Van Bronckhorst ruikt landstitel Penalty's doen Tholense Boys das om motorrijders in koers Rondezege voor Paolo Savoldelli Feyenoord wacht met betaling CFK Van den Herik laakt gedrag Van Gobbel Rangers kampioen bij winst op Celtic Davy Dubbeldam wint etappe in Nedersaksen van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik betreurt het in hoge mate dat speler Uirich van Gobbel afgelopen zondag tijdens de huldiging van de landskampi oen ontoelaatbare teksten heeft geuit. De preses, die mo menteel voor zaken in het bui tenland verblijft, zal morgen intern overleg voeren over te nemen maatregelen. Van Gobbel zette zondag tij dens de huldiging van de selec tie op het balkon van het stad huis in Rotterdam door de microfoon het lied 'Wie niet springt, die is een jood' in. „Ik keur dat gedrag ten zeerste af," aldus Van den Herik, die maan dag tijdens een onderhoud met burgemeester Opstelten en hoofdofficier De Wit op de hoogte is gebracht van het voornemen van justitie om een nader onderzoek in te stellen. „We hebben Van Gobbel nog dezelfde dag laten weten wat ons standpunt is. Hij heeft zich tijdens de balkonscène in de emotie van het feest laten mee sleuren en heeft daar achteraf veel spijt van. Er zijn tientallen liederen ingezet, zowel vanaf het balkon als vanuit het pu bliek. Dit ene lied hoorde er niet tussen. Van Gobbel beseft zich dat terdege en heeft Feye- noord gevraagd om iedereen zijn oprechte excuses over te brengen. Hij is boos op zich zelf. Het was een ontoelaatbare slip van de tong." Justitie gaat de zaak in ieder geval onder de loep nemen. De gezongen zin nen 'En wie niet springt, die is een jood' - een tegen Ajax ge richte tekst- is geregeld in De Kuip te horen. Het Openbaar Ministerie wil uitzoeken of Feyenoord-voetballer Van Gobbel deze discriminerende leus vanaf het balkon ten geho re heeft gebracht. GPD door Anton Lippold GLASGOW - Zijn vuormalige club en eeuwig brandende lief de werd tot zijn grote vreugde zondag landskampioen van Ne derland. „Ik zal altijd een rood wit hart blijven houden", zegt Giovanni van Bronckhorst (24). „Maar nu zit er een blauwe rand omheen." Komende zondag kan hij zelf met Glasgow Rangers de titel in Schotland bemachtigen. Bij winst op het katholieke Cel tic, de club die vorig seizoen on der leiding van Wim Jansen de titel veroverde, is het protestan te Rangers kampioen. De voor tekenen zijn echter allesbehalve gunstig. De ploeg van Dick Ad vocaat verspeelde een riante voorsprong en kwam bovendien Oostburg opent voorrondes kamp Peter van Vossen VLISSINGEN - Dc voorrondes voor het voetbalkamp van Fey- [|e enoorder Peter van Vossen be- 'j~ ginnen op 3 mei in Oostburg. 11De daarop volgende ronden zijn in Axel (5 mei), Middelburg (10 :^e mei), Goes (12 mei), Kruiningen a' (17 mei), Zierikzee (19 mei) en *n Vlissingen (datum nog onbe- -n kend). Iedere voorronde begint or' om 18.30 uur en wordt om 21.00 uur afgesloten. Tijdens de voor- H rondes worden jeugdvoetbal- e" Iers tot en met veertien jaar ge- selecteerd voor de tweedaagse ;n trainingsstage, die in juni in le Burgh-Haamstede plaatsheeft. in dit seizoen nog niet tot winst tegen Celtic. Twee gelijke spe len, 0-0 en 2-2, en een forse 5-1- nederlaag. Van Bronckhorst zegt koeltjes: „Maar we hebben een voor sprong van zeven punten. Lukt het dus zondag niet, dan wel de week erop. Het zal heel moeilijk worden zondag, zeker omdat we uitspelen. Maar we moeten in staat zijn onze voorsprong vast te houden, want na de wedstrijd tegen Celtic zijn er nog maar twee duels te gaan." Sportieve haat De protestant Van Bronckhorst is razend populair bij Rangers. „Maar onze aanvoerder, Amoruso, is katholiek, dus het geloof speelt niet meer zo'n rol. Tussen Rangers en Celtic is het sportieve haat en nijd, hoewel ik als buitenlander daar wel bui ten staIk ga veel om met Henrik Larsson en hij speelt bij Celtic. Maar de supporters weten dat we vrienden zijn. Maar Advo caat kan zich bijvoorbeeld niet