Kampioen van de eenvoud Seizinger stopt met skiën PZC Voshart in selectie voor WK-korfbal sport Remco van Keeken kiest voor Kloetinge Hoek op volle sterkte tegen Kozakken Boys Den Dekker heeft met Terneuzen ups en downs meegemaakt ATP Tour sluit een miljardencontract af uitslagen Vlissingse hockeysters zeker van lijfsbehoud zaterdag 24 april 1999 door Jan Dagevos KLOETINGE - Remco van Keeken keert terug in het Zeeuwse voetbal. De 30-jari- ge aanvaller speelt vanaf vol gend seizoen bij hoofdklas ser Kloetinge. Van Keeken is afkomstig van SHO, waar hij de laatste tijd overigens geen deel meer van de selectie uit maakte. „Ik denk dat hij een waarde volle kracht voor ons kan zijn", zegt Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „Ik heb in het verleden zelf nog tegen hem gevoetbald en ik heb me verder uitgebreid over hem laten informeren. We hebben onlangs met Van Keeken om de tafel gezeten en dat was een goed gesprek. Hij is een positief ingestelde jongen." Van Keeken speelde in het verleden voor Feyenoord, RBC, Vlissingen, Lokeren, Wageningèn, Hoek, SHO, Kozakken Boys en wederom SHO. Bij tal van clubs bouw de Van Keeken een enorme reputatie op, als begenadigd voetballer, maar ook als en fant terrible. Zo kwam hij nogal eens in conflict met trainers, medespelers en be stuursleden. Ooit schorste de leiding van Hoek hem we gens 'jammerlijk eigenwijs gedrag'. Hiensch kent de-ver halen. „Ik denk dat hij zijn wilde haren kwijtgeraakt is", zegt de oefenmeester. „Ik ben overtuigd van zijn kwalitei ten als voetballer en ik ben van mening dat hij voor Kloetinge een prima kracht is." Van Keeken was gisteren niet voor commentaar bereik baar. Arnemuiden- Groote Lïndt Afwezig Arnemuiden: Bertus Siereveld (ge schorst). Bijzonderheden: Arne muiden strij dt nog voor de periodetitel. Het winnen van die prijs zou het sei zoen van Arnemuiden in een klap goed maken, al dus Rens Griep. Bruse Boys- Dinteloord Afwezig Bruse Boys: Ton- nie van den Berge, Mujo Avdic (beiden geblesseerd en John van Dijke (va kantie). Bijzonderheden: Trainer Alexander van Keulen heeft staat vandaag zelf in de basis. Vuren-Veere Afwezig Veere: Jorrit Schuurman. Harvey Si- belo (beiden geschorst), Anton Belfroid (werk), Turgut Kizilarslan, Peter de Jong (beiden gebles seerd). Bijzonderheden: Veere heeft nog een punt nodig voor lijfsbehoud. Rijsoord- Oostkapelle Afwezig Oostkapelle: Roel Latuheru. Harro Ha zelaar (beiden geschorst). Wilfred Schipper en Ro nald Louwerse (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Ferrie Alfons komt volgend sei zoen Oostkapelle verster ken. De aanvaller komt nu nog uit voor zondag-vijf- deklasser Walcheren. Wïllielmïna'08- Goes Afwezig Goes: Marcel Ko- le (geschorst). Marco Vo gel en Jacco de Kok (bei den geblesseerd) Bijzonderheden: Hugo Barends heeft de moed nog niet opgegeven. „Er is deze week goed getraind en de groep is nog altijd vol vertrouwen." door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hoek kan van daag op volle oorlogssterkte aantreden in de uitwedstrijd te gen Kozakken Boys. Ronald van Sliedregt onderging donder dagavond een laatste test en werd fit bevonden. Verder is de schorsing die Angelo Nijskens na zijn rode kaart tegen Sparta Nijkerk boven het hoofd