette van Wijck (AV'56) 11.71, 3. Frouke Bergwerf (Parthenon) 8.84. Discus: 1. Antoinette van Wijck (AV'56) 36.28,2. Rafke Risseeuw (Wielin gen) 31.63, 3. Eelke Oostrom (AV'56) 20.54. 600 meter: 1. Ruth de Kraker (Dy namica) 1.45.9, 2. Astrid den Herder (AV'56) 1.46.6, 3. Iris Kloet (Delta Sport) 1.54.7. Meisjes D. 60 meter: 1. Marlon Dek (AV'56) 8.6, 2. Ellen Schreurs (Delta Sport) 8.8,3/4. Marije Jansen (AV'56) en Annegreet van de Zande (Delta Sport) 8,9. Ver: 1. Ellen Schreurs (Delta Sport) 4.33,2. Marlon Dek (AV'56) 4.32,3. Anne greet van de Zande (Delta Sport) 4.10. Kogel: 1. Ellen Schreurs (Delta Sport) 10.12, 2. Marlon Dek (AV'56) 9.63, 3. An negreet van de Zande (Delta Sport). Dis cus: 1. Annegreet van de Zande (Delta Sport) 21.31, 2. Ellen Schreurs (Delta Sport) 20.96, 3. Marlon Dek (AV'56) 18.77. Biljarten Wemeldinge. Zeeuwse jeugdbokaal: 1. A. van de Leeuw (60 car. BV Zierikzee) 13-1.81-12, 2. C. van de Werf (40 car, BV Zierikzee) 12-1.10-10,3. P. Vasseur (100 car. TMW. Sluis) 8-3.30-23,4. B. van Bo ven 40 car. Hof van Eede) 8-1.09-8, 5. M. Ballegeer (60 car. Hof van Eede) 6-1.48-15, 6. P. van Strien (40 car. De Toekomst) 3-0.85-7, 7. D. Walhout (60 car. VEGABV) 3-1.64-20, 8. S. van de Endt (40 car. Scheldezicht) 3-0.77-8. Tennis Rome. Mannen, 4.9 miljoen gulden. Eer ste ronde: Krajicek(Ned/5) - Gambill (VSt 6-0 3-66-1, Berasategui (Spa) - Van Lot- tum (Ned) 4-6 6-4 7-5, Sampras (VSt/2) - Ulihrach (Tsj) 3-6 6-2 7-6, Henman (GBr/7 - Vacek (Tsj) 7-5 6-3, Ferreira (ZAf) - Cos ta (Spa/13) 3-6 6-2 7-6, Mantilla (Spa/15) - Zabaleta (Arg) 6-1 opgave, Kuerten (Bra/16) - Vicente (Spa) 6-4 6-3, Prinosil (Dui) - Rios (Chl/8) 6-2 5-7 6-3, Rusedski (Eng) - Draper (Aus) 7-6 7-6, Sanguinetti (Ita) - Santopadre (Ita) 1-6 6-2 6-3, Squilla- ri (Arg) - Meneschincheri (Ita) 6-0 6-3, La- pentti (Ecu) - Portas (Spa) 6-7 6-4 6-2.. Nieuwerkerk. Gruttepikkers-veteranen- toernooi. DDC2: Hoogerhuis/Van der Roest-Stuut/Marijs 9-7, Slootweg- /Verkaart-Stuut/Marijs 11-4. GDC2. Poule A: Schonberger/Van Kluyven-Van der Werf/Hooftman 13-6. Poule B: Bleiji/S- lootmaaker-Delfgaauw/Terwisscha 11- 10. GDC1. Poule C: Duinhouwer/Duin- houwer-Lodder/Vleeshouwers w.o. GDC2. Poule A: Heyboer/Cobussen- Overbeeke/Van der Cingel 10-6. Poule C: Van Tol/Alrichs-Wandel/Wandel 9-8. HDC1: Vreeke/Korenhof-Huijser/Schulte 11-4. HDC2. Poule B: Delfgaauw/Moer- man-Verkaart/Collignon 8-6. HDD1. Pou le B: Slootmaaker/Slootmaaker-De Bil- /Koot 12-4, De Bil/Koot-Both/Portenge 10-5. HDD2. Poule A: Mater/Francke-Van Helden/Mentjox 10-5. HED1: Poule A: Ton Kramers-Ad Kooman 11-3. Poule B: Jan van de Wassenberg-Ton Jongen 7-6. Voetbal Engeland. Competitie. Leeds-Arsenal 1- 0. Stand aan kop. Man. United 36-75, Ar senal 37-75, Chelsea 37-72, Leeds 37-66. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - De dinsdag bracht op het Gruttepikkers- veteranentoernooi in Nieuwer kerk een aantal bijzonderheden aan het licht. Zo moest Rob Vleeshouwers op zijn eigen ver jaardag geblesseerd opgeven. Met Jannie Lodder, zijn partner in het gemengd dubbel Dl, moest Vleeshouwers het echt paar Duinhouwer een walk over toestaan. Opmerkelijk was een uitslag in het mannendub- bel Dl. Piet en Charles Sloot- maaker wonnen dik (12-4) van het vooraf sterker geachte span De Bil/Koot die op hun beurt eerder Both/Portenge klopten met 10-5. Spannend was het in de partij van het gemengd dubbel C2, tussen Bleiji/Slootmaaker enerzijds en Delfgaauw/- Terwisscha anderzijds. Met 11- 10 trokken eerstgenoemde aan het langste eind. Piet Vreeke en Cor Korenhof wisten in het mannendubbel Cl wel raad met Jan-Dirk Huijser en Paul Schulte: 11-4. In het mannenenkel D1 was Ton Kramers veel te sterk voor Ad Kooman (11-3) en in de andere poule won Jan van de Wassen- berg nipt van Ton Jongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50