r pzc Hontenisse ziet niets in gesprek pzc Terneuzen besteedt miljoen aan riolering Gereformeerde Gemeente bouwt kerk Ondernemersclub Terneuzen wil geen winkels bij theater Asielzoekersschool Cadzand kan open Sasse carnavalsclub blij met nieuw terrein zeeland 19 burgemeester Steenkamp blijft faliekant tegen herindeling De Oude Vaart krijgt meer lokalen vrijdag 9 april 1999 jdoor Barend Pelgrim HULST - De burgemeester van Hontenisse, Th. Sleenkamp, heeft grote twijfels over de onafhankelijkheid van de stuurgroep die belast is met de rondetafelgesprekken over be- stuurlijke herindeling. Daar- naast stelt Steenkamp dat aan de discussie allerlei instanties deelnemen, die aan de gespreks tafel niets te zoeken hebben. De stuurgroep moet een inven tarisatie maken van de knel punten in gemeenten die nog niet zijn heringedeeld. Ze is in het leven geroepen door minis- b6ter Peper. Nederland telt zes dj regio's die de meest recente her- ,e. indelingsdans tot nu toe ont zei sprongen zijn; Zeeuws-Vlaan deren is er daar één van. De werk- of stuurgroep bestaat volgens Steenkamp uit louter voorstanders van een bestuur lijkeschaalvergroting. „De ron detafelgesprekken moeten de vrijwillige instemming voor zo'n ingreep vergroten. Aan alle zes regio's is een schriftelijke uitnodiging gestuurd door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ik heb Binnenlandse Zaken al laten weten dat ze rus tig kan vergeten dat Hontenisse medewerking verleent aan her indeling. Ons standpunt is be kend en blijft onveranderd." Geen reden De stuurgroep zou op grond van de praatsessies voor deze zomer aanbevelingen aan de minister door Joost Bosman TERNEUZEN - De gemeente a(j Terneuzen trekt bijna 2,5 mil joen gulden uit voor onder- 10J houdswerkzaamheden aan de en. infrastructuur. Veruit het groot- an ste bedrag (bijna 1 miljoen gul- jjlden) gaat naar diverse riole- -,e| ringswerken. In de Noordstraat, het Plein, de Rozemarijnstraat, g, de Riemensstraat, de Diaconie- ip, straat en de Weststraat in Zaamslag wordt de riolering vervangen. (eIi Ook de riolering van de Lange- straat in Hoek wordt onder han den genomen. Daarnaast wordt i een deel van het bedrag besteed aan de aanleg van een zogeheten in. persleiding in de vijver van het ^n. Zuiderpark-Otheense Kreek en "jjj. aan de aanleg van een afwate- je ringssloot en een pompput in lec Stroodorpe. er.Nog eens 4,5 ton gaat naar het raii onderhoud aan het fietspad langs de Mr. F. J. Haarmanweg (tussen de Rooseveltlaan en rijksweg N61), naar werkzaam- )n. heden aan de Haarmanweg zelf, )e. en naar onderhoud aan een ge- ,n.deelte van de Kennedylaan en jetde aansluiting met de Grenu- )0,laan. Daarnaast stelt het gemeente bestuur een aanvullend krediet beschikbaar van vier ton voor onderhoudsmaatregelen aan de Lange Rekstraat in Terneuzen. De eerste fase daarvan is vorig jaar reeds afgerond. De tweede fase wordt dit jaar voltooid, ter wijl het derde traject van de re constructie voor 2000 staat ge pland. Mogelijk wordt voor het onderhoud van de Lange Rek straat het wegdekmateriaal van wegen in Zaamslag-Veer en de Pierssenpolderstraat in Sluiskil hergebruikt. Drie ton Voor de reconstructie Zaam slag-Veer noord stellen B en W ruim drie ton ter beschikking. Deze omvat onder meer de ver nieuwing van de openbare ver lichting. Voorts trekt de ge meente ruim twee ton uit voor de wégwerkzaamheden rondom het sluizencomplex in Terneu zen. Honderduizend gulden wordt er uitgegeven aan de aan passing van de verouderde verkeersregelinstallatie op de kruising Guido Gezellestraat- Alvarezlaan-Oude Vaart en voor de reparatie aan het weg dek. De commissie ruimtelijke ordening bespreekt de voorstel len op donderdag 15 april om half acht. moeten doen, maar Steenkamp ziet geen enkele noodzaak tot herindeling in Zeeuws-Vlaan- deren. Het stoort hem mateloos dat de