Nieuwe massamoord in Kosovo Claus steelt show op Koninginnedag Spijkerbom in Britse homobar eist twee levens VACATURES VANAVOND TOT 22JI0UUR0KN! «fauteS»! 4 WEKEN VOOR 16,- M Serviërs sturen duizenden etnische Albanezen uit Prizren grens over Andreotti in de problemen Politie drijft vechtende jeugd uiteen Delta zoekt samenwerking 13 NAC laat dure punten liggen «JAj ik wil: Buocon r) dl&fAejeJi 17° 16° NO 3 Later meer zon Wisselend bewolkt, later vrij zonnig. Maxima rond 17 graden. Zwakke tot matige noordoostenwind. 242e jaargang no. 103 zaterdag 1 mei 1999 losse nummers 2,60 van onze redactie buitenland BELGRADO - De VN- vluchtelingenorganisatie Unhcr zegt nieuwe bewij zen te hebben voor een bloedbad in Kosovo. In tussen zwelt de stroom vluchtelingen weer aan. De organisatie zegt dat vluchte lingen uit verschillende delen van Kosovo afzonderlijk van el kaar vertellen over stapels li chamen in sloten en op weilan den bij Meja, in het zuidwesten van de provincie. Een groep Albanezen zag in de buurt van deze plaats een grote groep mannen, die door de politie werd bewaakt. Nadat zij Meja voorbij waren gereden, hoorden de vluchtelingen geweervuur, dat zeker tien a vijftien minuten aanhield. De Unhcr spreekt van een massale moordpartij en zegt de berichten niet in twijfel te trekken. Intussen is de stroom mensen die wel de grens met een van de Servische buurlanden heeft bereikt, opnieuw toegeno men. In Macedonië kwamen gis teren zesduizend etnische Alba nezen aan, aldus de Unhcr. De organisatie zegt dat de Macedo nische tentenkampen overvol zijn. Duizenden mensen leven in de open lucht. Ongeveer 15.000 Kosovaren staken gisteren de grens met Al banië over bij de plaatsen Kukës en Morina. Een groot deel van hen zou afkomstig zijn uit Priz ren, een stad die volgens de Un hcr de afgelopen dagen 'van straat tot straat' en 'van huis tot huis' door Serviërs werd 'gezui verd' van etnische Albanezen. Behalve de vaste inwoners her bergde Prizren ook een groot aantal vluchtelingen die uit an dere delen van Kosovo waren verjaagd. De alliantie ging gisteren door met aanvallen op Servische doelen. In Montenegro werden drie mensen in een café bij een NAVO-actie gedood. De burger slachtoffers die tot op heden aan Servische zijde vielen waren voor de Hoge Commissaris voor de mensenrechten van de Ver enigde Naties, Mary Robinson, aanleiding voor scherpe kritiek op de NAVO. Robinson zei dat etnische zuiveringen de bom bardementen rechtvaardigden, maar dat de NAVO zich niet bo ven de wet mag plaatsen. Gisteren werd verder duidelijk dat de NAVO een olie-embargo tegen klein-Joegoslavië niet kan afdwingen. Binnen het bondgenootschap bestaan on overbrugbare meningsverschil len over de juridische basis voor een blokkade van aanvoerrou- tes. RTR/DPA/GPD zie ook pagina 2 MIDDELBURG - De poli tie heeft gisterochtend om vijf uur de wapenstok ge bruikt om een groep vech tende jongeren in de bin nenstad van Middelburg uiteen te jagen. Er is niemand aangehou den. Agenten hielden de bewuste nacht toezicht op de horecasluitingstijden in de omgeving van het Plein 1940. Door nog on bekende oorzaak brak op eens een vechtpartij uit tussen ongeveer tien jon geren. Een aantal van hen was dronken. De agenten hebben de partijen ge scheiden met hulp van ge alarmeerde collega's. van onze redactie binnenland DEN IIAAG - Honderdduizen den mensen hebben op Konin ginnedag de vier grote steden bezocht. De koninklijke familie bracht de dag door in Houten, Utrecht en op paleis Soestdijk. Prins Claus stal in Houten de show door op de fiets te stappen en diverse mensen achterop te nemen. In Amsterdam was het met een half miljoen tot zevenhonderd duizend feestvierders veel drukker dan vorig jaar. Ook in Utrecht was veel volk op de been. Het aantal bezoekers aan Rotterdam en Den Haag viel in vergelijking tot vorig jaar een beetje tegen. Rotterdam vreesde vooraf voor een herhaling van de rellen van zondag. Uiteindelijk deden zich geen incidenten voor. Wel hield de politie overdag meer dan zes tig mensen aan. De meesten werden opgepakt omdat ze, on danks een verbod, alcohol bij zich hadden. De Keuringsdienst van Waren hoefde slechts één keer in te grijpen. In Amsterdam had een man op het Rembrandtplein rauw vlees ongekoeld opgesla gen. Bij vuurwerkshows in Wouw en Utrecht vielen gisteravond laat gewonden. In Utrecht schoten pijlen het publiek in. Twee men sen raakten gewond. Bij het incident in Wouw waren drie- tot vierhonderd mensen aanwezig. Daar raakten drie (Advertentie) VANDAAG IN DEZE KRANT!! (Advertentie) r 1 gé- 1 Mc 1Sfc- vxav iöMS,- Touwl 1 9303- HcUewUs 1 f. iXivoctaeei 5 Miele apparaten J woor maar 5000,- 'i. bij aankoop van een 1 complete keuken* J ALLEEN 1 BH DEZE WEEK 1 1 Inclusief certificaat voor j 5 jaar garantie Numansdorp: Industriestraat 2a, Openingstijden: Maandag van 13.00 - 18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 09.00 uur -18.