Postbodes maken de dienst uit Succes voor Zeeuwse turnsters Zwembond verkeert in financiële nood Districtstitel drie houdingen voor schutter Goetheer Titel Middelburgse hockeyers in laatste v;* competitiewedstrijd Spanning en records op zwemwedstrijden sport maandag 10 mei 1999 17 BastiaanseTroisfontaine en Geijs zetten Ronde van Yerseke naar hun hand Zeges Kalun en Kapo Yu GORINCHEM - Bij de finales van de nationale tafeltennis- jeugdmeerkampen in Gorinchem hebben Kalun en Kapo Yu iaeslag gelegd op de eindzege. Kalun was ondanks verlies te gen Frank Rengenhart de sterkste in de jongens-junioren- klasse, zusje Kapo won in de meisjes-kadettenklasse. Zeven andere Zeeuwse spelers kwamen tijdens de finales in actie. Verrassend sterk was de prestatie van pupil Arjan Jonkman ('t Zand). Hij werd tweede. De andere Zeeuwse deelnemers wa ren allen afkomstig van SAR'72 uit Kloosterzande. Bij de meisjes-kadetten werd Kimberly 't Hooft teleurstellend zes de, teamgenote Stefanie Fassaert eindigde een plek lager. In de meisjes-pupillenklasse werd Liselotte Fassaert achtste. Corné van Ast rondt solo af ZWIJNDRECHT - Corné van Ast heeft zaterdag in Zwijri- drecht een wielerwedstrijd voor de jeugd gewonnen. In cate gorie 6 (13 jaar) ontsnapte de renner uit Rilland op drie ron den voor de finish uit de dertien man tellende kopgroep. Van Ast bleef uit het zicht van zijn achtervolgers. Dirk van Dam uit Goes werd zevende, zijn plaatsgenoot Niek Rentmeester achtste en Dennis Martens uit Koewacht tiende. In categorie 7 14 jaar) eindigde Arjen Mosselman uit Kruiningen in de mas sasprint op de tweede plaats. Ralph Schaalje uit Axel werd zevende. Dijkstra tweede in Gent GENT - Bij roei wedstrijden in het Belgische Gent hebben An- nemarie Dijkstra en haar Eindhovense bootgenote Yarka Ba tenburg een tweede plaats behaald in de vrouwen senioren B- klasse onder 23 jaar. De 18-jarige Vlissingse maakte in een een spannende eindsprint met een Belgische boot een mishaal, waardoor de overwinning naar die Belgische boot ging. De tijd van Dijkstra en Batenburg was 7 minuten en 53 seconden. In de vrouwen senioren A- en B-klasse - de hoogste categorie 'T behaalden zij een vierde plaats. Hun tijd in deze klasse was 7 minuten en 51 seconden. De vierde plaats is een verdienstelij k resultaat, omdat zij pas twee weken in de nieuwelingen-catef gorie uitkomen, wat de op één na laagste categorie is. Toernooiwinst judoka Schipper GOIRLE - Judoka Sander Schipper (SI de Korte) is tijdens het internationale SPIO-toernooi in Goirle kampioen geworden in de klasse tot 81 kg bij de senioren. De Goesenaar won over- tuigend de voorronden in zijn poule met volle punten. In de halve finale won de sterk judoende Schipper van Meriz (Van de Pol) met een fraai ingezette til worp. De finale tegen Bart Weber werd in het voordeel van Schipper beslist door een san-!- kaku (driehoekstechniek). Carla Rammelaere (JV Breskens- Eede) werd eveneens kampioen in haar klasse tot 44 kilogram bij de 14-16 jarigen. Tijdens de poulewedstrijden won dé Eedense van Voets (Bastogne), Schaap (Schiedam) en van Du-1 villier (JC Francosone). In de halve finale moest Gumes (ChiT tari) met een yuko het onderspit delven tegen Rammelaere;. De finale tegen Sharon Keijzer van Jan de Rooij werd door Rammelaere vroegtijdig beslist met een vol punt in haar voorT deel. Samenwerking tafeltennisclubs GORINCHEM - De tafeltennisclubs uit de eredivisie hebben zich officieel gebundeld in de