Animo mokerslag snel te boven w. I 1 mm mj m Breskens struikelblok RCS Johan Schelleman kan nog winnen IJzendijke druipt beschaamd af: 9-1 Twee Belgische aanwinsten Hoek INEt Arno Verlinde wijst RIA weg naar zege Tennissers herstellen zich in thuiswedstrijd: 3-3 Zaaltopper in evenwicht door Peter van Kouteren les TERNEUZEN - Voor de tennis sers van Animo lijkt dit seizoen in de eerste klasse van de lande lijke competitie niet meer weg gelegd dan een bescheiden rol. De door successen verwende mannenploeg verloor vorige week in de eerste confrontatie van een nieuwe competitie kansloos (6-0) en boekte in dat opzicht gisteren in eigen huis een eerste succesje. Tegen het gerenommeerde Duno hield Animo gelijke tred: 3-3. De Temeuzenaars beschikken dit seizoen niet over de profs Dan Mc Gregor en Tim Blon- deel. De Belg Gert de Clercq en de Terneuzenaar Guillaume Fe- liksdal zijn hun vervangers en vormen met trainer/speler Filip Versluys en Jeroen Verstraeten de basis waaruit kan worden ge put. Het is niet uitgesloten dat Filip Versluys in de komende weken nog over eenvijfdespeler kan beschikken. De in België wonende tennisle- raar onderhoudt goede contac ten met de zeventienjarige Do minique Coene uit Maldegem, die in België tot de beste twee spelers van zijn leeftijdscatego rie wordt gerekend. Van Coene wordt verwacht dat hij een keer of drie kan meespelen, voordat hij zich in de voorbereiding op Roland Garros voor jeugdspe lers stort. Zonder Coene sleepte Animo gisteren na de mokerslag tegen Hatec verdienstelijk drie pun ten uit het vuur. De Temeuze naars, die door relaties van Filip Versluys in het verleden over een op papier sterkere formatie beschikten, hielden gedurende de hele wedstrijd gelijke tred met Duno. De voormalige landskampioen kwam op 0-1, omdat Arno Zwaan in drie sets (4-6, 7-5, 2-6) van Gert de Cler cq won. Filip Versluys trok ver volgens in een marathonpartij de stand gelijk. De trainer/spe ler sloot de eerste set tegen de Duitser Kristof Schneider win nend af (7-5), maar gaf zich in de tweede set vlug gewonnen (1-6). Versluys kwam vlot op 0-3 en besloot uit tactische overwegin gen het zijn opponent niet lastig te maken. Vanaf het begin van de derde set kromde de trainer nog eens zijn rug. Hij bouwde een 3-0 voorsprong op, zag Schneider langszij komen, maar trok in de tiebreak aan het langste eind (7-6). Evenwicht Omdat Guillaume Feliksdal van Alex van de Akker verloor (4-6, 4-6) en Jeroen Verstraeten als vanouds spelend Wilco Bos met lege handen van de baan stuurde (6-4, 6-2) kwam Animo met een opsteker uit de enkel spelen. Beide teams hielden el kaar ook in de dubbelspelen in evenwicht. „Ik verwijt niemand iets", keek Versluys later terug. „Maar het degradatiespook blijft hier rondhangen. Ik wil meer en heb persoonlijk moeite met het beleid. Maar ik kan niet in de clubkas kijken. Als we op termijn ons willen handhaven, dan zullen we toch iets anders moeten." Animo-Duno 3-3: Gert de Clercq- Amo Zwaan 4-6, 7-5, 2-6; Filip Ver- sluys-Kristof Schneider 7-5, 1-6, 7- 6; Jeroen Verstraeten-Wilco Bos 6-2, 6-4, Guillaume Feliksdal-Alex van de Akker 4-6, 4-6; Versluys/De Cler cq-Van de Alcker/Zwaan 6-3, 6-7, 6- 1Verstraeten/Feliksdal-Schnei- der/Bos 2-6, 3-6. SvAVi w -V* - 5SS :'r VÏÈc'Ü' 1 'li vv» Animo-speler Guillaume