Voltallig TOP-bestuur treedt af PZC Oorlogsmonument nu compleet Brandstichter slaat drie keer toe in Sas Bezwaren tegen vuilverwerker CVI blijken wassen neus zeeland 17 Voorzitter Terneuzense Onafhankelijken begint nieuwe partij Terneuzense tarieven voor ophalen grof vuil en groenafval omhoog Countrydans in Sluiskil vrijdag 7 mei 1999 door Joost Bosman TERNEUZEN - De Terneuzense Onafhankelijke Partij (TOP) staat op springen. Donderdag zegde het voltallige bestuur zijn vertrouwen op in de raadsfrac tie en is het afgetreden. Schei- dend voorzitter A Meeusen richt met een aantal overgeble ven bestuursleden binnen enke le weken een nieuwe lokale par tij op onder de naam Leefbaar Terneuzen. Die moet datgene brengen, wat TOP volgens Meeusen niet is gelukt: de 'stof kam' door de lokale politiek, geen achterkamertjespolitiek meer, niet langer dure gemeen telijke onderzoeken en meer dy namiek in de politiek. Het bestuur is volstrekt onte vreden over het functioneren van TOP-wethouder J. Baart, fractievoorzitter J. van der Lij- ke en de raadsleden F. de Rooij en J. Verdurmen. Volgens het be stuur zijn ook de kiezers slecht te spreken. De druppel die de emmer deed overlopen, was het feit dat de fractie vorige week haar vertrouwen in Meeusen als voorzitter had opgezegd. Zij deed dat naar aanleiding van de onenigheid die er binnen de par tij was ontstaan over de renova tieplannen van de Scheldebou- levard. Ook vond de fractie dat Meeusen te veel kritiek op hen uitte in de regionale media. Meeusen heeft vorige week nog toenadering gezocht tot Van der Lijke. ,,Hij zei er nog eens nog een nachtje over te willen sla pen, maar tot begin de?e week Slagwerkfestival in Terneuzen TERNEUZEN - Harmonie De Vliegende Hollander houdt op zaterdag 8 mei een slagwerkfes tival voor podiumorkesten in Terneuzen. Hieraan nemen acht slagwerk groepen deel, die op de Markt en in de Nieuwstraat optreden tus sen 13.00 uur en 17.00 uur. In termezzo's worden verzorgd door steelband Mr. Kingo uit Utrecht. Het slagwerkfestival is onderdeel van muziekfestival Harmonieën, dat elk jaar wordt georganiseerd in één van de Ter neuzense kernen. had ik nog niets van hem ge hoord", aldus Meeusen. Het afgetreden bestuur verwijt de TOP-raadsleden niet in staat te zijn geweest een stempel te drukken op het gemeentebeleid laat staan wijzigingen door te voeren. Ook stelt het bestuur dat TOP nauwelijks 'meere- geert', terwijl de partij wel een wethouder levert.De wethou der beperkt zich tot het uitrei ken van prijzen, het bezoeken van jubilerende echtparen en het volkomen 'sprakeloos' bij wonen van vergaderingen. Het is voor het bestuur onbegrijpelijk dat ook de fractie nauwelijks haar partij mee- blaast. Het blijft bij opmerkin gen inde marge." Opheffen Meeusen weet zich naar eigen zeggen gesteund door minstens twintig van de circa 35 leden en ex-leden. Hij benadrukt echter dat TOP gewoon blijft voortbe staan. Mocht het bestuur de partij willen opheffen, dan is daar een tweederde meerder heid van de leden voor nodig. Hoewel Meeusen zegt die achter zich te hebben, wil het bestuur zover niet gaan: „We willen de wethouder het brood niet uit de mond stoten, en de zaak zo cor rect mogelijk oplossen." Fractievoorzitter Van der Lijke gaat ervan uit dat niet het hele bestuur opstapt. „Zoals het er nu voor staat, denk ik niet dat het TOP veel schade zal opleve ren Hij gelooft niet in een leeg loop van leden. Zonnig Ook wethouder Baart ziet het voortbestaan van zijn partij nog steeds zonnig in. „Mocht inder daad het hele bestuur aftreden, dan hebben we nog voldoende mensen over om een nieuw be stuur te vormen." Over het aan tal leden dat Meeusen mee zegt te nemen naar Leefbaar Terneu zen, is Baart eveneens laconiek. „Waar Meeusen mensen mee neemt, krijgt TOP er weer nieu we leden bij." Op termijn wil Meeusen een regionale partij oprichten, Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen geheten. Die moet de Partij voor Zeeland (PvZ) naar de kroon steken. Want ook die partij is volgens Meeusen volstrekt aan