Kattendijke wil gehoord worden PZC Maximum werkstraf geëist tegen Goesenaar voor handel in drugs Raad afwijzend over extra strip collectief vervoer N-Beveland Scholieren steken handen uit de mouwen Kleindierfokker speelt met genen Ook Oranjepolder al woongebied wordt teveel op Walcheren Landbouwhaven in Kortgene straks niet niet meer openbaar Raadsleden zijn overschrij dingen kredieten nu zat zeeland Goes negeert Dorpsbelangen in kwestie afsluiting Krukweg in Goese Meer vrijdag 26 maart 1999 door Winnie van Dam GOES - Vereniging Dorpsbe langen Kattendijke (VDK) wil als volwaardige gesprekspart ner betrokken worden bij het overleg met de gemeente Goes over de mogelijke afsluiting van de Krukweg in het Goese Meer. Penningmeester van de dorps- vereniging. J. Tissing, is verbol gen over het feit dat de gemeen te nog geen gehoor heeft gegeven aan een brief van 20 fe bruari. waarin VDK vraagt om een uitnodiging voor het overleg met de werkgroep over die af sluiting. „De gemeente heeft zelfs nog geen bericht van ont vangst gestuurd." De gemeente kwam in novem ber 1998 met het plan om de Krukweg af te sluiten waar die overgaat in de Oosthavendijk. Bewoners van de Oosthaven dijk in Wilhelminadorp hebben daar veel verkeersoverlast. Met name in de zomer staan daar lange rijen auto's te wachten voor de geopende brug. Vaak bestaan die rijen uit auto mobilisten, die de Krukweg als sluiproute gebruiken om zo de files op de Deltaweg te vermij den. Bewoners van Wilhelmina dorp en het Goese Meer zagen een totale afsluiting van de Krukweg niet zitten. Zij gaven de voorkeur aan een systeem met vergunningen, zodat zij wel Goese scholen dingen naar voetbaltitel GOES - Op het sportpark 't Schenge in Goes nemen op 7 en 14 april in totaal 64 teams van zeventien basisscholen deel aan het Goese schoolvoetbaltoer- nooi. Ze spelen in drie categoriën; jongens zeventallen, jongens elftallen en meisjes zeventallen. De winnaars gaan door naar de Zeeuwse finales. De teams die deze finales winnen gaan door naar de landelijke finales. Jon gens en meisjes spelen op ver schillende dagen, de jongens op 7 april de meisjes op 14 april. De wedstrijden beginnen beide da gen om 123 0 uur en eindigen om 17.30. gebruik zouden kunnen maken van de weg, en het sluipverkeer niet. De gemeente stelde een speciale werkgroep aan, met als taak zich te verdiepen in de ver keersproblemen in Wilhelmina dorp. VDK voelde zich gepasseerd. Zij wilde ook graag deelnemen aan de gesprekken met die verkeers- werkgroep. VDK vindt name lijk een vergunningensysteem of tolheffing, ook een genoemd alternatief voor totale afslui ting, helemaal geen reële optie. Tissing legt uit in zijn brief aan de gemeente, dat Kattendijke en Wilhelminadorp van oudsher nauw met elkaar verbonden zijn. In het verleden vormden de twee dorpen één gemeente. Die sporen zijn nog steeds duidelijk terug te vinden in bijvoorbeeld verenigingsleven en familie banden. Afsluiting van de Krukweg zou naar Tissings mening verre gaande gevolgen hebben voor de bestaande banden tussen de dorpen. ,,Ik vind het onaccepta bel te betalen om bij familie of vrienden in Wilhelminadorp op bezoek te gaan." Ook vraagt Tissing aandacht voor het probleem op de Katten- dijksedijk, waar volgens hem binnen de gemeente Goes de meeste verkeersslachtoffers vallen. Hij denkt dat de afslui ting van de Krukweg een mini male oplossing zal geven voor het aantal ongelukken op de Kattendijksedijk. Wethouder M.L. 