Bruurs zet Scheldesport in steigers Klein Ollanderke thuis op Daknam Terneuzense Boys reist onbevangen af naar Kapelle tussen schelde en grens sport vrijdag 7 mei 1999 z27 Zeeuws-Vlaamse basketballer wil vlammen in eerste klasse van onze sportredactie TERNEUZEN - Dit week einde wordt zowel in het za terdag- als in het zondag voetbal een begin gemaakt met de nacompetitie, het 'ex traatje' waarnaar door zo veel clubs het hele seizoen is uitgekeken. Zo treft Terneu zense Boys morgen Kapelle en staan voor zondag Hul- sterloo-Aardenburg en Ter hole-Biervliet op het pro gramma. Alleen in de vierde klasse van het zondagvoet bal is de reguliere competitie nog niet afgerond. Dat ge beurt aanstaande zondag alsnog. Terneuzense Boys Terneuzense Boys begint de nacompetitie in de tweede klasse van het zaterdagvoet bal morgen met de uitwed strijd tegen Kapelle, de kam pioen van de eerste periode. In de reguliere competitie werd het eerder dit seizoen in Kapelle 0-0 en wonnen de Zeeuws-Vlamingen op eigen veld met 1-0. Op basis van die resultaten lijkt Terneuzense Boys licht favoriet, maar aan de andere kant geldt dat Ka pelle tweede werd en in 22 wedstrijden 25 doelpunten méér scoorde dan de Terneu- zenaren. „Kapelle is zonder meer een goede ploeg"waar schuwt trainer Jaap Goossen voor een al te groot optimis me. „Ze doen ook al jaren achtereen aan de nacompeti tie mee en dat zegt ook al wat." Niet alleen als ploeg staat de Bevelandse tegenstander zijn mannetje, weet Goossen, maar ook in individueel op zicht. „Kapelle beschikt over een aantal hele goede voet ballers, die ook nog eens ex tra gebrand zijn op een goed resultaat in de nacompetitie. Toen zij een aantal weken te rug bij ons op bezoek waren, heb ik tenminste van hun trainer begrepen dat ze alles, maar dan ook alles op de na competitie hebben gezet. Na zoveel j aar is hun doel nu ein delij k eens de eerste klasse te bereiken." Die druk voelt Terneuzense Boys als debutant in de twee de klasse veel minder, be weert de scheidende oefen- meester. „Binnen de club is er niemand die zegt: jullie moe ten promoveren. Als het lukt is dat mooi meegenomen. Lukt het niet, dan is dat jam mer." Dat laatste neemt echter niet weg dat de Terneuzenaren met de beste bedoelingen aan de nacompetitie beginnen, beweert Goossen. „Iedereen zegt nu wel: jullie seizoen is al geslaagd. Maar ik zeg: als je zover komt, moet je niet voor spek en bonen meedoen. Als wij nog verder kunnen komen, zullen we dat heus niet laten. Wie zegt tenslotte dat Terneuzense Boys vol gend jaar weer de nacompe titie bereikt?" Voor de scheidende oefen- meester staat bij voorbaat vast dat Terneuzense Boys voor de winst moet gaan. „Als we morgen verliezen is het meteen gebeurd. Spelen we gelijk, dan komen we in de wachtkamer en moeten we afwachten hoe donder dag SSV'65-Kapelle afloopt. Bij winst hebben we in elk geval alles nog in eigen hand." Helemaal zonder zorgen ver trekt Terneuzense Boys mor gen niet naar Kapelle. De ploeg wordt weliswaar ge steund door twee bussen met supporters, maar weet op voorhand dat Mark de Pooter (geschorst) en Kees Duite- meijer (geblesseerd) niet in zetbaar zijn. Een vraagteken staat bovendien achter de namen van Jaap Pijpelink, Onno Ribbens en Timmy Louwiesse. Vierde klasse De vierde klasse van het zon dagvoetbal is de enige klasse waarin de competitie nog niet ten einde is. Gisteravond (donderdag) werden Clinge- Hoofdplaat en FC Bergen- Hansweertse Boys al ge speeld. En voor zondag staan op het programma: Bres- kens-Hontenisse, FC Ber- gen-Hoofdplaat, Luctor'88- IJzendijke, MÖC'17-Clinge en RCS-Sluiskil. De wedstrijden van zondag zijn bepalend voor de toede ling van de eerste en tweede periodetitel. Breskens heeft zondag tegen