haar doel voorbijgeschoten. Vier namen van gesneuvelde soldaten ontbraken tot nu toe op de herdenkingssteen in IJzendijke. foto Charles Strijd door Catlijne Akkermans IJZENDIJKE - Het was don derdag een drukte van belang bij het oorlogsmonument aan de LJzendijkse Isabellaweg. Gistermiddag onthulde de Bond van Oud Stoottroepers en Stoottroepers (BOSS), divi sie Zeeland, vier namen die zijn toegevoegd aan de al be staande reeks van 37 Britse en Canadese gesneuvelden. Anderhalf jaar geleden werd er - onder grote belangstelling - een gedenksteen geplaatst ter nagedachtenis aan de sol daten die op 20 oktober 1944 omkwamen door een ontplof fing bij de boerderij van de fa milie Dobbelaere-Govaert. Pas na de onthulling bleek dat nog vier andere militairen hun leven daar hadden verloren. De families van de slachtoffers wezen hierop, waarna beslo ten werd om hun namen even eens op het monument aan te brengen. Bij de explosie tijdens de Tweede-Wereldoorlog vielen ook nog 57 gewonden, van wie een aantal verminkingen op liep. De oorzaak van de ramp is tot op heden onbekend. Ver moedelijk is de ontploffing ontstaan door duizend liter ni troglycerine die opgeslagen lag in de boerderij, waar En gelse en Canadese tankeenhe den waren gelegerd om zich voor te bereiden op een aanval op Breskens. Sergeant De onthulling gistermiddag ging gepaard met een uitge breide ceremonie. Verschillen de sprekers, onder wie de Brit se sergeant M. Reagan, overle vende van de ramp en tevens initiatiefnemer voor het mo nument, betoonden hun mede leven met de aanwezige oor logsveteranen. nabestaanden en andere betrokkenen. Nadat het gedenkteken in ge paste stilte onthuld en geze gend was, werden er twee mi nuten stilte in acht genomen en de Nederlandse, Britse en Canadese vlaggen gehesen, waarbij de volksliederen van de drie landen klonken. Openluchtbad week later open ZAAMSLAG - Door vernielingen kan het openluchtzwem bad in Zaamslag op Hemelvaartsdag nog niet open gaan, zo als de bedoeling was. In het weekend van 24 en 25 april zijn grote hoeveelheden aarde en toiletpapier in en om de zwem bassins gegooid. Al het schoonmaakwerk moet daardoor op nieuw gedaan wordenHet buitenbad gaat nu op 22 mei open, tot en met 29 augustus. De voorverkoop van abonnementen vindt gewoon plaats op dinsdag 11 en woensdag 12 mei. Sluiting broodjeszaak onderzocht HULST - De advocaat van de gemeente Hulst bekijkt volgens welke juridische procedures de broodjeszaak Up To You kan worden gesloten. Burgemeester A Kessen kondigde eerder deze week aan dat hij de broodjeszaak in de Lange Nieuw straat zo snel mogelijk wil sluiten, omdat er volgens omwo nenden in softdrugs wordt gehandeld. Kessen meldt dat hi] nog steeds de bedoelmg heeft om Up To You op korte termijn te sluiten. „Maar we moeten ons als gemeente natuurlijk wel aan de wet houden. Onze advocaat onderzoekt momenteel hoe we vergrendeling van de broodjeszaak juridisch moeten onderbouwen. Vervolgens bekijken we hoe we zo snel moge lijk tot daadwerkelijke sluiting kunnen overgaan." Dronken man van straat geplukt TERNEUZEN - In de Terneuzense Havenstraat is woensdag avond een 34-jarige inwoner van die stad aangehouden. De man liep dronken over straat. Hij werd ingesloten totdat hij zijn roes had uitgeslapen en werd wakker met een proces-ver baal. Succes in strijd om mosselzak YERSEKE - Prins en Dingemanse te Yerseke heeft in de ver dediging van haar octrooi op waterdichte, lekvrije mossel ver pakking een succes behaald. Negen bedrijven hadden het oc trooi aangevochten. Op haar beurt heeft Prins en Dingemanse via de rechter geprobeerd te voorkomen dat andere bedrijven dezelfde verpakking gebruiken. De rechter wacht een uit spraak af van het Bureau voor Industrieel Eigendom (voor heen de Octrooiraad). Dat heeft onlangs besloten om het ver zoek van de negen bedrijven om het octrooi te vernietigen, niet te honoreren. Volgens het Bureau zijn de aangevoerde nietigheidsgronden niet van toepassing. Werkstraf voor ontucht met kind MIDDELBURG - Een werkstraf van 240 uur