Bewoners tegen sloop Triniteit Oostburg mag illegale mestzakken opruimen Sas van Gent verandert tijden openluchtbad Axel laat bieb-project nog niet helemaal los Rechter effent weg niet voor k.i.-station paardenfokker Sluis Festival Cultureel Gekleurd Waterschap pioniert met rotonde zeeland vrijdag 30 april 1999 z 20 Waterschap drie topmerken onder één dak Afbraakplan zet kwaad bloed door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - De ge meente Sas van Gent blijft bij de aanpassing van de ope ningstijden van het gemeen telijke openluchtzwembad. Ouderen die gewend waren 's morgens om tien uur een aan tal baantjes te trekken, moe ten dat voortaan een uurtje later doen, Het compromis voorstel van Gemeentebe langen Groot Sas om een half uur vroeger open te gaan, haalde het niet. Daarmee was ook de motie van de PvdA om de hele wijziging ongedaan te maken, van de baan. De openingstijden maakten donderdagavond in de ge meenteraad van Sas van Gent vele tongen los. De vrees bestond dat de ouderen het zwembad de rug toeke ren. Toch toonde de coalitie begrip voor het standpunt van wethouder E. Spuesens dat het vanuit financieel en organisatorisch oogpunt wenselijk is de tijden aan te passen. De meeste fracties denken overigens dat de mensen flexibel genoeg zijn om op een ander tijdstip te gaan zwemmen. Lijnen Het college wil als tegemoet koming in het bad lijnen uit zetten om de spelende kinde ren van de 'baantjestrekkers' te scheiden. Het argument van F van Hulle (GGS) dat zwemvereniging De Bruinvis 's avonds niet op t ij d met haar training kan beginnen als er nog mensen in het bad liggen, verwierp Spuesens. Het bad was tot nog toe steeds tot half acht open. terwijl de trainin gen op datzelfde tijdstip be gonnen. „En dat heeft nooit tot klachten geleid." Het collegevoorstel werd on der de toezegging dat er vol gend seizoen geëvalueerd wordt, uiteindelijk met een nipte meerderheid aangeno men. Na een arbeidzaam leven en voor al het goede dat hij ons heeft gegeven, geven wij U kennis, dat na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa en schoorfzoon IOSEPHUS PETRUS FRANCISCUS PIETERS (loos) echtgenoot van Flory Annie Meuleman in de leeftijd van 65 jaar. Philippine: F. Pieters-Meuleman Sas van Gent: Annie en Frank Bert Lieke Terneuzen: Sonja en Rudie Cindy Jeroen Philippine: Tony en Ann Sas van Gent: Oma Meuleman-Vermeulen Familie Pieters Familie Meuleman 29 april 1999. Oude Kerkstraat 34 4553 AS Philippine De Plechtige uitvaartdienst, waartoe U wordt uit genodigd. zal plaatshebben op dinsdag 4 mei om 10.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Philippine. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.K. begraaf plaats te Sluiskil. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Er is gelegenheid de familie te condoleren na af loop van de begrafenis op de R.K. begraafplaats te Sluiskil. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. ■I STICHTING V THUISZORG Koninginnedag (30 april) en Bevrijdingsdag (5 mei) zijn ook voor de medewerkers van Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen feestdagen. Dit betekent dat op Vrijdag 30 april en woensdag 5 mei geen spreekuren worden gehouden in de wijkgebouwen in Zeeuws-Vlaanderen. Wij verzoeken u vriendelijk hiermee rekening te hou den. Directie Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen SLUTING LAGEWEG - AXEL OP 1 MEI 1999 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen maakt - mede namens Staatsbosbeheer - bekend, dat een gedeelte van de Lageweg te Axel, te weten het gedeelte tussen de brug nabij de rotonde en de bocht (nabi| de Annahoeve) in de richting van de Tractaatweg, op zaterdag 1 mei 1999 tijdelijk zal wor den gesloten voor alle verkeer (met uitzondering van bestemmingsverkeer) in beide richtingen. Het gedeelte Laaeweg wordt afgesloten ter voorkoming van verkeersproblemen in verband met een motorcross evenement op de crossbaan te Axel. De afsluiting zal ter plaatse worden aangeduid door plaatsing van de daarvoor gebruikelijke verkeerstekens. Terneuzen, 30 april 1999. Het dagelijks bestuur voornoemd drs. H. Eversdijk, dijkgraaf a.i. mr. J Y Dekker, secretaris Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Tijdelijk