Protest tegen verbrandingsoven Neefs klopt zijn biljartrivalen INCASSO Oostburg blijft bij overdracht kantoor en kavel voor 1 piek Aannemers moeten concurrerende aan bij gemeenteklussen Eis zes maanden cel voor bedreiging en reeks diefstallen Speel-o-theek mikt op start na vakantie zeeland vrijdag 7 mei 1999 z 18 Sluis wil eensgezind tegen herindeling zijn Milieubeweging vecht nieuwe vergunning Fabricom aan FAMILIEBERICHTEN PROBLEMEN? van der wijst advocaten PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Honoré Neefs van de ouderenbiljartvereniging Malpertuus uit Clinge is de nieuwe kampioen van Groot Hulst. Neefs was donderdag in gemeen schapscentrum De Warande de sterkste onder de deelnemende kampioenen van de verenigingen Malpertuus, 't Heike (Heikant), De Lieve (Hulst) en de Waran de uit Sint Jansteen. De biljartverenigingen hadden eerder in eigen verband gespeeld om de clubtitelIn de Warande streden de vier winnaars op het groene laken in de spelsoort libre om het kampioenschap van Groot Hulst. Re kening houdend met de individuele capa citeiten moesten de deelnemers in twintig beurten elk een bepaald aantal carambo les maken. Voor Honoré Neefs betekende dit 66 pun ten, terwijl R. Claerhoudt van. De Lieve 156 caramboles moest scoren. De wedstrijden om twee biljarts trokken veel bekijks. In het eindklassement ein digde Neefs voor A Schilleman van de Warande. Derde werd E. van Hooye van 't Heike. De vierde plaats was voor R. Claer houdt van De Lieve. Wethouder B. Picavet van Hulst reikte de prijzen uit. Neefs nam ook de wisselbeker over van A Aerts van De Warande, de win naar van de vorige editie. Volgend jaar neemt Malpertuus de organisatie van het kampioenschap van Groot Hulst op zich. foto Charles Strijd door Conny van Gremberqhe OOSTBURG - Het Oostburgse college van burgemeester en wethouders wil bet voormalig belastingkantoor aan het Le- delplein in Oostburg en een stuk grond van de katholieke paro chie kopen. Hiervoor vraagt het de gemeenteraad een krediet van bijna zes ton. Het kantoor en de omliggende grond worden dan vervolgens voor het symbolische bedrag van één gulden overgedragen aan projectontwikkelaar Witte- Boussen-De Bruin uit Terneu- zen. Die heeft plannen voor een woon-winkelcomplex op die plek. Het CDA had in de com missies eerder deze maand be zwaar gemaakt tegen de over eenkomst. Die zou voor de gemeente veel te duur uitvallen. B en W houden toch vast aan de overdracht voor een gulden, omdat zij het bouwplan van groot belang achten voor de ge meente Oostburg. Het voorstel komt donderdag 20 mei aan de orde tijdens de raadsvergadering. De raad spreekt zich verder uit over een voorstel van het dagelijks be stuur om zestig mille uit te trek ken voor de bouw van een nieu we strandpost bij Nieuwvliet. De post vervangt de oude, die te kampen heeft met achterstallig onderhoud. Rioleringswerken Verder wordt de raad gevraagd om een krediet van ruim 2,5 mil joen gulden beschikbaar te stel len voor rioleringswerken in de kern Breskens. De bergingsca paciteit van het stelsel in het vissersdorp is te beperkt en dat moet veranderd worden. Ook moet er nog 75 mille worden vrijgemaakt voor rioolwerken in Groede.