Nieuwe minicampings blijven uit PZC Kleindierfokker speelt met genen Reimerswaal helpt bedrijven discreet ADVERTEREN DOET VERKOPEN UITNODIGING want vol vol zeeland Nederlandse scouts overleven in Zeeland Schouwen moet eerst bestemmingsplan aanpassen Politie stuit op jonge inbreker Forse werkstraf geëist voor handel in drugs V Bezinkriool dringt vuiluitworp terug 10 april Zaterdas 10 april zigeuneravond lekker eten en drinken onder het genot van zigeunermuziek verzorgd door Latzso vanaf 19.00 uur. Reserveren 0111-450033 Presentatie Nieuwbouw Gemeentehuis vrijdag 26 maart 1999 door Ingrid Huibers GOES - Hoe ruiger, hoe beter luidt ongetwijfeld het motto van het Hike, Insigne en Trap perskamp (HIT), dat tijdens de komende paasdagen in Zee land gehouden wordt. Ruim honderd padvinders zullen in het vrije veld hun survival- of wel overlevingstechnieken bij schaven. Sommige vertrekken met een complete kampeeruit rusting; anderen met enkel een kompas. Sinds een jaar of tien organi- seert de scouting door heel Ne derland dergelijke trappers kampen. Padvinders kunnen zich individueel voor zo'n kamp aanmelden. Ongeveer 135 scouts kozen dit jaar voor het Zeeuwse kamp. Hikes Er zijn vier soorten hikes uitge zet; elk met een verschillend route en voor een andere leef tijdsgroep. De jongste groep, ofwel oriënters (tussen de tien en veertien jaar oud) start in Goes. De scouts krijgen een uitgebreide routebeschrijving mee. Bij diverse posten langs de route moeten ze opdrachten vervullen, 's Avonds is er bege leiding bij het opzetten van de tenten en het koken van het avondmaal. Voor de iets oudere jongeren, tussen de veertien en de zeven tien jaar, zijn er twee mogelijk heden: een zwervers-, of een trappershike. De zwervers be ginnen in Bruinisse en lopen hun afstand zonder routebe schrijving. Ze krijgen alleen een aantal coördinaten op en een kompas mee. De trappers, die vertrekken vanuit Middelburg, blijven het hele weekeinde verstoken van potten en pannen en gaan ook zonder tent op pad. Zij moeten 's avonds zelf van landbouw plastic en hout een onderko men klussen. Leiden Voor leidinggevenden bij de scouting in de leeftijd tussen de achttien en de drieëntwintig j aar, is er een eigen hike. Zo kan deze groep weer eens ervaren hoe het is om zelf op kamp te gaan, in plaats van er één te lei den. Alleen de vaste staf van de Zeeuwse HIT bestaat al uit 46 personen, allemaal betrokken bij de scouting. Daarnaast zijn er nog ettelijke mensen nodig om de verschillende posten langs de routes te bemannen. Het survivalweekeinde wordt afgesloten met een bijeen komst voor alle deelnemers, op maandag 5 april, tweede paasdag, in sporthal De Poel in Goes. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Zij die een mini- camping willen beginnen op Schouwen-Duiveland moeten nog even geduld hebben. Al be gin 1997 oordeelde de gemeente dat er naast de bestaande 105 nog plaats is voor 45 nieuwe mi nicampings, maar het bestem mingsplan waarin dat zwart op wit staat, is nog niet vastgesteld. Wat wethouder C. W. Veerhoek betreft, kan en moet het nu alle maal heel snel gaan. Hij hoopt dat het allemaal nog dit jaar voor elkaar komt. Dat er zoveel tijd is verstreken tussen het eer ste voorstel en het voorontwerp Bestemmingsplan Facetherzie- ning Kleinschalig Kamperen zoals dat er nu ligt, valt volgens de wethouder de gemeente niet verwijten. „En ik wil ook liever niet achteruit kijken maar voor uit", reageerde hij tijdens een hoorzitting donderdagavond over het voorontwerp op klach- OOSTKAPELLE - Tijdens een routinecontrole op de Noord- weg in Oostkapelle heeft de po litie