voorstanders de hele dis cussie lijken te beheersen. „Er is op dit moment geen enkele re den toe. Bestuurlijk is er geen noodzaak, ruimtelijk en plano logisch zijn er geen problemen en ook financieel is er geen ar gument. Bovendien: de Provin ciale Staten hebben zich met ruime meerderheid uitgespro ken tégen. Daarnaast heeft het nieuwe college van gedeputeer den een duidelijk programma en daar staat herindeling niet in." Steenkamp laakt ook de argu mentatie van zijn collega-bur gemeester uit Hulst, A Kessen, die geldt als een nadrukkelijk voorstander van bestuurlijke schaalvergroting. „Onze sa menwerking met Hulst op het gebied van sociale zaken loopt uitstekend. Maar dat komt niet goed uit in de discussie, dus daar hoor je hem niet over. Op dit mo ment zoekt men werkelijk naar allerlei argumenten in deze strijd." Beleidsmedewerker B. deRooy- Sonneveld, bij Binnenlandse Zaken belast met deze zaak, verdedigt de deelname van maatschappelijke actoren aan de herindelingsgesprekken. „Het is natuurlijk zo, dat be stuurders hun inwoners verte genwoordigen. Maar in deze discussie kunnen toch diverse inbrengen worden gehoord? Er wordt getracht een zo divers mogelijk beeld te krijgen. Het is niet de bedoeling als kempha nen tegenover elkaar te staan, zoals tot nu toe blijkbaar ge beurt. De intentie is om te kijken hoe een gebied er voorstaat, wat de ontwikkelingen zijn in de re gio, en tot een som van de aparte delen te komen. Het is nadruk kelijk een gesprék, en dan kan ook burgemeester Steenkamp zijn zegje doen." La."' A&v.-'---'- -v |p -*•' TERNEUZEN - De Gereformeerde Ge meente in Nederland laat een nieuwe kerk bouwen met bijbehorende parkeerplaats, in het overgangsgebied tussen Nieuw Othene en de wijk Serlippens in Terneu- Een woordvoerder van het kerkgenoot schap wil nog geen commentaar geven op de bouwplannen, en zegt dat er op z'n vroegst pas na de zomer meer duidelijk heid over zal komen. De Gereformeerde Gemeente in Nederland maakt nu nog ge bruik van de kerk in de Vlooswijkstraat. Op de locatie zal ook een aantal kantoren verrijzen. In de rest van het gebied wordt een park aangelegd. De bestaande waar devolle bomen blijven daarbij behouden. foto Peter Nicolai Zeelandbrug nacht gestremd VLISSINGEN - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 april tussen middernacht en vijf uur 's mor gens gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Een aantal rij- ijzers met daarbij horende voegovergangen moet worden ver nieuwd. Alleen hulpdiensten, zoals ambulances, mogen dan over de weg. Via informatieborden op de toegangswegen naar de brug en bij de brug zelf wordt verwezen naar de alternatie ve route over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Bij ongunstig weer worden de werkzaamheden uitgesteld. J. IJsebaert vice-voorzitter ZLTO VLISSINGEN - J. IJsebaert volgt per 1 april N. van Vught op als vice-voorzitter van de Zuidelijke Land- en Tuinbouwor ganisatie ZLTO. IJsebaert is sinds oktober 1992 lid van het hoofdbestuur van ZLTO (de vroegere NCB). Hij heeft een ak kerbouwbedrijf in Hulst. Naast zijn functie binnen de ZLTO is hij onder andere lid van de Raad van Commissarissen bij Sobel en ABAB, lid van de Raad van Toezicht bij Interpolis en voorzitter van het bestuur van de Rabobank in Sint Jansteen Zijn voorganger N. van Vught is per 1 april benoemd tot voor zitter van de Raad van Beheer Coöperatieve Cehave. Nieuw onderzoek grensarbeid TERNEUZEN - De werkgroep Grensarbeid Zeeuws-Vlaan deren onderzoekt de mogelijkheid om een academische studie te laten verrichten naar de gevolgen van nieuwe belastingaf spraken tussen Nederland en België voor de Nederlandse grensarbeiders. De eerder verschenen 'Limburgse studie' naar de consequenties van een nieuw belastingverdrag, noemt de werkgroep te eenzijdig. De werkgroep Grensarbeid voert al ruim een half