Goede teamgeest basis van succes Organisatie kent klappen van de zweep PZC 31 Ter neuzen wacht moeilijke opgave tegen Internos Route Braakman Tafeltennistrio van SAR'72 wil in laatste jeugdseizoen kroon op werk zetten sport tussen schelde en grens vooruitzicht achter de schermen Wielerwedstrijd Omloop van de Braakman toe aan dertigste editie JL vrijdag 9 april 1999 Stephanie Fassaert (links), Lindsey Boerdam en Kimberly 't Hooft (rechts) zijn de nieuwe pijlers voor de toekomst van het Zeeuws-Vlaam se tafeltennis. foto Charles Strijd ii er door Peter van Kouteren :ei •i« KLOOSTERZANDE - De éj mooie jaren van Sint-Aloysius it behoren tot het grijze verleden, n maar voor tafeltennissend in Zeeuws-Vlaanderen ligt een ai nieuwe periode van glorie en oi succes in het verschiet. De der- is tienjarige Stefanie Fassaert, de veertienjarige Kimberley 't Hooft en de zeventienjarige te Lindsey Boerdam vormen een ai hecht en talentrijk team en ma- j. ken als sterkste formatie van SAR al drie jaar de dienst uit in rs de landelijke competitie. Het jonge drietal stapt volgend sei- i- zoen over naar de senioren, maar wil in het laatste seizoen bij de jeugd de kroon op een ijzersterke periode zetten, De meisjes van SAR vormen een uitzonderlijke lichting. Het trio J heeft het van nature in zich om n op termijn door te stoten tot de nationale top bij de vrouwen. Trainer Joop Maas, stuwende kracht achter de successen van SAR, waakt echter voor al te op timistische geluiden. De erva ren oefenmeester leidde al eens eerder een jeugdig team op tot de nationale top, maar zag die ■- equipe vervolgens uit elkaar n vallen. Naomi Schelfhout, Ga- bine Fokkens en Nathalie van Wolffelaar eindigden zes jaar geleden in de landelijke kampi- e oensklasse op een gedeelde der- de plaats. Van dat team speelt alleen Na thalie van Wolffelaar nog op ni veau. Gabine Fokkens studeert in Rotterdam en Naomi Schelf hout voetbalt. Joop Maas ver moedt dat studie een belemme rende factor is in de verdere ontwikkeling als tafeltennisten „Er moet dan bij een andere ver eniging worden getraind", legt hij uit. „Daar worden ze al gauw beschouwd als iemand die bin nenloopt en profiteert van de mogelijkheden die er zijn. Meestal ben je als student heel snel op jezelf aangewezen. Spe lers voelen zichzelf als het ware wegzakken en stoppen op den duur." Dat kan in de toekomst gedeel telijk worden opgevangen, om dat SAR op papier de bovenver dieping van de nieuw te bouwen evenementenhal in Klooster- zande is toegewezen. Joop Maas: „Daar zouden we zes ta fels kunnen zetten en elke dag Verplancke met tegenslagen geconfronteerd door Wim de Vos PHILIPPINE - In de aanloop naar de Omloop van de Braak man werd ploegleider Ab Ver- planke van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen met een paar tegenslagen geconfron teerd. In de eerste wedstrijd in eigen omgeving kan Verplanke geen beroep doen op het Belgi sche duo Danny Sleeckx en Jan van Immerseel. Beide vreemde lingen in Zeeuws-Vlaamse dienst hebben komend weekend verplichtingen in eigen land voor de club waar zij daar lid van zijn. „Vooral het gemis van Danny Sleeckx is groot. Hij verkeert momenteel in een bloedvorm. Ik geloof dat hij van de tien wed strijden die hij tot nu toe gere den achtmaal bij de eerste vijf is geëindigd. De Braakman is de enige wedstrijd waar Sleeckx en Van Immerseel niet aan mee kunnen doen voor onze club. Vooral omdat we in eigen omge ving rijden is het jammer", al dus Verplanke die eerder deze week ook nog steeds twijfelde aan de deelname