Nieuwdorp heeft aan helft genoeg Miranda Weijermans maakt verwachtingen waar met Matrichta Oemoemenoe strandt pas in de kruisfinales Fortis slaat de klok in eenzijdige derby Drive op dreef in race om tennistitel Van Liere laat zien wat hij waard is sport maandag 10 mei 1999 bw 16 Vierdeklasser verslaat Wolfaartsdijk uitslagen agenda door Jurriaan de Reu YVOLPHAARTSDIJK - Nieuw dorp heeft zaierdag een goede start gemaakt in de nacompeti- tie van de vierde klasse A De ploeg van coach Kees Bastiaan- se speelde in de uitwedstrijd te gen Wolfaartsdijk één helft het betere voetbal. Dat was vol doende voor de overwinning: 1- Nieuwdorp was in de eerste helft de betere ploeg, waardoor het spel zich voornamelijk op de helft van de tegenstander af speelde. Dat resulteerde in de tiende minuut al bijna in de ope ningstreffer. Jan Meulpolder, de linkerspits van Nieuwdorp, gaf Mini-voetbal begint op Voorborch MIDDELBURG - Op sportpark De Voorborch in Middelburg begint van daag (maandag) een re creatieve competitie zomeravondvoetbal. Achttien teams, verdeeld over twee poules, doen mee. Elk team telt vijf spelers en een wedstrijd duurt 2 x 20 minuten. De maandag poule bestaat uit CSW United, FC Dauwendaele, Klaassen Tweewielers, KV Ondo, Janse schilders, Onderandere, RIKZ en Sportkantine Nassau- laan. De dinsdagpoule wordt gevormd door CSW United 2, Dames Vlissin- gen, FC Dorst/Plazaboys, FC Laurens, Jongepier Sport. KV Swift, Middel burg. Sranang, SV Kur distan en VPV. De wedstrijden beginnen maandag om 19.30 uur en dinsdag om 19.10 uur. vanaf de linkerflank een strak ke voorzet op ploeggenoot Fer- sujan Selim, die de bal op een presenteerblaadje kreeg. Oog in oog met de keeper miste zijn kopbal echter het doel. Zeven minuten later was het weer bijna raak voor Nieuw- doxp. Uitblinker Geit-Jan Nieuwenhuyse begon op het middenveld aan een solo door de Wolf aartsdijk-defensie en kwam alleen voor keeper Hans Eggebeen te staan. Waarschijn lijk verrast door het grote ge mak waarmee hij de kans cre- eerde, hielp Nieuwenhuyse hem ook weer om zeep door de bal aan de verkeerde kant van de paal te prikken. Raak Na 21 minuten spelen was het dan eindelijk x-aak voor Nieuw dorp. Ron de Vos kwam dankzij een pass van Gert-Jan Nieu wenhuyse alleen voor de keeper en faalde niet: 0-1. De achter stand was voor Wolfaartsdijk het signaal om er een schepje bovenop te doen. De ploeg werd wat gevaarlijker, maar kwam niet tot uitgespeelde kansen. Na rust sloeg het wedstrij dbeeld volledig om. Na de matte verto ning in de eerste helft begon Wolfaartsdijk de tweede helft aanvallend en agressief. Dat re sulteert in twee goede kansen voor Wolfaartsdijk-aanvoerder Marcel van de Kreeke, maar zijn inzetten troffen geen doel. Even leek de ploeg van coach Carlos de Jonge te kunnen juichen, toen Nieuwdorp-verdediger Ri chard de Jonge in eigen doel kopte. Scheidsrechter Visser uit Ridderkerk keurde het doel punt echter af vanwege buiten spel. Tei-wijl Wolfaartsdijk kans op kans stapelde, maar niet tot sco ren kwam, had Nieuwdorp aan één enkele kans genoeg. In de zeventigste minuut nam Nieuw- dorper Fersujan Selim uit een corner van Peter Wolse de bal in één keer op de slof. Selim liet Wolfaartsdijk-keeper