SKNWK moet stap terugdoen LTC Zierikzee in goeden doen Drie overwinningen René Holkers EMM eindigt op de zevende plaats Veerkracht levert Fios gelijkspel op Terneuzense Boys en Dauwendaele zien gelijkspel als verlies Winst Ouwerkerk Smash en Drive aan kop tenniscompetitie Nieuw erkerkers voetbalmoe Toernooizege Porte door Ben Hameeteman NIEUWERKERK - Het beloof de een spannend duel te worden op sportpark Het Springer. SKNWK moest winnen om het vege lijf te kunnen redden voor de tweede klasse. Tegenstander 's-Heer Arendskerke had kan sen in de strijd om de derde pe riode. Maar het was het elftal van oefenmeester Kees van der Sluis die slaagden in hun opzet. De Nieuwerkerkers werden met 1-2 verslagen en degradeerde daardoor uit de tweede klasse. Bij SKNWK geloofde eigenlijk niemand er nog in. Hoewel nog niet officieel was degradatie naar de derde klasse voor de meesten reeds een feit. Of het moesten die enkele vrouwelijke supporters zijn, die zaterdag riepen dat er wel even met 8-0 gewonnen zou worden en dat de concurrentie zeker en vast de punten zou laten liggen. Nee, dan de realiteitszin van interim- trainer Cees Willemse: „Nor maal gesproken redden we het niet meer. Het is jammer dat we zo'n kort tijd hebben gehad, an ders hadden we er misschien nog iets ,aan kunnen doen", doelde Willemse op de interim- taken die hij samen met Gerard Olrjhoek enkele weken geleden is aangegaan. Collega-trainer Kees van der Sluis, van 's-Heer Arendskerke, kampte met problemen van ge heel andere aard. Hij wilde nog graag meedoen in de strijd om de derde periode, maar de afwe zigheid van drie dragende spe lers (Frank Goedegebure, Jan de van de Klooster en Hans Tol- hoek) baarde hem de nodig k- zorgen. st- De bezoekers lieten zaterdag veel verzorgder voetbal zien en beschikten overeen betere tech niek dan SKNWK. In de voor hoede leek het echter telkens op een theekransje. Breien, breien en nog eens breien. Niemand toonde daadkracht en durfde af te ronden. Ook topscorer Marco Goedegebure bracht onvol doende daadkracht. Slechts uit enkele vrije trappen, met onder meer een spetter op de paal, zat hij dichtbij een score. Voor het overige hield SKNWK-voor- stopper Martijn Neele hem goed uit de wedstrijd. Gelijkwaardig Voor de rust kreeg de thuisploeg inderdaad meer ruimte en was het spel een halfuur gelijkwaar dig. De enigeNieuwerkerker die echt actief was en het nodige ge vaar stichtte was evenwel Wilco de Valk. De te traag en te passief spelende spits Michel Flik- weert, stond er wel maar was er niet. Ook de aanvallende mid denvelder Ei*win Theunisse schitterde door afwezigheid. Ronnie de Bruine kon de degra datie wel verklaren. „De jon gens zijn momenteel allemaal voetbalmoe. Omdat we de eerste maanden te weinig trainingsar- beid hebben verricht, kwamen de blessures en zijn we in de pro blemen gekomen. In de eerste helft gelukte het 's- Heer Arendskerke in de twaalf de minuut op voorsprong te ko men na een schitterende kopbal van Stefan van Sabben, uit een voorzet op maat van Marco Goedebure. Vlak voor de rust trok Wilco de Valk de stand weer gelijk. Na de hervatting duurde het tot in de 43e minuut voordat de bezoekers de winnende tref fer scoorden. Ineens dook Ger- ben Eversdijk op voor doelman Leon Quik, die een tegentreffer niet meer kon voorkomen. SKNWK: Leon Quik; Oby Kikstra, Ronnie de Bruine (46. Robbert van