Duidelijkheid geëist over Nishoek Calvijn college Tholen viert aanwinst drie nieuwe lokalen Klucht rond zwendelende baron PZC Reimerswaal kijkt naar concurrentie vliegende winkels PZC Politiek wil omwonenden pas uitkopen als uitbreidingsplan bedrijf rond is zeeland 19 Lichting '29 van ULO in Goes houdt reünie Actie Kosovo vrijdag 9 april 1999 dijk moeten verdwijnen. B en W willen daar loyaal aan meewer ken, maar de gemeenteraad wil eerst duidelijkheid in de vorm van afspraken die zwart op wit zijn gezet. Die zullen er dan ook komenzegde wethouder Mvan Overloop (BBR) toe. Maar dat betekent wel dat de kwestie op zijn vroegst in een commissie vergadering van juni besproken kan worden. Het zat B en W trouwens toch niet mee met de aankopen voor de Nishoek. Want op de agenda van de vergadering stond ook de verwerving van een perceel landbouwgrond aan de Bosweg. Onderdeel van de overeenkomst was dat het perceel pachtvrij zou worden opgeleverd. Maar aan het begin van de vergade ring meldde zich een inwoner van Kruiningen die duidelijk maakte dat hij pachter is van het bewuste stuk grond. Dat zal nog eens haarfijn uitgezocht moeten worden, constateerde Van Overloop. Hij trok vervol gens het bewuste voorstel in. Toneelvereniging Kameleon foto Willem Mieras doorWinnie van Dam KRABBENDIJKE - Toneel vereniging Kameleon uit Krabbendijke komt zaterdag 17 april om 20.00 uur met de komedie 'Familie is ook niet al les'. Het toneelstuk wordt opge voerd in dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke. De ko medie, in drie bedrijven, is geschreven door Bernhard Bruinhof en vertelt het fami lieverhaal van de Drijvers. Ma- thilde Drijver woont samen met haar man Leo en dochter Doortje tijdelijk in een saai dorp. Althans, dat vindt Ma- thilde. Zij nodigt haar achter neef bai-on Bock van Boekho ven uit. Op deze manier wil zij wat gezelschap zoeken. Bo vendien probeert ze indruk te maken op haar vriendinnen, omdat haar neef een baron is. Wat zij echter niet weet, is dat haar neef de baron Bock van Boekhoven een zwendelaar eerste klas is. Haar man komt dat wel te weten via een brief. Dan is er ook nog Tom Roeders. Hij is verliefd op Doortje Drij ver. Alleen, Doortje moet niets van hem hebben. De regie is in handen van gastregisseur Jan Burggraaf. De toneelvereni ging is vier jaar geleden opge richt en heeft dertien leden, van wie er elf meespelen in de komedie. In de pauze vindt er een loterij plaats en na de voor stelling wordt er live-muziek gespeeld, waarbij het publiek een dansje kan wagen. Zeelandbrug nacht gestremd VLISSINGEN - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 april tussen middernacht en vijf uur 's mor gens gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Een aantal nj- ijzers met daarbij horende voegovergangen moet worden ver nieuwd. Alleen hulpdiensten, zoals ambulances, mogen dan over de weg. Via informatieborden op de toegangswegen naar de brug en bij de brug zelf wordt verwezen naar de alternatie ve route over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Bij ongunstig weer worden de werkzaamheden uitgesteld. J. IJsebaert vice-voorzitter ZLTO VLISSINGEN - J. IJsebaert volgt per 1 april N. van Vught op als vice-voorzitter van de Zuidelijke Land- en Tuinbouwor ganisatie ZLTO. IJsebaert is sinds oktober 1992 lid van het hoofdbestuur van ZLTO (de vroegere NCB). Hij heeft een ak kerbouwbedrijf in Hulst. Naast zijn functie binnen de ZLTO is hij onder andere lid van de Raad van Commissarissen bij Sobel en ABAB, lid van de Raad van Toezicht bij Interpolis en voorzitter van het bestuur van de Rabobank in Sint Jansteen. Zijn voorganger N. van Vught is per 1 april benoemd tot voor zitter van de Raad van Beheer Coöperatieve Cehave.Functies die verband houden met ZLTO zal Van Vught afbouwen. Algemeen monument Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Om te voorkomen dat een groep betrokke nen wordt gepasseerd, wil de gemeente Noord-Beveland een algemeen monument plaatsen ter nagedachtenis aan gesneu velden, bij het Havelaargedenkteken in Colijnsplaat. De tekst op dit algemeen gedenkteken luidt: Ter nagedachtenis aan al le gesneuvelden in Nederlandse dienst uit de gemeente Noord-Beveland. Bedenk dat zij hun leven gaven tijdens de uitvoering van hun opdracht voor het vaderland. Deze tekst is bedacht naar aanleiding van een verzoek