Hans Eg gebeen kansloos met een droge knal in de linkerbovenhoek: 0- 2. Een klein kwartier voor tijd kwam Wolfaartsdijk tei-ug in de wedstrijd door een doelpunt van Hai-m Fluijt, die de bal van dichtbij hard in het dak van het doel schoot. Diezelfde Fluijt kreeg in blessuretijd nog een kans op de gelijkmaker, maar zijn schot werd gestuit door Nieuwdorp-keeper Mark Geel hoed, die de overwinning van zijn ploeg veiligstelde. Energie Nieuwdoi-per Gexf-Jan Nieu wenhuyse, die in de eerste helft een goede wedstx-ijd speelde, gaf toe dat hij in de tweede helft, evenals zijn ploeggenoten, wei nig meer liet zien. Nieuwenhuy se: „Ik ben de laatste weken geblesseerd geweest en had daardoor de tweede helft min der energie. Ook bij de rest van de ploeg sloeg in de tweede helft de vermoeidheid toe. We hebben tot het laatst meegedaan om het kampxoenschap, dan merk je toch dat dat in de nacompetitie aan je gaat vreten." Nieuwdorp wacht volgende week zaterdag het laatste duel in de nacompetitie, thuis tegen Nieuwland. Nieuwenhuyse is weinig optimistisch gestemd. Nieuwland is een fysiek sterke tegenstander, dat ligt ons niet zo. Maar we zien wel waar het schip strandt, dat doen we de hele competitie al. We bekijken het van wedstrijd tot wed strijd." Wolfaartsdijk - Nieuwdorp 1-2 (0-1 21. Ron de Vos 0-1, 70. Fersujan Selim 0-2, 77. Harm Fluijt 1-2. Scheidsrechter: M.H. Visser (Rid derkerk). Aantal toeschouwers: 200. Wolfaartsdijk: Hans Eggebeen: Cor- né Verheezen, Ferdy de Leeuw, Jar- no Waterham, Dennis Schipper; Jan-Willem Wisse(74. Jan Blok), Marcel van de Kreeke, Kees Kloos terman (45.Mark Tijssen); Jan Kole, Harm Fluijt, Dennis Schipper Nieuwdorp: Mark Geelhoed; Mar- tijn Nieuwenbroek, Richard de Jon ge, Joost Polderdijk, Martien Geel hoed; Ruud Welleman, Ron de Vos, Gert-Jan Nieuwenhuyse (85. Ro nald de Jonge); Fersujan Selim, Pe ter Wolse, Jan Meulpolder (63. Jan- Kees Polderdijk). Duel om de bal in de wedstrijd tussen Nieuwdorp (gestreepte shirts) en Wolfaartsdijk. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Tussen het geweld van de di verse grote hippische sporteve nementen vond zaterdag op de terreinen van de Stal de Kroo een kringwedstrijd van de LR en PC. Walcheren plaats. De beste prestaties in de dressuurwed- strijd werden geleverd in de Z- klasse met Miranda Weijermans aan kop. Nog maar juist gepromoveerd naar de klasse Z, maakte Miran da Weijermans met Matrichta de hooggespannen vexwachtin- gen volledig waar. Het lijkt erop dat de amazone uit Grijpskerke, die met de ruin Djuck al op na tionaal niveau uitkomt, xn deze mex-rie het langgezochte tweede paard heeft gevonden voor de nationale tour. Miranda Weijermans kreeg de overwirming echter niet cadeau. Dat bleek uit het verschil van slechts zes puntjes - op dexfig onderdelen te verwaarlozen - met naaste concurrent Mariska de Kroo met Dinandt K (186 om 182). De Ax-nemuidenaar Peter Klaasse eiste met Kamiro met 182 punten de derde plek voor zich op. In de klasse Z2 was Rafaela van den IJssel een maatje te groot voor de concui-rentie. De Mid delburgse reed Abdij's Gullit naar een totaal van 187 punten. Van den IJssel bleef Maxijke Brasser uit Westkapelle met Cione 22 punten voor. Bijzonder