United houdt stand in Milaan Feyenoord is aftellen begonnen Bartoli de beste in T irreno-Adriatico Zwarte dag voor verbannen IOC'ers Het kwartje waarmee u altijd voor f 0,21 zakendoet. Het kwartje dat vanaf de eerste seconde ingaat. sport donderdag 18 maart 1999 21 Het kwartje dat in heel Nederland zakendoet. Inter maakt geen schijn van kans Hall® wereld Het kwartje zonder Piek- en Daltarief. Feyenoord zoekt versterking LEEUWARDEN - Leo Beenhakker wil de huidi ge selectie van Feyenoord intact houden voor vol gend seizoen en vier ver sterkingen aantrekken. Na de al aangetrokken Jan de Visser was Michael Mols de tweede kandidaat voor komst naar de Kuip, maar Mols' zaakwaarne mer Rob Jansen liet Been hakker al eerder weten dat hij niet komt. Als een van de andere kandidaten wordt Victor Sikora, het jonge talent van Go Ahead Eagles ge noemd. GPD fP.. minuut ex. 3TW f 0,21 per minuut ex. BTW tan onze sportredactie MILAAN - Manchester United is een stap dichter bij het grote doel dat het zichzelf dit jaar ge steld heeft: de Champions Lea gue veroveren. De Britse kampi oen schakelde woensdagavond in Milaan het Italiaanse Inter uit en plaatste zich voor de hal ve finales. De ploeg van Jaap Stam speelde met 1-1 gelijk, maar mocht zich door de 2 -O-ze ge in de eerste wedstrijd win naar noemen. Ook Dynamo Kiev, Juventus en Bayern Mün- chen haalden de laatste vier. De loting vindt vrijdag in Geneve plaats. Manchester brak daarmee met een traditie. Voor het eerst in 42 jaar Europacupvoetbal vloerde het een Italiaanse opponent. In- ter hield wel een ander record in ere De ploeg is thuis in Euro pees verband al 36 jaar ongesla gen. Die score zal Inter weinig kunnen schelen. Het team had zich liever geplaatst voor de halve eindstrijd. Voor dat kunststukje miste Inter echter teamgeest. De Milanezen traden aan zon der Aron Winter. Ook de Portu gees Sousa mocht zijn trai ningspak aanhouden. Sousa had het gewaagd trainer Luces- cu te kritiseren. „Inter mist elke organisatie. Het is niet voldoen de om elf man het veld in te stu ren en te zeggen: speel maar", zei Sousa voor de Italiaanse tv. Lucescu gooide de afvallige uit de selectie, maar tegen Man chester bleek dat de woorden van de Portugees waarheid be vatten. Inter was overduidelijk van goede wil, maar miste een speelplan. Zonder duidelijke patronen werd het Britse doel gezocht. Het hechte collectief van Manchester controleerde aanvankelijk het duel. Bij de Britten was het één voor allen, bij Inter ieder voor zich. Alleen middenvelder Zanetti was in de eerste helft voor de Italianen dichtbij een doelpunt. Hij controleerde een hoge bal en knalde vervolgens op de paal. Manchester was in de persoon van spits Yorke vaker gevaar lijk. De van Aston Villa overge nomen speler, die twee weken geleden in het eerste duel Inter met twee treffers vloerde, miste tweemaal ternauwernood Ook Ronaldo kon de Italianen niet verlossen. De Braziliaan kwam niet verder dan een paar knappe acties en een schot. Al na een uur ging hij douchen. Vervanger Ventola bracht meer vuurwerk. Koud in het veld zet te hij de Milanezen in de 63e mi nuut op voorsprong: 1-0. Inter ging er weer in geloven en vocht met overgave. Zanetti knalde naast en Zé Elias liet een vrije kans onbenut. Manchester bleef echter over eind en maakte twee minuten voor tijd aan alle twijfel een ein de via Scholes: 1-1. De ploeg plaatste zich over de twee wed strijden gezien verdiend voor de halve eindstrijd. Bij Inter over heerste verslagenheid. Zeker bij voorzitter Moratti, die becijfer de dat de uitschakeling zijn speeltje tientallen miljoenen guldens kost. Inter Milaan (Ita)-Manchester Uni ted (GBr) 1-1 (0-0). 