belangvereniging BVE. Bij dé oprichtingsvergadering is de delegatie samengesteld die mef de bond NTTB gaat onderhandelen over de competitie. De clubs hebben tot een samenwerking besloten omdat ze vinden dat hun belangen in de huidige situatie onvoldoende worden behartigd. Vooral het onregelmatige verloop van de competi tie en de vele wijzigingen in het programma leiden tot ergenis) ANP doorSven Remijnsen YERSEKE - Wie zaterdagmor gen een postbode door de stra ten van Hoogerheide, Wijlre of Kwadendamme heeft zien fiet sen, moet er niet vreemd van hebben opgekeken dat diezelf de postbesteller 's middags de sterren van de hemel reed in de wielerronde van Yerseke. Met Wilfried Bastiaanse, John Tro isfontaine en Wilfred Geijs was de PTT met drie werknemers vertegenwoordigd in de zes man sterke kopgroep. Van dat zestal bleken Bastiaan se en Troisfontaine de beste be nen te hebben. Op vijf kilometer voor de finish lieten de fietsende postbodes niet alleen hun colle ga Geijs achter, maar ook Bart Mariën, Dennis Mesu en Danny Schaut, hun resterende mede vluchters. In de sprint om de zege rekende Bastiaanse vervol gens eenvoudig af met Troisfon taine, waardoor de renner uit Hoogerheide - na de Ronde van Kwadendamme - zijn tweede Zeeuwse criterium van dit sei zoen won. Wilfred Geijs keek na de finish met enige jaloezie naar de hul diging van zijn vakbroeders. „Ik heb het de hele koers zwaar ge had", vertelde de coureur uit Kwadendamme. „Vanmorgen stond ik al om vijf uur naast mijn bed om de post te gaan rondbrengen. De sterksten zijn vandaag voorop gebleven, maar volgens mij werken die jongens geen veertig uur per week. Streep Geijs kon het weten, want de winnaar van vorig jaar was hal verwege de koers over negentig kilometer duizend doden ge storven in het wiel van Troisfon taine. Toen Bastiaanse, Mariën, Mesu en Schaut na 45 kilometer de beslissende slag hadden ge slagen, zette Troisfontaine een doldrieste achtervolging in. De renner uit Wijlre nam Geijs op sleeptouw en sloot in een vloek en een zucht aan bi j het leidende kwartet. „Voor mij was het niet meer dan een wanhoopspo ging", zou Geijs later bêkennen. „Maar Troisfontaine reed er in één streep naartoe." Waar Troisfontaine en Geijs slaagden, bleven Antoine de Haan en Michel Rommers han- bijgestaan door John den En gelsman. Toen het tweetal tien kilometer later weer werd bijge haald, duurde het niet lang voordat Mariën opnieuw aan de haal ging. Ditmaal kreeg hij Ro nald Krijnen, Martin de Kok en Danny Schaut met zich mee. Pas nadat ook die ontsnapping ongedaan was gemaakt, ging Wilfried Bastiaanse zich met de koers bemoeien. De criterium koning sloop eerst mee in het kielzog van Mariën, Mesu en Schaut, duldde daarna de te rugkeer van Troisfontaine en Geijs, en wist vervolgens dat hij gewonnen spel had. Pats Hoewel Bastiaanse daar zelf an ders over dacht („Winnen is nooit makkelijk"), kostte het hem ogenschijnlijk weinig moeite om de finale naar zijn hand te zetten. Op een van de laatste 'beklimmingen' van de Korringaweg ging hij achter de weggesprongen Geijs asm, die aan zijn actie weliswaar de bergprijs overhield, maar stil leek te staan toen Bastiaanse het heuveltje opvloog. „Hij kwam bij mij en was meteen 'pats' weg", getuigde Geijs. Alleen Troisfontaine slaagde er nog in om Bastiaanse te achter halen, maar hij was kansloos in de eindsprint. Ook Bart Mariën bleef in de slotfase nog uit han den van de Zeeuwen in de kop groep, waardoor hij derde