Souburg dwingt puntendeling af PZC Nationale schutterstitel Jan Jansen Beenhakker versus Barney Zesde plek De Goffau Atletiek baancircuit van start in Zierikzee Alex de Haan is snelste windsurfer Oud-Feyenoord te gast bij Noad'67 Walcherse tennisclub heeft behoud tweedeklasserschap in eigen hand sport dinsdag 11 mei 1999 sbw 19 Van der Pol haakt af met polsblessure Nederlaag voor vrouwen van Oostkapelle Van Wezel pakt Belgische titel Overwinning Rob Kroonen uitslagen agenda van onze sportredactie VLISSINGEN - De kans dat het district Zeeland ook het vol gend seizoen door een tweede klasser in de landelijke tennis- competitie vertegenwoordigd wordt, is nog steeds aanwezig. Bij Souburg geloven ze er weer in. Zeker na het verdienstelijke gelijkspel dat zondag tegen op ponent Dash'35 2 werd afge dwongen: 4-4. Aanvoerder Ronald van de Broek had weer eens aan de op stelling gesleuteld. Zowel Han- neke Snijder als Camiel Folmer traden in de enkelspelen aan. Snij dei', spelend met een knie band, kwam echter wedstrijd ritme tekort. ,,Dat was te ver wachten," aldus Van de Broek. „Afgelopen vrijdag heeft ze weer eens kunnen trainen en dat gaf weinig problemen. Vandaar dat ik ze nu, om weer in vorm te komen, toch heb ingezet." Ze presenteerde zich tegen Joyce Tauledan als een tennisster met sterke en zwakke momenten. Die laatste momenten over heersten en Snijder verloor met tweemaal 6-3. Camiel Folmer stal de show op het zonovergoten 'centercourt'. De 20-jarige Schouwenaar overrompelde zijn tegenstander Michael Hartigers in straight sets: 6-3, 6-4. Vaste waarde De geroutineerde Lucienne van de Broek was in het enkelspel als vanouds een vaste waarde. Tegen Annemiek van de Beest wier backhand ze constant on der vuur nam, leek ze vlot op winst van de openingsset af te stevenen. Laatstgenoemde ver anderde echter bij een 4-1-ach- terstand van tactiek. Ze speelde de ballen omhoog en haalde Van de Broek volledig uit haar spel. Een tie-break was het gevolg, maar daarin stelde de Souburg- se orde op zaken. In de tweede set versloeg ze haar opponente met speels gemak: 6-2. Echtgenoot Ronald had in het enkelspel zijn dag niet. hoewel hij met Desmond du Parand aan de andere kant van het net met enig fortuin toch nog een derde set op de baan had kunnen staan. Nu was één servicebreak van Du Parand voldoende om hem die kans te ontnemen: 2-6, 4-6. door Sjaak Sinke ZIEKIKZEE - Met een kleine honderd voorinschrijvingen start vanavond in Zierikzee het Zeeuwse avondbaancircuit van de Vereniging Zeeland Atletiek. In dit circuit, dat bestaat uit een NIEUWERKERK - Het Grut- tepikkers-veteranentoernooi gaat bij het inannenenkel C2 verder zonder de gedoodverfde favoriet Winfred van der Pol. Hij kampt met een polsblessure en heeft zich teruggetrokken. In het damesdubbel D1 lieten de cijfers van het Bruse koppel De Winter/Van den Houten niets aan duidelijkheid over. Met een tweede ruime zege in poule B, 15-3 tegen het koppel Lodder- /Goud, plaatsten zij zich voor de halve finales die later deze week worden gehouden. In poule A wonnen Post/Moerman ook hun tweede partijwederom met 7-6. In het gemengd dubbel Cl zijn de halve finalisten bekend. Minnaar/Minnaar komen uit te gen Vreeke/Terwisscha en het span Smid/Van Groningen, vo rig jaar nog winnaar, treft het echtpaar Maris. De partij van Smid/Van Groningen tegen Van der Est/Kot was getuige de 9-8 eindstand spannend te noemen. Opmerkelijk was de puntende ling (8-8) in de partij tussen Ma ris/Maris en Vreeke/Terwis scha. van