Toch EK-duels in de Arena Hoek wankelt tegen IJzendijke Lapentti stuurt Arazi naar huis Hoofdplaat keert na een jaar terug naar vijfde klasse Eerste confrontatie in Festina-zaak sport vrijdag 7 mei 1999 25 Bestuur Euro 2000 voor behoud Amsterdams speelstadion Ondo mist aansluiting Recordaantal renners in Juniorendriedaagse Gebrselassie wil record dubbele mijl van onze sportredactie EEMNES - Haile Gebrse lassie is voor de zesde maal achtereen publieks trekker bij de Adriaan Paulen Memorial. Op zon dag 30 mei loopt hij in Hengelo een dubbele mijl. Inzet bij dit feest der her kenning is herovering van het wereldrecord, nu met 7.58,61 in handen van Da niël Komen. Twee jaar geleden scherp te Gebrelassie in het FBK- stadion de mondiale top tijd al aan tot 8.01,08. Zijn poging om als eerste atleet in de geschiedenis de grens van acht minuten te doorbreken, mislukte echter. Indien hij de tijd van Komen verbetert, le vert dat de miljonair 50.000 dollar op. Voor het belangrijkste at- letiekgala van Nederland, met status van Grand Prix Il-wedstrijd, mag wed strijddirecteur Ab Coers ruim 1,5 miljoen uitgeven, iets minder dan vorig jaar. Jos Hermens, al jaren nauw betrokken bij de sa menstelling van het deel nemersveld in Hengelo, gaf donderdag wat namen van toppers prijs. Daar onder die van de Kenyaan Bernard Barmasai (we reldrecordhouder op de 3000 meter steeple-chase de Zuid-Afrikaan Johan Botha (indoor-wereld- kampioen 800 meter), de Kenyaan Ismael Kirui (5000 meter wereldkam pioen) die in Hengelo op de 10.000 meter in actie komt. Bij de samenstelling van het veld is ook rekening gehouden met de Neder landse top. In het geval van Robin Korving heeft Nederland een favoriet voor een overwinning. Verder neemt Troy Doug las het op de 200 meter op tegen de Brit Julian Gol ding, de Noor Geir Moen en de Belg Patrick Ste vens. De wegatleten Greg van Hest en Martin Lauret zijn op de 10.000 meter in actie te zien. GPD van onze sportredactie HAMBURG - Tennisser Hi cham Arazi heeft zijn knappe overwinning op Richard Kra- jicek geen vervolg kunnen ge ven. De Marokkaan verloor donderdag in de derde ronde van het toernooi van Hamburg kansloos van Nicolas Lapentti uit Ecuador: 6-4 6-0. Arazi was geen schim van de speler die Rrajicek woensdag zijn weg richting de nummer één positie van de wereldrang lijst versperde. Vooral zijn op treden in de tweede set was be droevend. Hij pakte toen geen enkele game. Marcelo Rios volgde Lapentti naar de vol gende ronde. Dat kostte de Chileense speler wel wat moei te tegen Wayne Ferreira. De tennisser uit Zuid-Afrika kreeg er in de eerste set enorm (6-1) van langs van Rios, maar herstelde zich in het tweede bedrijf (3-6). In de beslissende periode pakte Rios zijn goede spel van de eerste periode weer op:6-2. Bij het vrouwentoernooi in Rome toonde de nummer een van de wereld aan in goede vorm te verkeren. Martina Hingis ontdeed zich in de der de ronde vrij simpel van de Amerikaanse Morariu: 6-1 6- 4. De als tweede geplaatste Arantxa Sanchez-Vicario ging in twee sets (6-1 6-4) ver rassend onderuit tegen de Oostenrijkse Sylvia Plischke. Zij schakelde in de tweede ronde ook al de geplaatste Amanda Coetzer uit. De favorieten in Rome, behal ve Hingis, zijn ondubbelzinnig de zusjes Williams. Beiden maakten een grootse indruk. Venus, als derde geplaatst, vernederde in 45 minuten de Russische diva Anna Koer- nikova met twee keer 6-2. Se rena kende ook geen pardon met de Roemeense Irena Spir- lea: 6-2 6-3. ANP Van