Hoop op periodetitel vervlogen Ervaring Franse geeft de doorslag «J&iitJ - Belgische aanwinsten Hoek Hoek komt gelijk met leider Dovo Kloetinge onderuit in Spakenburgse knollentuin: 4-2 Hoek moet hopen op een wonder Heerjansdam j laat winst op j Dovo liggen Marc Flavin mag meedoen in competitie NAAM |to V—--'' i yr 1 door Jan Dagevos SPAKENBURG - Diederik Hiensch beklaagt zich wel eens over de slechte kwaliteit van het hoofdveld in Kloetinge. Volgens de trainer maken de vele onef fenheden goed voetbal onmoge lijk. Toch kan het nog eiger, zo ondervond de oefenmeester za terdag in Spakenburg. Sport park De Westmaat bleek meer weg te hebben van een knollen tuin dan van een voetbalweide. „Een drama", constateerde Hiensch. nadat zijn ploeg zo juist met 4-2 ten onder was ge gaan. ..Ik heb het idee dat op dit veld ook wordt getraind'*, zei Hiensch. „Mak voor het begin van de warming-up werden de kleine trainingsdoeltjes wegge haald- Spakenburg is een prachtige club. maar als je dan op zo'n veld moet spelen, is dat eeuwig zonde. Ik begrijp nu ook waarom deze ploeg de lange bal hanteert. Dat is de enige manier om hier te overleven."' Flipperkast Van goed voetbal kon zaterdag geen sprake zijn. De bal stuitte als in een flipperkast voortdu rend alle kanten op. Kloetinge wendde in de beginfase nog alle technische kwaliteiten aan, maar kwam er snel achter dat dat zinloos was. En dus werd er ook veelal de lange hoge bal ge speeld. Het resulteerde in een afschuwelijk slechte eerste helft, waarin Kloetinge via een omstreden strafschop nog wel op voorsprong kwam. Jan Baaijens ging in de 26e minuut in het strafschopgebied erg ge makkelijk naar de grond na een duel met Maurice Pot. Scheids rechter Driessen stond erbij, keek ernaar en wees naar de strafschopstip. Van elf meter verschalkte Marcel Lourens doelman Marco Verhoeven: 0-1. Nog voor de pauze werd het 2-1 voor de thuisploeg na twee gro ve inschattingsfouten in de Kloetinge-defensie. Bij een cor ner dook Bram de Graaf plotse ling achter de rug van Wouter Labrujère op en in de 38e mi nuut functioneerde de buiten- spelval niet, omdat Arno Melaard te laat een stapje naar voren deed. Paul Lieftink profi teerde, 2-1. Na de pauze werd het duel zo waar nog vermakelijk doordat beide ploegen op de winst gin gen spelen, „Dat maakte het nog spannend", vond Hiensch. Kloetinge had, nadat Onno Doeland in de 75e minuut fraai de 2-2 in de korte hoek had ge schoten, even de beste papieren. Een discutabele penalty in de 83e minuut deed de Bevelandse formatie echter de das om. Frank van Twillert liet zich na een duel met Niels Lodewijk op zichtig vallen, maar de arbiter zag in de buiteling toch een pe nalty. Lieftink schoot raak, waarna Richard Pietersen in de 87e minuut via een uitval de wedstrijd besliste: 2-4. Kloetinge had tot zaterdag nog hoop op een periodetitel, maar die werd in de Spakenburgse knollentuin in de slotfase de bo dem ingeslagen. Niemand die er overigens onder gebukt ging. Kloetinge had voor dit seizoen een belangrijke opdracht en dat was handhaven in de hoofd klasse B. Die missié is zo goed als volbracht, al bestaat er nog een kleine theoretische moge lijkheid dat Kloetinge een pro- motie-/degradatiewedstrijd moet spelen. Voorwaarde is dan wel dat AVW'66, de huidige nummer elf, alle resterende wedstrijden wint en dat Kloe tinge alles verliest. „En dat zie ik echt niet gebeuren", klonk het stellig uit de mond van Hiensch. Alex Lourens (rechts) gaat langs zijn directe tegenstander Rob Koelewijn. foto Ronald Kersten door Frits Bakker HOEK - De 21-jarige Belgische verdediger Bart Poppe speelt