Feliksdal in actie in zijn partij tegen Arnold van de Akker. foto Peter Nicolai door Wim de Vos AXEL - Het is alweer ruim der tig jaar geleden dat het Smits- Ischorrecircuit in Axel werd aangelegd. De toen amper zes tien jaar jonge Johan Schelle- man reed er in die tijd zijn eerste wedstrijdjes. Nu, dertig jaar later dus, is de Schelleman er nog steeds van de partij in de wedstrijdenreeks om de RES Trofee. Zaterdag werd de tweede wedstrijd van dit seizoen gehouden en Schel- leman stond er na afloop stra lend bij. Na twee manches in de 125cc kon de Axelaar worden gehuldigd als winnaar in deze categorie. Johan Schelleman is en blijft een pur-sang amateur. Hij rijdt zijn wedstrijden nu bij de vrije- tijdsrijders. Vorig seizoen nog kwam hij uit in de 250cc, dit jaar heeft Schelleman de overstap naar de 125cc gemaakt. „Ik vond het tijd worden om eens te veranderen. Het zijn op den duur allemaal dezelfde rijders. Je kent elkaar door en door. Ik wilde dit jaar wel eens tegen an dere crossers rijden", vertelde Schelleman zaterdag na zijn ze ge. Vorig seizoen behaalde Schelleman in de 250cc ook nog een overwinning: toen schreef hij de openingswedstrijd op zijn naam. In de 125cc moet hij het vooral opnemen tegen jeugdige rijders. „Dat is toch iets anders dan in de 250cc. Die hebben al meer er varing, maar ik moet zeggen dat ik vandaag een fijne wedstrijd heb gereden. Vooral ook met veel tegenstand van die jonge gasten", aldus Schelleman, die zaterdag de eerste manche op zijn naam schreef na een strijd met de jonge Belg Dieter Los- feld. In de tweede manche viel Los- feld uit, maar kreeg Schelleman af te rekenen met Wouter Beck ers die in de eerste reeks derde was geworden. „Ik heb alles ge geven en dacht dat ik hem op het laatste moment nog zou kunnen door Wim de Vos IJZENDIJKE - Hoe kon het nu asti zó mis gaan? Bij zondagvierde- Sjklasser IJzendijke zal die vraag deze week ongetwijfeld vele ke worden gesteld. Want in een wedstrijd, waarin via winst de ierste periodetitel kon worden behaald, kreeg de ploeg een af- ammeling die zijn weerga niet □Jcent. MOC'17 uit Bergen op deklas'seerde IJzendijke lrbn bezorgde het elftal van inte- pg. imtrainer Frank Neve onge- ;VH wijfeld één van de grootste :lec huisnederlagen uit de geschie denis van de vereniging: 1-9. "rank Neve stond er verslagen ;ke: n vooral aangeslagen bij„Een 2er Irama, een regelrechte ramp", y}| tamelde Neve onmiddellijk na fot ifloop. De jeugdige trainer was an mening dat het vooral een ïentale kwestie was die de e g iloeg de das had omgedaan, jze Be kopjes laten hangen hè. Het erste doelpunt kwam ongeluk- ig tot stand en vanaf dat mo- ad, nent waren ze er met hun hoofd B:net meer bij. Alles wat maar har,out kon gaan, ging ook fout. JojJ Verdedigend stapelden de fou- !,tVan der Linden J°'ierde in triatlon AMAGORI - De Nederlandse triatleet Eric van der Linden is ondag bij de wereldbekerwed- Irijd in de Japanse plaats iamagori als vierde geëindigd, lij had voor de 1,5 km zwem- len, 40 km fietsen en 10 km lo- en 1 uur, 44 minuten en 9 se- onden nodig. Van der Linden een achterstand van ruim -51 en halve minuut op de winnaar, befaamde Australiër Chris °I cCormack. wereldkampioen van 1997 ep op het slotonderdeel weg bij ree concurrentie. Aanvankelijk va Dn de Nieuw-Zeelander