Bravenboer zet Kloetinge scherp Tien Zeeuwse turnsters doen gooi naar plaats in eindstrijd Hoek zit op het vinkentouw Noad en SPS treffen elkaar in Smerdiek Nieuweling Hertogh voert klassement aan Zeeuwse successen op Krukeltoernooi Hoek hoopt op medewerking van provinciegenoot in jacht op titel agenda uitslagen door Rudy Boogert VLISSINGEN - Toen Hoek op 12 december 1998 met 4-2 van Dovo verloor, liep het verschil op de ranglijst tussen de ploe gen op tot dertien punten. De Veenendaalse ploeg had welis waar een wedstrijd meer ge speeld. maar op dat moment gaf niemand een stuiver voor de titelkansen van Hoek. Ook voorzitter John Braven- boer niet. „Tijdens de winter- stop geloofde geen mens in een kampioenschap. Ik ook niet. Hooguit in een periodetitel. Maar Hoek transformeerde in het winterreees van een duffe Daf in een flitsende Ferrari. Negen duels op rij bleef Hoek ongeslagen en werkte zich op naar het front. Maar toen kwam Huizen op bezoek. Een ploeg die elf opeenvolgende duels niet tot winst kwam, maar die de Hoekse euforie wél temde met een 3-1-overwin- ning. „We kunnen de titel nu wel vergeten," zei trainer Frans Vermeulen toen. Maar opnieuw keerde het tij. Dovo verspeelde punten bij de vleet, met als trieste diepte punten duels met de hekken sluiters Heerjansdam (tweemaal 1-1) en WGZ (2-1- verlies). Hoek greep twaalf punten uit de laatste vier duels, Dovo slechts vijf. Hoek staat momenteel met twee duels voor de boeg nog één punt achter op Dovo. De Zeeuws-Vlamingen spelen morgen tegen GVW en vol gende week tegen Volendam. Dovo treedt morgen aan in Kloetinge en sluit af tegen stadgenoot en grote rivaal GV- W. Kloetinge-speler Erwin Dek: „Dit is een absurd competitie- slot. Ik zou niet weten op wie ik mijn geld moet zetten. Maar ik heb respect voor de inhaalrace van Hoek. Op basis van de tweede compe titiehelft zou een kampioen schap terecht zijn. Toen we laatst thuis tegen Hoek speel den (2-1-nederlaag) speelden ze heef degelijk. In de eerste helft voelde ik me zelfs mach teloos." door Rudy Boogert VLISSINGEN - De inhaalrace van hoofdklasser Hoek is de laatste weken een titelrace ge worden. Provinciegenoot Kloe tinge kan de Zeeuws-Vlaamse ploeg daarbij morgen een dienst bewijzen, wanneer het koploper Dovo punten afsnoept. Maar Hoek-voorzitter John Braven- boer gelooft daar niet in. „Als Kloetinge wint. hang ik de vlag uit. Maar ik geloof nooit, dat ze Dovo verslaan." Is Bravenboer dan vergeten dat Kloetinge eerder dit seizoen met een 2-2-gelijkspel terugkeerde uit Veenendaal? Of dat Kloetin ge tegen hoger op de ranglijst geklasseerde ploegen beter uit de voeten kan? Of dat Dovo de laatste tijd in een vormcrisis van jewelste verkeert? Bravenboer: „Nee, hoor. Maar ik denk niet dat Kloetinge wint van Dovo. Ook al draait Dovo de laatste weken iets minder, het blijft een titelkandidaat. Ze hebben een voorhoede om u te gen te zeggen en daarachter voetbalt Michel Boerebach nog. Daarentegen is Kloetinge net uitgeschakeld in het bekertoer nooi. In de competitie heeft de ploeg niks meer te winnen of te verliezen. Ze kunnen hooguit nog een plaatsje stijgen. Ik zeg niet dat Kloetinge zijn best niet zal doen, maar ik geloof niet dat we daarop onze boontjes moe ten drogen." Slotfase Drie