onze sportredactie BRUINISSE - Alex de Haan uit Heinkenszand was de snelste windsurfer bij een districts wedstrijd op het Grevelingen Meer. De Haan bleef Axel Tuk ker (Rilland) en Evert Piessens (Vogelwaarde) na twee minima- rathons voor. Nadat de eerste districtswed strijd wegens windgebrek was afgelast, leken de omstandighe den goed genoeg om een nieuwe race te laten beginnen. Tijdens de eerste manche bleek echter dat de wind steeds meer af- De mannen in vorm bij Souburg waren ditmaal Camiel Folmer en Michel Gorsse. In combinatie trokken ze via een marathonge vecht knap de dubbel naar zich toe, Gorsse gesteund door Eme- rence van Wingen bepaalde daarna in drie sets de eindstand op 4-4. Puntenoogst Op De Nolle in Vlissingen kruis te derdeklasser De Schelde de rackets met Waddinxveen. Waddinxveen, derde op de ranglijst, zegevierde nipt met 5- 3 over de Vlissingse nummer vier. Jurjen Mooibroek en Virgil Greeve zorgden individueel en in combinatie voor de Vlissingse puntenoogst. Het was de laatste thuiswed strijd voor De Schelde in deze competitie en behalve de neder laag was het enige opzienbare feit het meespelen, met succes, van Mooibroek. In de vierde klasse sloeg MLTC 2 de aanval van DDH op de derde plaats af. Toine Milder en Wal ter de Maar bleven meester in de singles, samen met achtereen volgens Jantien Bruynzeel en Corine Davidse vergaarden ze nog twee punten. Het duo Da- vidse/Roose stelde daar tussen door de eindzege veilig in de vrouwendubbel. De reserves van de Schelde konden in ver band met geplande vakanties geen representatief team op de been brengen. Er werd dus niet afgereisd naar Loon op Zand, hetgeen de rodelantaarndrager een welkome 8-0-overwinning opleverde. Titelgegadigde De hoofdmacht van de Middel burgers, met één punt achter stand op koploper Roosendaal 2 nog titelgegadigde, boekte in Zwijndrecht tegen de reserves van DDH een 5-3-overwinning. In het enkelspel domineerden de hoofdstedelingen via Andy de Bruijne, Silvana Bauer en Anouk van Straaten, in de laat ste speelperiode stelden de kop pels de Bruijne/Gorthmanns en Bauer/Maandag de winst veilig. Bij de mannenequipes had eer steklasser Animo niets in te brengen tegen het hooggeklas- seerde Waalrackets, hoewel een hamstringblessure van Filip Versluijs de Terneuzenaren da nig parten speelde en ze twee viertal wedstrijden worden me teen een aantal Zeeuwse kampi oenschappen verwerkt. Zo is Michiel Willaert (RKHAV), die al een aantal snelle tijden heeft neergezet, de te kloppen man op de 100 en 200 meter. Eric Goossens (Scheldesport) moet op de 800 meter titelstrijd zien af te rekenen met Pieter-Jan Fi- oole (Delta Sport) en Corne Daane (Dynamica). Ook op de 3000 meter is Goossen de te kloppen man, waarbij het zeer waarschijnlijk is dat hij met twee titels op zak zal terugrei zen naar Terneuzen. Op de 3000 meter kan Goossen met de enige A-junior Joost de Klerk (AV'56) een aardig prestigeduel uit vechten. De 3000 meter bij de vrouwen is met Karin Bastian (Dynamica), Frederique Ver- sluys (Wielingen) en de in de crosscompetitie uitstekende de buterende Gabriela Schultz (AV'56) eveneens behoorlijk be zet. Werpster Maritza op 't Hof is na een uitstapje naar AV'34 weer terug bij haar "oude vereniging AV'56. De lange reistijden en deelname aan de meisjes A- competitie en de vrouwencom petitie bleken in de praktijk niet haalbaar. Op kogel en discus zal Op 't Hof overigens weinig te genstand ondervinden. Rachida Moerman (Wielingen) neemt bij de meisjes B drie af standen