in z'n eentje vertonen bij Celtic, hij wordt wel gezien als de vij and. Tussen Celtic en Rangers is de rivaliteit veel extremer dan tussen Ajax en Feyenoord, het gaat veel verder." Glasgow Rangers is de beste ploeg van Schotland. Dick Ad vocaat laat de club dit seizoen met een arsenaal aan nieuwe spelers aanvallend, maar ge controleerd spelen. „Wij spelen een 4-4-2-systeem, maar de bui tenste middenvelders zijn in fei te vleugelaanvallers", zegt Van Bronckhorst, die van Feyenoord werd overgenomen. Coach Leo Beephakker sprak na zijn overgang:,Hij is te vroeg gegaan, en naar het verkeerde land." Van Bronckhorst: „Bij Feyenoord was het tot een jaar geleden eigenlijk niets meer, terwijl ik als voetballer wilde doorgroeien. Maar ik wist na tuurlijk niet dat Feyenoord zich zo snel zou ontwikkelen, daar om heb ik ook gemengde gevoe lens bij hun kampioenschap. Het was mijn droom dat te reali seren met Feyenoord. De club zal altijd in me blijven. Maar nog steeds vind ik dat ik de juis te keuze heb gemaakt. Hij speelt centraal links op het middenveld. „Ik ben de contro lerende man. Op die positie moet je buffelen. Op techniek red je het niet in Schotland, je moet hier je mannetje staan an ders word je omver geblazen. Bij Rangers ben ik een completere voetballer geworden. Het is voor mij geen nadeel dat ik in Schotland speel, want Cocu en Davids hebben in Oranje kre diet opgebouwd. Maar een feit is wel dat je hier minder in de pic ture staat." Europese top Van Bronckhorst wil daarom met Glasgow Rangers naar de Europese top. „Ik denk dat we met twee, drie versterkingen een rol kunnen spelen in de Champions League. Wij hebben dit seizoen qua voetbal toch be wezen dat we goed meekunnen met clubs als Leverkusen en Parma. Ik vind het wel jammer dat Glasgow Rangers nog steeds wordt beschouwd als een club die geen top is." ANP Giovanni van Bronckhorst: „Het is voor mij geen nadeel dat ik in Schotland speel, maar een feit is wel dat ik hier minder in de picture sta. foto Richard Kille/AP Seedorf betrokken bij spelersruil MADRID - Real Madrid en Juventus zijn donderdag onder handelingen begonnen die kunnen leiden tot een spelersruil Clarence Seedorf-Zinedine Zidane. Lorenzo Sanz, de voor zitter van Real, en Roberto Bettega, vice-voorzitter van Ju ventus voeren de onderhandelingen. Seedorf is door Juventus zeer begeerd. De 23-jarige Nederlandse international maakte een zeer moeilijk seizoen door in Madrid. John Toshack, die Guus Hiddink tussentijds opvolgde, heeft veel kritiek op zijn functioneren. Seedorf was ook meermalen middelpunt van incidenten binnen de spelersgroep en maakte ruzie met de fans. RTR Broer Oliseh naar FC Utrecht UTRECHT - FC Utrecht heeft een contract gesloten met de Nigeriaanse voetballer Azubike Oliseh. Hij is een broer van Ajacied Sunday Oliseh en speelt momenteel bij de Belgische tweedeklasser Royal Antwerp FC. Oliseh (20) is een verdedi gende middenvelder. Hij tekende voor vier jaar. De Afrikaan, transfervrij, is de tweede speler die FC Utrecht voor volgend seizoen heeft vastgelegd. Eerder werd Marinus Dijkhuizen aangetrokken, spits van Cambuur. Azubike Oliseh, vier jaar jonger dan zijn beroemde broer op wie hij als twee druppels water lijkt, voetbalt al vanaf zijn vijftiende in België. Hij stond ruim vier jaar onder contract bij Anderlecht. GPD PSV trekt Zwitser Vogel aan EINDHOVEN - PSV heeft zich voor het nieuwe voetbalsei zoen versterkt met de Zwitserse verdediger Johann Vogel. De international van Grasshopper tekende donderdag een con tract voor vier jaar. ANP Fikse boetes Bologna en Marseille GENEVE - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond heeft Bologna en Marseille fikse boetes opgelegd wegens de massale vechtpartij tussen spelers onderling na afloop van de wedstrijd op 20 april. Marseille maakte in de slotfase gelijk uit een strafschop (1-1) en plaatste zich voor de finale van het UEFA-bekertoernooi. Dat leidde tot gefrustreerde reacties van de