j aar actie tegen de plannen van staatsse cretaris Vermeend. In februari hield de werkgroep een grote manifestatie in Hulst. Een verslag van de toespraken daar is op te vragen via nummers 0115-453538 en 0164-603006. Subsidie voor Schelde Jazz Festival TERNEUZEN - De Stichting Jazzclub Zeeuwsch-Vlaande- ren krijgt voor de organisatie van het Schelde Jazz Festival in 1999 een subsidie van 15.000 gulden. Doordat het publiek minder bereid is te betalen voor dergelijke evenementen, moesten de organisatoren op zoek naar sponsorgelden. Het festival is goed voor de promotie van Terneuzen. vinden B en W. Met de subsidie willen ze een verschraling van het festival voorkomen. De Stichting had om 25.000 gulden gevraagd. Sluis breidt parkeerterrein uit SLUIS - De gemeente Sluis-Aardenburg breidt het aantal parkeerplekken op het terrein aan de Sint Annastraat in Sluis uit met 140 plaatsen. Dat is bijna een verdubbeling. De ge meente heeft voor het plan grond bij restaurant De Sluyssje Haven geruild met eigenaar de Rabobank. De totale kosten voor de herinrichting bedragen zo'n 150.000 gulden. Ver wacht wordt dat de gemeente een groot deel van dit bedrag te rugverdient via extra opbrengst uit de parkeergelden. Pompstation Zaamslag verhuist ZAAMSLAG - LPG-Benzinestation J. de Pooter mag een nieuw verkooppunt vestigen aan de Terneuzensestraat in Zaamslag. De gemeente moet daartoe het bestemmingsplan wijzigen, omdat het om een agrarisch gebied gaat. Het be staande station aan de Bedrij venstraat 11 wordt vervolgens gesloten. De commissie ruimtelijke ordening buigt zich op 15 april, om half acht, over het verzoek van het benzinestation. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Voorzitter P. Eijsackers van ondernemers vereniging City Terneuzen vindt dat de gemeente af moet c zien van de bouw van een tiental winkels tegenover het nieuwe theater aan de Westkolkstraat. Volgens Eijsackers is er momen- teel in de binnenstad geen be hoefte aan extra winkelruimte. „Er staat nog behoorlijk wat I winkelruimte leeg. De vereni- ging heeft de laatste tijd bijzon- I der hard gewerkt om daar ver- andering in te brengen. We zijn ,i er nog lang niet, maar wel op de goede weg. Nieuwe eenheden erbij zou niet verstandig zijn", zei Eijsackers. De voorzitter is bovendien ui termate verbaasd dat het idee voor de winkeleenheden weer terug in het theaterplan geslo pen is. „Vorig jaar reageerde het college van burgemeester en wethouders bijzonder aange brand toen ik mij tegen de REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 15 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl winkeltjes uitsprak. Er zou ab soluut geen sprake zijn van win keleenheden bij het theater. Mijn uitlatingen waren 'onjuist en voorbarig', werd er gezegd. Ik zie dat nu toch anders. Mijn uitlatingen van juni 1998 kan ik nu weer herhalen", aldus Eijs ackers. Suggestie Bouwwethouder K. van der Hoofd koppelde deze week (bij de presentatie van het definitie ve theaterplan) de bouw van een horecagelegenheid, terrassen en bijpassende winkeltjes op het deels overdekte theaterplein di rect aan de bouw van het thea ter. Maar ambtenaren komen daar nu weer op terug. Volgens projectleider B. Lauret van de gemeente wordt 'er nog gezocht naar goede invullingsmogelijk heden'. „Winkeltjes zijn een suggestie van de wethouder ge weest, maar dan gaat het echt om kleine units waar zaken ver kocht worden die iets met cul tuur te maken hebben. Bij ons hebben zich voor eventuele winkelruimte geen mensen ge meld. Het bouwvolume onder de luifel op het plein kan dus ook goed een andere invulling krijgen." KRO-opnamen in basiliek Hulst HULST - De KRO maakt zater dag 10 april opnamen in de Hul ster basiliek voor het televisie programma 'Spirit, muziek met passie', dat de omroep elke zon dag om 15 uur uitzendt. In Hulst zijn de