werd, voor MesuSchaut en de moege streden Geijs. In de spurt van de eerste achtervolgende groep was Henk van Hees te snel voor Batavus-renner Martijn Lust en Nathan Dalhberg, de Nieuw- Zeelander die dit seizoen in Duitse dienst rijdt. Johan van Schaik werd tiende. Bij de nieuwelingen zette John ny Hoogerland de koers over veertig kilometer volledig naar zijn hand. De coureur uit Krui ningen reed tot tweemaal toe lange tijd voor het peloton uit. De eerste keer werd hij gegre pen, maar op Hoogerlands tweede tempoversnelling, op minder dan vier kilometer voor de finish, had niemand een ant woord. Voor eigen publiek behaalde Hoogerland zo zijn eerste overwinning van het sei zoen. Met zijn tweede plaats was Joram Dees uit Tholen de beste van de rest. van onze sportredactie AMERSFOORT - Sportief suc ces en financiële nood gaan hand in hand bij de Nederlandse zwembond. De KNZB sloot een jaar van glanzende prestaties bij EK en WK kortebaan af met een negatief saldo van bijna een half miljoen gulden. Hoe zorgwekkend de situatie is, schetste penningmeester Dick- Wormer zaterdag bij zijn af scheid tijdens de algemene ver gadering in Amersfoort. „Voor een goede bedrijfsvoering zou een eigen vermogen nodig zijn van 2,2 miljoen gulden. In plaats daarvan is het kapitaal in de vijf jaar dat ik dit heb ge daan, afgenomen met een ton tot 1,2 miljoen gulden. Het is dat het verlies van 1998 niet struc tureel is, anders zouden we nu in de gevarenzone zitten." Voor 1999 werd een begroting in balans gepresenteerd, waarmee de financiële commissie ad-in terim akkoord kon gaan. De zit tende commissie trad vorig jaar november af na het bekend wor den van de desastreuze jaarcij fers. De kaasschaaf heeft echter zoveel extra's weggehaald, dat zoiets triviaals als slecht weer bij de Zwemvierdaagse alweer tot nieuwe tekorten kan leiden. Oorzaken van de financiële nood zijn het teruglopende le dental (sinds enkele maanden gestuit) en de korting op de sub sidies. Het ministerie van VWS, dat nu zes ton minder ter be schikking stelt dan enkele jaren geleden, kan op een bezoekje re kenen van voorzitter Hans Beij- er. „Want zo kan het natuurlijk niet doorgaan. De verenigingen kunnen niet meer opbrengen en op extra sponsorinkomsten hoeven we niet te rekenen." ANP gen. Zij werden weer opgeslokt door het peloton, dat al gauw een kleine minuut achterstand opliep. De koplopers bleven uit zicht, en werden daarmee be loond voor hun inspanningen tijdens het eerste gedeelte van de koers. Met name Bart Mariën uit Wouw had zich daarin ont popt to.t een van de smaakma kers. Al na twintig kilometer waagde hij zijn eerste poging, De zes man sterke kopgroep in actie tijdens de wielerronde van Yerseke. Vlnr: Bart Mariën, Dennis Mesu, Wilfred Geijs, Danny Schaut, Wilfried Bastiaanse en John Troisfontaine. foto Willem Mieras Vijf meisjes naar landelijke finale in Terneuzen Ilona Buteyn bereidt zich voor tijdens de halve finales voor het nationaal kampioenschap wedstrijd sportniveau. De turnster kwalificeerde zich niet voor de eindstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie GOES - Tijdens de districts kampioenschappen kleinkali- bergeweer 12 meter heeft Piet Goetheer uit Oud-Sabbinge met 538 van 600 mogelijke pun ten de districtstitel drie houdin gen (liggend, staand en knielend van de Koninklijke Neder landse Schutters Associatie (KNSA) veroverd. De schutter van schietsportvereniging Schouwen-Duiveland won met 532 punten eveneens de titel