Hontenisse aan een punt voldoende om de tweede periodetitel binnen te halen. In dat geval neemt MOC'17 de eerste periode van kampioen RCS over en wordt donderdag in Bergen op Zoom MOC'17-Breskens gespeeld voor het algemeen periodekampioenschap. Bij verlies van Breskens én winst van MOC'17 worden de rol len omgekeerd en wordt het donderdag Breskens- MOC'17. Vijfde klasse In de vijfde klasse van het zondagvoetbal wordt de na competitie een onderonsje tussen Aardenburg en Hul- sterloo. Aardenburg won de tweede periode, waardoor Hulster- loo de eerste periodetitel overnam van Zeelandia. In Nieuw-Namen (en dus niet in Aardenburg, zoals eerder werd vermeld) vindt zondag de eerste, van de twee wed strijdenplaats, waarin uitge maakt moet worden welke van de twee clubs Zeelandia vergezelt naar de vierde klas se. Volgende week volgt in Aardenburg de return. In de reguliere competitie werd het eerder dit seizoen in Aardenburg 2-2 en won Hul- sterloo in eigen huis met 4-3. Toch geeft Aardenburg-trai- ner Henk Ottens zijn ploeg een goede kans. „Zoals we de laatste weken spelen moet het kunnen", zegt hij. „Niet dat we Hulsterloo onder schatten, maar bij ons draait het momenteel toch beter dan de laatste maanden het geval was. Bovendien zijn we helemaal compleet." Ook in de zesde klasse van het zondagvoetbal is de na competitie een geheel Zeeuws-Vlaamse aangele genheid. Zondag spelen Ter hole en Biervliet in Terhole tegen elkaar. Bij winst of een gelijkspel speelt Biervliet vervolgens donderdag thuis tegen Groede. Wint Terhole dan wordt het donderdag Groede-Terhole Training van Terneuzense Boys. foto Charles Strijd door Raymond de Frel TERNEUZEN- Met een krach tige dunk sloot hij de kampi oenswedstrijd van zijn team af. Hij richtte zich tot het publiek, vroeg om applaus en kreeg het. De centerforward van het twee de team van het Terneuzense Scheldesport lachte en voelde de kick. Mark Bruurs is bezeten van basketbal. En hij is altijd uit op succes, waar hij ook speelt. De 22-jarige Bruurs komt uit een echt basketbal-gezin. Sa men met zijn oudste zus Edith besloot hij tien jaar geleden te gaan basketballen. Niet veel la ter volgde zijn jongere zus Mo nique. Zij bereikte zelfs het na tionaal team voor speelsters tussen de 15 en 17 jaar. Ook de jongste telgen van het gezin, de 12-jarige Nadia en de 11-jarige Marjolein, vonden hun weg naar Scheldesport. Basisspeler Op 17-jarige leeftijd debuteerde Bruurs in de hoofdmacht van de Terneuzense club. Twee jaar la ter was hij basisspeler. „In de eerste twee jaar mocht ik als broekie mijn minuutjes in het eerste meepakken. Daar heb ik twee jaar in gespeeld. Toen ging ik in Tilburg studeren en ben ik bij Pendragon gaan spelen," al dus de student lichamelijke op voeding. Pendragon speelde een klasse hoger dan Scheldesport, maar ook daar haalde Bruurs het hoogste team. Vervolgens ontmoette Bruurs naar zijn zeggen 'de mooiste vrouw van Terneuzen' en beëin digde om die reden zijn carrière bij Pendragon. De twee meter lange goalgetter was vervolgens een halfjaar met actief als spe ler. Wel bleef Bruurs trainer bij de Taxandria Pilots uit Oister- wijk. „Vorig seizoen trainde ik vier juniorenteams en het enige seniorenteam. Nu train ik alleen nog een meisjes- en een jongens team." Ongeslagen Op een reünie van zijn oude club Scheldesport begon het toch weer te kriebelen. Bruurs be sloot samen met een aantal vrienden een team op te richten. De vriendenploeg viel midden in het seizoen in de competitie, maar bleef ongeslagen. Het sei zoen daarop werd de ploeg kam pioen. Voor aanvang van dit seizoen kreeg het kampioensteam een tegenslag te verwerken. Een aantal spelers besloot te stop pen en Bruurs kon op zoek naar nieuwe jongens. Die werden