63 Ventola 1-0, 88. Scholes 1-1. Scheidsrechter: Veissière(Fra). Gele kaart: Bergomi, Ze Elias, Silvestre, Colonnese (Int er), Johnsen, Phil Neville (Manchester). Aantal toeschouwers: 65.000. Eerste wedstrijd: 0-2. Real Madrid zal de titel in de Champions League niet prolon geren. De Spanjaarden gingen woensdag in de kwartfinales uit bij Dinamo Kiev ten onder (2-0), terwijl de eerste wedstrijd gelijk was geëindigd (1-1). Sjevtsjen- ko, die twee weken geleden ook al had gescoord, vervulde de rol van beul met twee doelpunten. Clarence Seedorf begon bij Real in de basis, maar werd drie mi nuten na de openingstreffer ge wisseld voor de Kroatische goalgetter Davor Suker. Veel hielp dat niet, aangezien Sjevtsjenko elf minuten voor tijd de genadetik uitdeelde. Hij profiteerde van een vergissing van doelman Illgner. Eerder had hij gescoord uit een strafschop, waarbij Illgner ook al een negatieve rol had ge speeld. De Duitser veroorzaakte de penalty door de aanvaller on deruit te halen. Extra zuur voor Illger was het dat hij de inzet van Sjevtsjenko in eerste in stantie stopte, maar de Oekraï ner bleef koel in de rebound. Dynamo Kiev (Oek)-Real Madrid (S pa) 2-0 (0-0). 63. Sjevtsjenko 1-0 (strafschop), 80. Sjevtsjenko 2-0. Scheidsrechter: Frisk (Zioe). Gele kaart: Jarni, Illgner, Hierro, Redon- do (Real). Aantal toeschouwers: 80.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Juventus kwam goed weg bij Olympiakos. Al na twaalf minu ten maakte Gogic 1-0, voor de Grieken genoeg voor een halve finaleplaats. In Turijn had Olympiakos met 2-1 verloren, waardoor het uitdoelpunt de doorslag had gegeven. Had ge geven, want vijf minuten voor het einde zorgde Conté voor de gelijkmaker: 1-1. De Italianen verder, met Davids in de basis, bekeren daardoor verder. Olympiakos Piraeus (Gri)-Juventus (Ita) 1-1 (1-0). 12. Gogic 1-0. 85. Conté 1-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Anatolakis, Kara- pialis (Olympiakos), Di Livio, Mon- tero, Davids, Conté, Deschamps (Juventus). Aantal toeschouwers: 55.000. Eerste wedstrijd: 1-2. Bayern München had van alle kwartfinalisten het eenvoudig ste aVondje. De ploeg had thuis al met 2-0 gewonnen van de landgenoten van Kaiserslau- tern. Al na 22 minuten leidde Bayern woensdag met 0-2, door treffers van Effenberg (strafs chop) en Jancker. De Zwitserse arbiter Meier gaf de penalty naar aanleiding van een over treding van Hrutka. Die trok aan de noodi'em ten koste van Jancker, waarna Meier niets an ders kon doen dan Hrutka met rood heenzenden en Bayern een buitenkansje aanbieden. Voor rust kwamen de bezoekers zelfs nog op 0-3, opnieuw dankzij Jancker. Basler maakte er na rust 0-4 van. FC Kaiserslauteru (Dui)-Bayern München (Dui) 0-4 (0-3). 9. Effen- berg 0-1, 22. Jancker 0-2, 39. Janc ker 0-3, 56. Basler 0-4. Scheidsrech ter: Meier (Zwi). Rode kaart: 8. Hrutka (Kaiserslautern)Gele kaart: Effenberg, Linke (Bayern München). Aantal toeschouioers: 31.200. Eerste wedstrijd: 0-2. ANP Ajax-fan verdacht van doodslag MAASTRICHT - De Maastrichtse politie heeft vier Ajax-sup- porters aangehouden die zich afgelopen dinsdag rond de wedstrijd MW-Ajax hebben misdragen. Een van hen, een 24-jarige man uit Bloemendaal, is ingesloten op verdenking van poging tot doodslag cq. zware mishande ling. Hij was een van de personen in het Ajax-vak die een hek vernielden en verschillende malen scherpe stervormige ijze ren voorwerpen gericht naar de pohtie en naar het MW-pu- bliek op de tribune gooiden. Daarbij zijn meerdere personen geraakt. Ook vernielden de Ajax-hooligans in Maastricht enkele poli tievoertuigen. De man uit Bloemendaal is direct na de wed strijd door de