hangt nog niet binnen. Hoek is nog in de race voor de ti tel in de hoofdklasse B. De Zeeuws-Vlamingen staan drie punten achter op leider Dovo. „We hebben nog drie wedstrij den te gaan en onze doelstelling is om die drie wedstrijden te winnen", zegt trainer Frans Vermeulen van Hoek. „Mochten we uiteindelijk naast de titel grijpen, zijn we in elk geval ver zekerd van een periodetitel." Dat geeft de ploeg recht op deelr name aan het bekertoernooi met profclubs. „Het is geen hoofd prijs, maar ik zou het ook geen troostprijs willen noemen", zegt Vermeulen. „Als je ziet waar we vandaan zijn gekomen... In het begin hebben we veel kritiek over ons heen gehad en werden we nogal negatief bejegend. Ik vind het knap hoe de spelers nu revanche hebben genomen." Hoek verloor destijds op eigen veld met 5-2 van Kozakken Boys. „De ploeg had toen een prima spelopvatting en ook het combinatievermogen lag hoog. Afgelopen dinsdag heb ik Ko zakken Boys tegen WGZ (2-1- verlies) weer aan het werk ge zien, maar het is nu geen elftal meer. Het is zaak om daar van te profiteren", meent Vermeulen. Kloetinge Kloetinge krijgt vandaag Achil les Veen op bezoek. Voor de Be- velandse formatie staat er wei nig meer op het spel. „De laatste keer dat we thuis speelden, ver loren we (2-1 tegen Hoek) en dat willen we nu rechtzetten", zegt trainer Diederik Hiensch. Kloetinge moet het stellen zon der Johan de Goederen, die een schorsing uitzit. Jeffrey van de Velde is hersteld van een knie blessure. „Hij heeft afgelopen week vol met de groep meege- traind", vertelt Hiensch. Van de Velde begint tegen Achilles Veen op de bank. door Frits Bakker TERNEUZEN - De Jack Rus sell, die iedere bezoeker kwispe lend begroet, is genoemd naar een voetballer die zijn tegen pool kon zijn. Menno den Dek ker is zelf op het veld kampioen van de eenvoud. De 28-jarige Terneuzense verdediger is in tien jaar tijd maar één keer uit het veld gestuurd en zal zich verbaal ook nooit misdragen. Toch bekent hij een stille aan bidder te zijn van een notoire onruststoker: de Bulgaarse spits Hristo Stoitsjkov. Daar heeft hij zijn hond naar vernoemd. „Het is Stoj geworden, dat klinkt wel lekker." Menno den Dekker (gehuwd, vader van de driejarige Hidde. tweede kind op komst) staat op het punt met Terneuzen zijn derde kampioenschap in tien jaar te halen. Dat is op zich niet zo'n slecht gemiddelde, maar het komt voort uit de merk waardige reeks van ups en downs die hij met zijn club heeft ondergaan. Tien jaar geleden leed de trotse bewoner van het Zuidersportpark nog een ano niem bestaan in de afdeling. Twee kampioenschappen (on der Han van der Hooft en Henk Ottens) brachten iets van de ou de glans terug, daarna volgde weer een degradatie. Volgens de huidige stand op de ranglijst wijst de curve nu weer naar boven. Terneuzen kan - als alles tenminste meezit - zondag in Zierikzee de kampioensvlag hijsen in de derde klasse. „Dan moeten we zelf winnen en Moer- se Boys gelijkspelen of verliezen tegen Internos", rekent Menno den Dekker voor. Invasie De Zeeuwse club met 'de groot ste aanhang' zal zondag voor een invasie zorgen op het veld van Zierikzee. Menno den Dek ker: „Ik heb al gehoord dat er vijf bussen supporters met ons meereizen." Maar niet alleen om die