om een monument ter nagedachtenis aan de gesneuvelden in Nederlands-Indië en Nieuw Guinea. Het college van burgemeester en wethou ders vroeg zich naar aanleiding van dit verzoek af wat zé moest doen met gesneuvelde verzetsstrijders en militairen uit de jaren 1940 tot '45. Met een algemeen gedenkteken wordt hieraan tegemoet gekomen. De commissie bestuurlijke zaken en financiën wordt woensdag 14 april gevraagd in te stemmen met dit voorstel. Met het monumentje is naar schatting 4000 gulden gemoeid. Paprikateler naar Rilland RILLAND-BATH - De firma A en C. J. Hoogendoorn heeft bij de gemeente Reimerswaal een bouwvergunning ingediend voor een glastuinbouwbedrijf van 3,5 hectare. Hoogendoorn wil er paprika's gaan telen. Het is het derde glastuinbouwbe drijf dat zich in de Bathpolder vestigt. Er is al een bedrijf van 8 hectare dat tomaten teelt en een bedrijf van 11 hectare waar radijs wordt geteeld. De gemeente is blij met de belangstelling van de kassenindustrie voor het terrein in de Bathpolder. Pro-- blemen met de de vergunningaanvraag worden dan ook niet verwacht. Nieuw onderzoek grensarbeid TERNEUZEN - De werkgroep Grensarbeid Zeeuws-Vlaan- deren onderzoekt de mogelij kheid om een academische studie te laten verrichten naar de gevolgen van nieuwe belastingaf spraken tussen Nederland en België voor de de Nederlandse grensarbeiders. De eerder verschenen 'Limburgse studie' naar de consequenties van een nieuw belastingverdrag', noemt de werkgroep te eenzijdig. De werkgroep Grensarbeid voert al x-uim een half j aar actie tegen de plannen van staatsse-^ cretaris Vermeend, die de Nederlandse grensarbeiders ernstig zouden duperen. De nieuwbouw van het Calvijncollege in Tholen-stad werd donderdag officieel geopend. foto Willem Mieras door René Schrier KRUININGEN - Het college van burgemeester en wethou ders van Reimerswaal moet nog niets aankopen voor de uitbrei ding van het industrieterrein Nishoek te Kruiningen. Eerst moet er een duidelijke overeen komst liggen met de firma Lamb, Weston en Meijer over de uitbreidingsplannen die dat be- drijf op Nishoek heeft. Verder moet ook de exploitatieopzet voor het plan beschikbaar zijn voor de gemeenteraadsleden. Pas als die twee aan de raad be kend zijn. kunnen alle conse quenties overzien worden en valt er te praten over eventuele aankoop van woningen aan de Zanddijk. Die boodschap kregen B en W van Reimerswaal donderdag avond mee van de gemeente- raadscommissie Wonen en Mi- ilieu. De commissie moest een advies geven over de aankoop van een van de woningen aan de Zanddijk. B en W wilden het pand wel kopen, temeer daar Lamb, Weston en Meijer zou hebben toegezegd dat ze ook een flinke schadevergoeding aan de huiseigenaar betaalt. Verschil lende leden van de commissie wilden wel eens weten hoe hard die toezegging is. Verder waren ze benieuwd naar de exploita tieopzet voor het industrieter- rein. n Bekend is dat het aardappelver- werkende bedrijf in Kruiningen jil het plan heeft een enorm hoge koelflal neer te zetten. Daartoe j-| zouden woningen aan de Zand- /j ELLEWOUTSDIJK - In de ge- meente Borsele is de inzameling van pakketten voor kinderen uit j j Kosovo op gang gekomen. 9 De actie is een initiatief van de i stichting War Child. Coördina- I trice op Zuid-Beveland is L.Ka- relse-Kucharski uit Ellewouts- j dijk. In verschillende dorpen I fungeren de scholen als inza melpunt. Verschillende scholie- j ren hebben een stencil met in- i formatie over de actie, voor hun I ouders meegenomen met daar op informatie over de actie. In 's-Gravenpolder fungeert ook de stichting BOS als inzamel- j punt. j door Mieke van der Jagt GOES - Ze hebben niet allemaal in hetzelfde jaar examen ge daan, maar wel ongeveer zestig jaar geleden in dezelfde klas ge zeten. De eindexamenkandida ten van de Goese Christelijke ULO die zo'n zestig jaar geleden een diploma kregen, komen i voor de negende keer bijelkaar. „Het is als een probeersel be gonnen", zegt mevrouw M. Haeck uit Kapelle, „maar we zouden het nu niet meer willen missen." Het moet wel vijftien jaar gele- j den zijn dat enkele leerlingen van de voormalige Christelijk I School voor ULO aan de West- wal in Goes op het idee kwamen om de klasgenoten nog eens bij elkaar te halen. „De ene wist die nog te wonen een ander weer een ander en zo hadden we een ontzettend gezellige middag met