Kloetinge afgeschminkt door Dovo Gemengde gevoelens bij Sliepen Hoek krijgt winst cadeau bij GVVV Doeland ziet Hoek als nieuwe uitdaging Bevelandse ploeg krijgt in eigen huis pak slaag: 6-0 Heerjansdam vergroot kans op lijfsbehoud door Jan Dagevos KLOETINGE - Zijn overgang naar Hoek zorgde zaterdag voor de nodige ophef. Onno Doeland was het gesprek van de dag. De één was boos op hem, de ander was teleurge steld. En de hoofdpersoon in kwestie? Die deed er liever het zwijgen toe. „Ik heb weinig te melden", zei de Souburger. „Ik speel volgend jaar bij Hoek en dat is een nieuwe uitdaging, punt uit." Over het hoe en waarom hulde Doeland zich in nevelen. „Ik heb de plussen en minnen tegen elkaar afgestreept en er bleven uiteindelijk meer plussen over", zei de onderwijzer. .Achteraf zullen we wel zien of dit een verstandige keuze is ge weest. Ik heb een goede tijd bij Kloetinge gehad, ik heb er twee leuke jaren gehad, ik heb er veel geleerd en ik hoop me bij Hoek verder te kunnen ontwik kelen." „Met de wijze waarop dit is ge gaan, heb ik problemen", zei trainer Diederik Hienseh, „maar als sportman waardeer ik Onno. Hij is prestatief en ta lentvol. Hij is de afgelopen twee seizoenen heel waardevol voor Kloetinge geweest, al is dat andersom ook het geval. Dankzij Kloetinge heeft hij de mogelijkheid gehad om zich zo. te ontwikkelen." Komende zaterdag in de uit wedstrijd tegen Huizen neemt Kloetinge passend afscheid van Doeland. „Hij is op zijn woorden teruggekomen en kiest voor de centen", zei doel man Jaap Pijnenburg. „Dat is lullig voor onsmaar aan de an dere kant kan ik het wel een beetje begrijpen. Ik wens hem alle succes toe. Voor ons is het niet leuk, maar we blijven even goeie vrienden. Hij blijft een prima ventje." door Jan Dagevos KLOETINGE - Nog voordat de laatste thuiswedstrijd tegen Dovo was begonnen, had Diede rik Hienseh de balans al opge maakt. In het programmaboek je vatte de trainer het seizoen van Kloetinge in twee woorden samen: constant en goed. Het was de goden verzoeken. De de butant werd in eigen huis prompt afgeschminkt door kop loper Dovo: 0-6. Natuurlijk deed de nederlaag pijn, maar het was in de ogen van Hienseh geen smet op het seizoen. „Daarvoor hebben we te veel bereikt", hierbij verwij zend naar de gedurfde speelwij ze, het puntentotaal en de goede Bannfer vertrekt bij Kloetinge KLOETINGE - Rudv Banffer vertrekt aan het eind van dit sei zoen definitief bij Kloetinge. De libero keert terug naar zijn ge boortestreek. Naar welke club hij gaat, is nog niet duidelijk. Banffer is in beeld bij eerste-di- visieclub Excelsior. Op 18 mei speelt hij bij de Rotterdamse vereniging een tweede proef- wedstrijd. „Ze waren onder de indruk van me", vertelde Banffer zaterdag, ,maar ze willen me nog een keer aan het werk zien. Mocht het uiteindelijk niets worden, dan kies ik voor een amateurclub in de regio Rotterdam. Ik vertrek met pijn in mijn hart bij Kloe tinge, ik heb het hier geweldig naar mijn zin gehad. Als Kloe tinge wat dichterbij was ge weest, was het niet zo moeilijk geweest", aldus de in Schiedam woonachtige verdediger. klassering. „Alleen net voor en net na de winterstop hebben we een dip gehad (drie nederlagen op rij), maar verder hebben we elke keer op tijd onze drie pun