Zuijdwegt sloopt slaaptactiek Van Moorsel moeder van de ploeg Onbegrip overheerst bij Doeland Goed resultaat voor slecht Hoek Met de schrik in de benen Kloetinge op goede spoor na 3-0-overwinning op Volendam door Rudy Boogert KLOETINGE - Onno Doeland speelde lot zaterdagmiddag zeventien duels achtereen in de basis van Kloetinge. maar te gen Volendam verv ing trainer Diederik Hiensch de Souburg- se spits voor linksback Arno Melaard. Onbegrip bij Doe land. maar Melaard gaf zijn trainer met een doelpunt het gelijk aan diens zijde. Hiensch: ..Onno heeft de laat ste tijd niet gebracht wat ik van een spitsspeler verwacht. Hij kampt met een vormcrisis. Dat maakt iedere voetballer wel eens mee. Ik heb voor Arno Me laard als vervanger gekozen, omdat hij het meest aan de ei sen voldoet die ik van een spits verwacht. Hij is sterk en snel, wint duels, kan een bal vast houden en kan meeverdedigen. Bovendien brengt hij lengte voorin, die we nu missen door dat Jeffrey van de Velde gebles seerd is." Doeland kreeg het nieuws na de donderdagtraining te horen. „Ik zag dinsdag al op de trai ning dat de trainer een beetje aan het vogelen was en donder dag zag ik het in de spelvormen terug. Toch had ik niet echt verwacht dat ik vervangen zou worden. Ik snap de oplossing ook niet goed. Ik moet daar staan. Nu moet de trainer een mogelijkheid creëren voor die plaats en dat getuigt van wei nig vertrouwen." Voor Melaard was de nummer- -9-positie helemaal nieuw. Van linksback tot spits. Het lijkt de titel van een jongens boek. „Voor mij was het ook een verrassing. Op de trainin gen van afgelopen week stond ik telkens in de punt. Voor mij is het een uitdaging. Ik moet nu opeens heel anders denken. Maar al die stampei dat ik de nieuwe spits ben, vind ik on zin." De vraag of de wisseling van permanente aard is, ontweek Hiensch diplomatiek. „Ik kies voor de speler die op die plaats zijn taken het beste uitvoert." door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge liet zich zaterdagmiddag niet in slaap wiegen door het spel van Volendam. De ploeg van trainer Diederik Hiensch liet zich geen zand in de ogen strooien en ver sloeg de oranje Klaas Vaken met 3-0. Aanvoerder Ronald Zuijd wegt was het meest wakker met twee assists en een doelpunt. Geduld was voor Kloetinge het toverwoord tegen Volendam. Daarover had Hiensch zijn manschappen vooraf gedegen geïnstrueerd. „We mochten niet geïrriteerd raken als het niet zou lukken. Volendam is zo'n ploeg waarvan je tijdens de wedstrijd gaat denken dat je ze kunt verslaan, maar op dat mo ment slaat de ploeg toe. Ze spe len een beetje Duits." Slaaptactiek De Noord-Hollanders probeer den Kloetinge in de eerste helft in slaap te sussen. Vrije trappen werden op zijn elfendertigst ge nomen. blessurebehandelingen duurden langer dan gemiddeld en zo poogde Volendam een zo meravondsfeertje te kweken. Maar dan... als een donderslag bij heldere hemel, schakelden de oranjehemden een paar ver snellingen hoger De defensie van Kloetinge werd overrompeld en kwam onder druk te staan. Maar mede dank zij doelman Jaap Pijnenburg eindigde die slaaptactiek voor Kloetinge niet in een nachtmer- Kloetinge bewaarde zijn geduld en sloeg op de juiste momenten toe. Vlak voor rust maakte Arno Melaard, de vervanger van On no Doeland in de spits, de ope ningstreffer op aangeven van aanvoerder Ronald Zuijdwegt. Zuijdwegt nam vroeg in de tweede helft zelf de tweede tref fer voor zijn rekening. Uit een scherpe corner van Alex Lou- rens, verkeerd beoordeeld door de Volendam-goalie, kon hij 2-0 binnenkoppen. Zuijdwegt: „Ik kan me niet her inneren wanneer ik voor het laatst met mijn hoofd gescoord heb. Een lekker moment en het breekpunt in de wedstrijd. Vo lendam is echt een luizenploeg. Ze halen het tempo uit de wed strijd en proberen op het laatste moment toe te slaan. Na die tweede goal gingen de kopjes bij Volendam