kleinkalibergeweer 12 meter knielend. Goetheer moest alleen liggend zijn meerdere erkennen in club genoot Frans Evers die met 584 punten de titel pakte. Goetheer eindigde liggend tweede met 581 punten. Met Cor van Ast (573), Ad de Jonge (568) en Niek Driesse (565) op respectievelijk de derde, vierde en vijfde plaats was Schouwen-Duiveland heer en meester in de hoofdklasse. Bij de vrouwen schoot Willy van onze sportredactie VLISSINGEN - De afgelopen weekeinde in Vlissingen gehou den Zeeuwse Speedo-kampi- oenschappen hebben aange toond dat de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) er een succesnummer bij heeft. In het verleden waren er alleen nationale Speedo- kampioenschappen maar soort gelijke wedstrijden voor de zwemkringen waren er niet. In de beleidswijzigingen van de bond werd echter wel in een kringkampioenschap voorzien. Dat dit een vooruitgang was, bleek wel tijdens deze eerste kampioenschappen. Nog nooit eerder zijn er bij wedstiïjden in Zeeland zoveel persoonlijke re cords gesneuveld. Bovendien was er veel spanning hetgeen goede tijden tot gevolg had. De Schelde uit Terneuzen was het meest succesvol. Kevin Hondsmerk, Kevin de Jong en Mireille Cappendijk bezorgden him trainer Jac van der Hooft een tiental titels. Deze succes sen li idden tot gevolg dat ook Goetheer zich onbedreigd naar 579 punten. Hallegraeff en De Boet van het Bergse SV.30M1 volgden op respectievelijk 570 en 563 punten. In de A-klasse won Hans de Bruijn van Schou wen-Duiveland overtuigend met 581 voor Van Maaren (568) uit Middelburg en Feijten (556) uit Lewedorp. Gert-Jan de Rui ter maakte het feest voor de Schouwse vereniging compleet door in de B-klasse met 554 punten als eerste te eindigen. Bij het onderdeel Militair Pis tool staand won Wessels in de hoofdklasse de districtstitel met 229 punten voor Roosendaler Natterman en De Regt uit 's- Heer Hendrikskerken die met respectievelijk 228 en 224 kort op de strak schietende Natter man volgden. Opmerkelijk was dat in de A- klasse de topdrie exact hetzelf de scoorden. Goesenaar Christi- aan Lieuwens won voor Visser uit Wemeldinge en Roosendaler Hammendorp. andere ploegleden zich daaraan optrokken en met zilveren en bronzen plakken naar huis gin gen. Ook Koewacht timmerde met Stephanie Rombout, Petra Vink, Ruud en Carmen de Rid der aardig aan de weg. Naomi Smits bracht met haar titel heel wat vreugde teweeg bij de Bruinvis-aanhang. Grote aandacht ging er uit naar de oudste Speedo-groep. Daar in deden Christel van de Guchte en Julia van Rijswijk van de Stormvogel het uitstekend met goede tijden als gevolg. Toch moest de Stormvogel wat inle veren want; alleen Robbert-Jan Zwijnenberg bracht het bij de jongens tot een titel. De Ganze had in Benjamin Lauffer een goudhaantje binnen de gelede ren. De van het Zierikzeese On derdak overgekomen zwemmer kwam tot vier titels. Ook Luctor had met Yaus Lekatompessy een kampioen in de ploeg. De tot voor kort zo ongenaakba re ploeg van Scheldestroom bracht geen enkele medaille mee naar huis. door Ron de Waal MIDDELBURG - Onder grote belangstelling werd het afgelo pen weekend in sporthal De Kruit molen in Middelburg de halve finale geturnd voor het nationaal kampioenschap wed strijdsportniveau. Het organi serende MTV'69/Turnschool Zeeland was in verschillende categorieën uiterst succesvol. Diverse turnsters plaatsten zich voor de landelijke finale die op 29 mei in Terneuzen plaatsheeft. De deelneemsters die in De Kruitmolen