Gemeente richt zich op woonwens Ouderen strijden stevig op de koersbalmatten verbouwings uitverkoop! Bommelders lopen in telefoonfuik Bachten Vaete strop voor provincie Symbolische straf voor mishandeling lastige ex-vriendin Gevel uitgebrand pand tegen vlakte Gedenksteen voor oorlogsslachtoffers kort krachtig tot 80% korting zeeland donderdag 18 maart 1999 w 16 Veersche Poort krijgt grote verscheidenheid aan huizen Alcoholrijder ramt hekwerk door Mieke van der Jagt HEINKENSZAXD - Iijdens een ingetogen plechtigheid heb ben de Borselse burgemeester J. L. M. Man dos en voorzitter F. Smoorenburg van VOMI-Zee- land. de vereniging van oud- Meisje breekt been bij botsing MIDDELBURG - Een veertien jarig meisje uit Middelburg heeft gistermiddag rond half vijf bij een ongeval op de Schroevveg in haar woonplaats een been gebroken. Het meisje stak op de fiets de Schroeweg over, maar werd aangereden door een auto. De 68-jarige automobiliste uit Nieuw- en Sint Joosland reed na de aanrijding door, maar meld de zich enige tijd later bij de po litie. Het slachtoffer is opgenomen in het ziekenhuis. militairen die in het voormalig Nederlands-Indië hebben ge vochten, een plaquette onthuld voor de gevallenen. De plaquette in de achtergevel van de Rabobank in Heinkens- zand is een gedenksteen voor al le inwoners van de gemeente Borsele die in een van de oorlo gen van deze eeuw zijn gesneu veld Vergezeld door leerlingen uit Heinkenszand met lam pions, trok een lange stoet van het gemeentehuis naar de Rabo bank. waar de muziekvereni ging Euterpe de stoet opwacht te. Onder de ui tbottende bomen waren een paar honderd mensen verzameld om de ceremonie bij te wonen. Ceremoniemeester N. Jeremias- se-Platschorre las een kort ge dicht, waarna Mandos en Smoorenburg de plaquette ont hulden. Twee minuten van stilte volgden nadat de bugel The Last Post had geblazen waar een krans werd gelegd. Daarna werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. vanaf nu:10 dagen op honderden paren: door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Drie vijftien jarige leerlingen uit Terneu- zen. IJzendijke en Philippine uit Mavo 3 van het Terneuzense Zeldenrust-Steelantcollege, verveelden zich dinsdag een beetje tijdens het eerste uur vrij en besloten een 'geintje' uit te halen. Eén van hen belde vanaf thuis de school, met de mededeling dat er een bom was geplaatst. Met een beetje geluk kregen ze zo een hele dag vrij De jongens hadden niet dom mer kunnen zijn. Hun tele foonnummer verscheen op de nummermelding van de nieu we telefooncentrale. De alerte telefoniste belde meteen de po litie en die kon de drie daders vrijwel direct aanhouden. De bommelding heeft niet voor paniek gezorgd. De bommel ders zijn voor onbepaalde tijd geschorst. De schoolleiding neemt de zaak hoog op en over legt met de politie over het ver volg. „Dit is zeker geen zaak waarvan je zegt 'goed, kom over een weekje maar weer te rug' We kunnen hier zeker niet om lachen, dit is geen grapje meer", zegt conrector J. de Jon ge- „De jongens hadden het eerste uur vrij en besloten een geintje uit te halen. Ze wisten vast niet wat voor gevolgen hun daad had. We hadden ook eigenlijk helemaal niet van hen ver wacht, want het zijn niet direct zulke types die dergelijk soort kattenkwaad uithalen" De school heeft de nieuwe tele fooncentrale nog niet zolang geleden aangeschaft. Als de nummermelding er niet was geweest, zou vermoedelijk de hele school zijn ontruimd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit Middelburg kreeg woensdag door de Middelburg se politierechter A van Wamel een symbolische straf opgelegd. De verdachte werd aan de mis handeling van zijn ex-vriendin schuldig bevonden, maar hij kreeg geen straf opgelegd. Ze nam daarmee de eis van de offi cier van justitie F. van Es over. De spanningen in de relatie moet de politie maar eens verder uitdiepen, vonden de politie rechter en de officier. ..Dat is perfect", reageerde de Middel burger op de uitspraak. Tijdens de behandeling van zijn zaak stelde hij zich minder coulant op. Verschillende keren kon hij zijn emoties niet de baas en uitte zijn beschuldigingen richting justitie en politie. Hij voelde zichzelf eerder het slachtoffer van de pesterijen van zijn ex-vriendin. „Ze valt me constant lastig. Ze heeft