Hooijdonk mag weg GOUDA - Pierre van Hooijdonk mag voor een aangepaste transfersom weg bij Nottingham Forest. Zaakwaarnemer Jansen heeft dit bevestigd. Hij wilde geen uitspraken doen over de hoogte van de afkoopsom. Het zou gaan om zo'n 6 mil joen gulden. Eerder dit seizoen wilde Van Hooijdonk al vertrekken. De voetballer bleef weg bij de club omdat Not tingham de afspraken over de beloofde versterkingen niet na kwam. ANP Engelse pers vindt Ginola de beste LONDEN - De Engelse voetbalpers heeft David Ginola van Tottenham Hotspur uitgeroepen tot speler van het jaar. Het is de tweede prijs voor de Franse middenvelder. De Engelse profs kroonden Ginola onlangs al tot beste voetballer. Dennis Bergkamp van Arsenal kreeg beide prijzen vorig jaar. RTR Handballers niet naar Koerdistan BUNNIK - De Nederlandse handballers hoeven waarschijn lijk op 12 mei niet naar Turks Koerdistan om de EK-kwalif i- catiewedstrijd tegen Turkije te spelen. De Europese handbal federatie EHF heeft de Turkse handbalbond verzocht het duel naar Ankara te verplaatsen. Het Nederlands Handbalver- bond had daarop aangedrongen. Het verbond kon de Neder landse internationals niet verzekeren voor de reis naar Zuid- Oost-Turkije. Bovendien raadt het ministerie van Buiten landse Zaken de handballers af naar dat gebied te gaan. ANP Willems twee duels aan de kant ZEIST - Menno Willems moet de komende twee duels van Vi tesse aan de kant blijven. De speler van de Arnhemse voetbal club kreeg van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van drie wedstrijden opgelegd, waarvan één voorwaardelijk, na zijn rode kaart in het duel met AZ. Romano Denneboom van SC Heerenveen werd voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. Hij kreeg rood in de confronta tie met Cambuur. Cambuur kreeg van de tuchtcommissie een boete van 5000 gulden opgelegd wegens ongeregelheden in de wedstrijd tegen Vitesse op 20 maart. Dordrecht'90 en TOP Oss moeten eveneens wegens het gedrag van de fans eenzelfde be drag aan de KNVB overmaken. ANP Thijssen in beeld bij FC Twente ARNHEM - Frans Thijssen is in beeld bij FC Twente, om trai ner Hans Meyer na dit voetbalseizoen op te volgen. Het con tract tussen FC Twente en Meyer loopt nog een jaar door, maar club en trainer lijken op elkaar uitgekeken en een breuk lijkt aanstaande. Twente praatte reeds oriënterend met Thijssen, die momenteel zonder club zit. OokBert van Marwijk staat op het kandidatenlijstje van FC Twente. GPD 't Zand rekent op een zege MIDDELBURG - 't Zand is positief gestemd over de afloop van het tweede duel tegen Scylla, dat zondag in de Middel burgse sporthal de Zandkud wordt gespeeld. De eerste wed strijd eindigde vorige week in een 4-3-zege voor Scylla. Coach Peter Boon rekent op een 5-2-overwinning omdat de oppo nent uit Leiden zonder tweede man Peter-Paul de Vrind naar Middelburg afreist. Zijn vervanger, weet Boon, is een tafel tennisser van tweededivisieniveau. Wanneer 't Zand met 5-2 wint, eindigt de ploeg van Kalun Yu, Daan Sliepen en Ted van den Berg als derde van Nederland. De wedstrijd tegen Scylla staat ook in het teken van het afscheid van Daan Sliepen. In de eerste confrontatie deed Sliepen niet mee vanwege een lichte blessureVoor het tweede duel is de tweede man van 't Zand na een weekje rust weer speelklaar. Met een verkrampt gezicht slaat Marcelo Rios een backhand in zijn wedstrijd tegen Wayne Ferreira. De Chileen won het duel. foto Christof Stacke/AP van onze sportredactie AMSTERDAM - Het