spannend verliep de strijd in de klasse L. Winnares Vivianne Wolf uit Koudekerke leverde een aansprekende pres tatie met de elgante Habanera, waax-mee ze 170 punten haalde. Dat was een prestatie die Wolf behalve de oranje rozet ook nog eens twee bonuspunten ople verde. De op de tweede plek ein digende Tamara den Outer kwam met Liberty slechts één puntje tekort voor een tweede winstpxmt. Rinus Jansen van het VlissingseScheldestadwerd met Haydn derde met een score van 167 punten. Springen Na een spannende barrage toonde Nina de Leeuw zich in de klasse B de sterkste bij het springen. Dat was een overwin ning die de amazone uit Goes te danken had aan de bewonde renswaardige wijze waarop zij de merrie Geralita door het par cours stuurde. Het levex-de De Leeuw maar liefst 54 stijlpun- ten op, ruim zeven punten meer dan Trudy Francke, die met Lo- deem in de beslissende ronde voor de tweede keer het straf blad blank hield. Ook veteraan Albeit Ubaghs bleef met Zemo's Goldij in de barrage zonder fou ten, maar hij moest met 44 stijl- punten genoegen nemen met de derde plaats. De strijd om de oranje rozet in de klasse L spitste zich toe tus sen Sjaak van Doezelaar en zijn dochter Anja. Vader Van Doeze laar besliste de strijd in zijn voordeel. In de beslissende ron de stuurde hij de merrie Julia naar de finish zonder in de buurt van het hout te komen. Op die prestatie moest dochter Anja met Gladstone het antwoord schuldig blijven. Zij haalde met de ruin een paal naar de grond. Rugbyjeugd grijpt titel mis OISTERWIJK - De turven (6-8 jaar) van Oemoemenoe zijn tweede geworden in de nationa le titelstrijd in Oisterwijk. De Middelbui-gse xugbyers wonnen alle poulewedstrijden en ook de halve finale. In de fi nale bleek BSN met 10-25 te sterk. Oemoemenoespeler Yed- ney Amerika, die tijdens het he le toernooi zeven tries di'ukte, werd uitgeroepen tot meest veelbelovende speler. Bikkeltrofee geen prooi voor mountainbikers VALKENSWAARD - De Gou den Leeuw Bikkeltrofee is giste ren aan de Zeeuwse mountain bikers voorbijgegaan. André Goossen uit Wolphaarts- dijk was met de 25e plaats de beste rijder van X-treme die de wedstrijd in Valkenswaard uit reed. Achter Goossens legde Robbie Melis uit Yei'seke in de funklasse beslag op de veertig ste plaats. Leen Sclxoe uit Vrou wenpolder werd 44e. Jurgen Ba- rends uit Vlissingen kwam niet verder dan de 72e plaats. door Hans Markusse VLISSINGEN - De rugbyers van Oemoemenoe zijn op het Boot-toernooi in Oisterwijk sterk voor de dag gekomen. De Middelburgers strandden pas in de kruisfinales, waarin de latere winnaar Oisterwijk Oysters met 14-0 te sterk was. Motorsport Rilland-Bath. Cross. 60cc. Eerste man che: 1. Ricky Nijs, 2. Dennis van Aalst, 3. Michel Hermus, 4. Erik Koote, 5. Justin van Aert. Tweede manche: 1. Ricky Nijs, 2. Dennis van Aalst, 3. Michael Hermus, 4. Erik Koote, 5. Michael Sergeris. 80cc. Eerste manche: 1Michael Maas, 2. Twan van Liere, 3. Joeri van Liere, 4. Dennis van Rooy, 5. Daniel Stout. Tweede man che: 1. Twan van Liere, 2. Michael Maas, 3. Joeri van Liere, 4. Dennis de Rooy, 5. Michael Kools. 125cc. Eerste manche: 1 Anco Korteweg, 2. Stef Goetheer, 3. Ja- my Mullens, 4. Arjo Verhage, 5. Gert Broeren. Tweede manche: 1. Stef Goet heer, 2. Anco Kortewg, 3. Jamy Mullens, 4. Freddie Blaas, 5. Arjo Verhage. 