aan de start ver schenen, hadden al een heel tra ject afgelegd. Er waren wed strijden in de regio, achtste- en kwartfinales voor nodig om uit eindelijk in Middelburg aan te mogen treden. Voor de Zeeuwse deelneemsters waren twee we ken geleden de wedstrijden in Borne de laatste hindernis voor een plaats in de halve eindstrijd. Zaterdag was het in eerste wed- strijd meteen raak voor MTV- '69/Turnschool Zeeland. In de instapcategorie klasseerden Ramona Hibels en Lesley Huy- zen zich via een negende en tien de klassering voor de finale in Terneuzen. Volgens trainer Koos Hamels van Turnschool Zeeland zijn Hibels en Huyzen in staat om de stap naar de topsport te maken. Dan zal op korte termijn sowie so de trainingsintensiteit opge voerd worden naar zo'n vijftien uurperweek. „Ditkanbij deju- nioren en senioren zelfs oplopen tot ongeveer 26 uur per week", aldus Hamels. „Voordat een turnster zover is. zullen er echter talloze gesprek ken plaatsvinden met ouders en scholen om tot een zo ideaal mo gelijke situatie te komen, want het is natuurlijk geen geringe investering", verklaarde Ha mels. Via een scoutingsysteem is Hamels niet alleen op zoek naar talentvolle turnsters, maar vooral naar kundig kader voor het in september opgezette steunpunt. Kandidatuur In de jeugdcategorie overtrof Jai Meesters de prestatie van Hibels en Huyzen. De van Hal steren overgekomen Meesters veroverde een bronzen medaille en stelde meteen haar kandida tuur voor een topklassering in de landelijke finale. Voor de dertienjarige Meesters wordt voor de jaarwisseling bekend of zij de eventuele overstap naar de topsport zal maken. In dezelfde categorie als Mees ters wisten Bianca Willemse (MTV'69/Turnschool Zeeland) en Eva Hanssens van (GV Kou- dekerke) zich niet voor de finale te plaatsen. Wendy Huyzen (MTV'69/Turn- school Zeeland) kon zich in de juniorcategorie ternauwernood plaatsen voor de finale. Zij mocht met haar achttiende plaats als laatste een startbe wijs voor Terneuzen afhalen. Voor Carolien de Jonge (Turn school Zeeland) viel met een 24e plaats het doek bij de junioren. Bij de tweede halve finale op zondag kwalificeerde Marleen Humme (MTV'69/Turnschool Zeeland) zich met een zestiende plaats voor de finale in de jeugdcategorie. Volgens train- ster Janny Vermeule lag dit in de lijn der verwachtingen: „Mar leen heeft in Borne een van haar mindere wedstrijden geturnd tijdens de kwartfinale. Nu heeft ze volledig naar vermogen ge presteerd en daarom sta ik^er niet van te kijken dat ook zij doorgaat naar de finale." In de instapcategorie was Linda IJsseldijk (Delta Sport/Turn school Zeeland) niet in staat om door te dringen tot de finale. Zij eindigde met een dertigste plaats achterin het deelnemers veld. Bij de senioren kwam Ilona Bu teyn (MTV'69/Turnschool Zee land) niet verder dan een 27e plaats, een notering die onvol doende was voor een f inaleplek. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De mannen van Middelburg zijn kampioen ge worden van de vierde klasse D. Oudenbosch werd zondag met 7-0 verslagen. De mannen van Rapide sloten de competitie af met een 7-1-overwinning op hekkensluiter Venray. De vrou wen van Vlissingen verloren hun laatste wedstrijd met 1-7 van Dommel. Middelburg-Oudenbosch 7-0: Middelburg begon nerveus aan de. kampioenswedstrijd. Toen Friso Arend de score opende, was de ban gebroken. De Wal- cherse ploeg speelde als een ech te kampioen en overklasten Oudenbosch. Met een 3-0-rust- stand