ten gepakt", aldus Hienseh. Kansen Een zege had ook zaterdag tot de mogelijkheden behoord. In de beginfase domineerde Kloe tinge en kreeg het prachtige kansen, maar tot twee keer toe werd een inzet van Johan de Goederen en Marcel Lourens van de lijn gehaald. Daarnaast bleek doelman Barry Diteweg, een amateurinternational, een sta in de weg. Eerst ranselde hij de bal na een goed schot van Ru dy Banffer uit het doel en ver volgens was hij ook paraat bij een knal van Marcel Lourens. Waar Kloetinge faalde, sloeg Dovo genadeloos toe. De ploeg uit Veenendaal kwam in de eer ste 40 minuten twee keer gevaarlijk voor het doel en tweemaal was het raak. In de negende minuut nam Teunis Wenneker net buiten het straf schopgebied de bal met de borst aan, draaide om en haalde doel treffend uit: 0-1. In de 40e mi- nuut stond de aanvaller bij een voorzet van René Schoutsen op de goede plaats en tikte simpel in: 0-2. Kloetinge was geknakt en zeker toen arbiter Van Diemen op slag van rust de bal plotseling op de stip legde. De zwak leidende scheidsrechter zag in een on schuldig duel tussen doelman Jaap Pijnenburg en Dovo-aan- valler Ame van den Berg een strafschop. Dat was onbegrijpe lijk, omdat de keeper bij de actie niemand raakte. Michel Boerebach aanvaardde het geschenk en schoot de bal onberispelijk in. Diederik Hienseh wond zich geweldig op over het voorval en ging verhaal halen bij de arbiter. Het haalde bitter weinig uit. In tegendeel zelfs. Dovo kreeg in de tweede helft veelal het voor deel van de twijfel. Rond twee goals, respectievelijk van Schoutsen en Wenneker, hing een penitrante buitenspelgeur. „Je zult de punten toch nog maar hard nodig hebben en dan met dit soort toestanden worden geconfronteerd", zei Hienseh naderhand. Dovo profiteerde er in elk geval optimaal van en be paalde in de 77e minuut via een treffer van Wenneker de eind stand op 0-6. Kloetinge - Dovo 0-6 (0-3). 9. Teunis Wenneker 0-1, 40. Teunis Wenneker 0-2, 45. Michel Boerebach 0-3, 57. René Schoutsen 0-4, 65, Teunis Wen neker 0-5, 77. Teunis Wenneker 0-6. Scheidsrechter:R.C.M. van Diemen. Geel voor Marcel Lourens, Pijnen burg, Melaard, Lodewijk, Zuijd- ivegt (allen Kloetingeen Van Laar (Dovo). Aantal toeschouwers: 900. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin Dek, Arno Melaard (79. Rien de Bruine), Rudy Banffer, Niels Lode wijk; Johan de Goederen, Marcel Lourens, Jan BaaijensAlex Lou rens, Jeffrey van de Velde (80. Olger van Panhuis) en Ronald Zuijdwegt. Dovo: Barry Diteweg; Theo van Laar, Michel BoerebachKarsten Wierenga, Chnstiaan Wolf; Steffen Hylkema (79. Joost Versteeg), Frank Verkuyl (78, Martijn Bos), Johan Leidekker; Ame van den Berg (55. Mark Dalstra), Teunis Wenneker en René Schoutsen. door Frits Bakker VEENENDAAL - Tien kansen waren goed voor twee goals. Het leverde Hoek zaterdag in de uit- wedstriijdbij GVW een schrale winst op (2-1), maar op één speeldag van het einde houdt de nummer twee van de ranglijst wel uitzicht op de titel. Ronald van Sliedregt en Geertjan de Smet scoorden in de tweede helft, toen er van een wedstrijd eigenlijk al geen sprake meer was. Het was Hoeks veertiende over winning, de elfde uit een reeks van vijftien na de winterstop. Het beste is voor het eind be waard, hoewel de