elkaar. Er waren erbij die gezakt waren, of een keer ge doubleerd hadden, maar we hadden in ieder geval allemaal in dezelfde klas gezeten bij de zelfde leraren. Het is echt leuk REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-maïl: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl om te ondekken hoeveel je dan hebt om met elkaar over te pra ten." Na de eerste klassereünie was iedereen het erover eens dat het nog eens moest gebeuren. Tus sen de eerste paar keer gingen er een paar jaar overheen maar de laatste jaren komen de klasge noten ieder j aar bij elkaar in Oc- kenburg in Goes voor een her nieuwde ontmoeting en een etentje. „Er zijn ook al wat men sen overleden en sommigen zijn ziek. We hebben besloten dat we, zolang we er nog zijn, ge woon doorgaan met de reünie. Inmiddels hebben zich voor za terdag 17 april 24 mensen opge geven. Daar zitten wel een paar parners bij, maar die kennen we inmiddels ook al goed." Me vrouw Haeck verwacht dat ze, net als alle acht voorgaande ke ren, niet uitgepraat zal raken. „Die ULO, examen in dertien vakken, was toch een goede op leiding als je ziet hoe goed al die mensen terecht gekomen zijn. Het zijn ook allemaal leuke mensen geworden, die veel te vertellen hebben over een inte ressant leven." Politie flits 55 hardrijders GOES - Bij snelheidscontroles op Tholen zijn donderdag 55 overtredingen geconstateerd. In Tholen zelf werd tussen 09.45 uur en 11.45 uur gecontroleerd op de Nieuwe Postweg. Daar geldt een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. Een endertig automobilisten over schreden die limiet. De hoogst gemeten snelheid be droeg 109 kilometer per uur. In Oud-Vossemeer op de Oud-Vos- semeersedijk, waar eveneens een snelheid van 80 kilometer per uur is toegestaan, werden vijftien overtredingen gecon stateerd tussen 12,45 uur en 14.15 uur. Daar was de hoogst gemeten snelheid 111 kilometer per uur. In Sint Philipsland controleer de de politie van 14.15 uur tot 15.45 uur op de Philipsdam, waar 100 kilometer per uur de limiet is. Negen automobilisten overschreden die grens. De hoogst gemeten overtreding be droeg 139 kilometer per uur. RILLAND-BATH Bingo - In biljartzaal Jacobs in Rilland-Bath wordt zaterdag 17 april een bingo gehouden. Deze begint om 20 uur. .1 door Esme Soesman THOLEN - Met een lange stoet aan toespraken en een heus spektakel met flitsen en rook is donderdag het nieuwbouwge- deelfe van het Calvijn College in Tholen-stad officieel ge opend. De door locatiedirec teur G. R. J. van Heukelom enthousiast in ontvangst ge nomen giften worden, aange vuld met geld dat door acties bijeen is gebracht, gebruikt voor de herinrichting van het schoolplein. Dat het proces voorafgaand aan de uitbreiding niet altijd even makkelijk is geweest, bleek uit de woorden van alge meen directeur van het Calvijn College A J. Vogel. Ondanks de redelijke groei van het aan tal leerlingen van de school voor voortgezet onderwijs op Reformatorische grondslag en de redelijke prognoses bleef, zo memoreerde hij, een 'rede lijk' budget van de kant van de gemeente Tholen uit. Aan de namens de gemeente aanwezi ge wethouder W. C. van Kem pen gaf Vogel de boodschap mee de school zelf meer ver antwoordelijkheid te geven. „Dan heeft u minder last van ons." Van Kempen bevestigde op zijn beurt de problematische onderhandelingen uit die be ginperiode, maar haalde ook wat lichtpuntjes aan. De circa driekwart miljoen die uitein delijk in huisvesting zijn geïn vesteerd en het feit dat de uit breiding een jaar eerder is gerealiseerd dan gepland wa ren onderdelen van zijn be toog. „Als gemeente vinden wij het ook belangrijk om leer lingen zo goed mogelijk te huisvesten, maar we moeten prioriteiten stellen", moti veerde hij. Proef Het schoolgebouw aan de Zoekweg telt drie nieuwe lo kalen, bedoeld voor de vakken scheikunde, Duits en techniek. Aan de oudste en jongste leer ling van de school de eer om symbolisch de deur naar het nieuwbouwdeel te openen. Daar wachtte de grote groep aanwezigen een klein spekta kel in het technieklokaal. Via de computer stelde Vogel een minivuurwerkshow met veel rook in werking. De korte proef in het scheikundelokaal was, hoewel eenvoudig van opzet, minstens zo verrassend. Een filmrolletjesdoosje gevuld met water werd, door voor le ken onbekende krachten, spontaan gelanceerd. Volgende week wordt de ope