Politie heeft handen vol aan jeugd Mooie fietsroute, maar geen bankjes TOT 20% KORTING PZC Kleindierfokker speelt met genen De Woonwens Infodag zeeland 20 Reimerswaal zwijgt over steunkredieten Maximum werkstraf voor handel in drugs ABN'AMRO Ztebank CCASIOIUS 1 OCCASIONS De gehele maand maart DIREKT PRIJSVOORDEEL O.L.A.Z. Milieustraat Veere gesloten Wat is een Milieustraat? I vrijdag 26 maart 1999 Zierikzee en Goes extra bemand door René Schrier GOES - De politie heeft zo veel werk aan problemen met twee groepen jongeren dat een extra jeugdzorgwerker aangesteld moet worden. Om de problemen met die twee probleemgroepen, één in Zierikzee en één in de Goese Polder, aan te pakken houdt niet alleen de recherche van het district Oosterschelde- bekken zich er mee bezig, maar ook de Zeeuwse regionale re- cherchegroep. Volgens J. Eckhardt, hoofd van de politie in het Oosterschelde- bekken, lukt het niet meer deze jongeren op de traditionele ma nieren te bereiken, bijvoorbeeld met voorlichting. Onder meer omdat ze zich met criminele ac tiviteiten bezighouden. Dat is ook de reden dat de recherche wordt ingeschakeld, evenals het platform jeugdcriminaliteit. De zeven burgemeesters van het Promotieweek van Zeeuwse Muziekschool ARNEMUIDEN - De Zeeuwse Muziekschool gunt ook dit jaar geïnteresseerden weer een kijk je in de leslokalen. De promotie- week op Walcheren wordt ge houden van woensdag 14 april tot en met woensdag 21 april. Leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool geven in die week presentaties op verschillende locaties: Arnemuiden, Vlissin- gen en Middelburg. Op die ma nier kan het publiek kennisma ken met de aanbod vèn de muziekschool. Dat loopt uiteen van klassieke tot lichte muziek. Ook is er veel variatie in de mu ziekinstrumenten waarmee presentaties worden gegeven. Aan bod komen onder meer blokfluit, gitaar, piano, clave- cimbelen saxofoon. Het kinder koor laat zich ook horen. Oosterscheldebekken hebben zich donderdag over het jeugd beleid van de politie gebogen. Eerder al hadden de zeven ge meenten een wensenlijstje op gesteld van projecten die ze graag door de politie uitgevoerd zouden willen zien. Het gaat dan om projecten als toezicht op multifunctionele centra en so- zen, extra aandacht voor Renes- se en versterking van de functie van de wijkagent. Eckhardt en zijn medewerkers gaan nu de gemeenten langs om uit de wen senlijst per gemeente minstens één project te selecteren. Het streven is dat ook de gemeenten meewerken aan de projecten. Afhankelijk van die inzet van de gemeenten blijft er wellicht nog ruimte over voor extra jeugd zorg. De politie heeft namelijk in totaal 2500 uur beschikbaar voor de jeugdzorg. Specialisten Momenteel heeft de politie in het Oosterscheldebekken twee mensen die speciaal belast zijn met de jeugdzorg. Onderzocht wordt of daar een derde jeugd zorgfunctionaris aan toege voegd kan worden. Verder wordt geprobeerd aan te sluiten bij andere projecten zoals vei ligheid op straatschooladoptie en de wijkzorg die op stapel staat. Paasappèl in Middelburg MIDDELBURG - De commissie Zingen in Middelburg houdt sa men met de evangelisatiecom missie van de Christelijk Gere formeerde Kerk op tweede paasdag het jaarlijkse paasap pèl. De dominees L. Wüllschleger en G.J.H. Vogel werken mee aan de dienst in de Ontmoetingskerk. Jongerenkoor Glorify verleent muzikale medewerking. De dienst begint om 10.00 uur. B. Kriekaard, voorzitter van de kleindierenvereniging Zeelandia: „Je streeft naar rasverbetering en dat vraagt veel tijd en geduld." foto Willem Mieras doorlngrid Huibers KRUIN1NGEN - PvdA-raads- lid F. J. Lindenberg wil meer duidelijkheid over de door de gemeente Reimerswaal ver strekte overbruggingskredieten aan noodlijdende bedrijven. Daarom heeft hij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk verzocht hem deze gegevens te verstrekken. Dat zien burgemeester en wet houders echter niet zo zitten. Cliënten van sociale zaken heb ben belang bij en recht op eer biediging van de persoonlijke levenssfeer', schrijvenzij in ant woord op het verzoek van Lin denberg. En daarom worden slechts 'statistische gegevens, financiële gegevens en beleids uitgangspunten' yrij gegeven. Man en paard worden niet ge noemd. Maar daar is Lindenberg op zijn beurt niet tevreden mee. „Be drijven die bij de