Mat- 4 vv Reed zijn tempo bijbenen. ïter zou hij terugvallen. Mc- ormack volbracht de afslui- tide tien kilometer binnen het 58 ilf uur: 29.42. Craig Watson 2eIIZe), Reto Hug (Zwi) en Van 0 ïr Linden vormden het achter- te* ilgende groepje, dat Reed nog pakken kreeg. ennis Looze, die als vijftiende 3nl it water uitkwam en met een ai4 ote kopgroep op de fiets stap- vaviel uit. Hij was in goed ge lschap van de Belg Luc van erde. ANP ten zich op en MOC kon naar hartelust aanvallen en vooral ook scoren", had Neve vanaf de kant gezien. Het was inderdaad om medelij den mee te krijgen zoals er werd gestunteld in de defensie van IJ zendijke. „Het lijken wel kinde ren", riep bijvoorbeeld spits Adri van Hanegem kort na het begin van de tweede helft, toen achterin de posities werden op gegeven en er weer eens open huis werd gehouden. MOC'17 wist niet wat het overkwam: een zee van ruimte, zwak uitverde digen en een steeds onzekerder wordende doelman Menno Heijens die het op een bepaald ogenblik ook totaal niet meer had. Vooraf had IJzendijke nog hoop op een goed resultaat. Bij winst zou de eerste periodetitel wor den gepakt, bij elk ander resul taat zou die titel naar RCS gaan. „Ik dacht nog wel dat we zeer gemotiveerd waren voordat we aan de wedstrijd begonnen", zou Frank Neve later zeggen. Die motivatie duurde bijna een half uur. Fouten Toen raakte MOC-spits Jochem Jongepier een bal half en via een vreemde curve én via doelman Heijens sloeg de bal in het doel. Die achterstand konden de Zeeuws-Vlamingen kennelijk niet verwerken, want vanaf dat moment stapelden de fouten zich op. Onnodig balverlies, slecht uitverdedigen en vooral nauwelijks een goede aanvals opbouw. Kortom, IJzendijke kende geen verband meer en MOC kon zich heerlijk uitleven. In de eerste helft werd het nog 0- 3 door Edwin Coppens en Erdan Bicil. Na de rust voerde Coppens eerst de stand op naar 0-4 alvorens IJ zendijke wat terug kon doen. Adri van Hanegem brak alleen door, kreeg een tikje van doel man Ronald van Leeuwen en mocht zelf de strafschop benut- teb. Daarna voerden de Braban ders de score uit naar 1-9 door doelpunten van Jochem Jonge pier, Erban Bicil, Hein van Enghel, Jerry van Enghel, doel man Ronald van Leeuwen (een strafschop) en Ferry van den Berg. IJzendijke: Menno Heijens; Nico Aerssens, Peter Harteveld, William Aerssens (59. Anthony Unpens Maarten Schilders; Patrick de Wae- genaere, Luc van Waes, Vincent Ca- lon, Jacky Caniere(10. Thijs Musspn Adri van Hanegem, Paid VerhC-e- gen. Elmar Lauret (links) duelleert met een speler van RCS. foto Peter Nicolai Topper wordt in de laatste minuten beslist (1-0) door Lucien Roelandt BRESKENS - Breskens kreeg zondag meer dan het verdiende, maar dat zal iedereen op het sportpark een zorg zijn geweest. De topper tegen RCS werd met 1-0 gewonnen door een doel punt van Angelo Cornelis kort voor het einde. RCS was vooral voor rust de betere ploeg, schiep zich ook de beste kansen, maar scoorde niet. Breskens deed dat wel, in het zicht van de eind streep. Door de overwinning heeft de competitie weer iets aan span ning gewonnen. „Dat hebben we over ons zelf afgeroepen", riep de teleurgestelde trainer Rinus Zegers van de Soubur gers. „We waren voor de rust in derdaad veel beter. Maar als je zulke dotten van kansen niet weet te