der Zande), Martijn Neele, Jan van 't Hof; Mark den Haan, Leon de Brui ne, Erivin Theunisse, Freek van Marle; Wilco de Valk, Michel Flik- weert (63. Wouter de Jonge). door Ben Hameeteman MIDDELHARNIS - Tijdens de inhaalslag voor Flakkeese clubs heeft met name de zon dagafdeling van Flakkee goede zaken gedaan. Door de inhaalwedstrijd tegen Vlot brug met 5-0 te winnen zijn de mannen van trainer Jan Schellevis in het bezit geko men van de tweedeperiodeti- tel. Fios toonde gisteren veerkracht door van een 3-1- achterstand terug te komen tot een 4-4-gelijkspel. Leonidas - NTVV 1-3: NTW greep zaterdag een 'waarde loze' prijs. Door de 3-1-zege bij Leonidas kwamen de mannen van trainer Arend Krijgsman in het bezit van de tweedeperiodetitel, maar omdat de ploeg vorige week al kampioen werd heeft de periodetitel geen waarde. Veel tegenstand ondervon den de Nieuwe Tongenaren niet van Leonidas. In de eer ste helft werd matig, maar doeltreffend gespeeld. Bin nen vijf minuten was er de 1- 0-voorsprong. Leonidas kreeg de ruimte van NTW en maakte gelijk. Na de hei-vat ting gooide NTW er een schepje bovenop en was de 3- 1-zege meer dan terecht. De doelpuntenmakers waren: DanielTijl,JurgendeJ ong en Wilbert van Vliet. SNS - Zwartewaal 1-2: De thuisploeg van trainer Sjaak van Bergen lieten het in het eerst bedrijf tegen het bezoe kende Zwartewaal collectief afweten. De bezoekers maakten daarvan dankbaar gebruik en realiseerden een 2-0-voorsprong. In de twee de helft kwam SNS, na een donderspeech van Van Ber gen in de rust, feller uit de startblokken. Toch duurde het nog een halfuur voordat de aansluiting kon worden gerealiseerd, na een score van Remi van de Marei. De tijd was tekort om nog een puntje te kunnen pakken. Vlotbrug - OFB 0-0: Gezien de twee totaal verschillende helften had OFB-trainer Ri- nus Kievit na afloop vrede met de puntendeling. In de eerste hrift was de thuis ploeg de betere partijDe bei de razendsnelle spitsen ver zuimden evenwel de kansen te verzilveren. Na de hervat ting trok OFB de wedstrijd naar zich toe. Echte goede kansen konden echter niet worden aanschouwd. Wel zag OFB nog een doelpunt afgekeurd. Flakkee (zo) - Tediro 4-0: De zondagafdeling van Flakkee, dat afgelopen donderdag tij dens een inhaalwedstrijd te gen Vlotbrug de periodetitel in de wacht sleepte, won ook gisteren op eigen veld. Het bezoekende Tediro werd met 4-0 verslagen. Flakkee scoorde alle doelpunten in de eerste helft. Verantwoorde lijk daarvoor waren: Patrick van de Velde, Bart van Wen sen, Eelco van de Linde en Peter van Oudenaarden. Na de rust werd er te individua listisch gespeeld. Goalie Marco van de Doel stopte nog een penalty van Tediro. Jai Hind - Fios 4-4: Fios speelde vooral de eerste twintig minuten van het tref fen met Jai Hind een prima partij voetbal. Via een kop bal van spits Jan Hagens kwam Fios op voorsprong. De opponent kwam evenwel alweer snel langszij. Vanaf dat moment zakte het spel van de Achthuizenaren in el kaar. Jai Hind stond halver wege al met 3-1 voor. Na de hervatting toonde Fios veer kracht en kwam via Chris van de Made en andermaal Jan Plagens op gelijke hoog te. Na een treffer van invaller Robbie van Dam werd even aan de volledig winst ge dacht. De thuisploeg liet dat echter niet gebeuren. Dirksland - RTG 4-1: Dirks- land kende een gemakkelijke zondagmiddag. Het bezoe kende RTG werd