't Hart wilde niet ingaan op het feit dat de brief van de dorps vereniging nog niet beant woordt is. Hij zei niet verant woordelijk te zijn voor correspondentie. Volgens de wethouder blijft de werkgroep zoals deze nu samengesteld is: zonder de bewoners van Kat tendijke. Momenteel is het plan een paal als blokkade op de weg te plaat sen, die vergunninghouders au tomatisch kunnen laten zakken. De bedoeling is dat iedereen zich kan inschrijven voor die vergunning. Ook bewoners van Kattendijke. Dat houdt echter wel in dat ze, zoals de plannen er nu voor staan, toch moeten be talen om bij de kennissen in Wil helminadorp een bakkie te ha len. Die tolheffing kunnen ze volgens 't Hart ook vermijden, 'door gewoon om te rijden' door Aector Dooms MIDDELBURG - Zijn gokver slaving bracht een 26-jarige man uit Goes in het wereldje van de drugshandel. Uit telefoon taps bleek dat hij vorig jaar drie maanden in cocaïne en hasj heeft gedeald. De Goesenaar gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg ook toe bij enkele drugstransacties betrokken te zijn geweest. De ellende begon allemaal toen de man vorig jaarjuliinde ziek tewet geraakte. Hij dacht met gokken snel geld te verdienen, maar die illusie werd wreed ver stoord. Gokschulden hield hij eraan over. Door zijn geldnood kwam hij, tot verdriet van zijn familie, in de drugshandel te recht. Bij zijn aanhouding op 9 december werd in zijn woning 1.870 gram hasj aangetroffen. „Ik heb ervan geleerd. Dit zal me niet meer gebeuren", sprak hij op de zitting resoluut. Posi tief was dat de Goesehaar zelf contact heeft gezocht met het ZCAD. Officier van justitie J. Groen zag dan ook geen aanlei ding tot een langdurige opslui ting, ofschoon hij vond dat de verdachte een behoorlijk steen tje had bijgedragen aan de Goe se drugshandel - met name zijn aandeel in een deal van 150 gram cocaïne. De officier tem perde zijn eis ook vanwege het tot dan toe blanco strafblad. Hij eiste twaalf maanden gevange nisstraf, waarvan de helft voor waardelijk, gekoppeld aan re- classeringstoezicht. De zes maanden mogen wat de officier betreft worden omgezet in 240 uur dienstverlening. Daarnaast kondigde Groen nog een ontne mingsvordering aan. De recht bank doet 7 april uitspraak. doorlngrid Huibers WISSENKERKE - De gemeen teraad van Noord-Beveland wilde donderdagavond niet be sluiten tot de invoering van een basisstrip voor het collectief vervoer in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Het samenwerkings verband in de Oosterscheldere- gio wil die strip invoeren om de alsmaar stijgende kosten van de WVG te drukken. Burgemeester en wethouders hoopten ruim 30.000 gulden te kunnen besparen door onder meer de invoering van die basis strip. Daardoor zou elk ritje met het collectief vervoer voor ge handicapten en ouderen een gulden duurder worden. Tegelijkertijd wil het college het ziekenvervoer uit de WVG ha len. Dat vervoer moet door ziek tekostenverzekeraars zoals de CZ-groep worden betaald. Als derde bezuinigingspunt moet het vervoer naar bestemmingen die niet tot de directe woon- en leefomgeving van de klanten van de WVG hoort, worden te ruggedrongen. Met de twee laatste punten kon de raad unaniem instemmen. Over de basisstrip onstond al snel verdeeldheid, omdat P. J. Geelhoed (PvdA) bij aanvang van de discussie het idee lan ceerde om die strip te laten ver vallen. „We hebben als gemeen te geld genoeg en we kunnen best een eigen gemeentelijk be leid voeren meende hij Daar was A G. van der Maas (SGP) het niet mee eens. „We zitten nu eenmaal in het samen werkingsverband en daarom moeten we eerst naar de be stuurlijke consequenties van een alternatief Noord-Beve- lands beleid kijken, voordat we de basisstrip zomaar wegdoen." A C. G. Oudshoorn (Noord-Be- velands Belang) sloot zich bij de PvdA aan. De VVD wilde de ba sisstrip gewoon invoeren. „Ou deren die daardoor in de finan ciële problemen komen, kunnen immers terugvallen op de Bij standswet", vond C. A P. Schip pers. Tot een besluit kwam het echter niet, omdat het merendeel van de raad, naarmate de discussie vorderde, toch vond dat de zaak in de commissie maatschappe lijke zaken opnieuw behandeld moet worden. r Eindexamenkandidaten