volgend seizoen bij Hoek. De overgang werd zaterdag bekendge maakt. De Belg, die dit jaar voor Zele uit komt, speelde vorige week mee in een oefenwedstrijd tegen de Uefa's van Club Brugge en maakte op Hoek een uitstekende indruk. De Zeeuws-Vlaamse club kwam zaterdag ook tot een akkoord met de 21-jarige Belgi sche keeper Glen Wijsacker. Hij is aange trokken als vervanger van André de Letter in de selectie en speelt dit seizoen voor de Brugse jeugd. Kloetinge-speler Arno Me laard had woensdag een onderhoud met Hoek. Zijn overgang gaat waarschijnlijk niet door. Het is verder nog altijd onzeker of Geert de Poorter bij Hoek blijft De Sassenaar heeft dat wel al toegezegd, maar er zijn weer twij fels gerezen. Patrick Naudts, de aanvoerder, zei zaterdag: „Geert heeft mij verteld dat hij naar Terneuzen vertrekt. Ik snap dat niet, omdat hij aan Hoek zijn ja-woord had gege ven. Het lijkt me ook niet verstandig van hem. Geert is in topvorm de laatste weken. Hoe haalt hij het in zijn hoofd om bij Ter- neuzen drie klassen lager te gaan spelen." Er resteren Kloetinge dit sei zoen dus nog maar weinig uit dagingen. „We willen graag in het linkerrijtje eindigen, dat moet de motivatie voor de vol gende wedstrijden zijn', zei Hiensch naderhand. „En wel licht kunnen we Hoek nog aan het kampioenschap helpen door van Dovo te winnen." Spakenburg-Kloetinge 4-2 (2-1). 26. Marcel Lourens (strafschop) 0-1, 34. Bram de Graaf 1-1,38. Paul Lief tink 2-1; 75. Onno Doeland 2-2, 85 Paul Lieftink 3-2 (strafschop), 87. Richard Pietersen 4-2 Scheidsrech ter J. Driessen (Kampen). Geel voor Arno Melaard, Wouter Labrujère (beiden Kloetinge). Erwin Koele wijn, Mare Eype (beiden Spaken burg). Aantal toeschouwers 750 Spakenburg: Marco Verhoeven, Er- win Koelewijn, Maurice Pot, Mare Eype, Rob Koelewijn;Ronald Smee- le (20. Rtcahrd Pietersen), Bram de Graaf, Gunnar de Bruin (85 Alex Bergeik)Frank van Twillert; Men- no van Appelen en Paul Lieftink. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin Dek, John Kole, Rudy Banffer, Arno Melaard; Niels Lodewijk, Marcel Lourens, Wouter Labrujere; Alex Lourens, Onno Doeland, Jan Baaij ens. HOEK - Het onverwachte is toch nog gebeurd: Hoek heeft na een lange achtervolging koplo per Dovo ingehaald in de hoofd klasse. Beide clubs hebben nu 42 punten. Hoek heeft 23 wed strijden gespeeld, Dovo twee minder. De kansen van Hoek op een kampioenschap zijn weliswaar weer iets gestegenmaar er moet een klein wonder gebeuren wil de titel nog in Zeeland terecht komen. Dovo heeft nog twee re latief gemakkelijke tegenstan ders en Hoek moet in de drie res terende wedstrijden nog twee keer uit spelen. Het programma van de laatste wedstrijden van de twee koplo pers is als volgt: Dovo: Dinsdag 20 april: Dovo- Volendam, 24 april: Dovo- WGZ, 1 mei: Kozakken Boys- Dovo, 8 mei: Kloetinge-Dovo, 15 mei: Dovo-GVW Hoek: 24 april: Kozakken Boys- Hoek, 8 mei: GVW-Hoek, 15 mei: Hoek-Volendam. door Frits Bakker HOEK - Het hoofd was en beetje gebogen, de blik met oprechte spijt naar de grond gericht. Twee minuten voor tijd moest Angelo Nijskens zaterdag gedwongen de kleedkamer opzoeken en moest Hoek met tien man verder in de thuiswedstrijd tegen Sparta Nijkerk (2-1). De 35-jarige routinier had zich in die slotfase laten gaan in een onbesuisde tackle en werd met de zwaarste sanctie bestraft. Rien van Haaften, de arbiter uit Kapelle, trok onmiddellijk de rode kaart. „Voor het eerst in mijn loop baan", zei Nijskens. Maar dat was niet helemaal waar. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser won de wedstrijd dankzij treffers van Wesley Roman en Angelo Nijskens. Dat opent onverwachte per spectieven voor het slot. Hoek-trainer Frans Vermeu len voorspelt: „We gaan nog een heel mooi slot tegemoet." Het is alleen onwaarschijn lijk dat Angelo Nijskens daar nog een rol in zal vertolken. De uitsluiting door Rien van Haaften komt de spits wel licht op een schorsing van twee of drie wedstrijden te staan. Het vergrijp, een tack le met een gestrekt been vooruit, wordt hem zwaar aangerekend. Rien van Haaften: „Ik heb op het wed strijdblad de kwalificatie 'ernstig gemeen spel' moeten I zetten. Wrang gevoel Angelo Nijskens hield er een wrang gevoel aan over. „Ik ben nooit eerder uit het veld gestuurd", vertelde de aan valler, die iets meer dan vijf tien jaar in het betaalde voet- I bal heeft rondgelopen, kort na de wedstrijd. Maar later moest hij toegeven dat hij ooit nog eens is weggestuurd. Zijn vrouw Inge wist het zich nog te herinneren en vertel de: „Dat was in wedstrijd met Lokeren, in 1984, toen hij een kopstoot van de Ne derlandse verdediger Peter Eikelboom kreeg." „Ja, maar die tel ik niet mee", reageerde Nijskens later op de avond. „We speelden te gen Beerschot. Peter Eikel boom gaf mij een kopstoot, ik duwde hem van me af en hij liet zich vallen alsof hij zelf een kopstoot had gekregen. We werden allebei uit het veld gestuurd, maar ik werd later vrijgesproken van straf. De tv-beelden wezen uit dat ik niets had gedaan." Met de kaart van zaterdag in Hoek kon hij vrede hebben. ,Ik zette de tackle iets te laat in en raakte de verdediger in plaats van de bal. Het was geen opzet, wel een beetje on besuisd. In zo'n geval kan een scheidsrechter ook geel ge ven, maar hij deed het niet." En daarom zal Nijskens on getwijfeld de belangrijke laatste wedstrijden van de competitie moeten missen. Hoek dicteerde tegen Sparta Nijkerk driekwart van de wedstrijd, maar schoot uit tien opgelegde kansen maar twee keer raak. Wesley Ro man deed dat in de 20e mi nuut na de rust, uit een vrije trap van Geert de Poorter. Angelo Nijskens pikte acht minuten daarna zijn goaltje mee. Weer lag De Poorter, met een splijtende voorzet, aan de basis. Nijskens schoot onhoudbaar in. De voorsprong werd bijna nog verspeeld, omdat Pa trick Naudts een onnodige overtreding maakte op Spar- ta-spits Mark Heimgartner, die zelf de strafschop in schoot (2-1). Hoek-Sparta Nijkerk 2-1 (0-0). 20. Wesley Roman 1-0, 28. Ange lo Nijskens 2-6, 80 Mark Heimgartner 2-1. Scheidsrech ter Rien van Haaften (Kapelle). Gele kaart: Eddie Wassink (Sparta Nijkerk). Rode kaart: Angelo Nijskens (Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Kristof Verbiest, Franky Standaert, Kurt Pacqué, Dimitri Mbuyu, Danny ter Steege; Geert- jan de Smet (86. Peter Boerjan), Patrick Naudts, Geert de Poor ter, Daan Boydens; Angelo Nijs kens, Ronald van Sliedregt (12. Wesley Roman, 90. Kieran O'S- hea). Sparta Nijkerk: Sven Onland; Gerben van de Glind, Eddie Was sink, Eric Doppenberg (88. Evert Jan Buitenhuis), Reagwich Slijngard; Marco Elders, Jacco van Werkhoven, Jorrit van Deuveren; Mark Heimgartner, Gert van Steeg, Tayfur Kahra- man. j door Barry van der Hooft VLISSINGEN-Het kan nog een spannend slot worden in de hoofdklasse van het zaterdag- voetbal. De achtervolgers van j koploper Dovo (Hoek, Spaken burg en Bennekom) wonnen alle drie, de lijstaanvoerder zelf kwam met 1-1 goed weg in Heerjansdam. j Heerjansdam was de hele wed strijd de betere van Dovo, dat tegen de verhouding in een J voorsprong nam. Het goede spel van de thuisploeg werd pas drie 1 minuten voor tijd beloond met L de gelijkmaker. Twee minuten later kreeg Heerjansdam zelfs nog een strafschop, maar Walter 1 van de Burg miste het buiten- 1 kansje. Bennekom, de numrher vier, be- haalde een regelmatige 5-0- overwinning op WGZ, dat I daardoor nog dieper in de zor- i gen komtDennis van Meegden- j burg nam drie treffers voor zijn rekening. De topscorer van de f hoofdklasse B bracht zijn sei- 1 zoentotaal daarmee op twintig. Achilles Veen versloeg Huizen met 2-1 en GVW won van Ko zakken Boys (1-0). De opmars van Volendam werd in het duel i met AVW'66 gestuit door een ei gen doelpunt van Ton Guyt. GWV-Kozakken Boys 1-0 (1-0). 