ge vonden en het team van Bruurs werd twee weken geleden op nieuw kampioen. Team smeden Mark Bruurs heeft de smaak van het basketbal weer hele maal te pakken. Volgend sei zoen hoopt hij met een nieuw team te spetteren. ,Er komt een aantal spelers terug bij de club aldus Bruurs. „Die jongens zijn individueel stuk voor stuk erg goed. We moeten er alleen nog een team van smeden." Die taak is met name weggelegd voor Grusé de Grave, oud-spe ler van de Zeeuws-Vlaamse ver eniging. De Grave zegde afgelo pen zaterdag toe het nieuwe team te gaan begeleiden. Bruurs: „Eigenlijk was het eerst de bedoeling om van de beste spelers van het tweede en derde team één sterke, prestatiege richte ploeg te maken. Ik vertel de dat tegen Wouter de Regt, oud-speler van Scheldesport, en hij voelde er wel voor om terug te komen. Toen is het balletje gaan rollen en heb ik Pepijn Martens, Maarten Hozee en Martij n van Eetveldt gebeld." Hereniging Ook deze oud-spelers zagen een hereniging in teamverband wel zitten. Samen met een aantal jonge jongens, onder wie Vlado Dieleman en Daniël van Veen, moet het eerste team van Schel desport zijn stempel op de eerste klasse van het rayon zuid gaan drukken. Pas na de bevestiging van de oud-gedienden lichtte Bruurs de clubleiding in. „Ik moest eerst zeker weten of dit plan haalbaar was. Ik was daarom erg blij met hun ja-woord," al dus Bruurs. Scheldesport rea geerde direct positief. De van oorsprong uit Baarle- Nassau afkomstige topscorer is wel eens bang dat mensen hem als de 'grote regelaar' zien. Dat is iets waar hij vanafwil. „Ik zag het zitten om een nieuw team te vormen, dus ik heb me daar voor ingespannen. Nu Grusé de Gra ve bereid is om ons te begelei den, is mijn rol uitgespeeld. Ik ben nu gewoon weer één van de spelers." Discipline Het nieuwe team zal niet vaak gezamenlijk kunnen trainen. Een aantal jongens studeert of werkt buiten Zeeland. Bruurs: „De jongens die in Terneuzen wonen, zullen iedere week on der leiding van De Grave trai nen. De overige jongens worden geacht iedere week voor zich zelf te trainen." Dat dat ook daadwerkelijk gedaan wordt, is voor Bruurs een zekerheid. „De jongens hebben discipline ge noeg. Ik ga samen met Pepijn Martens, die ook in Tilburg woont, aan de slag." Van het huidige team van Schel desport 2 blijft weinig over. Twee jongens stoppen met bas ketbal. Bruurs: „Zoals het er nu naar uit ziet, blijft alleen Erik de Waele in Scheldesport 2Voor de rest komen er allemaal nieuwe spelers in dit team." Vlammen Stefan van Royen, Jeffrey de Waal en Selim Gezmen maken de sprong naar het eerste team. „Alleen Selim is een twijfelge val," aldus Bruurs. „Hij heeft genoeg kwaliteit, maar fysiek is hij niet al te sterk meer. Die jon gen heeft al bijna alles gebroken wat hij kon breken." Gino van Driessche kan ook overstappen naar het eerste team, maar hij heeft aangegeven eerst te willen trainen om op niveau te komen. Bruurs is er klaar voor. Hij weet en voelt dat dit team volgend seizoen kan vlammen. Bruurs zal ongetwijfeld een groot aan deel hebben in een eventueel succes. Zeker als hij weer zo dunkt als tijdens de kampioens wedstrijd. Mark Bruurs: „Ik zag het zitten om een nieuw team te vormen, dus ik heb me daar voor inge spannen. Nu Grusé de Grave be reid is ons te begeleiden, is mijn rol uitgespeeld. Ik ben nu ge woon weer één van de spelers en niet de regelaar waar ik wel eens voor word versleten." foto Charles Strijd Jac Breepoel uit Axel al zeven jaar in horecacomité eersteklasser Lokeren door Aector Dooms LOKEREN - Zaterdagavond. Belgische voetbalcompetitie: KSC Lokeren speelt een thuiswedstrijd tegen Eendracht Aalst. Jac Breepoel stuurt zijn Mercedes behendig over de Vlaamse kasseistroken richting