gemeente aan kloppen, zitten financieel in de problemen en hebben bij de banken of kredietfondsen bot gevangen", geeft hij aan. „Door die bedrijven toch te helpen loopt de gemeente best een fi nancieel risico en daarom wil ik precies weten wie wanneer wat heeft gekregen." Met de globale overzichten d hij desgevraagd krijgt, kan Lu denberg niet uit de voeten moet de precieze gegevens hei ben om te kunnen beoordel waar de gemeente de g^, stelt", geeft hij aan. „Stel b drijf X heeft in 1996 bijvoo beeld 170.000 gulden gehad in 1997 en 1998 weer, dan daar als raadslid vr, bij kunnen zetten." Hoewel hij zich voor kan stelli dat de 'privacygevoelige' infg matie moeilijk ligt, meent hij als raadslid toch recht op te he ben. Dat een raadslid meer inform tie kan krijgen dan een me raadslid is ook volgens het lege een uitgemaakte zaak.E ter in dit geval moet de pnvat van de betrokkenen volgens i laatste zwaarder wegen, dant openbaarheid van het gevoen beleid. De gemeenteraad zal uiteindt lijk moeten beslissen of Lindg berg de gevraagde informal krijgt. Een eventueel negati besluit van de raad kan |J raadslid overigens bij de Ik stuursrechter aanvechten D zaak zal hoogstwaarschijnli in de raadsvergadering vi dinsdag 27 april aan de ordeki men. Die vergadering beginto 19.30 uur. door Esme Soesman s-GRAVENPOLDER - De kleindierenvereniging KPS Zeelandia, die zich ten doel stelt kleindierrassen in stand te houden en te verbeteren, timmert aan de weg. De ver eniging, die dit jaar vijfenze ventigjaar bestaat, heeft - met zo'n honderdtien leden - niet te klagen over belangstelling. Toch streeft het bestuur een grotere bekendheid na. De fanatiekere leden van KPS (wat staat voor de woorden Knaagdieren, Pluimvee, Sier- duiven en Sier- en Watervo gels) naar schatting een clubje van vijfentwintig mensen, leg gen zich toe op het daadwerke lijk fokken van de voor hen fa voriete dieren. Voorzitter B. Kriekaard uit 's- Gravenpolder is zelf zo'n be zielde kleindierliefhebber. Zijn hart en ziel én een groot deel van zijn vrije tijd zitten in het houden en fokken van de sierduifsoorten holle kroppers en gaditanokroppers. „Het is meer dan een hobby, omdat je ook aan rasverbetering doet. Je streeft ernaar, en dat is niet alleen om prijswinnaars te hebben, om constant perfecte dieren te houden. Daar zit enorm veel werk en geduld in" weet Kriekaard uit ervaring. Bekendheid Voordat hij zelf zo'n veertien jaar geleden KPS-lid werd, moest hij veel moeite doen om naam en adres van de vereni ging te achterhalen. Dat is de reden waarom het bestuur er naar streeft meer bekendheid te geven aan de club. Naast de echte fanaten bestaat de kleindierenvereniging uit leden die dieren houden, zon der mee te willen doen aan ten toonstellingen. „Je probeert ze wel voor fokken te interesse ren, maar het is een stap die mensen zelf moeten zetten. Het is heel intensief. Zomaar even op vakantie gaan bij voorbeeld is er niet bij." Rust Kriekaard heeft die beperking er zonder meer voor over. Het bezig zijn met zijn duiven, in totaal een stuk of veertig, brengt hem tot rust. Met en thousiasme vertelt hij over de tentoonstellingen die hij, een keer of acht per jaar. bezoekt. De dieren dienen bij deelname te voldoen aan een bepaalde ideaalstandaard en moeten in een perfecte tentoonstellings conditie zijn. Bovendien moet een fokker de beesten zover krijgen dat ze niet onrustig worden van de gedragingen van een keurmeester en van de drukte op een show. KPS Zeelandia - die leden heeft op de Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Wal cheren - houdt ook zelf jaar lijks een tentoonstelling, tra ditiegetrouw in De Stenge in Heinkenszand. Het bestuur van de club - naast Kriekaard ook bestaande uit onder meer 'konijnenman' en een 'hoen derman' - geeft gelijke aan dacht aan alle kleindiersoor- ten, hoewel konijnen („dat is landelijk zo") in de meerder heid zijn. „We zitten op één lijn met el kaar, omdat iedereen ervan overtuigd is dat we zonder elkaar geen bestaansrecht hebben", aldus Kriekaard. Gecombineerd maken de die renliefhebbers wel veel klaar, vindt de voorzitter. Zoals bij voorbeeld dit jaar in decem ber, in verband met het vijfen zeventig jarig bestaan, een grote tentoonstelling in de Zeelandhallen in Goes. door Aector Dooms MIDDELBURG - Zijn gokver slaving bracht een 26-jarige