van Johan van Schaik. De Souburger kwam zondag ten val in de eerste wedstrijd van de clubcompetitie, de Omloop van Sint-Geertruid in Limburg. Hij kneusde daarbij zijn sleutel been. In die openingswedstrijd kwam de ploeg van Verplanke overigens goed voor de dag met een derde plaats voor Sleeckx en een tiende voor Patrick van Passel. Op de ex-prof uit Sluiskil heeft de ploegleider nu zijn hoop gevestigd voor De Braakman. „Zoals hij zondag in Sint-Geertruid reed, maakte hij indruk op me. Hij moet zaterdag hoog kunnen eindigen", stelt Verplanke. Hem is wel iets opgevallen. „De verschillen in de clubcompetitie zijn geringer geworden. In te genstelling tot voorgaande ja ren zijn er nu weinig of geen die er echt bovenuit steken. Boven dien is het weer altij d zo belang rijk in De Braakman. Wind of geen wind, het maakt zo'n enorm verschil in het koersver loop." Indien Johan van Schaik niet van start kan gaan zal de Ier Marc Flavin zijn debuut maken voor de WV Zeeuws-Vlaande ren. Verder zullen naast Van Passel de streekrenners Danny Schaut en Martin de Jaeger van start gaan. De ploeg wordt com pleet gemaakt door de Braban ders Richard Coehorst en Peter Metske. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSHÊÊtÊ kunnen trainen." Lindsey Boer dam: „Dan kunnen we eindelijk tegelijk spelen met onze heren, waardoor er automatisch meer publiek komt. Het idee dat er ie mand naar je staat te kijken, lijkt me heel leuk." Revanche Het is toekomstmuziek voor de meisjes van SAR, die al bijna drie jaar samenspelen en vanaf het landelijk C-niveau zijn op geklommen naar de kampioens klasse op het allerhoogste ni veau. In de play-offs won het team uit Kloosterzande twee weken geleden met 9-1 van 't Zand uit Middelburg. Na die door Wim de Vos PHILIPPINE - Het is alweer de dertigste uitgave. De Omloop van de Braakman heeft niet al leen zelf sterke benen om op te blijven staan maar kan ook bouwen op stevige pijlers die werkzaam zijn binnen de orga nisatie. Voorzitter Johnny Spuesens, secretaris Willy Spuesens en lid André Vermeire hebben met zijn drieën geza menlijk meer dan honderd jaar ervaring in het op touw zetten van een wielerwedstrijd in Phi lippine. De drie maken allen al zo'n 34 jaar deel uit van het Wie- Iercomité Philippine en kennen dus het klappen van de zweep. Meer dan drie decennia lang werkzaam zijn binnen een wie- Iercomité als dat van de mannen uit. Philippine, waar naast de jaarlijkse klassieke Omloop van de Braakman ook ieder jaar een kermiscriterium voor amateurs wordt gehouden. Het is lang en dan rijst toch zo zachtjes aan de vraag of het niet lang genoeg ge weest is. Willy Spuesens, de punctuele secretaris, heeft in het verleden eerste confrontatie in de halve finale zijn twee punten in de tweede ontmoeting (die van daag wordt gespeeld) voldoende om de finale te bereiken. Nie mand twijfelt eraan dat SAR daarin moet aantreden tegen Vice Versa. Die wedstrijd zal in het teken staan van een sportieve revan che, omdat SAR weliswaar in de reguliere competitie met tien punten voorsprong op Vice Ver sa eerste werd, maar van de nummer twee met 6-4 verloor. In twee wedstrijden (17 april uit, een week later thuis) wordt om het kampioenschap van Neder land gestreden. Lindsey Boer al eens te kennen gegeven te wil len stoppen. „Het probleem was echter dat er geen opvolger ge vonden kon worden. Opvolging Dan ga je maar weer door want zo iets als dit mag toch niet ver loren gaan voor een dorp als Philippine, maar ik vind wel dat we dit jaar toch eens opnieuw moeten gaan bezien of