Half miljoen voor marathonrecord Armoe troef in Vogelwaarde PZC Jan van Halst vier jaar naar Ajax Vermeulen stapt op als preses van CO VS Steels snelste tijdens eerste rit Driedaagse sport woensdag 31 maart 1999 bw 26 Organisatie Rotterdam trekt buidel voor snelste tijd en meer toppers Hugo Crucq scoort drie keer voor Nieuwland WIK bekert door na penalty's uitslagen van onze sportredactie ROTTERDAM - Met zo veel weemoed en pijn heeft Rotter dam vorig jaar afstand gedaan van het wereldrecord (2.06.50 uur), dat sinds 1988 het visite kaartjevan de Rotterdam Mara thon was. dat niets wordt nage laten om de 's werelds beste lijd meteen bij de eerste gelegenheid (18 april) weer terug te pakken. Zo is de premie voor de man die de opvolger van Belayneh Densamo. de Braziliaan Ronal- do da Costa. op zijn beurt het wereldrecord (2.06.05)afhandig maakt, met twee ton verhoogd tot een half miljoen gulden en is er eveneens een paar ton méér uitgetrokken voor het naar de Coolsingel lokken van zo veel mogelijk marathontoppers. Het budget voor de atleten is nu 1.5 miljoen gulden. Dat bedrag is opgebouwd uit startgelden en tijdbonussen. „En omdat we ui teraard pas na de marathon weten hoe snel het is gegaan, kunnen we ook pas dan zeggen hoeveel we precies kwijt zijn", verduidelijkte 'racedirector' Mario Kadiks bij de presentatie van alweer een handvol min of meer bekende namen. Met het vastleggen van twee Ja panse topatleten. Moneyuki Ojima (persoonlijk record 2.08.43) en Akira Shimizu (2.09.11). en de komst van de Keniaan Japhet Kosgei (2.09.59) staan er in elk geval negen lopers aan de start die de klassieke afstand al eens binnen de twee uur en tien minuten hebben volbracht. Kadiks en 'regisseur' Jos Hermens durven er zelfs vanuit te gaan dat het er elf zullen worden Zij zijn nog met enkele gegadigden in ge sprek. Parcours Ook het parcours, volgens de or ganisatoren in Rotterdam nog steeds het snelste ter wereld is dusdanig aangepast dat het daaraan niet kan liggen. Door - bijvoorbeeld - gebruik te maken van een speciaal voor de 'Mara thon on Wheels' van 1998 aan gelegde, licht oplopende bocht bij het Kralingseplein konden elders op de route lastige, bijna van onze sportredactie ZOTTEGEM - De Belgische kampioen Tommy Steels heeft dinsdag de openingsetappe in de Driedaagse van De Panne ge wonnen. Hij was de snelste in de eindsprint van een omvangrijke kopgroep. De sprinter klopte de Italiaan Conté en de Belg Van Petegem met ruim verschil. De Belg Wim Vansevenant was de smaakmaker van het eerste deel van de 173 kilometer lange etappe tussen Moeskroen en Zottegem. Hij reed lange tijd al leen voor het peloton uit. Zijn maximale voorsprong bedroeg drie minuten. Bij het ingaan van de drie plaat selijke ronden in Zottegem was het peloton met 197 coureurs weer bijeen. De meute viel daar na langzaam uiteen, ook al door een valpartij op een beruchte kasseistrook in de Padden- straat. Prominentste slachtoffer door Koen de Vries VLISSINGEN - Het rommelt in het bestuur van de Zeeuwse scheidsrechtersvereniging (COVS) van de KNVB. Aan het eind van het seizoen stappen voorzitter Wim Vermeulen