bestuur van de stichting Euro 2000 heeft zich donderdagavond alsnog unaniem uitgesproken voor het behoud van de Amsterdam Are- nA als speelstadion van het Eu ropese kampioenschap voetbal in Nederland en België. Tijdens een vergadering is een aantal alternatieven aangedra gen die de huidige impasse tus sen de organisatoren van het voetbaltoernooi en de certifi caathouders van het stadion moeten doorbreken. „Voor elk van de alternatieven geldt het basisprincipe dat de Amster dam ArenA als speelstadion blijft gehandhaafd", aldus woordvoerder Van der Eijk van de stichting Euro 2000. „De consequenties van deze alternatieven zullen met be trokken personen worden be sproken. We willen de door ons aangedragen oplossingen nog niet openbaar maken. Wel ver wacht ik dat we er volgende week uitkomen", stelde Van der Eijk. Het besluit van het bestuur van de stichting JSuro 2000 staat haaks op het standpunt dat de organisatoren van het Europese kampioenschap voetbal in Ne derland en België aanvankelijk verdedigden. Toen bleek dat de certificaathouders en founders van de Amsterdam ArenA niet bereid waren hun skyboxen tij dens Euro 2000 af te staan, dreigden de organisatoren van het grootste voetbalevenement uit de geschiedenis van het Ne derlands voetbal het Amster damse stadion te mijden. Geen verrassing Voor Rob Cohen, certificaat houder en directeur van het in de ArenA gevestigde restaurant Soccer World, komt de beslis sing van het bestuur van de stichting Euro 2000 niet als een verrassing. „Ik vind het fantastisch maar had ook niet anders verwacht. Zij hebben er niet slim aan ge daan allerlei contracten met bierbrouwers en andere bedrij ven af te sluiten. Zij hadden hen nooit mogen beloven dat de Are nA leeg wordt opgeleverd tij dens de Euro 2000. Zij hebben gewoon over het hoofd gezien dat de founders en certificaat houders van de Amsterdam ArenA ook een contract hebben. Euro 2000 kan dus nooit bepa len wie er tijdens het Europese kampioenschap voetbal in de skybox zit of welk bier er in de restaurants wordt geschonken Cohen is nog niet op de hoogte van de alternatieven die de stichting Euro 2000 heeft aan gedragen. „Ik denk dat ze hun gasten en sponsors in de ont moetingsruimten en restau rants willen ontvangen. Ik snap ook niet waarom ze zó moeilijk hebben gedaan. In de ArenA worden vijf wedstrijden ge speeld. De boxen hebben slechts 6300 stoelen de eigenaren van deze zetels hebben alleen maar interesse in duels van het Ne derlands elftal. En die spelen in de voorronde slechts twee keer in Amsterdam." ANP Drie goals Adrie van Hanegem ontoereikend voor vierdeklasse door Jasper van der Bliek HOEK - Bijna. Bijna voltrok zich donderdag in Hoek een scenario van David en Goli ath. De Zeeuws-Vlaamse voetbalgrootheid wankelde, haperde en sputterde tegen dreumes IJzendijke. Met veel fortuin en moeite hield Hoek stand tegen de zondag-vierde klasser: 4-3. Of het verdiend was, viel te betwijfelen. Hoek was vooraf zwaar favo riet voor het bekerrondje te gen de streekgenoot. Trainer Frans Vermeulen stuurde een veredeld B-team het veld in, veel vaste spelers kregen res pijt in verband met de belang rijke competitiewedstrijd za terdag tegen GVVV. Al snel werd duidelijk dat dat niet werkte. De bezoekers gin gen er vol passie en zonder res pect voor de machtige streek genoot tegenaan. De strategie: met z'n allen verdedigen en aanvallend alles op goud haantje Adrie van Hanegem. Deze eenvoud leverde al na vij f minuten succes op. Van Hane gem kreeg