er inder- dam: „Het zou een mooie af sluiting zijn om Nederlands kampioen te worden, want vol gend seizoen gaan we over naar de senioren." Met een zeer jong team wil SAR komend najaar debuteren in de derde divisie, hoewel op grond van de geleverde prestaties in de tweede divisie mag worden in geschreven. Het drietal kiest echter voor de weg der geleide lijkheid. Stefanie Fassaert: „Het zal sowieso niet meeval len, omdat we nu al meer tegen stand hebben. We hebben dit seizoen tegen Vice Versa de eer ste wedstrijd sinds tweeënhalf jaar verloren." Lindsey Boer- daad eens echt aan de opvolging gewerkt moet worden. Als de wedstrijd voorbij is, de evalua tie heeft plaats gevonden, dan moeten we toch eens rond de ta fel gaan zitten om hierover te praten", aldus Willy Spuesens die inmiddels zo veel ervaring heeft in het organiseren van een wedstrijd als de Omloop van de Braakman dat het jaarlijks op rolletjes loopt. dam: „We staan op een gemid delde score van winst met 8-2. Dat is natuurlijk schandalig en werkt demotiverend. Het was trouwens mijn schuld dat we van Vice Versa verloren. Ik gaf in de eerste game een 18-12- voorsprong weg. In de tweede game verspeelde ik een 20-13- voorsprong. Zenuwen", weet ze. ,Ik had mezelf wijs gemaakt dat het de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was, maar heb me druk gemaakt om niks." Teamgeest De meisjesploeg van SAR wil de kroon op het werk zetten en als één van de jongste teams ooit „Alleen financieel blijft het een probleem om het iedere keer weer opnieuw rond te breien. Wij zijn daarom ook blij dat de KNWU het inschrijfgeld voor deze wedstrijden op hetzelfde niveau heeft gehandhaafd. Als dit zou worden afgeschaft zou dit bijna een ramp betekenen. Dat scheelt zo'n vierduizend gulden aan inkomsten. Nu spe len we over het gehele jaar geno men quitte en kunnen we dus en de Omloop en het criterium blij ven organiseren", stelt Willy Spuesens die ondanks zijn enor me routine tot op het laatste mo ment beducht blijft voor even tuele verrassingen en daarom op zijn hoede blijft. Hij, en broer Johnny (de voorzitter), streven immers naar perfectie. De dertigste Omloop van de Braakman is opnieuw opgeno men in de strijd om de clubcom petitie en geldt als één van de voorrondewedstrijden in regio 3, zoals die zijn ingedeeld dooi de KNWU en waarin ook de twee Zeeuwse verenigingen WV Zeeuws-Vlaanderen en ZRTC Theo Middelkamp uitkomen. Het is alweer een groot aantal nationaal kampioen worden. Naast individuele kwaliteiten is vooral de goede teamgeest een belangrijke kracht van de jonge ploeg, die uit drie sterke scha kels bestaat. De Terneuzense Kimberley 't Hooft moest tot nu toe slechts drie verliespartijen incasseren en scoort daarmee het best. Stefanie Fassaert en Lindsey Boerdam verloren ie der zes partijen. Maar beschei den als ze zijn, vinden ze het moeilijk om de eigen pluspun ten op te sommen. Kimberley 't Hooft staat bekend als een trainingsdier, maakt deel uit van de nationale selectie en is een moeilijk te bespelen verdedigster. „Mijn backhand opening en de forehand topspin kunnen nog beter", weet ze. Lindsey Boerdam heeft als speelster met de meeste erva ring geduld, bouwt haar slagen goed op en beschikt met haar topspin over een sterk wapen. „Maar mijn contraslag is nog niet goed genoeg", vindt ze. Ste fanie Fassaert heeft een enorm snelle reactie, een prima balge voel en voor haar leeftijd al erg veel kracht. „Ik ben mentaal sterker geworden en niet meer zo zenuwachtig", spreekt ze uit ervaring." Wilskracht Joop Maas: „Ze