28. Walter van Ommeren 1-0. Scheids - 1 rechter: J.NJ Kohier (Putten). Gele kaartMarcel van Dijk, Hichan La- l hine, Marco van de Pol en Walt er van Ommeren (allen GVW), John Verbaan, Dennis van de Linde en Hans Brouwers (allen Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 600. VoIendam-AVW'66 0-1 (0-1). 40. I Ton Guyt 0-1 (e.d.). Scheidsrechter. FW.H. Beser (Hengelo). Aantal toe schouwers: 300. Heerjansdam-Dovo 1-1 (0-1). 20. i Johan Leidekker 0-1, 87. Ronald Hulsbosch 1-1. Scheidsrechter: E. PD. van der Beek (Alphen aan den Rijn). Aantal toeschouwers: 900. Bennekom-WGZ 5-0 (1-0). 45. Klaas Vink 1-0, 62. Dennis van 1 Meegdenburg 2-0, 80 Dennis van Meegdenburg 3-0, 81. Galid Ham- daoui 4-0, 89. Dennis van Meegden- burg 5-0. Scheidsrechter: J. Hoek stra (Sint Nicolaasga). Gele kaart André Helmink en Michel de Waard (beiden WGZ) Aantal toeschou wers: 400. Achilles Veen-Huizen 2-1 (1-1). 39 Vincent den Adel 1-0, 41 Pieter Veerman 1-1. 68. Pieter van Gils 2-1. Scheidsrechter: H E. van Heusden (Ammerzoden) Gele kaart: Marco van de Broeck (Achilles Veen), Ar nold van Houten en Jeroen Karamat Ali (beiden Huizen) Aantal toe schouwers: 350. Sterkste in chaotisch verlopen Ronde van Lewedorp doorSven Remijnsen LEWEDORP - De jeugd heeft de toekomst, maar de renners met een rijk verleden in de wieler sport zetten zaterdag de toon in de twintigste Ronde van Lewe dorp. Francois Franse was de sterkste bij de amateurs, oud amateur Peter Mol werd tweede bij de trimmers, en voormalig beroepsrenner Antoine Goense zette de tandemrace naar zijn hand. De herboren Franse zege vierde een dag later ook in de Ster van Brabant, de derde wed strijd van de clubcompetitie. Vooral de nieuwelingen bleven zaterdag met een kater achter. Hun wedstrijd ontaardde in een chaos, toen de jonge renners halverwege de koers werden op geslokt door het peloton van de amateurs, die een minuut eerder van start waren gegaan. Een volstrekt onoverzichtelijke si tuatie was het gevolg. Na lang durig juryberaad en een grondi ge bestudering van de fotofinish werd Daniël Hertogh uit Wouw tot winnaar uitgeroepen. Met name Joel Dieleman uit Vlissingen en Mark Aarts uit Kruiningen waren het slachtof fer van de verwarring die ont stond toen de nieuwelingen, die 42 kilometer moesten afleggen, werden bijgehaald door de amateurs. Aarts had de eerste koershelft met een spervuur aan demarrages gekleurd, en Diele man had na een aanval in de vierde ronde een grote voor sprong opgebouwd. De renner uit Vlissingen werd als laatste nieuweling opgenomen in de rijen van de amateurs. Weg kan sen, weg koers. Slimste Aan het einde van de tiende ron de bleek Daniël Hertogh de slimste te zijn. De tweedejaars nieuweling uit Wouw sloop mee met de voormacht van het ama teurpeloton en kwam zo als eer ste nieuweling over de finish lijn, vóór Maurice Minnaar uit Middelburg, die tweede werd. Meteen na afloop beklaagde een aantal ouders zich bij de jury over het koersverloop. De vader van de winnaar hield zich echter op de vlakte. „De sterkste is vooraan gebleven", vond Her togh „Maar koersvervalsing was het natuurlijk wel." De ophef ging grotendeels aan de amateurs voorbij. Geduren de het eerste gedeelte van de koers over 84 kilometer bleef het opvallend rustig in het pelo ton, dat maar liefst 74 man sterk was. Pas halverwege de dertien de ronde ging een achttal ren ners in de aanval, onder wie Francois Franse. De coureur uit Kwadendamme kreeg gezel schap van Björn Schilperoord, Edward Farenhout, Lennart van Drimmelen, Maurice Bar- endse, Bert Dekker, Gerhard Klijnhout en Serge Guns, de winnaar van vorig jaar. Gebroken De kopgroep bouwde al gauw een voorsprong op van een halve minuut op het peloton, dat in middels in drie stukken was ge broken. Wilfred Geijs en Marcel Remijn sprongen attent mee met de eerste achtervolgende groep, waarvan ook Michel Stobbelaar, Theo Akkermans en Henk van Hees, de winnaar van het eerste Zeeuwse criterium in Oud-Vossemeer, deel uitmaak ten. Patrick van Passel, Dennis Mesu en Martin de Jaeger kon den die sprong niet maken. Ri chard Slabbekoorn, Mare Blok, Vincent Vilerius en Marc Flavin, de Ierse renner van wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen die in Lewedorp debuteerde op de Zeeuwse wegen, belandden zelfs helemaal in het achter land. Martin de Kok gaf er na zeventien ronden de brui aan in zijn woonplaats. Bij het ingaan van de twintigste en laatste ronde was de achter stand van de achtervolgers ge halveerd tot vijftien seconden, maar de acht leiders bleven uit het zicht. Op de Nieuwe Kraay- ertsedijk, vlak voor de bocht naar de finish op de Postweg, gaf de ervaring van Francois Franse de doorslag. De 34-jari- Fran^ois Franse heeft zijn medevluchters verrast en wint de wielerronde van Lewedorp. foto Willem Mieras LEWEDORP - Marc Flavin mag dit seizoen in de clubcompetitie uitkomen voor wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. De wielrenner uit Ierland, die tijdens het seizoen in Aardenburg woontheeft van de KNWU (wielrenunie) toestemming gekregen om te starten in de competitie voor club teams. Vorige week bepaalde de KNWU dat Danny Sleeckx en Jan van Immerseel, de Belgische ren ners van de Zeeuws-Vlaamse vereniging die in hun eigen land zijn aangesloten bij een andere club, niet langer mogen deelnemen aan de Neder landse clubcompetitie. „Voor Flavin wordt echter een uitzondering gemaakt", aldus Maaike de Winter, de secretaris van WV Zeeuws-Vlaande ren. „Hij heeft de KNWU een officieel stuk van de Ierse wielerbond overlegd, waarin staat dat hij toestemming heeft om in Nederland aan de club competitie mee te doenDaar heeft de KNWU po sitief op gereageerd." ge Middelkamper bedacht zich geen moment toen Maurice Bar- endse demarreerde. Franse: „Toen Barendse wegsprong dacht ik: het is nog te ver. Maar ik mocht niet te lang twijfelen. Ik ging erop en erover. Vóór de laatste bocht had ik het beslis sende gat al geslagen." Franse werd niet meer achter haald en schreef zo voor de tweede keer, na 1996, de Lewe- dorpse ronde op zijn naam. Björn Schilperoord won de sprint om de tweede plaats, vóór Edward Farenhout en Lennart van Drimmelen. Voor Franse betekende de zege in Lewedorp zijn eerste van het seizoen, dat nog altijd wordt overschaduwd door de naweeën van de rug blessure die hij aan het einde van het vorige seizoen opliep. „Ik heb de hele koers last van mijn rug gehad", bekende Fran se. „Maar deze zege geeft ver trouwen voor de toekomst." Trimmers Bij de trimmers moest de zeer actieve Peter Mol uit Kapelle pas in de eindsprint zijn meer dere erkennen in Rudy van Vlimmeren. In de ludieke tan demrace was Antoine Goense met zijn kompaan een klasse