Ruiming graven uitgesteld Het Zonnetje XI PZC SCHOON, Noord-Bevelanders moeten meer zemmen in bad Wissenkerke Flinke subsidie van Noord-Beveland voor documentaire Waterschap pioniert met rotonde Borsele maakt eind aan leeftijdsgrens voor stembureaus 0111-402000 Op 1 mei een zonnetje erbij Noordstraat 43 Bu Haamstede DEJONGEENUIJL zeeland vrijdag 30 april 1999 s 20 Voorstel van B en W Drankrijders aangehouden Nissan Je blijft erin rijden, m AUTOBEDRIJF VAN DUKE Van 9.00 tot 17.00 uur kom eden lanqs! RADIO 10 GOLD 103 FM Radio for generations door Willem van Dam BRUINISSE - Het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen- Duiveland ziet voorlopig af van zijn plannen om een deel van de begraafplaats in Bruinisse te ruimen. Dat blijkt uit een voor stel dat het college van burge meester en wethouders naar de gemeenteraad heeft gestuurd. Het college wil alsnog een po ging wagen het ruimtegebrek op het kerkhof op te lossen via uit breiding. Het dagelijks gemeen tebestuur heeft daarvoor een perceel landbouwgrond aan de overzijde van de begraafplaats (hoek Molenweg/Dorpsweg) op het oog. Met de mogelijke uit breiding is een investering van 1,7 miljoen gulden gemoeid. In dien de gemeente erin slaagt de betreffende grond te verwerven, is er de komende veertig jaar grafruimte genoeg in Bruinisse. Het college houdt daarbij wel MIDDELBURG - De politie heeft woensdagnacht een 29-ja- rige Middelburger aangehou den. De man reed onder invloed op de Statenlaan in zijn woon plaats. Uit een eerste blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. Daarna weigerde de man verde re medewerking aan de ver plichte ademanalyse in het poli tiebureau. De politie heeft hem een dagvaarding uitgereikt. De man zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Een 34-jarige plaatsgenoot kreeg dezelfde nacht een dag vaarding en een rijverbod van vijf uur. Ook hij reed met te veel drank in zijn lichaam. een slag om de arm. De uitbrei dingsplannen kunnen alleen worden uitgevoerd, indien het lukt de benodigde grond op kor te termijn te verwerven. Daar naast is het een absolute voor waarde dat tegen de plannen geen bezwaren worden inge diend; het ruimtegebrek op de huidige begraafplaats is zo nij pend. dat tijdrovende beroeps procedures tot problematische situaties zouden kunnen leiden. Wanneer zich dergelijke proble men voordoen, zal de gemeente gedwongen zijn om toch tot rui ming over te gaan. Weerstand Met het voorstel komt het dage lijks gemeentebestuur tegemoet aan de wensen die onder de in woners van Bruinisse leven. De aanvankelijke plannen van het college om een groot aantal gra ven te ruimen, stuitten op aan zienlijke weerstand van de plaatselijke bevolking. Op aan dringen van vrijwel alle fracties in de gemeenteraad besloot het college op zoek te gaan naar al ternatieven. De afgelopen maanden heeft het dagelijks ge meentebestuur vier locaties be keken waar uitbreiding gereali seerd zou kunnen worden. Molenweg B en W zijn tot slotsom geko men, dat het stuk grond op de hoek van de Molenweg en de Dorpsweg zich daarvoor het best leent. Volgens de planning wordt in het jaar 2002 met de aanleg van de nieuwe begraaf plaats begonnen. Het raadsvoorstel komt maan dagavond 10 mei aan de orde tij - dens een vergadering van de raadscommissie voor grondge bied zaken, openbare werken en milieu (GGZ/OWMIL). De ver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. door René Schrier WISSENKERKE - Als de inwo ners van Noord-Beveland wil len dat het zwembad in Wissen kerke, het Wissebad, open blijft zullen ze er meer gebruik van moeten maken. In het verleden is meermalen actie gevoerd voor behoud van het bad, maar als het erop aankomt gaan er be droevend weinig mensen zwem men. Dat was maandag de conclusie in de gemeenteraads vergadering van Noord-Beve land. Het bad kwam aan de orde om dat de financiën slecht voor el kaar zijn en omdat het stich tingsbestuur van het zwembad in feite maar uit één persoon be staat. Verschillende raadsleden hadden waardering voor het werk van die ene persoon, maar gaven aan dat die situatie niet voort mag blijven bestaan. Wet houder A P. Dees-de Looff (WD) antwoordde daarop dat ze afspraken heeft gemaakt over beëindiging van deze be stuurlijke situatie. Ze ziet wat dat betreft de toekomst niet somber in. Het SGP-raadslid A G. van der Maas constateerde dat heel Noord-Beveland enthousiast is over het Wissebad als het in pro blemen verkeert, maar als het dan weer stil wordt rond het bad zakt het weer in een