voor haar rekening. Op de 400 meter heeft ze geen te genstand van betekenis. Voor de Zeeuwse sprinttitels moet Moerman het opnemen tegen Sue Doeksen (Delta Sport), Es ther van den Pol (AV'56) en werpster Antoinette van Wijck (AV'56). zwakte. In de A-klasse beteken de dat dat de deelnemers nau welijks konden planeren en achter in het veld bleven han gen. De tweede manche ging nog wel van start, maar met nog minder wind, Alex de Haan won een manche evenals Evert Pies sens. Maar na samenvoegen van de twee resultaten, bleek Axel Tukker net wat meer punten te hebben dan Piessens en werd hij tweede achter De Haan. Einduitslag, overall: 1. Alex de Haan, 2. Axel Tukker, 3. Evert Pies sens. Eerste Master: John van der Lee. Eerste Jeugd: Michel Merre- laar. partijen kostte. Gert de Clercq bracht het in zijn single tegen Dennis Reyngaud tot een eervol verloren driesetter, maar Jeroen Verstraeten en Guillaume Fe- van onze sportredactie ST. PHILIPSLAND - Voetbal vereniging Noad'67 uit Sint Philipsland speelt komende vrijdag tegen een selectie van oud-Feyenoorders. De Rotterdammers treden aan met coryfeeën als Eddy Trey tel, André Stafleu, Sjaak Troost, Peter Houtman, Mario Been, Ben Wijnstekers, Johnny Rep en vele anderen. De ploeg wordt gecoacht door Lex Schoenma ker. De wedstrijd begint vrij dagavond 14 mei om 19.00 uur aan het sportpark aan de Zijpe straat in St. Philipsland en staat onder leiding van scheidsrech ter Jos Springvloed Dubbeld. liksdal konden respectievelijk Edwin Weselink en Maurits van Oosten geen moment serieus be dreigen: 6-0. Een niveau lager deed Sluiskil De wedstrijd is een tegemoetko ming aan de Feyenoord-fans in de omgeving. Twee jaar geleden speelde oud-Ajax namelijk een duel met Noad'67 en daarom is nu gekozen voor 'de grote ri vaal'. Op scherp Noad'67 handhaafde zich za terdagmiddag in de derde klasse door een beslissingsduel met SPS winnend af te sluiten (2-0). Noaa bereikte dat beslissings duel door eerder die week on verwacht met 3-2 van Rillandia te winnen. Noad-voorzitter Van Dijke: „De trainer van SPS had onze spelers daarna op scherp gezet. In de lokale pers had hij uitstekende zaken in de uitwed strijd tegen Barendrecht. Deth- lef Pieters, Bernd van Quekel- berghe, Paul de Haan en Onno van Quekelberghe schreven in beweerd dat Rillandia de wed strijd tegen ons had weggege ven." In een gelijk opgaande eerste helft kwam Noad in Smerdiek na een kwartier op voorsprong door een treffer van Arjan Moerland op aangeven van Leo Polderman. Pas na de rust kon SPS druk uitoefenen op het doel van Noad, maar tot uitgespeelde kansen leidde dat niet. Toen de spelbepaler van SPS, Dick Uil, met een rugbles sure het veld moest verlaten, slonk de aanvalsdrift van de ploeg uit Poortvliet. Vijf minu ten voor tijd verschalkte Leo Zuijdweg met een lobje de SPS- doelman en daarmee was de strijd beslist. deze volgorde de enkelspelen op hun naam, maar in de dubbels werd het verschil door de thuis club weer teruggebracht tot twee punten: 4-2. VLISSINGEN - In de laatste wedstrijd van de competitie in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal heeft Oostkapelle tegen kampioen KFC niet voor een stunt kunnen zorgen. Het werd na een 3-0-ruststand uit eindelijk 5-1. Die eerste helft ging gelijkop, maar KFC profiteerde rond het halfuur binnen vij f minuten van drie verdedigingsfouten van de Zeeuwsen. Het alles-of-niets- spel na rust leverde Oostkapelle via Carolien Duine slechts één doelpunt op. In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal klopte Kloe- tinge Quick Boys met 3-4. Quick Boys begon met de wind in de rug sterk en het nam binnen een halfuur een 2-0-voorsprong. Nog voor de rust kon Esther Ko- le de achterstand terugbrengen tot 1-2. Na de rust was Kloetin- ge sterker. Tina Dujacovic, Ta mara Jacobusse en Judith Bruinooge drukten het over wicht in doelpunten uit. Vijf mi nuten voor tij d werd het nog 3-4 ESSEN - Thaibokser Frans van Wezel heeft in Essen de Belgi sche titel veroverd. De 19-jarige Middelburger versloeg in een harde wedstrijd kampioen Jo- han de Bakker. Op het druk bezochte boksgala in Essen was de partij tussen ti telverdediger De Bakker en uit dager Van Wezel de hoofdvoor stelling van de avond. In een harde partij nam de Middelbur ger onmiddellijk het initiatief en won vijf ronden op rij met het maximaal aantal punten. De Zeeuw was veel sterker dan de Belg, die een keer acht tellen rust moest nemen. Uiteindelijk won Van Wezel met een minder grote uitslag dan verwacht: 150-135. LE MEE - Rob Kroonen is bij een driesterren judotoernooi in het Franse Le Mee (buitenwijk van Parijs) kampioen geworden in de klasse boven 81 kilogram. Kroonen, uitkomend voor de Belgische judoclub Eeklo, won in zijn gewichtsklasse alle wed strijden met een vol punt en kwalificeerde zich daarmee voor de klasse alle categorieën. In de finale alle categorieën ver loor de Sassenaar met een ha- rai-goshi. Bowling Maandagleague: Makzo - Computer Ser vice 4-0, Splitting Image - Spruyt Pallet 1 - 3, Van Lienden - Coco Wear 3-1, Pets Pla ce - Hertel 4-0, Euro Damplein - Pinkillers 0-4, B B catering - The Angels 3-1. Stand na 96 games: Pinkillers (kampioen I 99, Coco Wear 82, Spruyt Pallet 79.5, Pets Place 79, Splitting Image 68, Van Lienden 65, The Angels 65, B 8( B catering 61.5, Computer Service 58, Makzo 48, Hertel 34, Euro Damplein 29. Donderdag league: Sagro - Indufor 3-1, EPZ - 't Schrobbelerke 3-1, Sios - Amigo's 4-0, Schoonen Elektro - Hercules 4-0. Stand na 96 games: Sagro 78, 't Schrobbelerke 75. Sios 70, Indufor 62, EPZ 61.5, Hercu les 53, Schoonen Elektro 49, Amigo's 37.5. Paardensport Vrouwenpolder. Ruitervereniging Sé- ros. NPC pony dressuur/springwed- strijd. Eerste proef B: 1. Bernadette Vereist, Menno, 174 punten, 't Zandeind. Tweede proef B: 1. Nicole den Herder, Herders Latano, 169, Oranjezon. Eerste proef L: 1. Ylona Schroevers, Morion-S, 171, Oranjezon. Tweede proef: 1. Vlona Schroevers, Morion-S, 164, Oranjezon. Eerste proef M1:1. Nicole Schiedon, Ro sa, 159, Moleneind. Tweede proef Ml: Jessica Nijpjes, Flash, 161, Sé-ros. Eer ste proef M2: 1. Daniëlle Arts, Miranda, 146, Moleneind. Tweede proef M2:1. Da niëlle Arts, Miranda, 148, Moleneind. Eerste proef Z1: 1. Alexandra van Seu- meren, Nima, 176, Duyksehoef. Tweede proef: 1. Alexandra van Seumeren, Ni- ma, 169, Duyksehoef. Springen-Klassiek B: 1Kim Huige, Beaulanda, Weelruiters. Klassiek-L categorie A/B: 1. Pim van Ey- zeren, Gino, Weelruiters. Klassiek-L ca tegorie E: Mriam Hardenbol, Amrad, Oranjezon. Klassiek-M: 1. Kim Huige, Sa hib Magic, Weelruiters. Schietingen Oudelande. Ons Genoegen, staande wip. Wip 1: Ie hoofdvogel: P. Repkes, Victoria, 2e hoofdvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; 1e zijvogel: J. de Koey- er, Diana. 2e zijvogel: P. Repkes, Victoria, 3e zijvogel: J. Braam, Ons Genoegen, 4e zijvogel: F. Koens. Spes Nostra. 