Parkeren op 5 mei niet gratis PZC Start project pendelbus in Goes onzeker INCASSO Nieuwe radarkasten op N59 DA-XIN zeeland 18 Bevrijdingsdag volgens gemeente Middelburg geen feestdag annuleren Doorrij der aangehouden FAMILIEBERICHTEN PROBLEMEN? van der wijst advocaten FIETSEN IN DE NATUUR PR FIL- <e> HYUnDHI GOEDHART vrijdag 7 mei 1999 door Guido van der Heijden MIDDELBURG - Wie op bevrij dingsdag in Middelburg de auto parkeerde in de veronderstel ling dat vanwege de feestdag het parkeren vrij was. kon een parkeerbon verwachten. Mid delburgse parkeerwachters werkten tot verbazing van som migen gewoon door. Op bijna iedere parkeermeter zit een metalen plaatje met daarop een kort overzicht wan neer er wel, en wanneer er niet betaald moet worden. Op zon en feestdagen is parkeren vrij, weet bijna iedere automobilist. Vijf mei is een feestdag dus op bevrijdingsdag is parkeren - heel toepasselijk - ook vrij. Dat dacht C. van der Horst uit Ritthem ook. Hi] parkeerde in de Middelburgse Zusterstraat, stopte geen geld in de automaat en ging de stad in. Bij terugkeer bleek hi] een bon te hebben. Een boete van 66,75. Werkdag ..Het is geen feestdag", zegt F. M. Polderman. Als hoofd Dienst Eigendombeheer is hij verantwoordelijk voor de Mid delburgse Dienst Parkeerbe heer. „Indertijd is door de over heid besloten dat 5 mei om de vijf jaar een officiële feestdag is. Dan zijn de winkels en de be drijven dicht. Dat was nu niet het geval. De winkels waren ge woon open, de meeste bedrijven werkten gewoon door; een ge wone werkdag dus." Van der Horst was volgens hem niet de enige die verbaasd was. Polderman: ,,Er zijn hier wel wat vragen en opmerkingen over geweest, ja." Voor de gemeente Vlissingen is de vijfde mei ook maar ééns in de vijf jaar een officiële nationa le feestdag. Maar om verwar ring te voorkomen is het parke ren in deze stad wel gratis. W. Alewijnse is chef van de Vlis- singse parkeerpolitie. „Zeker gezien de tekst op de meters is het verwarrend. Wij willen mis verstanden voorkomen, vrij parkeren dus. „Wij treden daar niet in", zegt H. Goulooze, wóordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). „Veel te tric ky, dat vechten ze daar maar uit"Goulooze denkt dat het een kwestie van interpretatiever schil is. „Officieel heeft de ge meente Middelburg gelijk, een keer in de vijf jaar hebben de mensen een vrije dag en dan is het een officiële feestdag." Interpretatieverschil Een interpretatieverschil, zo noemt een zegsman van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) het. „Eén keer in de vijf jaar doet de regering een oproep aan de CAO-partners om op vijf mei de werknemers een vrije dag te geven. Dan zijn ook de winkels dichtMaar dat 5 mei ieder jaar een hele echte nationale feest dag is, is voor de zegsman even eens duidelijk. „Vijf mei is een nationale feestdag, punt." Dat is ook te lezen in het ko ninklijk besluit van 24 septem ber 1990. Wij Beatrix, bij de Gratie Gods, Koningin der Ne derlanden, Prinses van Oranje- Nassau, enz, enz, enz, ...Over wegende dat 5 mei zodanig is verankerd in de samenleving dat een besluit tot aanwijzing van die dag als nationale feest dag is gerechtvaardigd De handtekening Beatrix en van premier Ruud Lubbers staan onder het besluitHet lijkt een duidelijke zaak. Middel burg noemt een dag echter pas een feestdag wanneer de men sen een vrije dag hebben. De ambtenaren van die gemeente hadden die dag ook vrijDe par keerwachters in Middelburg waren die dag bijna als enigen nog als gemeente-ambtenaar aan de slag. „Ik ga in ieder geval niet beta len", weet Van der Horst. „Hier in de Vrouwenagenda, in het lijstje feestdagen: vijf mei. Als dat geen feestdag is: de bevrij ding van alle oorlogen, wat dan wel? Vorig jaar hoefde ik ook niet te betalen. Was het toen dan wel een feestdag?" Parkeerverantwoordelijke Pol derman legt uit dat 5 mei '98 het parkeren niet vrij was, maar dat er niet gecontroleerd werd. Voor Van der Horst wordt het alleen maar onbegrijpelijker. Als bur ger zag hij vorig jaar niet het verschil