jaar geleden streden Hoek en Dovo ook om de titel in de hoogste afdeling van het zater dagvoetbal. Hoek stond onder leiding van Johan Ballegeer het hele seizoen fier aan kop. Net als Kloetinger Erwin Dek (tweede van links): „Voor het Zeeuwse voetbal zou het alleen maar goed zijn, dat Hoek de titel pakt. Liever Hoek dan Dovo." foto Willem Mieras Dovo nu. hl de slotfase van het seizoen vermorste Hoek dure punten en kreeg het het onver hoopt nog moeilijk. Net als Do vo nu. In de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen AS- WH, verzekerde Hoek zich des tijds uiteindelijk van de titel. Voorzitter John Bravenboer: „ASWH stond in dat jaar veilig in de middenmoot. Er stond niets meer voor ze op het spel. Maar tóch vochten ze voor hun leven tegen ons. We speelden zelfs de tweede helft met tien man, omdat Davy Gijsel uit het veld was gestuurd. Later lieten de spelers van ASWH echter blijken aan een aantal Hoek- spelers dat Dovo hun iets had beloofd..." De angst van Hoek. Zijn er wel licht beloftes gedaan in Veenen daal naar Kloetinge, om het za terdag wat rustiger aan te doen? Kloetinge-speler, ex-Hoek, Er win Dek: „Onze keeper Jaap Pijnenburg, die ook bij Hoek heeft gespeeld, zei deze week te gen mij: hé Dek, je hebt dit sei zoen toch al twee keer in eigen doel geschoten, nog eentje valt toch niet op!" Bravenboer: „Voetballers hebben toch ook eergevoel?" De angst van Dovo. Heeft Hoek misschien ter motivatie iets in het vooruitzicht gesteld aan Kloetinge? Bravenboer: „Dat zou niet spor tief zijn en daaraan maken we ons dus niet schuldig. Als Kloe tinge in de situatie zit dat ze bij voorbeeld een periodetitel kan winnen en Hoek kan daarbij helpen, zulen wij er ook voor strijden. Als Hoek van Kloetin ge iets krijgt, gaan ze heus niet beter voetballen." Dek: „Ik heb van de week aan onze aanvoerder Ronald Zuijd- wegt gevraagd of Patrick Naudts nog gebeld heeft, om te zeggen dat ze hun premie ter be schikking stellen." Gekheid Even zonder gekheid, Dek. „Ik speelde drie jaar geleden nog in dat kampioensteam van Hoek. Dat was fantastisch. Dat gun je iedere voetballer. Voor het Zeeuwse voetbal zou het alleen maar goed zijn, dat Hoek die ti tel weer pakt. Liever Hoek dan D ovo. Wij zij n echt niet van plan Hoek een loer te draaien. We zullen tegen Dovo zeker ons best doen. Maar méér omdat het on ze laatste wedstrijd voor ons thuispubliek is, dan dat we Hoek willen helpen." Bravenboer reisde donderdag af naar Zeist voorhoog beraad. De amateurkampioenen in spe werden ontboden om over de in deling van de nacompetitie voor zaterdagkampioenen en voor de algehele amateurtitel te spre ken. Bravenboer: „Het zou toch sneu zijn als ik voor niks naar Zeist ben geweest." van onze sportredactie VLISSINGEN - Het beslis singsduel in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal tussen Noad'67 en SPS wordt morgen (zaterdag) op het veld van Smerdiek in Sint Maartensdijk gespeeld. Aanvankelijk wilde SPS de wedstrijd op het terrein van Tholense Boys laten spelen, maar daar ging Noad'67 niet mee akkoord. Ook het voorstel van Noad'67 om uit te wijken naar het veld van WHS, bleek niet haalbaar. De KNVB schoof vervolgens Smerdiek naar vo ren als plaats van handeling. „Een goede tussenoplossing", aldus