dal. De WD-er C. A P. Schippers ldeed lachend de suggestie om als raad raad dagelijks te gaan zwemmen, om zo het goede voorbeeld te geven. Maar dat stuit volgens wethouder J. M. Meulenberg-op 't Hof (CDA) weer op problemen omdat op de ochtenden vaak groepen huis vrouwen zwemmen. Dat bleek overigens niet voor ieder raads lid een probleem te zijn. De raad besloot het bad voorlo pig nog te ondersteunen, maar wel onder een aantal voorwaar den. Zo moet er een goed bestuur komen en moet de boek houding in ieder geval inzichte lijk worden gemaakt. door René Schrier WISSENKERKE - Hoe een meerderheid van een gemeente raad tegen een flinke subsidie voor een documentaire is en uit eindelijk toch het maximale be drag van 10.000 gulden beschikbaar stelt. Dat was don derdagavond de verrassende ontknoping van een discussie in de gemeenteraadsvergadering van Noord-Beveland, waar sub sidiëring van de documentaire De Bakermat aan de orde was. Het college van burgemeester en wethouders wilde aanvanke lijk 10.000 gulden beschikbaar stellen voor de film. Maar gelet op de discussie in een commis sievergadering werd het uitein delijke voorstel aan de raad 5000 gulden. In die commissie hadden Noord-Bevelands Belang (NBB), PvdA en de WD aan vankelijk niet meer dan 2500 gulden over voor de documen taire, het CDA 10.000 gulden en de SGP niets. Het CDA was ook in de raadsvergadering donder dag de warmste pleitbezorger voor de documentaire. Fractie voorzitter A C. G. Oudshoorn van NBB vond een documentai re over een 85-jarige ex-vroed- vrouw uit Colijnsplaat - 'met al le respect', zei hij - niet de meest tot de verbeelding sprekende promotie voor Noord-Beve land. De SGP voelde om princi piële redenen niet veel voor een documentaire die via de televi sie wordt uitgezonden en zag liever een duidelijk geschied schrijving van de voormalige gemeenten Kortgene en Wissen kerke. Groot was ieders verrassing echter toen Oudshoorn in twee de instantie ineens - zonder na dere toelichting - meestemde met het voorstel van het CDA om toch maar 10.000 beschik baar te stellen. Toen waren de beide wethouders ook snel om. De makers van de documentaire kunnen dus rekenen op een be drag van 10.000 gulden. De combine probeert de verschillende afmetingen van de 'rotonde' in de praktijk uit. foto Willem Mieras door Esme Soesman SCHERPENISSE - Ter voorbereiding op de twee rotondes die nog dit jaar worden aangelegd aan de Bram Groenewegeweg tussen Poortvliet en Sint-Annaland is er donderdag proefgereden met een combine met maaibord op een nagemaakte rotonde op het veilingterrein in Scherpenisse. Een kostbaar onderzoek, volgens gezworene A W. van de Hoef van waterschap Zeeuw se Eilanden, dat voor het eerst in Neder land op deze schaal is gehouden. Het Zeeuwse schap vervult een voortrek kersrol in het land. Niet verwonderlijk, want met 2250 kilometer aan water schapswegen geldt waterschap Zeeuwse Eilanden als het grootste wegbeherende schap in Nederland. Om de verkeersvei ligheid in Zeeland, die nogal te wensen overlaat, te vergroten wil de organisatie een groot pakket aan maatregelen gaan doorvoeren. „De Bram Groenewegeweg wordt als een van de eerste zaken aangepakt. Vorige jaar vond er nog een dodelijk ongeval plaats", aldus de gezworene. Op de krui singen met de Bitterhoekseweg en de En- gelaarsdijk/Paasdijkweg moeten rotondes worden aangelegd, bedoeld om het verkeer te remmen. Tegelijkertijd is het echter noodzakelijk dat deze in het buitengebied gelegen kruisingen goed oversteekbaar blijven voor landbouw voertuigen. Met de aanleg gaat in totaal zo'n half miljoen gulden gemoeid. Op het veilingterrein was met pylonen een proefcirkel uitgezet. Aan A M. Wielaard van het gelijknamige loonbedrijf uit Sint- Maartensdijk de taak als bestuurder de aanwijzingen van de medewerkers van de proefnemende Grontmij op te volgen- Stapsgewijs is geprobeerd een zo com pact mogelijke rotonde te maken. De uit komsten van de proef worden verwerkt in een nieuw ontwerp, dat binnen een maand aan het schap wordt gepresenteerd. door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - Ook al ben je honderd jaar, als je nog goed bij de pinken bent mag je in de gemeente Borsele gewoon weer lid of voorzitter zijn van het stembureau. Een initiatiefvoor stel van de fracties van CDA en D66, om de leeftijdsgrens van 70 jaar voor leden van het stembu reau af te schaffen, werd don derdagavond, gesteund door het college, raadsbreed onder schreven. Tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Heinkens- zand