- Naast deze zaken buigt de raad zich over verruiming van het huidige minimabeleid. De extra mogelijkheden voor uitkerings gerechtigden om in Oostburg gemeentelijke steun te krijgen, kost de gemeente 110.000 gul den. De raadsvergadering be gint donderdag 20 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis van Oostburg. door Pascalle Cappetti SLUIS - Politiek Sluis-Aarden- burg is het met elkaar eens in haar standpunt tegen herinde ling. Toch wilden de fracties zich donderdag in de raadsver gadering niet scharen achter het CDA dat deze uitspraak in een motie wilde bevestigen. Na ampel beraad trok CDA'er P. Claeys de motie weer in. Hij kondigde aan in de volgende raadsvergadering opnieuw een voorstel te doen. Omdat de frac tievoorzitters vooraf besloten hadden als een blok naar buiten te treden, wilde WD/ Gemeen tebelangen de motie niet stue- nen, lichtte fractievoorzitter F. van Dongen na afloop van de vergadering toe. De motie van het CDA doorkruiste de af spraak. Van Dongen vindt het beter om in de volgende verga dering als raad een gezamenlijk voorstel te presenteren. De CD A-fractie nam met deze toe zegging genoegen. Het CDA riep de overige raads leden wel met succes op om lan delijk of provinciaal politieke coryfeeën aan te spreken op het onderwerp. De fractie vindt dat vooral PvdA en WD hun ach terban moeten mobiliseren. Wethouder G. van Daele, van WD-huize, was het daar mee eens. Ook burgemeester C. van Liere heeft de afgelopen dagen ver schillende contacten geraad pleegd. Hij toonde zich verheugd dat het rondetafelge sprek van aanstaande maandag is afgelast, en verwijt het orga nisatiebureau 'stunteligheid'. „Volgens de projectleider van het bureau is de teneur bij Bin nenlandse Zaken inmiddels dat er geen herindeling komt als er geen draagvlak voor bestaat." door Pascalle Cappetti SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg hanteert in de toe komst het omstreden roulatie- schema bij aanbestedingen van openbare werken niet meer. Vanaf 2000 is de richtlijn 'on derhandse aanbesteding op uit nodiging' voor onderhouds werk en andere klussen. Het roulatieschema waarbij aannemers, schilders, loodgie ters en andere bedrijven bij toerbeurt konden inschrijven voor een werk tot 150.000 gul den was omstreden, vanwege de vrees voor bevoordeling van sommige ondernemers en kos tenverhoging voor de gemeente. Dat gold ook voor het onder houd van de gemeentelijke wegen en pleinen. Met één plaatselijke civiele aannemer, die vooraf was geselecteerd, werd tot op heden over de prijs en het werk onderhandeld. De richtlijnen die het college van burgemeester en wethou ders in de nota aanbestedings beleid voorstellen, gaan ervan uit dat telkens de gunstigste prijs wordt bedongen en dat zo veel mogelijk plaatselijke leve ranciers worden ingeschakeld. Nieuw is dat jaarlijkse onder- houdsprogramma's aan één bedrijf worden gegund en dat alleen voor werken tot 25.000 gulden één offerte hoeft te wor den gevraagd. Bi] duurdere werkzaamheden moeten mini maal twee prijsopgaven worden opgevraagd. De gemeenteraad stemde donderdag in met het nieuwe aanbestedingsbeleid. door Wout Bareman ZELZATE - De aanleg van een milieupark van de firma Fabri com aan de Moervaart tussen Zelzate en Gent leidt opnieuw tot felle discussies. De vuilver- werker probeerde twee jaar ge leden tevergeefs een vergunning in de wacht te slepen voor de bouw van een grote afvalver brandingsinstallatie als onder deel van het milieupark. De Vlaamse regering vernietigde een belangrijk deel van de door de provincie Oost-Vlaanderen verstrekte vergunning. Maar de provincie heeft Fabricom nu opnieuw een vergunning ver strekt, zij het voor een aange paste installatie: in plaats van 180.000 ton gaat het nu om een oven met een capaciteit van 120.000 ton. Vorig jaar leidde de door de pro vincie verstrekte vergunning tot een storm van protest van bewo- nersgroepen, verenigd in het ac tiecomité Groen Platform, en van tal van milieugroeperingen. Ook de Welzijnsraad van Sas van Gent protesteerde. De Bond Beter Leefmilieu, het Gents Mi lieufront en andere organisaties stelden vast dat de vervuilings graad in de Kanaalzone de laat ste jaren