winst op GV VV niet indrukwekkend tot stand kwam. De aanval toonde voor de rust een gebrek aan koelbloedigheid, wat zich ver taalde in een veelvoud aan ge miste kansen. Geertjan de Smet (van dichtbij over de bal), Pa trick Naudts (gemiste penalty) en Peter Vanoutreyve (twee keer de keeper op zijn weg) brachten Hoek bijna tot wanhoop. De Zeeuwen hadden in die fase al een enorm overwicht en dre ven op een ijzersterke verdedi ging. Dimitri Mbuyu, die na de winterstop is uitgegroeid tot een van de beste spelers uit deze hoofdklasse, inspireerde zijn elftal ook nog met aanvallende impulsen. Het bleef allemaal zonder effect in de eerste helft, waarin GVW aan een halve mogelijkheid genoeg had om een voorsprong te nemen. Paul Malherbe scoorde van zeker twintig meter: 1-0. Mooiste actie Peter Vanoutreyve, die de ge schorste Nijskens verving, was tot dan toe de opvallendste aan vallerbij Hoek. De Belg tekende voor de mooiste actie van de wedstrijd: een solo langs twee tegenstanders en een vlammend schot op de paal. Het overwicht werd na de rust nog groter. Hoek kreeg alle vrij heid om aan te vallen, toen de thuisclub bewust twee tandjes lager schakelde. De reden lag voor de hand: GVW wenste - na een vechtpartij tussen aanhan gers van Dovo en GVW op de tribune - niet mee te werken aan een kampioenschap van Dovo en maakte er in het laatste half uur een genante vertoning van. Ronald van Sliedregt (64e mi nuut) en even later Geertjan de Smet (68e) schoten uit een veel voud aan kansen raak. „Als wij het niet hadden gedaan", zei John Bentschap-Knook, ook een van de Hoekse uitblinkers, „dan hadden die van GVW wel in eigen goal geschoten." GVW-Hoek 1-2 (1-0). 32Paul Mal herbe 1-0, 64. Ronald van Sliedregt 1-1, 68. Geertjan de Smet 1-2. Scheidsrechter: R. Breebaart (Am sterdam). Gele kaart: Gerard van de Pavert (GWV). Aantal toeschou wers: 1000. GWV: Ruud van de Peppel; Bart Broeder, Johan de Man, Marco van de Pol, Gerard van de Pavert; Frank van de Haar, Paul Malherbe (69. Berto Smit), Edwin Kampert; Hi- charne Lahnine (78. Moslim Adnane Peter van de Top, Walter van Om meren. Hoek: Kristof Verbiest; Danny ter Steege, Dimitri Mbuyu, John Bent- schap-Knook, Franky Standaert; Daan Boydens (54. Wesley Roman), Geert de Poorter, Patrick Naudts, Geertjan de Smet; Peter Vanoutrey ve, Ronald van Sliedregt. Danny ter Steege breekt zijn neus VEENENDAAL - Hoek-verde- diger Danny ter Steege moet vandaag in Vlissingen een klei ne medische ingreep ondergaan. In de wedstrijd tegen GVW kwam Ter Steege zaterdag on zacht in aanraking met de elle boog van een tegenstander. Daarbij brak hij zijn neusbeen. De Walcherse voetballer werd zaterdag al onderzocht in een ziekenhuis in Bergen op Zoom. Omdat er geen KNO-arts aan wezig was, werd een ingreep uitgesteld tot vandaag. De ver wachting is dat Ter Steege don derdag de bekerwedstrijd tegen Baronie moet missen. Waar de Middelburger, die na de winterstop tot een van de steun pilaren in de Hoekse defensie is uitgegroeid, volgend seizoen speelt is nog twijfelachtig. Veere-verdediger Geert Bos- schaart speelt volgend seizoen vrijwel zeker bij Hoek. De 20- jarige Middelburger heeft van daag een laatste gesprek met trainer Frans Vermeulen en zal dan de knoop doorhakken. Deze week hoopt Hoek nog één nieu we aanwinst aan de selectie toe te voegen. De Brabander Barry Bierstekers (van Baronie) is een serieuze kandidaat. Verder on derhandelt Hoek met een Belgi sche speler, die in de tweede na tionale klasse speelt. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zaterdagvoet bal is het niet alleen aan de top van de ranglijst ongekend span nend. Ook in de kelder van de competitie wordt nog volop voor lijfsbehoud gestreden. Heerjansdam won zaterdag met 3-2 van Achilles veen en steeg daardoor van de laatste plaats naar een stek net boven de de gradatieplaatsen. Het verschil met de concurren ten is vrijwel miniem. AVW'66 heeft na het 2-1-verlies tegen Bennekom één punt minder dan Heerjansdam, terwijl WGZ twee punten achter staat door de 3-2-nederlaag tegen Kozak ken Boys. John Verbaan scoorde drie keer voor de thuisploeg. Met nog één speelronde voor de boeg is het gat dus nog te over bruggen. Spakenburg verloor met 2-0 vdn Volendam. Hierdoor kan Spakenburg niet meer op de derde plaats eindigen, die zeker recht geeft op een periodetitel (overname van de kampioen) en dus een ticket die rechtgeeft op deelname aan het Amstel Cup toernooi. In een dramatisch slechte wed strijd wist Huizen Sparta Nij- kerk met 0-1 te verslaan. Matchwinnaar werd Ad Beu kers. Kozakken Boys-WGZ 3-2 (2-0). 9 John Verbaan 1-0, 35. John Verbaan 2-0, 64. John Verbaan 3-0, 69. Marco Plomp 3-1, 80 Marco Plomp 3-2. Scheidsrechter: M.C. Vroegop (Sta- venissé). Gele kaart: Erik Visser (Kozakken Boys). Aantal toeschou wers: 950. AVW'66-Bennekom 1-2 (1-1). 3. Dennis van Meegdenburg 0-1, 20. Hans Reussing 1-1, 63. Galid Ham- daoui 1-2. Scheidsrechter: J.E. van de Hom (Buitenpost). Gele kaart: Egbert van de Weert AVW66en Kees Timmer (Bennekom). Aantal toeschouwers: 300. Heerjansdam-Achilles Veen 3-2 (2- 1). 4. Ronald Hulsbosch 1-0, 37. Sjaak Hoeke 1-1, 43. Conrad Kopa- nicki 2-1, 71. Nuri Sendur 3-1, 75. Sjaak Hoeke 3-2. Scheidsrechter: E.P.D. van der Beek (Alphen aan den Rijn). Aantal toeschouwers: 300. Volendam-Spakenburg 2-0 (0-0). 75. Tom Koning 1 -0, 78. Johan Tuyp 2-0 Scheidsrechter: AJ.A Heuvels (Silvolde). Gele kaart: Jack Groote man en Paul Schilder (beiden Volen dam), Paul Lieftink (Spakenburg). Aantal toeschouwers: 300. Sparta Nijkerk-Huizen 0-1 (0-1). 35. Ad Beukers 0-1. Scheidsrechter: J. Hoekstra (Sint Nicolaasga). Gele kaart: Jorrit van Deuveren en Eric Doppenberg (beiden Sparta Nijkerk Paul Hartog (Huizen). Aantal toe schouwers: 900. Tafeltennissers 't Zand eindigen op derde plaats na 6-1-zege op Scylla door Peter Godrie MIDDELBURG - Zijn laatste partij voor het 't Zand was me teen de kortste. Na vijf minuten te hebben gespeeld, gaf zijn te genstander, Jesse Bremmer van Scylla, op wegens een rugbles sure. Op deze curieuze manier kwam er gisteren een einde aan het anderhalf jaar waarin Daan Sliepen voor de Middelburgse tafeltennisvereniging uitkwam. „Dat is wel raar, ja", merkte Sliepen op, „maar ik wist van tevoren dat hij zou opgeven." Door de razendsnelle 'overwin ning' van de Limburgse speler zegevierde 't Zand met 6-1 over Scylla en werd de 4-3-neder laag van een week geleden ruimschoots weggepoetst. Door de winst van gisteren werd 't Zand voor het eerst in de ge schiedenis derde van Neder