van het Nehalennia hielpen op hun laatste lesdag op Kinderboerderij Klepperhoeve. foto Ruben Oreel door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Eindexa menkandidaten van het voor bereidend beroepsonderwijs van Nehalennia in Middelburg hebben donderdag bij ver schillende organisaties en in stellingen hun handen flink uit de mouwen gestoken. Door middel van stenen te sjouwen, schoonmaakwerk en reparaties helpen de scholie ren op deze projectdag ande ren en ze steken er nog wat van op. Zeven scholieren uit de klas sen MT4 (metaal) en VT4 (mot orvoertuigen) brachten de laatste lesdag van hun middel bare opleiding door op Kin derboerderij Klepperhoeve in Middelburg. Daar zijn ze van af 9 uur begonnen met het aan leggen van een voetpad tussen twee weiden. De grond gelijk maken, stenen knippen en leg gen, alles moesten zij onder begeleiding van twee leer krachten doen. „Eigenlijk heeft dit niets met onze opleidingen te maken, maar ik vind het wel leuk om eens een keer te doen"zegt een van de jongens. „Het is mooi weer, we zijn lekker bezig en tussendoor kunnen we nu en dan even naar de dieren toe." Beheerster Annemarie Kop pelaar is blij met de hulp van de jongens. „Het is een hele steun. Nadat het begin is ge maakt, hebben ze hard door gewerkt. Ik denk niet dat het pad vandaag afkomt, maar dat geeft niet. Het begin is altijd het lastigste, de rest doen we van de week zelf wel." De andere scholieren van het VBO zijn onder meer naar de scouting, een peuterspeelzaal en een verzorgingstehuis ge weest. Volgende week begin nen ze aan een tweewekelijkse stage en dan beginnen voor hen de examens. B. Kriekaard, voorzitter van de kleindierenvereniging Zeelandia: „Je streeft naar rasverbetering en dat vraagt veel tijd en geduld." foto Willem Mieras door Esme Soesman 's-GRAVENPOLDER - De kleindierenvereniging KPS Zeelandia, die zich ten doel stelt kleindierrassen in stand te houden en te verbeteren, timmert aan de weg. De ver eniging, die dit jaar vijfenze ventig jaar bestaat, heeft - met zo'n honderdtien leden - niet te klagen over belangstelling. Toch streeft het bestuur een grotere bekendheid na. De fanatiekere leden van KPS (wat staat voor de woorden Knaagdieren, Pluimvee, Sier- duiven en Sier- en Watervo gels)naar schatting een club j e van vijfentwintig mensen, leg gen zich toe op het daadwerke lijk fokken van de voor hen fa voriete dieren. Voorzitter B. Kriekaard uit 's- Gravenpolder is zelf zo'n be zielde kleindierliefhebber. Zijn hart en ziel én een groot deel van zijn vrije tijd zitten in het houden en fokken van de sierduifsoorten holle kroppers en gaditanokroppers. „Het is meer dan een hobby, omdat je ook aan rasverbetering doet. Je streeft ernaar, en dat is niet alleen om prijswinnaars te hebben, om constant perfecte dieren te houden. Daar zit enorm veel werk en geduld in weet Kriekaard uit ervaring. Bekendheid Voordat hij zelf zo'n veertien jaar geleden KPS-lid werd, moest hij veel moeite doen om naam en adres van de vereni ging te achterhalen. Dat is de reden waarom het bestuur er naar streeft meer bekendheid te geven aan de club. Naast de echte fanaten bestaat de kleindierenvereniging uit leden die dieren houden, zon der mee te willen doen aan ten toonstellingen. „Je probeert ze wel voor fokken te interesse ren, maar het is een stap die mensen zelf moeten zetten. Het is heel intensief. Zomaar even op vakantie gaan bij voorbeeld is er niet bij." Rust Kriekaard heeft die beperking er zonder meer voor over. Het bezig zijn met zijn duiven, in totaal een stuk of veertig, brengt hem tot rust. Met en thousiasme vertelt hij over de tentoonstellingen die hij, een keer of acht per jaar, bezoekt. De dieren dienen bij deelname te voldoen aan een bepaalde ideaalstandaard en moeten in een perfecte tentoonstellings conditie zijn. Bovendien