1e kal: J. de Jonge, ADLM, 2e kal: M. Wisse, Con cordia, 3e kal: M. de Jonge, Soranus 2,4e kal: loting; meeste kleine vogels: K. Rep kes (5), Victoria. Wip 2: Ie hoofdvogel: P. Raas, Victoria, 2e hoofdvogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied, lezijvogel: L. van Dij ke, St. Sebastiaan, 2e zijvogel: P. de Vis ser, Zorgvlied, 3e zijvogel: J. Platschorre, Zorgvlied, 4e zijvogel: P. de Visser, Zorg vlied, 1 e kal: C. Jeremiasse, Zorgvlied, 2e kal: C. Stouthamer, Edele Handboog, 3e en 4e kal: loting; meeste kleine vogels (5): J. de Koeyer, Diana. Zeelandia, Ovezande. Wip 1:1e hoofdvo gel: J. Rentmeester, Willem Teil, 2e hoofdvogel: loting, 1e zijvogel: C. Stout hamer, Edele Handboog, 2e, 3e en 4e zij vogel: loting, Ie kal: M. de Jonge, Sora nus 2,2e kal: D. Boonman, Willem Teil, 3e kal: J. Doene, Victoria, 4e kal: W. Lakke. Jac. van Beieren. Wip 2:1e en 2e hoofd vogel, 1e zijvogel- P. Proost. Doel naar Hoger, 2e. 3e en 4e zijvogel: loting, Ie kal: A. Rentmeester, Willem Teil, 2e kal: C. Stouthamer, Edle Handboog, 3e kal: P. Raas. Victoria, 4e kal: L. Rentmeester, Willem Teil, meeste kleine vogels (5): J. Doene, Victoria. Sportprijsvragen Lucky 10, 10 mei 6-8-11-12-19-20-22-23- 30-37-52-54-58-59-61-62-63-68-75-76. (onder voorbehoud). Lotto 18. Eerste prijs: geen winnaars. Tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 50.000,00. Derde prijs: 66 winnaars, elk f. 1000,00. Vierde prijs: 153 winnaars, elk 250,00. Vijfde prijs: 2764 winnaars, elk f. 25,00. Zesde prijs: 4090 winnaars, elk f. 10,00. Zevende prijs: 46.145 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 18. Zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00. Vijf goed: 2 winnaars, elk bruto f. 10.000,00. Vier goed: 31 win naars, elk f. 1000.00. Drie goed: 306 win naars, elk f. 100,00. Twee goed: 2875 win- - naars, elk f. 10,00. Tafeltennis Midden-Zeeuwse tafeltenniskampioen schappen. Pupillen dubbel: 1. R. de Kok/1. Maas, 't Batje, 2. E. Nieuwenhuy- ze/J. van leperen, Kapelle. Aspiranten dubbel: 1. A. Bruijnzeel/R. Vroegop, Smash '76.2. M. Mol/M. Schuck, Yersek- e/Kerkwerve. Junioren B dubbel: 1. M. Weststrate/M. van de Hoven, Kapelle, 2. R. Schouwenaar/R. Jacobs. Oudelande. Junioren A-dubbel: 1. A. van Dijke/G. Gunter, Smash '76, 2. M. Bruijnzeel/J. Gunter, Smash '76. Mannen H dubbel: 1. G. van Wieringen/A. van de Berge, Yers- eke, 2. J. Bakker/C. Hage, Smash '76. Mannen G dubbel: 1. R. Sijp/F. Rottier, Kapelle, 2. J. van de Boom/C. Bustraan, Kapelle. Mannen F dubbel: 1. J. Meeste- r/E. van de Maas, Slagvast, 2. H. Polder- man/J. Derksen, Kapelle. Mannen D/E dubbel: 1. Chr. van 't Hof/P. Bazen, Smash '76, 2. H. van de Kraan/S. de Kok, 't Batje. Meisjes aspiranten/junioren en kel: 1. K. Sinke, Yerseke, 2. A. Vroegop, Smash '76. Welpen/pupillen enkel: 1M Schuck, Kerkwerve, 2. M. Boone, Yerse ke. Aspirant enkel: 1A. van Kessel, 't Bat je, 2. A. Bruijnzeel, Smash '76. Junioren B enkel: 1. M.van de Hoven, Kapelle, 2. R. Schouwenaar, Oudelandse. Junioren A enkel: 1. M. Bruijnzeel, Smash '76, 2. A. van Dijke, Smash '76. Vrouwen enkel: 1 C. Meester, Slagvast, 2. C. Bustraan, Ka pelle. Mannen H enkel: 1. A. van de Ber ge, Yerseke, 2. R. Horvath, Kapalle. Man nen G enkel: 1 A. Schenk, Scaldina, 2. E. Stoel, Scaldina. Mannen F enkel: 1. M. van Slobbe, Kerkwerve, 2. S. de Kok. 