reden is Terneuzen het aan zijn status verplicht om zich tot kampioen te laten kronen. Alle Brabantse trainers hebben dit jaar met een zekere afgunst ge roepen: als dit Terneuzen, met zo veel gerijpte spelers, geen kampioen wordt, is het de schle miel van het jaar. Menno den Dekker: „Ik vind zelf ook dat wij het móeten wor den, maar we zullen het toch nog even waar moeten maken." De realiteit is immers ook dat Terneuzen twee keer verloor van bijvoorbeeld Moerse Boys, de enige overgebleven concur rent voor de titel. Vooralsnog gaat Menno den Dekker evenwel uit van het mooiste scenario: zondag win nen, daarna in een feestelijke optocht naar Terneuzen. De ge routineerde verdediger, die sa men met zijn linkerbuurman Michel de Vries tot de vertrouw de stal behoort, weet al hoe het dan zal aflopen: „Wij tweeën, Michel en ik, doen toch al elke zondag het licht in de kantine uit." Warm gevoel Dat zegt veel over zijn liefde voor de club. Menno den Dek ker, al die jaren een betrouwba re, solide mandekker, is opge groeid bij Terneuzen, speelde er vanaf zijn zesde jaar en heeft een warm gevoel voor de rood zwarte kleuren. Hij mocht op zijn zestiende al regelmatig op draven in de hoofdmacht en is er na een korte aanlooptijd niet meer uit weggeweest. Meestal speelde hij op zijn favoriete po sitie als voorstopper, dit jaar is hij verbannen naar de rechter kant. „Het maakt me niet uit, als ik maar speel." „We zijn met Terneuzen een an dere weg ingeslagen: als het no dig is, worden er spelers van buitenaf aangetrokken. Dat is ons in een gesprek met de lei ding van tevoren meegedeeld, dus als je akkoord gaat, moet je verder ook niet zeuren. Hij vindt wel dat Terneuzen 'op de langere duur' een eigen ge zicht moet krijgen. „We moeten het nu nog vaak doen met spe lers die bij Hoek vertrekken. Ik zie dat als een aanloop. Terneu zen heeft een enorme jeugdaf deling. Daar moeten op termijn de talenten uit voorkomen om de club op een hoger peil te brengen." Zelf heeft hij die weg ook afge legd, voordat hij tot de vaste kern is gaan behoren. Menno den Dekker:,Ik geniet er nu nog van, want voetbal is mijn leven. Dat uit zich bijna in alles. Ik heb vroeger voor kok geleerd, twee jaar in een restaurant gewerkt, maar na mijn diensttijd ben ik een heel andere kant opgegaan. Ik solliciteerde bij de PTT voor postbesteller en werd gelijk aangenomen." „Het is een ideale baan voor een voetballer: om zes uur 's mor gens beginnen, veel lopen, lek ker in de buitenlucht en om twee uur 's middags klaar. En ieder een leeft ook nog mee. Het zal wel toeval zijn, maar als je toch kijkt hoe veel voetballers er bij de PTT werken..." Menno den Dekker wil ze maan dag allemaal recht in de ogen kijken. „We moeten kampioen worden. Voor Black, van de post, onze leukste supporter, voor m'n vader, die naar alle wedstrijden komt kijken en voor al die mensen die ons over al achterna reizen. We moeten Terneuzen zondag maar eens lekker onveilig maken." Menno den Dekker op weg naar een training. „We moeten Terneuzen zondag maar eens lekker onveilig maken." foto Charles Strijd /an onze sportredactie 3UNNIK - Bondscoach Jan Hof /an het Nederlands korfbal- eam heeft achttien spelers ge selecteerd voor het WK dat van 10 tot en met 17 juli in Adelaide