donderdagnacht om 2 uur een 17-jarige jongen uit Middel burg aangehouden. Hij reed op een fiets en bleek een tas met gestolen spullen en in brekersgereedschap bij zich te hebben. De jongen had onder meer snoep, bier en etenswaren ontvreemd uit een sportkantine rn Oostkapelle. De jongen heeft de inbraak bekend. ten over de lengte van de proce dure. Het voorontwerp behelst ver schillende nieuwe regels. Via zonering wordt precies aange geven waar wel en waar geen minicampings gevestigd mogen worden. De koppeling met het agrarisch bedrijf is losgelaten. Als het nieuwe bestemmings plan van kracht wordt, mag ie dereen die in het buitengebied woont, mits binnen de daartoe aangewezen zones, een mini- camping beginnen. In totaal mogen er 150 minicampings op Schouwen komen: zeventig ten westen en tachtig ten oosten van de Delingsdijk. Voorrang In grote lijnen kunnen land bouworganisaties ZLTO en Agrarisch Schouwen-Duive land (ASD) en de Vereniging van Kampeerboeren goed uit de voeten met het plan. Dat neemt niet weg dat een paar onderde len van die nieuwe regeling vol gens hen anders moeten. Vekabo-vertegenwoordiger H. Geluk: „Wie straks een bestaan de minicamping koopt, krijgt volgens de nieuwe regels niet automatisch het recht deze voort te zetten. Wij willen dat bij overname van een minicamping de nieuwe eigenaar voorrang moet krijgen boven nieuw be ginnende kampeerboeren. Wij vinden het vreemd dat mini campings wel perceelsgebon den zijn, terwijl straks de ont heffingen die je nodig hebt voor een minicamping niet over draagbaar zijn. Dat maakt een minicamping moeilijk verkoop baar." Er is in principe plaats voor 45 nieuwe minicampings op Schouwen-Duiveland. door Esme Soesman 's-GRAVENPOLDER - De kleindierenvereniging KPS Zeelandia, die zich ten doel stelt kleindierrassen in stand te hou den en te verbeteren, timmert aan de weg. De vereniging, die dit jaar vijfenzeventig jaar be staat, heeft - met zo'n honderd tien leden - niet te klagen over belangstelling. Toch streeft het bestuur grotere bekendheid na. De fanatiekere leden van KPS (wat staat voor de woorden Knaagdieren, Pluimvee, Sier- duiven en Sier- en Watervogels), naar schatting een clubje van vijfentwintig mensen, leggen zich toe op het daadwerkelijk fokken van de voor hen favorie te dieren. Voorzitter B. Kriekaard uit 's- Gravenpolder is zelf zo'n be zielde Ideindierliefhebber. Zijn hart en ziel én een groot deel van zijn vrije tijd zitten in het hou den en fokken van de sierduif- soorten holle kroppers en gadi- tanokroppers. „Het is meer dan een hobby, omdat je ook aan ras verbetering doet. Je streeft er naar, en dat is niet alleen om prijswinnaars te hebben, om constant perfecte dieren te hou den. Daar zit enorm veel werk en geduld in", weet Kriekaard uit ervaring. Bekendheid Voordat hij zelf zo'n veertien jaar geleden KPS-lid werd, moest hij veel moeite doen om naam en adres van de vereni ging te achterhalen. Dat is de re den waarom het bestuur ernaar streeft meer bekendheid te ge ven aan de club. Naast de echte fanaten bestaat de kleindierenvereniging uit le den die dieren houden, zonder mee te willen doen aan tentoon stellingen. „Je probeert ze wel voor fokken te interesseren, maar het is een stap die mensen zelf moeten zetten. Het is heel intensief. Zomaar even op va kantie gaan bijvoorbeeld is er niet bij." Kriekaard heeft die beperking er zonder meer voor over. Het bezig zijn met zijn duiven, in to taal een stuk of veertig, brengt hem tot rust. Met enthousiasme vertelt hij over de tentoonstel lingen die hij, een keer of acht per jaar, bezoekt. De dieren die nen bij deelname te