de bal, geen reactie van de Hoek-defensie en num mer negen van IJzendijke ging vrij op doelman Kristof Ver biestaf. De Belg was volkomen kansloos op het koele schot: 0- 1. In plaats van zich achter de oren te krabben, bleef Hoek modderen. Het domineerde wel, maar van uitgespeelde grote kansen kwam het niet. De thuisploeg liep zich vast, werd van de bal gezet of bla meerde zich op een andere ma nier. Van kwaliteitsverschil was geen sprake. En als er dan een schot kwam. was daar de uitstekend spelende IJzendij- ke-keeper Menno Heyens. Mazzel Als kwaliteit geen uitkomst biedt, is er altijd mazzel. Na een klein half uur spelen pro beerde John Bentschap Knook het van afstand en tot zijn ei gen verbazing veranderde de bal van richting en belandde achter Heyens, Het was weer gelijk: 1-1. Dat bleef zo tot aan de rust. Toen besefte Frans Vermeulen HOEK - Elmar Lauret speelt volgend seizoen bij Hoek. De 22-jarige spits van Bres- kens verzekerde zich bij de vierdeklasser pas na de win terstop van een basisplaats. In dat het klusje moeilijker was dan vooraf gedacht en haalde het grof geschut Ronald van Sliedregt, Geertjan de Smet en Geert de Poorter van de bank. In eerste instantie had het geen effect. Integendeel, IJzendijke kwam opnieuw op voor sprong, weer door Van Hane gem. De 1-2 zorgde voor twij fel en paniek in het spel van Hoek en het team viel nog furi euzer aan. Wederom lang zon der effect. En intussen loerde de counter... Pas in de 78ste minuut nam de thuisclub afstand. Peter Vanoutreyve scoorde de 2-2, drie minuten later kopte Mbuyu de 3-2 binnen en in de laatste minuut vergrootte Geertjan de Smet de marge tot twee. Hoek had gewonnen, maar IJzendijke was nog niet klaar. Adrie van Hanegem liet met een goal in blessuretijd nog één keer zien hoe dicht de de tweede helft van de compe titie maakte hij dertien doel punten. Hoek voerde donderdag ook een gesprek met Robbie van de Wynckel van Aardenburg. hoofdklasser bij uitschakeling was geweest. „Het is jammer dat we verloren hebben", was zijn commentaar na de wed strijd. Hoek speelde slecht en het was een grote sensatie ge weest als wij hadden gewon nen. Maar ik ben met dit resul taat ook tevreden." Hoek speelt in de kwartfinales tegen de Bredase zondag hoofdklasser Baronie. Hoek-LJzendijke 4-3 (1-1). 5. Adrie van Hanegem 0-1, 26. John Bentschap Ktiook 1-1, 67. Adrie van Hanegem 1-2, 78. Peter Vanoutreyve 2-2, 81 Dimitri Mbuyu 3-2, 90. Geertjan de Smet 4-2, 92. Adrie van Hanegem 4-3 Scheidsrechter: F. Boussen (Sint Jansteen) Gele kaartKiran O'S- hea (Hoek) Toeschouwers: 275 Hoek: Kristof Verbiest; Peter Boerjan, Dimitri Mbuyu, Kurt Pacqué, John Bentschap Knook; Kiran O'Shea (45. Geertjan de Smet), Didier Gilles (45. Geert de Poorter), Daan Boydens, Danny terSteege; Peter Vanoutreyve, We sley Roman (45. Ronald van Slie dregt) IJzendijke: Menno HeyensPeter Harteveld, Maarten Schilders, William Aerssens, Nico Aerssens, Jacky Canière, Vincent Calon (70. Alex de Zetter), Patrick Wagenae- re, Thijs Musson; Frank Neve (82. Camiel Rooze). Adrie van Hane gem. Elmar Lauret tekent bij Hoek door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse van het zondagvoetbal werden donderdagavond twee inhaalduels gespeeld. Bij FC Bergen-Hansweertse Boys (3-2) stond niets meer op het spel. An ders was dit bij het duel tussen Clinge en Hoofdplaat dat in 2-2 eindigde. Door dit resultaat gaat Hoofd plaat na een seizoen weer terug naar de vijfde klasse. Of ook Clinge ditzelfde lot Zegereeks