zo groot is geworden, dat de grens al ruimschoots is overtreden en dat gewaakt moet worden voor de komst van nieu we vervuilers. In de Vlaamse Kanaalzone overschrijdt de uitstoot van het kankerverwekkende dioxine (door toedoen van staalfabriek Sidmar) vele malen de mini mumnorm en een verbrandings oven zou alleen maar voor een verdere stijging zorgen, oor deelden de milieuorganisaties. Beroep Fabricom tekende beroep aan bij de Raad van State tegen de ingreep van de Vlaamse rege ring, maar verloor. Het dage lijks bestuur van de provincie heeft nu echter alsnog een ver gunning verstrekt voor een af geslankt milieupark, waar de meest uiteenlopende afvalstro men (bouw- en sloopafval, koel kasten, autowrakken, veront reinigd slib) worden verwerkt. Volgens de vergunning is de om streden afvalverbrandingsin stallatie bestemd voor verbran ding van ongevaarlijke afvalstoffen, maar de milieu groeperingen plaatsen daar grote vraagtekens bij Tegen de vergunningverstrek king werden 27 bezwaarschrif ten ingediend, maar die zijn door de provincie verworpen. De milieugroeperingen stappen nu gezamenlijk naar de Raad van State. Een woordvoerder van het Groen Platform: „Er staat nu wel in die vergunning dat de oven bestemd is voor de verwer king van ongevaarlijke afval stoffen, maar lees je het alle maal heel grondig door dan kun je niet anders dan concluderen dat Fabricom via een achter deur toch z'n gelijk probeert te halen. Dus vrezen wij het ergste voor het milieu en de gezond heid van de Kanaalzonebewo ners. Daarnaast hebben wij grote twijfels over de noodzaak van zo'n oven. Volgens ons is er in de regio nog voldoende capaciteit bij andere ovens." door Arjen Nijmeijer MIDDELBURG - Hufterig ge drag. Dat was het geweest, en de 21-jarige Terneuzenaar had er ontzettend veel schade mee aangericht, zei rechter J. A Jan- se de Jonge streng. Hoog tijd dus om eens te stoppen met de drugs. Dat kwam goed uit: het was precies wat de verdachte zelf wilde. De Terneuzenaar moest zich donderdag bij de Middelburgse rechtbank verantwoorden voor een waslijst aan misdragingen. Hij had een hulpverlener be dreigd, bij een snelkraak kle ding gestolen, ruiten, flessen en Elly en Rikkert in Terneuzen TERNEUZEN - Elly en Rikkert Zuidervelt geven zaterdag 8 mei twee concerten in De Kandelaar aan de Van Cantfordstraat in Terneuzen. 's Middags vindt een kindercon cert (leeftijd vier tot twaalf jaar) plaats om 15.30 uur. Het tweede concert begint om 20.00 uur. Kaarten te verkrijgen aan de in gang van de zaal en in de voor verkoop bij de Evangelische boekhandel Oase in Temeuzen. De Kast vervangt Volumia CLINGE - De Friese for matie De Kast komt zon dag 9 mei naar Sloeber mix 1999. De Kast vervangt de groep Volu mia die donderdagavond wegens ziekte van zanger Sander moest afhaken. De derde editie van Sloe bermix in de feesttent aan de Waterstraat tussen Hulst en Clinge begint za terdagavond om acht uur met optredens van de Pa ter Moeskroen en Rowwen Hèze. Zondag om 15.00 uur betreedt Blof het po dium. De Kast sluit om 16.45 het Sloebermix-fes tival af. Zowel de ver kochte kaarten voor zondag als de passe-par- touttickets voor beide da gen blijven geldig. De tent is zaterdag en zondag met zo'n 2500 bezoekers uit verkocht. een telefoon in een café vernield en nog wat diefstallen gepleegd. Het was het standaardverhaal, meldde officier van justitie R. Jeuken. De jongen was opge groeid in internaten en pleegge zinnen, had op zijn veertiende zijn eerste joint gerookt, was drie jaar later aan de cocaïne en heroïne geraakt. Daarna volg den al snel de misdrijven. En de agressiviteit. Tot het punt dat hij zelfs in de dagopvang voor drugsverslaafden in Terneuzen