Restje hoop NAC krijgt knauw Geest Senna waart nog rond op Imola PZC Kastaneer op jacht naar wereldrecord sport 19 Hooligan bekent in proces rellen WK 'redanaars geven in blessuretijd overwinning tegen MVV uit handen ir Ramsey verleden Bartoli ontbreekt in wielerkoers Frankfurt Franse en Geijs favoriet in Ronde van Kwadendamme zaterdag 1 mei 1999 Zidane blijft bij Juventus PARIJS - De Franse stervoetballer Zinedine Zidane heeft vrijdag een einde gemaakt aan alle geruchten rond zijn per soon. „Ik ben bij Juventus en ik blijf bij Juventus", benadruk te hij in de Franse sportkrant l'Equipe. „Ik voel me nog steeds op mijn gemak bij deze club.Zidane reageerde op tal van pu blicaties deze week waarin zijn naam in verband werd ge bracht met Real Madrid. Hij zou betrokken worden bij een eventuele ruil met Clarence Seedorfdie bij Real Madrid op de wip zit.„Ik weet van niets", zei de voetballer van het jaar. „Ik bepaal zelf wat ik doe." Zidane gaf wel toe dat hij ooit nog eens in Spanje wil voetballen. AFP/ANP Barcelona lanceert eigen tv-kanaal BARCELONA - Met de ondertekening van een exclusiviteits- contract voor vier jaar heeft het bestuur van Barcelona vrij dag een eigen tv-kanaal gelanceerd. De nieuwe zender heet Canal Barga en kan alleen tegen betaling van abonnements geld worden bekeken. Het commerciële station begint met ingang van het nieuwe seizoen met de uitzendingen van wed strijden, trainingen en persconferenties van Barcelona. An dere topclubs in Europa, zoals Manchester United, Olympi- que Marseille en ook Real Madrid, beschikken al over een eigen tv-kanaal. AFP Atteveld tekent bij ADO Den Haag GRONINGEN - Raymond Atteveld speelt met ingang van het volgende seizoen bij ADO Den Haag. De centrale verdediger van FC Groningen is een contract voor drie jaar overeengeko men met zijn nieuwe club. Daarna wordt de 32-jarige speler opgenomen in de technische staf van ADO Den Haag. Het contract van Atteveld bij FC Groningen loopt dit seizoen af. Wegens ingrijpende bezuinigingen is ervoor hem geen plaats meer in het Oosterpark. Naast ADO Den Haag had ook Veen- dam grote interesse in de routinier. Atteveld speelde eerder voor Haarlem, Everton, West Ham, Waregem. Roda JC en Vi tesse. ANP Ook FC Den Bosch naar stadhuis DEN BOSCH - In navolging van landskampioen Feyenoord wil FC Den Bosch de titel in de eerste divisie ook op het eigen stadhuis vieren. Daartoe is zondag nog wel een zege op RBC in Roosendaal vereist. In dat geval start vanaf 16.45 uur op het bordes van het stadhuis een groot feest met optredens van di verse artiesten. Spelers, trainers en begeleiders worden rond 19.00 uur op het bordes verwacht.AIVP Ganga uit Olympisch Comité gezet BRAZZAVILLE - Jean-Claude Ganga is vrijdag uit het Olympisch Comité van Congo gezet. De voorzitter is opge volgd door Raymond Ibata, de vice-voorzitter. Ganga werd in maart geroyeerd als lid van het Internationaal Olympisch Co mité wegens bewezen omkooppraktijken rond de verkiezing van Salt Lake City als stad voor de Olympische Winterspelen 2002. Ganga was tien jaar voorzitter van het CNOC. Hij zat ook de gezamenlijke Afrikaanse NOC's voor. AFP Kafelnikov zegt af voor Hamburg HAMBURG - Jevgeni Kafelnikov tennist komende week niet in Hamburg tijdens het German Open. De 25-jarige Rus, eer ste op de wereldranglijst door blessureleed van de Amerikaan Pete Sampras, lijdt aan een virusinfectie. Deze week vloog hij in de eerste ronde uit het toernooi van Praag tegen de Austra liër Richard Fromberg. Ook de Spanjaard Alex Corretja heeft zich afgemeld voor de open tenniskampioenschappen van Duitsland. SID doorSven Remijnsen TERNEUZEN - Frensel Kas taneer verdedigt morgen (zon dag) zijn nationale titel op het NK bankdrukken in Nij megen. Daarnaast gaat de 27- jarige bank drukker uit Ter- neuzen op jacht naar het we reldrecord in de klasse tot 110 kilogram. „Als alles meezit, moet het kunnen lukken", al dus zijn trainer Johnny de Witte. Het wereldrecord staat op 262,5 kilogram. Vorig jaar ver overde de uit Curagao afkom stige Kastaneer de Nederland se titel met een geslaagde poging van 255 kilogram. „Frensel staat inmiddels op eenzame hoogte in Neder land", vindt Johnny de Witte. „Tijdens de training kwam hij pasgeleden al tot een gewicht van 260 kilogram. Het gaat dus weer heel goed." Behalve de titel in zijn eigen gewichtsklasse maakt Kasta neer ook kans op het overall kampioenschap. De Terneu- zense bankdrukker heeft zich, op grond van de tweede plaats die hij vorig jaar op het wereld kampioenschap behaalde, in middels al verzekerd van deel name aan zowel het EK als het WK. Kastaneer is niet de enige bankdrukker van de Terneu- zense sportschool Bodyline die meedoet aan het NK. Ook Or son Harms (in de klasse tot 110 kilogram), trainer Johnny de Witte (tot 100 kilogram), Arjo Rouw en Edwin de Smit (tot 90 kilogram) en John Pauwels (tot 75 kilogram) reizen af naar Nijmegen. ardigheden aller Van der Weert, amper ;e minuten in het veld, gaf C in de 71e minuut weer ip op lijfsbehoud. De huur- l van AZ profiteerde van een les slordigheden in de Lim- gse verdediging, waar eerst ssen mistrapte en vervol- is Volmer de bal te zacht te- kopte op Van Duijnhoven. der Weert was sneller dan van onze sportredactie ESSEN - Met de eerste bekente nis en de excuses van drie van de vier beklaagden is vrijdag in Es sen de rechtszaak tegen de Duit se hooligans begonnen, die bij het WK voetbal van vorig jaar in Lens een Franse agent bijna doodsloegen. Het viertal, variërend in leeftijd van 23 tot 31 jaar, wordt be- schuldigd van poging tot moord en/of ernstige geweldpleging. Zij riskeren levenslange gevan genisstraffen. De Franse gendarme Daniel Ni- vel werd op 21 juni 1998 na de wedstrijd Duitsland - Joegosla vië in de buurt van het stadion van Lens aangevallen en gemo lesteerd door een groep vanda len De 44-j arige vader van twee kinderen verkeerde na de brute aanslag zes weken in coma. Ni- vel liep blijvend hersenletsel op. Hij ondergaat nog steeds een re- validatietherapie. Hij is blind aan één oog en heeft moeite met praten en lopen. Hij kan zich van het incident niets herinne ren. De vier verdachten komen uit Gelsenkirchen (twee), Erkner (bij Berlijn) en Hamburg. Zo'n dertig getuigen uit Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië worden opgeroepen. Op 2 sep tember eindigt het proces. Het echtpaar Nivel fungeert bij de rechtszaak in Essen als tweede eiser. „Ik heb diepe spijt van wat in Lens gebeurd is en van de vrese lijke gevolgen voor de heer Nivel en zijn familie", zei de 28- jarige André Zawacki. Eén ver dachte, de 24-jarige Tobias Reifschlager, heeft inmiddels een officiële bekentenis afge legd. RTR/SID i onze sportredactie kASTRICHT - NAC's restje >p op verlenging van het ver- jf op het hoogste niveau kreeg jdagavond een zware knauw, hekkensluiter van de KPN ecompetitie verspeelde in de wedstrijd tegen MVV twee ;r een voorsprong en twee be- grijke punten. De thuisclub am in blessuretijd op 3-3. ,C had in Maastricht in de ste helft het betere van het 1. maar MVV nam na ruim i kwartier spelen de leiding, d-international De Jong nd volledig vrij om een voor van Perez in te tikken. De te- ivaller was voor NAC extra pvatie om nog meer gas te en. De gelijkmaker, in de 32e ïuut, was verdiend. Sjoekov fiteerde van een fraai passje i Versteeg. Dezelfde speler 1 vijf minuten later een goede is op de tweede Bredase tref- maar verzuimde die te be ten. rt na de rust was het wel 1-2. 