Stadsweidepark bron van strijd PZC PZC Initiators tehuis gehandicapten in Zierikzee en verzekeraars botsen I ZWN-bus stopt voor Dreischorse stappers I Maatregelen tegen zoute kwel Prunje GOES 4 landinrichtingscommissie buigt zich opnieuw over beeldkwaliteitsplan zeeland Paaseieren in speeltuin bij start seizoen 19 toor Piet Kleemans $BOOSKERKE - Het wil niet ilotten met het plan voor de jjnleg van een 'stadsweide' - sn open stadspark - rond het jolwerk in Zierikzee. De ge rente Schouwen-Duiveland nl graag dat de Iandinrich- ingscommissie Schouwen- jost in het plan participeert. De .•onimissie heeft daar wel oren gar maar, zo bleek donderdag jjdens de vergadering van de nmniissie, over de voorwaar- jtn zijn beide partijen het nog pet eens. jet idee voor de aanleg van de tadsweide in de omgeving van :et bolwerk maakt onderdeel van het beeldkwaliteitsplan roor het gebied Eerste Weegje. •et begin 1998 gelanceerde ;an voorziet in een invulling 3D dit gebied met waterpartij- 2 en lage begroeiing. Volgens ït college van B en W van ichouwen-Duiveland voorziet dergelijk park in een be sefte onder zowel de Zierik- eeenaren zelf als bij recrean- Somenweide inder onderdeel van het beeld- yaliteitsplan is een bomen- reide langs de Westhavendijk, jideeltelijk tussen de Zierik- pese binnenstad en buitenwijk 265 foortambacht. Eet stadspark moet zeven hec- are - van de twintig hectare die Kt beeldkwaliteitsplan in to il omvat - groot worden. De tosten van de inrichting komen oor de helft, tot een maximum an twee ton, voor rekening van fe landinrichtingscommissie tsdeze in het plan participeert, overige 50 procent dient de j (tmeente op tafel te leggen. In on concept-brief van de land- ïrichtingscommissie aan de ;meente staat echter dat deze leen aan realisatie van het [dspark wil meewerken als de leente kan garanderen dat complete beeldkwaliteits- !an wordt uitgevoerd. eduur odat zit er volgens wethouder iimtelijke ordening C. W. erhoek voorlopig niet in. „Wij ïen dat als gemeente een- idigweg financieel niet real i- ;ren', hield hij de commissie donderdag voor. „Die garantie kunnen wij als gemeente niet geven. En dat zou inhouden dat we dan dus geen gebruik zullen maken van het geld dat de land inrichtingscommissie hiervoor beschikbaar wil stellen." Vrij vertaald: Als het zo moet gaat het hele plan niet door. Dat ging de landinrichtingscommissie net iets te ver. Na enige discussie werd besloten de concept-brief voorlopig in de lade te houden en tijdens een volgende verga dering van de landibrichtings- com missie op de kwestie terug Hier zou het stadspark moeten komen. Of en wanneer het plan gerealiseerd wordt is vooralsnog niet duidelijk. ZIERIKZEE - Traditiegetrouw gaat het seizoen van de Mr. Breetveltspeeltuin in de Zierik- zeese wijk Malta van start met paaseieren zoeken. Dat gebeurt zaterdag 3 april. vrijdag 26 maart 1999 te komen. Veerhoek kon zich in dat voorstel van commissie voorzitter mevrouw A P. de Haan vinden. foto Pieter Honhoff In de speeltuin ziet alles er dankzij de vrijwilligers weer prima uit en er is inmiddels ook een nieuw speeltoestel ge- om 10.00 uur het startsein voor plaatst. De paashaas geeft za- de eierzoekactie. In de speeltuin terdag 3 april hoogstpersoonlijk zijn dan eieren verstopt. Voor ie der kind dat zaterdag naar de speeltuin komt is er een paasat- tractie. De speeltuin is geduren de het seizoen open van maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VVD laakt kritiek op kokkelvissers DEN HAAG - Het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) is volgens de WD-kamerleden J. Geluk en A J. te Veldhuis z'n boekje te buiten gegaan, door forse kritiek te le veren op de mechanische kokkel visserij. NlOZ-medewerkers meldden vorige week dat de gevolgen van die visserij in de Waddenzee veel erger zijn dan het Rijks instituut voorVisserijonderzoek(RIVO) doet voorkomen. Het Productschap Vis reageerde furieus. Ook de liberalen vinden de opstelling van de NlOZ-onderzoekers 'onaanvaardbaar' en kunnen goed begrijpen dat die houding 'weerstanden' op wekt. Zij hebben gisteren verantwoordelijk minister L. Her mans van Onderwijs en staatssecretaris G. Faber om uitleg gevraagd. Het NIOZ valt onder