't Batje Mannen D/E enkel: 1. Chr. van 't Hof, Smash '76,2. J. Janse, Kapelle. Generale Bank Verenigingsprijs; 1. TTV Smash'76 150 punten, 2. TTV Kapelle 120,3. TTV Yerseke 75,4. TTV 't Batje 60, 5. TTV Kerkwerve 45.6. TTV Slagvast 40, 7. TTV Scaldina 30,8. TTV Oudelande 20. Tennis Berlijn. Vrouwen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Smashnova (Isr)- Weing- artner (Dui) 6-0 6-0, Black (Zim) - Spirlea (Roe/13) 6-4 1-0, opgave Spirlea, Nacuk (Joe) - Tatarkova (Oek) 6-3 4-6 6-3, Ray mond (VSt) - Rubin (VSt) 6-3 7-6, Farina Ita- Snyder (VSt) 6-4 6-1Schett (Oos/16 - De Swardt (ZAf) 6-4 5-7 6-2, Abe (Dui) - Panova (Rus) 6-47-6, Leon Garcia (Spa) - Sugiyama (Jap) 6-16-2, Martinez (Spa/14 - Sidot (Fra) 7-6 6-2, Morariu (VSt) - Klö- sel (Dui) 7-66-4, Rittner(Dui) -Hrdlickova (Tsj) 6-3 6-3, Dragomir (Roe) - Labat (Arg) 6-36-1. Rome. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Eer ste ronde: Siemermk (Ned) - llie (Aus) 6-3 7-5, Corretja (Spa/3) - Nargiso (Ita) 6-1 7- 6. Safin (Rus) - Voinea (Roe) 6-2 6-1, Kie- fer (Dui) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-4. Arazi (Mar) - Fromberg (Aus) 1-6 6-1 6-4, Hrba- ty (Slw)-Pozzi (Ita) 6-0 6-1, Clément (Fra) - Rosset (Zwi) 6-0 opgave Rosset, Agassi (VSt/14) - Golmard (Fra) 6-3 6-4, Gaudio (Arg) - Puerta (Arg) 6-1 6-4, Kucerra (Slw/10) - Delgado (Par) 6-3 6-2, Meligeni (Bra) - Pioline (Fra) 6-1 6-2, Stoltenberg (Aus) - Bjórkman (Zwe) 4-6 6-4 6-4, Kafel- nikova (Rus/1- Woodruff (VSt) 7-6 5-7 6- 4, Chang (VSt) - Muster (Oos) 7-6 6-7 6-4, Rafter (Aus/4) - Ivanisevic (Kro) 7-5 6-0. Vlissingen. Landelijke competitie. Afde ling mixedteams, tweede klasse. Sou- burg-Dash '3524-4: H. Snijder-J. Taule dan 3-6 3-6, L. van de Broek-A. van Beest 7-6 6-2, C. Folmer-M. Hartigers 6-3 6-4, R. van de Broek-D. du Parand 2-64-6, L van d Broek/E. van Wingen-J. Tauledan/A. van Beest 6-7 6-3 3-6, M. Gorsse/C. Folmer-M. Hartigers/D. du Pa rand 1-6 6-4 7-6, L. van de Broek/R. van de Broek-J. Tauledan/M. Hartigers 3-6 4-6, E. van Wingen/M. Gorsse-A. van Beest/D. du Parand 7-5 1-6 6-4. Derde klasse. De Schelde-Waddinxveen 3-5: J. Mooibroek-J. Joling 6-2 6-3, V. Greeve-J. Weerheim 7-6 6-3, M. Meu- lenberg-A. Elsholz 6-7 4-6, J. van de Dries-S. Berndsen 6-3 3-6 3-6, J.Mooi- broek/V. Greeve-N. Evers/J. Weerheim 6-2 6-3, M. Meulenberg/J. van de Drie s-A. Elsholz/S. Berndsen 6-34-6 2-6, M. Meulenberg/V. Greeve-A. Elsholz/J. Jo ling 3-6 4-6, J. van de Dries/M. Felius-S. Berndsen/N. Evers 6-3 4-6 2-6. Vierde klasse. MLTC 2-DDH 5-3: M. Roose-A. Huizer 4-6 4-6, J. Bruynzeel-V. van de Horst 6-43-65-7, T. Milder-D. Okanovic 6-4 6-4, W. de Maar-L. van Ardennen 1-6 6-4 6-1, C. Davidse/M. Roose-A. Huizer/V. van de Horst 6-2 6-1, T. Mil der/W. de Maar-D. Okanovic/L. van Ar dennen 5-7 6-7, C. Davidse/W. d e Maar-V. van de Horst/L. van Ardennen 6-4 6-3, J. Bruynzeel/T. Milder-A. Hui- zer/D. Okanovic 3-6 6-4 6-1. DDH 2-MLTC 3-5: R. van Alphen-A. de Bruij ne 0-6 3-6, R. Blonk-B. Gorthmanns 6-3 6-3, C. de Rooy-S. Bauer 5-7 5-7, N. Kre- kel-A, van Straaten 5-7 5-7, R. van Al- phen/R. Blonk-A. d e Bruijne/B. Gorth manns 4-6 1-6, E. Rust/C. de Rooy-A. van Straaten/C. Blankenburgh 6-7 7-6 6-4, E. Rust/R. van Alphen-C. Blanken- burgh/A. d e Bruijne 7-57-5, N. Krekel/R. Blonk-S. Bauer/R. Maandag 3-6 4-6. Afdeling mannenteams, eerste klasse. Waalrackets-Animo 6-0. D. Reyngaud-G. d e Clercq 6-7 6-4 6-4, E. Wesselink-J. Verstraeten 6-1 6-1, M. Middelkoop-F. Versluys 7-6 2-2 w.o. M. Middelkoop, M. van Oosten-G. Feliksdal 6-36-3, M. Middelkoop/M. van OostenJ. Verstraeten/G. Feliksdal 6-1 7-6, D Reyngaud/E. Wesselink-F. Versluys/G. de Clercq w.o. D. Reyngaud/E. Wesse- link. Tweede klasse. Barendrecht-S- luiskil 2-4.. Nieuwerkerk. Gruttepikkers-veteranen- toernooi. DDD1. Poule A: Post/Moer- man-Stuut/Arkenbout 7-6. Poule B: De Winter/Van