Noad-voorzitter Van Dij- ke, die bijval krijgt van SPS-se- cretaris Oudesluys: „Wij heb ben er vrede mee." De winnaar van de wedstrijd tussen Noad'67 en SPS, die in de reguliere competitie op een ge deelde tiende plaats eindigden, handhaaft zich in de derde klas se. De verliezer moet het opne men tegen DFS. De ploeg die dat duel verliest, speelt de nacom petitie met de periodekampioe nen uit de vierde klasse A en B om een plaats in de derde klasse. Het duel in Sint Maartensdijk begint om 14.30 uur. Bennie Provoost neemt de leiding AAGTEKERKE - Bennie Pro voost gaat na vijf ronden aan de leiding in de halve finale van het Nederlands kampioenschap dammen voor aspiranten. De dammer uit Aagtekerke was in de vijfde ronde in een Zeeuws onderonsje te sterk voor Jantien van Gorsel uit Tholen. Van Gorsel stond lange tijd een schijf achter, maar kwam goed terug. In de laatste fase miste Van Gorsel echter de kans op re mise, waardoor Provoost alsnog zijn vierde zege van het toernooi kon binnenhalen. Met een totaal van negen punten deelt Pro voost de leiding met Bas Messe- maker. Van Gorsel neemt de zes de positie in. doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Het ZLM-nieu- welingenklassement, dat in het leven is geroepen door de Wie- lerstichtiug Arjaan de Schipper Trofee, wordt na drie wedstrij den aangevoerd door Daniël Hertogh. De renner uit Wouw, die dit seizoen al de Ronde van Lewedorp won, heeft 81 punten verzameld. Mark Aarts uit Kruiningen volgt met 74 punten als tweede, voor Johan van Erp uit Zierik- zee met 69 punten en Jan van Koeveringe uit Kruiningen met 67 punten. Ook Middelburger Maurice Minnaar (46 punten), Bart Dronkers uit Goes (42) en Johnny Pollie uit Tholen (36) maken deel uit van de toptien. Reinier Honig uit Zaandam, die afgelopen zondag nog de beste was in de Ronde van Kwaden- damme, staat met 25 punten op de zestiende plaats. De Ronde van Yerseke, die mor gen (zaterdag) wordt gehouden, is de vierde van twaalf wedstrij den in Zeeland en Brabant die meetellen voor het klassement. De eerste twintig renners ko men in aanmerking voor de punten. Jeugdbiljarters in Wemeldinge WEMELDINGE - In Snackbar Micha in Wemeldinge strijden de Zeeuwse jeugdbiljarters za terdag en zondag om de Zeeuw se Jeugdbokaal. Omdat aan het toernooi spelers deelnemen uit de vierde, vijfde en zesde klasse libre, wordt er gespeeld met een handicap. De volgende spelers doen aan het kampioenschap mee: Patrick Vasseur (100 car.), Anthony v. d. Leeuw (60 car.), Mark Ballegeer (60 car.), Danny Walhout (60 car. Bas van Boven (40 car.), Chris v.d. Werf (40 car.) Stephane v.d. Endt (40 car.) en Pascal van Strien (40 car.). vrijdag— Basketbal Vrouwen eerste klasse: BC Vlissingen 2 - Marathon 2 (21.00 uur), Voorwaarts - Me- vo'80 (21.00 uur). Mannen eerste klasse: Volharding - Jumping Crabs (21.15 uur). Mannen tweede klasse: Voorwaarts - Smokkelhoek (19.30 uur). Volharding 2 - Mevo'80 (19.45 uur). Biljarten Zeeuws kampioenschap snooker voor koppels. Locatie: Snookercentrum Plaza, Goes (19.00 uur). Dammen Halve finale NK aspiranten. Zevende ronde. Organisatie: Damclub Aagteker ke. Locatie: Hotel Kodde, Aagtekerke (13.30 uur). Golf Mannen B-competitie senioren. De Woeste Kop - Dorpswaard. Golfterrein