zijn lekker open en spontaan, laten een ander in zijn waarde en gedragen zich heel sportief. Kimberley is tac tisch heel sterk, vrij vast door het vele trainen en heeft heel veel wilskracht. Stefanie is erg talentvol, maar voor haar moet het leuk blijven. Ze is natuurlijk ook nog heel jong. Als je met twee keer trainen zó goed speelt dan heb je heel wat in je. Lind sey is een echte doorzetter. Ze heeft het in het verleden meege maakt dat ze heel veel verloor. Een ander geeft er dan de brui aan, maar zij is door de jaren heen veel beter geworden." „Het is natuurlijk nog niet te zeggen, waar het eindigt", blikt de trainer vooruit. „Vivian en Sterra Blanckaert waren echt top", weet hij. „Die trainden ook extreem veel. Deze meisjes willen wel zo hoog mogelij k spe len, maar ze zijn nog heel jong. Ik weet niet of ze de ambitie hebben om tot de absolute top door te dringen. Ik zal ze in elk geval nooit pushen." jaren dat 'De Braakman' is op genomen in deze competitie en nog altijd is de organisatie blij hiermee. Immers, voor de opname in deze wedstrijdencyclus, toen er nog sprake was van een zogeheten vrije klassieker had de organi satie soms behoorlijk moeite om een aantrekkelijk en volwaar dig deelnemersveld aan het ver trek te krijgen. Eenmaal, bij de viering van het zilveren jubile um, is geprobeerd om de wed strijd op te laten nemen in de topcompetitie maar dat is niet gelukt. Verplicht Willy Spuesens: „We weten nu waar we aan toe zijn. De KNWU deelt de clubs die deelnemen aan de clubcompetitie in drie regio's in. De verenigingen zijn verplicht om aan alle wedstrij den in die regio mee te doen. Je bent dus vooraf verzekerd van een redelijk groot deelnemers veld. Dat scheelt behoorlijk wat in de organisatie." Dit jaar zijn er 22 ploegen inge deeld die allen zaterdag van start gaan in de Omloop van de Braakman. Alle ploegen be staan uit zes renners. Dit houdt in dat er meer dan 130 coureurs zullen gaan beginnen aan de ra ce over ruim 145 kilometer. Dat is minder dan voorgaande jaren. De wedstrijd zal dit jaar be staan uit drie grote omlopen van elk 35 kilometer en daarna nog vier lokale ronden van zo'n tien kilometer. „Op deze manier komen we ook tijdens de grote omlopen langs de finishlijn. Dat was anders niet mogelijk vandaar die wijzi ging", weet Willy Spuesens. Het is overigens de enige wijziging ten opzichte van de voorgaande edities. De Omloop van de Braakman gaat om 13.00 uur van start. Zeeuwse teams ZRTC Theo Middelkamp: 7. Frangois Franse, 2. Wilfred Geijs, 3. Dennis Mesu, 4. Mare Blok, 5. Marcel Re- mijn, 6. Martin de Kok. WV Zeeuws-Vlaanderen: 7. Richard Coehorst, 8. Martin de Jaeger, 9. Peter Metske, 70. Patrick van Passel, 7 7. Johan van Schaik, 12. Dan ny Schaut. Willebrord Wil Vooruit: 19. Eric Westerbeek, 20. Henk van Hees, 21. Michel Rom- mers, 22. Ronald Krijnen, 23. John den Engelsman, 24. Martijn Kromdijk. van onze sportredactie VLISSINGEN - Met het einde van de competitie in zicht wach ten er voor veel ploegen nog een aantal belangrijke wedstrijden. Zo moet HW'24 nog een aantal punten zien binnen te slepen om zeker te zijn van lijfsbehoud. Met de wedstrijd tegen hekken sluiter BSC in het vooruitzicht lijken de Hulstenaars zeker te zijn van drie punten. In de derde klasse van het zondagvoetbal staat koploper Terneuzen aan de vooravond van een cruciale uitwedstrijd tegen nummer vier Internos. Het tegen degradatie knokken de Axel is tegen Rood Wit op re vanche uit na de 6-0-nederlaag eerder dit seizoen. In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal krijgt Terneuzense Boys bezoek van Kapelle. Een klasse lager probeert AZW in de thuiswed strijd tegen Serooskerke om de goede resultaten van de laatste weken een vervolg te geven. HW'24 De punten die HW'24 nog no dig heeft om definitief veilig te staan, konden in het afgelopen weekeinde nog niet aan het pun tentotaal worden toegevoegd. Beide wedstrijden tegen num mer twee Vlijmense Boys (2-5) en koploper Zwaluw VFC (3-0) gingen verloren. Komende zon dag krijgt de Hulster ploeg de nummer laatst van de ranglijst, BSC, op bezoek. Naar de me ning van middenvelder Angelo Verbraeken is dit een uitgelezen mogelijkheid om drie punten te pakken. BSC boekte dit seizoen nog niet één overwinning en staat troos teloos onderaan met drie pun ten. Eén van die drie punten haalde het echter wel tegen HW'24 (1-1). „We hebben in die wedstrijd een aantal hele goede kansen laten liggen", aldus Ver braeken. Toch raakte hij niet echt onder de indruk van de Roosendaalse formatie en Ver braeken gaat dan ook uit van een overwinning. „BSC is een ploeg die bestaat uit veel hard werkende spelers, met maar een paar die de lijnen uit kunnen zetten. Het is dus geen elftal waartegen je punten mag laten liggen." Of trainer Ko Stoutjes- dijk tegen BSC een geheel fitte selectie heeft, is nog maar de vraag. Vooral het meespelen van Dennis Rietjens is een vraagte ken. Terneuzen Voor Terneuzen wachten er nog een aantal spannende weken. Afgelopen weekeinde werd Ax el met 3-0 verslagen. De eerst volgende vesting die op weg naar het kampioenschap geno men moet worden, is Internos. Aanvaller Danny van de Velde verwacht dat dit de moeilijkste van de komende vier wedstrij den wordt. „Internos is in mijn ogen één van de betere voetbal lende ploegen in onze klasse. Voor ons staat er natuurlijk veel op het spel, maar voor hun ook nog steeds. Internos staat nu op een gedeelde derde plaats die aan het einde van het seizoen waarschijnlijk recht geeft op een periodetitel. Als ze van ons verliezen, is het voor hun denk ik klaar." Over de thuiswedstrijd (2-0), waarin Van de Velde één doel punt voor zijn rekening nam, weet de spits nog dat het bij In ternos verdedigend goed in el kaar zat en dat de ploeg toen een flink aantal spelers miste. „We zijn dus gewaarschuwd." Jos Kayser keert bij Terneuzen te rug van een schorsing en trainer Paul Telussa beschikt over een volledig fitte selectie. Axel In het afgelopen weekeinde kon Axel drie belangrijke punten aan het totaal toevoegen. De derby tegen Terneuzen werd weliswaar met 3-0 verloren, maar tegen Virtus boekte de de gradatiekandidaat een knappe 4-2-overwinning. „Tegen Virtus hadden we toch wel wat geluk en die ploeg speelde niet echt ge dreven", beweert verdediger Michel Mullaert. Komende zon dag komt Rood Wit op bezoek in het Axelse Bos en aan die tegen stander bewaart Axel geen goe de herinneringen. „We hebben nog iets goed te maken tegen Rood Wit en we moeten toch el ke wedstrijd punten pakken. Dit zal echter niet eenvoudig worden. „Met Rood Wit, Dosko, Moerse Boys en Virtus hebben we natuurlijk nog wel een lood zwaar programma", aldus de rechtervleugelverdediger. Edy de Witte kan geen beroep doen op Ivan van de Vijvere en de langdurig geblesseerden Job Zwegers en Mark La Grand. Hier tegenover staat de terug keer van Joep Frusch. Terneuzense Boys Terneuzense Boys hoefde in het paasweekeinde niet in actie te komen. De enige concurrent voor de derde plaats. SSV'65, pakte slechts één punt uit twee wedstrijden en dus deed Ter neuzense Boys zonder te spelen goede