Lokeren. Hij rijdt bijna weke lijks op en neer van zijn woning aan de rand van Zuiddorpe naar het stadion Daknam. Op het parkeerterrein wordt hij vriendelijk begroet door een agent. Het is een uur voor de wedstrijd. Hij loopt eerst naar zijn kantoortje, waar zijn col lega Pierre Nijs al zit te wachten. Twee grote kluizen sieren de ruimte, vlakbij het stadion. Wat heeft een Zeeuws-Vlaming hier te zoeken? Dat wordt al snel duidelijk als Jac Breepoel zich naar het restaurant en een van de zes kantines begeeft. Vele handen worden onderweg geschud, de Belgische madammen vragen om gekust te worden. „Ha, klein Ollanderke", klinkt het gemeend. Oud-voorzitter Naudts van AA Gent wuift vriendelijk naar Breepoel. De geboren Axelaar voelt zich thuis bij de club uit Daknam. Al 25 jaar is hij supporter in hart en nie ren van de Belgische eersteklasser. „Als ze verliezen dan lees ik geen Belgische krant, maar als ze winnen dan wil ik alles lezen over Lokeren." De laatste zeven jaar maakt hij in de organisatie deel uit van het horeca-comité. „Mijn taak is de financiële afhandeling in diverse kanti nes. Ik moet na de wedstrijd de kassa's controleren, waarna het geld met de con trolestroken in de kluis wordt gestopt. Verder houd ik me bezig met het inhuren van personeel." Hij vervolgt: „De voetbalclub is een be drijf geworden. Mijn collega Nijs, die vut'er is, is alle dagen van de partijBij de thuiswedstrijden worden er zeventig ho- reca-medewerkers ingezet, de rest werkt op vrijwillige basis." Rayonleider Jac Breepoel is in Zeeuws-Vlaanderen rayonleider van kledingzaak Landgraaf, waarvan zeven filialen in Axel, Hulst, Terneuzen en Sas van Gent zijn geves tigd. „Ik ben door een Belgische klant, Theofiel Laureys, warm gemaakt voor LokerenOp dat moment was net de fusie tussen Racing en Standaard Lokeren ge realiseerd. De club speelde in derde na tionaal." Breepoel speelde zelf jaren bij v. v. Axel en volgt als het even kan de thuiswedstrij den. Terug naar Lokeren. In zijn kantoor verhaalt hij over de beginperiode als supporter. „In vrij korte tijd werd de club eersteklasser. Lokeren had toen met de drie buitenlandse internationals Lubanksi-Lato-Larsen een schitterende aanval." „Ik zal het debuut van Preben Larsen in het bekerduel tegen Standard nooit ver geten. Bij de rust keken we tegen een 3-0- achterstand aan. Larsen mocht in de tweede helft invallen en dankzij hem wonnen we met 5-3." Het was ook in die periode dat de Amsterdammer Bob Hoo- genboom het doel verdedigde. „Hij woont nog steeds in Lokeren. Hij heeft een horecazaak Bobby's Place. Ook Lubanski komt nog regelmatig kijken." Zelf was Breepoel gecharmeerd van de technisch begaafde René Verheijen. „Nu is Ronny van Geneugden mijn favoriete speler. Hij is van hetzelfde type als Ver heijen, met een perfecte traptechniek." Barcelona Lokeren kende een bloeiende periode en ging Europa in. „De Europacup-wed strijden, met Barcelona als uitschieter, waren hoogtepunten. De laatste jaren is hem vooral het kampioenschap in de tweede klasse bijgebleven, waarbij voor al de Nederlanders Marcel Peeper en Remco Toreken een belangrijke rol speelden. „We werden uit bij Kortrijk kampioen, maar dat ging bijna mis. We kregen een strafschop tegen, ik durfde niet meer te kijken. Ik dook de kantine in. Ik hoorde het publiek juichen, maar ik wist niet voor wie. De vrouw achter de bar hielp me uit de droom.1 Awel. Meneer, hij pakt 'm toch wel zeker.' Ik wist niet hoe snel ik buiten moest komen. We heb ben de hele week feest gevierd." Lokeren had toen net een rampzalige pe riode afgesloten. Samen met de Axelse restauranthouder Jan Dieleman bleef Breepoel de club in moeilijke tijden trouw. Contacten waren er vooral met de ervaren spelers Danny Veyt