voldoen aan een bepaalde ideaalstandaard en moeten in een perfecte ten toonstellingsconditie zijn. Bo vendien moet een fokker de beesten zover krijgen dat ze niet onrustig worden van de gedra gingen van een keurmeester en van de drukte op een show. KPS Zeelandia - die leden heeft op de Bevelanden, Schouwen- Duiveland en Walcheren - houdt ook zelf jaarlijks een ten toonstelling, traditiegetrouw in De Stenge in Heinkenszand. Het bestuur van de club - naast Kriekaard ook bestaande uit onder meer 'konijnenman' en een 'hoenderman' - geeft gelijke aandacht aan alle kleindier- soorten, hoewel konijnen („dat is landelijk zo") in de meerder heidzijn. „We zitten op één lijn met el kaar, omdat iedereen ervan overtuigd is dat we zonder elkaar geen bestaansrecht heb ben", aldus Kriekaard. Gecom bineerd maken de dierenlief hebbers wel veel klaar, vindt de voorzitter. Zoals bijvoorbeeld dit jaar in december, in verband met het vijfenzeventig jarig bestaan, een grote tentoonstel ling in de Zeelandhallen in Goes. B. Kriekaard, voorzitter van de kleindierenvereniging Zeelan dia: „Je streeft naar rasverbete ring en dat vraagt veel tijd en geduld." foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KRUININGEN - PvdA-raads- lid F. J. Lindenberg wil meer duidelijkheid over de door de gemeente Reimerswaal ver strekte overbruggingskredieten aan noodlijdende bedrijven. Daarom heeft hij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk verzocht hem deze gegevens te verstrekken. Dat zien burgemeester en wet houders echter niet zo zitten. Cliënten van sociale zaken heb ben belang bij en recht op eer biediging van de persoonlijke levenssfeer', schrijven zij in ant woord op het verzoek van Lin denberg. En daarom worden slechts 'statistische gegevens, financiële gegevens en beleids uitgangspunten' vrij gegeven. Man en paard worden niet ge noemd. Maar daar is Lmdenberg op zijn beurt niet tevreden mee. „Be drijven die bij de gemeente aan kloppen, zitten financieel in de problemen en hebben bij de banken of kredietfondsen bot gevangen", geeft hij aan. „Door die bedrijven toch te helpen loopt de gemeente best een fi nancieel risico en daarom wil ik precies weten wie wanneer wat heeft gekregen." Met de globale overzichten die hij desgevraagd krijgt, kan Li denberg niet uit de voeten. moet de precieze gegevens h<| ben om te kunnen beoorde) waar de gemeente de stelt", geeft hij aan. „Steil drijf X heeft in 1996 bijvoc beeld 170.000 gulden gehad, in 1997 en 1998 weer, dan zou daar als raadslid vraagteke bij kunnen zetten." Privacy Hoewel hij zich voor kan stéi dat de 'privacygevoelige' ink matie moeilijk ligt, meent hi; als raadslid toch recht op tefcj ben. Dat een raadslid meer: formatie kan krijgen dane niet-raadslid is ook volgens' college een uitgemaakte zas Echter in dit geval moet den vacy van de betrokkenen 'm gens de laatste zwaarder weg dan de openbaarheid van gevoerde beleid. De gemeenteraad zal uiteind lijk moeten beslissen of Linde berg de gevraagde informal krijgt. Een eventueel negai besluit van de raad kan j raadslid overigens bij de stuursrechter aanvechten zaak zal hoogstwaarschijnl in de raadsvergadering t dinsdag 27 april aan de ordek men. Die vergadering begint! 