en bestuurslid Jan Jasperse op. Op zijn beurt overweegt scheids- rechters-aansteller Adrie de Willigen zijn bestuursfunctie op te geven. „Als er geen goede op volger voor Vermeulen wordt gevonden, denk ook ik aan op stappen." Vermeulen legt de voorzitters hamer neer omdat hij het na veertien jaar welletjes vindt. „Het wordt tijd voor een ander, voor iemand met een andere zienswijze." Geruchten dat hij uit onvrede met het beleid van de KNVB stopt, ontkent hij ten stelligste „Ik heb problemen met enkele beleidspunten van de voetbalbond. Maar die wil ik wegpoetsen. Het plezier dat ik heb in allerlei scheidsrechters- zaken valt volledig weg tegen over die probleempjes." Adrie de Willigen ziet echter problemen nu Vermeulen op stapt. Hij verlangt een voorzit ter die hem bij nacht en ontij steunt bij zijn drukke werk zaamheden. De preses moet op hoger bestuursniveau zijn be- door Wim Broekhoven VLISSINGEN - Kampioens kandidaat Nieuwland won de inhaalwedstrijd in de vierde klasse A tegen Wissenkerke ruim: 2-9. Bij rust leidde de Wal- cherse formatie al met 0-5 door doelpunten van Albert Slinger, Wilco Kwekkeboom en Hugo Crucq (3x). Na rust werd het eerst 0-9 via Corné van Belzen, Herbert van Waarde, Ronnie Mesu en nog maals Van Waarde Daarna kon Wissenkerke in de laatste tien minuten de eer redden, Ronald van Oeveren en Edwin de Moor scoorden. In de vierde klasse B verloor Duiveland van Unitas: 2-1. Bar ry Wijnstekers kon na achttien minuten een vlak daarvoor op gelopen achterstand goedma ken. Een kwartier voor het ein de besliste Unitas de wedstrijd. Vierde klasse A: Wissenkerke- Nieuwland 2-9, Hoedekenskerke- ZSC uitgesteld Stand: Nieuwdorp 20-48. Zaamslag 19-47, Nieuwland 19-46. Krabben- dijke 19-42, Wolfaartsdijk 20-38. Spui 20-35, Wissenkerke 20-27. Borssele 20-22, ZSC 17-20, Waarde 17-15. Cadzand 20-13. Hoedekens- kerke 17-7, SVR. 19-2. Vierde klasse B Chrislandia-ZPR uitgesteld. Unitas-Duiveland 2-1, Internos-Halsteren 1-1, DSE-Vre- derust7-l. Stand: Brouwershaven 19-49, Smerdiek 20-46. ZPR 16-43*. Al liance 19-40, DSE 18-34*, Halste ren 19-29, Mevo 20-28, Chrislandia 18-24*. Unitas 17-19. Duiveland 19-19, Stavenisse 20-17, Vrederust 17-11. Internos 17-8, Dosko 20-4. punten in mindering) Stand derde periode: Smerdiek 3-9, DSE 3-9, Mevo 3-7. Overige uitslagen: reserve hoofd klasse: WGZ-Arnemuiden 2 uitge steld. WGZ 2-Wilhelmina 2 4-0. Reserve eerste klasse: Tern Boys 2- Kruiningen 2 5-1. Derde divisie A junioren: DFC Al-Hardinxveld Al 2-1. Tweede divisie B junioren: Sparta Bi-Spartaan Bl 2-1 haakse bochten worden 'afge vlakt'. Daar ook werden de 740 meter teruggewonnen die op de rechter Maasoever extra moe ten worden afgelegd Het par cours is inmiddels officieel ge meten en goedgekeurd. De favorieten voor Rotterdam zijn zeker te zoeken onder de ne gen lopers die ooit sneller waren dan 2.10 uur. Dat zijn: Fabian Roncero (Spa, 2.07.26), Joseph Kahugu (Ken, 2.07.59), Simon Lopuvet (Ken, 2.08.19), Julio Rev (Spa, 2.08.33), Moneyuki Ojima (Jap, 2.08.43), Akira Shi mizu (Jap, 2.09.11), Yi-Yong Kim (ZKo. 2.09.21), Abdesalem Serrokh (Mar. 2.09 46) en Jap- het Kosgei (Ken, 2.09.59). Andere kanshebbers zijn Ben son Lokorwa (Ken, 2.11.46), Si mon Biwott (Ken, 2.12.14), Da- niele Caimmi (Ita, 2.12.41), de winnaar van de City-Pier-City- loop van afgelopen weekeinde Patrick Sang (Ken) en de Neder landers Bert van Vlaanderen (2.10.27), Aiduna Aitnafa (2.11.37), Luc Krotwaar (2.12.46) en Greg van Hest (2.12.58). De vrouwen van wie veel mag worden vernacht zijn Tegla Lo- roupe (Ken, 2.20.47), Ana Isabel Alonso (Spa, 2.26.51), Susan Chepkemei (Ken, 2.28.19), Christine Mallo (Fra, 2.33.45) en de Nederlandse debutante Irma Heeren. GPD onder de tien lotgenoten was Jo- han Museeuw- Met een pijnlijke hand en een aanzienlijke ach terstand kon hij de strijd voort zetten. Matthé Pronk moest naar aan leiding van de vdl de koers zelfs verlaten. De Rabo-renner liep een 'indeukingsfractuur' aan het bot van de rechterelleboog op. Hij moest naar het zieken huis, waar zijn arm in het gips werd gezet. Ook Pronks ploeg genoten Mare Wauters en Bert Hiemstra waren betrokken bij een valpartij, maar zij kunnen vandaag starten. Uiteindelijk mochten dinsdag zo'n veertig renners sprinten voor de dagzege. Steels, niet ge selecteerd voor de Ronde van Vlaanderen, toonde zijn grote specialiteit. In 1992 was Dirk de Wolf de laatste ritwinnaar uit België in de Driedaagse. Jans Koerts was de beste Nederlan der op de vijfde plaats. BEL- GA/ANP In het bijzijn van Ajax-trainer Jan Wouters werd Jan van Halst (links) van FC Twente als nieuwe aankoop van de Amsterdamse club voor het volgend seizoen gepresenteerd. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Jan van Halst verruilt komende zomer FC Twente voor Ajax. De 28-jarige middenvelder tekent een con tract voor vier jaar in Amsterdam. Zijn contract in Enschede liep tot medio 2002 door. Ajax heeft derhalve een flinke af koopsom voor Van Halst moeten betalen. Cees Anker, de voorzitter van FC Twente, bevestigde gisteravond in Enschede dat Ajax een groot bedrag voor Van Halst heeft betaald. „Ik zou FC Twente enorm tekort hebben gedaan als ik niet op het aanbod van Ajax was ingegaan", liet hij weten. „Het gaat om een extreme vergoe ding, die ver boven een bedrag van pak weg vijf miljoen gulden uitsteekt." Cees Anker had ook nog een andere, min der belangrijke reden om Van Halst naar Ajax te laten vertrekken. „Jan zat met zijn gedachten al in Amsterdam. Het had ook daarom geen zin meer om hem aan zijn contract te houden." Jan Wouters, de trainer van Ajax, is al ja renlang gecharmeerd van Van Halst. De oud-international ziet in hem een beetje zichzelf terug. Van Halst is een verdedi gende middenvelder, die ook centraal in de defensie kan spelen. Hij staat bekend om zijn inzet, zijn spelinzicht en zijn goe de mentaliteit. Voordat Van Halst bij FC Twente terecht kwam, speelde hij bij FC Utrecht en FC Wageningen. Hij moet bij Ajax de rol van libero Danny Blind overnemen. De aan voerder van de Amsterdamse topclub stopt na dit seizoen met voetballen. „Van Halst is een leidersfiguur, die kan zorgen voor balans in het elftal", zei Ajax-trainer Jan Wouters. „Ik ben erg blij met deze aankoop." ANP langen behartigen. De