niet meer welkom was. „Ik zie vaker mensen als u voor me", waarschuwde J. A Jansë de Jonge, de voorzitter van de rechtbank. „Sommigen zien op hun 21e al in dat ze, naast de schade die ze aanrichten, voor namelijk zichzelf hebben met dit gedrag. Sommigen zien het pas op hun veertigste. En som migen zijn nu dood." Kliniek De verdachte bekende bijna alle misdrijven; hij toonde geen be rouw, maar verklaarde wel dat hij het zelf ook tijd vond om een eind aan de verslaving te ma ken. Waarbij het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs en de psychiater in hun rapporten aantekenden dat de man dat tot nu toe nog nauwe lijks serieus heeft geprobeerd. Dus moet er volgens hun een stok achter de deur zijn. De Ter neuzenaar moet in een kliniek afkicken en, volgens de psychi ater, terug de cel in als hij die therapie niet afmaakt. De officier van justitie eiste een jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opname in een afkickkliniek en daarna toe zicht door de reclassering. Bo vendien vroeg de aanklager om toewijzing van enkele schade claims. Raadsman J. A G. R. Jung vroeg om de man wat min der lang m de cel te stoppen, zo dat hij eerder naar het afkick centrum kan. Uitspraak op woensdag 19 mei. Koersbaltoernooi BRESKENS - In de Breskense Sporthal Scheldeveste wordt op woensdag 12 mei voor de derde keer het koersbaltoernooi Wo ningbouw Op Koers gehouden. Vanaf 10.00 uur strijden ver schillende poules om de koers- kampioenbeker. Het evenement wordt gesponsord door de Wo ningbouwvereniging Terneu zen, de Woonstichting Hulst, de Algemene Woningstichting Zeeuws-Vlaanderen en de Re gionale Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwverenigingen. TERNEUZEN - Terneuzen krijgt er een nieuwe welzijns voorziening bij. Burgemeester en wethouders willen 25.000 gulden subsidie verstrekken aan het bestuur van de speel-o- theek Iene Miene Mutte. De raad wordt gevraagd hiermee akkoord te gaan. Iene Miene Mutte heeft 35 mille nodig om de voorziening op po ten te zetten. De stichting denkt de resterende 10 mille bijeen te kunnen sprokkelen bij sponsors en uit fondsen. Het bestuur is al geruime tijd bezig met de voorbereidingen. Officieel werd de stichting in fe bruari geregistreerd, maar het bleef zoeken naar een geschikte accommodatie. Een oud sport- schooltje aan de Rossinistraat leek uitkomst te bieden, maar dit gebouwtje - eigendom van de Woningbouwvereniging - bleek in slechte staat te verkeren. Nu resteren er twee mogelijkheden: basisschool De Golfslag en het voormalig Mikro-Elektroge- bouw, waarbij het stichtingsbe stuur een voorkeur heeft voor de basisschool. Gezamenlijk ge bruik hoeft volgens het speel-o- theekbestuur geen problemen op te leveren. De stichting had graag voor de komende zomervakantie twee maanden proefgedraaid, maar omdat financiële middelen ont breken is daarvan afgezien. Het bestuur hoopt nu in september te kunnen beginnen.Voor de ex ploitatie is een vrijwilligers- groep gevormd van negen personen. Verder wordt in sa menspraak met Activiteiten centrum Zeeuws-Vlaanderen de mogelijke inzet van lichame lijk gehandicapten onderzocht. De commissie financiën spreekt zich woensdag 12 mei uit over het al dan niet toekennen van de startsubsidie. De commissie vergadert in het Terneuzense gemeentehuis om 19.30 uur. Stil ging je. heen, lang heb je gewacht op 't laatst weinig gesproken maar wel veel gedacht. Je bent nu daar. waar je rusten mag. Bedroefd, maar dankbaar voor alle liefde en zorg waannee hij ons omringde, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn dierbare levenspartner, onze lieve vader, opa en overgrootvader MARINUS CORNELIS MULDER in de leeftijd van 74 jaar. Goes: Thea de Beer Lewedorp: Ina Lockefeir-Mulder Lou Lockefeir Rens en Mandy, Robin, Lisa Jeroen en Floor 's-Heer Hendrikskinderen: Hans Mulder Ineke Mulder-de Baar Lanny Bal Remco en Corinne Robin en Monique Stefan en Carolien Nisse: Jozien Slabbekoorn-Mulder Jaap Slabbekoorn Gerwen Janine en Jarno 4461 RB Goes, 6 mei 1999 Zorgcentrum Gasthuis, kamer 420 Kievitlaan 64 Zaterdag 8 mei is er van 19.00-19.