van To vaal voorbij GOES - Tovaal is er donderdag op eigen veld niet in geslaagd de zegereeks tegen buitenlandse tegenstanders voort te zetten. Na vijf achtereenvolgende over winningen, waaronder toer nooiwinst in de Wakke-Memo- rial, verloor Tovaal met 0-13 van de Ierse ploeg Clondalkin. Bij rust keken de Goesenaren al tegen 0-7-achterstand aan. In de eerste helft waren beide par tijen nog aan elkaar gewaagd en kreeg de thuisploeg via Patrick de Ruiter en Kees Noordhoek goede kansen om de score te openen, maar vlak voor rust openden de Ieren de score. Na de pauze bleef Clondalkin domine ren in de voorwaartsen Tovaal kreeg geen enkele moge lijkheid de driekwarten in stel ling te brengen. Via twee penal tykicks liepen de Ieren uit naar de 0-13-zege. wacht, wordt pas aanstaande zondag beslist. De Zeeuws-Vla mingen gaan dan op bezoek bij MOC'17 terwijl concurrent Luctor'88, dat een punt meer heeft vergaard, het thuis op neemt tegen IJzendijke. Clinge-IIoofdplaat 2-2 (0-0): In de beginfase hadden de gasten een licht veldoverwicht, maar in het verdere verloop van de eer ste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Na de rust kwam Clinge sterk uit de kleed kamer vandaan, hetgeen leidde tot een 2-0-voorsprong door twee treffers van Peter Drumont in de 65e en 70e minuut. Hoofd plaat knokte zich echter terug en nadat Rudie Thomaes in de 75e minuut de aansluitingstref fer had verzorgd, scoorde de zelfde speler kort voor tijd de gelijkmaker. FC Bergen-Hansweertse Boys 3-2 (2-0): Voor rust waren de beste kansen voor de thuis ploeg. Dit leidde halverwege tot een 2-0-voorsprong door tref fers van Rob Stoffels en Richard van de Einde. In de tweede helft golfde het spel meer op en neer. Kort nadat Rob Stoffels zijn tweede doelpunt had aangete kend, scoorde Ron Krijger te gen. Tien minuten voor het ein de bepaalde Jim Aschman de eindstand op 3-2. Amemuiden-Middelburg (zo) 0-5: Een debacle leek zich voor Amemuiden af te tekenen toen het na twintig minuten al 0-4 stond voor Middelburg door goals van Lionel Lord en Evert Eikenhout (beiden tweemaal). Kort voor het einde kopte Jan de Rijke de eindstand naar 0-5. van onze sportredactie voorsprong de wedstrijd in han den. Concentratieverlies werd door de bezoekers echter afge straft met 9-8, waardoor de wedstrijd weer opnieuw kon be ginnen. De tweede helft was wel van een minder niveau, maar Ondo kon lang het initiatief houden en was bij 12-9 een heel eind op weg naar de overwinning. In het laatste kwartier ging het fout. RWA zette de thuisverdediging steeds meer onder druk, sloot bij 12-12 aan en ging meteen over zijn tegenstander heen: 13-15. Scores Ondo: Iwan de Pagter 6, Ar jen Hoefkens 5, Rhea van Schaik, Jo- landa Vogel, Edivin Coppoolse 1 SINT LAURENS - De korfbal lers van Ondo zijn er donderdag niet in geslaagd om de wedstrijd tegen RWA in winst om te zetten en daardoor in de derde klasse O de aansluiting te maken met de grote middenmoot. Kansen daarop heeft het achttal zeker gehad. Vooral de eerste helft was van een voortreffelijk niveau. Verdedigend slaagde Ondo erin om de lengte van de tegenstander te nivelleren, stond tot het drie minuten voor de rust ook aanvallend op scherp en had het team bij de 9-5 van onze sportredactie LILLE - De eerste confrontatie in de Festina-zaak tussen Da niel Baal, Roger Legeay en Jean-Marie Leblanc is donder dagochtend in Lille begonnen. Het drietal moet gezamenlijk verschijnen voor onderzoeks rechter Patrick Keil. De drie werden