werd het college van bur gemeester en wethouders ook door de hele raad op pad ge stuurd om de provincie ervan te overtuigen dat zoab, zeer open asfaltbeton, moet worden aan gebracht op de Drieweg langs het nieuwe Bestemmingsplan Over de Dijk. De provincie is niet zo voor het geluidsarme zoab op provincia le wegen maar Over de Dijk zou veel geweld worden aangedaan als er gewoon asfalt zou blijven liggen. De gemeente Borsele heeft juist zo haar best gedaan om het plan aan beeldeisen te binden die de zichtlijnen dooi de polder niet verknoeien. Zon der zoab staat er wellicht bin nen de kortste keren een ge luidswal tussen de wijk en de weg, waardoor een pracht van een landschappelijk doorzicht verloren gaat. Op vragen van de CDA-fractie maakte burgemeester Mandos nog eens duidelijk dat het colle ge van plan is om in ieder geval Jongeren Ontmoetingsplaatsen (JOP's) te maken in de kernen. In Ovezande dreigt het draagvlak voor een JOP helemaal te ver dwijnen. Wethouder F. Tolle naar meldde in ieder geval geen energie meer te willen steken in het zoeken naar draagvlak in Ovezande. Mandos; „Laten we volstrekt duidelijk zijn, het plaatsen van JOP's is niet on dergeschikt aan het draagvlag Geen draagvlak? Toch JOP's." Ook naar aanleiding van vragenl uit de raad kwamen de plannen voor Hoedekenskerke aan de orde. Een plan om een recreatie gebied in te richten rondom de haven van Hoedekenskerke, kan niet doorgaan vanwege de steeds strengere houding van Rijkswaterstaat. Wethouder A van Opdorp: „Weliswaar heb ben we van het gebied van Hoe dekenskerke een speerpunt in het beleid gemaakt, maar om trent de haven maken we ons toch ernstige zorgen. We hebben er alles aan gedaan om dit plan acceptabel te maken. Helaas, het ketst af bij waterstaat." Havens Van Opdorp meldde bovendien in staat van beschuldiging te zijn gesteld wegens het hebben van twee clandestiene havens; Hoedekenskerke en Ellewouts- dijk. „Maar dat laten we niet op ons zitten. We zullen niet schik ken, desnoods gaan we zitten." Van Opdorp vindt dat de haven tjes, die al een eeuwigheid wor den gebruikt, moeten worden opgenomen in de planologische! kaders voor de Westerschelde. j NISSE Wandeltocht - Trim- en ont spanningsvereniging Nisse (TON) heeft voor zaterdag 8 mei fiets- en wandeltochten uitge zet in de Zak van Zuid-Beve land. De wandelingen zijn 5,10 en 15 kilometer lang, de fiets tocht bestirjkt 25 kilometer. De routes starten vanuit 't Dorpsuus in Nisse. Inschrijf geld bedraagt vijf gulden. Kerkring 37 Nieuwerkerk 0111-641364 BEGRAFENISONDERNEMING Verzorging van uitvaarten over geheel Schouwen-Duiveland Blindeweg 11 4315 CG Dreischor Indien gewenst opbaring in ons eigen rouwcentrum te Zierikzee Op 4 mei Herdenken we, op 5 mei vieren we Twee dagen om te beseffen hoe kostbaar vrijheid is en hoe kwetsbaar vrijheid maak je met elkaar www.4en5mei.nl Opening mÊÊÊÊ^mÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊmÊm Radio 10 Gold is hèt radiostation voor jongeren van 0 tot 100. Wat je ook doet en wie of waar je ook bent- Radio 10 Gold zorgt dat je humeur niet meer stuk kan. Nergens anders hoor je zoveel hits uit de 60's, 70's, 80's en 90's bij elkaar! Wedden dat ook jij je draai vindt bij Radio 10 Gold!? Zet je oren op scherp en stem meteen op ons af: In Noord- en Midden Nederland via de ether op 103 FM In Rotterdam en Haarlem op 103.3 FM In heel Nederland en ver daarbuiten via de middengolf: AM 675 RADII) W rf)lf) Overal in FM stereo via de kabel. Bel voor de frequentie in jouw woonplaats m VULU (0909) 300 0909 (50 cpm) of kijk op internet: www.radio10.nl LANDINRICHTINGSCOMMISSIE SCHOUWEN-OOST INLOOPMIDDAG l.v.m. de uitvoering van het ie grondwerkbestek Natuurinrichting in de Prunje zal door de Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost een inloopmiddag worden georganiseerd. De Landinrichtingscommissie nodigt geïnteresseerden uit om kennis te nemen van welke maatregelen in dit kader worden uitgevoerd a.d.h.v. diverse kaarten. De maatregelen worden uitgevoerd in het gebied gelegen tussen de N59 - Slikweg en Delingsdijk. De inloopmiddag zal plaatsvinden op: maandag 3 mei van 15.00 - 18.00 uur in: Restaurant De Schelphoek, Serooskerkseweg 24 te Serooskerke. U bent van harte welkom. De secretaris, A.M.E.G. Emonts dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer uitvaartverzorging Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS: L. M. van der Werf M. de Bruijne Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 46