250/500cc. Eerste manche: 1. Marco Overweel, 2. René van de Eijnden, 3. Ro bin Jansen, 4. Jeroen van Dijk, 5. Piet Sof- fers. Tweede manche: 1. Marco Over weel, 2. René van de Eijnden, 3. Robin Jansen, 4. Piet Soffers, 5. Patrick Pieter- se. Paardensport Nieuw- en Sint Joosland. Kringconcours LR en PC Walcheren. Springen. Paarden klasse M: 1. Michelle Evertse/High Socie ty (Weelr.) 0/69.8. L (n.b.): 1. Sjaak van Doezelaar/Julia (Weelr.) 0/32.4, 2. Anja van der Linde-Van Doezelaar/Gladstone (Weelr.) 4/34.1, 3. Bram Klaasse/Keston (Walcheren) 8/34.8. B (n.b.): 1. Nina de Leeuw/Geralita (Weelr.) 0/54, 2. Trudy Francke/Lodeem (Gouwe Reyers) 0/46.5, 3. Albert Ubaghs/Zemo's Goldij (Walche ren) 0/44. Pony's klasse M, cat. DE: 1In- grid Jakobsen/Devin (Oranjezon) 0/73.6. M, cat. AB: 1. Debbie Offermans/Lady (Walcheren) 0/73.0. L, cat. DE: 1. Ingrid Jakobsen/April Maple Leaf 0/70.7. L, cat, C: 1. Dianne Westdorp/Emiele (Weelr.) 0/43.7. B, cat. DE: 1. Marloes Timmer man/Lady Bandiet (Oranjezon) 3/46. Dressuur. Paarden klasse Z2: 1. Rafaela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oranjezon) 187, 2. Marijke Brasser/Cione (Vroonr.) 165. Z1:1. Miranda Weijermans/Matrich- ta (Scheldestad) 188, 2. Mariska de Kroo/Dinandt K (Walcheren) 183,3. Peter Klaasse/Kamiro (Walcheren) 182. M2:1. Jerry van Zuilen/Joran (Scheldestad) 168, 2. Margo Wondergeem/Hurycaine (Scheldestad) 167,3. Wanda Lauwerein s/Emigrant (Gouwe Reyers) 154. M1: 1. Venessa Vermeule/Mata Hari (Schelde stad) 168, 2. Inger van Boven/Figora (Weelr.) 162, 3. Katja de Groes/Zemo- Zoef (Walcheren) 162. L: 1, Vivian Wolf- /Habanera A (Scheldestad) 170,2. Tama ra den Outer/Liberty (Vroonr.) 168, 3. Ri nus Jansen/Haydn (Scheldestad) 167. B: 1. Deborah Benschop/Lacroix (Weelr.) 171,2. Peter Klaasse/Kyra 170,3. Petra de Kam/Leroy (Vroonr.) 167. Pony's klasse Z1:1. Ingrid Jakobsen/Devin (Oranjezon) 181Ml, cat. DE: 1Jozien van Dis/Goey- ke (Oranjezon) 151, 2. Joanneke Wissè/lzmirr (Gouwe Reyers) 145. L, cat. DE: 1 Carlijn Polderman/Desiree K (Gou- In de poulewedstrijden liep het voor Oemoemenoe allemaal nog van een leien dakje. In het eerste duel werd Twente simpel met 29-12 aan de kant gezet en in de volgende wed strijden wonnen de Middelbur gers probleemloos van Gouda (12-7) en Rams(12-0). we Reyers) 162, 2. Benny Melse/Kelly (Oranjezon) 154, 3. Marloes de Vis- ser/Everest For Ever (Oranjezon) 152. L, cat. ABC: 1, Debbie Offermans/Lady (Walcheren) 160, 2. Jacqueline Wisse- /Oprah (Gouwe Reyers) 153. B, cat. DE: 1 Veerle Willeboer/Midnight Hunter (Weelr.) 173, 2. Eva Jakobsen/Amnesty (Oranjezon) 168,3. Eline van Belzen/Stef- fie en Jessica van Belzen/Samantha (Walcheren) 165. B, cat. C: 1. Arianne Francke/Yvonne (Gouwe Reyers) 156. Tennis Districtscompetitie. Afdeling mannen- teams. Hoofdklasse: Yerseke - Smash 1-5, Zierikzee - 't Halve Maantje 2-4, Drive - Souburg 6-0, Sluiskil - Game '78 4-2. Stand: 1. Drive 31 punten, 2. Smash 30,3. 