benutten, verdien je niet te winnen. Dan loop je de kans, net als vandaag, dat je er zelf eentje om je oren krijgt en als nog het schip ingaat." Breskens-RCS was een wed strijd met twee gezichten. In de eerste vijfenveertig minuten kregen de 350 toeschouwers bijna alles wat voetbal aantrek kelijk maakt. Technische hoog standjes, gemiste kansen, span ning, alleen de doelpunten ontbraken. Na rust was alles an ders: een hardwerkend Bres kens en een futloos spelend RCS, met slechts sporadisch aantrekkelijk voetbal. Verzorgd Met goed verzorgd voetbal zette RCS voor rust de thuisclub on der druk. Vooral aanvaller Mar tin Janse was zijn directe tegen stander Serge Laprade veel te snel af, maar de op maat gege ven passes op Mangalfeo Read en Michiel Marckelbach waren aan deze twee spelers niet be steed. Marckelbach toonde zich een meester in het verprutsen van opgelegde kansen. Zo schoot de spits na een drietal kansen na twintig minuten nog maar eens hoog over, terwijl hij vanaf vijf meter de bal rustig in het lege doel kon plaatsten. Mis sers die naar later bleek de kop loper duur kwamen te staan. Breskens-trainer Hans van de Rafelaar bracht na een half uur Eddy Buijsse voor Serge Lapra de in het veld. Naar bleek was dat een prima wissel, want Buijsse wist Martin Janse aar dig uit de wedstrijd te houden. Breskens kreeg op slag van rust zei fs enkele goede kansen. Jacco Nelen redde op schoten van Mark Boeckhout en Elmar Lau ret, die in de belangstelling van Hoek staat. Breskens gaf de Souburgers na de pauze veel minder ruimte, waardoor van het sprankelende spel van voor de pauze weinig meer viel te bespeuren. Toch kreeg RCS nog enkele uitste kende kansen, maar ook nu wis ten Marckelbach en Read de juiste richting niet te vinden. Toen iedereen zich had verenigd met een bloedeloos gelijkspel, werd het toch nog 1-0. De goed doorzettende Peter de Putter plaatste de bal op het hoofd van de vrijstaande Angelo Cornelis. En op diens kopstoot moest Jac- co Nelen het antwoord schuldig blijven. Breskens: Roy den Dunnen; Serge Laprade (32. Eddy Buijsse), Tonnie van Vooren, Carlo de Smit, Robin Buitendijk; Serge Nöthen (75. Peter de Putter), Angelo Cornelis, William Faes, Mario Corthals; Elmar Lauret, Mark Boeckhout. RCS: Jacco Nelen; Marcel Geleynse (80. Mario van Ham), Kees Wester- weele, Niels Toumoy, Ruud Verbeek; Chris van Heuven Staereling, Mi chiel Marckelbach, John Stijns, Martin Janse (70. Richard Muringen Mengalfeo Read, Wessel Vermeu len (85. Jerome Riverola). H ULST - De koploper in het Hulster zaalvoetbal. Casteels/De Meerpaal, leed onverwacht puntverlies. Dat heeft tot gevolg dat de strijd om het kampioenschap in de A-klasse weer hele maal open is. In een echte topper hielden Casteels/De Meer paal en De Zaak elkaar in evenwicht: 2-2. Red's Roadhouse profiteerde van de puntendeling en heeft de beste vooruit zichten op de titel. De ploeg won zelf met 4-1 van 't Ros Beij- aart/Mikro Electro. De koploper begint met drie verliespunten aan de beslissende ontmoeting tegen Casteels/De Meerpaal, die op 7 mei staat gepland. Casteels/De Meerpaal telt vier verliespunten. In de B-klasse spitst de strijd zich toe tussen De Reizende Man, Den Dullaert en De Vlegel. De Reizende Man boog in de ontmoe ting met Den Dullaert in de laatste zes minuten