Cohen stuit op grenzen asielbeleid PZC Joekes geloofde in dualisme PZC Koningin mag van Kamer naar China Verstand sleurt en trekt aan wettelijk recht op zorgverlof feiten en meningen Staatssecretaris worstelt met kwestie witte illegalen Humaan beleid ESZETH vrijdag 19 maart 1999 door Cees van der Laan Staatsseretaris Cohen van Justitie heeft de witte illegalen in Neder land weer een klein sprankje hoop ge boden. Wellicht dat de zelfbenoemde commissie van burgemeesters van de vier grote steden aanleiding ziet zelf met beleidsvoorstellen te komen om iets meer te doen voor deze groep ille galen. Cohen zal, zo zei hij woensdag, eventu ele voorstellen van deze commissie op zijn merites bekijken. Het is de aller laatste strohalm voor de bijna duizend witte illegalen die ons land naar schat ting telt. Tegelijkertijd is de uitspraak van Cohen symptomatisch voor het verloop van deze stroperige discussie in de Kamer. De pijnlijke.beslissing - 'u dient het land te verlaten' - wordt steeds vooruit geschoven Drie achtereenvolgende staatssecreta rissen van P\"dA-huize (Kosto. Schmitz en nu Cohen) worstelden met de vraag wat met deze groep te doen. De sociaal democraten zijn zelf diep verdeeld. Binnen de partij is vanuit de grote ste den een actieve lobby op gang gekomen om de witte illegalen de helpende hand toe te steken. De fractie in de Tweede Kamer staat onder druk. Grenzen Maar de vraag luidt of dat niet een keer moet ophouden Moet de PvdA zich niet een keer neerleggen bij een demo cratisch genomen beslissing, ofschoon uiterst vervelend voor een groep men sen? 'Heeft humaan beleid zijn gren zen?', vroeg CD A-Kamerlid Wijn zich woensdag niet ten onrechte af. Tot nu toe heeft de PvdA nog geen antwoord gegeven op deze vraag. De partij zoekt en peurt naar een oplos sing voor de witte illegalen. PvdA-Ka- merlid Albavrak smeekte Cohen, bijna tegen beter weten in, zo ruimhartig mo gelijk gebruik te maken van zijn speci ale bevoegdheid om verblijfsvergun ningen te verstrekken. Adviezen van de commissie van burgemeesters over in dividuele gevallen moeten zwaar we gen, zo beldemtoonde zij. Zij vindt zelfs dat deze commissie op nieuw de dossiers moet gaan bekijken van hongerstakers uit de Haagse Ag- neskerk die van Cohen geen verblijfs vergunning hebben gekregen. Als dit inderdaad zou leiden tot het verstrek ken van nieuwe vergunningen, zou dit een brevet van onvermogen zijn voor de staatssecretaris. De opstelling van de PvdA-fractie in het witte-illegalendebat staat in schril contrast met de harde koers die de par tij in het asielvraagstuk vaart. De frac tie is als medeondertekenaar van het regeerakkoord verantwoordelijk voor een aanzienlijke aanscherping van het asielbeleid. De instroom van asielzoe kers moet verminderen en de uitstroom moet worden verbeterd, is het motto van dit hoofdstuk in het regeerak koord. Fractievoorzitter Melkert deed er vlak voor de Statenverkiezingen nog een schepje bovenop door te verklaren dat uitgeprocedeerde asielzoekers op straat moeten worden gezet en geen op vang meer dienen te krijgen. De partij die nooit naar aantallen asielzoekers wenste te kijken wil nu op basis van 'scherper inzicht in de getallen' een harder asielbeleid. Hoe valt de barmhartigheid van de PvdA in de kwestie rond de illegalen te rij men met de killere opvattingen in het asieldebat? Het heeft in ieder geval te maken met de hongerstakingen, eerst in de Haagse Agneskerk en later op twee plekken in Amsterdam. Als beleid een menselijk gezicht krijgt, breed uit gemeten op de televisie, krijgt de poli tiek last van knikkende knieën. Staats secretaris Cohen beweert bij hoog en bij laag dat de