en een voor waardelijke celstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Dat heeft de rechtbank in Middelburg donderdag gevonnist in de zaak tegen een 35-jarige Middelburger die on tucht had gepleegd met een vierjarig meisje. Verder bepaalde de rechtbank dat de man zich in zijn proeftijd, zo lang als no dig is, moet laten behandelen in een psychiatrische kliniek. Tegen de man was een celstraf van negen maanden plus een halfjaar voorwaardelijk geëist. Vlissingse winkels op zondag open VLISSINGEN - Alle winkels in Vlissingen mogen op zondag open zijn, vinden burgemeester en wethouders van die stad. Nu mogen enkel de winkels in het centrum hun deuren elke zondag open zetten. De winkeliers buiten het centrum mogen dat maar twaalf dagen in een jaar. Het voorstel om de open stelling te verruimen ligt bij de Kamer van Koophandel en bij de Coördinatiegroep Detailhandel, die medio mei haar advies uitbrengt. De gemeente verwacht dat het voorstel in juni door de raad besproken kan worden. Bij goedkeuring zal de wijzi ging direct ingaan. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het ophalen van grof huishoudelijk vuil en groenafval in de gemeente Ter neuzen wordt duurder. Momen teel hanteert de gemeente nog een tarief van 15 gulden per ku bieke meter huishoudelijk afval en 30 gulden voor een kuub tuinafval. De kosten van het op halen blijken echter de vergoe dingsbedragen ver te boven te gaan. Reden voor het college van burgemeester ep wethou ders om dé vervuiler extra te la ten betalen. Voor de burger komt dit er op neer dat het ophalen van een kuub grof huishoudelijk afval straks 25 gulden kost en een kuub groenafval 50 gulden. Met de verhoging wil het college ook bereiken dat meer mensen hun grof afval zelf gaan aanbieden bij het kringloopstation waar - in tegenstelling tot bij het opha len - afvalstoffen worden ge scheiden. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 15 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl De commissie financiën buigt zich woensdag 12 mei over het voorstel. De commissieleden mogen zich verder uitspreken over het voornemen van het col lege om 3,2 miljoen gulden, die vorig jaar opzij gezet was voor de bouw van een bergbezink- bassin, niet te gebruiken voor zo'n bassin, maar voor de verbe tering en renovatie van het ri oolstelsel in negen straten in de kernen Terneuzen, Hoek en Zaamslag. In totaal is nu bijna 900.000 gulden nodig. Het res tant van het gereserveerde be drag zal ook voor rioleringswer ken worden gebruikt, maar daarvoor moeten nog plannen worden gemaakt. Voorts wordt de raad gevraagd om 219.000 gulden beschikbaar te stellen voor een gemeentelijk pc-privéproject. Het grootste deel van het bedrag gaat zittten in renteloze leningen aan 61 ambtenaren die aan het project willen deelnemen. De werkelij ke bijdrage van de gemeente aan het project komt neer op 19.500 gulden. Tot slot bekijkt de financiële commissie of er 45 mille kan worden uitgegeven aan geluid- werende maatregelen voor het dorpshuis in Biervliet. Omwo nenden hebben de voorbije maanden geklaagd over ge luidsoverlast en volgens B en W Was dit terecht, omdat uit on derzoek is gebleken dat de ge luidsisolatie van de soosruimte onvoldoende is. Het bestuur van het dorpshuis beschikt niet over voldoende middelen om de voorzieningen te treffen. De ge meente wil het benodigde be drag bijspijkeren. De financiële commissie vergadert woensdag 12 mei om 19.30 uur in het Ter neuzense gemeentehuis. SLUISKIL - Het Sociaal Kultu- reel Initiatief Sluiskil (SKI) houdt zaterdag 8 mei in 't Meu- lengat in Sluiskil voor de derde keer de Country Western Dance Evening. Optredens worden verzorgd door de Brabantse countryband Wagon Trail, de gelegenheids band 97 en Electa Winter uit Veenendaal. Dit 13-jarig talent heeft onlangs haar eerste cd uit gebracht en is in Duitsland en Denemarken al doorgebroken. De zaal gaat om 20.00 uur open. Van de caravan bleef niets meer over. Ook de andere voertuigen zijn rijp voor de sloop. foto's Charles Strijd door