bezoekadres: Korte Kerkstraat 19, Terneuzen Telefoon 0115 - 641000, Fax 0115 - 641200 door René Hoonhorst AXEL - Wethouder J. van Scha- ik krijgt van de Axelse gemeen teraad een maand de tijd om collega's in Hulst, Stekene, Sint-Gillis-Waas en Beveren uit te leggen waarom Axel een sa menwerkingsproject voor in tergemeentelijk bibliotheek- verkeer niet ziet zitten. De wethouder moet daarbij ge lijk op een rijtje zetten wat de voordelen van het bestaande overlegorgaan zijn. Mochten er weinig of geen voordelen te vin den zijn, wat veel raadsleden verwachten, dan dient Van Schaik zijn collega-bestuurders er op voor te bereiden dat Axel graag uit het bestaande samen werkingsverband stapt. Verschillende raadsleden, PvdA-fractievoorzitter M. van Oyen voorop, lieten donderdag tijdens de raadsvergadering nog eens weten dat ze de voorgestel de internet-samenwerking tus sen de uitleencentra van de vijf (Zeeuws-)Vlaamse gemeenten 'baarlijke nonsens' vinden. Onbeleefd Aan de andere kant gaf eenieder WD'er P Apers gelijk, dat het niet netjes en onbeleefd is als Axel zijn partners niet eerst laat weten waarom de gemeente wil stoppen met het eerste samen werkingsproject waarover overeenstemming is bereikt. Vooral omdat de weigering van Axel betekent dat de partners ook niet in aanmerking komen voor Europese subsidie. Wat sociaal-democraat Van Oy en betreft mag de wethouder de deelname aan het grensover schrijdende samenwerkings verband direct opzeggen. De meeste andere partijen ging dat te ver. Alle raadsfracties gingen er uiteindelijk mee akkoord dat het voorstel een maand wordt aangehouden. Het lij kt onwaar schijnlijk dat het bibliotheek- voorstel eind volgende maand wel op een meerderheid mag re kenen, maar over voortzetting van deelname aan het overleg orgaan willen de meeste partij en - nadat zij 'aanvullende in formatie' hebben gekregen - graag nog eens nadenken. Slagwerkers in Porgy Bess TERNEUZEN - De jeugd- slagwerkgroepen Harmo nie de Vliegende Hollander en de jeugd- slagwerkgroep van de Stichting Toonbeeld ver zorgen norgen (zaterdag) gezamenlijk een optreden in Porgy Bess. Dezlefde middag houdt het jazz-ensemble van Toonbeeld een play-in. Hierbij kunnen de beoefe naars van elk instrument meespelen, zij het dat eni ge basisvaardigheden vereist zijn. Het evene ment begint om 13.30 uur. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft na anderhalf jaar een overwinning behaald in de strijd tegen de illegale prak tijken van varkenshouder Van Sleuwen in Oostburg. De ge meente mag de zonder vergun ning gebouwde mestzakken bij de bedrijven aan de Coxijde- weg, Sophiaweg en Maagden bergweg op kosten van de var kenshouder laten verwijderen. De rechtbank in Middelburg stelde de gemeente donderdag in het gelijk. Oostburg heeft de varkenshouder terecht be stuursdwang opgelegd. Het protest van Van Sleuwens raadsman J. van Groningen is daarmee ongegrond verklaard. De mestzakken waren strijdig met het bestemmingsplan. Van Groningen oordeelde dat de drie mestzakken - twee van vierduizend kuub en één van tweeduizend kuub - niet be schouwd mogen worden als bouwwerken en dus niet strijdig door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Paardenfokker W. de Dalie uit Sluis heeft voor lopig nog geen houvast om een paardenfokkerij met k.i.-sta tion te beginnen aan de Heren weg in Cadzand. De arrondisse mentsrechtbank in Middelburg wees donderdag het verzoek van advocaat D. Oosterbaan om een voorlopige voorziening af. De gemeente Oostburg hoeft de ondernemer geen bouwvergun ning te verlenen. Oosterbaan had het verzoek in gediend, vooruitlopend op de beroepsprocedure bij de ge meente Oostburg. Op 19 mei mag de aanvrager zijn zegje doen in een hoorzitting voor de commissie bezwaar- en beroep schriften. De raadsman vocht de beslissing van de gemeente om De Dalie geen bouwvergun ning te geven, aan omdat hij vond dat bij de familie valse verwachtingen zijn gewekt. De Dalie is volgens hem jaren aan het lijntje gehouden. Oosterbaan had met de gang naar de rechter verwacht dat de gemeente opdracht zou krijgen om de vergunningaanvraag nogmaals te bekijken. Hij put moed uit de nog ontbrekende motivering van de beslissing van de rechter en hoopt dat hier in aan de gemeente de eis wordt gesteld, een aanvullend onder zoek uit te voeren naar de haal baarheid van een k.i.