hongerstakingen niet geleid hebben tot een ander standpunt. Feit is echter wel dat hij na de acties in de kerken de dossiers van de betrokke nen is gaan bekijken. Dit heeft er voor gezorgd dat dertien hongerstakers een verblijfsvergunning hebben gekregen en dat in Amsterdam de dossiers van actievoerende witte illegalen opnieuw worden beoordeeld. Het heeft ook geleid tot de eerder ge noemde commissie van burgemeesters die Cohen gaat adviseren bij zijn be voegdheid om illegalen een legale sta tus te geven. En het heeft indirect ook gezorgd voor de uitspraak van de staatssecretaris dat hij zelfs beleidsvoorstellen van de burgemeesterscommissie afwacht, ter wijl het doen van dergelijke voorstellen toch bij uitstek de verantwoordelijk heid van ministers en staatssecretaris sen is. Het zal er ook toe leiden dat nieuwe hongerstakingen op korte termijn niet door Jaco van Lambalgen Koningin Beatrix mag in april wel op staatsbezoek naar China, mits minister Van Aartsen van Buitenlandse Za ken maar heel goed duidelijk maakt dat Nederland de men senrechtenschendingen in dat land scherp veroordeelt. Al leen GroenLinks en SGP ble ven er donderdag bij dat de ko ningin thuis moet blijven. De twee zeiden in een debat met Van Aartsen te vrezen dat de Chinese autoriteiten het be zoek van de koningin zullen beschouwen als een onder steuning van hun beleid. „On ze koningin kan juist gecom promitteerd worden. Dat moeten we niet laten gebeu ren" betoogde SGP'er Van den Berg. „Het is absoluut het fou te signaal op het foute mo ment", aldus GroenLinks woordvoerster Vos. PvdA D66, CDA en GPV pleit ten er j uist voor de dialoog met China op gang te houden. Dat moet vooral Van Aartsen doen, die met de koningin meereist. „Op dat punt verwachten wij nogal wat van de minister", verklaarde CDA-Kamerlid Verhagen. „Dat zal niet een voudig zijn", waarschuwde GPV'er Van Middelkoop maar vast. En passant namen de fracties staatssecretaris Ybema van Buitenlandse Handel nog te grazen die tijdens zijn reis naar China dit voorjaar geen kans zag de mensenrechten ter sprake te brengen. „Dat kan geen uitgangspunt van beleid zijn", oordeelde PdvA'er Koenders streng. Van Aartsen onderstreepte dat de mensenrechten 'kabinets- breed' aan de orde moeten worden gesteld. „Ikhebals mi nister van Landbouw in 1997 in China gemerkt dat daar ook gelegenheid voor is." Ook nu zal hij de zorgen van de rege ring over de mensenrechten 'in duidelijke bewoordingen' on der de aandacht brengen. Hij spreekt daarover eind deze maand nog speciaal met zijn Chinese collega Tang in Genè- ve, omdat die tijdens het staatsbezoek in het buitenland is. Van Aartsen is ook bereid in China zelf dissidenten te ont moeten, als dat ten minste voor hengeen gevaar oplevert. „Het staatsbezoek kan door nie mand gezien worden als een bevestiging van de politiek die ui tgesloten zi j nwant de witte illegalen is het zeker niet ontgaan dat het door iedereen veroordeelde wapen van de hongerstaking niet geheel vruchteloos is. GPD China voert", concludeerde hij. De Kamer was tevreden over de toezeggingen van de minister. GPV'er Van Middelkoop stelde nog voor dat de koningin zon dags in China naar de kerk gaat, net zoals de Amerikaan se president Clinton tijdens zijn bezoek. „Die was voor beeldig op dit punt." Dat zou pas een uitstraling voor de on derdrukte christenen hebben, aldus de GPV'er. Van Aartsen wilde daar ach teraf niet meer over zeggen dan dat 'het niet op het pro gramma staat.' GPD Het CDA-kamerlid Wijn raakte deze week de kern van de asielkwestie. In het debat over de witte illegalen hield hij het PvdA-kamerlid AI- bayrak voor: „Humaniteit houdt op een