't Halve Maantje 18,4.Zierikzee 18, 5. Game'78 15, 6. Sluiskil 13, 7. Yerseke 11,8. Souburg 11Eerste klasse A: Phil- ten - Animo 1-5, De Eikenhof - De Boskreek 6-0, De Schelde - Gravelsteps 6-0, Smash 2- Kapelle 2-4. Stand: 1. De Schelde 33 punten, 2. De Eikenhof 26, 3. Animo 22, 4. Gravelsteps 18, 5. De Boskreek 15,6. Smash 2 14,7. Kapelle 13, 8. Philten 3. De Schelde kampioen. Eer ste klasse B: Souburg 2 - De Bongerd 3-3, Westerschouwen - De Bru-ten 5-1, De Westkaap - Jacoba van Beieren 0-6, Duiveland - Kruiningen 4-2. Stand: 1. Westerschouwen 26 punten, 2. Kruinin gen 26, 3. Duiveland 25, 4. De Bongerd 20, 5. Jacoba van Beieren 18, 6. De Bru- -ten 15,7. Souburg 2 13 8. De Westkaap Voetbal Bedrijfs- en zomeravondcompetitie ray on Walcheren. Afdeling A: Garderen/Dekker - BW 2-0, EPZ - Uiter ton 3-0, De Sloep - VAW 0-4, EPZ - BW 0- 5, De Sloep - Uiterton 2-1, Pechiney - VAW 3-4. Stand: Garderen/Dekker 5-13, VAW 7-11, BW 7-10, EPZ 7-10, Pechiney 6-9, De Sloep 7-9, Uiterton 7-4. Afdeling B: Pension Wolff- Rhodos/PSD 3-1, Sun- lux - PKCZ 2-8. Stand: Rhodos/PSD 6-12, Sunlux 6-12, FC Dorst 5-9, Pension Wolff 6-9, SSVW 5-6, PKCZ 6-3. Afdeling C: BW 2 - Uiterton 2 3-1, LVV - Hebu Sport 0-0. Stand: Hebu Sport 5-10, SVR 5-10, Palaz zo 4-7, LVV 4-7, Uiterton 2 5-3, BW 2 5-3. maandag Voetbal Toto-divisie: Heracles - Emmen. Reservebeker. Zestiende finales: Bruse Boys2-Veere 2. Trainingsstage Peter van Vossen. Plaats: sportpark De Nadorst, Middel burg. Aanvang 18.00 uur. van onze sportredactie VLISSINGEN - De strijd om het kampioenschap in de hoofd klasse afdeling mannenteams van de districtstenniscompeti- tie lijkt te zijn gestreden. Hoe wel er nog één speelronde op het programma staat, kan Drive de titel bijna niet meer ontgaan. Medekoploper Smash liet het afgelopen weekeinde tegen Yerseke een steekje vallen. Om dat Drive zelf met maximaal verschil van hekkensluiter Sou burg won, gaat de ploeg uit Sas van Gent met de kleinst moge lijke voorsprong aan de leiding. Op de 6-0-zege van de kampi oen in spe kon door opponent Souburg weinig worden afge dongen. Het kwartet Kim Lan- geraert, Paul Cortvriendt, Koert van den Akker en Tony Seen was oppermachtig in de singles, teiwijl in de laatste speelperiode alleen de combi natie Cortvriendt/van den Ak ker alle zeilen moest bijzetten om setverlies te voorkomen. Smash zag zijn titelkansen sterk gereduceerd door in en te gen Yerseke een van de zes par tijen te verliezen. Ronald van Remortel, Alexander Bauwens en Pati'ick Vervaet wonnen, maar Reggie Bun slaagde daar niet inBun stond drie uur op de baan tegen Richard de Witte, had in de derde set een 5-1- voorsprong, verspeelde die, evenals daarna twee match points, en ging met 7-5 onderuit. In de dubbels haalde hij daarna, gesteund door Ronald van Re- mortel, alsnog zijn gram, maar dat ene, iö belangrijke tegen- punt kon daarmee niet teniet worden gedaan. De middenmo ters Zierikzee en 't Halve Maan tje gingen een duel aan dat door 't Halve Maantje met 4-2 werd gewonnen. Jaap Moerland, Max de Rave en Jan Oranje zorgden voor de punten. Hoewel Maxtijn Bij de Vaate nog wattenig deed, bleef de voordelige marge van twee punten gehandhaafd. In het dubbelspel werd de winst gedeeld. Degradatiekandidaat Sluiskil deed goede zaken door Game'78 met 4-2 te verslaan. Coen Dob- beleir en Han Matthijssen leg den de basis voor het succes. In het dubbelspel waren ook Jos