het ministerie van Onderwijs. Staatssecretaris Faber heeft de Tweede Kamer nog laten we ten dat 'het uitkopen en daarmee afschaffen van de mechani sche kokkelvisserij niet aan de orde is'. Een definitief besluit valt pas als het onderzoek naar schadelijke effecten in 2003 is afgerond. Dief hoeft niets te betalen DEN HAAG - Een 29-jarige verdachte die twee weken gele den bij het Haags gerechtshof bekende dat hij in Vlissingen een volgeladen vrachtwagen had gestolen, hoeft het gedu peerde bedrijf Mechielsen geen schadevergoeding te betalen. De verdachte vond het oneerlijk dat hij alleen de gevraagde tienduizend gulden moest ophoesten, omdat de twee mededa ders niet zijn gepakt. Gisteren bleek dat het hoger beroep van de verdachte succes had, want het hof verklaarde de eis tot schadevergoeding niet ontvankelijk. Mechielsen kan nog naar de civiele rechter stappen om het geld te eisen. Drankrijder zoekt ziekenhuis ZIERIKZEE - De politie heeft een 55 jarige automobilist uit Burgh-Haamstede aangehouden wegens rijden onder in vloed. De man was op weg naar het ziekenhuis in Zierikzee, waar hij een patiënt wilde bezoeken. Hij bleek drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. De automobilist moest onmiddellijk zijn rijbewijs inleveren en kreeg een dag vaarding mee naar huis. Inbraakpoging in Goes faalt GOES -Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op don derdag voor de derde keer dit jaar geprobeerd om binnen te komen in het gebouw van de Stichting Maatschappelijk Werk aan de Zonnebloemstraat in Goes. De inbrekers werden kennelijk bij hun werk gestoord, omdat alleen braakschade werd geconstateerd, zonder dat er toe gang tot het gebouw was verkregen. Alles bij elkaar heeft de Stichting Maatschappelijk Werk al enkele honderden guldens aan braakschade geleden dit jaar. Vlissinger krijgt klappen VLISSINGEN - Een achttienjarige Vlissinger heeft donder dagmiddag zonder enige aanleiding een klap in het gezicht gekregen. Het incident vond plaats om half één 's middags op de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen. De vermoedelijke dader zat met drie andere jongens op een bankje bij een telefooncel. Toen het slachtoffer erlangs liep, werd hij door één van hen aangesproken. De achttienjarige ging daar niet op in, waarna hij een klap kreeg. Hij liep hierdoor een pijnlijk oog op. De onbekende dader droeg een witte Fila-pet en een spijker broek. :eei tor Piet Kleemans MEISCHOR - Goed nieuws torDreischorse stappers. Van- 3 april doet de ZWN-lijn- ftnstbus 134 van 22.47 uur Khting Renesse op zaterdag- rand ook Dreischor aan. Daar- st is een wens van de Dorps- ud Dreischor in vervulling ijaan. probleem voor de loschorse jongeren die zich [zaterdagavond wilden ver- :en in badplaats Renesse was tde reis vanuit Renesse terug Br Dreischor. Daar voorziet door de Renesser horeca op Ken gezette discobus in. Voor Dreischorse stappers stond vraag 'Hoe kom ik in Renes- f centraal. Want de laatste KN-bus zaterdagavond van- t Zierikzee richting Renesse nj'J #te wel in Zonnemaire, maar itin buurdorp Dreischor. Dus ïd het fietsen naar Zonne- ire. daar de bus pakken, diep de nacht met de discobus te- naar Zonnemaire en van aruit - wekllicht met een slok redactie noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 «00 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 fax:(0111)454657 ■mail: redzzee@pzc.nl W.J. van Dam (chef) Kleemans M. Modde A.M.L. Pankow N-ten Brinke P.B. Godrie (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 144 Postbus 18 '"'AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 a-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet iittp://www. pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl op - op de fiets terug naar Dreischor. Niet bepaald een ideale situatie, oordeelde de Dorpsraad Dreischor vorige week en zij kreeg steun van de Stichting Horeca Hogezoom Renesse. Er ging 17 maart een brief naar- de ZWN-groep en tot grote verras sing en vreugde van de dorps raad kwam woensdag 24 maart al een positief antwoord. Dorps raadslid K. 1. van der Werve: „Het idee is gekomen van me vrouw Struys uit Dreischor. Die was er zelf ook al achteraan ge weest, maar zonder resultaat. De