19.30 uur. foto: Pieter Honhoff door Aector Doorns MIDDELBURG - Zijn gokver slaving bracht een 26-jarige man uit Goes in het wereldje van de drugshandel. Uit telefoon taps bleek dat hij vorig jaar drie maanden in cocaïne en hasj heeft gedeald. De Goesenaar gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg ook toe bij enkele drugstransacties betrokken te zijn geweest. De ellende begon allemaal toen de man vorig jaar juli in de ziek tewet geraakte. Hij dacht met gokken snel geld te verdienen, maar die illusie werd wreed ver stoord. Gokschulden hield hij eraan over. Door zijn geldnood kwam hij, tot verdriet van zijn familie, in de drugshandel te recht. „Ik heb ervan geleerd. Dit zal me niet meer gebeure sprak hij resoluut. Positief dat de Goesenaar zelf conti heeft gezocht met het ZCAD officier van justitie zag danu geen aanleiding tot een langd rige opsluiting, ofschoon vond dat de verdachte eent hoorlijk steentje had bijgeè gen aan de Goese drugshani De officier temperde zijn eiso vanwege het tot dan toe bias strafblad. Hij eiste twa maanden gevangenis, waan de helft voorwaardelijk, peld aan reclasseringstoezic De zes maanden mogen wat hi betreft worden omgezet in uur dienstverlening. Daarna kondigde hij nog een onti mingsvordering aan. De rechtbank doet 7 april u spraak. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Op de ijs baan achter de Hoenderweg in Sint-Annaland heeft aannemer Jaartsveld uit Steenbergen don derdagochtend een bergbe- zinkriool geïnstalleerd. De aan leg is bedoeld om de vuiluitworp minstens te halveren. Langs de leiding van de oude overstort is een nieuwe buis ge legd met een diameter van an derhalve meter. Door een afna me van de stroomsnelheid krijgt slib de kans te bezinken. Een in de leiding aangebrachte spoel- pomp maakt de boel schoon, waarna het vuil wordt afgevan gen en via een persleiding afge voerd naar de rioolwaterzuive ring in Sint-Maartensdijk. Eerder is eenzelfde systeem achter de Wellevaete in Sint- Annaland aangelegd. Afhanke lijk van de hoeveelheid regen wordt de vuiluitworp, die hoofdzaak bestaat uit or| nisch afval en zware metali met vijftig tot negentig proa teruggebracht. De werking van het systeem berekend aan de hand van-la delijk gehanteerde - computi modellen die gebaseerd zijn getelde regenbuien in de per de 1955-1965. Het Rijk heeft? meenten opgelegd de vuil worp in alle kernen met vijf procent te reduceren. De meente Tholen wil in 2008 i: haar kernen aan deze normi doen. Tot op heden zijn erU bergbezinkbassins aangelegc Oud-Vossemeer, één in Tholt stad en tweederde van een s ciaal riool in Sint-Philipsla Naar verwachting zijn de we zaamheden in Sint-Annala half mei gereed. Stavenisseü eerstvolgende kern die aar. beurt is. W tc V v 23 jaar y Bistro 't Schuitje Schuithaven 6 Zierikzee I Gemeente Schouwen-Duiveland Dinsdag 30 maart 19.30 uur: multifunctioneel centrum Bruinisse Dinsdag 13 april 19.30 uur: dorpshuis Renesse Na een eerdere centrale presentatie in Zierikzee (januari in Mon- dragon) nodigen Burgemeester en Wethouders nu met name in woners en andere belangstellenden in de west- en oostzijde van de gemeente uit voor een presentatie van en toelichting op de plannen met betrekking tot het nieuw te bouwen gemeentehuis van Schouwen-Duiveland. Deze presentatie en toelichting zullen op bovenvermelde data worden verzorgd door het Architectenbu reau Rau partners en het gemeentebestuur, waarbij er tevens gelegenheid wordt geboden voor suggesties, op- en aanmerkingen en het stellen van vragen. Deze bijeenkomsten zijn uiteraard openbaar en iedereen is van harte welkom. 't lange uus presenteert met trots behr, het kastensysteem dat u kunt opbouwen uit modules, zo ontwerpt u samen met onze adviseurs een lage kast, een hoge kast, een slaapkamerkast, scheidingskast, tv/stereo meubel of een dressoir, u zegt het maar. een behr-kast past. t lange uus exclusieve woninginrichting havenpark 28 zierikzee 0111-413727

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40