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Advertentie) Maak plaats, roept Prins Claus, met een Houtense schone achterop. De prins dreigde een moment zijn evenwicht te verliezen. foto Raymond Rutting/ANP mensen gedeerd. Het is voor de politie in Wouw nog onduide lijk hoe het ongeluk kon gebeu ren. Kinderzang De koningin, prins Claus en hun zoons genoten in Houten onder meer van kinderzang en -spe len, muziek en dans- en skate- demonstraties. Ook prinses Margriet, Pieter van Vollenho ven en hun kinderen waren aan wezig. Prins Claus stapte in Houten op de fiets. Stropdas af, zingend hand in hand met prinses Mari- lène, kon hij niet stuk bij het pu bliek. Ook de rest van de ko ninklijke familie leek het zeer goed naar de zin te hebben. Premier Kok feliciteerde prin- (Advertentie) ses Juliana en Pieter van Vollen hoven met hun respectievelijk negentigste en zestigste ver- Hij liet die felicitatie wel ge paard gaan met een 'vurige wens' vóór vrede in Kosovo. Kok wenste Juliana en prins Bernhard nog vele jaren 'in de rust van paleis Soestdijk'. Een beetje Koninginnedag was het ook voor de Nederlandse mi litairen in Petrovica, de lucht machtbasis bij de Macedoni sche hoofdstad Skopje. Oranje, rood-wit-blauw, kaas, haring en andere Hollandse hapjes, smartlappen, nederlandstalige toppers en andere populaire klanken zorgden even voor ont spanning. „Meer dan welkom", vond het hoofd van de 'evacua tie-missie'. ANP/GPD zie ook pagina 13 en 15 Eijsink weet wat telt Morgen is de Konmar in Middelburg geopend van 12.00 - 17.00 uur! Middelburg: Pottenbakkerssingel. Aanklagers in Perugia hebben gisteren een levenslange gevan genisstraf geëist tegen Giulio Andreotti (80). Deze voormalige toppoliticus van de christen-de mocratische partij was tiental len jaren een van de meest pro minente bestuurders van Italië. Hij staat terecht omdat hij op dracht zou hebben ge geven voor de moord op een j ournalist Delta Nutsbedrijven knoopt betrekkingen aan met waterlei dingbedrijven in Tilburg en Rotterdam. De drie bedrijven in de Rijn-Schelde-Delta reageren met de samenwerking op de toegenomen concurrentie in de nutssector. Ze hopen hun positie te versterken en doelmatiger te kunnen werken. Claus dolt metPietervan Vollenhove. foto Marc van der Kort/GPD Koningin Beatrix zwaait naar de massaal toegestroomde Utrechters. foto Marcel Antonisse/ANP NAC heeft vrijdagavond in de uitwedstrijd tegen MW twee dure punten verloren. In blessuretijd kwam de Maastrichtse ploeg alsnog langszij waardoor de eindstand 3-3 werd. De Bredase ploeg, degradatiekandidaat nummer een in de KPN Telecompetitie, gaf tegen MW twee keer een voorsprong uit handen feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; radio en televisie: 7 en 9; zeeland: 13,14,15 en 17; sport: 19 en 21reportage: 23,24,25,27 en 29; vrije tijd: 35,36,37,39 en 41. van onze redactie buitenland LONDEN - Bij een bomaanslag in de Londense wijk Soho zijn gisteren volgens de politie zeker twee doden gevallen. De ont ploffing had plaats in een pub op de hoek van Old Compton Street en Dean Street. De ver antwoordelijkheid voor de aan slag werd opgeëist door de 'Wit te Wolven', een extreem rechtse groep die eerder dreigementen heeft geuit. Volgens ambulance-medewer kers raakten tachtig mensen ge wond door de explosie van de bom in de 'Admiral Duncan', een bar waar vrijwel uitsluitend homoseksuelen komen. Dertien van de gewonden zijn er slecht aan toe,. Een woordvoerder van de ho mo-gemeenschap in Londen zei dat er geen twijfel over bestond dat homoseksuelen het doelwit waren van de aanslag. Tiental len ambulances reden door de smalle, drukke straatjes van de uitgaanswijk naar de plaats van de ontploffing. Voorgevel De omgeving van de bar werd door de politie ontruimd. De ei genaar van een aangrenzende pub zei dat de voorgevel van de getroffen bar was opgeblazen. De afgelopen twee weken ont ploften in de Britse hoofdstad op twee verschillende locaties explosieven. Die waren net als1 in Soho gevuld met spijkers. De eerste ging op 17 april af in Brixton, een wijk waar veel al lochtonen wonen. Er vielen bij na veertig gewonden. Op 24 april volgde een tweede ont ploffing, nu op Brick Lane. Daar (Advertentie) wonen veel Bengalen. Beide aanslagen zijn eveneens opge ëist door rechts-extremisten. In verband met de aanslag in Brix ton werd enkele dagen geleden een man gearresteerd, die later op borgtocht werd vrijgelaten. Hij zal in mei worden voorgeleid aan de rechter. GPD/RTR/AP (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) een proefabonnement van 4 weken voor 16,-. een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische afschrijving a 34,25 O per kwartaal met automatische afschrijving a 96,50 Telefoon: De koningin komt er aan: kinderen rennen naar de naderende stoet. foto Brand Overeem/GPD Baby-kinder- speciaalzaak IW Kerkplein 8 Yerseke ^0113-574210 Campingbeddeny Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: 0800-0231231 De PZC 713214 000019 Hl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 1