dorpsraad heeft dat idee op gepikt en een brief gestuurd. Prachtig dat we zo snel ant woord krijgen, maar het was na tuurlijk al wat voorbereid door mevrouw Struys. En we kregen de steun van de Stichting Hore- Lenterit met paardenkar ZIERIKZEE - Kinder boerderij De Punt uit Zie rikzee verzorgt woensdag 31 maart een lenterit door Zierikzee. Fjordenpaard Milotte staat ingespannen voor de kar en alle kinderen uit Zierikzee en omgeving worden door het evene mententeam van de kin derboerderij uitgenodigd daarin plaats te nemen. Van 13.30 tot 16 uur kun nen zij-terecht bij de kin derboerderij, die als- opstapplaats fungeert. Na iedere rit krijgen de kin deren een tractatie. bouw van het Fleurojahuis aan de Reigerstraat in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Poortambacht. foto Pieter Honhoff Paasmaal van Leger des Heils ZIERIKZEE - Het Leger des Heils verzorgt eerste Paasdag 4 april een Paasbroodmaaltijd. De maaltijd begint om 09.30 uur. Wie mee wil eten moet even bellen: 417483 of 416565. BRUINISSE Boekenbeurs - Liefhebbers van boeken kunnen zich op zaterdag 3 april vermaken op de beurs van tweedehands boeken in het hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat in Bruinisse. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. door Marcel Modde MIDDELBURG - De zorgverzekeraars houden te krampachtig vast aan de gelden de tarieven in de Nederlandse gehandicap teninstituten. Daardoor ondergraven ze de keuzemogelijkheid van ouders en andere verwanten om op basis van het in 1996 inge stelde persoonsgebonden budget (PGB) zelf de gewenste zorg voor hun familielid in te kopen. Dat gaf president T. Damsteegt van de arrondissementsrechtbank in Middel burg donderdag aan tijdens de behandeling van de beroepsprocedure die drie ouders te gen de verzekeringsmaatschappijen OZ en de CZ-Groep hebben aangespannen. De verzekeraars vrezen 'het bankroet van de PGB-systematiek' indien de eis wordt in gewilligd. „Laten we wel zijn, de door eisers gewenste één op één zorg is een aantrekke- lij k alternatief voor iedere verstandelij k ge handicapte. Toekenning zal de vraag naar een dergelijk budget in vergelijkbare situa ties doen toenemen. Dat is onbetaalbaar en maatschappelijk onverantwoord", aldus hun raadsvrouw N. Dams-van der Heijden. Hoewel Damsteegt zes weken de tijd neemt om tot een schriftelijke uitspraak te komen in de al jaren voortslepende kwestie, maak te hij gisteren in zij n vraagstelling aan beide partijen al duidelijk zo zijn twijfels te heb ben over de manier waarop de verzekeraars met het PGB-systeem omspringen. Dat de hoogte van deze 'zorguitkering' wordt afge stemd op het gemiddelde tarief voor verge lijkbare zorg in een instituut, is in zijn visie discutabel. De rechter lijkt daarmee de op vatting van de groep ouders te ondersteu nen. De ouders - oprichters van de Stichting Fleuroja, die in Zierikzee bouwt aan een zelfstandige woonvoorziening voor meer voudig complex gehandicapte volwassenen - hebben uitgerekend dat ze per persoon jaarlijks zo'n honderdtwintigduizend gul den PGB nodig hebben om de gewenste zorg 'in te kopen'. OZ Zorgverzekeringen en de CZ-Groep menen dat hun cliënten op maxi maal de helft van dat bedrag aanspraak kunnen maken. Ze verwijzen daarbij naar vergelijkbare kosten die moeten worden ge maakt indien de gehandicapte in kwestie in een traditioneel instituut zou wonen. Zo is het systeem ook bedoeld, voerde Dams aan tijdens de zitting. „Alleen dan is er sprake van een gelijke benadering." Volgens de oudergroep bestaan er onder de meer voudig complex gehandicapten geen ge middelde gevallen en is per individu 'maat- weik' nodig. Juist dat is de achtergrond van de regeling, betoogde advocaat J. van Vlas- tuin, en daarmee is er sprake van 'optimale rechtsgelijkheid'. In de gangbai-e situatie geldt dat er meestal op zes meervoudig complex gehandicapten één verzoi'ger is. Fleuroja wil het PGB ge bruiken om in Zierikzee nagenoeg één op één zorg te bieden. Daanrxee wordt een aan zienlijke kwaliteitsvex-betex-ing van het zorgniveau bereikt, is de achterliggende ge dachte. De rechtbankpresident toonde zich wel gevoelig voor dat argument. Damsteegt verwees naar het principe van