zat Middelburg op rozen. Overige doelpunten Middel brug: Floris van Werkum 3x, Kjelt van der Hoef lx, Reindert- Jan Gerding lx en Wesley Mal- jaarslx. Rapide-Venray 7-1: Rapide speelde niet geweldig tegen de hekkensluiter, maar won toch ruim. De Hulster ploeg ging met een 4-0-voorsprong rusten. Na de pauze deed Venray via een strafbal nog wat terug, maar Rapide liet zich niet van de wijs brengen. De score werd geleide lijk uitgebreid naar 7-1. Doel punten Rapide: Maaiden de Heus 4x, Joep Fassaert 2x, Peter van der Kerckhoven lx. Goes-Gilze Rijen 2-4: In een rommelige wedstrijd liet Goes zich opnieuw misleiden door ir ritaties. In de eerste helft fesul- teerde dit in een 0-3-achter- stand. De mannen uit Gilze en Rijen bleken bepaald geen lie verdjes. De wedstrijd kende een keihard karakter, waar Goes pas na rust wat grip op kreeg. Paul Bauwens en Jan-Maarten Vleer verkleinden de achter stand tot 2-3. Goes ging op jacht naar de gelijkmaker, maar de Brabanders scoorden tien mi nuten voor tijd de beslissende goai. Olympia-Vlissingen 2-0: Vlis singen liet zich op Zeeuws- Vlaamse bodem verrassen. Olympia werkte keihard en combineerde vlot. Hendrik Be ne Perdock bracht zijn ploeg op 1-0. Na de openingsgoal kreeg het publiek een spannende wed strijd te zien. Vlissingen kreeg wel kansen op de gelijkmaker, maar tien minuten voor tijd scoorde opnieuw Hendrik Bene Perdock 2-0. HSD-Teteringen 1-2: Het Zie rikzeese HSD speelde een slech te wedstrijd. Teteringen was eveneens niet in beste doen-, maar ging beter met de kansen om. HSD kwam met 1-0 achter. Verdediger Arjan Wolters scoorde voor rust de gelijkma ker. Na de pauze trok Teteringen uiteindelijk aan het langste eind. Vrouwen Dommel-Vlissingen 7-1: Vlis singen speelde een slechte wed strijd in St. MichielsgesteL Dommel domineerde vanaf het begin en kwam al vrij snel op 2- 0. Daarna deed Vlissingen via Merel de Kam nog wat terug. Na een 4-1-ruststand speelde de warmte Vlissingen in het twee de bedrijf parten en liep Dom mel uit naar 7-1. Olympia-Capelle 0-6: De Ter- neuzense hekkensluiter had in de eerste helft nog hoop op een verrassing. Olympia stond bij rust 'slechts' met 0-1 achter. Na de pauze was Capelle opper machtig. Pelikaan-HCGO 5-0: HCGO had tegen de kampioen van de vierde klasse niets in te brengen Pelikaan kwam voor rust op 2- 0. Na de pauze domineerde de kampioen. Prinsenbeek-Rapide 1-3: Rapi de begon niet goed aan de wed strijd. De Hulster ploeg kwam na tien minuten met 1-0 achter Door de tegengoal werd Rapidë wakker geschud. Dit resulteer de vijf minuten na de openings treffer in de gelijkmaker Audrie van Ham tekende voor de tref fer. Nog geen twee minuten later zette Caja Boddaert haar ploeg op 1-2. Vijf minuten voor tijd bepaalde Saskia Haaijer dé eindstand op 1-3. HSD-Made 3-1: De Zierikzeese rodelantaarndrager schitterde in de laatste wedstrijd. HSD kwam na tien minuten via eeQ strafcorner op 1-0 door Hester Timmermans. Zij gaf vijf minu ten voor rust een voorzet naar Nienke de Jong, die beheerst scoorde: 2-0. Na rust kwam Ma-' de'op 2-1, maar tien minuten la ter bepaalde Hilke van der Pols de eindstand op 3-1. Zevenbergen-Middelburg 2-1: In een saai duel trok Zevenber gen aan het langste eind. Na de pauze (0-0) kregen beide teams veel kansen. Zevenbergen was het eerst doeltreffend. Niet véél later bouwden de Brabanders de score uit naar 2-0. Middel burg deed daarna nog watiterug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 17