Italiaanse supporters maar ook van de voetballers van Bologna. Die raakten in de catacomben slaags met hun Fran se tegenstanders. UEFA-woordvoerder Gonella maakte don derdag bekend dat Bologna een boete heeft gekregen van 200.000 gulden. Marseille moet 165.000 gulden betalen. RTR Prijzengeld Wimbledon omhoog LONDEN - Het prijzengeld voor Wimbledon is voor dit jaar met 5,4 procent verhoogd, maar er is voor mannen en vrouwen nog steeds geen gelijke verdeling. De WTA (wereldtennisbond had dit wel gevraagd. Er is wel een stijging van 10 procent doorgevoerd voor het vrouwendubbelspel. Het prijzengeld voor vrouwen is nu 90 procent van dat voor de mannen. „De vraag voor gelijkstelling is onredelijk en schadelijk", zei John Cvury, de voorzitter van Wimbledon. „Commercieel is de vraag niet redelijk. Men heeft het recht te vragen maar de vraag is pijnlijk en schadelijk voor Wimbledon, omdat het lijkt of we onsportief handelen.RTR Johan Schot naar PSV VLISSINGEN - Het Thoolse voetbaltalent Johan Schot speelt vanaf volgend seizoen voor de B-junioren van PSV. De 15-jarige Zeeuw, die sinds zijn tiende voor RBC uit Roosen daal speelt en diverse keren voor het Nederlandse jeugdelftal speelde, had ook aanbiedingen van Feyenoord en FC Gronin gen op zak. Tweedeklasser Tricht verder in bekertoernooi na aantrekkelijk duel BctCFG TCgClS VOOF Geen paniek bij d pr-bureau EK ièl de A- doorCarel Goseling 'rk; DEN HAAG - „Wij afstande- a - lijk? Met die stelling ben ik het «je niet eens." Michel van Schie, n" verbonden aan Sportscom 2000, ,e. het p.r.-bureau voor de Organi- 1. satie Euro 2000, wil niets weten Ie- van paniek na de voetbalrellen van Rotterdam en Arnhem. Ver der dan de reactie dat het alle maal 'heel erg' is, komt hij niet. „Wij moeten dit soort zaken ra- tioneel benaderen. Wij nemen heel goed notie van alles wat er 28 gebeurt. Het heeft nu geen zin te 21 roepen wat er allemaal anders 24 zou moetenJe kent vaak de oor- 27 zaak van de gebeurtenissen 34 niet." 28 In Rotterdam wisten voetbal- 32 hooligans een deel van het cen- trum te verbouwen, in Arnhem, 36 waar tijdens het EK-voetbal in 49 2000 ook wedstrijden worden gespeeld, kon het publiek na af- >K loop zo het veld op komenIn het 3n Gelredome scheidt alleen een glasplaat van nog geen twee me- 25 ter hoogte de tribunes van het 25 speelveld. Allerminst een on- 21 neembaar obstakel. Dat wist de 18 Organisatie Euro 2000 ook toen 7 dat stadion in het EK-schema I werd opgenomen. t Hekken „Wat u zegt is terecht. Het meest ideale is natuurlijk een situatie 31 zonder hekken of andere zaken 31 In Engeland hadden ze bij het 2q EK helemaal geen hekken, j. Maar daar zijn andere maatre- 11 gelen genomen waardoor het 30 publiek het wel uit hun hoofd laat het veld op te komen In Engeland staan hele rijen po- litie- en veiligheidsmensen rond het veld. Gaan wij dat hier dan ook krijgen? „Dat zeg ik niet. Je zult zonder as hekken in ieder geval andere y- maatregelen -moeten nemen. n Daar moeten de deskundigen zich maar over buigen ez Maar wat leert u nu van de ge- *n beurtenissen in Rotterdam en Arnhem? er „Wij moeten de zaken scheiden it- Wat gebeurt er in het stadion en wat er buiten? Op hetgeen er buiten de stadions gebeurt, heb- ben wij een minder directe in- p- vloed. Wij gaan er van uit dat de !|- politie alles evalueert. Die in- jjj formatie zullen wij meenemen ij. in ons beleid." 