Zegers en Henk Jansen succes vol. door Jan Roovers s-HEER HENDRIKSKINDE REN - Han Verbeke weet het al een tijdje niet meer. De coach van Tjoba heeft de laatste we ken van alles geprobeerd om zijn team er bovenop te krijgen, maar moest zaterdag ander maal met lede ogen aanzien hoe zijn ploeg klop kreeg. Dat ge beurde uitgerekend in de korf balderby tegen Fortis, dat een week eerder de bittere pil van de degradatie kreeg te slikken, maar in het streekduel de kans schoon zag om met een 14-9- overwinning het geschonden blazoen weer wat op te poetsen. „We wilden laten zien dat we op dit niveau toch echt wel mee kunnen", haastte coach Peter Crucq van Fortis zich na afloop te zeggen, waarmee hij zijn achttal alvast het nodige ver trouwen wilde geven voor een eventuele snelle terugkeer naar de overgangsklasse. In de eufo rie van de derbywinst vergat Crucq gemakshalve dat de te genstander al wekenlang van slag isEn dat is nou net wat Ver beke bezighoudt. Begrijpelijk, want na de zaalcompetitie werkte Tj oba zich achter het on genaakbare DVO op naar de tweede plaats en overtuigde daarmee de aanhang dat op ter mijn de stap naar de hoofdklas se gezet zou kunnen worden. De laatste wedstrijden dwingen echter om die visie te herzien. Er moet ergens iets mis zijn ge gaan. De vraag is alleen: wat? Motivatie In de derby tegen Fortis hoefde Verbeke daar niet naar te zoe ken: „Er was niet de minste mo tivatie om er nog een leuke korf- balpot van te maken. Terwijl de ploeg toch wist dat er nog wat viel te verdienen." Daarmee doelde Verbeke op de prijs van een gunstige indeling die voor de hooggeklasseerde ploegen volgend seizoen ligt te wachten. Die boodschap had de coach zijn achttal ook meegegeven. Daarnaast was er ook nog op ge wezen dat, na de nederlagen, voor eigen publiek de markt waarde best weer wat opgekrikt mocht worden, en dat 'winnen toch altijd leuk is'. Al snel na het begin bleek dat het verhaal van de coach bij Tjo ba niet was aangekomen. Zelfs Peter Crucq schrok van de wel erg zwakke tegenstand van de thuisploeg. „Maar je speelt na tuurlijk ook zo goed of zo slecht als de tegenpartij toestaat." Daarmee wilde Crucq maar zeggen dat Fortis een van zijn betere wedstrijden op het kunstgras legde. Op een paar stuiptrekkingen na liet Tjoba een onsamenhangend spelletje zien. De ploeg verprutste de sco ringskansen die het wonderwel toch kreeg en kon nooit de knop omdraaien. Voor de bezoekers was het dé kans om zich na het verlies van lijfsbehoud weer enigszins te re habiliteren en zich tevens de status van morele winnaar toe te eigenen. Daar slaagde de ploeg, die in Marieke de Rijke en Jack de Waal de smaakmakers had, met medewerking van Tjoba vrij gemakkelijk in. In de eerste helft liep Fortis uit naar een 7-2- voorsprong. Met goed korfbal en langdurig balbezit zochten - en vonden - de bezoekers na de pauze de oplossingen die de voordelige marge overeind hiel den (5-10, 6-12). Tjoba liet zich willoos naar de slachtbank lei den. Op weg naar de hoofdklas se wacht coach Han Verbeke nog heel wat werk. Tjoba-Fortis 9-14 (2-7). Scores Tjoba: Jolanda Kole en Mar- got Jansen 3, Astrid Koole, Wilko Fokke en Mark-Peter van der Meer 1. Scores Fortis: Chaim Koole en Ro bin