gegeven mo ment op. Anders kun je geen beleid voeren." Wijn deed zijn uitspraak in het kader van een verwijt aan de PvdA dat de socialisten witte illegalen ten onrechte hoop ge- ven. In die zin is Wijns kritiek gerechtvaardigd. De PvdA is zo verdeeld over de witte illegalen, dat staats secretaris Cohen het maar zelf moet uitzoeken. Des noods mag hij - daartoe al of niet geadviseerd door de burgemeesters van de vier grote steden - met zijn dis- cretionaire bevoegdheid alsnog verblijfsvergunningen verstrekken. Dat is niet bepaald het heldere politieke standpunt dat de wurgende onzekerheid van de witte illegalen helpt beëindigen. Maar Wijns uitlatingen ge ven een gevaarlijke draai aan de discussie. Tot nu toe wensen alle fracties een kordate, maar menswaardige aanpak. Wijn suggereert dat de CD A-fractie die lijn loslaat - in elk geval wat betreft de witte illegalen. De zwakke punten van het Nederlandse asielbeleid zijn de selectie bij de opvang, de tijdrovende bezwaarproce dure en de gebrekkige informatie-uitwisseling tussen de Europese landen. De selectie zou sterk kunnen ver beteren door vanaf het begin behalve de Immigratie-en Naturalisatiedienst ook de advocatuur en het vluchte lingenwerk mee te laten oordelen. Een dergelijke brede weging zal het aantal bezwaren beperken of minstens sterk vereenvoudigen en versnellen, omdat alle partij enhun zegje al eens hebben gedaan. Denemarken werkt volgens dit model. Daar weet een asielzoeker binnen vier weken of hij opvang krijgt. Als dit voorbeeld van selectie en beoordeling wordt toegepast, kan er voor asielzoekers weinig reden meer zijn om massaal be zwaar te maken. Lange procedures en voorlopige ver gunningen raken dan overbodig. Denemarken heeft minder asielzoekers dan Nederland. Alleen al daarom kan het Deense model hier niet klakkeloos worden ge kopieerd. Maar het bewijst wel dat een kortere en dui delijkere asielprocedure mogelijk is. Als bovendien de Europese landen door een betere uitwisseling van gege vens zouden weten te vermijden dat ze eikaars werk moeten overdoen, zou de hanteerbaarheid van de asiel problematiek in zicht kunnen komen. De verdeeldheid in de Nederlandse politiek verhindert voorlopig een krachtige bijsturing van het asielbeleid Staatssecretaris Cohen is veroordeeld tot geschuifel op de vierkante millimeter, onvoldoende ruimte om zeik maar rust in de tent te houden. Eindeloze procedures en uitstel van zekerheid zijn niet menswaardiger dan een snel en duideli j kj aof 'nee' voor de mensen die hier hun toevlucht zoeken. Met een helder Haags standpunt kan winst worden geboekt, Niet genoeg om het asielvraag stuk helemaal op te lossen. Wel zó veel dat het geen en kel punt meer is om de achthonderd k negenhonderd witte illegalen definitief op te nemen in de Nederlandse samenleving. Dat is humaan. En dat is beleid. door Hans van Soest Voor staatssecretaris Anne- lies Verstand van Sociale Zaken is het vandaag een zware dag. Vanmiddag verdedigt ze haar nota Arbeid en Zorg in het kabinet. In de nota kondigt Ver stand (D66) nieuwe wetgeving aan die het werknemers makke lijker moet maken hun baan te combineren met de opvoeding van een kind of de verzorging van een ziek familielid. Al in december werd duidelijk dat minister Zalm van Financi en grote moeite had met het plan van Verstand om werknemers de mogelijkheid te geven belas tingvrij een deel van hun loon opzij te zetten om langere tijd met verlof te gaan. Zalm vreesde dat de schatkist hierdoor te veel belastinginkomsten zou mislo pen. Nadat de vakbonden twee weken terug in een geheim over leg op het ministerie van Sociale Zaken beloofden in ruil hier voor met gematigde