echter omlaag." De derde goal was een schoon heid van Marcel Lourens. Op nieuw op aangeven van Zuijd wegt trapte hij de bal met een gave molenwiekbeweging in het doel: 3-0. Kloetinge kreeg nog kansen op meer treffers, maai de buit was al binnen. Te midden van vijf Volendam-spelers kopt Ronald Zuijdwegt (midden) het tweede doelpunt van Kloetinge binnen uit een hoekschop van Alex Lourens. foto Willem Mieras Kloetinge-trainer Diederik Hiensch vond na de wedstrijd dat zijn ploeg op de goede weg was. „We hebben rond de win terstop een aantal wedstrijden niet slim gespeeld. We waren telkens in de eerste helft veel te gretig om te scoren en dat liep fout. De afgelopen weken heb ik erop gehamerd, dat we de tegen stander eerst kapot moesten spelen. Het geeft niet als dat doelpunt iets later komt. We moesten meer met de kop spe len. Vorige week met de 4-0-overwinning op WGZ was de ban gebroken wat betreft het spelen met de kop. Vandaag was ook het spelletje terug dat we kunnen spelen." Ook Zuijdwegt, de man die het duel kleur gaf, vond dat Kloe tinge goede zaken had gedaan. „Dit is een goede basis voor handhaving in de hoofdklasse. De druk is een beetje van de ke tel. Als we punten pakken, blij ven we die druk voor. Ik moet er niet aan denken dat we degra deren en weer in de eerste klasse moeten spelen. Bij de gedachte word ik al grijs." Kloetinge-Volendam 3-0 (1-0). 45. Arno Melaard 1-0, 50 Edwin Zuijd wegt 2-0, 63 Marcel Lourens 3-0. Scheidsrechter. M J M Paeshuyse (Valkenswaard) Gele kaart. Erwin Dek (Kloetinge), Kees Bond, Johan Tuijp (beiden Volendam). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin Dek, John Kole, Rudy Banffer, Niels Lodewijk; Johan de Goederen, Mar cel Lourens (82. Onno Doeland), Wouter Labrujère; Alex Lourens, Arno Melaard, Ronald Zuijdwegt. Volendam: Frank Kwakman; Kees Bond, Ton Guijt, Jack Grooteman, Peter Tuijp; Henk Bond (63. Paul Schilder), Kees Bank, Frank Ko ning; Johan Tuijp, Tom Koning (53. Johan Wortel), Ronald Bond. door Peter Godrie ZWIJNDRECHT - Wie Hoek dit seizoen vaker heeft zien spelen moet zaterdag, na het zien van het duel met WGZ, ongetwij feld geconcludeerd hebben dat dit een van de slechtste uitvoe ringen van het seizoen was. Dat was het ook. En wanneer ook voetballers van Hoek weinig lo vend spreken over zichzelf, is die conclusie een harde én te rechte. Maar Hoek deed wel wat het moest doen tegen WGZ: winnen (1-2). Matchwinner was invaller Ronald van Sliedregt. Hij hielp Hoek in Zwijndrecht over het dode punt heen. Nee, er zat niet bepaald leven in de wedstrijd, laat staan in Hoek. Vele toeschouwers, voorname lijk van WGZ-zijde, twijfelden er dan ook aan of ze daadwerke lijk de nummer twee van de hoofdklasse B aan het werk za gen. John Bentschap Knook was een van de eersten om te onder kennen dat maar weinig spelers goed in vorm waren. „Het was een slechte wedstrijd", zei hij. „Zoiets sluipt in het team en daar zijn we allen debet aan." Ploeggenoot Van Sliedregt was zo'n beetje dezelfde mening toe gedaan. „Het tempo was te laag en bij balbezit hadden we pro blemen. Want die jongens (V VGZ) waren nogal agressief in het begin." Kracht Trainer Frans Vermeulen wens te zich in tegenstelling tot zijn spelers minder negatief uit te la - ten. „De eerste helft was niet goed, de tweede stukken beter." Ondanks de mindere vorm van zijn ploeg, wanhoopte de Bra bantse coach niet. „Als de ploeg wat minder draait, kunnen we het voetballend en organisato risch oplossen. Dat is de kracht van Hoek." Wat dat betreft had de trainer gelijk. Hoek bleef zo goed en kwaad als het kon verzorgd aanvallen, gebruikte de zijkan ten goed en had voorin natuur lijk genoeg kwaliteit rondlopen. Dat bevestigde Wesly Roman in de dertigste minuut. Hij benutte een rebound na een prachtige solo van Geert de Poorter: 0-1. Lang mocht Hoek de voor sprong niet koesteren. Een enorm gehavend WGZ stond