ME opgepakt De politie is nog bezig met een onderzoek naar de identiteit van andere supporters die zich misdroegen. GPD Handbalsters Oranje naar WK VILNIOES - De Nederlandse handbalvrouwen hebben zich in Vilnioes geplaatst voor het wereldkampioenschap, dat van 28 november tot en met 12 december in Noorwegen en Dene marken wordt gehouden. De handbalsters wonnen met 29-27 van Litouwen. Oranje had aan een punt genoeg voor plaat sing. Eerder versloeg het collectief van coach Bert Bouwer tweemaal Zweden in WK-kwalificatiegroep 3. Nederland speelt zondag thuis tegen Litouwen het laatste groepsduel. De vrouwen speelden voor het laatst in 1986 een wereldkam pioenschap. ANP Heerenveen start mediabedrijf HEERENVEEN - SC Heerenveen gaat de televisiemarkt op. De Friese eredi vionist heeft een eigen mediabedrijf opgericht, SC Heerenveen Media. De nieuwe onderneming wordt een technisch facilitair be drijf en gaat samen met de regionale zender Omrop Fryslan sportprogramma's maken. De voetbalclub kocht onlangs een televisiestudio van de Koninklijke PTT Nederland (KPN-Te- lecom). „Met de redactie bemoeien we ons niet. Dat laten we aan Omrop Fryslan over", aldus financieel manager Henk Hoekstra De eerste proef uitzending gaat binnenkort de ether in .ANP Proces tegen film Muhammad Ali ROANOKE - De manager en een begeleider van Muhammad Ali hebben een proces aangespannen om een film over de bok slegende door Columbia Pictures te voorkomen. Bovendien eist het duo een schadevergoeding van omgerekend 100 mil joen gulden. Volgens manager Jabir Herbert Muhammad en Jason Marcus Hirschfield. zoon van de voormalige advocaat van Muham mad Ali, heeft de drievoudig wereldkampioen in het zwaar gewicht de rechten zonder overleg verkocht aan Colombia Pictures. Dat gebeurde terwijl het duo de rechten samen met Ali had ondergebracht in de Muhammad All Productions en bezig was met een andere geïnteresseerde. RTR Advertentie door Henk Stouwdam LAUSANNE - Het was een zwarte en emotionele dag voor de leden van het Internationaal Olympisch Comité. Er werd - volgens zeggen - met pijn in het hart afscheid genomen van zes broeders, van wie was komen vast te staan dat zij zich hadden laten corrumperen door het or ganisatiecomité van Salt Lake City. Zo kwam er gisteren na een uit gebreide serie geheime stem mingen een abrupt einde aan hel IOC-lidmaatschap van Au- gustin Arroyo uit Ecuador, Zein El Abdin Gadir uit Soedan, Jean-Claude Ganga uit Congo, Lamine Keita uit Mali, Sergio Santander Fantini uit Chili en Paul Wallwork uit Samoa. Een histox-isch en tevens triest mo ment in de olympische geschie denis. De reactie op de uitstoting van het zestal IOC-leden was eens gezind: pijnlijk, maar het moest gebeuren. De IÓC-leden die zo bikkelhard over het oordeel van collega's en vrienden hebben moeten oordelen, hadden het er maar moeilijk mee. Hein Ver- bruggen was emotioneel ge weest tijdens de vergadering en Anton Geesink voelde zich on gemakkelijk over de wijze waarop afscheid werd genomen van vrienden. Volgens Verbruggen heeft het IOC echter in moreel en politiek opzicht correct gehandeld. „In feite is aan alle wensen van de buitenwereld voldaan", doelde het Nederlandse IOC-lid met name op de Nederlandse rege ring, die na vandaag een stand punt moet bepalen over het IOC-lidmaatschap van prins Willem-Alexander. Naar Verbruggens inzichten heeft het IOC aan alle Neder landse politieke maatstaven voldaan en is het zelfreinigend vermogen met succes ter hand genomen. Met andere woorden: niets staat beëdiging van Wil- lem-Alexander als IOC-lid meer in de weg. Geesink is daar nog uitgesprokener over. Die wil helemaal niets weten van