Samen Beter blijft overeind CA Feest f PZC Waterschap belooft betere verkiezingen 8» zeeland 20 Patiëntenvereniging voorlopig door als belangenorganisatie Metaalwerkers stemmen in met CAO-akkoord Hulster oppositie komt niet naar officiële overdracht zwembad CAPPENDIJK AUTO'S drie topmerken onder één dak 0*3*) QQ9D*3 OQ9D*0 OQtO*) O QO 3 jaar Franc Qptiek gratis ontspiegeling bij aankoop van een complete bril fin ee Computercursussen Cursussen gevorderden: vrijdag 26 maart 1999 Barbé begrijpt verzet tegen 24-uurseconomie TERNEUZEN - Terneuzen gaat wellicht bekijken of er buiten de gemeenteraad mogelijkheden zijn om de 24-uurseconomie ter discussie te stellen. Dat zei bur gemeester R. Barbé donderdag avond tijdens de raadsvergade ring. Hij deed zijn voorstel 'uit res pect' voor de bezwaren van de confessionele partijen tegen zondagopenstellirrg van de Terneuzense winkels en van de kermis. Hij gaf toe dat de zon dagsopenstelling nu 'verre van optimaal' is. Maar: ,,De mid denstanders moeten zelf bepa len of ze op zondag open willen of niet. Dat werkt beter dan dat je beperkingen van bovenaf op legt", aldus Barbé. PvdA-raadslid E. Kerckhaert vond dat GPV/RPF. CDA en SGP te veel schermden met de mening van de burgers. „Ook al zou een meerderheid van de be volking de zondagopenstelling willen, dan nog zouden die par tijen hun instemming niet ge ven Het is een eeuwige discus sie waarvan de uitkomst bij voorbaat vaststaat." SGP-lid P. Hamerlinck reageerde gebeten: „Een dergelijke houding heb benwij nooit aangenomen." Chauffeurs op de bon TERNEUZEN - Vijf automobi listen die zich niet stoorden aan het rode licht kregen woensdag een bekeuring van de Terneu zense politie. Ook werden bonnen uitgedeeld aan bestuurders voor een verlo pen APK. een onjuiste kente kenplaat, een aanhangwagen met een kapot licht en het rijden zonder gordel. door René Hoonhorst AXEL - De Zeeuwse patiënten vereniging Samen Beter is er nog niet helemaal bovenop na het officiële vertrek van secreta ris M. Henderiks. Maar gisteren meldden zich op de jaarverga dering in Axel drie nieuwe be stuursleden aan en werd beslo ten Samen Beter (nog) niet ten grave te dragen. De klachtenbe handeling zal zich de rest van dit jaar beperken tot het geven van informatie en doorverwij zen, maar de 'politieke belan genbehartiging' van patiënten zaken blijft doorgang vinden. Dat zei bestuurslid L Brusse- laers donderdagavond na af loop van de algemene ledenver gadering van Samen Beter. De opkomst viel met een dozijn le den - buiten de aanwezige (oud-)bestuursleden - weer wat tegen, maar degenen die er wa ren lieten duidelijk blijken dat de Zeeuwse patiëntenvereni ging moet voortbestaan. Drie mensen toonden zich daadwer kelijk bereid mee te helpen de belangenorganisatie, vaak ge- door Bianca Abrahamse TERNEUZEN - Het princi peakkoord voor de CAO voor de metaal en technieksector is donderdagavond door de Zeeuws-Vlaamse leden van FNV Bondgenoten en de CNV Bedrijvenbond goed ontvan gen. Met 52 stemmen voor en 3 stemmen tegen werd het ak koord aanvaard. Bondsbestuurder C. Qoban van de FNV is ervan overtuigd dat de actiebereidheid van de werk nemers in de metaal- en tech nieksector fungeerde als de be slissende stok achter de deur. Coban is 'erg tevreden' met het principeakkoord tussen de bon den en de werkgevers dat vorige week uit de bus kwam. „Op veel punten is er aan onze wensen te gemoet gekomen. Vooral de jon geren in de sector krijgen een betere financiële positie." Het akkoord voorziet in een loons verhoging van drie procent per 1 juli en het jaar daarna nog eens 2,75 procent. Daarbij is twee keer een eenmalige uitkering van een half procent gepland. Overwerk kan naar keuze ge compenseerd worden door ex tra inkomen of vrije tijd. Ook de jeugdlonen gaan om hoog. Onregelmatige uren zijn nu nog niet in de CAO opgeno men, maar een studie moet de komende periode duidelijkheid scheppen. De nieuwe CAO, die eind april op tafel moet liggen, heeft een looptijd van twee jaar. In Zeeuws-Vlaanderen zijn honderden werknemers werk zaam in de metaal en techniek sector. Landelijk gaat het om 330 duizend werknemers. zien als de luis in de pels van de Zeeuwse gezondheidszorg, op nieuw op poten te krijgen. De 24-uurs-inzet van oud-secreta ris Henderiks zal echter worden gemist. De patiëntenvereniging