Start project pendelbus onzeker PZC Parkeren op 5 mei in Middelburg niet gratis Dwangsom voor garagehouder uit Poortvliet INCASSO zeeland 18 Gemeente Goes kan geen mensen vrijmaken voor initiatief ondernemers PROBLEMEN? van der wijst advocaten Voor wie op zoek is naar een bijzondere badkamer! FAMILIEBERICHTEN vrijdag 7 mei 1999 door René Schrier GOES - De pendelbus die deze zomer automobilisten van de Goese Zeelandhallen naar het centrum van de stad moet bren gen zal waarschijnlijk dit jaar nog niet rijden. Het lukt de ge meente Goes niet om mensen vrij te maken om het project voor te bereiden. De pendelbus was een plan van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). Momenteel wordt nog wel bekeken of het Goese taxibedrijf Citax een rol kan spelen in het plan, zodat het als nog door kan gaan. De bedoeling was een oplossing te bieden voor de parkeerpro blemen in de binnenstad. Daar bij zouden de auto's op een par keerterrein buiten de stad geplaatst kunnen worden, bij voorbeeld bij de Zeelandhallen, waarna de inzittenden met een gratis pendelbus naar de bin nenstad worden gebracht. De dienst zou 1 juni moeten begin nen. De bus moest op dinsdag en zaterdag en'op donderdagavond gaan rijden. Den Bosch OOG-adviseur T. J. M. Visser vertelt desgevraagd dat de da tum van 1 juni niet gehaald kan worden. Van de zijde van de OOG is wel geprobeerd het initi atief van de grond te tillen. Zo is Visser naar Den Bosch geweest, waar een soortgelijke pendel dienst functioneert. Verder zijn er besprekingen met de gemeen te Goes geweest, maai- die ziet geen kans op tijd gereed te zijn. Visser geeft aan dat er nogal wat komt kijken om het plan uit te voeren. Daar zijn ook Rijkswa terstaat en de provincie bij be trokken. In een toelichting geeft wethou der M. L. 't Hart aan dat gr 'nog al veel op het bordje van de ge meente komt'. Op zich staat de gemeente positief tegenover de pendelbus, 't Hart wil dan ook zeker proberen medewerking te verlenen zodat de bus volgend jaar kan rijden. „Als je het wil dan moet het goed gebeuren en een succes worden. Dat kan al leen bij een gedegen voorberei ding. En daar hebben we niet de gelegenheid voor." Visser heeft de moed nog niet helemaal opgegeven en wijst op taxionderneming Citax. R. W. Zandee van dat bedrijf beves tigt dat nog geprobeerd wordt om inderdaad busjes tussen een parkeerterrein aan de rand van de stad en het centrum te laten rijden. Daarover worden mo menteel gesprekken gevoerd. Zo is nog niet helemaal duide lijk waar de auto's geparkeerd moeten worden. Zandee is van mening dat als het plan door gaat het op korte termijn moet gebeuren. In ieder geval voor de zomer. Hij denkt zelf aan medio juni. Zoals de zaak er nu voorstaat gaat de bus op dinsdag en zater dag rijden en mocht daar be hoefte aan zijn ook op donder dagavond. Dat laatste acht hij niet erg waarschijnlijk omdat het volgens de taxiondernemer wel meevalt met de parkeerpro blemen op donderdagavond. Wat de kosten betreft moet er nog overleg gevoerd worden met de ondernemersorganisa tie. De OOG wilde aanvankelijk de passagiers gratis meenemen. Zandee denkt aan een geringe vergoeding voor een kaartje, waarmee tegelijk geparkeerd ka n worden en dat recht geeft op een plaats in de pendelbus. Zan dee: „Het is nu nog te vroeg om al over een prijs te gaan praten. We moeten eerst zien dat we de zaak van de grond krijgen." door Guido van der Heijden MIDDELBURG - Wie op be vrijdingsdag in Middelburg de auto parkeerde in de veronder stelling dat vanwege de feest dag het parkeren vrij was, kon een parkeerbon verwachten. Middelburgse parkeerwach ters werkten tot verbazing van sommigen gewoon door. Op bijna iedere parkeermeter zit een metalen plaatje met daarop een kort overzicht wanneer er wel, en wanneer er niet betaald moet worden. Op zon- en feestdagen is parkeren vrij, weet bijna