vier minuten later weer op gelij - ke hoogte met de Zeeuws-Vla mingen. Een hoekschop van de Dennis van der Pol werd sno®. hard ingekopt door John Hop. staken, die de Hoek-verdedi. ging het nakijken gaf: 1-1. De thuisclub durfde na de ver- diende gelijkmaker nog meer en maakte Hoek het aanvallen bij na onmogelijk. Echt in de pró- blemen kwam Hoek niet omdat de verdediging, hoewel lichte lijk uit vorm, nauwelijks kansen weggaf. Aan de andere kantza? WGZ-trainer Henk Dirvene: geen heil om zich tegen de num- mer twee van de ranglijst in te graven in het eigen strafschop, gebied. „Daar geloof ik niet in." Goud Dirven bleef in de tweede helft hopen op een goede afloop, Hoek, dat in dezelfde opstelling startte als tegen Heerjansdam kreeg maar geen vat op de fellé spelopvatting van WGZ. Dat was voor collega Vermeulen het sein Ronald van Sliedregt mte brengen. Die wissel kon de trai ner in goud omsmelten. Ruim tien minuten nadat dema- ker van de eerste treffer, Romar. zijn plaats afstond aan de Dord- tenaar, vond Van Sliedregt het net. Hij zette een aanval op me Angelo Nijskens, ontving deba; terug, speelde zich vrij en schoot hard op het WGZ-doel. Viaee been van de tegenstander te kende Van Sliedregt 1-2 aan Na de wedstrijd bereikte Hoek. dat al negen wedstrijden onge slagen is, het goede nieuws da: koploper Dovo gelijk had ge speeld tegen Achilles Veen. Va: Sliedregt wilde niet te ver opè toekomst vooruitlopen, maa: zei wel: „Het is een lekker gevot dat je mee kunt doen om de ti tel." WGZ-Hoek 1-2 (1-1). 30. Weslylb man 0-1, 34. John Hopstaken ]-! 73 Ronald van Sliedregt 1-' Scheidsrechter: A Sardjoe (i lissingen). Gele kaart: Patrick Ha- berg (WGZ). Aantal toeschouicen 350. WGZ: Bert Boer; Michel de Waani Patrick Heyberg, John Hopstaket (76. Arjo van Krimpen), Frani Amas; André Helmink, Willem Va- hoeven, Jeroen Bezemer; Denns van der Pol, Raymond van de En Maarten Koopmans (79. Raymm Rademakers). Hoek: Kristof Verbiest, Danny Ir Steege, Dimitri M'Buyu, John Beni schap Knook, Franky Standae (45. Kurt Pacqué); Daan Boyden Geert de Poorter, Patrick Naudk Geertjan de Smet; Wesly Roman (63 Ronald van Sliedregt), Angelo Nip kens. doorSven Remijnsen OUD-VOSSEMEER - De schrik zat er za terdag tijdens de Ronde van Oud-Vosse meer nog altijd in bij de wielrensters van Farm Frites-Hartol. Ongewild waren hun gedachten bij ploeg genote Andrea Bosman, die donderdag in Rotterdam gewond raakte bij een botsing met een vrachtwagen. Bosman werd na de aanrijding met spoed overgebracht naar het ziekenhuis, waar ernstige verwondingen aan het gezicht werden geconstateerd. „Het gaat inmid dels weer wat beter met Andrea", aldus ploegleider Michael Zijlaard. „Ze heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt thuis van de gevolgen van het ongeluk." In Zij laards ogen heeft Bosman nog geluk ge had. Volgens de ploegleider is zijn renster donderdag aan de dood ontsnapt. „De chauffeur van de vrachtwagen zag An drea over het hoofd. Als ze twee seconden eerder was geweest, zou ze frontaal op de vrachtauto zijn gereden. Dat had ze nooit overleefd." De bijnaam is een serie die elke maandag op de achterkant van het sportkatern van de PZC verschijnt. Bijnamen zijn zo oud als de sport zelf. Wat bijvoorbeeld te denken van de Zwar te Panter, de bijnaam voor de uit Goes afkomstige keeper Frans de Munck, vanwege zijn katachtige reacties. Heeft u suggesties voor deze rubriek? Bel de sportredactie van de PZC: 0118-484450. Vandaag: Grizzlybeer. NAAM door Koen de Vries Wetenschappers noemen hem Ursus arctos horriblis. Volwas sen exemplaren kunnen een lengte van twee meter bereiken en zwaarder dan vierhonderd kilo worden. We hebben het over de grizzlybeer, de Noord-Ame rikaanse vorm van de bij ons be ter bekende bruine beer. Hoewel de term horribles niet voor niets achter urstis arctos staat - de grizzlybeer staat bekend als bij zonder