compleet in de tang genomen. In de eerste helft was het Osman Cimen die een toegekende penalty verzilverde voor de ope ningstreffer'. Ondanks diver se kansen bleef het slechts bij één treffer in de eerste 45 mi nuten. In de tweede helft zorgde Hakan meteen voor 2- 0. Na een fout in de verdedi ging maakten de bezoekers weliswaar de aansluitings treffer, maar achtereenvol gens Janus de Visser en op nieuw Plakan brachten de 4- 1 eindstand op de borden. Ci men miste nog een penalty. Bart van Kralingen van Delta Sport springt over 1,40 meter en veroverde daarmee de eerste plaats bij de opening van het baanseizoen in Zierikzee. foto Pieter Honhoff door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - Atleet René Holkers (AV'34 veroverde zaterdag bij de opening van het baanseizoen in Zierikzee drie eerste plaatsen. De A-junior, oorspronkelijk uit Zierikzee, wonde 100 meter in 11.6 secon de, het verspringen met 6 meter en 12 cen timeter en het speerwerpen met 51 meter en 32 centimeter. Erik Goossen (Scheldesport) zette op de 1500 meter een redelijke tijd van 4 minu ten en 13.6 seconden neer. A-junior Joost de Klerk (AV'56) legde Goossen het vuur na aan de schenen, maar moest zich uit eindelijk in de laatste 100 meter gewon nen geven, op een seconde van Goossen. Om de winnaar op de 100 meter te bepalen waren er twee series en een finale nodig om Tristan de Groot (Spirit) als winnaar aan te wijzen in 12.2 seconden. Pieter Klem (Flakkee) volgde op 0.1 seconde. Pieter-Jan Fioole (Delta Sport) volgde op 0.2 seconde van de winnaar. Marijn van Kralingen was superieur op de werpnummers bij de B-junioren. Het ko gelstoten won hij met 13,38 meter en het discuswerpen met 40,38 meter. Op beide onderdelen pakte Jasper Ruinard (Wie lingen) de tweede plaats. Ruinard was op de 100 meter de snelste in een tijd van 11.9 seconden, ruim sneller dan de mannen op die afstand. Erik de Waard was op dreef bij de C-junioren. Hij was de snelste op de 100 meter en de 800 meter en pakte op hoog springen een gedeelde tweede plaats op vijf centimeter van de winnaar Hans Stoutjesdijk die de lat op 1 meter en 70 centimeter passeerde. Bart van Kralingen (Delta Sport) had net als zijn broer Marijn een uitstekende mid dag. Drie keer mocht hij bij de D-jongens de medaille voor de eerste plaats afhalen. Op de 8 0 meter en het kogelstoten liet Bart van Kralingen zijn clubgenoot Wesley Krakeel achter zich. Het hoogspringen le verde Van Kralingen de zege op met een hoogte van 1,40 meter, Rachida Moerman (Wielingen) liep een sterke 800 meter meisjes B in een tijd van 2 minuten en 24.5 seconden. Sue Doeksen (Delta Sport) volgde op acht seconden. Doeksen won wel de 100 meter sprint in 13.1 seconden. Vijf meter was het verschil dat Emmely Schot (Delta Sport) bij het speerwerpen meisjes B moest incasseren op Rafke Risseeuw (Wielingen), die een afstand van 32 meter en 81 centimeter overbrugde. door Peter Godrie ZIERIKZEE - Het eerste man- nenteam van LTC Zierikzee heeft de goede lijn in de derde klasse van de landelijke zon- dagtenniscompetitie vastge houden. Na de winst van vorige week op de tennissers van Sou burg won de ploeg zondag van TV de Bocht met 4-2. In de za terdagcompetitie bleven TV Duiveland en TC Westerschou- wen na drie speeldagen in de buurt van Kruiningen. Het gat met de koploper uit de eerste klasse B bedraagt respectieve lijk