iedereen. Vijf mei is een feestdag dus op be vrijdingsdag is parkeren - heel toepasselijk - ook vrij. Dat dacht C. van der Horst uit Ritthem ook. Hij parkeerde Ln de Middelburgse Zusterstraat, stopte geen geld in de auto maat en ging de stad in. Bij te rugkeer bleek hij een bon te hebben. Een boete van 66,75. Werkdag „Het is geen feestdag", zegt F. M. Polderman. Als hoofd Dienst Eigendombeheer is hij verantwoordelijk voor de Mid delburgse Dienst Parkeerbe heer. „Indertijd is door de over heid besloten dat 5 mei om de vijf jaar een officiële feestdag is. Dan zijn de winkels en de bedrijven dicht. Dat was nu niet het geval. De winkels wa ren gewoon open, de meeste bedrijven werkten gewoon door; een gewone werkdag dus." Van der Horst was volgens hem niet de enige die verbaasd was. Polderman: „Er zijn hier wel wat vragen en opmerkingen over geweest, ja." Voor de gemeente Vlissingen is de vijfde mei ook maar ééns in MAXI MUM PARKEERT) 10 4 UUR INWORP: mk ANNULEREN CHIPKNIP I CHIPPER SALDO rU,VK>«"-E'" 0 [..vRKPRt:S «•oe>so.«c aaR1"' de vijf jaar een officiële natio nale feestdag. Maar om ver warring te voorkomen is het parkeren in deze stad wel gra tis. W. Alewijnse is chef van de Vlissingse parkeerpolitie. „Ze ker gezien de tekst op de me ters is het verwarrend. Wij wil len misverstanden voorkomen, vrij parkeren dus. „Wij treden daar niet in", zegt H. Goulooze, woordvoerder van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG). „Veel te tricky, dat vechten ze daar maar uit". Goulooze denkt dat het een kwestie van a K interpretatieverschil is. „Offi cieel heeft de gemeente Mid delburg gelijk, een keer in de vijf jaar hebben de mensen een vrije dag en dan is het een offi ciële feestdag." Interpretatieverschil Een interpretatieverschil, zo noemt een zegsman van de Rij ksvoorlichtingsdienst (RVD) het. „Eén keer in de vijf jaar doet de regering een op roep aan de CAO-partners om op vijf mei de werknemers een vrije dag te geven. Dan zijn ook de winkels dicht." Maar dat 5 foto Dirk-Jan Gjeltema mei ieder jaar een hele echte nationale feestdag is, is voor de zegsman eveneens duidelijk. Vij f mei is een nationale feest dag, punt." Dat is ook te lezen in het ko ninklijk besluit van 24 septem ber 1990. ,,Wij Beatrix, bij de Gratie Gods, Koningin der Ne derlanden, Prinses van Oran- je-Nassau, enz, enz, enz, ...Overwegende dat 5 mei zo danig is verankerd in de sa menleving dat een besluit tot aanwijzing van die dag als na tionale feestdag is gerecht vaardigd..." De handtekening van Beatrix en premier Ruud Lubbers staan onder het besluit. Het lijkt een duidelijke zaak. Mid delburg noemt een dag echter pas een feestdag wanneer de mensen een vrije dag hebben. De ambtenaren van die ge meente hadden die dag ook viij. De parkeerwachters in Middelburg waren die dag bij na als enigen nog als gemeen te-ambtenaar aan de slag. Onbegrijpelijker „Ik ga in ieder geval niet beta len", weet Van der Horst„Hier in de Vrouwenagenda, in het lijstje feestdagen: vijf mei. Als dat geen feestdag is: de bevrij ding van alle oorlogen, wat dan wel? Vorig jaar hoefde ik ook niet te betalen. Was het toen dan wel een feestdag?" Parkeerverantwoordelijke Polderman legt uit dat 5 mei '98 het parkeren niet vrij was, maar dat er niet gecontroleerd werd. Voor Van der Horst wordt het alleen maar onbe grijpelijker. Als burger zag hij vorig jaar niet het verschil tus sen vrij parkeren en vrije par keerwachter, het resultaat is hetzelfde: geen bon.,Het is een beleid van lik m'n stropdas Ilco van de Linde was in 1990 werkzaam voor het Comité 4 en 5 mei. Ook hij kreeg op be vrijdingsdag in Amsterdam een parkeerbon en ook hij wees de gemeente op de onduide lijkheid die de tekst op de me ters opriep. Hij hoefde na een brief naar burgemeester Van Tijn niet te betalen. „Aan de te lefoon hebben ze gezegd dat ze dan ook alle andere