apart. De oud-prof uit Lewedorp, die de wielerronde van zijn woon plaats in 1990 won, viel op het laatste moment in voor Johnny van der Klooster, de ex-amateur die de fiets vorig jaar verruilde voor het voetbalveld. Van der Klooster was afgereisd naar Nieuwerkerk, waar hij met zijn ploeg 's-Heer Arendskerke moest spelen tegen SKNWK. En won, met 2-1. Hoogerland met Rabobank naar Ardennen LEWEDORP - Johnny Hooger land is door de Rabobank-wie- lerploeg uitgenodigd voor de Ardennen Proef. Van 4 tot en met 6 mei zal de coureur uit Kruiningen in de Ardennen worden getest door de leiding van de Nederlandse ploeg. De vijftienjarige Hoogerland, die bezig is aan zijn tweede sei zoen bij de nieuwelingen, kreeg de uitnodiging van teammana ger Jan Raas. De Rabobank Ar dennen Proef, kortweg de RAP, wordt een paar maal per j aar ge organiseerd in het Waalse Spa. De beste renners maken kans op een plaats in de juniorenploeg. De bijnaam is een serie die elke maandag op de achterkant van het sportkatern van de PZC verschijnt. Bijnamen zijn zo oud als de sport zelf. Wat bijvoorbeeld te denken van de Zwar te Panter, de bijnaam voor de uit Goes afkomstige keeper Frans de Munck, vanwege zijn katachtige reacties. Heeft u suggesties voor deze rubriek? Bel de sportredactie van de PZC: 0118-484450. Vandaag: De Beul van Deviezen V doorSven Remijnsen Slachtoffers heeft hij niet ge maakt, maar indruk wél. Miel Verstraete legde in de late jaren vijftig en de vroege jaren zestig met regelmaat zijn wil op aan het wielerpeloton. Zijn klasse als coureur leverde hem een bloeddorstige bijnaam op. Miel Verstraete was De Beul van De Biezen. De West-Zeeuws-Vlaming is ge boren en getogen in De Biezen, een gehucht even buiten Eede, vlak bij de Belgische grens. Meer dan een vlek op de land kaart is het niet. „En dat is het ook nooit geweest", herinnert Verstraete zich. „Drie huizen en een boerenschuur, dan had je het gehad." De inwoners van De Biezen en het nabijgelegen Eede kregen al gauw in de gaten dat Verstraete ('eigenlijk is het Emmanuel of Emiel, maar iedereen noemt me Miel') een meer dan verdienste lijk wegrenner was. Zeker toen De Beul in 1959 de eerste editie van de Ronde van Midden-Zee land op zijn naam schreef. „De mensen in het dorp waren heel enthousiast", aldus Ver straete. „Er werd zelfs een sup portersclub voor me opgericht. Als ik een wedstrijd in de buurt reed, kwamen mijn supporters op de fiets of het brommertje naar de koers. Bijzonder was dat niet; in die tijd hadden mensen nog niet zoveel." Na een indrukwekkend optr< den in de Tour de l'Avenir wei Verstraete in 1963, samen mt de latere Tour-winnaar Ja Janssen, ingelijfd door de Frai se Pelforth-ploeg. Zijn debuu jaar bij de beroepsrennei draaide echter uit op een teleui stelling. Verstraete: „Ik zou zo'n zever honderd gulden in de maan verdienen, maar die Franse waren nogal gemakkelijk. Z betaalden me maar om de zovet tijd uit. Toen ik vader werd e moest trouwen, kreeg ik het f nancieel niet meer rond. E moest brood op de plank kc men." Van de ene op de andere dag ze te Verstraete zijn fiets aan d kant. Hij koos voor een veili bestaan als ijzervlechter, ma; dacht nog vaak met weemoe terug aan zijn jaren als renne „Ik had een vrijgevochten leve en kon gaan en staan waar wilde. Dat heeft me altijd z aangetrokken in het wïelrei nen." De laatste jaren doet de inmic dels zestigjarige Verstraete h< rustig aan. Hij is gestopt m< werken en woont in Eede. Ee terugkeer naar zijn geboorti plaats zit er niet meer in. De Bi< zen is zijn beroemdste inwon< kwijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 22