tussen vrij parkeren en vrije parkeerwachter, het resul taat is hetzelfde: geen bon. „Het is een beleid van lik m'n strop das!" Ilco van de Linde was in 1990 werkzaam voor het Comité 4 en 5 mei. Ook hij kreeg op bevrij dingsdag in Amsterdam een parkeerbon en ook hij wees de gemeente op de onduidelijkheid die de tekst op de meters opriep. Hij hoefde na een brief naar burgemeester Van Tijn niet te betalen. „Aan de telefoon heb ben ze gezegd dat ze dan ook alle andere bonnen moesten ver scheuren. Ik heb de stad Am- stërdam veel geld gekost", lacht hij. MAXIMUM i'arkeertijd 4 UUR chipknip /chipper FL KSO PERüUR 9 SAUD° C11IPK*'1'C1,IPrEB p parKKR^ '!ëTvU wokns s„aG andaG t: cd fc, a lio I 1 K c ,.09.0"1 VLISSINGEN - Een 21-jarige automobilist uit Aagtekerke is woensdagavond in de Nieuw- straat in Vlissingen aangehou den omdat hij was doorgereden na een aanrijding en teveel ge dronken had. Surveillerende agenten waren door een 26-jarige Vlissingse aangesproken met de medede ling dat haar auto was aangere den en dat de dader er vandoor gegaan was. Haar auto stond toen geparkeerd in de Wilhelmi- nastraat. De vrouw gaf een nauwkeurige beschrijving van de doorgereden auto. Kort daarna reed de bestuurder met die auto langs de agenten die hem een stopteken gaven. De man bleek onder invloed van al cohol te verkeren. Een blaastest toonde aan dat hij drie keer zo veel als toegestaan op had. De man uit Aagtekerke is met een dagvaarding heengezonden. door René Schrier GOES - De pendelbus die de ze zomer automobilisten van de Goese Zeelandhallen naar het centrum van de stad moet brengen zal waarschijnlijk dit jaar nog niet rijden. Het lukt de gemeente Goes niet om mensen vrij te maken om het project voor te bereiden. De pendelbus was een plan van de Ondernemers Organi satie Goes (OOG). Momen teel wordt nog wel bekeken of het Goese taxibedrijf Ci- tax een rol kan spelen in het plan, zodat het alsnog door kan gaan. De bedoeling was een oplos sing te bieden voor de parkeerproblemen in de bin nenstad. Daarbij zouden de auto's op een parkeerterrein buiten de stad geplaatst kun nen worden, bijvoorbeeld bij de Zeelandhallen, waarna de inzittenden met een gratis pendelbus naar de binnen stad worden gebracht. De dienst zou 1 juni moeten be ginnen. De bus moest op dinsdag en zaterdag en op donderdagavond gaan rij den. Den Bosch OOG-adviseurT. J. M. Visser vertelt desgevraagd dat de datum van 1 juni niet ge haald kan worden. Van de zijde van de OOG is wel ge probeerd het initiatief Van de grond te tillen. Zo is Visser naar Den Bosch geweest, waar een soortgelijke pen deldienst functioneert. Ver der zijn er besprekingen met de gemeente Goes geweest, maar die ziet geen kans op tijd gereed te zijn. In een toelichting geeft wet houder M. L. 't Hart aan dat er 'nogal veel op het bordje van de gemeente komt'. Op zich staat de gemeente posi tief tegenover de pendelbus, 't Hart wil dan ook zeker pro beren medewerking te verle nen zodat de bus volgend jaar kan ï'ijden. „Als je het wil dan moet het goed gebeu ren en een succes worden. Dat kan alleen bij een gede gen voorbereiding. En daar hebben we niet de gelegen heidvoor." Gesprekken Visser heeft de moed nog niet helemaal opgegeven en wijst op taxionderneming Citax. R. W. Zandee van dat bedrijf bevestigt dat nog geprobeerd wordt om inderdaad busjes tussen een parkeerterrein aan de rand van de stad en het centrum te laten rijden. Daarover worden momen teel gesprekken gevoerd. Zo is nog niet helemaal duide lijk waar de auto's gepar keerd moeten worden. Zan dee is van mening dat als het plan doorgaat het op korte termijn moet gebeuren. In ie der geval voor de zomer. Hij denkt zelf aan medio juni. Zoals de zaak er nu voorstaat gaat de bus op dinsdag en za terdag rijden en mocht daar behoefte aan zijn ook op don derdagavond. Dat laatste acht hij niet erg waarschijn lijk omdat het volgens de taxiondernemer wel meevalt met de parkeerproblemen op donderdagavond. Gratis Wat de kosten betreft moet er nog overleg gevoerd worden met de