al eerder ver hoord door Keil. Keil stelde toen Baal en Leageay, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de Franse wielerbond, in staat van beschuldiging. Zij zouden renners ondermeer heb ben aangezet tot het gebruik van verboden middelen. Tour directeur Leblanc ging vrijuit. In het kader van het onderzoek volgt volgende week een con frontatie tussen renner Richard Virenque, ploegleider Bruno Roussel en verzorger Willy Voet. De soigneur was aanleiding tot de Festina-zaak. Hij werd vlak voor het begin van de Ronde van Frankrijk door Franse douane aangehouden met een auto vol dope. De advocaat van Willy Voet heeft donderdag de schriften van de voormalige Festina-ver- zorger overhandigd aan onder zoeksrechter Patrick Keil. Voet schreef hier op welke verboden middelen de renners van de ploeg kregen toegediend over de seizoenen 1991 tot 1997. Raadsman Bessis heeft aan Keil zes schriften gegeven. Volgens de advocaat zijn ze vooral be zwarend voor de renners Ri chard Virenque en Pascal Her- vé. „Het lijkt erop dat zij het meest gebruikt hebben", aldus Bessis. AFP Jalabert viert twee feestjes MOLESON-SUR-GRUYERES - Laurent Jalabert had donder dag twee feestjes te vieren. De Franse wielrenner won de twee de etappe in de Ronde van Ro- mandië. Hierdoor nam hij meteen de lei ding in het algemeen klasse ment over van de Italiaan Mis- saglaHij heeft nu vier seconden voorsprong op Missagla. Jala bert boekte in Romandië z'n ze vende zege van het seizoen.AFP door Peter van Kouteren AXEL - De Internationale Juni orendriedaagse krijgt dit jaar met een recordaantal deelne mers opnieuw een topbezetting. Nog nooit eerder in het bestaan van de wielerwedstrijd gingen vijfendertig ploegen van start. In een zeer sterk bezet deelne mersveld binden onder meer vijftien nationale selecties de strijd aan. De belangstelling voor de acht tiende editie van de Internatio nale Juniorendriedaagse was dit jaar zó groot, dat verschil lende nationale selecties moes ten worden teleurgesteld. Wel van de partij zijn de vijf beste renners van Duitsland, Portu gal, Letland, Ierland, Finland, Oekraïne, Noorwegen, Austra lië. Engeland, België, Moldavië, Zwitserland, Rusland, Luxem burg en de Raboploeg van Ne derland. Bobbie Traksel is de kopman van de Nederlandse ploeg, die onder leiding staat van Frans Maassen. Voorzitter Ap den Doelder van de organiserende stichting: „Ik ben er bijzonder trots op dat al die jongens een enorme reis maken." Het deelnemersveld wordt ge completeerd door districtsploe- gen en clubteams. De Zeeuwse juniorenformatie bestaat uit Rein-Jan Elenbaas. Dannv Langenberg, Joris den Dekker, Bernard Hering en Diederik Veerman. De wedstrijd is voor de zevende keer in successie opgenomen in het wereldbekerklassement. De stichting Internationale Junio rendriedaagse zag haar voorstel aan de UCI (de internationale wielerunie) om de aanvoerder van dit klassement in een lei derstrui te laten rijden nog niet gehonoreerd. Den Doelder: ,Maar de UCl vond het een goed idee. Er is een goede kans dat er in het^aar 2000 een wereldbe kertrui wordt ingevoerd." In de Internationale Junioren driedaagse wordt om zeven in dividuele klassementen gestre den. Gisteravond werd in Axel een contract getekend met ZLM Verzekeringen. Dit Zeeuwse as- surantiebedrijf tekent dit jaar voor de blauwe trui van het combinatieklassement Dimitri Mbuyu (links) van Hoek gaat het duel aan met een speler van IJzendijke. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25