Smitsschorre, Axel (10.00 uur). Internationaal jeugdtoernooi in Westdorpe WESTDORPE - De voetbalver eniging RIA uit Westdorpe houdt komend weekeinde haar jaarlijkse internationaal Out- okumpu-jeugdtoernooi. Zaterdag komen de C- en D-pu- pillen in het veld. Zondag ko men de B-junioren en de E-pu- pillen in het strijdperk. Behalve de jeugd van de Zeeu ws-Vlaam- se clubs komen ook een aantal Brabantse, Limburgse en Belgi sche club naar Westdorpe. Za terdag beginnen de wedstrijden om 9.30 uur. Zondag is de aan vang 11.00 uur. Koppels bijten spits af op ZK snooker GOES - In Snookercentrum Plaza in Goes worden vanaf vandaag (vrijdag) de Zeeuwse kampioenschappen snooker voor koppels en individuele spelers gehouden. Vrijdag en zaterdag komen eerst de koppels aan de beurt. Favo rieten voor de titel zijn de kop pels Joop Rijpsma/John Hage, Marcel Mouwe/Chris van Rens- woude en Dannie Cheuk-a-La- m/Erwin Maas. Van donderdag 13 tot en met za terdag 15 mei wordt er in Goes gespeeld om het individueel kampioenschap van Zeeland. Behalve de spelers die bij de koppels uitkomen, behoren ook Jacco de Visser en titelverdedi ger Abel van de Sande daarin tot de favorieten. Softbal Voetbal Axel-Zaamslag uur). Volleybal Promotiewedstrijden. Mannen: drie kamp met Mytilus, Gepidae en Mikro Electro/SR 4 om een plaats in de promo tieklasse; AVVA 2 tegen verliezer Wea/Mevo'80 2 - Dynamo'70 5 om een plaats in de tweede klasse. Vrouwen: driekamp met De Sterre 2, Terra Nova 2 en Smash'754om een plaats in de twee de klasse. Locatie: Dordrecht -zaterdag- Biljarten Zeeuws kampioenschap snooker voor koppels. Locatie: Snookercentrum Plaza, Goes (13.00 uur). Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Snack bar Micha, Wemeldinge (12.00 uur). Honkbal Motorsport RES Trofee. Derde wedstrijd. Locatie: Smitsschorrecircuit, Axel. Vrïjeti jdrij- ders en licentiehouders. 13.00 uur: aan vang trainingen. 14 00 uur: eerste start. Inschrijven: kantine Smitsschorrecircuit, Axel. Paardensport Concours hippique LR en PC Walcheren. Stal De Kroo, Boomdijk 1, Nieuw-en Sint Joosland. Dressuur. 9.00 uur: paarden klasse B; 10.38 uur pony's klasse B, 12.15 uur: paarden klasse Z113.09 uur: pony's klasse Z1; 13.27 uur: paarden klasse Z2; 14.00 uur: paarden klasse L; 15:22 uur: pony's klasse L; 16.15 uur: pony's klasse Ml; 16.31 uur: paarden klasse Ml; 17.51 uur: paarden klasse M2. Springen, 14 00 uur: paarden en pony's klasse B, L en M. Concours hippique LR en PC De Zwinrui- ters. Baanstpoldersedijk 10, Nieuwvlïet. Dressuur. 9.30 uur: eerste proef paarden en pony's klasse B, L, M en Z, 13.00 uur: tweede proef paarden klasse B, L, M en Z. Springen. 10.00 uur; pony's klasse B, L, M en Z; 14.00 uur. paarden klasse B, L, M en Z. Tennis Districtscompetitie. Afdeling mannen- teams. Hoofdklasse- Yerseke - Smash, Zierikzee - 't Halve Maantje, Sluiskil - Game'78, Drive - Souburg. Eerste klasse A: Philten - Animo, De Eikenhof - De Boskreek, De Schelde - Gravelsteps, Smash 2 - Kapelle. Eerste klasse B: Sou burg - De Bongerd, Westerschouwen - De Bru-ten, De Westkaap - Jacoba van Beieren, Duiveland - Kruiningen. Krukeltoernooi. Finales K5-jeugdrang- lijsttoernooi. Locatie; LTC de Bru-tèn, Bruinisse (9.00 uur). Halve finale NK nationaal wedstrijd sportniveau. Locatie: Sporthal De Kruit- molen, Middelburg (9.00 uur). Veldkorfbal Overgangsklasse A: Tjoba-Fortis (16.00 uur), Swift - Oranje Wit, Meervoge;? - Avanti, Snel - DVO. 2G: Merwede -TOP A, Ondo G - Vent. Sport, Oranje Nassau - Bolnes, Sagitta - Maassluis. 