2. „Waar het uiteindelijk om gaat ll' is dat alles tijdens Euro 2000 te vlekkeloos verloopt. Onze orga- it- nisatie is niet aanspreekbaar op >3 of verantwoordelijk voor het- gS geen er vooraf aan het EK ge- ai beurt. Wij zullen er wel opti- ni maal lering uit trekken. Wij 2- doen er alles aan om Euro 2000 e' goed te laten verlopenGPD door Jasper van der Bliek THOLEN - Concentratie. Nu of nooit. Een hoek kiezen en ge woon maar een lel tegen die bal geven. Helaas gokt de keeper goed en weert de bal uit zijn goal. Een penalty nemen lijkt zo simpel. Voor Tholense Boys en met name verdediger Arie Draaijer bleek het gisteren wat moeilijker. In de bekerwedstrijd tegen zaterdag-tweedeklasser Tricht werd de club uit Tholen na strafschoppen uitgescha keld. Tholense Boys-Tricht was een wedstrijd van missende spitsen en excellerende keepers. De eindstand was 0-0maar het had net zo goed 3-3 of 6-6 kunnen zijn. Op sportpark de Bent scho telden de twee teams het pu bliek negentig minuten lang een aaneenschakeling van de kan sen en gevaarlijke momenten voor. De vermakelijke pot tussen twee ploegen, die elkaar nooit eerder troffen, begon een half Corn Boys geeft voorsprong twee keer uit handen SAS VAN GENT - Corn Boys heeft donderdagavond tijdens een inhaalwedstrijd in de vijfde klasse A met 2-2 gelijkgespeeld tegen Jong Ambon. In de zesde klasse B verloor Ouwerkerk met 3-2 van Rimboe. Corn Boys-Jong Ambon 2-2: Een fel gestart Jong Ambon kwam halverwege de eerste helft tegen de verhoudingen in op achterstand. De gelijkmaker kwam in de 34e minuut van de voet van Romano Waisapy, maar op slag van rust bracht Xavier Herman Corn Boys op nieuw op voorsprong: 2-1. In de tweede helft kregen beide ploe gen nog enkele kansen. Rui da Silva Gomez zorgde voor de 2-2 eindstand. Rimboe-Ouwerkerk 3-2: In Wouw verloor Ouwerkerk het voor de derde periode belangrij ke duel tegen Rimboe met 3-2. Corn de Mooij opende in de eer ste helft de score. Youri Pankow maakte kort na rust gelijk. De thuisploeg liep vervolgens uit naar 3-1. Kort voor tijd scoorde Michael Dalebout tegen na mens Ouwerkerk. Door dit re sultaat gaan Ouwerkerk en Rimboe nu samen aan de leiding in de stand om de derde periode- titel. uur te laat omdat Tricht vastzat in het verkeer. Daardoor werd het naast een sportieve strijd ook een gevecht tegen de duis ternis. En terwijl de maan steeds nadrukkelijker ging schijnen, gaf Tholense Boys een goed be gonnen wedstrijd langzaam uit handen. In de eerste helft waren de Tho- lenaren heer en meester. Met een aanvallende strategie was de Zeeuwse ploeg gebrand op ver der bekersucces nadat eerder hoofdklasser Halstreren was geslachtofferd. Wanhoop In eerste instantie leek het te werken. Het ook erg offensieve spelende Tricht kreeg geen greep op de zaterdag-derde klasser en moest lijdzaam toe zien hoe met name Jan Groene- veld en Arjan van Dijke het keeper Carlo van de Burg bij zonder lastig maakten. De op zetten waren goed, de aanvallen soepel, maar het afmaken lukte maar niet. Missers en in de weg lopende verdedigers dreven de Tholenaren tot wanhoop. Tel daar pech bij op - Wim Schot schoot net voor rust op de paal - en je helpt een tegenstander te rug in de wedstrijd. Dat was zeker merkbaar in het tweede bedrijf. De bezoekers uit de Betuwe hadden zich aange past aan de opponent en zoch ten massaal het doel van Alex Hoogendoorn. Het resulteerde in een aantal gevaarlijke vrije trappen en rakelings langs de palen scherende ballen. Op de schoten die wel goed waren ge mikt, had sluitpost Hoogen doorn een passend antwoord. Hij hield zijn ploeg in de slotfase op de been. De andere tien van Tholense Boys geloofden toen al niet meer in een overwinning en schakelden over op paniekvoet bal en onsportief gedrag. In bijna volledige duisternis moesten strafschoppen de uit komst brengen. In deze schim mige loterij bleek Tricht uitein delijk het gelukkigst. Bij een stand van 3-4 zag Arie Draaijer zijn schot gekeerd door keeper Van de Burg, waardoor Tricht zich bij de laatste acht voegde. Tholense Boys-Tricht 0-0 Tricht wns. Strafschoppenserie: Wilco van de Plaat 0-1, Arjan van Dijke 1-1, Julian van Dijken 1-2, Jan Groene- wegen 2-2, Marco Hol 2-3, Michael de Jong 3-3, Eric van Herreveld 3-4, Jeroen Vermeulen 3-5 Scheidsrech ter: C. Spek ZevenbergenGele kaartArjan van Dijke, Jan Groene- wegen (beiden Tholense Boys) Aan tal toeschouwers: 150 Tholense Boys: Alex Hoogendoorn; Arie Draaijer, Michael de Jong, Roy Streng, Hassan el Jilali; Rick van de Velde, Piet den Boef, Arjan van Dij ke; René