Willigen, net als Vermeulen woonachtig in Oost-Souburg, zorgt ervoor dat er bij de wedstrijden die door de KNVB in het zaterdag voetbal van het district Zuid I (Zeeland, Brabant en de regio Dordrecht) programmeert, ge schikte scheidsrechters worden aangesteld. En dat is geen mak kelijke klus: „Het afgelopen weekend waren er 77 afschrij vingen, alleen in het zaterdag voetbal van district Zuid I." „Wim Vermeulen stond altijd achter me en zijn voorganger Geert Doosje ook", stelt De Wil ligen Volgens hem was Vermeu len geknipt voor de functie die hij nu vaarwel zegt. Het zal moeilijk zijn om een goede ver vanger te vinden, denkt hij. „Er zijn maar heel weinig mensen geschikt voor het voorzitter schap. Daarom vind ik dat er nu niet in het wilde weg mensen be naderd moeten worden. Laten we maar eerste eens een pro fielschets maken." Vermeulen, die zelf op zoek is naar een vervanger, maakt zich voorlopig geen zorgen. Hij weet nog niet precies of er geschikte kandidaten zijn. omdat hij de markt nog onvoldoende ver kend heeft. Vermeulen blijft overigens wel gewoon voorzit ter van de COVS afdeling Wal cheren. Hoofdklasser Kloetinge na schamele 1-0-winst ronde verder door Rudy Boogert VOGELWAARDE - Het was de wedstrijd tussen Klein Duimpje en de reus. Het happy end kwam echter voor grootmacht Kloe tinge en niet voor het beschei den Vogelwaarde. Logisch, vol gens Vogelwaarde-trainer Freddie de Rooij: „Ik geloof niet in sprookjes." Door een 1-0- overwinning bereikte Kloetinge de vierde ronde van het beker toernooi. De 1-0-eindstand doet vermoe den dat hoofdklasser Kloetinge en vierdeklasser Vogelwaarde gelijkwaardige opponenten wa ren. Het tegendeel was echter waar. Kloetinge was opper machtig, maar kon dat veld- overwicht niet in meer dan één schamel doelpunt uitdrukken. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch: „In zulke wedstrijden hoop je op een vlot doelpunt. Toen we op voorsprong kwa men, dacht ik dat de tegenstan der wel meer risico zou nemen. Maar dat gebeurde niet. Ik be grijp wel dat ze geen afstraffing wilden, maar bij een 1-0-stand denk ik: probeer het dan! Tom Hilgers werd halverwege de eerste helft matchwinnaar, toen hij het eindstation was van een aanval via Niels Lodewijk en Marcel Lourens. Het was een van de weinige succesvolle wa penfeiten van Hilgers, die door de afwezigheid van Arno Me- laard (geblesseerd) en Onno Doeland (werk) in de spits stond. Hilgers grossierde in bal verlies en dat hij een kwartier voor tijd werd vervangen door WOLPHAARTSDIJK - WIK heeft zich voor de vijfde beker ronde van het district Zuid 1 ge plaatst. Het nam dinsdagavond tegen Wolfaartsdijk de straf schoppen beter. Na negentig mi nuten was het duel in 3-3 geëin digd. Pas in de laatste twee minuten van de eerste helft vonden beide teams voor de eerste keer het net. Marco Ganzeman deed dat namens WIK en Harm Fluijt scoorde voor de thuisploeg. Ganzeman was in de tiende mi nuut na rust wederom trefzeker en een klutsbal bracht de ploeg uit Kerkwerve zelfs op een 3-1- voorsprong. De partij moest via penalty's beslist worden omdat de doelman van WIK de bal in het doel sloeg