Australië) wordt gehouden, rlof koos voor een extra grote jroep, zodat bij eventuele bles sures voldoende reserves beschikbaar zijn. Dennis Vos- ïart uit Scharendijke, die voor Deetos uitkomt, maakt deel uit /an de selectie. .Vanwege de afstand kunnen /ve niet zomaar even nieuwe nensen invliegen", aldus Hof. Denise Bezemer en Suzanne de Wilde van zaalkampioen PKC ïn Chris Kaper van Groen Geel rijn voor het eerst geselecteerd. Barbara Bakker (Ons Eiber- WS'92 besluit met overwinning VLISSINGEN - De volleybal lers van WS'92 sloten de com petitie in de derde divisie H af met een 3-2-overwinning op het tweede team van Mikro Elec- tro/SR. In Vlissingen kwam WS'92 goed uit de startblokken (15-6), maar stokte daarna geruime tijd het ritme. De Brabanders profi teerden van een mindere con centratie, een gemakkelijke op slag bij de thuisploeg en zetten de tweede en derde set in winst om(ll-1512-15). Meteen prima servicedruk en een sterk blok zette WS'92 aan voorde omme keer in de wedstrijd. Door winst met 15-0 en 15-9 werden twee punten veilig gesteld. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De hockey- vrouwen van Vlissingen hebben zich veilig gesteld in de derde klasse. In een inhaalduel op ei gen veld werd Olympia met 6-0 verslagen. Echt verrassend was de over winning niet. Olympia, laatste op de ranglijst, won dit seizoen nog niet. Ook nu konden de Ter- neuzenaren geen vuist maken. Vlissingen was constant in de aanval. Dit resulteerde al snel in de eerste treffer. Merel de Kam nest), Yke Bijlsma (Oost Arn hem) en Jan Niebeek (Blauw Wit) maken hun rentree. Marjan de Jong van Nic., korfbalster van het jaar, is de enige top- speelster die ontbreekt. Zij gaat voor een stage drie maanden naar de Verenigde Staten. Poule A Nederland is in poule A inge deeld met Spanje, Duitsland en Japan. Eeuwige concurrent Bel gië komt uit in poule B, met Au stralië, Groot-Brittannië en India. Polen, Portugal, Zuid- Afrika en Taiwan completeren het veld in poule C. De Neder landse selectie vertrekt 1 juli naar Australië waar de wereld kampioen behalve trainingen enkele demonstratie wedstrij den afwerkt. Het Nederlandse achttal ver overde in 1995 in India de we reldtitel. In 2003 heeft de titel strijd in Nederland plaats, als de korfbalsport en het Konink lijk Nederlands Korfbalver- bond honderd jaar bestaan. De WK-selectie: Vrouwen: Jonni Abbenhuis (Die Haghe), Barbara Bakker (HKV Ons Eibernest), Jiska Brandt (Deetos), Denise Bezemer (PKC Yke Bijlsma (Oost Arnhem), Mandy Loorij (Die Haghe), Da- niëla Riet (Deetos), Suzanne de Wilde (PKC), Heieen van der Wilt (Oost Arnhem). Mannen: Tim Abbenhuis (Die Haghe), Daniël Huizebosch (DOS'46), Chris Kaper (Groen Geel), Jan Niebeek (Blauw Wit), Taco Poelstra (Nic.), Kees Slin gerland (Die Haghe), Andre Simons (PKC), Leon Simons (PKC), Dennis Voshart (Deetos). bracht haar ploeg na tien minu ten op een 1-0-voorsprong. De Kam ontpopte zich als een ware goalgetter, want tien minuten later was het uit een strafcorner weer raak. Voor rust werd het nog 3-0 door Nienke de Loof. In de tweede helft bouwde Vlis singen de score geleidelijk uit. Merel de Kam scoorde nog twee keer, waarmee haar totaal op vier kwam. Olympia kreeg via Rian de Hulster nog wel een paar