den Houten-Lodder/Goud 15-3. DDD2: De Bil/Padmos-Luchies/Van der Cingel 15-3. GDC1. Poule A: Smid- /Van Groningen-Van der Est/Kot 9-8. Poule B: Maris/Maris-Vreeke/Terwisscha 8-8. GDC2. Poule B: Koot/Van der Horst- Delfgaauw/Terwisscha 11-6. GDD1Pou le B: Slootmaaker/Goud-Van der Meer- /Folmer 9-6. GDD2. Poule C: Wandel- /Wandel-Luchies/Luchies 9-6. HDD1. Poule D: Markwat/Jongen-Linders/Ren- den 12-5. HDD2. Poule A: Mater/Francke- Van Helden/Mentjox 10-5. HEC2: Smit- Van der Hooft 6-5. HED2: Loos-Fonteine 8-6. Voetbal Toto-divisie. Heracles-Emmen 0-0. Engeland, competitie. Tottenham-Chel sea 2-2. Wielrennen Vredeskoers. Vierde etappe Opava - Po- lanica Zdroj: 1. Hondo (Dui) 189 km in 4.42.02,2. Koerts (Ned), 3. Wrolich (Oos), 4. Haselbacher (Oos), 5. Kappes (Dui). Al gemeen klassement: 1. Rumsas (Lit) 18.31.312. Andersson (Zwe) 0.26,3. Bro- zyna (Pol) 0.43,4. Wesemann (Dui) 0.47, 5. Frattini (Ita) 1.21. Ronde van de Aude voor vrouwen. Der de etappe Souilhe - Port-Lauragais: 1. Rossner (Dui) 105,9 km in 2.51.53,2. Mel- chers (Ned), 3. Le Floc'h (Fra), 4. Van de Vijver (Bel), 5. Teutenberg (Dui). Alge meen klassement: 1. Kupfernagel (Dui) 9.20.55, 2. Van de Vijver 0.27, 3. Besette (Can), 4. De Bruijn (Ned) 1.04, 5. Gaudry (Aus) 1.06. Kapelle. A-trimmers: 1. Patrick Bolsems (Kieldrecht), 2. Michel de Koning (Hulst). 3. Andy van Loon (Hoogerheide), 4. Ed win Franse (Kloetinge), 5. Matty de Baet (Nieuw-Vossemeer), 6. Rudy van Vlim- meren (St. Willebrord), 7. Peter Mol (Ka pelle), 8. Wim Lugtenburg (Goedereede 9. Niky Deijkers (St. Willebrord), 10. Bas Raas (Heinkenszand). B-trimmers: 1. Freddy van Dongen (Breda), 2. Rini van der Horst Standaardbuiten), 3. Teun van Dijke (Tholen), 4. Sjaak Rommers (Ril land), 5. Frank de Bruyn (Wernhout), 6. Leo Verhulst (Roosendaal), 7. Kees van Rijsbergen (Sprundel), 8. Pierre Freyters (St. Willebrord), 9. Johannes Vermeren (Zundert), 10. Danny Delchambre (Es sen, B). C-trimmers: 1. Theo Schlijpers (Linschoten), 2. Patrick van Straten (Ter- neuzen), 3. Jaco Kloosterman (Kapelle), 4. Wilco Buysen (Wouw), 5. Johnny Mey- ler (Hansweert), 6. A. Traas (Ovezande), 7. Martin Kerkhoff (Raamsdonkveer), 8. Kees Okker (Oostplaat), 9. Jaap Westrate (Yerseke), 10. Jan Oreel (Vlissingen). Zeilen Haven Oostwatering aan Veerse Meer. Eindstanden seizoensopeningswed strijden van watersportvereniging Arne. Open boten: 1. Stephan Veldman. Splash; 2. Van Doorn, Finn; 3. Van der Weele, Finn; 4. Erwin Veldman, Splash. Kajuitjachten: 1. Van Pagee, Screwball; 2. Tavenier, Fregatvogel; 3. De Vos, Lazy Sunday; 4. De Wolf, Lapwing. dinsdag Atletiek Zeeuws Avond Baancircuit. Eerste wed strijd, open Zeeuwse titel: mannen en jongens A: 100 meter, 200 meter, 3000 nieter, hoog; jongens B: 100 meter, 200 meteren hoog. Vrouwen en meisjes100 meter, 200 me ter, 400 meter, 3000 meter; meisjes B: 100 meter, 200 meter en 400 meter. Loca tie: sportpark Bannink, Zierikzee Aan vang: 19.00 uur. Tennis Gruttepikkers-veteranentoernooi. Zes de dag Locatie: TV Duiveland in Nieu werkerk (16.00 uur). foto Peter Nicolai Jan Jansen, Nederlands kampioen pistoolschieten; „De Paralympics in Sydney is mijn grote streven. door Barry van der Hooft HOEK - Jan Jansen uit Hoek is in Apel doorn Nederlands kampioen pistool schieten geworden. De 28-jarige gehandi capte sporter, die lid is van het Nederlands team, legde zowel bij het vrij- en sport- als bij het luchtpistoolschieten beslag op de eerste plaats. In het internationale deelnemersveld werd hij bij het