camera's en mi crofoons gericht op de Koor-' stichting Cantorij der Basiliek en het Hulster Gemengd Koor. De cantorij zingt onder meer werk van Liszt en Elgar rond de thema's Ave Verum Corpus en Pater Noster. Het gemengd koor, begeleid door organist T. van Eijk, kiest voor onder meer Scarlatti, Viadana en Fauré. De eerste uitzending is zondag 9 mei, de tweede uitzenddatum wordt nog bekend gemaakt. AXEL Rommelmarkt - Verzorgings huis De Vurssche in Axel houdt op zaterdag 17 april van 10 tot 15 uur de jaarlijkse rommel markt. De opbrengst wordt be steed aan extra activiteiten voor de bewoners. Een takelwagen plaatste gisteren de prefab-lokalen voor in totaal 125 leerlingen. foto Peter Nicolai door Joost Bosman TERNEUZEN - Nu de kinderen paasvakantie vieren, neemt basisschool De Oude Vaart de uitbreiding ter hand. Donderdag werden de prefab-lokalen door een takelwagen neergezet op de betonnen ondergrond. Het verouderde gebouwtje aan de Oude Vaart wordt afgebro ken, vanwege de uitbreiding van scholenge meenschap De Rede. „Nu is de school één geheel. Bovendien wordt het schoolplein vergroot", stelt directeur A Tissink tevreden vast. Donderdag hield hij nauwlettend een oogje in het zeil bij de plaas- ting van de semi-permanente lokalen. De nieuwbouw moet aan vijf groepen van in totaal zo'n 125 leerlingen onderdak bieden. Eind april kunnen ze er hun intrek nemen. Tissink wijst erop dat het hoofdgebouw van De Oude Vaart behoorlijk ontlast wordt door de komst van de nieuwe lokalen. „In de ruimtes die vrijkomen, kunnen we mooi de computers plaatsen, compleet met internetaansluiting. Die staan nu allemaal nog in een smalle gang van de school, en dat werkt niet prettig." Vol gens Tissink voldoet het nieuwe, acht ton kos tende gebouwtje aan alle eisen van deze tijd, en is het volledig geïsoleerd. „Ik ben hier dan ook heel content mee", glundert hij. Partijen in Sas stemmen in met vervoersroute gevaarlijke stof SAS VAN GENT - De leden van de commissie algemene be stuurlijke aangelegenheden van Sas van Gent konden zich woensdagavond vinden in de conceptroute voor het vervoer van gevaarlijke stoffen door de gemeente. De huidige Wet Vervoer Gevaar lijke Stoffen (WVGS) dateert van 1979 en moet nodig worden aangepast. Binnen de gemeente Sas van Gent worden de Trac- taatweg, Oostpoortweg en de Westkade aangewezen als route waarover gevaarlijke stoffen vervoerd mogen worden. Vooral het aanwijzen van de laatste weg is het gemeentebestuur en veel burgers een doorn in het oog, maar recent onderzoek heeft aangwezen dat de kans op calamiteiten nihil is. Burgemeester J. Lonink wil de verkeersborden die de route moeten aanmerken, niet uit ei gen zak betalen. „Ik vind dat geen taak voor de gemeente, maar voor wegbeheerders zoals de provincie en het waterschap. Vooral omdat hier een behoor lijk prijskaartje aan hangt. Zo'n bord heb je niet voor 200 gul den." Country- en westernbeurs in Clinge CLINGE - Schietsportvereni ging De Schutterij in Clinge houdt zondag 11 april op haar terrein aan de Statenboomweg een Western Trapper Trade. Tij dens deze tweede editie bren gen ruim dertig handelaren uit Nederland, België en Duitsland kleding en sieraden voor de country- en westernliefhebbers aan de man. De stands staan opgesteld op de 25-meter schietbaan, die voor deze gelegenheid overdekt is, en op het buitenterrein. Er worden onder meer oude paardende kens en potkacheltjes gepresen teerd, voor de aankleding van de tipi's en lodges. De western tra- de duurt van 10.00 tot 16.00 uur. WAARDE Duoconcert - Organist Anko Vleugel en dwarsfluitiste Lian Jobse geven morgen, zaterdag, een concert in de Nederlands Hervormde kerk in Waarde. Het duo brengt werk van Buxthehu- de, Focking, Bach en Kittel ten gehore. Het concert begint 's avonds om acht uur. door Pascalle Cappetti CADZAND - Het asielzoekers centrum