ondernemersorgani satie. De OOG wilde aanvan kelijk de passagiers gratis meenemen. Zandee denkt aan een geringe vergoeding voor een kaartje, waarmee tegelijk geparkeerd kan wor den en dat recht geeft op een plaats in de pendelbus. Vlissingen wilde verwarring voorkomen en rekende niets voor parkeren, maar de meter in Middelburg moest op 5 mei wél worden gevuld. foto Dirk-Jan Gjeltema Bij de verkeerslichteninstallatie bij Nieuwerkerk werd donderdag een nieuwe radarkast geïn stalleerd. Ter hoogte van Kapelle en Bruinisse staan ze al. foto Pieter Honhoff Door-rood-rijders gaan nu ook op de kiek door Piet Kleemans NIEUWERKERK - De N59 wordt in het kader van het project verkeershandhaving voorzien van nieuwe radarkasten. Op Schouwen-Dui- veland zijn de eerste al geplaatst. De nieuwe kasten zijn op fors uit de kluiten ge wassen palen geplaatst en torenen enkele me ters boven het wegdek uit. „Ze zijn een stuk duurder dan de huidige, maar veel beter mo- lest-bestendig", zegt T. van der Zeist van de dienstkring Noord- en Midden-Zeeland van Rij ks waterstaat Vandalisme De eerste radarkasten verschenen in 1996 op Schouwen-Duiveland. Deze pal boven het maaiveld gestationeerde kasten - zes in totaal - bleken echter niet bepaald vandalisme-be- stendig. Om de haverklap koelden boze auto mobilisten hun woede op de radarkasten. Sommige werden zelfs met sokkel en al uit de berm getrokken en in de sloot langs de weg ge deponeerd. een kostbare grap. Van der Zeist: „Ja, vooral in het begin waren vernielingen schering en inslag. In oktober 1997 werden de kasten vervangen door nieuwe die naar verluidt beter bestand zouden zijn tegen agressieve weggebruikers. Hoewel er inderdaad minder radarkasten ten prooi vielen aan gefrustreerde automobilisten, moeten deze kasten nu het veld ruimen ten gunste van de nieuwe. Een aantal ervan wordt geplaatst bij verkeerslichtinstallaties en daar mee kan niet alleen de snelheid van passerende weggebruikers worden gecontroleerd maar gaan tevens diegenen die een rood licht nege ren op de politiekiek. MIDDELBURG - Het onder zoek tegen de twee voornaamste verdachten, 32 en 38 jaar, in een omvangrijke bankfraudezaak is nog altijd niet afgerond. De strafzaak, waarbij bankinstel lingen in heel Nederland zijn betrokken, werd gisteren door de rechtbank in Middelburg te rugverwezen naar de rechter commissaris. Na een poging in juni om de ABN/AMRO in Zierikzee op te lichten, bleek dat er in georga niseerd verband op grote schaal bij verschillende banken in Ne- Onderzoek naar bankfraudezaak wordt voortgezet derland was gefraudeerd. De daders hengelden acceptgiro's en overschrijvingsformulieren uit de brievenbussen bij de ban ken. Met vervalste identiteits bewijzen probeerden ze via de gestolen papieren geld van de rekeninghouders over te laten maken op hun bankrekening. De 32-jarige verdachte uit Rot terdam bleek twaalf identitei ten te hebben aangenomen. Hij heeft gedeeltelijk bekend. De 38-jarige man, die in Torentijd vastzit, heeft voor soortgelijke delicten net een straf uitgeze ten. Justitie verwijt de twee lid te zijn van een criminele organi satie. Officier van justitie C. 01- denburger liet gisteren weten dat er 150 tot 200 strafbare fei ten zijn gepleegd. De rechtbank beslist vandaag (vrijdag) over een schorsings- verzoek van de raadslieden, die meenden dat hun cliënt-en te lang in voorarrest zitten. Stil ging je heen, lang heb je gewacht op 't laatst weinig gesproken maar wel veel gedacht. Je bent nu daar, waar je rusten mag. Bedroefd, maar dankbaar voor alle liefde en zorg waarmee hij ons omringde, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn dierbare levenspartner, onze lieve vader, opa en overgrootvader MARINUS CORNELIS MULDER in de leeftijd van 74 jaar. Goes: Thea de Beer Lewedorp: Ina Lockefeir-Mulder Lou Lockefeir Rens en Mandy, Robin, Lisa Jeroen en Floor 's-Heer Hendrikskinderen: Hans Mulder Ineke Mulder-de Baar t Lanny Bal Remco en Corinne Robin en Monique Stefan en Carolien Nisse: Jozien Slabbekoorn-Mulder Jaap Slabbekoorn Gerwen Janine en Jarno 4461 RB Goes, 6 mei 1999 Zorgcentrum Gasthuis, kamer 420 Kievitlaan 64 Zaterdag 8 mei is er van 19.00-19.