zaken. De derde plaats op de ranglijst geeft naar alle waarschijnlijkheid recht op na- competitie. „Daar gaan we dus voor", zegt routinier Mare de Kunder. Terneuzense Boys zal nog een aantal punten moeten pakken om de derde plek veilig te stel len, want het gat met SSV'65 bedraagt slechts drie verlies- punten. Morgen staat de thuis wedstrijd tegen Kapelle op het programma. Van de heenwed strijd weet De Kunder nog dat Kapelle toen met drie invallers speelde en Terneuzense Boys evenmin compleet was. „We gaan gewoon uit van een goed resultaat, want we zijn deze competitie nog door geen enkele ploeg weggespeeld." Onno Rib- bens is nog een vraagteken voor het treffen met Kapelle, maar trainer Jaap Goossen kan wel weer beschikken over keeper Ronald Gort, die na één wed strijd schorsing terugkeert. AZW Het zogenaamde schokeffect lij kt op AZW zeker van toepas sing te zijn. Na de trainerswissel wist de ploeg van interim-trai ner Mark de Feijter GPC twee keer met 1-0 te verslaan en bezet het nu de gedeelde vierde plaats. De komende weken zal AZW de stijgende lijn door moeten zetten om nog iets van het sei zoen te maken. Jaap den Doel- der: „Organisatorisch zit het nu goed. Op de ranglijst staat het heel dicht op elkaar, maar we moeten proberen om zo hoog mogelijk te eindigen. Misschien pakken we dan nog wel een pe riodetitel." Morgen staat de thuiswedstrijd tegen Serooskerke op het pro gramma en die ziet de aanvaller vol vertrouwen tegemoet. „We spelen thuis tegen de nummer voorlaatst. Dan mag je geen punten laten liggen. Het is al leen niet te hopen dat we zoveel kansen missen als tegen GPC. Maar we gaan uiteraard voor de volle winst." AZW zal het, evenals in de voorgaande wed strijden, zonder een vijftal lang durig geblesseerden moeten doen. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal is Hontenisse ko mend weekeinde vrij van com petitieverplichtingen. Van de achtervolgers van koploper RCS treffen de nummers twee en vier, Breskens en Vogelwaar de, elkaar. IJzendijke gaat op bezoek bij Hansweertse Boys, terwijl Steen in Bergen op Zoom van directe concurrent MOC'17 zal moeten winnen om de aan sluiting met de top te behouden. Onderaan de ranglijst treffen Clinge en Sluiskil elkaar, terwijl Hoofdplaat tegen Luctor'88 voor één van zijn laatste kansen vecht. Zaamslag, de koploper in de vierde klasse van het zaterdag voetbal, krijgt bezoek van Waarde. Spui moet het opnemen tegen ZSC'62 en tenslotte staat voor Cadzand de zware uitwed strijd tegen nummer drie Nieuwland op het programma. PHILIPPINE - De Omloop van de Braakman wordt verreden over een afstand van 145,8 kilometer. Deze is verdeeld over drie grote omlopen van elk 35 kilometer en vier lokale ronden van ieder ruim tien kilometer. De grote omloop ziet er als volgt uit: start Kasteelstraat Philippine-Zandstraat- Driekwart- Langeweg Sluiskil-Viaduct N 61-De Knol-Herbert H. Dow- weg- Waterfabriek-Savoyaardsweg-Braakmanweg-Mid- denweg-Spuikomweg-Bolderweg(kasseistrook)- Driesprongweg-Driesprong-Isabellaweg-Isabellesluis-Kas- teelstraat. De lokale ronde: Asteelstraat-Gentsebreedstraat-Post- hoomstraat-Posthoom- Boekhoute Kapelle-Tingelhoek- Ooststraat-Boekhoutehaven-Boekhouteweg- Isabellasluis- Dijckmeesterweg-Kasteelstraat. HVVer Angelo Verbraeken (rechts): „BSC is geen ploeg waartegen je punten mag laten liggen." foto Charles Strijd i Een beeld uit de Omloop van de Braakman van 1998. Tweede van links rijdt Francois Franse, een van de kanshebbers voor dit jaar. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 55