looneisen te komen, ging Zalm door de bocht. Dit deed de WD-minister ech ter niet bij het voorstel van Ver stand om alle werknemers een wettelijk recht te geven op tien dagen zorgverlof per jaar. On der druk van de werkgevers, die voorspelden dat dit hen vijftien miljard gulden per jaar zou kos- (Advertentie) Al s u van apor-fe mode houdt OPEN HUIS 18, 19 en 20 MAART van 10.30 uur tot 17.00 uur met thee en koffie complet Loskade 9, Middelburg 0118-623246 di, t/m zat. van 10,30 tot 17,00 uur ten, trok hij de staatssecretaris aan haar vestje. Het voorstel moest worden omgegooid: werknemers krijgen wel een recht op tien dagen zorgverlof, maar niet automatisch met be houd van salaris. Werkgevers en werknemers moeten zelf in de CAO regelen wie voor de kosten opdraait, de werkgever, de werknemer of beiden. PvdA-ministers Opvallend aan het meningsver schil tussen Zalm en Verstand is de afwezigheid van de PvdA- ministers in de discussie. Uitge rekend de PvdA maakte een be tere combinatie van werk en zorg tot speerpunt in de verkie zingscampagne voor de Twee de-Kamerverkiezingen van vo rig jaar Blijkbaar vonden ook premier Kok en minister van Sociale Zaken De Vries de voor stellen van Verstand te ver- De politieke fout die Verstand heeft gemaakt, is dat ze van te voren niet heeft gepolst hoe haar ideeën lagen bij de vak bonden en de werkgevers. Mis schien deed ze dit uit onwetend heid en misschien wilde ze de beuk erin gooien uit een drang haar partij D66 te profileren als de partij die opkomt voor de tweeverdieners met kinderen. Wat ook de reden is. het gevolg is dat haar nota Arbeid en Zorg vandaag hevig gehavend uit de ministerraad zal komen. Compromis PvdA-fractiespecialist Busse- maker wil een wettelijk recht geven op bijvoorbeeld vijf da gen betaald zorgverlof, met de mogelijkheid voor werkgevers en werknemers dat recht in de CAO uit te bouwen tot tien. Daarbij moeten ze zelf uitma ken wie die extra vrije dagen be taalt. Mogelijk kunnen werkne mers die betalen uit dat andere gedeelte van de nota- door een gedeelte van hun loon belas tingvrij opzij te zetten. Het is mogelijk dat het kabinet vandaag met een dergelijk com promis naar buiten komt. Ook is het denkbaar dat de minister raad er weer niet uitkomt en het onderwerp doorschuift naar de komende weken. Het meest waarschijnlijk isechter datKok en De Vries Zalm zijn zin geven, wetend dat PvdA en D66 in de Tweede Kamer alsnog de kans hebben het wetsvoorstel verder op te tuigen. GPD van onze redactie binnenland Theo Joekes benadrukte re gelmatig dat hij zelden of nooit sjoemelde met zijn taak opvatting als parlementariër. „Ik ben een van de loyaalste fractiegenoten die ik ooit heb gekend." Aan zelfkennis heeft het de nogal eigenzinnige en kleurrijke WD'er, die dinsdag op 75-jarige leeftijd overleed, nimmer ontbroken. Joekes werd op 1 september 1923 geboren aan de Haagse Carel van Bylandtlaan, tegen over het hoofdkantoor van Shell. Joekes' vader was jaren lang minister van Sociale Za ken voor de PvdA, Eerste-Ka- merlid en lid van de Raad van State. Junior hield het aan vankelijk bij gymnasium alfa en verkaste kort na de oorlog naar Londen als correspon dent voor diverse kranten. Hij hield daar een blijvende voor liefde vóór Shakespeare aan over. Als Kamerlid zou de Ha genaar regelmatig citeren uit de belangrijke werken van de Engelse toneelschrijver en dichter. Op 35-jarige leeftijd besloot Joekes alsnog een rechtenstu die te volgen aan de Rijksuni versiteit Leiden. „Je had in die tijd een titel nodig om in de Kamer te komen. En dat laat ste wilde ik heel graag, dus vandaar", aldus Joekes. In 1963 trad de Hagenaar in de