de verzeke raar dat niet alle subjectieve wensen van de zorgvrager kunnen worden vexwuld. Verschil Want ik vraag me af of hier wel zulke onre- delijke subjectieve wensen worden inge diend. Als dit erop neerkomt dat je in de praktijk nergens kunt aankloppen om de gewenste zox-g in te kopen, kom je niet erg ver met het PGB. Het verschil tussen intra murale zorg en dit initiatief is kwaliteit. Wanneer dan bij de berekening wordt uitge- gaan van de zorgkosten van een instelling, bijt dat elkaar in feite. Waar is dan die vrij heid van zorg gebleven?" Wox-den de eisers in het gelijk gesteld, dan betekent dat er j uxïspx-udentie ontstaat voor zo'n twintig soortgelijke belangengroepe ringen iix den lande die in het zelfde schip zitten, aldus initiatiefneemster S. Vaandra- ger-Bergsma uit Middelbrug. Eex-dere uit spraken van de rechtbank in Haarlem (22 januari 1997) en Groningen (27 maaxi 1998) waax-na de raadsvrouw van OZ en de CZ- Groep vei"wees, doen volgens Van Vlastuin niet ter zake, omdat het daar niet om indivi duele gevallen ging. door Piet Kleemans SEROOSKERKE - Extra drai nage en ophoging van percelen moet voorkomen dat boeren in het natuurontwikkelingsgebied Prunje last krijgen van kwelwa ter. De landinrichtingscommis sie Schouwen-Oost schaarde zich donderdag achter een noti tie waarin afspraken over die compenserende maatregelen vastgelegd zijn. Volgens berekeningen blijft de toename van zoute kwel door verhoging van de grondwater stand - nodig om van de Prunje een natuurgebied te maken - be perkt tot een strook van circa 400 meter ten noorden van de Delingsdi j k en ten oosten van de Slikweg. Verwacht wordt dat de kwel direct naast het natuurge bied met 0,4 millimeter toe neemt. In de strook van 200 tot 400 meter van het natuiugebied gaat het om een kweltoename van minder dan 0,2 millimeter. Met goede drainage moet het volgens de onderzoeken moge lijk zijn schade door kwel aan landbouwgrond te voorkomen. In gebieden waar nu al sprake is van sterke kwel - die als de Prunje eenmaal natuiugebied is B URGH-HAAMSTEDE Vlooienmarkt - In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede wordt mox-gen, zaterdag, een vlooienmarkt gehouden. Voor de liefhebbers zijn er allerlei ge bruikte spullen en hebbedinge tjes te koop. Elk uiu wordt er een gratis vêrloting gehouden. Voor muziek wordt eveneens ge zorgd. Voor de kinderen is er doorlopend paaseieren zoeken. In de foyer van het dorpshuis staan kramen waar hobbyisten bezoekers een kijkje in de keu ken gunnen. De vlooienmarkt duurt van 09.30 tot 16.00 uur. alleen maar sterker zal worden - helpt drainage niet meer. Daar moet ophoging van de land bouwgrond soelaas bieden. Voor het ophogen is volgens de landinx'ichtingscommissie kwa litatief goede grond uit het na tuurgebied beschikbaar. Uitvoeren Het is de bedoeling dat de boe ren zelf de compensatiemaatre gelen uitvoeren. In ruil voor hun inspanningen krijgen ze dan een financiële vergoeding, die vari eert van 7 5 tot 3 0 procent van de kosten. De boeren die zich ge dwongen zien hun land op te ho gen, krijgen de kosten voor aan voer van de grond vergoed. Als zij kiezen voor extra ophoging draaien ze zelf op voor de kosten gemoeid met aanvoer van grond. Uitgangspunt voor de landiruichtingscommissie is dat de kwaliteit van het agrari sche gebied grenzend aan de Prunje er niet op achter uit mag gaan. ZIERIKZEE Atletiekf estijn - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt morgen, zaterdag, voor de derde maal het Nutsspaarbank Atletiekfes- tijn in sportpark Barmink. Op de deze 'doe-mee-dag' kan ie- dei'een vanaf groep vier van de basisschool op speelse wijze met de baanatletiek kennis maken. De deelnemers worden in een groep van acht- tot elfjarigen en een van twaalf jaar en ouder op gedeeld. Het programma start om 12.00 uur. De deelname is gratis. Eieren versieren - In SKW De Lichtboei kunnen liefhebbers morgen, zaterdag, eieren versie ren met stofjes en/of verf. De workschop vindt plaats tussen 13.30 en 15.30 uur. (Advertentie) stmui Ac/V A R KT ~r\ ZEELANDHALLEN J25233S ZATERDAG maart 9.00 TOT 17.00 uur ZONDAG ot gezelligste roamaelmarkt van nederianp1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 39