Wisse 3, Ruth Hoogwerf, Marie ke de Rijke en Sjaak Baas 2, Renata Bebelaar en Jack de Waal 1 Wilfred van der Meer (rechts) van Tjoba probeert de bal te vangen in het verloren duel met Fortis, foto Dirk-Jan Gjeltemëi Motorcrosser bekroont aanval met winst in Rilland door lepTriou RILLAND-BATH - Daar waar de rijders uit de 250/500cc- klasse het zaterdag lieten afwe ten in de tweede wedstrijd van MC Rilland, was de jeugd in de 60cc en 80cc bijzonder goed ver tegenwoordigd. In de 80ec kon Twan van Liere dan ook einde lijk eens voor eigen publiek la ten zien wat hij waard is. Van Liere schreef de tweede manche op zijn naam. Ricky Nijs was de sterkste bij de allerkleinsten. In de 125cc werd de winst gedeeld door Anco Korteweg en Stef Goetheer. Marco Overweel won de strijd in de 250/500cc, en Jos Anthonis- sen was de beste bij de debutan ten. Het spektakel moest zaterdag gezocht worden bij de jeugd- klassen. In de eerste manche nam Michael Maas direct de lei ding. Wat Twan van Liere ook probeerde, Maas gaf de eerste plek niet uit handen. Kort ach ter het tweetal reed Joeri van Liere na felle duels met onder anderen Dennis van Rooy naai de derde plaats. Kopie De tweede manche leek een ko pie te worden van de eerste. Weer was Michael Maas als snelste weg en moest Twan van Liere in de aanval. Drie ronden lang duurde de strijd om de eer ste positie. Toen nam Van Liere over. Hij stond de kop niet meer af. Achter hen ontstond weer hetzelfde scenario: een pittig duel tussen Joeri van Liere en Dennis van Rooy. Van Liere toonde zich opnieuw de sterk ste. In de 60cc was Ricky Nijs een Twan van Liere toonde zich in Rilland van zijn beste kant door de tweede manche in de 80cc op zijn naam te schrijven. foto Willem Mieras klasse apart. In beide manches zette hij bijna het hele veld op een ronde achterstand. Alleen Dennis van Aalst wist nog enigszins bij hem in de buurt te blijven, maar kon Nijs geen mo ment serieus bedreigen. Anco Korteweg was de grote man in de 125cc. In de eerste manche zette hij zich direct na de start aan de leiding en stond die niet meer af. Stef Goetheer uit Lewedorp probeerde nog van alles om in het wiel te ko men, maar moest zijn meerdere erkennen in de Brabander. Voor Fx-eddie Blaas was de wedstrijd al in de eerste ronde al afgelo pen. Blaas moest opgeven met een vastloper. Vorm In de tweede manche liet Korte weg opnieuw zien dat hij in vorm is. Al in de eerste bocht na de start kwam hij ten val. Het hele veld was al ruim op weg toen hij opnieuw aanzette. En dat deed hij met grote klasse. Ronde na ronde rukte hij op, om op vier ronden van het einde de tweede plaats te pakken. Stef Goetheer had de leiding van start ai in handen en bleef onbe reikbaar voor Korteweg. De 250/500cc kende zaterdag een zeer magere bezetting. Marco Overweel won met overmacht. Op zijn nieuwe Suzuki voelt de Middelburger zich schijnbaar beter thuis, want Overweel won beide manches van kop af. Ook Robin Jansen deed het goed. Met twee derde plaatsen is hij weer terug in de kop van het klassement. De debutantenklasse werd ge- wormen door een van de oudste deelnemers. De 45-jarige Jos Anthonisse schreef beide man ches op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16