kansen, maar liet deze on benut. Dorine van Boekhout be paalde uit het vervolg van een strafcorner de eindstand op 6-0. van onze sportredactie MONTE CARLO - De ATP Tour heeft voor 2,4 miljard gulden de marketing- en televisierechten voor tien jaar verkocht aan ISL Worldwide. Dat maakte ATP- tennisbaas Mark Miles vrijdag in Monte Carlo bekend. De verbintenis gaat op 1 januari 2000 in. ISL krijgt de exclusieve rechten op de Super 9-toernooi- en en het WK en zal de televisie rechten over de andere ATP- toernooien uit de World Series en Tour Championship, ruim veertig evenementen, doorver kopen. Renovaties De entree van ISL valt samen met verregaande renovaties in de ATP. Vanaf 1 januari 2000 gaat de wereldranglijst gelden voor een kalenderjaar. De nieu we lijst word vastgesteld op ba sis van de behaalde punten in de Grand Slams, de negen Super 9- toernooien en vijf kleinere eve nementen. Momenteel tellen de beste veertien resultaten onge acht de status van het toernooi. Spelers die een Grand Slam of Super 9 missen, ontvangen geen punten en kunnen die niet com penseren. De topspelers worden vanaf 2000 verplicht deel te ne men aan de negen Super 9-toer nooien. Momenteel hebben die spelers het recht af te zien van een Super 9-toernooi. Richard Krajicek bijvoorbeeld is deze week niet aanwezig op het gra vel in Monte Carlo. Het ATP- circuit wordt vanaf 2000 ver kleind, De ATP wil met het oog op een flexibeler kalender onge veer tien kleinere toernooien opkopen en schrappen. Daar voor heeft het een fonds van tien miljoen gulden achter de hand. In november loopt het vijfjarig contract af met Hannover voor de organisatie van het WK. Van af 2000 gaat ISL met het WK de markt op. Het wil het WK jaar lijks in een ander land organise ren. ISL heeft alle rechten in het mannentennis opgekocht met uitzondering van de Grand Slams en de D avis Cup die onder auspiciën van de ITF, interna tionale tennisfederatie, vallen. In het vrouwentennis kocht IS1 kortgeleden de rechten van de Fed Cup, het zusje van de Davis Cup. Het gaat het landentoer- nooi voor vrouwenteams dras tisch veranderen. Zo moet de Nederlandse ploeg na de neder laag tegen België zich nog kwa lificeren voor de lucratieve we- reldgroep in een toernooi met acht landen in juli. Het sportmarketingbureau ISL is al bezitter van de markering en televisierechten van het WK voetbal in 2002 en 2006. Daar betaalde het bureau 3,5 miljard gulden voor. Voor Euro 2000 be zitten ze de sponsorrechten. Daar legden ze het garantiebe drag van dertig miljoen gulden voor op tafel. ANP Dammen Haren. WK Rapid. Zevende ronde, eerste partij: Tsjïzjov I Rus) - Gantwarg (WRu) 1 - 1, Scholma (Ned) - Wiersma (Ned) 0-2, Koifman (Isr) - Georgiev (Rus) 1-1, Samb (Sen) - Ba (Sen) 1-1, Schwarzman (Rus) - Valneris (Let) 1-1, Baljakin (WRu) - Clerc (Ned) 1-1 Tweede partij: Gantwarg - Tsjizjov 1-1, Wiersma - Scholma 1-1, Ge orgiev - Koifman 1-1, Ba - Samb 2-0, Val neris-Schwarzmann 1-1, Clerc - Baljakin 1-1. Stand: 1. Georgiev 18, 2. Baljakin, Schwarzmann 17, 4. Clerc 14 (uit 13), 5. Bam Gantwarg, Valneris 14, 8. Wiersma 13 (uit 13), 9 Koifman, Tsjizjov 13, 11. Scholma 10,12. Samb 9. Golf Barcelona. Spaans Open. Stand na tweede ronde: 1Sandelin (Zwe) en Law- rie(Sch) 132 slagen. 