voetsporen van zijn vader, zij het dat hij in politiek opzicht een andere partijkeuze maak te: drs Theodoor Hendrik Joe kes werd volksvertegenwoor diger voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie en schopte het al ras tot financi eel woordvoerder van de frac tie. In 1984/1985 groeide hij door zijn verhoren als lid van de RSV-enquêtecommissie uit tot televisieheld. Binnen zijn fractie stond hij in die tijd ech ter hevig ter discussie omdat hij de vlijmscherpe kritiek van de enquêtecommissie op mi nister Van Aardenne (ook WD) openlijk deelde. Hij deed dit tot grote ergernis van frac tieleider Nijpels en andere li berale Kamerleden, die Joekes herhaaldelijk op andere ge dachten probeerden te bren gen. „Handelen naar instruc ties van de fractie zou een miskenning zijn geweest van het lidmaatschap van de en quêtecommissie. Ik was dan ook binnen vijf minuten weg uit het vertrek waarin deze suggestie werd gedaan." Na afloop van het RSV-debat op 7 maart 1985 drukt vice-voorzitter Joekes van de enquêtecommis sie de hand van minister Van Aardenne. foto Cor Out/ANP Einde van het liedje: Van Aar denne moest het veld ruimen. Hetzelfde lot dreigde echter voor diens inquisiteur. „Ik was een eenling geworden in de fractie", aldus Joekes. „Ik lag eruit." Overmacht Joekes belandde in 1986 op een bijkans onverkiesbare plek op de kandidatenlijst, maar hij liet zich met kisten. „Ik leerde me als kind al vroeg tegen een overmacht van twee veel oudere broers te handha ven. Dat is me in de politiek van pas gekomen." Ondanks fors zetelverlies van de VVD wist Joekes zich dankzij 285.000 voorkeursstemmen als Kamerlid te handhaven. In 1988 werd hij benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Een jaar later kwam voor hem een eind aan ruim een kwart eeuw Kamer lidmaatschap: 9,600 dagen volksvertegenwoordigi ng. Joekes was toen 65 jaar. Te oud voor de Tweede Kamer, luidde het oordeel. Tot ergernis van Joekes: „Wat is dat voor onzin. De duvel is oud! Picasso ver wekte op z'n 91ste nog een kind. Niet dat zoiets nou de be langrijkste taak is van een Ka merlid, maar het geeft wel aan hoe belachelijk het is maxi mum leeftijdsgrenzen te stel len aan het lidmaatschap van het parlement." Hoe het ook zij, 'mijnheer Joe kes' (alleen vrienden mochten Theo zeggen) kon inrukken. „Er zijn maar heel weinig mo menten", liet de liberaal - die een groot deel van zijn leven worstelde met manische de pressiviteit - zich later ontval len, „waarop alles goed is in een mensenleven." Bij zijn afscheid als Kamerlid werd Joekes geprezen door de toenmalige WD-voorzitter Ginjaar, die hem typeerde als iemand 'die op zijn eigen wijze de kwaliteit van de liberale politiek en de democratie heeft bevorderd'. Joekes stond voor zijn principes. En de be langrijkste daarvan was het dualisme: regering en Staten- Generaal hebben elk hun ei gen verantwoordelijkheid. Joekse, glimlachend: „Rede lijkheid verwijt men mij het meest." Hij wierp zich in de laatste fase van zijn leven in zijn woning aan de statige Haagse Konin ginnegracht geheel op het schrijven van (erotische) ro mans, gedichten en thrillers. Daarover zei hij eens: „Je functioneert altijd beter als bij in een bijenkorf dan in je een tje. Als schrijver heb ik het eenzaamste vak wat er is." Voor het grote publiek bleef Joekes de (oud-)parlementari- er, die als geen ander moeilijke kwesties in simpele, bevatte lijke taal uiteen kon zetten. De man die altijd een kleine bril met zwart montuur droeg en gekleed ging in een zwart kos tuum met zwarte schoenen en zwarte sokken, liet zich er trouwens ook op voorstaan een taalpurist te zijn. Hij kon zich hevig ergeren aan