Geen leeftijdsgrens stembureau Goes-west nadert afronding Gereformeerd onderwijs vecht tegen strafkorting Ambulancedienst kan trots zijn Vlissingse horeca praat toch mee over toezicht op sluitingstijden Gratis strandbus gaat ook rijden naar Burgh-Haamstede Sirjansland krijgt nieuwe huizen op plek tuinbouwbedrijf zeeland Raad Borsele schaft beperking voor leden of voorzitter af vrijdag 30 april 1999 door Mieke van derJagt HEINKENSZAND - Ook al ben je honderd jaar. als je nog goed bij de pinken bent mag je in de gemeente Borsele gewoon weer lid of voorzitter zijn van het stembureau. Een initiatiefvoor stel van de fracties van CDA en D66. om de leeftijdsgrens van 70 jaar voor leden van het stembu reau af te schaffen, werd don derdagavond. gesteund door het college, raadsbreed onder schreven. Tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Heinkens- zand werd het college van bur gemeester en wethouders ook door de hele raad op pad ge stuurd om de provincie ervan te overtuigen dat zoab. zeer open asfaltbeton, moet worden aan gebracht op de Drieweg langs het nieuwe Bestemmingsplan Over de Dijk. Herdenking in Kapelle KAPELLE - De dodenherden king in Kapelle begint dinsdag 4 mei bij het gemeentehuis met een stille tocht. Om 19.40 uur vertrekt die tocht naar de Fran se militaire begraafplaats, voorafgegaan door de muziek vereniging OKK. Om 19.59 uur wordt de Last Post geblazen waarna twee mi nuten stilte in acht worden ge nomen. Vervolgens worden vlaggen gehesen en speelt OKK het Wilhelmus en de Marseillai se. Na enkele toespraken van onder anderen burgemeester G. C. de Groot en de Franse con sul generaal worden er kransen gelegd. Als afsluiting van de herdenking is er een défilé langs het monument op de begraaf plaats. NISSE Wandeltocht - Trim- en ont spanningsvereniging Nisse (TON) heeft voor zaterdag 8 mei fiets- en wandeltochten uitge zet in de Zak van Zuid-Beve land. De wandelingen zijn 5,10 en 15 kilometer lang, de fiets tocht bestirjkt 25 kilometer. De routes starten vanuit 't Dorpsuus in Nisse. Inschrijf geld bedraagt vijf gulden. De provincie is niet zo voor het geluidsarme zoab op provincia le wegen maar Over de Dijk zou veel geweld worden aangedaan als er gewoon asfalt zou blijven liggen. De gemeente Borsele heeft juist zo haar best gedaan om het plan aan beeldeisen te binden die de zichtlijnen door de polder niet verknoeien. Zon der zoab staat er wellicht bin nen de kortste keren een ge luidswal tussen de wijk en de weg, waardoor een pracht van een landschappelijk doorzicht verloren gaat. JOP's Op vragen van de CDA-fractie maakte burgemeester Mandos nog eens duidelijk dat het colle ge van plan is om in ieder geval Jongeren Ontmoetingsplaatsen (JOP s) te maken m de kernen. In Ovezande dreigt het draagvlak voor een JOP helemaal te ver dwijnen. Wethouder F. Tolle naar meldde in ieder geval geen energie meer te willen steken in het zoeken naar draagvlak in Ovezande. Mandos: „Laten we volstrekt duidelijk zijn, het plaatsen van JOP's is niet on dergeschikt aan het draagvlag. Geen draagvlak? Toch JOP's. Ook naar aanleiding van vragen uit de raad kwamen de plannen voor Hoedekenskerke aan de orde. Een plan om een recreatie gebied in te richten rondom de haven van Hoedekenskerke, kan niet doorgaan vanwege de steeds strengere houding van Rijkswaterstaat. Wethouder A van Opdorp: „Weliswaar heb ben we van het gebied van Hoe dekenskerke een speerpunt in het beleid gemaakt, maar om trent de haven maken we ons toch ernstige zorgen. We hebben er alles aan gedaan om dit plan acceptabel te maken. Helaas, het ketst af bij waterstaat." Havens Van Opdorp meldde bovendien in staat van beschuldiging te zijn gesteld wegens het hebben van twee clandestiene havens: Hoedekenskerke en Ellewouts- dijk. „Maar dat laten we niet op ons zitten. We zullen niet schik ken, desnoods gaan we zitten." Van Opdorp vindt dat de haven tjes, die al een eeuwigheid wor den gebruikt, moeten worden opgenomen in de planologische kaders voor de Westerschelde. foto Willem Mieras door René Schrier GOES - Goes-west zoals dat voorlopig op de tekentafels van de bestemmingsplan nenmakers in het Goese stadskantoor is bedacht, nadert zijn afronding. De wet houder van ruimtelijke ordening, M. L. 