3. Spence(Eng) 133, 4. McGinley (Ier) en Aguero (Spa) 135. Uitgeschakeld: 80. Derksen 144, 143, Muntz 152. Paardensport Göteborg. Finale wereldbeker springen. Tweede onderdeel, springconcours 1,60 m, met barrage: 1. John Whitaker (GBr) Virtual Village Heymen 0 strafpunten, 35,84 seconden, 2. Garson (VSt) Rhythmical 0-36,04,3. Charles (Ier) Trax- data Nustria 0-36,25, 4. Rodrigo Pessoa (Bra) Gandini Baloubet du Rouet0-37,52, 5. Hendrix (Ned) RBG Finesse 0-37,71, 6. Tops (Ned) Operette la Silla 0-43,33, 7, Coyle (Ier) Cruising 3-46,10, 8. Leone (VSt) Crown Royal Legato 4-34,13, 9. Mi- chaels-Beerbaum (Dui) Sprehe Stella 4- 39,47, 10. McNaught (Zwi) Duif 4-39,77, zonder barrage: 15. Van der Vleuten/Vink Flower III 4, 21. Bril/Hennessy 4,50, 31. Lansink/Nissan Calvaro Z 10,75. Stand na twee onderdelen (klasseringen her leid tot strafpunten): 1Pessoa 0,2. Coy le 4,5, 3. Ludger Beerbaum, McNaught en Michaels-Beerbaum 5, 6. Hendrix en Garson 5,5, 8. Mandli (Zwi) 7, 9. Charles en Tebbel (Dui) 8, 16. Tops 15,5,21. Bril 19,5, 26. Van der Vleuten 23, 35. Lansink 29,5. Jachtspringen, 1,35 m: 1 .Gulliksen (Noo) Baltimoor 54,91 seconden, 2. John Whi taker (GBr) Foxhill Butterfly 56,38,3. Van der Vleuten (Ned) Vink Idalco 57,36, 4. Ludger Beerbaum (Dui) It's Me 57,40, 5. Melliger (Zwi) Corlanda 57,90, 17. Hendrix/RBG Giant 65,51. Schieten Seoul. Wereldbeker luchtgeweer. 10 meter: 1. Aleinikov (Rus) 698,7 punten. 2. Conci (Slv) 698, 3. Sidi (Hon) 697,7, 7. Boschman (Ned) 696,2. Bijzonderheid: Boschman verbetert in kwalificaties met 595 punten het nationa le record. Dat had hij in februari in Den Haag op 594 gebracht. Sportprijsvragen Lucky Ten: 4-6-15-18-20-21-27-29-35-36- 40-44-51 -52-54-56-57-60-67-79 (onder voorbehoud). Tennis Monte Carlo. Mannen, 4,9 miljoen gul den. Kwartfinales: Mantilla (Spa/15) - Al- bert Costa (Spa/10) 6-4 6-7 7-6, Kuerten (Bra/13) - Spadea (VSt) 6-3 6-3, Golmard (Fra) - Moya (Spa/1) 6-7 6-3 6-0, Rios (Chl/9) - Philippoussis (Aus/5) 6-2 6-7 6-4. Boedapest. Vrouwen, 285.000 gulden. Kwartfinales: Torrens Valero (Spa) - Hopmans (Ned) 6-2 6-0, Pitkowski (Fra/7) - Koelikovskaja (Rus) 7-5 6-2, Kuti-Kis (Hon) - Nemeckova (Tsj) 6-16-3, Chladko- va (Tsj) - Martincova (Tsj) 6-4 6-2. Cairo. Vrouwen, 360.000 gulden. Kwart finales: Sanchez Vicario (Spa/1) - Dokic (Aus) 6-3 6-1, Gagliardl (Zwi) - Courtois (Bel) 6-3 6-2, Spirlea (Roe/5) - Pierce (Fra/2) 6-4 6-2, Drake (Can) - Schnyder (Zwi/3) 6-7 6-2 6-2 Orlando. Mannen, 810.000 gulden. Tweede ronde: Gumy (Arg) - Stoltenberg IAus/1) 7-6 7-6, Courier (VSt/5) - Blanco (Spa) 7-5 6-4, Ruud (Noo/7) - Arnold (Arg) 3-6 7-6 6-2, Mirnyi (WRu) - Cadart (Fra) 6- 2 7-6. Voetbal KPN Telecompetitie: Graafschap-PSV 1- 0 Stand aan kop: Feyenoord 28-70, Vi tesse 29-55, PSV 30-54, Willem II 29-53, Heerenveen 29-48. Duitsland: Dortmund-Bremen 2-1, Stutt- gart-Leverkusen 0-1. Stand aan kop: Bayern M. 27-64, Leverkusen 28-57, Kai- sersl. 