moet een fokker de beesten zover krijgen dat ze niet onrustig worden van de gedragingen van een keurmeester en van de drukte op een show. KPS Zeelandia - die leden heeft op de Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Wal cheren - houdt ook zelf jaar lijks een tentoonstelling, tra ditiegetrouw in De Stenge in Heinkenszand. Het bestuur van de club - naast Kriekaard ook bestaande uit onder meer 'konijnenman' en een 'hoen derman' - geeft gelijke aan dacht aan alle kleindiersoor- ten, hoewel konijnen („dat is landelijk zo") in de meerder heid zijn. „We zitten op één lijn met el kaar, omdat iedereen ervan overtuigd is dat we zonder el kaar geen bestaansrecht heb ben", aldus Kriekaard. Gecombineerd maken de die renliefhebbers wel veel klaar, vindt de voorzitter. Zoals bij voorbeeld dit jaar in decem ber, in verband met het vijfen zeventig jarig bestaan, een grote tentoonstelling in de Zeelandhallen in Goes. door Richard Hoving MIDDELBURG - De Provincia le Planologische Commissie (PPC) ziet niets in de ontwikke lingvan de Oranjepolder bij Ar- nemuiden als een waterrijk woon- en recreatiegebied. Het stadsgewest Vlissingen/Mid- delburg kan volgens het advies orgaan volstaan met de invul ling van het Scheldeterrein in de Vlissingse binnenstad. De PPC vergaderde donderdag over het Ruimtelijk plan stede lijk gebied Walcheren 2010. In dit beleidsstuk zijn afspraken gemaakt over wonen, werken en recreëren in de gemeenten Vlis- singen en Middelburg. L. Verhees van de inspectie Ruimtelijke Ordening Zuid van het ministerie van VROM pleit te onomwonden voor het schrappen van de Oranjepolder uit de Walcherse toekomstplan nen. Het stadsgewest denkt door het aanleggen van een wa terrijke woonomgeving meer mensen naar Middelburg te trekken. Verhees zei na afloop van de ver gadering dat het stadsgewest zichzelf in de vingers snijdt door de Oranjepolder te ontwikke len. „De Oranjepolder wordt een concurrent voor het KSG- terrein. Dat is ongewenst." Verhees plaatste kanttekening bij de opzet van het ruimtelijk plan Walcheren 2010. De ge meenten maken volgens hem niet duidelijk waarom ze be paalde keuzen maken. Verte genwoordigers van andere mi nisteries deelden zijn mening. Gedeputeerde J. G.vanZwieten (VVD, ruimtelijke ordening) concludeerde na een bijna twee uur durende discussie dat de PPC 'vrij eensgezind' was over de toekomstplannen van Vlis- singen en Middelburg. „Grote tegenstrijdigheden heb ik niet gehoord." Hij stelde voor de vragen en sug gesties van de commissieleden in het PPC-advies te verwerken. De vertegenwoordiger van de land- en tuinbouworganisatie ZLTO, C. Michielsen, vroeg om het schrappen van de Oranje polder nadrukkelijk op te ne men in het PPC-advies. De com missie ging unaniem, inclusief de vertegenwoordiger van de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten, akkoord met het zoek van Michielsen. HetP advies wordt binnen enkele* ken verstrekt aan het west en het college van Gedec teerde Staten. Het neemt het advies mee in dei mulering van zijn eigen reae op de plannen van het west. Schaapskudde HEINKENSZAND - Het int, matiecentrum van de Zeem Schaapskudde in Heinkq zand is vanaf zaterdag weeri opend. Het centrum van dinsdag tol. met zondag het hele seiz« door van 11.00 tot 16.00 uuij opend. Op maandag 5 ap biedt de Schaapskooi in He kenszand om 16.00 uur een cert van klavecimbelspt Leen Broekert en zangeresLii beth Binkhorst. Familieklucht ii 's-Heerenhoek GOES - Toneelclub 's-Heeiq hoekse Comedie uit 's-Hecia hoek voert zaterdag 27 maartj komedie Groeten van de Velm op. De komedie, in drie bedt ven, gaat op zaterdag om IS, uur in première in de Jeugdhi ve in 's-Heerenhoek. Woensi 31 maart is er een tweede vo stelling om 13.30 uur. De komedie speelt zich af ope camping op de Veluwe. Een zin bestaande uit vader, moei