-station in Cadzand. De gemeente heeft de aanvraag vorig jaar afgewezen, omdat het bouwplan strijdig was met het bestemmingsplan. Bovendien kon volgens haar niet worden bewezen dat het om een vol waardig bedrijf ging, waar een hoofdinkomen uit te halen viel. Zij had daarnaast sterke twij fels over de beschikbaarheid van een erkende dekhengst. kunnen zijn met het bestem mingsplan. Mestopslag hoort volgens hem bij een goede be drijfsvoering. Hij beschuldigde de gemeente van tweeslachtig optreden, omdat de gemeente eerder nog toestemming gaf de mestopslag met duizend kuub uit te breiden. De rechter verwees met zijn uit spraak, deze argumenten naar het land der fabelen. De motive ring van zijn beslissing was donderdag nog niet bij de ge meente binnen. Burgemeester en wethouders wachten deze ar gumenten af, voordat zij in actie komen. Het valt te verwachten dat vervolgens ook de afloop van de rest van de procedure wordt afgewacht, denkt woord voerster A de Vin van de ge meente. De varkenshouder heeft immers nog een mogelijk heid om tegen de uitspraak in beroep te gaan bij de Raad van State. Deze beroepsprocedure kan nog wel enkele maanden duren. Onderzoek naar gevolgen van Scheldetunnel TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen heeft toe stemming gegeven voor het laten uitvoeren van een onder zoek naar de sociaal-maat schappelijke gevolgen van de aanleg van de Westerschelde- tunnel. Het onderzoek wordt uitge voerd door de Universiteit van Gent in samenwerking met het Nederlands Economisch Insti tuut (NEI)De laatste verzamel de al eerder informatie over het onderwerp. Het nieuwe onder zoek kost ruim 2,7 ton. Een keuken inrichten is een kwestie van persoonlijk inzicht en voorkeur. De standaard keuken bestaat al lang niet meer. De een kiest voor een keuken met professionele uitstraling, de ander geeft de voorkeur aan een meer traditionele vormgeving. Bij Raab Karcher Bouwstoffen vindt u de allerlaatste keukenontwerpen van drie topmerken in één showroom sa mengebracht. Ook op het gebied van keukenapparatuur is het aanbod nog nooit zo breed geweest. Onze medewerkers voelen zicht als een vis in het water als het over keu kens gaat. Komt u zich daarom ge rust eens vrijblijvend oriënteren en van gedachten wisselen. door Pascalle Capetti OOSTBURG - Zaterdag heeft in en om het Ledel- theater in Oostburg het tiende Festival Cultureel Gekleurd plaats. Het tienjarig bestaan van het multiculturele festival wordt gevierd met diverse activiteiten voor kinderen en een gezellig avond programma met buffet, theater en muziekoptre- dens. Tussen 14.00 en 16.30 uur kunnen kinderen gratis muziekinstrumenten, speelgoed en kijkdozen maken en een ritje rijden op kamelen. Daarnaast zijn er kinderspelletjes en een knutselkraam. Be zoekers mogen allerlei multiculturele hapjes en drankjes proeven. Natuurlijk is er ook live-mu- ziek en bestaat de mogelijkheid om zelf muziek te maken. Vanaf 18.30 uur kan iedereen, na telefonische re servering, genieten van een buffet met - opnieuw - multiculturele gerechten. Anderhalf uur later gaat het doek op voor theatergroep Delta en enke le Zeeuwse jongeren die de theaterproductie R-U- Ready presenteren. Dit is een voorstelling met een disco als decor. Om 21.30 uur wordt het festival afgesloten met een optreden van een Ghanese band. louwerse de priester heet voortaan Middelburg: Waldammeweg 2. 4338 PJ Middelburg, tel. 0118-625055, fax 0118-625153 Terneuzen: Hughersluys 22, 4536 HM Terneuzen, lel. 0115-697051. fax 0115 630273. door Joost Bosman TERNEUZEN - Een groep be woners van de Terneuzense wijk Triniteit heeft donderdagavond vlak voor het begin van de ge meenteraadsvergadering een kleine zeventig handtekeningen aangeboden aan burgemeester R. Barbé. Daarmee wilden ze kenbaar maken dat ze tegen de sloop van de woningen aan de Lindenlaan. Kastanjelaan en Axelsestraat zijn. Ook vinden ze dat ze niet genoeg gekend zijn in de plannen die het stedebouw kundig bureau Compositie 5 heeft met de wijk. Pas tijdens de presentatie daar van op 6 april bleek dat er meer woningen tegen de grond moe ten dan de