bonnen moesten verscheuren. Ik heb de stad Amsterdam veel geld gekost", lacht hij. door Esme Soesman POORTVLIET - Garagehouder Niemantsverdriet uit Poortvliet moet vóór 1 juni de percelen die hij aan de gemeente Tholen heeft verkocht ontruimen en mag daarnaast vanaf die datum geen auto's meer op een aantal openbare wegen in zijn dorp parkeren. Overtredingen wor den bestraft met een dwangsom van respectievelijk 2500 gulden per dag en 250 gulden per auto per dag. President M. M. Steenbeek van de Middelburgse rechtbank heeft dit bepaald naar aanlei ding van een kort geding dat twee weken geleden diende. De gemeente Tholen vreest dat Niemantsverdriet de percelen aan de Paasdijkstraat, Molen straat en Achterstraat in Poort vliet niet tij dig zal ontruimen en sleepte de garagehouder daar om voor de rechter. Overlast Om het garagebedrijf en de daarmee samenhangende par keeroverlast uit de kern te we ren kocht de gemeente genoem de gronden op. Vanaf 1 juni zou Niemantsverdriet een nieuw perceel aan de Paasdijkweg be trekken. Tot op heden is daar echter nog niet gebouwd. Voor elke dag dat de ondernemer de percelen na 1 juni niet ontruimd heeft moet hij 2500 gulden betalen tot een maximum van 75.000 gulden. Na 1 juli is de gemeente Tholen Dealer krijgt 23 maanden celstraf MIDDELBURG - De officier van justitie had twee weken ge leden 24 maanden geëist, maar de Middelburgse rechtbank be sloot het met een maandje min der te doen. Dus moet een 45-jarige Vlissin- ger nu 23 maanden achter de tralies. De man heeft de gevan genisstraf gekregen omdat hij vorig jaar enkele maanden lang tientallen drugsgebruikers in Vlissingen van heroïne en cocaï ne heeft voorzien. gemachtigd zelf tot ontruiming over te gaan. Niemantsverdriet mag boven dien geen auto's meer parkeren langs de Molen-, Achter-, Zuid-, Lange-, School- en Paasdijk straat, op straffe van een dwangsom van 250 gulden per auto per dag. Onzeker Dit verbod geldt niet voor de Paasdijkweg en de Hoge en La- geweg. Volgens de rechter is het namelijk onzeker of de overeen komst die de gemeente Tholen met Niemantsverdriet heeft ge sloten de laatste echt verplicht om geen auto's meer op de open bare weg - met uitzondering van de directe omgeving van de om streden percelen - te plaatsen. Ook wil de rechter niet meegaan met een verbod op verkoop- of reparatieopdrachten op auto's die langs de weg staan gestald, omdat dit volgens hem naast het parkeerverbod niet nodig is. Niemantsverdriet draait ook op voor de kosten van het geding, wat neerkomt op ruim 2500 gul den. Bloesemrit met trekpaarden door de Zak OUDELANDE - Veertig rijtui gen, deels leden van de Beve- landse Aanspanning, trekken donderdag 13 mei, Hemel vaartsdag, voor een Bloesemrit door de Zak van Zuid-Beve land. De Bevelandse Aanspanning streeft ernaar werkpaarden in het tuig te houden. Tijdens de Bloesemtocht kan het publiek rijtuigen met één, twee of meer paarden ervoor bewonderen in een decor dat helemaal bij de aanspanning past. De werk paarden zijn van verschillende rassen en veel van de rijtuigen zijn in originele staat. Voor de Bloesemtocht heeft de Beve landse Aanspanning leden van zusterverenigingen uitgeno digd. De tocht begint om 10.30 uur bij het bedrijf van Van Sab- ben aan de Tolhoeksweg in Ou- delande. Een krachtige geest, altijd op weg het nieuwe te denken. Heden overleed, na een moeizaam laatste jaar, mijn zorgzame man. onze bijzondere vader, schoonvader en opa Drs. ARTHUR GUSTAAF ULYSSUS HILDEBRANDT in de leeftijd van bijna 90 jaar. Lieve pa, je niet-zijn is niet te geloven maar je leeft in ons voort. Aardenburg: f. F. Hildebrandt-Moret Westmalle (B.): Arthur Hildebrandt Marianne Wiesebron Den Haag: Vincent Hildebrandt Jacqueline Hildebrandt- van der Linden Alieke Leiden: Mireille Hildebrandt Maria Chantal 4527 CJ Aardenburg, 6 mei 1999 St. Bavostraat 4 De