dochter en oma, wint de prijs met het oplossen vani ciyptogram. De prijs is weekje vakantie in een sta- ravan op de Veluwe. Maare één probleem: het gezin he nog nooit gekampeerd. De fa lie verblijft tijdens de vakant altijd in een luxe hotel. Deov gang van een comfortabele, me hotelkamer naar krap caravan brengt ernstige ai passingsproblemen met mee. Die problemen kent ge Van Balen niet. Vader, mos en zoon Van Balen hebben va! gekampeerd op de Velun camping. Door deze tegensl lingen kunnen confrontal tussen beide gezinnen niet blijven. doorlngrid Huibers WISSENKERKE - Hoewel de gemeenteraad donderdagavond akkoord ging met de onttrek king van de landbouwhaven in Kortgene aan de openbare wa teren, bleek het plan van burge meester en wethouders nogal wat vragen op te roepen. De ge meente heeft de haven nodig om het veelbesproken plan Haven front uit te kunnen voeren. Dat voorziet behalve in de bouw van een groot aantal permanente en recreatiewoningen in de aanleg van een jachthaven. P. Moll (CDA) was vooral be nieuwd of de inwoners van Kortgene straks hun bootje nog via een trailerhelling in de ha ven te water kunnen laten. „Het kan niet toch niet zo zijn dat zij straks helemaal naar Goud plaat moeten met hun boot", schetste hij zijn bezorgdheid. A C. G. Oudshoorn (Noord-Be- velands Belang) maakte zich het meeste zorgen over de woonbo ten die nu nog'in de haven lig gen. „Die kunnen daar natuur lijk niet blijven liggen", zei hij. „En zeker niet in deze staat, waarin de meesten gewoon op open water lozen." P. L. de Putter wees het college erop dat de gegarandeerde vrije doorvaart op de plantekening maar tot halverwege de h loopt. Zeker niet tot aan di plande trailerhelling. „Dat gewoon niet geregeld en i moet wel", betoogde hij. A G. van der Maas, tenslo: verbaasde zich over het tijdst van de onttrekking. „Waan niet pas onttrekken nadat t voorbeeld met de woonboot genaren is gepraat?", vroeg zich af. BurgemeeS c M. L. Everaers meende door zo'n vroege procedures belanghebbenden de j_ heid te geven hun bezwaï kenbaar te maken. Voorts! loofde hij een trailerhelling een vrije doorvaart voor deds pelingen. Ook garandeerde! Oudshoorn dat de gemeenten betrekking tot de woonbo! niet in allerlei procedures n zeild raakt. „Zodra de handtekening or.: de exploitatieovereenkomst: zet is, is Delta Marina vera woordelijk voor het overleg» de woonbooteigenaren", std hij. Uiteindelijk ging de raad tl - akkoord. Het besluit tot trekking van de haven ligt" weken ter inzage op het meentehuis. In die periodefc nen belanghebbenden even! eel bezwaar maken. doorlngrid Huibers WISSENKERKE - B en W van de gemeente Noord-Beveland moeten ophouden elke keer bij een grote investering, de raad achteraf om een aanvullend krediet te vragen. Dit zei SGP'er A G. van der Maas donderdag avond bij de behandeling van een aanvullend krediet voor de inrichting van net nieuw ge bouwde basisschool De Vliete in Wissenkerke. Ook A C. G. Oudshoorn noemde de overschrijding onbegrijpe lijk. „Het is natuurlijk logisch dat als je een nieuwe school neerzet, je deze ook moet inrich ten", merkte hij sarcastisch op. Ook vond hij dat de 'politiek verantwoordelijken' bij derge lijk fouten eigenlijk geffl dienen op te stappen. Wethouder A P. Dees (on meer onderwijs) was het woon met iedereen eens'. geven van integrale advii door de verschillende afde gen op het gemeentehuis b nog niet zo goed ingang gtf' den, maar dat heeft onzen' dacht", sprak zei. Wat Van: Maas de opmerking ontld dat het 'bij grote klussen we er voortaan goed erg info ben', van de wethouder hem niet genoeg is. Hij wil beleidsnotitie zien met da* de oplossing voor de voort rende kredietoverschrijdinS Die werd hem door burgemS ter M. L. Everaers prompt loofd. Einde discussie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 36