drie en vier punten. LTC Zierikzee-TV de Bocht 4-2: De Zierikzeese zondag formatie kwam met een 3-1-voorsprong uit de enkelpartijen. Alleen Johnny Otte was niet opgewas sen tegen een veel betere tegen stander. De dubbelpartijen wer den met de Brabantse opponent gedeeld. Weer bleef Bruenaar Otte, spelend met René Schim- melpennink, met lege handen achter. Ploeggenoot Marcel Ver wei daarentegen heeft na twee competitiedagen nog geen wed strijd verloren. Smash-LTC Zierikzee 6-0: Na twee overwinningen had de za terdag-hoofdklasser in Zeeuws-Vlaanderen niets in te brengen tegen de kampioen van vorig jaar. „Dat zullen ze dit jaar wel weer worden", was het oordeel van aanvoerder Michel de Vlieger. Alle wedstrijden gingen in twee bedrijven verloren. Jacoba van Beieren-TV Duive land 2-4: Piet Vreeke van TV Duiveland heeft ook tijdens de derde competitieronde in de eerste klasse B zijn ongeslagen status weten te behouden. Hij won wederom een enkel spelduel en het dubbelspel met zijn zoon Martin. De tegenstan der uit St. Maartensdijk kwam aan de twee winstpunten door het verlies van Maxóin Vreeke in zijn enkelpartij en de nederlaag van dé dubbelcombinatie Jan- Willem de Coninck/Ex-win Ver braak. TV de Bongerd-TC Wester- schouwen 2-4: De tennissers uit Burgh-Haamstede behaalden in Kloetinge de derde overwin- ning op rij. Arno de Koning en Jacco Geleijnse legden iix him enkelpax-tijen het loodje in twee sets. De twee overige singles en de twee dubbelspelen leverden voor TC Westerschouwen zeges in twee bedrijven op. Wim Det- tingmeijer ontbrak vanwege werkzaamheden Souburg 2-LTC de Bru-tèn 3-3: door Corné Boogaard AXEL - Henrik Porte heeft zaterdag het Landau-jeugd- toernooi in Axel gewonnen. In een zevenrondig toernooi bleef de Middelburgse scha ker zijn concurrenten Jona than Andeweg en Michiel Galle een punt voor. In de C-categoxóe won Mar tijn de Clerck, voor Steven Braam en Eline de Smet. De winst in de D-groep werd een prooi voor Ab van Hoeve uit Oostburg. Hij stond in der tien wedstrijden slechts één keer een remise toe en eindig de met een punt voorsprong op Simon Provoost op de eer ste plaats. De derde plaats was voor Rinze Poxóe. In de E-groep bleef Roland Kars met elf pimten uit dertien wedstrijden de concurrentie een vol punt voor. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Eigenlijk had den ze uiteindelijk tevreden moeten zijn met de puntende ling (1-1), maar in de kleedka mers van Terneuzense Boys en Dauwendaele bleven de kopjes geruime tijd omlaag. Dauwen- dale treurde, omdat het zeven minuten voor het einde een vroeg verkregen voorsprong alsnog moest prijsgeven. De thuisploeg was in mineur, om dat uit de veelheid van kansen er slechts eentje was benut. De laatste weken van de compe titie in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal zijn voer voor rekenmeesters. De Zeeuws-Vlamingen hebben de kans op een plaats in de nacom- petitie ondanks het gelijkspel nog altijd in eigen hand. Een ge lijkspel zaterdag in en tegen het laag geklasseerde Middelburg is voldoende om tot de eindronde door te dringen. In de strijd te gen degradatie (via een nacom- petitie) is Dauwendaele daaren tegen verplicht te winnen van kampioen WC'68. Dan nog zijn de hoofdstedelingen afhanke lijk van Kruiningen, dat zich bij één punt uit de resterende twee wedstrijden buiten bereik van Dauwendaele