'eladze was de maker, Gudelj voorbereider. Hij krulde de uit een vrije trap over de ur, MW-doelman Van ijnhoven reageerde laat en ?g de bal voor de voeten van 'eladze, die sneller was dan ssde. Een minuut later was alweer gelijk. Perez zorgde t een afstandsschot voor 2-2. de Maastrichtse doelman, 2-3. Het slotoffensief van MVV strandde op de massaal opge trokken verdediging van NAC. Doelman Karelse moest twee keer handelend optreden bij kopballen van Janssen. Joor- dens joeg de bal hoog over het NAC-doel nadat Karelse op de grond lag. De doelman kreeg ook nog assistentie op de lijn van Gudelj die de bal uit het doel kopte. Aan de andere kant was debutant Kasmi dichtbij de 2-4, Van Duijnhoven redde met een reflex. In plaats daarvan werd het drie seconden in bles suretijd 3-3. Nu kopte Janssen direct raak. MVV-NAC 3-3 (1-1). 15. De Jong 1- 0,31Sjoekov 1-1,48.Arveladze 1-2, 49. Perez 2-2, 71. Van der Weert 2-3, 90. Janssen 3-3. Scheidsrechter: Van Dijk. Gele kaart: Heubach, Perez (MW). Aantal toeschouwers: 6000. MVV: Van Duijnhoven; Vriesde, Janssen, Volmer, Heubach; Land zaat, De Jong, Joordens, Perez; Kortsjagin (76. Taiwo), Emerson. NAC: Karelse; Zwijnenberg, Bosz, Feskens, Broers; Stewart (77. Mili- dic), Versteeg, Hansen, Gudelj; Ar- veladze (69. Van der Weert), Sjoekov (84. Kasmi). ANP MVV'er Jeroen Heubach strijdt om de bal met de achter hem staande Rick Versteeg van NAC. foto ANP NDEN - Sir Alf Ramsey is op jarige leeftijd overleden. De d van de succesvolle voet- coach op woensdag is vrij- bekendgemaakt door zijn t> Ipswich Town. nsey speelde 31 interlands r het Engels voetbalelftal, was de Engelse bondscoach ;en 1963 en 1974 en hij leidde (eland in 1966 in eigen land r de enige wereldtitel door st in de finale met 4-2 op tsland. Een jaar later ver- koningin Elizabeth hem in adelstand. Met hem aan het speelde Engeland 113 in- ands, waarvan er 69 werden 'onnen en slechts zeventien ioren. In 1974 kreeg hij ont- uni 1998 werd Sir Alf Ram- getroffen door een beroerte voonde sindsdien in een ver- ;ghuis in de buurt van Ips- h. De Britse premier Tony ir zei vrijdag bij Ramsey's d: „Sir Alf Ramsey hielp En- ind aan het grootste succes de sportgeschiedenis. De svesting van de eindronde het wereldkampioenschap 006 zou een passend eerbe- zijn aan deze man". RTR an der Laan et geen heil nominatie N BOSCH - Harry van der n stelt geen prijs op de on- «cheiding 'beste voetballer de eerste divisie'. Dat heeft le spelersvakbond VVCS la- welen. 15-jarige spits van koploper Den Bosch was met Sander Gessel (FC Groningen) en tor Sikora (Go Ahead Eagles lomineerd. Bij het jaarlijkse tbalgala van de WCS op 24 kiezen alle profvoetballers teste collega in diverse cate- eën. geloof niet in individuele zen voor teamsporters, los het feit dat het toch maar els met peren vergelijken stelt Van der Laan. „Ik kan FC Den Bosch veel scoren, lat ik een fantastisch team nij heen heb staan. Als mijn 'ggenoten niet zo goed ;lden, zou ik er geen 28 in- eten." 993 en 1994 werd Van der n ook al genomineerd als e speler van de eerste divi- Toen speelde hij bij FC Den g en accepteerde hij de •dracht wel. „Maar nu ben at ouderen ga ik dieper over soort dingen nadenken", zei ANP Rund um den Henninger-Turm 1 mei 1999 206 km DUITSLAND iSBfSfS Feldberg BILLTAL (1/4/7) van onze sportredactie FRANKFURT - In Frankfurt wordt vandaag (zaterdag) de wielerwedstrijd Rund um den Henninger Turm gereden. De wedstrijd