een 6-4 ach terstand om in winst met 7-6. De Vlegel liet zich verrassen door Neckermann/Stuntmarkt: 1-2. Veel treffers op laatste dag pakken, maar het lukte niet." Toch was zijn tweede plaats vol doende voor de dagzege. Bij de licentiehouders was er een enorme belangstelling. De sterke Filip van Dijck schreef beide manches op zijn naam. Peter Rottier uit Zuiddorpe ein digde als vierde, Aswin Van- damme werd twaalfde, vlak voor Herman van de Bos, die als niet-lieentiehouder opnieuw strek voor de dag kwam. Pascal de Zeeuw viel in de tweede man che uit. TERNEUZEN - In het zaalvoetbal Temeuzen werden deze week de laatste vier competitiewedstrijden gespeeld. Aan vallen stond daarin voorop en verdedigen was bijzaak. Dat resulteerde in een totaal van 49 treffers. Veertien van die ne- gen-en-veertig doelpunten werden gescoord in het duel tus sen De Triangel en Kota Radja. Beide teams wisten vooraf al dat zij volgend jaar een klasse hoger spelen en bekommerden zich daarom nauwelijks om het aantal tegengoals. De Trian gel, de kampioen van de vierde klasse, bewees niet ten onrech te de eerste plaats voor zich te hebben opgeëist: 8-6. In dezelf de klasse legde Instuif/Café Bee definitief beslag op de derde plaats door een 9-1 zege op Smit Sportprijzen. Marmara was het enige team dat met dubbele cijfers won: tegen Temeuzen Bonded Stores werd het 10-6. Weer nederlaag Terneuzen Al TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen moesten zater dag opnieuw genoegen nemen met een nederlaag, de derde op rij alweer. In Oost-Souburg gingen de Zeeuws-Vlamingen met 5-0 ten onder tegen het laaggeklasseerde RCS. Terneuzen kon voor de rust nog wel geli j ke tred met de tegenstander hou den, maar moest in de tweede helft al snel afhaken. Toen de ploeg met tien man verder moest (Ferry van der Veeken viel geblesseerd uit en Temeuzen was maar met elf spelers ver trokken), bleek RCS zoveel beter dat het met de regelmaat van de klok kon scoren: 5-0. AZVV Al buigt voor Kloetinge AXEL - De A-junioren van AZW bleken zaterdag opnieuw niet in staat om drie punten binnen te halen. Tegen Kloetinge werd het op eigen veld 2-4. De hekkensluiter kon Kloetinge weliswaar heel lang bijbenen, maar werd na de rust op achter stand gezet. Via 2-2 werd het 2-3 en in de allerlaatste minuut nog 2-4. De overige hoofdklassers (Temeuzense Boys, HW'24 en Steen) kwamen niet in actie. Terneuzen BI naar de titel TERNEUZEN - Zoals verwacht werden de B-junioren van Temeuzen kampioen in de hoofdklasse. Na twee opeenvol gende degradaties stelde de ploeg van trainer Cor Pijpelink de titel veilig door de uitwedstrijd tegen Halsteren BI met 1-2 te winnen. Dat gebeurde in een uiterst spannend duel, dat pas in de slotminuut in het voordeel van Temeuzen beslist werd. Sander de Koeijer en Selcuk Kilic (in de slotminuut) scoorden voor de Zeeuws-Vlamingen. In dezelfde klasse had Temeu zense Boys BI geen moeite met het onderaanstaande Dau- wendaele B1In Middelburg werd het 0-5Mevlud Eryürük en Sjegbregt van Uytrecht scoorden elk tweemaal, Arjen Oost- dijk eenmaal. door Frits Bakker HOEK - De 21-jarige Belgische verdediger Bart Poppe speelt volgend seizoen bij Hoek. De overgang van deze speler werd zaterdag bekendgemaakt. De Belg, die dit jaar nog uitkomt voor Zele, speelde vorige week mee in