land. Sliepen had geen beter moment kunnen uitzoeken om te ver trekken bij de Middelburgers. Na twee vijfde plaatsen in de nationale competitie was de gis teren behaalde derde plek het hoogste dat Sliepen in clubver band had bereikt. Hoewel Slie pen die prestatie zeer tevreden stemde, zal hij de gezelligheid bij en de mensen van 't Zand het meeste missen wanneer hij het volgend seizoen bij zijn oude naar de eredivisie gepromo veerde club (Westa) gaat spelen. Vijand De promotie van de Wessemse vereniging betekent eveneens dat Sliepen na de zomer in de najaarscompetitie 't Zand treft. Als vijand. Maar zijn gedachten na afloop van het duel met Scyl la waren nog niet bij Westa. „Als we (met Westa) hier dan thuis spelen, zit ik aan de tafel aan de andere kant van de zaal." Hij bedoelde natuurlijk 'uit' en lachte zelf om zijn verspreking. Sliepen liet zich in de laatste competitiewedstrijd voor 't Zand niet van zijn allerbeste kant zien. Een pees in zijn knie zat hem de afgelopen tijd flink dwars en dus kon hij niet trai nen. „De afgelopen twee weken heb ik geen batje aangeraakt." Daan Sliepen speelde tegen Scylla zijn laatste wedstrijd voor 't Zand. Tijdens de drie partijen (twee singles en een dubbelspel met Kalun Yu) die Sliepen speelde, had de tafeltennisser geen last van de pees. Vooral na de duels voelde hij de pijn in zijn knie. Toch viel het Sliepen niet tegen. „Ik heb meer basisfouten dan normaal gemaakt, maar het ge voel was er wel." In zijn eerste optreden van gis teren, tegen Gerard Bakker ju nior, hikte Sliepen na een kleine voorsprong steeds tegen een kleine achterstand aan. Bakker pakte uiteindelijk de eerste game met 19-21. Het tweede bedrijf gaf de ervaring van Bakker en het gebrek aan wedstrijdritme bij Sliepen de doorslag: 13-21. Met de over winning van Bakker veroverde Scylla het enige punt van de middag in sporthal de Zandkuil. Het dubbel met Yu vormde geen enkel probleem voor de Middel burgers. En de derde pot van Sliepen mondde uit in een regel rechte anticlimax. Er zijn leu kere manieren denkbaar om je laatste partij voor een club te spelen. Derde garnituur Een anticlimax was de wed strijd tegen Scylla trouwens ook. De tafeltennissers uit Lei den kwamen met een derde gar nituur naar Middelburg toe. Buiten eerste man Bakker, stel de Scylla niets voor. Jesse Brem mer, de tweede man, speelt nor maal in de tweede divisie en Wouter Lut, net als Bremmer een invaller, was dit seizoen in gedeeld bij een team in de vierde divisie. De duels met Bremmer en Lut hadden dus weinig om het lijf. Voor Peter Boon was de ruime uitslag niet meer dan normaal. De derde plek van Nederland (en dus plaatsing voor het Euro pa Cup-toernooi) die de coach van 't Zand met zijn team be haalde, smaakt wat hem betreft naar méér. Hij kon het niet nala ten alvast vooruit te blikken en daarbij hardop te dromen. „Een afscheid met een finaleplaats in de play-offs van volgend sei zoen." Met afscheid doelde Boon op het vertrek van Yu. Vol gens de coach is het vrijwel ze ker dat Yu over een jaar ver trekt. „Dat is beter voor zijn ontwikkeling." Maar ook Boon kon uiteraard niet heen om de tafeltennisser foto Dirk-Jan Gjeltema die nu vertrekt. „Sliepen kwam hier niet alleen om zijn wed strijdjes te spelen. Hij ging