over 206 kilometer in en om Frankfurt geldt als de af sluiting van het klassieke voor seizoen. Rund um den Henninger Turm, die traditioneel op 1 mei plaats vindt, werd vorig jaar gewon nen door de Italiaan Fabio Bal- dato. Zijn landgenoot Michel Bartoli, de nummer een van de wereldranglijst die de Duitse klassieker in 1997 won, ver schijnt niet aan de start. Bartoli is geblesseerd. door Sven Remijnsen KWADENDAMME - De thuis- rijders Frangois Franse en Wilfred Geijs gaan morgen (zondag) als favoriet van start in de 46e Ronde van Kwadendam me. Bij de elite- en neo-ama- teurs, die tachtig kilometer moeten rijden, hebben zestig renners ingeschreven. De voornaamste concurrenten van het Middelkamp-tweetal komen uit Brabant. Wilfried Bastiaanse, Theo Akkermans, Peter Heeren en Henk van Hees komen in aanmerking voor de opvolging van Jurgen de Jong, die de Ronde van Kwadendam me vorig jaar won. Zeeuwse kanshebbers op de ze ge zijn, behalve Franse en Geijs, hun ploeggenoten Marcel Re- mijn. Dennis Mesu en Rob Koole. Ook Patrick van Passel en Johan van Schaik van wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen en Michel Rommers (Willebrord Wil Vooruit) gaan van start. Nieuwelingen Voorafgaand aan de wedstrijd van de amateurs rijden de nieu welingen een koers over veertig kilometer. De junioren moeten zestig kilometer afleggen. Voor de jeugd is er een dikkebanden- wedstrijd. Ralph Schaalje snelste sprinter OOSTERHOUT - Ralph Schaalje uit Axel heeft vrijdag een wielerwedstrijd voor de jeügd in Oosterhout gewonnen. Schaalje was in categorie 7 (voor renners van 14 jaar) te sterk voor Arjen Mosselman uit Kruiningen in de sprint van een acht man tellende kopgroep. In categorie 6 (13 jaar) werd Corné van Ast uit Rilland twee de. Niek Rentmeester uit Goes en Emiel Nijsse uit Hoedekens- kerke legden beslag op de ge deelde derde plaats. Dennis Martens uit Koewacht werd vierde, Dirk van Dam uit Goes zevende en Renske Doedee uit Kloosterzande achtste. In cate gorie 4 (11 jaar) werd Rik Lug- tenburg uit Goedereede zeven de. In categorie 2 (9 jaar) was er een achtste plaats voor Dimitri Mulder uit Kapelle. Jacob de Roo uit Biezelinge werd vierde in categorie 1 (8 jaar), Danian Pieters uit Heikant zevende. Formule 1-circus start Europese tournee op legendarisch circuit door André Hoogeboom IMOLA - Zaterdag 30 april 1994. Ayrton Senna kijkt naar de televisiebeelden die de do delijke crash van Roland Rat- zenberger keer op keer in beeld brengen. Hoofdschuddend, de blik naar binnen gekeerd, wendt de Braziliaan zich af. Hij weet het, de spelen moeten doorgaan, dus ook hij moet ra cen, morgen. Maar zin? Nee, dat heeft hij niet. Senna heeft een slecht gevoel over de nade rende wedstrijd op circuit Di- no e Enzo Ferrari. Hij belt nog met vriendin Adriana Galisteu en maakt haar deelgenoot van zijn twijfels. Een dag later ver ongelukt Ayrton Senna, 34 jaar jong. Omdat het precies vijf jaar ge leden gebeurde, is de herinne ring aan Ayrton Senna weer even springlevend. Imola dankt er een deel van zijn faam aan. Net als aan de Tamburel- lo-bocht, waar altijd verse bloemen liggen op het monu ment van de verongelukte ra ce-held. Maar die bocht is zijn tanden kwijt. De coureurs van 1999 hoeven geen angst meer te hebben voor deze snelle cur ve vlak na de start. Angst had Senna ook niet. Dat had de Braziliaan nooit. Misschien had hij zelfs te weinig respect voor die gemene knik in de baan, met een betonnen muur in plaats van een fikse grind bak als uitloopstrook. Tenslotte had de bocht een re putatie. Gerhard Berger, de Oostenrijkse Ferrari coureur liet er bijna het leven. Hij stap te