speelt. Trainer Kees Human (Dau wendaele) complimenteerde zijn spelers met de inzet, maar was niet tevreden. „Terneuzen se Boys heeft het spel gemaakt en veel aangevallen. Die goal was onvermijdelijk", realiseer de hij zich. „Het was ook ver diend, maar we hadden het niet meer mogen weggeven. Voorsprong Dauwendaele kwam onver wacht vroeg op voorsprong, na dat Terneuzense Boys al twee mogelij kheden had laten liggen Kees Duitemijer strandde in de derde minuut op de voet van de sterk keepende Ramon Telussa en Leon Goossen tikte even later zwaar gehinderd net over de lat. Edwin Leonhaxó demonstreerde bij de eerste uitval hoe je met kansen moet omspringen. De aanvaller ontsnapte even aan de aandacht van Mark de Pooter en schoot diagonaal binnen: 0-1. Daarna regende het kansen voor de thuisploeg, die de wed strijd dicteerde. Terneuzense Boys kreeg veel ruimte, maar wist er lange tijd niet van te pro fiteren. Marco Faassen, Mark de Pooter, Leon Goossen, Ormo Ribbens, Jan-Gerard Hartman, Jaap Pijpelink, Timmy Lou- wiesse en Mark de Kunder stuit ten op de doelman, een uitgesto ken been van een verdediger of mikten naast of over. Totdat in de slotfase plots toch een bres in de Dauwendaele-defensie werd geslagen. De Kunder verlengde een voorzet van Atmaca met het hoofd. Louwiesse draaide van een tegenstander weg en scoor de beheerst: 1-1. van onze sportredactie VLISSINGEN - De twee Zeeuwse deelnemers in de zesde klasse B van het zondagvoetbal blijven het goed doen. Vosmeer won met maar liefst 9-1 van FC Moerstraten, terwijl Ouwer kerk hekkensluiter SC Welberg met 4-1 versloeg. Daardoor zijn beide ploegen nog kanshebbers in de strijd om de derde periode titel. Vosmeer-FC Moerstraten 9-1: Zoals de uitslag al doet vermoe den was er sprake van eenrich tingsverkeer. Halverwege was het duel al beslist door doelpun ten van John Vroegop, Richard Voshol en Michel van Leeuwen. In de tweede helft liep de thuis ploeg verder uit door John Vroegop, Jacco Vaders (beiden tweemaal), Wil Kostermans en Theo van Eekelen. Voor de te genstander scoorde Erik van Gastel bij een 5-0-stand tegen- .Ouwerkerk-SC Welberg 4-1: Behalve vijf treffers leverde dit duel ook zeven gele en een rode kaart (Youri Pankow) op. Peter Hillebrand opende in de eerste helft de score, maar kort na rust kwam SC Welberg langszij. Door doelpunten van William Remeeus, Peter Hillebrand en Erwin van der Maas hield Ou werkerk drie punten over aan het duel met de rodelantaarn drager. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - Handballer Marcel Broekarts van EDH voert al weken het topscorers lijstje aan van de eerste divisie. EMM was dus gewaarschuwd. Toch zette de Delftse scherp schutter de Middelburgse de fensie zondag liefst vijftien keer op het verkeerde been: 28-22. Door de nederlaag eindigde EMM als zevende en dat vond Erik van Broekhoven beneden de stand van zijn ploeg: „Een vijfde plek was redelijk ge weest. Nu staan we zevende en daar horen we echt niet thuis." In de competitie was Van de Voort/Quintus een klasse apart. De formatie van Jan Alma liet alleen eenpuntje bij DES'72 lig gen, en werd daai'door ongesla gen kampioen. De zwakke broe ders waren het Limburgse Cuypers/BFC 2 en het Vlaai-- dingse WIK. Beide glijden af naar de tweede divisie. EMM ging aan de vooravond van de competitie uit van een plaats bij de eerste drie. „Hal verwege de rit