lucht- en bij het vrij pis toolschieten beide keren tweede. Het eni ge teleurstellende voor Jansen was dat hij dit weekeinde nog niet aan de limiet voor de Paralympics, die in oktober 2000 in Sydney wordt gehouden, voldeed. Tot nu toe verzamelde Jansen voor die li miet 556 punten, terwijl er 557 benodigd zijn. Eén punt moet hij nog behalen en daarvoor heeft hij nog drie kansen. Over twee 'weken reist de inwoner van Hoek naar België en begin juni staat er een wedstrijd in Frankfurt op het program ma. Jan Jansen reist tenslotte eind augus tus naar München. „De Paralympics in Sydney is mijn grote streven. Als ik die drie keer nog goed pres teer dan is de kans groot dat ik door de Ne- bas (Nederlandse Bond Aangepast Spor ten) wordt uitgezonden." Jansen is nog maar twee jaar op dit niveau bezig en zijn prestatie van afgelopen weekeinde was er een van topniveau. Jan Jansen: „Het internationale deelnemers veld bestond uit tien landen, waaronder Engeland, Frankrijk, Duitsland en de Scandinavische landen. Daarom ben ik met die tweede plaatsen heel tevreden. Het nationale kampioenschap was min der zwaar. De concurrentie in Nederland is niet zo groot." van onze sportredactie OLDEBROEK - Kees de Goffau uit Rilland is bij een landelijke skeelerwedstrijd in Oldebroek in een massasprint als zesde ge ëindigd. Niels Wisse uit Waarde eindigde vlak achter De Goffau als achtste. De Goffau (39) is waarschijnlijk aan zijn laatste wedstrijdsei zoen bezig. Op een snel parkoers was de Rillandse rijder bijzon der actief. In de eerste bocht kon hij ternauwernood een valpartij ontwijken, maar daarna sprong hij alleen weg of was betrokken bij andere vluchtpogingen. Door de straffe wind kon nie mand uit de greep van het pelo ton blijven en liep de wedstrijd uit op een massasprint. De Gof fau eindigde in de groep van 31 rijders, aan de start stonden 75 skeeleraars, als zesde. Niels Wisse (18), in zijn eerste seizoen, finishte twee plaatsen daarach ter. Pieter Wisse (19) uit Krab- bendijke kon zich niet in de strijd om de ereplaatsen mengen en eindigde in de achterhoede. Op sportpark Het Schenge in Goes, waar SSV'65 landskampioen Feyenoord ontvangt, wordt een tribune gebouwd om de verwachte toeloop van toeschouwers het hoofd te bieden. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie GOES - Tweevoudig wereld kampioen darts Raymond van Barneveld zal na afloop van de vriendschappelijke wed strijd op 29 mei tussen het Goese SSV'65 en landskampi oen Feyenoord een potje dar ten met Feyenoord-coach Leo Beenhakker. 'Barney' stelt zijn pijlen daar na ter beschikking voor ver koop en de opbrengst daarvan komt ten goede aan de actie 'Spieren voor Spieren 2000', die aandacht vraagt voor kin deren met een spierziekte. De ze actie is een initiatief van de spelers van het Nederlands elftal en Jan Reker, voorzitter van de organisatie Coaches Betaald Voetbal. Reker zal za terdag 29 mei ook aanwezig zijn bij de wedstrijd SSV-Fey- enoord. Verkoping Peter van Vossen, Bert Kon terman, Jean-Paul van Gastel en Kees van Wonderen zullen na afloop van het duel veertig voetballen signeren en deze voor de actie verkopen aan het publiek. De Goese vereniging is op sportpark Het Schenge in middels begonnen met het bouwen van een tribune om de verwachte toeloop van toe schouwers het hoofd te bie den. Voorafgaand aan het duel spelen oud-spelers van het Bredase NAC nog een wed strijd tegen Zeeuwse Feye- noord-supporters. Dat duel begint om 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19