mijn auto voor vierduizend gul den beschadigd. Ik ben door haar zelfs mijn baan kwijtge raakt. Zij rent de hele dag door naar het politiebureau, maar als ik aangifte wil doen dan word ik niet geloofd door de politie", trok hij fel van leer op de zitting. Terras De officier kon zich er wel iets bij voorstellen, omdat het dos sier ook repte over de escapades van de vrouw. Alleen was daar van geen aangifte gedaan. „Het is een specifiek geval. Ze vallen elkaar over en weer lastig. Het zijn pesterijen die regelmatig escaleren. De verdachte is heet gebakerd, maar hij moet van haar afblijven. De politie moet de zaak maar eens op een rijtje zetten." De verdachte kwam zijn ex op 5 juli vorig jaar tegen op een ter ras van een Middelburgs café. De sfeer tussen hen was on vriendelijk. De man had volgens getuigen aan haar haren getrok ken en haar tegen een schot gooid. Ook had hij bij haar eet halsketting afgerukt, maar hel slachtoffer had bij hem preciej hetzelfde gedaan. Zijn ketting werd teruggevonden in een a|. valbak. Hondenbeet met boete bestraft MIDDELBURG - Een 41-jarij, man uit Middelburg is woenj. dag door kantonrechter M. KI* renbeek in Middelburg tg driehonderd gulden boete v«. oordeeld, omdat hij zijn hont heeft opgehitst tegen zijn buui man. De buurman werd in zijn knie gebeten. De Middel' burger kreeg tevens de waar- schuwing dat de hond bij volgende keer in beslag wont genomen. De man verklaarde voor dt rechter dat hij al drie jaar over- last had van zijn buurman Daarbij liepen de gemoedersj steeds hoger op. Een week voor dat de confrontatie plaatsvond had de Middelburger naar eigg zeggen een afgerichte Mechel» herder gekregen. Op een diende een andere buurman bi de politie een klacht in omdatili hond de hele avond aan het blaf. fen was. Dat was voor de Mid delburger de druppel die deem mer deed overlopen. Hij liep op 12 februari 1998nai zijn buurmannen die buite stonden te praten. Na scheldpartij zei de Middelhui ger tegen zijn hond dat hij q moest letten. Daarop nam hond een aanvalshouding aa schoot toen naar voren en pafe de buurman beet. Zijn baas ta ^ez hem onmiddellijk terug. Officier van justitie J M. Valein zei dat hij de indruk had dat i man de hond in huis had gs haald als een soort wapen en di hij daarvan gebruik heeft gi maakt. Zui cho door Rolf Bosboom KRUININGEN - De sluiting van bejaardenhuis Bachten Vaete in Kruiningen. gaat de provincie mogelijk enkele mil joenen guldens extra kosten. De rechtbank in Middelburg heeft onlangs bepaald dat de provincie de kosten van de slui ting volledig moet betalen. Daaronder valt ook de aflossing van de zeer ongunstige lening die in 1981 is afgesloten voor de bouw van het verzorgingshuis. Bachten Vaete moest medio 1994 sluiten als gevolg van een ingrijpende bezuinigingen die de provincie doorvoerde De fi nanciële afwikkeling daarvan duurt nu al bijna vijf jaar. Gede puteerde Staten verleenden de stichting die het bejaardenhuis exploiteerde, de Instelling voor Bejaardenzorg te Kruiningen, in augustus 1995 een bijdrage van 2,5 miljoen gulden in de kosten van de sluiting. De stich ting, inmiddels in liquidatie, te kende daar bezwaar aan omdat de schuldenlast veel groter was. Oorzaak daarvan is de financie ringsconstructie voor de bouw van Bachten Vaete. De stichting sloot daarvoor een 'klimgeldle- ning' van bijna drie miljoen gul den af. Zo'n lening houdt in dat niet wordt afgelost en dat de verschuldigde rente bij de hoofdsom wordt opgeteld. Daarmee verschuiven de lasten naar de toekomst en wordt er op een flinke inflatie gespeculeerd. Die viel echter zwaar tegen en door de hoge rente (12 procent) liep de schuld snel op. Door de vroegtijdige sluiting kwam de klap extra hard aan. De stich ting en de gemeente Reimers- waal, die garant diende te staan voor de lening, betaalden samen uiteindelijk 5,5 miljoen gulden aan de geldschieter. De stichting, en met haar de ge meente, vindt dat de provincie de kosten van de klimgeldrege- ling (geschat op 2,5 miljoen gul den) ook moet betalen, omdat die besloten heeft Bachten Vae te te sluiten. Uitbreken vee niet schuld boer MIDDELBURG - Een 72-jarige man uit Koudekerke is woens dag door kantonrechter M. Kla- renbeek in Middelburg vrijge sproken van het bezit van een slechte afrastering van zijn vee. Volgens de rechter