van de Berge (Said Oumha- med), Wim Schot, Jan Groenewe- gen. van onze sportredactie AMSTERDAM - Het incident met een motorrijder in de slotfa se van de 34e Amstel Gold Race, zaterdag gewonnen door Mi chael Boogerd, zal leiden tot een betere reglementering van het gemotoriseerde verkeer in in ternationale wielerwedstrijden in Nederland. Bij het incident kwamen twee renners ten val over een gepar keerde motorrijder, de Zwitser Marcus Zberg en de Italiaan Ga- briele Missaglia. Zij krabbelden nog wel overeind maar waren uitgeschakeld voor de overwin ning. Na afloop noemde koers- directeur Leo van Vliet de mo torrijders „de hooligans van de wielersport'. Deze uitspraak was onaccepta- van onze sportredactie WOLFSBURG - Davy Dubbel dam heeft donderdag de zeven de en laatste etappe van de 23e Ronde van Nedersaksen gewon nen. De inwoner van Sluiskil die voor de Duitse ploeg Team Co logne rijdt, bleef na een rit over 164 kilometer van Duderstadt naar Wolfsburg landgenoot Paul van den Akker twee secon den voor. Michael van der Wolf maakte het Nederlandse succes com pleet door op elf tellen van de winnaar derde te worden. De van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord heeft met het Contract Spelers Fonds KNVB (CFK) een rege ling getroffen om dit seizoen later dan gebruikelijk zijn af drachten te doen. De Rotterdamse club is net als elke andere BVO (Betaald Voet bal Organisatie) verplicht een deel van de spelerssalarissen in dit fonds te stoppen. Vooral door de zeer vroege uitschake ling in het Uefa Cup-toernooi werd Feyenoord gedwongen zijij 'cash-flow' aan te passen. bel voor de aanwezige motorij ders, die zich niet vereenzelvigd wilden zien met mensen die kampioensfeesten verstoren, oorlog voeren met de politie, binnensteden vernielen en win kels plunderen. Hun protest leidde tot overleg met de koersdirecteur, de direc tie van de hoofdsponsor en de wedstrijdorganisatie. Van Vliet betreurde zijn uitlating en bood zijn excuses aan. De betrokken motorrijder had geen schuld aan het incident, omdat hij een uitweg had gezocht maar niet had kunnen vinden door op dringerig publiek. Er komen voorstellen tot verbetering van de werksituatie voor motorrij ders (met cameralieden) en ver betering van veiligheid voor renners. ANP eindzege ging naar de Duitser Torsten Schmidt. Hij hield in de algemene rangschikking zes tien seconden voorsprong op de Zweed Martin Rittsel. Davy Dubbeldam eindigde in het algemeen klassement in de achterhoede. In de eerste etap pes van de Ronde van Niedersk- sen offerde hij zich op voor sprinter Jans Koerts, die ook een etappe won. Nadat Koerts spoorslags was afgereisd naar huis omdat zijn vrouw op beval len stond, deed Dubbeldam het wat rustiger aan en concen treerde zich op een dagsucces. Financieel manager Jan-Wil lem van Dop bestrij dt echter dat de club voor miljoenen in het krijt staat. „Ik begrijp niet waar die verhalen vandaan komen", zegt hij. „Feyenoord verkeert echt niet in problemen. Toen we in september begrepen dat we nogal wat inkomsten gingen missen, hebben we netjes af spraken gemaakt met het CFK en de spelersgroep dat de beta lingen in het fonds een paar maanden zouden worden uitge steld. Dat is in volle harmonie gebeurd en op dit moment zijn we helemaal bij."GPD van onze sportredactie ARCO - Paolo Savoldelli heeft de 23e Ronde van Trentino op zijn naam geschreven. De Italiaanse wielerprof verdedigde zijn lei dende positie in de laatste etappe rit met succes. Zijn landgeno ten Gilberto Simoni en Marco Pantani, de winnaar van de laatste Tour de France, kregen niet de kans hun kleine achterstand, ze ven seconden, op de leider goed te maken. De afsluitende rit over 155 kilometer van Riva del Garda naar Arco leverde een zege op voor de Rus Aleksander Gontsjenkov. Hij versloeg de Duitser Danilo Hondo en de Oostenrijker Gerrit Glomser in de eind sprint. AFP/DPA foto Galas Fabio Arco/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 35