27-48, Dortmund 28-47, Hertha BSC 27-45. Volleybal Mannen. Eredivisie best of five. Finale play-offs: Dynamo-Vrevok 1-3. Wielrennen Ronde van Nedersaksen, eerste etappe Einbeck-Verden: 1. Koerts (Ned) 197,9 km in 4.49.52, 2. Trkal (Tsj), 3. Pollack (Dui), 4. Kejval (Tsj), 5. Beikirch (Dui), 6. Ohjve (Ned), 7. Lademann (Dui), 8. Poit- schke (Dui); 12. Pieters, 39. Meijs, 60. Van Gurp. Algemeen klassement: 1. Kjargaard (Noo) 5.06.46, 2. Schmidt (Dui) 0.05, 3. Rich (Dui) 0.14, 4. Rittsel (Zwe) 0.23, 5. Gritsoen (Rus) 0.31, 6. Pollack 0.32; 41. Koerts 1.3349. Wfelinga 1.41,62. Meijs 2.03. Ronde van Thüringen, vierde etappe Schmalkalden-Mühlhausen: 1. Wegeli- us (GBr) 142 km in 3.33.02, 2. Schreck (Dui) 0.47,3. Schuier (Dui), 4. Trampusch (Oos), 5. Burrow (GBr), 6. Denke (Dui). Al gemeen klassement: 1. Schreck 14.42.40. 2. Burrow 0.05, 3. Szmyd (Pol) 0.08,4. T rampusch 0.20,5. Hayman (Aus) 0.38. Contern (Lux). GP Faber: 1Kirchen (Lux) 2.40.18, 2. Strynckx (Bel) 0.04, 3. Swin- nen (Bel) 0.14,4. Voeckler (Fra), 5.0'Bee (VSt) 0.24,6. Post (Ned), 9. Dunning (Ned 0.27. Zeilen Hyeres. Olympische week, eindstanden. Vrouwen. Europe: 1. Matthijsse (Ned) 14 punten, 2. Multala (Fin) 34, 3. Brouwer (Ned) 41. 470: 1. Sossi/Sossi (Ita) 47, 2. Kedri/Fabrikant (Isr) 47, 3. Trübel/Gros- ner (Dui) 51,19. Westerhof/Verbeek 119. Mannen. Soling: 1 Heiner (Ned) 1 punt, 2. Beadsworth (GBr) 2, 3. Schümann (Dui) 3. Finn: 1. Kusnierewicz (Pol) 22, 2. Devotï (Ita) 42, 3. Burows (Ier) 51, 8. Van Muyden72. Laser: 1. Ronholt(Den)45,2. Ainslie (GBr) 49, 3. Suneson (Zwe) 49, 5. Kats 64, 29. Lantermans 161. Mistral: 1. Gyader (Fra) 37,2. Maciel (Spa) 37,3. Ro- driques (Por) 37, 15 Van Geemen 93. Tornado: 1. Hagara/Steinacher (Oos) 17, 2. Booth/Landenberger (Aus) 25. 3. Bun- dock/Forbes (Aus) 30.10! Van Teylingen/ Dercksen 86. Simpele zege voor Koewacht KOEWACHT - Koewacht, mid denmoter in de vijfde klasse A had vrijdagavond in eigen huis weinig problemen met Corn Boys. Het werd 4-1. De thuisploeg kwam na tien mi nuten op voorsprong door Carlo van Grimberghe. Danny Vlas- senrood verdubbelde de marge door een penalty te benutten. Na de pauze was Boudewijn Rietjens tweemaal succesvol voor Koewacht waardoor het 4- 1 werd. Een goed ingeschoten strafschop van Mark Maes van Com Boys bepaalde cle eind stand op 4-1. van onze sportredactie MÜNCHEN - Drievoudig olympisch skikampioene Katja Seizinger heeft een punt achter haar carrière gezet. De 26-jarige Duitse maakte haar afscheid vrijdag bekend. Ze geeft de voorkeur aan haar maatschappelijke loop baan. Seizinger raakte vorig jaar juni tijdens een trai ning ernstig geblesseerd aan de knie. Ze miste daardoor afgelopen win ter alle wedstrijden. De skister is nu weer volledig hersteld, maar de motiva tie om door te gaan ont breekt. „Dat is het afgelo pen jaar zo gegroeid." Lillehammer De Duitse won tijdens de Spelen van Lillehammer (1994) goud in de afda ling Ze was vier j aar later in Nagano zelfs goed voor twee keer goud, zowel in de afdaling als in de com binatie. In Albertville (1992) behaalde Seizin ger brons in de Super-G. Ze werd een jaar later we reldkampioene in deze discipline. De skister won in totaal 37 wedstrijden in de we reldbeker. In 1996 en 1998 won ze de WB-algemeen. Ook in de afzonderlijke onderdelen, Super-G en afdaling, eindigde ze ja ren achtereen als beste. Na veel blessureleed heeft Katja Seizinger niet meer de motivatie om door te gaan. Daarom maakte de SID Duitse skister vrijdag bekend dat ze stopt. foto Frank Leonhardt/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18