Wim Roodnat DEN HAAG - De bezwaren die bij de Raad van State zijn inge diend tegen de milieuvergun ning voor de Centrale Vuilver- werkende Industrie (CVI) in Terneuzen zullen vrijwel zeker worden verworpen. Dat werd donderdag duidelijk tijdens een hoorzitting in Den Haag. De bezwaarmakers, Schrootverwerking Zeeuws- Vlaanderen en Tollenaar Con tainers, hadden niet eens de moeite genomen om iemand naar de hoorzitting te sturen. „Maar het beroep is niet inge trokken, dus we zullen het maar behandelen", zei Raad van Sta- te-rechter J. Leyten enigszins geërgerd. Bij CVI aan de Ameliaweg in Terneuzen wordt bouw- en sloopafval gesorteerd, zodat het geschikt is voor hergebruik. De vergunning is voor vijf jaar gel dig. De twee bedrijven die be zwaar maakten zijn zelf ook ac tief op het gebied van inzamelen en verwerken van dergelijk af val. Schriftelijk hadden ze de Raad van State laten weten dat de gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen niet gerechtigd zouden zijn om him bouw- en sloopafval aan te bieden bij de CVI. Waar deze bewering op is gebaseerd, hebben de proteste rende bedrijven echter niet dui delijk gemaakt. Sorteerbedrijf Woordvoerder M. J. Provoost van de provincie Zeeland maak te op de hoorzitting duidelijk dat er behoefte is aan een sor teerbedrijf. Volgens de milieu wetgeving mag bouw- en sloop afval niet meer worden gestort. Door het afval bij de CVI te scheiden, wordt het geschikt voor verwerking en hergebruik. De behoefte aan de activiteiten van de CVI blijkt volgens Pro voost ook uit het feit dat de ca paciteit van het bedrijf voor honderd procent wordt benut. Saillant detail is dat ook de twee bedrijven die beroep hebben in gesteld, regelmatig afval naar de CVI brengen. Uitspraak over twee maanden. (Advertentie) door Wout Bareman SAS VAN GENT - In de woonwijk Sint Al- bert in Sas van Gent zijn in de nacht van woensdag op donderdag kort na elkaar een bestelbus, een caravan en een perso nenauto door brand vernield. De vrijwil lige brandweer van Sas van Gent rukte driemaal uit, maar op het moment dat de branden werden opgemerkt, viel er al niets meer te redden. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De politie gaat ervan uit dat er in alle drie de gevallen sprake is van brandstichting en begon donderdagochtend direct een uitgebreid onderzoek. De technische re cherche deed een sporenonderzoek, ter wijl agenten de wijk introkken voor een buurtonderzoek De eerste brand werd omstreeks tien voor twaalf ontdekt in de Baljuwstraat, waar een bestelbus had vlamgevat. De brand werd weliswaar - net als in de twee andere gevallen - door de gealarmeerde brand weer geblust, maar de schade was zo groot dat de bus rijp is voor de sloop. Bij de brand in de caravan in de Burgemeester den Boerstraat werd even gevreesd dat een gasfles zou ontploffen, maar dat ge beurde wonderwel niet. Ook van de cara van bleef niets over. Omwonenden werden omstreeks half twee gewekt door het vuur; de caravan stond toen al in lichterlaaie. Om vijf over drie werd de derde brand ge meld: een personenauto in de Joosten- straat. Volgens brandweercommandant C. de Hulsters ligt het voor de hand dat er spra ke is van brandstichting. De drie vuur haarden lagen nauwelijks enkele honder den meters uit elkaar. Enkele jaren geleden werd Sas van Gent ook opge schrikt door een serie autobranden. ..Dat is pakweg een jaar of drie geleden. Toen gingen kort na elkaar zeven voertuigen in vlammen op. De dader is toen overigens gepakt." Noord-Beveland. In 1818 werd de Soelekerkepolder aangedijkt. Een patricisch herenhuis als boerderij: Steenhove. Een bijzondere schuur met de mendeuren op de kopse kanten in plaats van dwars. Juist daar hebben we de Arco-tafel neergezet. Een tafel van patricische allure en met een bijzonderheid van constructie, die in de kopse kanten zichtbaar is. Pere schoonheid in een stijl, die eeuwen overleeft! K66S den Herder Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 Interieursfyling j Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 45