een oefenwedstrijd tegen de Uefa's van Club Brugge en maakte op Hoek een uitsteken de indruk. De Zeeuws-Vlaamse club kwam zaterdag ook tot een akkoord met de 21-jarige Belgische kee per Glen Wijsacker. Hij is aan getrokken om André de Letter, die zijn vertrek heeft aangekon digd, in de selectie te vervangen. Wijsacker speelt dit seizoen voor de Brugse jeugd. Kloetin- ge-speler Arno Melaard had woensdag een onderhoud met Hoek. Zijn overgang gaat vrij wel zeker niet door. Het is verder nog altijd onzeker of Geert de Poorter bij Hoek blijft. De Sassenaar heeft dat wel toegezegd, maar er zijn weer twijfels gerezen. Patrick Naudts, de aanvoerder, zei za terdag: „Geert heeft mij verteld dat hij naar Temeuzen vertrekt. Dat snap ik niet. omdat hij zijn ja-woord al aan Hoek had gege ven. Het lijkt me ook niet ver standig van hem. Geert is vooral de laatste weken weer in top vorm. Het is onbegrijpelijk dat hij het in zijn hoofd haalt om bij Terneuzen drie klassen lager te gaan spelen." door Maikel Apai TERNEUZEN - Het Westdorp- se RIA boekte in de zesde klasse van het zondagvoetbal op eigen veld een 4-3-overwinning op Zeeland Sport. Arno Verlinde scoorde vier maal voor de thuis club. RLA-Zeeland Sport 4-3: Kampi oen Zeeland Sport had de groot ste moeite met RIA of liever ge zegd met spit§ Arno Verlinde. De spits maakte alle doelpunten voor de thuisclub. Voor de pe riodetitel is zijn team afhanke lijk geworden van anderen in de klasse. Scores RIA: Arno Verlinde 4. Zeeland Sport: Danny Nöthen 2, Richard de Wit 1. Sluis - Dreischor 2-1: De con stante druk was een belangrijke factor en goed voor een beslis sende 2-0 voorsprong van Sluis. Scores Sluis: Peter van Loo 1, Roelof Schram 1. Dreischor: Jimmy Tiggelman 1. Biervliet - Terhole 3-1: Een ge- lijkopgaande wedstrijd, maar na de ruststand van 1-1 kwam Terhole niet meer aan scoren toe. Aan beide kanten werd een penalty benut. Voor Terhole door Giovanni Verbraeken en voor Biervliet door Jurgen Naeye. Scores Biervliet: Jurgen Naeye 2, Pascal Wedage 1. Terhoïe: Giovanni Verbraeken 1. Groede - Volharding 5-2: Na ze ven minuten stond Groede met 2-0 voor. Dat zou ook de rust stand zijn. Daarna kwam de in haalrace van Volharding. In het laatste kwartier stelde de thuis club de punten veilig. Scores Groede: Bram Verkruys- se 1, Davy Maes, 2, Jan van Èe- lois 1, Peter Vercinaysse 1. Vol harding: Denne Stouthamer 1, Rob van Ekele 1 SDO - Schoondijke 4-1: Schoondijke miste enkele spe lers en had vooral de handen vol aan Marty Poppe van SDO, die in de tweede helft twee keer scoorde. Scores SDO: Jordv van Troost 1. Yuksel Kilinic 1. Martv Poppe 2. Schoondijke: Ronny Lecoste 1. Corné van Ast snelste in sprint SPIJKENISSE - Corné van Ast heeft zaterdag in Spijkenisse een wielerwedstrijd voor de jeugd gewonnen. De renner uit Rilland was in categorie 6 (tot 14 jaar) de sterkste in de sprint van een vijf man tellende kop groep. Ralph Schaalje uit Axel werd derde in categorie 7 (tot 15 jaar), Arjen Mosselman uit Kruinin- gen vierde. Zondag, in Stand- daarbuiten, werd Mosselman der'de en Schaalje vijfde in cate gorie 7. In categorie 6 werd Emiel Nijsse uit Hoedekensker- ke derde en Dennis Martens uit Koewacht vijfde. Corné var Ast eindigde op de zevende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41