man uit Goes in het wereldje van de drugshandel. Uit telefoon taps bleek dat hij vorig jaar drie maanden in cocaïne en hasj heeft gedeald. De Goesenaar gaf gisteren bij de rechtbank in Middelburg ook toe bij enkele drugstransacties betrokken te zijn geweest. De ellende begon allemaal toen de man vorig j aar j uli in de ziek tewet geraakte. Hij dacht met gokken snel geld te verdienen, maar in plaats daarvan stapel den de schulden zich op. Met drugshandel wilde hij de gaten vullen. Bij zijn aanhouding op 9 december werd in zijn woning 1.870 gram hasj aangetroffen. „Ik heb ervan geleerd. Dit zal ei| me niet meer gebeuren", spn hij op de zitting resoluut. Pes tief was dat de Goesenaar a contact heeft gezocht met 'n ZCAD. Officier van justitie Groen zag dan ook geen aadi ding tot een langdurige opd ting, ofschoon hij vond dal verdachte flink had bijgedrsj aan de Goese drugshandel-s name zijn aandeel in eend van 150 gram cocaïne. De d cier temperde zijn eis ook \i wege het tot dan toe strafblad. Hij eiste maanden gevangemssü waarvan de helft voorwaar lijk, en reclasseringstoezii De zes maanden mogen wat officier betreft worden omge in 240 uur dienstverleni to Daarnaast kondigde Groene een ontnemingsvorderingi Uitspraak 7 april. door Mieke van der Jagt KRABBENDIJKE - Een pracht van een fietsroute is het, die langs het Kanaal door Zuid-Be veland van Hansweert naar We- meldinge en terug loopt. Je kunt er de wind door je haren voelen, vogels en vee bekijken in de Yerseke- en Kapelse Moer, de schepen voorbij zien varen, be drijvigheid en landelijk gebied aanschouwen. Veel mensen ma ken er dan ook graag gebruik van, onder wie ook ouderen. Maar juist die ouderen zouden weieens een poosje willen rus ten onderweg. A Hennekij, secretaris van het regioberaad Kapelle-Reimers- waal van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (A NBO) heeft bij Rijkswaterstaat om rustplaatsen verzocht. Langs de Oesterdam staan im mers ook bankjes en daarvan wordt druk gebruik gemaakt. Bij Rijkswaterstaat kreeg Hen nekij voorlopig nul op het re quest. De dienst moet zuinig zijn en steekt minder geld in het onderhoud van vaarwegen. Bo vendien zijn de bankjes langs de Oesterdam door de provincie geplaatst. Handen ineen De secretaris van het ouderen- beraad heeft daarom de vraag maar bij de provincie neerge legd. Volgens Hennekij moeten er, als provincie, Rijkswater staat en de gemeenten Kapelle en Reimerswaal de handen in een slaan, toch wel bankjes langs het Kanaal kunnen ko men. Liefst voor de zomer, zodat iedereen dit jaar nog van de mooie fietsroute kan genieten. foto Willem Mieras Bij ABN AMRO kantoor Kousteensedijk 3 in Middelburg op zaterdag 27 maart van 9.30 tot 16.00 uur. (U kunt gratis parkeren en kinderopvang is aanwezig) Alles op het gebied van wonen onder één dak UITVERKOOP Wegens ruimtegebrek (financiering mogelijk) [CAjl Bovag garantie BOVAG v a- 7.500,- I op de occasions. Het Openbaar Lichaam Afvalstoffen-verwijdering Zeeland (O.L.A.Z.) is een gemeenschappelijke regeling voor de 17 gemeenten boven en Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwmoerinc Zeeland Op vrijdag 26 maart wordt de regionale milieustraat Veere, op het bedrijventerrein Hondegemsweg te Serooskerke, officieel geopend. Wegens het feestelijke programma is het daarom niet mogelijk op deze dag afval in te leveren. U bent daarvoor van harte welkom vanaf zaterdag 27 maart. De overige regionale milieustraten zijn op vrijdag 26 maart normaal geopend. Een milieustraat biedt particulieren de mogelijkheid om huishoudelijk afval in te leveren. Op een milieustraat zijn permanent deskundige mensen aanwezig die toezicht houden en u eventueel kunnen helpen. Heeft u grof huishoudelijk afval of kleine hoeveelheden bouw- en sloopafval dat niet of niet regelmatig wordt opgehaald, dan bent u welkom op milieustraat. Naast dit afval kunt u ook oud papier, klein chemisch afval, bruingoed en groenafval bij ons inleveren. De gescheiden ingenomen afvalstoffen zullen - voor hergebruik worden benut. öfMiue0 POLENWEG 4 4455 SX NIEUWDORP TEL 0113 676767 FAX 0113 676760 i Bot 1 Kom dus snel naar Hyundai Goedhart, want OP OP g <8>HYunani <8>HYUnoni GOEDHART 1 MIDDELBURG Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118 - 636248

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20