agressief - is Maarten Rinkhoud maar wat blij met zijn bijnaam Grizzlybeer. Rinkhoud, de 57-jarige voorzit ter van de Goese voetbalclub SSV'65, heeft zijn bijnaam dan- ook niet te danken aan enig agressief optreden. De associa tie met de roodgrijze beer (g rizzly=grijsachtig) heeft meer met Rinkhouds uiterlijk te ma ken. De Goesenaar is groot (1.90 meter)zwaar (115 kilo) en heeft een forse, rossige baard waarin de tijd grijze tinten heeft ge mengd. Wat echter niet vergeten mag worden, is dat Rinkhoud net als de grizzlybeer een krachtig we zen is. In zijn jonge jaren was bi commando. Hij beklom bergen sprong parachute, kortom bi! was voor niets en niemand bang Nog steeds niet trouwens: De voorzitter van SSV bezoefc twee a drie keer per week het fit nesscentrum en maakt regelma tig fietstochten van honderd- vijftig kilometer per dag. „Ik ben misschien oud van bot ten, maar jong van hart", zef hij. „Ik hou nog steeds vanec dolletje, steek graag ergens 4 draak mee. Kortom, ikstagra2=' middenin de groep. Ik denk dit ik daarom de meeste leden va: de club wel ken. Maar als heter- op aan komt, kan ik natuurliji ook boven de groep staan. Date nodig als je voorzitter bent.' In feite is die laatste opmerkt overbodig. Rinkhoud was 1965 betrokken bij de oprich ting van SSV (Samen Sport Ver eent), was vervolgens twee jas-' penningmeester en is sindsdi® voorzitter van de club. En eet voorzitter die geen leiding b® geven, houdt het zeker niet® lang vol. Henk van Hees de sterkste in Oud-Vossemeer door Sven Remijnsen OUD-VOSSEMEER - De 51e Ronde van Oud-Vossemeer voor elite- en neo-amateurs werd za terdag na een enerverende fina le gewonnen door Henk van Hees. De coureur uit Hoogerhei- de was in de sprint te sterk voor Perry Bothof uit Zwijndrecht, met wie hij in de slotkilometers was ontsnapt uit de tien man tellende kopgroep. De eerste vlucht in de wedstrijd over tachtig kilometer door de straten van Oud-Vossemeer was meteen de beslissende. Vlak na de start zorgde een tempover snelling van Richard Slabbe- koorn voor de eerste schifting. De renner uit Kapelle kreeg zes medevluchters in zijn .wiel: Henk van Hees, Perry Bothof, Ron Verweij, Martijn Simons, Lennart van Drimmelen en Rob de Milliano. Het leidende zevental kreeg hal verwege de koers gezelschap van Theo Akkermans, Camiel van den Bergh en de Middel kampers Wilfred Geijs (Kwad- endamme) en Rob Koole (Goes), die na een lange achtervolging aansluiting vonden bij de kop groep. Ook Middelkamper Francois Franse (K wadendamme) en de thuisrij- ders Peter Metske (Oud-Vosse meer) en Patrick de Grave (T holen) ontsnapten nog aan de greep van het peloton, maar hun reactie kwam te laat. In de leidende groep, die door het wegvallen van De Milliano tot tien renners was geredu ceerd, ontspon zich op negen ki lometer van de finish een spette rend gevecht om de overwin ning. Dne vluchtpogingen van Wilfred Geijs en een van Rob Koole waren niet toereikend voor een Zeeuwse zege. Alleen de aanval die Henk van Hees en Perry Bothof op anderhalve ki lometer voor de finish inzetten, werd niet beantwoord. In de eindsprint rekende Van Hees vervolgens eenvoudig af met zijn rivaal. De spurt bij de ach tervolgers werd gewonnen door Ron Verweij, die Geijs (vijfde), Slabbekoorn (negende) en Koole (tiende) achter zich liet. Op aanzienlijke afstand van de kopgroep werd Franse daarna twaalfde, Metske veertiende en De Grave vij ftiende. Metske, die dit seizoen in dienst rijdt van WV Zeeuws-Vlaanderen, had vooral zichzelf verbaasd „Ik heb boven mijn macht gereden." Het thuisparkoers had ook De Grave vleugels gegeven. „Toen het peloton dichterbij kwam, ben ik er vol gas vandoor ge gaan." Wereldkampioene helpt Farm Frites-Hartol aan eerste zege in Ronde van Oud-Vossemeer vlak voordat ze het podium be steeg, nog snel een petje met de naam van de geldschiéter op haar hoofd kreeg gezet. Zijlaard zag