duikelden we op de lijst en werd de visie bijge steld", aldus trainer Rob de Vos. „We moesten zelfs uitkijken dat we niet degradeerden. Gelukkig zijn we er in gebleven." Volgend seizoen moet EMM de blik weer naar boven richten, vindt hoekspeler Exrik van Broekhoven: „Er zit veel meer in dit groepje. Dat durf ik best hardop te zeggen. EMM heeft als ploeg niet gedaan wat er van verwacht mocht worden." Edwin Pasman had zich zijn laatste wedstrijd voor het eerste van EMM ongetwijfeld anders voorgesteld. De boomlange op bouwer van de Middelburgers viel uit met een handblessure. Wim Engels vierde een geslaag de rentree. Een gebroken teen hield de blonde hoekspeler zes weken aan de kant. Na een gelijkopgaande eerste helft (12-12), verloor EMM langzaam de greep op de wed strijd. Links en rechts wei-den doelkansen om zeep geholpen, waardoor EDH kon weglopen. Scores EMM: Frangois Verrijzer 7, Erwin Schaalje 5, Wally Houtepen 4, Sjoerd Jongepier 2, Erik van Broekhoven 2, Wim Engels en Ed win Pasman beiden 1 Zierikzee-speler Johnny Otte verloor zowel in het enkel- als het dubbelspel in het met 4-2 gewonnen duel met De Bocht. foto's Pieter Honhoff De Bruse ploeg, net als TV Dui veland en TC Westei-schouwen uitkomend in de eerste klasse B, heeft zich door het gelijkspel zo goed als veilig gespeeld. Peter Coppoolse bezoi-gde zijn ploeg twee punten door winst in het enkel- en dubbelspel (met Rinus Geense). Het derde punt voor de Bruenaren schreef Cees Stouten na het "wónnen van zijn single bij. van onze sportredactie VLISSINGEN - Het tennisteam van Smash, regerend kampioen in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie bij de mannen, is opgerukt naar de eerste plaats. De ploeg uit Sas van Gent, die Game'78 versloeg, deelt de koppositie met Drive. De formatie uit Sint-Jansteen rekende zaterdag af met het eveneens hooggeklasseerde Zierikzee. Op eigen terrein was Smash niet te stuiten door Zierikzee, Ro nald van Remortel, Alexander Bauwens, Richai-d Bral en Reg gie Bun zetten in het enkelspel de zaken in straight sets naar hun hand. De strijd in de dub bels was daarna een kopie van het wedstrijdverloop in de sin gles: 6-0. Game'78 kon geen vuist maken tegen het bezoekende Drive. Al leen Niek de Koster hield tegen Paul Cortvriendt de hoop op een goed ï-esultaat nog even levend. Via Kim Langeraert, Koert van den Akker en Tony Seen boog Drive de achterstand vervol gens om tot een 3-1-voorsprong, waarna in de laatste speelperio de het krachtsverschil werd uit gedrukt in een 5-1-overwin ning. In de middenmoot eindigde het duel tussen Yerseke en 't Halve Maantje, confoim de positie die beide equipes op de ranglijst in nemen, in een gelijkspel: 3-3. Jos Verschuure en Ko Vogelaar waren in de individuele kracht metingen succesvol voor Yerse ke, maar Joost Ox-anjeenMaxóon Wisse brachten de balans weer in evenwicht. In het dubbelspel kon daarna evenmin een beslis sing worden geforceerd worden, waardoor het 3-3 werd. Ook de twee staartclubs, Sluiskil en Souburg, deelden de pimten in hun onderlinge krachtmeting. Jos Zegers en Han Matthijssen aan de ene kant en Erik Bakker en Alex de Bock aan de andere kant van het net, deden het goed in het eerste deel van de confrontatie. De duo's Dobbeleir/ Matthijssen en Bakker/Kats voerden de score vervolgens verder op: 3-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 33