een on juist of slordig gebruik van het Nederlands in woord en ge schrift en tijdens zijn Kamer lidmaatschap schroomde hij ook niet andere parlementari ërs te verbeteren als ze wat al te ruw met de taal omgingen. Koningin Vorige maand maakte Joekes een onverwachte comeback in de kantlijn van de politiek. De liberaal had zich wild geër gerd aan de ophef die was ont staan over een uitgelekt on deronsje tussen Kamerleden en koningin Beatrix. Volgens Joekes, die op eigen houtje een zaaltje afhuurde in perscen trum Nieuwspoort, moesten de parlementariërs een dikke streep zetten onder dit soort gesprekken. ,Als Beatrix verontwaardigd is, heeft ze dat aan zichzelf te wijten. Nergens staat dat een Kamerlid moet zwijgen over datgene wat hij met de konin gin heeft besproken. De grondwet uit 1848 is immers mede tot stand gekomen om de band tussen het staatshoofd en de Tweede Kamer door te snij den." GPD 19 maart 1949 Atlantisch Pact Gisteren is in alle Westerse hoofdsteden de tekst van het Atlantisch Pact bekendge maakt. De landen bundelen daarin hun krachten voor be houd van vrede en veiligheid. De afspraak luidt om de vij- heid, het gemeenschappelijke erfdeel en de beschaving van hun volken te verdedigen. Tv-zender Middelburg krijgt een televi siezender. Voorlopig zal de af deling Walcheren van de Ver eniging voor experimenteel radio-onderzoek met de zen der alleen onderzoek verrich ten naar frequenties. De aan schaf van een tv-camera (tweeduizend gulden) is te duur. Maar er kunnen alvast Zeeuwse televisiedeskundi gen worden opgeleid. Men ver wacht dat de beeldradio, net als in Amerika, een hoge vlucht zal nemen. Ritthem De minister van Binnenlandse Zaken heeft ingestemd met de opheffing van het dorp Rit them. Ritthem wordt bij Souburg ge voegd. Dat zou ook met een deel van Koudekerke gebeu ren, maar de minister is hier tegen. Koudekerke stond eer der al een aanzienlijk gebiedaf aan Middelburg en zou door de nieuwe herindeling te klein worden. Uitgever: W F. de Pagter Hoofdredactie: A L Oosthoek A. L Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 15 4530 AB Terneuzen Tel (0115)694457 Fax (0115)620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel (0115)568000 Fax. (0115) 561415 Hulst: s Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax (0114)373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax:(0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst. 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10 30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLine Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.pzc nl e-mail: pzcredcity1@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag, op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14 00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22 00 uur. Tel (0118)484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 98,00: franco per post 128,50: per maand 35,75; per jaar 372,50; franco per post 491,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting. losse nummers maandag t/m vrijdag 1,80, zaterdag 2,60 p st (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr 3754316 t n v PZC ab rek. Vlissingen Advertentietarieven: 191 cent per mm, minimumprijs per advertentie 28,65. ingezonden mededelingen 2.5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 6.50 meer (excl. 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag, (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V Vlissingen De groep vrouwen die tot vorige week donderdag een hongerstaking hield uit protest tegen de uitzetting van witte illegalen. foto Phil Nijhuis/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 2