't Hart, heeft donderdagmiddag een van de palen van het laatste woningbouwplan in dat deel van Goes geslagen. Het gaat om een project van in totaal 79 woningen in het zogenaamde plan Duizendblad. Wethouder 't Hart maakte in een toe spraak ter gelegenheid van het slaan van de paal duidelijk dat hij blij is dat het pro ject eindelijk kan beginnen. Het heeft een lange voorgeschiedenis met rechtszaken en langlopende procedures. Hij prees de partijen die de zaak uit het slop hebben gehaald. Daarnaast feliciteerde hij de aanstaande bewoners met hun nieuwe huis en heette hij de nieuwe inwoners van Goes onder hen, welkom. Blokvorm De bouw die nu daadwerkelijk begonnen is moet in juli volgend jaar gereed zijn. Van de 79 woningen zijn er 76 verkocht. De aannemers zijn Bouwbedrijf Rijk uit Heinkenszand en Bouwbedrijf Flipse uit Koudekerke en het ontwerp is van Rot huizen Van Doorn 't Hooft. Aan de kant van de Duizendbladstraat wordt de be bouwing begrensd door de verlengde Ringbaan-west. Die verbinding sluit voorlopig aan op de Zuidvlietstraat. De bebouwing aan die zijde, wordt gevormd door lange rijen van blokken van tien hui zen. Aan de Fluitekruidstraat staan voor namelijk twee-onder-één-kap-woningen in blokvorm. Veel westelijker kan de be bouwing in dat deel van Goes niet gaan omdat de Wet op de geluidhinder verbiedt dichter bij de Deltaweg te bouwen. In zui delijke richting is de spoorlijn met het aangrenzende bedrijfsterrein het eind voor de bebouwing. Alleen tussen de be bouwing aan de Evertsenstraat en de Fluitekruidstraat, in de omgeving van het Bereklauwerfis nog ruimte. van onze regioredactie DEN HAAG - De Stichting voor Speciaal Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag in Kapelle heeft bij de Raad van State in Den Haag geprotesteerd tegen een strafkorting van 40.000 gul den op het personeelsbudget. De strafkorting werd door het ministerie van Onderwijs opge legd omdat het schoolbestuur in 1994 een vacature op de Eben- Haëzerschool in Kapelle niet bij het arbeidsbureau in Goes had aangemeld. In dat jaar gold nog de Tijdelijke Wet Arbeidsbe middeling Onderwijs (TWAO). Deze inmiddels ingetrokken wet, die stamt uit een tijd dat er veel werkloze leerkrachten wa ren, schreef voor dat vacatures op scholen eerst moesten wor den opgevuld door wachtgel ders. Wachtgelders worden, in tegen stelling tot andere werkloze leerkrachten, door het ministe rie van Onderwijs betaald. De vacatures moesten bij de ar beidsbureaus worden aange meld zodat de daar ingeschre ven wachtgelders het eerst aan de beurt konden komen. Bij een accountantscontrole bleek dat de Eben-Haëzer- school in 1994 een invalster had aangetrokken zonder dat het arbeidsbureau hiervan op de hoogte was. Het schoolbestuur stelt dat het ministerie hierdoor geen schade heeft geleden om dat er in 1994 geen gereformeer de wachtgelders stonden inge schreven De minister wijst er echter op dat de school de TWAO heeft overtreden en wei gert de loonkosten van de inval ster te vergoeden. Voor straf verdubbelde de minister het ge korte bedrag tot 40.000 gulden. Na de korting bedroeg het per soneelsbudget 1.182.000 gul den. De Stichting tot het verstrekken van Onderwijs op Gereformeer de Grondslag in Stavenisse zit met hetzelfde probleem. De mi nister kortte hier het perso neelsbudget met 11.000 gulden omdat een vacature voor een schoonmaakster niet op tijd was gemeld. Het personeelsbudget kwam daardoor op 563.000 gulden. In beide zaken doet de Raad van State over enkele weken uit spraak. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het gratis open baar vervoer in het kustgebied van Schouwen-Duiveland wordt uitgebreid. Naast Renesse is het straks ook mogelijk in de zone rond Burgh- Haamstede en Westenschouwen zonder portemonnee op de lijn bus te stappen. De gemeente Schouwen-Duiveland wil zo het autogebruik van en naar de stranden en campings terug- .dringen. Het gratis openbaar vervoer in het gebied Haamstede/Westen- schouwen gaat rijden in de maanden juli en augustus. Voor alsnog betreft het een experi ment. Nadien wordt bekeken hoeveel mensen van de moge lijkheid gebruik maken, of het betaalbaar is en in welke mate het bijdraagt aan het streven het autoverkeer zo veel mogelijk te beperken. Niet uitgesloten is namelijk dat er door de extra mogelijkheid meer mensen rechtstreeks naar Haamstede en omgeving rijden, waardoor de verkeersdruk daar eerder toe- dan afneemt. Een dergelijk neveneffect zou de he le opzet van het transferium in Renesse teniet doen. Het project wordt betaald uit de toeristenbelasting en een deel van de parkeeropbrengsten. Scheidend directeur R. Leeuwenburg (links) en de schrijver van het kwaliteitsplan voor Ambulancedienst De Bevelanden, J. Verschuure. foto Willem Mieras Interimdirecteur laat doelmatige en moderne organisatie na door Mieke van der Jagt GOES - Twee heuglijke feiten heeft de Ambulancedienst De Bevelanden donderdagmiddag met een themabijeenkomst ge vierd: de uitreiking van doelma tigheids- en kwaliteitscertifica ten en het vertrek van directeur R. Leeuwenburg. Nu is een ver trek meestal niet zo heuglijk, door Ali Pankow SIRJANSLAND - Het akker bouw- en tuinbedrijf van C. A Struijk aan de Lageweg in Sirjansland maakt binnenkort plaats voor woningbouw. Struijk wil zijn bedrijf ver plaatsen naar de Sportweg. De onderneming is opgenomen op de lijst van te verplaatsen en te saneren bedrijven met het oog op de ligging in de dorpskern. Met het vertrek van Struijk naar een locatie buiten het dorp wordt de bouw van acht twee onder-één-kap woningen bin nen de kern mogelijk gemaakt. Met de bouw van acht nieuwe huizen aan de Lageweg komt maar Leeuwenburg was inte rimdirecteur. Met de certifice ring van de Ambulancedienst is zijn taak volbracht. Burgemeester DJ. van der Zaag mocht de ISO en HKZ certifica ten overhandigen. Het ISO-cer- tificaat zegt iets over de doel matigheid van de organisatie en is een internationale erkenning. Het HKZ-certificaat betekent dat het kwaliteitssysteem van de Ambulancedienst de mo dernste toets der kritiek kan doorstaan en dat het bovendien alvast in elkaar steekt zoals elk systeem bij elke ambulance dienst moet worden. De themamiddag ging over - hoe kan het ook anders - de hulpverlening bij grote onge lukken. Aan de orde kwamen ketenkwaliteitsbeheer. inter disciplinaire samenwerking op de plaats des onheils en hulp vanuit de lucht met een trauma helikopter. Volgens Van der Zaag en Leeu wenburg heeft het personeel van de Ambulancedienst een geweldige inzet geleverd om aan de eisen voor de certifice ring te voldoen. Het aantal te bouwen woningen is betrokken in het woning- bouw-programma voor de jaren 1997 tot en met 2006. Voordat dit programma kon worden vastgesteld, moest diverse ma len overleg worden gevoerd met de provincie. Uiteindelijk kon het provinciaal bestuur zich vinden in de eenmalige impuls voor Sirjansland omdat hier sprake is van verplaatsing van een milieuhinderlijk bedrijf en van zogenaamde inbreiding van woningen. De keuze voor de soort woningen is gebaseerd op de re sultaten van het woningmarkt onderzoek op Schouwen-Dui veland. een logisch vervolg op de wo ningbouw die eerder al op het naastgelegen perceel is gereali seerd na de bedrijfsverplaatsing van Hanse Staalbouw. In het nieuwe plan is tevens opgeno men de bouw van twee wonin gen verderop aan de Lageweg op een perceel dat eveneens tot het bedrijf van Struijk behoort. Het gaat in totaal dus om tien huizen. Juist door de bebouwing op het naastgelegen perceel van Hanse Staalbouw is de milieuhinder lijkheid van Struijk groter geworden. Bovendien is de be reikbaarheid van het bedrijf als gevolg van verkeersmaatrege len op de Lageweg verslechterd. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - B en W van Vlissingen gaan toch praten met de twee horecaverenigin- gen in de stad over afspraken op controle en toezicht op de sluitingstijden. Aanvankelijk wilde het college alleen een samenwer kingsovereenkomst afsluiten met de politie. Op aandringen van een raadsmeerderheid, wordt die opzet gewijzigd. Burgemeester T. R. K. Meijers - hij zit de raadsvergadering voor zolang er geen vervanger is voor de vo rige week vertrokken burgemeester J. van der Doef - deed die toezegging donderdag avond. Met ingang van 1 januari vorig jaar zijn er nieuwe sluitingstijden voor de horeca in Vlissingen. Afgesproken werd destijds dat deze na een jaar geëvalueerd zouden wor den. Daaruit blijkt dat het vóór twee uur 's nachts vrij druk is in het centrum, omdat mensen op tijd in hun favoriete café willen zijn. Tussen twee en drie uur is het rustig. Na drie uur wordt het weer druk. De meeste ca fés gaan dan namelijk dicht. Mensen wach ten tot sluitingstijd. Het college had ge hoopt op een gespreid vertrek van bezoekers. Klokslag drie uur is het opnieuw druk in de binnenstad, omdat een groot deel van de cafégangers naar één van de nacht cafés gaan. Aanpassing Het college heeft de sluitingstijden bespro ken met de horeca-ondernemers. Die waren vrijwel allemaal positief. B en W zagen dan ook geen reden om de sluitingstijden aan te passen. Het D66-raadslid M. Schoonen zag in de ervaringen van een j aar reden opnieuw te pleiten voorvrijesluitingstijden. „In deze evaluatie zien wij opnieuw een bevestiging voor vrije sluitingstijden." B en W stelden de raad voor om met de poli tie Walcheren afspraken te maken over con trole en toezicht op de sluitingstijden. Elders in het land worden bij zo'n overeen komst ook de horeca-ondernemers betrok ken. Het college achtte dat voor Vlissingen weinig zinvol, omdat de afspraken puur en alleen gericht zijn op controle en toezicht. Volgens het CD A-raadslid D. Vos zou het juist beter zijn om de horecaverenigingen te betrekken bij zulke afspraken. Er zou min der toezicht en controle nodig kunnen zijn door de politie als de horeca-ondernemers een verplichting aangaan. J. Huizinga-Ki- vit kon zich vinden in die argumentatie. „In de toekomst kunnen we de horeca wel 's hard nodig hebben, bijvoorbeeld als we pra ten over zinloos geweld." Ook de PvdA drong bij monde van R. J. W. den Broeder aan om in contact te treden met de horeca verenigingen. Ongelukkig Meijers erkende dat de formulering in het raadsvoorstel wellicht wat ongelukkig was. Hij zegde de gemeenteraad toe de horeca verenigingen te zullen benaderen. Meijers zei ook bereid te zijn een discussie aan te gaan met de gemeenteraad over vrije- x-e sluitingstijden voor de cafés. Het PvdA-raadslid Den Broeder wil dan eerst weten van de horeca-ondernemers of er wel behoefte aan is en wat de gevolgen zijn voor de bewoners in de omgeving van de cafés. Radio 10 Gold is hèt radiostation voor jongeren van 0 tot 100. Wat je ook doet en wie of waar je ook bent... Radio 10 Gold zorgt dat je humeur niet meer stuk kan. Nergens anders hoor je zoveel hits uit de 60's, 70's, 80s en 90's bij elkaar! Wedden dat ook jij je draai vindt bij Radio 10 Gold!? Zet je oren op scherp en stem meteen op ons af: In Noord- en Midden Nederland via de ether op 103 FM In Rotterdam en Haarlem op 103.3 FM In heel Nederland en ver daarbuiten via de middengolf: AM 675 Overal in FM stereo via de kabel. Bel voor de frequentie in jouw woonplaats (0909) 300 0909 (50 cpm) of kijk op internet: www.radio10.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40