het voorval met een glim lach aan. „Marije is het nog niet gewend om te worden gehul digd." Niet goed genoeg Veel bloemen heeft de 25-jarige renster uit Groningen inder daad nog niet binnengehaald. Maar dat is ook niet zo verwon derlijk, want Gemser begint pas aan haar tweede wielerseizoen. Daarvoor was ze jarenlang ac tief als schaatsster. „Ik heb dicht tegen de kernploeg aan ge zeten, maar ik was net niet goed genoeg", aldus Gemser. „Toen ik vorig jaar begon als wielrenster, moest ik alles nog leren." Gemser is een snelle leerlinge. Volgens haar mentor Van Moor sel is de Groningse 'een groot ta lent', maar ook beloften maken fouten. Dat bleek zaterdag toen Gemser al vroeg in de wedstrijd over zestig kilometer aan de haal ging met Yvonne Brunen van The Greenery. Gemsers ploeggenoten moesten alle zei len bijzetten om de vluchtpo ging van het tweetal teniet te doen. „Marije had nooit op kop mogen rijden", legde Van Moor sel na afloop uit. „In een sprint met Brunen zou ze geen schijn van kans hebben gemaakt." Avontuur Nadat Farm Frites-Hartol orde op zaken had gesteld, ging Van Moorsel zelf op avontuur. De wereldkampioene kreeg gezel schap van Mariëlle van Schep pingen (The Greenery), met wie ze al snel een voorsprong van een halve minuut nam op het pe loton. Halverwege de wedstrijd verliet ook Gemser de grote groep. Ze rondde een indruk wekkende, kilometerslange so lo vervolgens af met aansluiting bij het leidende tweetal. In de finale was Van Scheppin gen, die in Oud-Vossemeer werd gecoacht door haar vriend Gianni Romme, slechts een fi gurant in het uitgekiende ploe- genspel van Farm Frites-Har tol. Op zes kilometer voor de finish had Van Moorsel vol doende aan één demarrage om voorgoed buiten schot van haar vluchtgenoten te blijven. In de sprint om de tweede plek was ook Gemser te sterk voor Van Scheppingen, en in de spurt van het peloton maakten Anouska van der Zee (vierde) en Debby Mansveld (vijfde) het succes van Farm Frites-Hartol compleet. doorSven Remijnsen OUD-VOSSEMEER - Leontien van Moorsel had zaterdag in de Ronde van Oud-Vossemeer oog voor details. De kopvrouw van Farm Frites-Hartol zette hoogstpersoonlijk een misreke ning van haar ploeggenote Ma rije Gemser recht, ging vervol gens zelf in de aanval en sloot de opening van het wegseizoen af met een winnende solo. Daarna ontfermde Van Moorsel zich als een moeder over Gem ser, die verrassend tweede was geworden. Onderweg naar het podium, waar de fotografen wachtten, kreeg de onervaren Groningse van de wereldkam pioene tijdrijden alvast haar eersteles in publiciteit. „Marije, zet je petje op!" Als de vrouwen van Farm Frites-Hartol zaterdag in Oud- Vossemeer de toon voor het hele seizoen hebben gezet, zal de concurrentie zich dit jaar nood gedwongen moeten beperken tot het rapen van kruimels. Zelfs ploegleider Michael Zij laard, de echtgenoot van Leon tien van Moorsel, was na afloop een beetje beduusd over de su prematie die zijn rensters aan de dag hadden gelegd. „Onze over macht was wel heel erg groot", sprak Zijlaard bijna veront schuldigend. „Eerste, tweede, vierde en vijfde; een mooier be gin had onze ploeg zich niet kunnen wensen." Bij Farm Frites-Hartol, dat de sponsoring van de ploeg-Van Moorsel heeft overgenomen van Opstalan, wordt veel waarde gehecht aan de sfeer binnen het team. Zijlaard ziet de goede on derlinge verstandhouding dan ook als de sleutel tot het succes. „De rensters hebben het naar him zin bij ons. Omdat wij vol gens een eigen systeem rijden, weten ze waar ze aan toe zijn." En als een renster nog niet zo goed op de hoogte is van het rei len en zeilen binnen de sponsor- ploeg, steken Zijlaard en Van Moorsel haar de helpende hand toe. Zoals bij Marije Gemser, die Wereldkampioene Leontien van Moorsel (Farm Frites-Hartol) stal de show in de Ronde van Oud-Vossemeer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 24