3N: Oranje Zwart - Togo, Olympia S - Korbis, Vrien denschaar - Gemini, Weidevogels - DVS'69.30: Luctor- RWA, Stormvogels - ACKC (16.00 uur), Ondo M - Voltreffers (16.00), DSO - Vios W. R1G: Swift 2 - Bol nes 2 (14.00 uur). R2M: RKC 2 - Tjoba 3. R2N: Tjoba 2- Fortis 2 (14.30 uur). Indien niet anders vermeld aanvang 15 30 uur. Afdeling 1A: All Ready - DES. IB: Thor- Zaamslag, Nikantes - Seolto, NIO - Olym pia. R1A: Weidevogels2-Swift3 2A:At las - Togo, Ondo 2 - TOP 2 (14.00 uur), Stormvogels 2 - Seolto 2 (14.00 uur). Vol harding - Blauw Wit. 3A: Atlas 2-Tjoba 5 (14.00 uur), Luctor 2- Blauw-Wit 2 (14.00 uur). Swift 4 - Tjoba 6 (14.00 uur), TOP 3 - KVK. A-jeugd: Swift - Tjoba (12.00 uur), HKC - Fortis (15.00 uur), G KV/N et - PKC 2 (12.45 uur), Vriendenschaar-ADO (11.00 uur). Indien niet anders vermeld aan vang 16.00 uur. Voetbal Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse: GVW - Hoek, Volendam - Spakenburg (14.30 uur Heerjansdam - Achilles Veen, AVW'66 - Bennekom, Kloetinge - Dovo, Kozakken Boys - WGZ, Sparta Nijkerk - Huizen. In dien niet anders vermeld aanvang 15.00 Vierde klas B: Alliance - Smerdiek, Brou wershaven - DSE, Chrislandia - Duive land, Internos - Stavenïsse, ZPR - Halste ren. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Nacompetitie. Eerste klasse C: Altena - Roda Boys. Tweede klasse E: Kapelle - Terneuzense Boys. Derde klasse A: Meeuwen - Apollo. Derde klasse B: Ril- landia - Zwaluwe. Vierde klasse A: Wolfaartsdijk - Nieuwdorp. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Beslissingswedstrijd. Derde klasse B: Noad'67 - SPS. Locatie: veld Smerdiek, Sint Maartensdijk. Aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal. C-junioren, hoofdklas se: RCS - Internos (12 30 uur), TSC - Ma- dese Boys (12.15 uur). Alliance - MOC'17 (11.15 uur), NAC C2 - Bergen, HW'24 - VES'35, SAB-Terneuzen. Indien niet anders vermeld aanvang 12.00 uur. Vrouwenvoetbal. Derde klasse: Woudri- chem-WIK (12.30 uur). ABAB-jeugdtoernooi. B-junioren. Loca tie: Philippine. Aanvang 10.00 uur. Fina les 17.00 uur. Wielrennen 24e Ronde van Yerseke. 12.30 uur: dikke- bandenwedstrijd, 14.15 uur: nieuwelin gen (45 kilometer), 15.30 uur: elite- en neo-amateurs (90 kilometer). Start en fi nish: Korringaweg, Yerseke. Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen. Eerste dag. Golfbad, Vlissingen (13.30 uur). .zondag— Biljarten Zeeuwse Jeugdbokaal. Locatie: Snack bar Micha, Wemeldinge (12.00 uur). Golf Hockey Vrouwen, derde klasse D: Dommel - Vlissingen, Hoekse Waard - Baren- drecht, Olympia - Capelle, Udenhout - Spijkenisse, Shot - Oudenbosch, Waal wijk - Bommelerwaard. Vierde klasse D: Pelikaan - HCGO, HSD - Made, Prinsen beek - Rapide, Zevenbergen - Middel burg. Aanvang wedstrijden 12.45 uur. Mannen, tweede klasse C: Eersel - Zwart Wit, Concordia - Blerick, Rapide - Ven- ray, Tempo - HOD, Berkel Enschot - HCAS, Waalwijk - Geldrop. Vierde klas se D: Mistral - Zevenbergen, Goes - Gil- ze Rijen, Olympia - Vlissingen, HSD - Teteringen, Made - Prinsenbeek, Mid delburg - Oudenbosch. Aanvang wed strijden 14.30 uur. Softbal Vrouwen. Tweede klasse: Zeeuwse Honk-Zottegem Bebops(12.30 uur). Tafeltennis Play-offs. Om derde en vierde plaats: 't Zand - Scylla. De Zandkuil, Middelburg (13.00 uur). Tennis Landelijke competitie. Mannen. Eerste klasse, poule504: Duno-HaTeCe, Waal rackets - Animo, Zaandam - Park Hoe ven, Presikhaaf- Tilburg 2. Tweede klas se, poule 507: Wateringen - Waalrackets 2, Barendrecht - Sluiskil, Holy 2 - Uni cum 2, Nieuwerkerk - Mijdrecht. Mixedteams. Tweede klasse, poule 9: Halfweg 3 - Pijnacker, Zoetermeer 2 - Oud Beijerland, Leeuwenbergh - Pelli- kaan Tennis, Souburg - Dash'35 2. Derde klasse, poule 2: Holy - Hoek van Holland, Gravenzande - Zoetermeer 3, De Schel de - Waddinxveen, Oegstgeest 2 - Dash'35 5. Vierde klasse, poule 48: TTO 2 - Halsteren, Etten - CC, MLTC 2 - DDH, Loon op Zand - De Schelde 2. Vierde klasse, poule 49: TTO 3 - SBOZ 3, Prin senbeek - Roosendaal 2, Lacoste - ZW Hoek, DDH 2 - MLTC. Turnen Halve finale NK nationaal wedstrijd sportniveau. Locatie: Sporthal De Kruit- molen, Middelburg (9.00 uur). Voetbal Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Unitas - TSC, Best Vooruit - Goes. Vierde klasse A: Breskens - Hontenisse, Bergen - Hoofdplaat, Luctor'88 - IJzendijke, MOC'17 - Clinge, RCS - Sluiskil. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Nacompetitie. Vijfde klasse A: Hulster- loo - Aardenburg. Vijfde klasse B: Cluzo- na - RSV. Zesde klasse A: Terhole - Bier vliet. Zesde klasse B: Schijf - Val Aan. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. ABAB-jeugdtoernooi. A-junioren. Loca tie: Philippine. Aanvang 10.00 uur. Fina les 17.00 uur. Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen. Tweede dag. Golfbad, Vlissingen (13.30 uur). Biljarten van onze sportredactie MIDDELBURG - Ruim vier honderd turnsters zullen ko mend weekeinde in sporthal de Kruitmolen in Middelburg in actie komen tijdens de halve fi nale om het nationaal kampi oenschap op wedstrijdsportni veau van de KNGU. MTV'69 en Turnschool Zeeland tekenen voor de organisatie van dit eve nement. Na een reeks van kwalificaties, die begon met de regiokampi oenschappen in januari, ge volgd door achtste- en kwartfi nales, zal deze halve finale één van de spannendste in de reeks worden. Uit deze halve finale wordt na melijk duidelijk wie van dit gro te aantal turnsters uiteindelijk naar het nationaal kampioen schap mag, dat eind mei in Ter- neuzen wordt gehouden. Slechts vijftig procent van de turnsters kan zich zaterdag en zondag kwalificeren voor dit kampioenschap. Onderhen be vinden zich tien Zeeuwse turn sters. Negen turnsters zijn afkomstig van Turnschool Zee- De negen Middelburgse turnsters die in actie komen tijdens de hal ve finale van het Nederlands kampioenschap. foto Dirk-Jan Gjeltema land en één van GV Koudeker- ke. De trainers van Turnschool Zeeland zijn voorzichtig opti mistisch over de kansen van hun pupillen. „Uit vier kwartfinales zijn steeds de negen beste turn sters doorgestroomd naar de halve finale. Die is op basis van een kruisfinale tot stand geko men, hetgeen betekent dat nu de beste turnsters tegen elkaar strijden. Aangezien hiervan slechts de helft naar de