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen in het mortuarium van Zorgcentrum Gasthuis. Een dienst van afscheid zal worden gehouden maandag 10 mei om 10.30 uur in de Aula van het Gasthuis, waarna omstreeks 11.30 uur de begrafe nis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Nieuwdorp. Na afloop van de begrafenis is er in het Gasthuis gelegenheid tot condoleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. OPA Rozen verwelken schepen vergaan maar de herinnering blijft altijd bestaan Gerwen Janine en Jarno Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van mijn lieve broer en onze zwager MARINUS CORNELIS MULDER Heinkenszand: C. M. Nijsse-Mulder W. Nijsse Nieuwdorp: C. Mulder-Wiskerke Lewedorp: W Mulder-Nieuwenhuize Heinkenszand, 6 mei 1999 Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij gedurende ruim 9 jaar zijn werkzaam heden heeft verricht. Wij wensen zijn kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen veel sterkte toe. Directie en medewerkers directie Infrastructuur en Vervoer Middelburg, 6 mei 1999 Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij zijn werkzaamheden heeft verricht. Onze deelneming gaat uit naar zijn kinderen en verdere familie. Gedeputeerde Staten van Zeeland Drs. W. T. van Gelder, voorzitter Mr. J. A. Lander, griffier Middelburg, 6 mei 1999 Een krachtige geest, altijd op weg het nieuwe te denken. Heden overleed, na een moeizaam laatste jaar, mijn zorgzame man, onze bijzondere vader, schoonvader en opa Drs. ARTHUR GUSTAAF ULYSSUS HILDEBRANDT in de leeftijd van bijna 90 jaar. Lieve pa, je niet-zijn is niet te geloven maar je leeft in ons voort. Aardenburg: J. F. Hildebrandt-Moret Westmalle (B.): Arthur Hildebrandt Marianne Wiesebron Den Haag: Vincent Hildebrandt Jacqueline Hildebrandt- van der Linden Alieke Leiden: Mireille Hildebrandt Maria Chantal 4527 CJ Aardenburg, 6 mei 1999 St. Bavostraat 4 De afscheidsbijeenkomst, waarna de crematie, zal plaatsvinden op maandag 10 mei om 14.00 uur in crematorium 'Terneuzen', Bellamystraat 28c te Ter neuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. In plaats van bloemen wordt een bijdrage op prijs gesteld voor Artsen zonder Grenzen. Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante DEBORA NEELTJE HAMELINK weduwe van Willem den Exter in de leeftijd van 94 jaar. Axel: Familie Hamelink Familie Den Exter Terneuzen, 6 mei 1999 Verpleeghuis Ter Schorre' Correspondentieadres: D. N. Ie Feber-Mangold, Westsingel 50. 4571 VG Axel. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 10 mei om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Her vormde Kerk, Kerkdreef, Axel, die aanvangt om 14.00 uur. (Parkeergelegenheid op het Kennedy- plein). Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in de kerk. Verdrietig, maar met dierbare herinneringen, ne men wij afscheid van onze lieve tante DÉ Dea le Feber Suus en Michiel - Denise en Ko, Louis Addy en Tonnie - Ruiger. Diederik Ineke en Daan - Christel, Jean-Pierre Piet en Vivian - Lisa, Dennis, Laurens André en Ria - Pieter, Arjan. Fabian Johan en Noortje - Naomi Axel, 6 mei 1999 Bel onze incasso-afdeling 0118-414075 bellamypark 27, VL1SSINGEN TEL: 0118-414910 - FAX: 0118-413263

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 46