was er onvol doende bewijs dat de Koude kerkenaar slechte maatregelen had genomen om zijn vee in de wei te houden. In de laatste maanden van 1997 waren tot drie keer toe koeien en runderen uitgebroken aan de Oostelijke Bermweg en aan de Burgemeester van Woelderen- laan in Vlissingen. Volgens de veehouder konden de beesten de weg op komen, omdat de boven ste twee draden waren doorge knipt door vandalen. Officier van justitie J. M. Valen- te zei op de zitting dat hij in de dossiers niets kon vinden van doorgeknipte draden Hij eiste daarom in totaal 765 gulden voor de drie uitbraken. Volgens de'kantonrechter is het in zo'n geval de taak van de politie om te kijken of de omheining van de hele wei in orde is. Daarvan kon de rechter geen bewijs vinden waarop vrijspraak volgde. Aanhangwagens onder de loep MIDDELBURG - Bij een ver keerscontrole op de Waldam- meweg in Middelburg heeft de politie woensdag negentien be keuringen uitgeschreven. De controle was vooral gericht op aanhangwagen. De meeste boe tes werden uitgeschreven voor het rijden zonder autogordel. De overige bekeuringen waren voor een te lange lading, over- belading en voor een slecht aan gebrachte hulpkoppeling. Te vens ontbrak er twee keer een kentekenplaat op de aanhanger en konden twee bestuurders het vereiste rijbewijs niet laten zien. Met de hand werd woensdag de achtergevel van het uitge brande pand aan de Vlissingse Walstraat neergehaald. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg zal in de toekomst steeds vaker moeten luisteren naar wat individuele woning zoekenden willen. Om die reden wordt in de nieuwe woonwijk Veersche Poort een groot aantal vei-schillende woningen ge bouwd. Uit een landelijk onderzoek naar de verdeling van de woon- markt blijkt namelijk dat star ters een totaal andere woning zoeken dan jonge gezinnen. Ver der zijn er bewoners die de voorkeur geven aan wonen in een sociaal sterke buurt en de mensen die het liefst wonen in 'stille luxe'. „Het gaat met lan ger om de hoeveelheid", aldus MIDDELBURG - Een 20-jarige automobilist uit Arnemuiden is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Kanaalweg in Middelburg tegen een hekwerk gereden. De man kwam vanaf de Sta- tionsbrug en sloeg ter hoogte van het NS-station linksaf. Hierbij nam hij de bocht te ruim en botste tegen het hek dat voor het station stond. De auto moest worden wegge sleept. Het hekwerk raakte eveneens beschadigd. De Arne- muidenaar bleek teveel gedron ken te hebben. Ademanalyse toonde 740 microgram alcohol aan in plaats van 220. Zijnrijbe- wijs werd ingevorderd. Na ver hoor is de man met een dagvaar ding heengezonden. wethouder P. M. Brumooge (Volkshuisvesting) woensdag tijdens het slaan van de eerste paal voor de Veersche Poort, „maar om welke woning bouw je voor wie Verkocht De uitvoering van de eerste fase van de nieuwste woonwijk van Middelburg ligt in handen van de vof Veersche Poort, een sa menwerkingsverband tussen de Walcherse Bouw Unie en Woon- goed Middelburg. De eerste fase bestaat uit halfvrijstaande wo ningen, drie woonhoven en een beperkt aantal woontorens met maar liefst vier verdiepingen. In totaal gaat het om 170 koophui zen, 55 huurwoningen en nog eens 35 vrije kavels. De belangstelling voor de Veer sche Poort is groot. Van de half vrijstaande en dubbele wonin gen is meer dan 65 procent verkocht. Het grootste aantal kopers komt uit Middelburg. Volgens Bruinooge is m de Veer sche Poort duidelijk de aan dacht verlegd van kwantiteit naar kwaliteit. „De consument stelt vragen en daarvoor is maatwerk noodzakelijk. Men sen willen hun identiteit uit drukken in hun woning. De gemeente, de bouwers en de projectontwikkelaars moeten luisteren naar wat de klanten willen. Dat vereist een goede sa menwerking tussen partijen." Bestaande bouw Bruinooge onderscheidde twee duidelijke vragen: wonen in het centrum en wonen in parkach tig groen. Voorbeelden van de eerste vraag zijn onder meer de Maisbaai en het Molenwater. Wonen in parkachtig groen is mogelijk in de Veersche Poort, waar onder meer een park komt Wethouder P. M. Bruinooge (Volkshuisvesting) haalt opgelucht adem: het slaan van de eerste paal voor de Veersche Poort is gelukt. foto Lex de Meester met een lengte van bijna één ki lometer. Nieuwbouw heeft, zei de wethouder, ook gevolgen voor de bestaande bouw. Hij memoreerde opmerkingen van vertrekkend Woongoeddirec- teur J. P. Onderdijk. Die trok vo rig jaar april aan de bel. Hij stel de dat Middelburg het tempo, waarin nieuwe koopwoningen worden gebouwd, goed in de ga ten moet houden vanwege nega tieve gevolgen voor de huursec tor. Bruinooge had die woorden goed in'zijn oren geknoopt. „Het signaal van Onderdijk was niet aan dovemansoren gericht. Naast nieuwbouw moeten we zorgen voor herstructurering. Die twee gaan hand in hand." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Met de hand, de voor- en vuisthamer, 'koe voet en wat verstand' werd woensdag de achtergevel van het uitgebrande pand aan de Vlissingse Walstraat neerge haald. De twee slopers Jan van Zetten en Rob Corbijn van Sturm en Dekker kregen de opdracht de zwartgebla kerde dakspanten weg te ha len en de achtergevel tot de eerste verdieping te slopen. „Dit moet omdat er instor tingsgevaar dreigt. Stel je voor dat er kinderen tussen dit puin gaan spelen. Die achtergevel hing er scheef bij", reageert Van Zetten. De twee slopers moeten ook de veiligheid voor de techni sche recherche garanderen. Die wil onderzoek verrichten naar de oorzaak van de felle uitslaande brand die vorige week dinsdag woedde. Ook de recherche kon niet zonder gevaar in het pand lopen en werken. Door de sloopwerkzaamhe den is de kans groot dat even tuele sporen naar de oorzaak van de brand worden gewist. Politievoorlichter J. van De spanning stijgt als de afstanden tussen de ballen van de verschillende teams worden gemeten. foto Lex de Meester door Lukas Fransen KOUDEKERKE - De zwarte bal rolt tergend langzaam op het witte balletje af. De toeschou wers houden gespannen hun adem in. Het team dat met de zwarte ballen gooit, steekt de handen triomfantelijk in de lucht als hun zwarte bal zich te gen de kleine witte nestelt. De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren hield woensdag in sporthal de Cou- burg in Koudekerke voor de zes de keer het koersbaltoernooi voor ouderen op Walcheren. Om half tien 's ochtens melden zich 240 ouderen, verdeeld over veertig teams van zes personen, in de sporthal. „Eerst wordt het witte balletje gegooid", legt wedstrijdleider L. Verhage uit „Het is de bedoeling dat elk team de eigen ballen zo dicht mogelijk tegen het witte balletje gooit. Het is wel voor de gezel ligheid, maar er wordt behoor lijk strijd geleverd." Zwaartepunt M. Stempher (72) zit in het team Domburg 2 en doet al voor het derde jaar mee. „Het is leuk dat we ons als ouderen een keer met elkaar kunnen meten. Het is wel een ouderensport, maar zeker niet makkelijk. De moeilijkheid is dat het zwaartepunt van de bal niet in het midden ligt." De Domburgse doet mee voor de gezelligheid. „Maar net als ie dereen, wil ook ik graag win nen." „Het is een dagje gezellig uit met z'n allen en winnen is meegenomen", zegt een andere vrouw. Beide dames kijken ver volgens met begerige blik naar de bekers, die klaar staan voor de winnaars. Na het optellen van de scores aan het einde van de dag, komt het team van Mol straat woensdagmiddagclub als winnaar uit de bus. De teams Serooskerke 1 en Domburg 1 eindigen respectievelijk op de tweede en derde plaats. Mourick verklaart dat de si tuatie in het pand in elk geval wordt verstoord, maar dater uit twee kwaden gekozen moest worden. „Het onde- I zoek van de technische n- cherche wordt er niet een- voudiger op. Maar er was instortingsgevaar, de om-1 standigheden waren te on veilig voor de recherche. Op het oog heeft de brand aan de achterzijde op de eer ste verdieping het ergste ge woed. Daar lijkt die te zijn begonnen. Dat wat er over is, is gitzwart geblakerd. Voor lopig blijft het bij deze sloop werkzaamheden. Beschermd De locatie van de woning valt onder beschermd stadsge zicht. Als ook de voorzij de uit veiligheidsoverwegingen ge sloopt moet worden, dan zal de gevel -zeker vanaf de eer ste verdieping- weer zoveel mogelijk het oude uiterlijk moeten terugkrijgen. Met de aanpassingen van de afge brande (winkel)pui op de be gane grond kan soepeler worden omgegaan, omdat de voorzijde in de loop der jaren al vaker veranderd is. Geen korting op nieuwe collectie Plouvier Ploef Walstraat 64 Vlissingen (412018)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16