aanvankelijk geplan de zeven flats. „Voordat de plannen werden gepresenteerd, had de gemeente ons moeten aanschrijven om ons van de sloopplannen op de hoogte te brengen." Omdat hun behuizing in eerste instantie buiten de ge varenzone lag, waren veel be woners van de Lindenlaan en de Axelsestraat niet komen opda gen tijdens de planpresentatie. „Nu moesten we via de krant vernemen, dat ook onze wonin gen worden gesloopt", zo klaag den ze gisteravond. De bewoners vinden hun huizen nog veel te goed voor de sloop. Ze vroegen Barbé de lijst met handtekeningen mee te sturen met de subsidieaanvraag die de gemeente voor de renovatie van de bomenbuurt zal indienden bij het Rijk. Die aanvraag moet voor 10 mei binnen zijn. Barbé beloofde dat er nog een in spraakronde zal volgen, indien de bewoners zich werkelijk bui tenspel gezet voelen. Gisteravond bleek ook dat het Bewonersplatform Triniteit af- gelopen dinsdag een bijeen komst heeft gehouden in de St. Willibrordschool om de vragen van de bewoners te inventarise ren. Volgens platform-voorzit ter N. Florusse, hadden de gemeente en de Woningbouw vereniging aanvankelijk toege zegd een dergelijke bijeenkomst te willen bijwonen. Maar vol gens Florusse hebben beide op het laatste moment afgezegd. Geïrriteerd Wethouder K. van der Hoofd (volkshuisvesting) nuanceerde die lezing gisteravond, door te zeggen dat de gemeente en de woningbouwvereniging welis waar wilden deelnemen aan een extra informatieavond, maar dat het nog te vroeg was om dat in dit stadium al te doen. „We hadden de bewoners in kwestie gewoon nog niets te melden", al dus Van der Hoofd, die zich geïr riteerd toonde over het feit dat de bijeenkomst afgelopen dins dag toch was doorgegaan. Ook waarschuwde hij ervoor dat de bewonersactie de subsidie voor de renovering van Triniteit in de weg kan staan ..Aan zo'n subsidie-aanvraag is de eis verbonden, dat er draag vlak moet zijn voor de plannen. In Triniteit moeten we hoe dan ook slopen. En als dan het huidi ge plan niet kan doorgaan we gens gebrek aan rijksgelden, krijgen we gewoon kaalslag in de wijk." De combine probeert de verschillende afmetingen van de 'rotonde' i i de praktijk uit. foto Willem Mieras door Esme Soesman SCHERPENISSE - Ter voorbe reiding op de twee rotondes die nog dit jaar worden aangelegd aan de Bram Groenewegeweg tussen Poortvliet en Sint-Anna- land is er donderdag proefgere- den met een combine met maaibord op een nagemaakte rotonde op het veilingterrein in Scherpenisse. Een kostbaar onderzoek, vol gens gezworene A W. van de Hoef van waterschap Zeeuwse Eilanden, dat voor het eerst in Nederland op deze schaal is ge houden. Om de verkeersveilig heid in Zeeland, die nogal te wensen .overlaat, te vergroten wil het waterschap een groot aantal maatregelen doorvoeren. „De Bram Groenewegeweg wordt als een van de eerste aan gepakt. Vorig jaar vond er nog een dodelijk ongeval plaats", vertelt de gezworene. Op diver se kruisingen moeten rotondes worden aangelegd. Maar die moeten wel goed oversteekbaar zijn voor landbouwvoertuigen. Met de aanleg gaat in totaal zo'n half miljoen gulden gemoeid. Op het veilingterrein was met pylonen een proefcirkel uitge zet Aan A M. Wielaard van het gelijknamige loonbedrijf uit Sint-Maartensdijk de taak als bestuurder de aanwijzingen van de medewerkers van de proef nemende Grontmij op te vol- gen.Stapsgewijs is geprobeerd een zo compact mogelijke ro tonde te maken. De uitkomsten van de proef worden verwerkt in een nieuw ontwerp, dat binnen een maand aan het schap wordt gepresenteerd. Radio 10 Gold is hét radiostation voor jongeren van 0 tot 100. Wat je ook doet en wie of waar je ook bent_ Radio 10 Gold zorgt dat je humeur niet meer stuk kan. Nergens anders hoor je zoveel hits uit de 60's, 70's, 80's en 90's bij elkaar! Wedden dat ook jij je draai vindt bij Radio 10 Gold!? Zet je oren op scherp en stem meteen op ons af: In Noord- en Midden Nedertand via de ether op 103 FM In Rotterdam en Haarlem op 103.3 FM In heel Nederland en ver daarbuiten via de middengolf: AM 675 Overal in FM stereo via de kabeL Bel voor de frequentie in jouw woonplaats (0909) 300 0909 (50 cpm) of kijk op internet: wwwjadio10.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 56