afscheidsbijeenkomst, waama de crematie, zal pfaatsvinden op maandag 10 mei om 14.00 uur in crematorium 'Terneuzen', Bellamystraat 28c te Ter- neuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. In plaats van bloemen wordt een bijdrage op prijs gesteld voor Artsen zonder Grenzen. Verdrietig, maar met dierbare herinneringen, ne men wij afscheid van onze lieve tante DÉ Dea le Feber Suus en Michiel - Denise en Ko, Louis Addy en Tonnie - Rutger, Diederik Ineke en Daan - Christel, jean-Pierre Piet en Vivian - Lisa, Dennis, Laurens André en Ria - Pieter. Arjan, Fabian Johan en Noortje - Naomi Axel, 6 mei 1999 Stil ging je heen, lang heb je gewacht op 't laatst weinig gesproken maar wel veel gedacht. Je bent nu daar, waar je rusten mag. Bedroefd, maar dankbaar voor alle liefde en zorg waarmee hij ons omringde, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn dierbare levenspartner, onze lieve vader, opa en overgrootvader MARINUS CORNELIS MULDER in de leeftijd van 74 jaar. Goes: Thea de Beer Lewedorp: Ina Lockefeir-Mulder Lou Lockefeir Rens en Mandy, Robin, Lisa Jeroen en Floor 's-Heer Hendrikskinderen: Hans Mulder Ineke Mulder-de Baar t Lanny Bal Remco en Corinne Robin en Monique Stefan en Carolien Nisse: Jozien Slabbekoorn-Mulder Jaap Slabbekoorn Gerwen Janine en Jamo 4461 RB Goes, 6 mei 1999 Zorgcentrum Gasthuis, kamer 420 Kievitlaan 64 Zaterdag 8 mei is er van 19.00-19.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen in het mortuarium van Zorgcentrum Gasthuis. Een dienst van afscheid zal worden gehouden maandag 10 mei om 10.30 uur in de Aula van het Gasthuis, waarna omstreeks 11.50 uur de begrafe nis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Nieuwdorp. Na afloop van de begrafenis is er in het Gasthuis gelegenheid tot condoleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen,'gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. OPA Rozen verwelken schepen vergaan maar de herinnering blijft altijd bestaan Gerwen Janine en Jarno Bel onze incasso-afdeling 0118-414075 bellamypark 27, VLISSINGEN TEL: 0118-414910 - FAX: 0118-413263 Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante DEBORA NEELTJE HAMELINK weduwe van Willem den Exter in de leeftijd van 94 jaar. Axel: Familie Hamelink Familie Den Exter Terneuzen. 6 mei 1999 Verpleeghuis 'Ter Schorre' Correspondentieadres: D. N. le Feber-Mangold, Westsingel 50. 4571 VG Axel. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 10 mei om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Her vormde Kerk. Kerkdreef, Axel. die aanvangt om 14.00 uur. (Parkeergelegenheid op het Kennedy- plein). Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in de kerk. TEGELS - SANITAIR - NATUURSTEEN gecombineerd met jP*"'"' klassematerialen. 'Joch weet Bad Design de kosten op. een bijzondere manier in de hand te houden.... Hoe? Kom eens kijken en ontdek de tegel- géi... badkamershowroom vdn de 21e.eeuw. 1 Bergen op Zoom, Schaepmanlaan 3 vrijdagavond koopavond tel (Ol64) 2tO 426 Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van mijn lieve broer en onze zwager MARINUS CORNELIS MULDER Heinkenszand: C. M. Nijsse-Mulder W. Nijsse Nieuwdorp: C. Mulder-'Wiskerke Lewedorp: W. Mulder-Nieuwenhuize Heinkenszand, 6 mei 1999 Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij zijn werkzaamheden heeft verricht. Onze deelneming gaat uit naar zijn kinderen en verdere familie. Gedeputeerde Staten van Zeeland Drs. W. T. van Gelder, voorzitter Mr. J. A. Lander, griffier Middelburg, 6 mei 1999 Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij gedurende ruim 9 jaar zijn werkzaam heden heeft verricht. Wij wensen zijn kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen veel sterkte toe. Directie en medewerkers directie Infrastructuur en Vervoer Middelburg, 6 mei 1999

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 30