zoekt de komende tijd naar de meest efficiënte manier om een aantal taken te kunnen blijven uitoefe nen, verklaarde Brusselaers. „We hebben met de drie nieuwe mensen zeven bestuursleden. Het bestuur zal zich in eerste in stantie richten op belangenbe hartiging van alle patiënten. We moeten onze mening laten ho ren over zaken die in de gezond heidszorg spelen en trachten invloed uit te oefenen op be leidsmakers en -uitvoerders. Doorsamen te discussiëren over standpunten leren we eikaars ideeën en werkwijze beter ken nen en vormen we het snelst een ingespeeld team." De behandeling van individuele klachten over artsen, zieken huizen, thuiszorg of andere ge zondheidsinstellingen wordt voorlopig noodgedwongen op een laag pitje gezet. Samen Be ter heeft tot 1 april 2000 welis waar de beschikking over een kantoortje bij het Hulster cultu reel centrum Den Dullaert, maar geen mensen (én kennis) om het kantoor open te houden. Patiënten met individuele klachten moeten over enige tijd gedurende bepaalde dagen en uren informatie kunnen opvra gen en doorverwezen kunnen worden. Brusselaers: „We zul len daar als nieuw bestuur over leg over voeren. Maar het staat vast dat het opnieuw opbouwen van de klachtenbehandeling een zaak van langere adem wordt." De scheidend secretaris hoopt dat de klachtenbehandeling op termijn weer door Samen Beter wordt opgepakt. Henderiks had immer het gevoel dat de patiën tenvereniging door 'bestuur ders en- werkers in de gezond heidszorg wel getolereerd, maar niet geaccepteerd' werd. Maar de verbeteringen die werden doorgevoerd nadat Samen Be ter klachten van patiënten on der de aandacht bracht, hebben haar veel voldoening gegeven, memoreerde zij in haar af scheidswoord. door Barend Pelgrim HULST - Oppositiepartijen Progressief Hulst en CDA la ten vandaag, donderdag, uit protest verstek gaan bij de ondertekening van het priva tiseringscontract van zwem bad De Driehoek. Op het stadskantoor van Hulst wordt de overeen komst tussen het college van burgemeester en wethouders en F. Lievens officieel bekrachtigd met de handte kening van beide partijen. Lievens wordt daarmee eige naar van De Driehoek en ver plicht zich tegelijk tot de aanleg van een buitenzwem bad. Daarnaast zal hij er het themapark Reynaertland uit de grond stampen. Het college heeft de voltalli ge raad uitgenodigd aanwe zig te zijn bij de plichtplegin gen. De drie fractieleden van Progressief Hulst weigeren echter deel uit te maken van de gebeurtenis, uit protest te gen de voorwaarden waaron der het zwembad geprivati seerd wordt. Tijdens het debat over het zwembad maakten de progressieven reeds uitgebreid kenbaar niet te kunnen leven met een jaarlijks terugkerende fi nanciële bijdrage van de ge meente aan Lievens. De frac tie vindt de privatisering in strijd met het financiële be lang van de gemeente en de inwoners van Hulst. Van de andere oppositiefrac tie, CDA, zullen ook geen mensen acte de présence ge ven. Volgens fractielid A Tot- té vond ook het CDA het niet gepast om op de uitnodiging van B en W in te gaan. door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Het water schap Zeeuws-Vlaanderen be looft de komende verkiezingen beterschap. Dat zegt dijkgraaf H. Eversdijk in een reactie op een brief van A M. Dierick uit Huizen. De man beklaagde zich over de wijze waarop de jongste verkiezingen waren georgani seerd. Hij noemt deze 'volstrekt beneden de maat'. De inwoner van het Gooi had graag zijn stem willen uitbren gen op een van de kandidaten, maar kreeg niet de mogelijkheid om schriftelijk te stemmen. Hij voelt zich dan ook belemmerd in zijn kiesrecht, omdat het vanuit het Gooi 'nogal bezwaarlijk' is om de stem, tweehonderd kilo meter verderop, persoonlijk te komen uitbrengen. In andere waterschappen, zoals in Gooi- en Amstelland, is schriftelijk stemmen heel nor maal, schrijft hij. De mogelijk heid van stemmen bij volmacht is voor hem ook geen optie, om dat dit slechts kan via iemand uit dezelfde categorie en in het zelfde stembureau. „Hoe weet ik welke personen er allemaal in deze categorie behoren?" Informatie Dierick vindt het daarnaast een slechte zaak dat hij op geen en kele manier op de hoogte is ge bracht wie de kandidaten zijn. Hij heeft geen kandidatenlijst ontvangen, geen programma punten van de kandidaten en geen