terug trekking van de prins. „Willem- Alexander is gekozen als IOC- lid en ik zie niet in waarom hij zich zou moeten terugtrekken." Aan de bijltjesdag tijdens de 108e IOC-sessie hield Verbrug gen in nog een ander opzicht een katterig gevoel over. Behalve de zes geslachtofferde leden zou zijns inziens ook Salt Lake City gestraft moeten worden. Hij vindt het onbevredigend dat een belangrijke speler in het spel der corruptie buiten schot zou blijven. Voor de zes geroyeerde leden is het besluit van de verga dering onherroepelijk. Zij kun nen alleen nog hun recht halen bij een burgerrechter in Zwit serland. Het IOC valt namelijk onder de Zwitserse wetgeving. Maar volgens IOC-directeur Carrard, van oorsprong advo caat, maakt geen der geroyeerde leden ook maar een schijn van kans in een rechtszaak. GPD Advertentie Advertentie Feyenoorder Bonaventure Ka- lou (voorgrond) in duel met Leo nard van Utrecht van Cambuur. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie SAN BENEDETTO DEL TRONTO - De Italiaan Michele Bartoli heeft de 34e editie van de wielerronde Tirreno-Adriatico gewonnen. De renner van de Mapei-ploeg behield in de acht ste en laatste etappe over 164 km van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto zijn voorsprong van negen seconden op landgenoot Davide Rebellin. Beste Nederlander in de eind rangschikking was Tristan Hof fmann, die negentiende werd op bijna twaalf minuten. De Tsjech Jan Svorada won de slotrit. Hij versloeg in de Italia nen Gian Matteo Fagnini en Giovanni Lombardi in de mas saspurt. Erg lastig werd het hem niet meer gemaakt. Svorada had weinig concurrenten meer over na de spectaculaire valpar tij van dinsdag, toen de voor macht van het sprintende pelo ton massaal tegen de grond ging. Veertien renners, onder wie de rappe Italianen Cipolli- ni, Bortolami. Ballerini. Minali en Piepoli. likten hun wonden en verschenen woensdag niet meer aan de start. Milaan-San Remo Het is hoogst onzeker of Cipolli- ni zaterdag kan deelnemen aan Milaan-San Remo, de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Cipollini hield aan zijn buiteling een blessure aan het rechtersleutelbeen over. Bjarne Riis en Abraham Olano zijn na afloop van de zevende etappe van de Tïrreno Adriatico gedagvaard door de Italiaanse justitie. De Deen en de Spanjaard ont vingen de dagvaarding op weg naar hun hotel. De twee renners moeten zich vrijdag voor onder vraging bij de procureur van Bologna melden. Giovanni Spinosa doet onder zoek naar het gebruik van dope in de wielersport. AFP/SID van onze sportredactie LEEUWARDEN - In een bijna moordend tempo sprint Feye noord naar de laatste landstitel van deze eeuw. Nog maximaal negentien punten scheiden de Rotterdammers van het mo ment waarop de zilveren kam- pioensschaal op de Coolsingel aan het legioen kan worden ge toond. De ruime zege (1-5) op Cambuur was de vijfde over winning op rij in de competitie sinds de winterstop en de acht tiende in totaal. Dat de gang er bij Feyenoord in zit, bleek uit het tijdsbestek waarin de ploeg woensdag avond de onverwachte achter stand wegwerkte. Zeven minu ten zaten er tussen de 1-0 van Leonard van Utrecht en de ge lijkmaker van Bonaventure Ka- lou. Daarna barstte het Rotter damse geweld los. De ene goal was nog mooier dan de andere; Jon Dahl Tomassons doelpunt (2-1) was nog van een 'normaal' gehalte, nummer drie van Julio Cruz kwam dankzij het even subtiele als slimme hakje van Tomasson al in aanmerking voor een dikke zeven, Van Gob- bels solo 1 -4) was een acht plus maar Julio Cruz kreeg het luids te applaus van allemaal. Dat Cruz tot mooie dingen in staat is, is langzamerhand wel bekend. Maar wat