finale mag, is de vorm van de dag erg belangrijk." De Turnschool turnsters, leden van MTV'69, Delta Sport Zierikzee en St. Martinus uit Halsteren eindig- Dammen Aagtekerke. Halve finale NK aspiranten. Vijfde ronde: Ineke de Jong - Dik de Voogd 0-2, Jantien van Gorsel - Bennie Provoost 0-2, Antonio Manca - Coen Donders 0-2, Bas Messemaker - Jasper Daems 1-1. Stand na vijf ronden: 1. Ben nie Provoost 9 punten, 2. Bas Messema- ker8,3.Coen Donders en DikdeVoogd7, 5. Jasper Daems 6,6. Jantien van Gorsel 3,7. Antonio Manca en Ineke de Jong 0. Korfbal Derde klasse O: Ondo-RWA 13-15. Stand: Vios W 16, Voltreffers 15, Storm vogels 13, RWA 12, Luctor 11ACKC 11 Ondo 9, DSO 9. Sportprijsvragen Lucky 10: 1-7-9-14-18-19-24-30-32-35- 38-39-43-46-48-50-55-63-65-74 (onder voorbehoud). Tennis den tijdens de kwartfinale ech ter grotendeels bij de beste zes, dus de verwachting dat een aan tal zich zal kwalificeren voor het nationaal kampioenschap is redelijk hoopvol MTV en Turnschool Zeeland zijn al enkele maanden bezig met de organisatie van deze lan delijke wedstrijd. Onder leiding van Mar ja Verstraate heeft het organisatiecomité alles in het werk gesteld om de wedstrijden soepel te laten verlopen. De op vang van ruim 400 turnsters, 50 juryleden, en het redigeren van het geheel, vereist de inzet van zo'n 70 vrijwilligers. Er zijn drie wedstrijden per dag, onderverdeeld in verschillende categorieën. De wedstrijden worden zowel zaterdag als zon dag van 9.00 tot 19.00 uur ge houden in sporthal De Kruitmo len. De Zeeuwse deelnemers zijn Ramona Hibels, Lesley Huijzen, Linda van IJsseldijk, Jai Mees ters, Bianca Willemse, Marleen Humme, Wendy Huijzen, Caro- lien de Jonge, Bona Buteijn van Turnschool Zeeland en Eva Hanssens van GV Koudekerke. Hamburg. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Derde ronde: Kuerten (Bra/8) - Schuttler (Dui) 6-4 6-3, Haas (Dui/11) - Berasategui (Spa) 6-3 1-6 6-4, Di Pasquale (Fra) - No- vak (Tsj) 7-67-6, Henman (Eng/3) - Puerta (Arg) 6-4 6-1Moya (Spa/2) - Vionea (Roe) 7-5 7-6, Lapentti (Ecu) - Arazi (Mar) 6-4 6- 0, Rios (Chi) - Ferreira (ZAf) 6-1 3-6 6-2, Clavet (Spa) - Zabaleta (Arg) 6-7 7-6 4-4 afgebroken. Rome. Vrouwen, 2,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/10) - De mentieva (Rus) 1-6 6-3 7-5, Smashnova (Isr) - Snyder (VSt) 6-3 7-5, Koernikova (Rus/9) - Serna (Spa) 6-4 6-3. Achtste fi nales: Plischke (Oos) - Sanchez-Vicario (Spa/2) 6-4 6-1, Van Roost (Bel/11) - Tau- ziat (Fra/7) 6-4,7-6, Pierce (Fra/4) - Marti nez (Spa) 4-6 6-0 7-6, Williams (VSt) - Spi- rlea (Roe) 6-2 6-3. Bruinisse. Krukeltoernooi (K5). Meisjes enkel tot en met twaalf jaar. Kwartfina les: Dionne Tessels-Naomi Hillebrand 7- 5 7-5, Steffie Weterings-Dewi Klap 6-0 6- 0. Meisjesdubbel tot en met twaalf jaar. Poule A: Blok/Hillebrand-Klaarenbeek- /Meyer 6-0 6-0, Tessels/Van Soest-Blok- /Hillebrand 6-4 1-6 6-2. Meisjesenkel tot en met veertien jaar. Halve finales: Nadi- ne Hillebrand-Josefine Schopman 6-4 6- 3, Steffie Weterings-AnneJoy de Graan 6-3 6-1. Meisjesdubbel tot en met veer tien jaar. Poule 1: Brenninkmeyer/De Graan-Van Breemen/Kooger 6-1 6-2, Brenninkmeyer/De Graan-De Win ter/Duinhouwer 6-0 6-0. Van Breemen/K- ooger-De Winter/Duinhouwer 6-2 6-1. Meisjesdubbel tot en met z