niet meteen na afloop van de wed strijden weg en kwam vrijdags altijd trainen. Iemand die hier komt, moet in het team passen." Wat dat aangaat, heeft Boon alle vertrouwen in de vervanger van Sliepen, JurgenPastoors. „Hij is net als Sliepen een vechter en een goede dubbelspeler en zal het hier zeker naar zin hebben." Vraag dat maar aan Sliepen, 't Zand-Scylla 6-1. Kalun Yu-Wou- ter Lut 21-8 21-12, Daan Sliepen- GerardBakker 19-2113-21, Tedvan den Berg-Jesse Bremmer 21-10 21- 5, Kalun Yu/Daan Sliepen-Wouter Lut/Gerard Bakker 21-13 21-15, Kalun Yu-Gerard Bakker 21-16 21- 12, Ted van den Berg-Wouter Lut 21-7 21-9, Daan Sliepen-Jesse Bremmer 10-7 (opgave Bremmer). De bijnaam is een serie die elke maandag op de ach terkantvan hetsportkatemvan de PZC verschijnt. Bijnamen zijn zo oud als de sport zelf. Wat bijvoorbeeld te denken van de Zwarte Panter, de bijnaam voor de uit Goes afkomstige keeper Frans de Munck, vanwege zijn katachtige reacties. Heeft u suggesties voor deze ru briek? Bel de sportredactie van de PZC: 0118 - 484454. Vandaag: Jo. door Eldridqe Pentury Achter de bijnaam van Robin van de Velde gaat geen bijzonder lang verhaal schuil. De voetballer van FC Dauwendaele beleefde nooit iets gedenkwaardigs dat voor anderen aanleiding was een tweede naam te verzin nen. Robin van de Velde luis tert in voetbalkringen naar de naam Jo. Niet omdat het een afkorting is van Jozias of Johannes (zijn tweede na men), maar simpelweg om dat zijn vader zo heet. Waarom wordt iemand Jo ge noemd als hij Robin heet? Jo van de Velde, vader van Ro bin, vraagt het zich al gerui me tijd af. „Ik doe er niet aan mee, want ik vind dat je ie mand bij zijn echte naam moet noemen", zegt de oud voetballer van RCS en VC Vlissingen. Toch had-ie zelf vroeger ook een bijnaam. Jo van de Velde werd ooit Slimmie genoemd. „Dat was al zo toen ik nog in de schoolbanken zat", vertelt Van de Velde senior. „Als ik iets voor elkaar had gekre gen, het maakte niet uit wat, zei ik steevast: 'slim hè'. Er bestond in die tijd ook een gedicht van Jopie Slim en Dicky Bigmans. Aangezien ik vroeger Jopie werd ge noemd, was de combinatie Jopie-Slim voor sommigen ook reden om me Slimmie te noemen." Hoe de bijnaam van zijn zoon Robin is ontstaan, weet Van de Velde senior wel: „In de tijd dat Robin bij RCS voet balde, werd Ron van Rose- velt altijd Brammet je ge noemd zoals zijn vader heet. Bram speelde jaren geleden net als ik in RCS 1. Zoals Ron Bram werd genoemd, noem den ze Robin Jo." Robin van de Velde zelf: „Ruud de Vroe begon ermee. De rest nam het snel over. Het had ook te maken met het feit dat ik veel op mijn vader lijk. Qua uiterlijk dan, want voet ballend was het anders. Mijn vader had bijvoorbeeld een veel harder schot dan ik." De 22-jarige Souburger voetbalt nu al drie jaar bij de Middelburgse tweedeklasser FC Dauwendaele, maar ook daar roept vrijwel iedereen Jo wanneer ze Robin bedoe len. Van de Velde senior: „Het is soms best wel verwarrend. Met name als we samen zijn." Robin van de Velde: „Ik heb er geen problemen mee. Jo of Robin, het maakt me weinig uit. Ik ben er al gewend aan geraakt." Jeffrey van de Velde (rechts) is in een fel duel verwikkeld met een speler van Dovo. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20