ning van de drie nieuwe loka len gevierd door leerlingen en hun ouders. Het zijn ook de leerlingen aan wie het totaal aan giften, Van Heukelom schat een bedrag van bijna 10.000 gulden, ten goede komt. Op het schoolplein wor den extra voorzieningen zoals bijvoorbeeld een bankje geïn stalleerd. Een gedeelte van het bijeen gebrachte geld is overi gens van henzelf afkomstig. De twee dames die de school schoonmaken schonken de lo catiedirecteur al het geld dat zij na schooltijd op de grond gevonden hadden. door René Schrier KRUININGEN - De gemeente raad van Reimerswaal is ver deeld over de zogenaamde vlie gende winkels die de dorpen af en toe aandoen. In de vereni gingsgebouwen of dorpshuizen houden deze winkels verkopin gen. Als het aan de fracties van de SGP en Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) ligt, komt daar een eind aan. De andere fracties - zo bleek donderdag in een vergadering van de gemeenteraadscommis sie wonen en milieu - vinden dat het zo'n vaart niet hoeft te lo pen. Het moet niet te dol worden met de vliegende winkels, maar af en toe een verkoping is geen bezwaar. Deze discussie kwam aan de or de bij de bespreking van de noti tie middenstandsbeleid. In die notitie wordt voorgesteld om maximaal zes maal per jaar in elke kern een vliegende winkel toe te laten. Dat is met acht dor pen altijd nog zo'n 48 verkopin gen, rekende het hoofd van de afdeling bouwen en wonen van de gemeente, J. Gideonse, de commissie voor. De ervaring van de laatste jaren leert dat er gemiddeld in heel de gemeente ongeveer vijftien verkopingen in vliegende winkels zijn. Dus er is zeker geen sprake van een be perking, constateerde Gideon se. Voetbalkantines Wethouder M. van Overloop (B BR) waarschuwde dat verbie den van de vliegende winkels wel eens tot gevolg zou kunnen hebben dat dergelijke bedrijven uitwijken naar andere locaties in de dorpen, bijvoorbeeld voet balkantines. Verder gaf hij aan dat het mooi is om regels te stel len, maar dat ze ook te controle ren moeten zijn. Een vertegenwoordiger van de middenstandsvereniging uit Krabbendijke, maakte gebruik van de inspreekmogelijkheid. Ook hij was tegen de vliegende winkels. Volgens hem hebben middenstanders het al moeilijk genoeg en krijgen ze in Reimers waal ook nog eens te maken met deze vorm van concurrentie. Verbod M. Weststrate (BBR) onder streepte dat en merkte op dat de gemeenten Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland de vlie gende winkels ook verbieden. Dat zou er wel eens toe kunnen leiden dat de vliegende winkels uit die gemeenten uitwijken naar Reimerswaal, vreesde hij. Aanvulling Volgens A van Stee (SGP) zit er ook een andere kant aan het ver haal. Vroeger waren de bewo ners van de dorpen blij met de vliegende winkels, omdat ze een aanvulling vormden op het in het dorp aanwezige assortiment en nu zouden ze ineens niet meer nodig zijn. Hij vond dat niet he lemaal fair. De conclusie van commissie voorzitter Van Overloop was dat het college van burgemees ter en wethouders de kwestie nog eens kritisch zal kijken naar het aantal verkopingen vanuit vliegende winkels in de ge meente. Colijnsplaatse vismijn steeds zelfstandiger COLIJNSPLAAT - De verzelf standiging van de Visveiling Colijnsplaat komt dichterbij. De gemeente Noord-Beveland blijft een flinke vinger in de pap houden, zo blijkt uit de statuten die woensdag 14 april bespro ken worden in de commissie be stuurlijke zaken en financiën. De gemeente blijft een door slaggevende stem in ingrijpende beslissingen, zoals sluiting, een fusie met andere veilingen, ver plaatsing of ontwikkelingen die van invloed zijn op het perso neel. Ook de aandelen blijven voor de gemeente Noord-Bevé land voor het grijpen. In eerste instantie komen ze voor honderd procent in handen van de gemeente, hoewel verde re px-ivatisering wel mogelijk is. Als een eventuele andere aan deelhouder zijn of haar aande len wil verkopen, moeten deze eerst aan de gemeente worden aangeboden. De privatisering van de vismijn in Colijnsplaat is al langere tijd in voorbereiding en is bedoeld om het bedrijf slagvaardiger te maken. De verzelfstandiging geldt, wanneer de raad en ook Gede puteerde Staten de oprichting goedkeuren, met terugwerken de kx-acht vanaf 1 januari van dit jaar. De commissievergade ring begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 33