Kwartfinale: Blok/Van der Heiden-De Graaff/Weyers 6-3 6-1Halve finale: Aris- /Van de Vliet-Blok/Van der Heiden 6-3 6- 1. Jongensenkel tot en met tien jaar. Kwartfinales: Tim van Terheijden-Men- no van de Zweep 5-7 7-5 6-0, Laurens Spiele-Nick Strijdonk 6-1 6-0. Jon gensenkel tot en met twaalf jaar. Eerste ronde: Laurens Spiele-Robin Meertens 6-2 6-1. Kwartfinales: Cees-Jan van de Zweep-Luco Overvoorde 6-1 6-3, Ahmet Ozkal-Nikkie Bronmans 6-1 6-0. Jon- gensdubbeltoten met twaalf jaar. Poule A: De Veer/Van Keimpema-Ouwinga- /Van Nassau 6-2 6-2. Poule B: Meertens- /De Waal-Eekhoudt/Den Dunne 6-0 6-3, Meertens/De Waal-Bouma/Polak 6-0 6-0, Eekhoudt/Den Dunne-Bouma/Polak 6-4 6-0. Poule C: Boot/Hooftman-Van Dam- /Verdonk 6-3 6-2, Boot/Hooftman- Klink/Simmelink 6-2 6-3. Jongensenkel tot en met veertien jaar. Eerste ronde: Michiel Dekker-Robbert-Jan Timmer mans 6-4 6-2. Tweede ronde: Koen Basti- aansen-Laurens van de Werfhorst 6-1 6- 4, Michiel Dekker-Bart van de Sande 6-3 2-6 6-4. Kwartfinale: Jeroen Bakx-Maar- ten van de Branden 6-3 6-3, Jeroen Borst- Koen Bastiaansen 6-4 6-3. Erald Mattijs- sen-Bart Blok 6-0 6-4. Voetbal Zondagvoetbal. Vierde klasse A: Clinge- Hoofdplaat 2-2, FC Bergen-Hansw. Boys 3-2. RCS 23-51 Hansw. B. 24-30 Breskens 23-43 Sluiskil 23-29 MOC'17 23-39 Luctor'88 23-25 Steen 24-37 Clinge 23-24 Hontenisse 23-34 FC Bergen 23-20 Vogelw. 24-34 Hoofdplaat 22-17 IJzendijke 22-33 RCS kampioen. Hoofdplaat en FC Bergen gedegradeerd. Breskens en MOC'17 deelnemers nacompetitie. Wielrennen Ronde van Romandië. Tweede etappe, Motiers-Moléson-sur-Gruyères: 1. Jala- bert (Fra) 171,3 km in 4.29,30, 2. Piepoli (Ita) 0,09,3. Zberg (Zwi) 0,30,4. Savoldel- li (Ita), 5. Borgheresi, 6. Belli (Ita) 0,56, 7. Ribera (Spa), 8. Noe (Ita), 9. Gotti (Ita), 10. Stangelj (Slo). Klassement: 1. Jalabert 8.53,55, 2. Missaglia (Ita) 0,04, 3. Savol- delli 0,14,4. Belli 0,32,5. Aebersold (Zwi) 0,52,6. Stangelj 1,32. Vierdaagse van Duinkerken. Derde etap pe: Barthe (Fra) 180,1 km in 3.57.05, 2. Leoni (Ita), 3. Pizkis (Let), 4. Wust (Dui), 5. Martinello (Ita), 6. Moncassin (Fra), 7. Mi- nali (Ita), 8. Magnusson (Zwe), 9. Baffi (Ita 10. Loda (Ita). Klassement: 1. Ferrigato (Ita) 12.02.17, 2. Gonchenkov (Rus) 0.55, 3. Minali 0.57, 4. Loda. 5. Silovs (Let), 6. Vasseur(Fra) 1.00,7. Magnien (Fra) 1.01, 8. Vinokourov (Kaz), 9. Simon (Fra) 1.05, 10, Sandstod (Den). van onze sportredactie BRUINISSE - De tennissers Steven de Waal en Robin Meer tens plaatsten zich op de vijfde dag van het Krukeltoernooi in Bruinisse bij het jongensdubbel tot en met twaalf jaar voor de fi nalepoule. Daarin komen zij nog een Bruenaar, Dimitri Hooftman tegen. Hooftman won met partner Pieter Boot uit Zierikzee poule C. Nadine Hillebrand ('s-Graven- polder) en Steffie Weterings uit 's-Gravenzande spelen zaterdag de finale in het meisjesenkel tot en met veertien. De Zeeuwse maakt voorlopig, door de winst in de halve finale op Josefine Schopman (6-4 6-3), haar faam als eerst geplaatste speelster waar. In het meisjesdubbel plaatste het Zierikzeese duo Wendy Aris enMarcella van de Vliet zich ten koste van het koppel Blok/Van der Heiden voor de finale. Aris- /Van de Vliet zegevierden met 6- 4 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52