en Fluijt zijn tweede goal van de avond maakte. elftalleider Paul Schipper, was tekenend en terecht. Vogelwaarde probeerde achter in zo lang mogelijk de nul te houden en gokte voorin op de bevliegingen van goalgetter Jordi van Bunderen. Een aantal keren kwam hij in de eerste helft gevaarlijk door, maar zijn een mansacties strandden stuk voor stuk. Arno Wauters kreeg de grootste kans, maar hij schoot in kansrijke positie hoog over. Suprematie Het aantal keren in de tweede helft dat beide doelmannen moesten optreden, illustreerde de Kloetingse suprematie. Vo gelwaarde-goalie Patrick Vonk kwam 32 keer in actie, terwijl Maurice de Groot, die de licht geblesseerde Jaap Pijnenburg verving, de bal slechts zeven keer toucheerde, waaronder vijf terugspeelballen. Kloetinge kon de schier on neembare veste van Vogelwaar de in het tweede bedrijf niet meer slechten. In de laatste mi nuut kreeg Vogelwaarde zelfs kans, de enige in de tweede helft, op de gelijkmaker. Wim Delaere krulde een vrije trap langs de muur, maar ook rake lings langs de kruising. Hiensch zocht achteraf kramp achtig naar pluspuntjes, maar kwam niet verder dan 'we heb ben onze plicht gedaan' en 'we hebben geen blessures en kaar ten opgelopen'. Zijn uitsmijter was veelzeggend: „Ik had liever getraind." De Rooij was wél een tevreden trainer. Hij had met zijn ploeg de nasmaak van de 4-2-nederlaag van afgelopen zondag tegen hekkensluiter FC Bergen weg gespoeld en zijn tactiek ('veel spelers achter de bal en de linies dicht op elkaar houden') bracht Kloetinge in de problemen. Een overwinning van Vogel waarde leek vooraf eigenlijk al een utopie. Dat vond de KNVB blijkbaar ook. De winnaar van gisteravond moest volgens het programma volgende week donderdag tegen Aardenburg spelen. De voetbalbond had op die dag al het duel tussen Vogel waarde en Sluiskil vastgesteld. Vogelwaarde-Kloetinge 0-1 (0-1). 24. Tom Hilgers 0-1. Scheidsrechter: H. Stoffijn (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 50. Vogelwaarde: Patrick Vonk; Kevin van Schaick, Harold Rijk, John He- sen, Mike Nelis; Sander de Koeyer, Marco van Vlierberghe, Wim Delae re, Dirk van Damme; Arno Wauters (64. Peter Collet), Jordi van Bunde ren. Kloetinge: Maurice de Groot; Rien de Brume, John Kole, Rudy Banff er, Niels Lodewijk; Johan de Goederen, Marcel Lourens, Wouter Labrujère (81. Stefan van de Velde); Jan Baaij- ens, Tom Hilgers (75. Paul Schip per), Ronald Zuijdwegt. 3B-SD sluit af met winst ZIERIKZEE - Het eerste driebandenteam van 3B-SD Gouds waard heeft de 22e en laatste competitiewedstrijd in de derde divisie van de KNBB gewonnen. Tegen Hoogendoorn Schil ders werd het 5-3 voor de Schouwse formatie. Voor 3B-SD wonnen Rinus Pankow en Johan Flikweert, speelde Rinus Lems gelijk en verloor Cees den Boer. Het tweede team van 3B-SD verloor met 8-0 van koploper LM 2. Ger de Klepper verving in dit duel kopman Peter van Hou welingen. Gretzky topscorer aller tijden NEW YORK - Wayne Gretzky is de topscorer aller tijden in de Noord-Amerikaanse ïjshockeyliga. De Canadees maakte in de lokale New Yorkse derby Rangers - Islanders (3-1) zijn 1072e punt (doelpunten en assists). Hij ging daarmee Gordie Howe voorbij. „Een doelpunt om nooit te vergeten", zei de ijs hockeyer met de bijnaam 'The Great One'. Gretzky's doelpunt voor 3-1 was ook in ander opzicht bijzon der. New York Rangers won voor het eerst sinds 1972 van New York Islanders. RTR Pacers verliest in eigen huis INDIANAPOLIS - Met Rik Smits als topscorer heeft Indiana Pacers in de Noord-Amerikaanse profbasketbalcompetitie in eigen stadion verloren van Atlanta Hawks: 82-83 Met nog drie seconden te spelen benutte Grant Long twee vrije worpen voor de bezoekers, die van him laatste twaalf wedstrijden er tien wonnen. Bij Pacers maakte Smits 22 punten bij tien van zestien schot pogingen. De lange Eindhovenaar pakte ook nog eens zeven rebounds. Door de nederlaag van Indiana Pacers is de span ning aan de kop in de Central Division aanzienlijk toegeno men. De club van Smits leidt nog wel maar de voorsprong is minimaal. EFE Dressuurpaard overleden HOCHMOOR - Tweevoudig olympisch kampioene Isabell Werth uit Duitsland moet verder zonder haar dressuurpaard Amaretto. De 13-jarige Westfalen-Wallach overleed deze week in een kliniek aan een chronische maag- en darmziekte. Het paard was sinds september al vier keer geopereerd. Werth beschouwde Amaretto als de mogelijke opvolger van haar toppaard Gigolo. Met een prijzengeld van 300.000 gul den was Amaretto één van de succesvolste dressuurpaarden ooit in Duitsland. Werth is al jaren de grote rivale van de Ne derlandse Anky van Grunsven. Van Grunsven verloor enkele maanden geleden haar paard Cocktail. Dat paard overleed aan een hartaanval. SID Joegoslavië uit World League LAUSANNE - Het bestuur van de World League volleybal heeft Joegoslavië geschrapt als deelnemer aan de komende mannencompetitie. Volgens een verklaring van de toer- nooidirectie voldoet het land door de recente crisissituatie rond Kosovo niet meer aan de basisvoorwaarden die voor elke deelnemer gelden. Portugal neemt de opengevallen plaats in. Het bestuur van de internationale volleybalfederatie (FIVB) heeft de laatste weken tevergeefs geprobeerd om in contact te komen met het hoofdkantoor van de Joegoslavische volley- balbond. De leiding van de World League besloot daarop het land uit het toernooi van 1999 te zetten. Joegoslavië was in groep C ingedeeld, met Argentinië, Cuba en Frankrijk. De thuiswedstrijden stonden geprogrammeerd in Belgrado en Novi Sad. Portugal zal hetzelfde speelschema afwerken als Joegoslavië. Nederland speelt in groep B, met Brazilië, Span je en Canada. De voorronde begint eind mei en is begin juli klaar. De beste zes ploegen kwalificeren zich voor de finale ronde in Mar del Plata in Argentinië (12-17 juli). ANP Cricket Kaapstad. Oefenwedstrijd: Lancashire- Nederland 2-0 (45 overs). Lancashire 220/5, Nederland 164/9. Goedegebuur 3/38, Zuiderent 34, Van Troost 33. Dammen Huissen. NK mannen. Derde ronde: H. Jansen - Thijssen 1-1, Clerc - Meijer 1-1, Heusdens - De Koning 2-0, Wesselink - Barkel 1-1, Salomé - Van der Zee 1-1, Kemperman - Van Leeuwen 1-1, Schol- ma - G.Jansen 1-1. Stand: 1. Heusdens 6 punten, 2. Van Leeuwen 4, 