en Patrick Naudts (nu spelend voor Hoek) én niet te vergeten trainer Aimé Anthuenis (vol gend jaar bij Anderlecht). .Acht jaar geleden zat de club volledig in het slop." Financieel dreigde de club af te glijden. De Axelaars schonken zelfs een stereo-installatie en een kleurentelevisie voor het spelershome. Een andere Axe laar, Toon Deij van Deto Jeans, zorgde voor een uitgaanskostuum voor de spe lers. „Jan Dieleman had een goede relatie met de toenmalige voorzitter Keppens en maakte deel uit van het voorlopig be stuur. „Tijdens een vergadering met de socios is Keppens weggestemd en kwam de kapitaalkrachtige Lambrecht. Ach teraf noodzakelijk, hoewel ik het triest vond voor Keppens." Eindje rijden Onder het bewind van de nieuwe voorzit ter, die directeur is van een aantal auto bandencentrales in België, ontstond het horeca-comité. „Eén keer per veertien dagen wordt er vergaderd. Ik heb veel te danken aan mijn vrouw Flory. Dankzij haar kan ik dit allemaal doen. Zij geeft niets om voetballen en is er alleen bij ge legenheid bij. Ik heb het weieens gehad dat we op zondag een eindje gingen rij den. We kwamen terecht in Waregem, waar Lokeren moest spelen. Wist ik na tuurlijk." Rode wijn Jac Breepoel heeft een eigen stoel (met zijn naam) in het stadionBij de vijf doel punten tegen Aalst veert hij recht en juicht. Na de wedstrijd drinkt hij graag een glaasje rode wijn en rookt hij een si gaartje. ,Ik gaf altijd een sigaartje aan de Belgische reporter Jan WautersNu zie ik hem niet zoveel meer." Hij geeft toe: „De zaterdagen zijn slo pend. Ik sta eerst in de winkel. Tegen twaalf uur 's nachts heb ik weieens een dood moment. Om drie uur reken ik af in de socio-club. Daarna rijdt het klein Ol landerke naar huis. Ik zou ook een sei zoenkaart kunnen kopen, maar de harte lijkheid van die mensen, hè. Alleen als Lokeren fuseert met Beveren dan denk ik aan stoppen." Finale binnen handbereik van De Woeste Kop AXEL - De golfers van De Woeste Kop staan vandaag voor een belangrijke ontmoeting. De Zeeuws-Vlaamse mannenploeg voert in de landelijke competitie in een poule van vier teams de ranglijst aan en ontvangt op ei gen terrein Dorpswaard uit Kerkdriel. Deze Brabantse formatie maak te het de Axelaars in de eerste confrontatie van dit seizoen erg lastig. De Woeste Kop won met 10-8 en haalde ook in de drie overige competitieduels de vol le winst. Met nog twee wedstrij den voor de boeg heeft De Woeste Kop dan ook prima vooruitzichten op een plaats in de landelijke finale, die 4 juni wordt afgewerkt. Teun Dekker. Renald Claeys- sens, Wim Lindeman, Rudy Bu- walda, Bram van t>ijk, Jaap Hirdes, Max Jongsma en Ben Hoek vormen het achttal van De Woeste Kop, waaruit teamcap tain Wim Lindeman steeds zes spelers aanwijst. „In kwaliteit is er niet zo gek veel verschil", weet de aanvoerder. „Teun Dek ker en Renald Claeyssens zijn hele vaste spelers. Maar de vorm van de dag is heel belangrijk. Het is natuurlijk maar een ver rekt klein gaatje waar dat bal letje in moet." In de wetenschap dat het ver schil tussen winst en verlies soms heel klein is, wil Lindeman zich nog niet rijk rekenen. „Maar een gelijkspel is denk ik genoeg. Het was destijds in Kerkdriel kantje boord, maar we zullen zeker opnieuw ons best doen. Meedoen aan de fina le is natuurlijk toch heel mooi." In Axel worden vandaag vanaf 10.00 uur twee spelsoorten ge speeld. Vanochtend worden per ploeg drie koppels gevormd, die het in de spelvorm 'fourball- betterball' tegen elkaar opne men. 's Middags wordt er zes-te gen-zes gespeeld. Wim Lindeman Jac Breepoel: „Als ze verliezen dan lees ik geen Belgische krant, maar als ze winnen dan wil ik alles lezen over Lokeren." foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 53