wonder boven wonder onge deerd uit zijn bolide, die in lichterlaaie stond. Nelson Pi quet reed zich ook bijna te pletter in Imolaook in Tambu- rello. Piquet kwam er met een botbreuk van af en besloot ver volgens zijn loopbaan te beëin digen. Pittoresk stadje In 1994 werd het Enzo e Dino Ferrari circuit geheel gereno veerd. Het circuit, dat midden in het pittoreske stadje Imola ligt, ziet er uit als elke andere willekeurige baan in de we reld. Veilig en snel. Nu al zijn de tijden van de coureurs ver gelijkbaar met die van vijf jaar geleden, ondanks alle beper kende maatregelen. Alleen is de kans op dodelijke ongeluk ken aanzienlijk minder gewor den. De veiligheid in de auto en langs de baan is nu zo groot, Michael Schumacher, de Duitse Formule 1-coureur, wilde weinig kwijt over de wedstrijd op Imola. „Het is nog maar vrijdag en heel moeilijk om al een scherp beeld van de verhoudingen te schetsen." foto Alberto Pellaschiar dat de formule 1 bijna net zo gevaarlijk is als een potje dam men. Crashes zijn er nog genoeg, zo als ook vrijdag weer bleek. Tij dens de vrije trainingen zoch ten verschillende coureurs hun grenzen en dus de zandbak op, waaronder Michael Schuma cher. De Duitser kreeg een steentje in zijn remmen en kon de sessie niet voltooien. Zoals het hele Ferrari-team in de aanloop naar de wedstrijd op hetthuiscircuit met problemen kampte. Eddie Irvine parkeer de zijn wagen ook in de berm. Dat is geen goed begin van de Europese tournee voor de Itali aanse stal. Ferrari jaagt met de Schumacher al jaren op de we reldtitel, maar tot op heden vergeefs. „Er is", zei Schuma cher, „geen reden voor paniek. We staan er nu al beter voor dan vorig jaar. Ik denk dat de strijd tussen mij en Mika (Hak- kinen) zal gaan, misschien dat Coulthard er nog tussenkomt. Maar tussen ons zal het uitein delijk gaan", daarmee de an dere teams zoals Jordan en Williams uitsluitend. Toch was de start van het nieu we seizoen weinig bemoedi gend. Irvine won weliswaar in Australië, maar Irvine is geen kandidaat voor de wereldtitel. Michael Schumacher is de nummer een bij Ferrari en liet dat onlangs tijdens testsessies op Maranello nog weten, in niet mis te verstane bewoor dingen. Schumacher werd in Brazilië tweede, kansloos, achter winnaar Hakkinen. Details Ferrari komt nog altijd snel heid te kort ten opzichte van McLaren en heeft tussentijds nog geen vooruitgang geboekt. Intussen zoekt de Italiaanse stal het vooral in de details, zoals het monteren van een nieuwe voorvleugel. „De ont wikkelingen gaan snel in deze wereld. Je moet altijd zoeken naar verbetering, en zelfs dan loop je niet in op de concurren tie, omdat die ook niet stil staat". verwoordde Schuma cher vrijdag de vicieuze cirkel waar een Formule 1-team in vastzit. Ferrari heeft de laatste tien jaar niet meer gewonnen op Imola en dat ervaart de ambiti euze stal als een schandvlek. Daarom was de sfeer vrijdag gespannen, hielden Schuma cher en consorten zich op de vlakte over de kansen dit weekeinde. „Het is nog maar vrijdag en heel moeilijk om al een scherp beeld van de ver houdingen te schetsen." Vorig jaar was David Coul thard de beste, met de McLa ren en ook vrijdag toonden de McLarens zich weer als een vis in het water op het Italiaanse circuit. In beide sessies ston den ze bovenaan. Met de eerste overwinning van Hakkinen op zak lijkt McLaren het lek bo ven te hebben, al blijft de be trouwbaarheid nog steeds een kritiek punt. Overigens staat ook Senna op de erelijst van Imola. Hij won in 1991 en 1989. Hij reed niet alleen in een Fer rari, maar in een McLaren Honda. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19