de Argentijn in de laatste minuut van de eer ste helft deed, was briljant. Van zo'n 35 meter zag hij Cambuurs doelman Wim de Ron niet eens zo ver voor zijn doel staan, maar voor Feyenoords topscorer was het voldoende om de bal met een perfecte curvetrap in eenkeer in de rechterbovenhoek te depone ren. NAC RKC mag na de zege bij NAC (0- 2) opnieuw denken aan lijfsbe houd. De laatste plaats op de ranglijst werd overgedaan aan de dolende club uit Breda. RKC- spits Hoogendorp deed halver wege de eerste helft zijn reputa tie van goaltjesdief eer aan door op aangeven van Echteld hard en doeltreffend uit te halen. De voorsprong voor RKC was verrassend, maar niet onver diend. Lange tijd bleef het ge mor op de tribunes uit. Totdat Echteld in de 66e minuut de Waalwijkse voorsprong ver dubbelde. Van het hoofd van Govedarica belandde de bal voor de voeten van de spits, die Karelse simpelweg passeerde. Het betekende de eerste over winning van RKC sinds 20 de cember. Ook toen was NAC de tegenstander. Fortuna Sittard stond tegen FC Utrecht binnen tien minuten met 2-0 voor door treffers van Kool en Jeffrey. Robbemond deed na ruim een kwartier iets terug. Hij benutte een straf schop nadat Kool over het uit gestoken been van Mourad was gevallen. Hamming herstelde de marge even later weer. Mols bracht de spanning terug (3-2), maar verder kwam Utrecht niet. Cambuur Leeuwarden-Feyenoord 1-5 (1-5). 11. Van Utrecht 1-0, 18. Kalou 1-1, 30. Tomasson 1-2, 32. Cruz 1-3, 35. Van Gobbel 1-4. 45. Cruz 1-5. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Konterman (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 10.000. NAC - RKC 0-2 (0-1). 24. Hoogen dorp 0-1, 66. Echteld 0-2. Scheids rechter: Van Dijk. Gele kaart: Schops, Echteld, Van der Leegte (RKC), Schreuder (NAC). Aantal toeschouwers: 10.873. Fortuna Sittard - FC Utrecht 3-2 (3- 1). 7. Kool 1-0, 9. Jeffrey 2-0,17. Rob bemond 2-1 (strafschop), 27. Ham ming 3-1, 50. Mols 3-2. Scheidsrech ter: Van Huiten. Gele kaart: Hofland (Fortuna), John de Jong (Utrecht). Aantal toeschouwers: 5500. Eerste divisie FC Groningen heeft zijn goede reeks in de eerste divisie voort gezet met een ruime zege (4-0) tegen VVV. Groningen is nu al twaalf duels ongeslagen. De ploeg is koploper FC Den Bosch tot op drie punten genaderd. Helmond Sport en ADO Den Haag hielden elkaar in Hel mond in evenwicht: 1-1. FC Groningen - VW 4-0 (0-0). 50. Rorije 1-0, 55.Averdijk 2-0. 61.Ave- rdijk 3-0, 81. Averdijk 4-0. Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Neder- koorn, Amari, Graef (VVV). Aantal toeschouwers: 7200. Helmond Sport - ADO Den Haag 1- 1 (0-1). 28 Laguna Burgos 0-1. 64. Dassen 1-1. Scheidsrechter: Schaap. Gele kaartLensink, Van Wijk, Faerber, Laguna Burgos, Van der Roer (ADO Den Haag). Aantal toeschouwers: 2450. GPD/ANP (Advertentie f 0,21 per minuut ex. Heet Nederland kan vanaf nu mobiel bellen voor f 0,21 per minuut ex. BTW. Bij Libertel Professional kunt u een BelVoorraad* van maximaal 960 minuten kopen. Dat zijn minuten die u vooraf voordelig koopt voor f 0,21 e>X. BTW [f 0,25 incl. BTW) per minuut. Een tarief dat ook nog eens geldt vanaf de eerste seconde dat u belt. Het tarief is van belang, maar nog belangrijker is wat u hiervoor krijgt. Met Libertel heeft u het grootste bereik in Nederland. En de zuiverste geluidskwaliteit. En de beste service. Zoals bijvoorbeeld de gratis Klantenservice: 0800-0560. Belt u gerust voor meer informatie. We horen graag van u. •Vraag naar de voorwaarden in de winkel. GROOTSTE BEREIK ZUIVERSTE GELUIDSKWALITEIT ÉT~ NIEUWSTE TECHNIEK SLIMSTE DIENSTEN BESTE SERVICE LIBERTEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 21