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen in het mortuarium van Zorgcentrum Gasthuis. Een dienst van afscheid zal worden gehouden maandag 10 mei om 10.30 uur in de Aula van het Gasthuis, waarna omstreeks 11.30 uur de begrafe nis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Nieuwdorp. Na afloop van de begrafenis is er in het Gasthuis gelegenheid tot condoleren. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. OPA Rozen verwelken schepen vergaan maar de herinnering blijft altijd bestaan Gerwen Janine en Jarno Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van mijn lieve broer en onze zwager MARINUS CORNELIS MULDER Heinkenszand: C. M. Nijsse-Mulder W. Nijsse Nieuwdorp: C. Mulder-Wiskerke Lewedorp: W. Mulder-Nieuwenhuize Heinkenszand, 6 mei 1999 BEURSPLEIN 5 VLISSINGEN TEL. 0118-414766 CHINEES-INDISCH RESTAURANT Speciaal Moederdag lopend buffet 25,- p.p. Kinderen tot 12 jaar 12,50 Aanvang 17.00 uur Reserveren gewenst Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij gedurende ruim 9 jaar zijn werkzaam heden heeft verricht. Wij wensen zijn kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen veel sterkte toe. Directie en medewerkers directie Infrastructuur en Vervoer Middelburg. 6 mei 1999 Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer L. GEERTSE gepensioneerd tolgaarder/brugwachter bij de voormalige N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij Met waardering denken wij terug aan de wijze waarop hij zijn werkzaamheden heeft verricht. Onze deelneming gaat uit naar zijn kinderen en verdere familie. Gedeputeerde Staten van Zeeland Drs. W. T. van Gelder, voorzitter Mr. J. A. Lander, griffier Middelburg, 6 mei 1999 Bel onze incasso-afdeling 0118-414075 bellamypark 27, VLISSINGEN TEL: 0118-414910-FAX: 0118-413263 Een krachtige geest, altijd op weg het nieuwe te denken. Heden overleed, na een moeizaam laatste jaar, mijn zorgzame man, onze bijzondere vader, schoonvader en opa Drs. ARTHUR GUSTAAF ULYSSUS HILDEBRANDT in de leeftijd van bijna 90 jaar. Lieve pa, je niet-zijn is niet te geloven maar je leeft in ons voort. Aardenburg: J. F. Hildebrandt-Moret Westmalle (B.): Arthur Hildebrandt Marianne Wiesebron Den Haag: Vincent Hildebrandt Jacqueline Hildebrandt- van der Linden Alieke Leiden: Mireille Hildebrandt Maria Chantal 4527 CJ Aardenburg, 6 mei 1999 St. Bavostraat 4 De afscheidsbijeenkomst, waarna de crematie, zal plaatsvinden op maandag 10 mei om 14.00 uur in crematorium Terneuzen', Bellamystraat 28c te Ter- neuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. In plaats van bloemen wordt een bijdrage op prijs gesteld voor Artsen zonder Grenzen. Gazelle Giant Kenosha v.a. 429,- tot 2299,- 2v Nieuw ATB Race WAGEMAKERS DE FIETSSPECIALIST Noordweg 17 Oostkapelle Tel. 0118-581344 Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante DEBORA NEELTJE HAMELINK weduwe van Willem den Exter in de leeftijd van 94 jaar. Axel: Familie Hamelink Familie Den Exter Terneuzen, 6 mei 1999 Verpleeghuis 'Ter Schorre' Correspondentieadres: D. N. Ie Feber-Mangold, Westsingel 50. 4571 VG Axel. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 10 mei om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Her vormde Kerk. Kerkdreef, Axel, die aanvangt om 14.00 uur. (Parkeergelegenheid op het Kennedy- plein). Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in de kerk. Verdrietig, maar met dierbare herinneringen, ne men wij afscheid van onze lieve tante DÉ Dea le Feber Suus en Michiel - Denise en Ko, Louis Addy en Tonnie - Rutger, Diederik Ineke en Daan - Christel, Jean-Pierre Piet en Vivian - Lisa, Dennis, Laurens André en Ria - Pieter, Arjan, Fabian Johan en Noortje - Naomi Axel, 6 mei 1999 De nieuwe Lantra Wagon. Ongekend compleet. Nu vanaf 32.995,- Middelburg, Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118-636248

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18