verkiezingskrant. De ge brekkige informatie en de ma nier waarop de verkiezingen zijn georganiseerd, stroken niet met een behoorlijk bestuur in een democratische samenle ving, oordeelt hij. Hij zegtbijd vorige verkiezingen voor (k voormalig waterschap De Dn Ambachten ook al eens aand bel te hebben getrokken. Vani f 'mooie beloften' die toen zijnge daan, is niets terecht gekomen Begrip Dijkgraaf Eversdijk toont b? grip voor de situatie. Hij erka dat er fouten zijn gemaakt, D j vraag waarom geen schriftelij ke stemming mogelijk is, va wijst hij echter naar de provij cie. Daar is besloten om q verkiezingen te koppelen aandj provinciale statenverkiezing^ Schriftelijke stemming is das niet mogelijk. „Het één sluit hij ander uit." De evaluatie vanó verkiezingen, dus ook de biiji van Dierick, is voor het wata. jnc schap aanleiding om de komen de verkiezingen te verbeteren, Sas onderzoekt gevolgen komst outletcentrum SAS VAN GENT - De Sas* raad is donderdag unaniemi koord gegaan met het uittrek- ken van 50.000 gulden voorns- derzoeken naar aanleiding m de mogelijke komst van eenoe- letcentrum. Het bedrag wordt onder ms a besteed aan rechtskundige; m deskundige advisering voors uitvoeren van een verkeerstek nisch onderzoek (5.000 guide: milieu-onderzoek (9.000 gf. den) en het opstellen van se definitieve intentie-overes- komst. De kosten worden dekt uit de algemene reserve ligg besi ting nil Deze eretitel wordt gebaseerd op rationele gronden: veiligheid, prestaties, kosten, comfort. Een uitstekende opstelsom in het voordeel van de Volvo S70/V70. Maar bestaat uit meer dan 'n goed stel hersens alléén? U zou hem dan ook moeten ervaren. Een afspraak met ons is snel gemaakt. En gaat u dan toch aan 't rekenen, doe 't met uw hart ('t kan, de cijfers steunen u). VOLVO FOR LIFE. "VOLVO www.volvo.nl TERNEUZEN B.V. Mr. F. J. Haarmanweg 49 - 4538 AN Terneuzen - tel. 0115-697455 Een keuken inrichten is een kwestie van persoonlijk inzicht en voorkeur. De standaard keuken bestaat ai lang niet meer. De een kiest voor een keuken met professionele uitstraling, de ander geeft de voorkeur aan een meer traditionele vormgeving. Bij Raab Karcher Bouwstoffen vindt u de allerlaatste keukenontwerpen van drie topmerken in één showroom sa mengebracht, Ook op het gebied van keukenapparatuur is het aanbod nog nooit zo breed geweest. Onze medewerkers voelen zicht ais een vis in het water als het over keu kens gaat. Komt u zich daarom ge rust eens vrijblijvend oriënteren en van gedachten wisselen. louwerse de priester heet voortaan Middelburg: Waldammeweg 2. 4338 PJ Middelburg, tel. 0118-625055. fax 0118-625153. Terneuzen: Hughersluys 22, 4536 HM Terneuzen, tel. 0115-697051. fax 0115-630273 Plein 49, Zaamsfag tel. 0115-432352 aktie geldig t/m 30.04.1999 (P O <|0 a» a» 't 9 Voor feesten, partijen, recepties, bruiloften etc. tot ongeveer 250 personen Voor bands, podium is aanwezig Restaurantgedeelte ongeveer 100 personen Dagelijks wisselend 3-gangen menu voor 44,50 Ruime keuze a la carte Menu's vanaf 37,50 Maandag en donderdag gesloten, behalve voor groepsreserveringen. Jeffrey en Patricia Noordweststraat 3-5. 4551 CA Sas van Gent Telefoon 0115-451398. vanuit België 0031 -115451398 ROC WESTERSCHELDE Regionaal Opleidingen Centrum voor Zeeuwsch-Vlaanderen ROC Contract start in april 1999 met de volgende INTRODUCTIE PC-GEBRUIK Start: woensdag 21 april om 18.30 uur. Kosten: WINDOWS 95 Start: maandag 19 april om 18.30 uur. Kosten: WORD 97 Start: maandag 19 april om 18.30 uur. Kosten: EXCEL 97 Start: woensdag 21 april om 20.15 uur. Kosten: INTERNET Start: dinsdag 18 mei om 18.30 uur. Kosten: kijs leid kt :.;d 295,- 295, 295, 295,- ƒ350,- WORD Start: maandag 19 april om 18.30 uur. Kosten: 495.- EXCEL Start: woensdag 21 april om 18.30 uur. Kosten: 495, ACCESS Start: bij voldoende deelname Kosten: 495. Cursusinformatie: Voor alle cursussen geldt: - Cursusduur: 4 weken, 3 uur per week - Start bij voldoende deelname - Alle cursussen inclusief lesmateriaal Informatie en aanmelden: ROC Contract La.v. Pint Lexmond Postbus 102, 4530 AC Terneuzen Telefoon: 0115 - 641686 Het ROC Westerschelde verzorgt VOLWASSENENEDUCATIE en BEROEPSONDERWIJS JJ ROC Contract verzorgt CURSUSSEN voor particulieren, bedrijven en instellingen pu

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50