Cadzand kan over twee weken zijn eerste vluchtelingen ontvangen. Het licht staat op groen, nu het ministerie van On derwijs de benodigde middelen beschikbaar stelt om nog dit schooljaar van start te gaan met de basisschool op het terrein. De gemeente Oostburg vreesde aanvankelijk pas in augustus over geld te kunnen beschikken. Samem met het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers schreef de gemeente begin dit jaar een brief aan het ministerie, omdat het ernaar uit zag dat het asiel zoekerscentrum niet voor de 'onderwijsdeadline' 1 april zijn deuren kon openen. Die datum bleek vanwege de procedures en de bouw inderdaad niet haal baar. Nieuwe scholen of uitbrei ding van bestaande scholen - in dit geval gaat het om een depen dance van de openbare basis school in Breskens - die na 1 april openen, krijgen pas geld in augustus. De gemeente stelde zich op het standpunt dat er zonder schooltje geen asielzoe kers konden komen. Maar wet houder R. Leentfaarzegtnu: „Ik denk niet dat ik die bus met mensen had kunnen terugstu ren." Een woordvoerster van het on derwij sministerie bevestigt dat voor Cadzand een uitzondering wordt gemaakt op de regeling. De gemeente kan dus direct na dat de eerste vluchtelingen zijn geairiveerd, het schooltje ope nen. Dit bericht heeft Leentfaar nog niet bereikt. „We hebben vrijwel dagelijks contact met het ministerie. Ik ben hoopvol gestemd, maar ik heb dit bericht nog niet zwart op wit gehad. door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - De wagen bouwers van de Sasse carna valsvereniging De Betekoppen zijn verheugd over het voorstel van de gemeente Sas van Gent om een terrein aan de Sasse Vrij- straat te kopen. Op het terrein kunnen nissenhutten worden gezet, waarin de vereniging naar hartelust de prinsenwagen kan bouwen. De bouwers kampen al lange tijd met het ontbreken van een geschikte loods, maar aan de acute ruimtenood lijkt nu een einde te komen. Het terrein is nog in bezit van de Gasunie, maar ligt er verlaten bijOok het verdeelstation op het perceel wordt niet meer gebruikt. Het Sasse college is in onderhande ling over de aankoop van het terrein. Volgens wethouder R. Noët is de kavel geschikt om er zeker zes halfronde barakken neer te zetten. Dat kunnen de zelfde nissenhutten zijn die de diverse stichtingen nu al ge bruiken. Hoewel er nog geen overeenstemming is over het aankoopbedrag is al wel duide lijk dat de aansluiting van nuts voorzieningen tussen de veer tig- en vijftigduizend gulden zal bedragen. De Betekoppen zijn al gaan kij ken in de Vrij straat en ze zijn meer dan blij met de loca tie. „Hoe vlugger we kunnen verhuizen, hoe beter", zegt se cretaris A de Block, al jaren Prins Carnaval. „Sommige car navalsstichtingen zijn nu al bezig met het bouwen van hun wagen en wij willen ook zo snel mogelijk aan de slag. Het mate riaal hebben we al." In 2000 bestaan de Betekoppen 44 jaar, in carnavalstermen een jubileumjaar, en de bouwers willen voor de komende periode extra hun best doen. Vlaanderenhal De andere carnavalsstichtingen van Sas van Gent, zoals Pijke Zot, De Ventjes en De Deurdou- wers hebben niet te kampen met ruimteproblemen, maar prijzen de inzet van het Sasse college. De gemeente zou het liefst zien dat alle wagenbouwers samen op één terrein hun wagens in el kaar zetten, zoals dat tien jaar geleden in De Vlaanderenhal het geval was. De stichtingen worden echter niet verplicht te verhuizen naar de Vrijstraat. „Wij willen niet verhuizen, want dat kost te veel geld", zegt J. Vinke van De Ventjes. „Wij zitten nu zowat vier jaar in een nissenhut aan de Pottenbak kersstraat en we zitten niemand in de weg. Het is natuurlijk wel netjes van de gemeente dat ze met ons meedenken." S. Ver- meersch van Pijke Zot, denkt er precies hetzelfde over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 49