3. Barkel, Clerc, G. Jansen, H. Jansen, Kemper man, Salomé, Thijssen, Wesselink en Van der Zee 3, 12. Meijer en Scholma 2, 14. De Koning 1. cual (Spa) - Tatarkova (Oek) 6-2 6-4, San chez Lorenzo (Spa) - Panova (Rus) 4-6 64 6-3, Suarez (Arg) - Vento (Ven) 5-7 7-5 6-1, Farina (Ita) - Po (VSt) 6-2 7-5, Likovtsjeva (Rus) - Snyder (VSt) 6-0 6-3, Bara- bansjikova (WRu) - Brandi (VSt) 7-5 7-5 Tweede ronde: Dechy (Fra) - Mauresmo (Fra/8) 6-4 0-6 6-4, Coetzer (ZAf/5) - Maka- rova (Rus) 6-3 7-5, Zvereva (Rus) - Suarez (Arg) 6-3 6-1. Voetbal Paardensport Koudekerke. Manege De Zwaanhoek. Dressuur. NPC-wedstrijd rayon Zuid. B- pony's: 1. Annemiek Lampert. Illuster, 165, Se-ros. L-pony's: 1. Emma van Hoo- ven. Rodeo 163, De Scheldestad. M1-po- ny's: 1. Jessica Nijpjes, Flash, 157, Se- ros. M2-pony's: 1. Evelien Lenaerts, An- niek, 156, De Scheldestad. B-paarden: 1 Petra de Kam, Leroy, 167, De Vroonrui- ters; 2. Ilka Arts, Michey, 165, De Schel destad; 3. Margreet Herwig, Desire, 162, Zwaanhoek. L-paarden: 1Elsina Osinga, lan, 168, De Scheldestad; 2. Tamara den Outer, Lyberty, 166, De Vroonruiters; 3. Joke Wisse, Latrichta B. 164, De Schelde stad. M1-paarden: 1Ingrid Verburg, Lu- ca Cadalora, 161, Oranjezon; 2. Petra Minderhout, Lightning, De Vroonruiters. M2-paarden: 1. Miranda Weijermans, Matrichta, 156, De Scheldestad. Z2-paar- den: 1. KeesFrancke,Zorro, 187, De Gou we Reyers. Vriendschappelijk. Genemuiden. Amateurs: Nederland-En- geland 1-1 (0-1). 23. Patmore 0-1, 72. Knijn 1-1. Scheidsrechter: Kleiker. Toe schouwers: 1500. Lochem. Vitesse (Ned)-Molde FK (Noo) 1-2 (1-1). 31. Laros 0-1 (eigen doel), 34. Reuser 1-1,59. Hasselgard 1-2. Toeshou wers: 1000. Luik. België-Egypte0-1 (0-1). 14. ImamO- 1. Aantal toeschouwers: 15.000. Oostenrijk. Competitie. Sturm Graz-Gra- zer AK0-1. Wielrennen Zottegem. Driedaagse van De Panne. Eerste etappe Moeskroen-Zottegem: 1 Steels (Bel) 173 km in 4.03.29, 2. Conté (Ita) 0.01,3. Van Petegem 0.06,4 Zanette (Ita) 0.07,5. Koerts (Ned) 0.09,25. Knaven 0.10, 30. Den Bakker, 31Dekker. 40. Blij- levens 0.54,41. De Jongh, 48. Boven. Zaalvoetbal Schietingen 's-Heerenhoek, Eensgezindheid. Lig gende wip. Wip 1:1e Hoofdvogel: C. Je- remiasse (Zorgvlied); 2e Hoofdvogel: F. Koens (Spes Nostra); le Zijvogel: C. Je- remiasse (Zorgvlied); 2e Zijvogel- J. Oosthoek (Vrije Schutters); 3e Zijvogel: loting; 4e Zijvogel: loting; 1e Kal: M. Rijk (Vrije Schutters); 2e Kal: M.C. Verdonk (Concordia); 3e Kal: F. Koens (Spes Nos tra); 4e Kal: loting; Meeste kleine vogels: B. Delhez (Concordia) 9 stuks; Vliegende vogel: M. de Jonge (Soranus2). Wip 2:1e Hoofdvogel: M. Rijk (Vrije Schutters); 2e Hoofdvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied); 3e Hoofdvogel: F. Koens (Spes Nostra); 4e Hoofdvogel: Jac. Vermue (Jac. v. Bei eren); 5e Hoofdvogel: C. Westdorp (V.I.O.S); 6e Hoofdvogel: F. Koens (Spes Nostra); le Zijvogel: M. Verdonk (Con cordia); 2e Zijvogel: F. Koens (Spes Nos tra); 3e Zijvogel: H. Moison (V.I.O.S.); 4e Zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied); le Kal: Jac. Vermue (Jac. v. Beieren); 2e Kal: M. de Jonge (Soranus 2); 3e Kal: F. Koens (Spes Nostra); 4e Kal: F. Koens (Spes Nostra); Meeste kleine vogels: M.C. Ver donk (Concordia) 5 stuks. Sportprijsvragen Toto 12. Eerste prijs, 13 goed: 2 win naars, bruto f. 26.060,70; tweede prijs, 12 goed: 33 winnaars, f. 294,20; derde prijs, 11 goed: 397 winnaars, f. 61,10. (onder voorbehoud) 5-7-10-12-18-26-27-28-29-31 -41 -42-46- 53-56-59-65-70-71-79. (onder voorbe houd) Tennis Hilton Head. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Sidot (Fra) - Gagliardi (Zwi) 7-5 5-7 6-4, Rippner (VSt) - De Swardt (ZAf) 6-2 6-2, Schett (Oos/12) - Kremer (Lux) 6-1 7-6, Dechy (Fra) - Shaughnessy (VSt) 6-2 6-4, Dechaume-Balleret (Fra) - Smith (GBr) 6-4 6-3, Dragomir (Roe) - Os- terloh (VSt) 6-2 6-0, Spirlea (Roe/9) - Smashnova (Isr) 7-5 6-3, Martinez (Spa/10) - Fusai (Fra) 6-0 6-0, Glass (Dui) - Serna (Spa/15) 6-0 3-6 6-3, Nagyova (Slw/16) - Zuluaga (Col) 6-7 6-4 6-4, Cris- tea (Roe) - Gersi (Tsj) 7-6 6-2, Ruano Pas- Regio Walcheren. Eerste klasse: Zeeduin - Emergo 3-16, Zuidwest Negen - Arne- muiden 1-10, Hebu Sport - Taxicentrale 5-5, FC Laurens - Klaassen Tweewielers 5-4, Sinar - Schinkel Assurantie 13-5, On- top - Café Tympaan 4-10. Stand: Café Tympaan 22-52, Arnemuiden 21-48, Taxicentrale 24-43, Ontop 23-39, Emergo 22-38, Jong Ambon 23-37, Hebu Sport 22-32, Zuidwest Negen 20-24, Klaassen Tweewielers 22-24, Sinar 21-20, FC Lau rens 21-16, Schinkel Assurantie 22-12, Zeeduin 21-5. Tweede klasse: Hydrofa- DZV/Jerommeke 3-5, Garderen/Dekker- Reproba 3-10, Pension Wolff - VAW 5-7, Groene Ster Maroc - Garderen/Dekker 8- 4, DZV Jerommeke - VZV 5-2, Hydrofa - Reproba 5-9, 't Hoekje - WEA1 -5. Middel burg - VOM 6-6. Stand: Groene Ster Maroc 20-54, DZV Jerommeke 21 -54, Re proba 20-40, Garderen/Dekker 21-33, Hy drofa 22-31, WEA 22-30, VZV 20-28, Mid delburg 21-28, Pension Wolff 21-21, VOM 20-18, VAW 21-17, 't Hoekje 21-7. Afdeling Vlissingen Derde klasse: West- kapelle 3 - PKCZ 3-3, De Sloep - Schinkel Assurantie 2-5, Westkapelle 2 - EPZ2 0-5. Stand: Café Stout 19-53 (kampioen), Westkapelle 19-43, Schinkel Assurantie 2 20-36, EPZ 19-33, Concurrent Joeneitit 19-30, SC Torna 19-29, De Sloep 20-25, PSVW 19-21, Vanuus 19-18, EPZ 2 19-17. Westkapelle 2 20-9, PKCZ 20-9. Vierde klasse: DW - Uiterton 2-6. Vijfde klasse: EPZ3-Twaalf 2-4, Uiterton 3 - Hebu Sport 2 1-8, Uiterton 2 - VAW 2 3-2, Groene Ster Maroc 2 - Provincie Zeeland 6-3, Westka pelle 4 - Westkapelle 3 5-13. Stand: Hebu Sport 2 16-41, Uiterton 2 16-40, Groene Ster Maroc 2 16-39, Westkapelle 3 16-30, Uiterton316-19, VAW2 16-18, Twaalf 16- 18, Provincie Zeeland 16-15, EPZ316-10, Westkapelle 4 16-7. Ook Egypte te sterk voor België LUIK - Na de nederlaag van za terdag tegen Bulgarije (0-1) heeft België dinsdag ook het oe fenduel met Egypte verloren. De Rode Duivels verloren in Luik met dezelfde cijfers. Imam scoorde na veertien minuten. België is net als Nederland als gastland al gekwalificeerd voor het EK in2000. A/VP bes De Vogelwaarde-spelers Mike Nelis (links), Wim Delaere en Harold Rijk (rechts) kunnen niets uitrichten tegen het schot van Kloetinger Marcel Lourens. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26